Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9 - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 13:13   #3241
eMG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Ellie69 Pokaż wiadomość
Z przypadku, nie znaczy, ze nie chciane, czy tez nie kochane
Pomysl ile stersu mniej xd, nie musisz czekac, na owulacje, stresowac sie kiedy nic z tego nie wychodzi ^^.Dzidzius niespodzianka :p

bardzo dobra motywacja


---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez LenkaJ Pokaż wiadomość
Wiem, dlatego też nie chciałabym, żeby było z przypadku.

Wiele osób lubi mieć swoje życie zaplanowane... ale los płata figle, a tym figielkiem mógłby być mały bobasek. Moim zdaniem nic nie dzieje się bez przyczyny... Wierzę w coś takiego jak przeznaczenie...
eMG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 15:17   #3242
LenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar LenkaJ
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 178
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Pojawiło się krwawienie wprawdzie dzisiaj nieco skromne, ale staram się nie wmawiać sobie, że to krwawienie implantacyjne.
Mam nadzieję, że się "rozkręci".

Wiem, że mam schizy, byłam u ginekologa po pigułki, bo doszłam do wniosku, że inaczej się wykończę każdą taką sytuacją. Ale poczekać też poczekam, bo tak jak piszecie, ja po prostu chyba nie jestem gotowa, żeby zrobić kolejny krok.
__________________
Mój blog o książkach:
http://ksiazkowepodrozowanie.blo gspot.com/

ZAPRASZAM


Wymienię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656162
LenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 07:16   #3243
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Ellie69 Pokaż wiadomość
Jak narazie nic, kazal przyjsc za tydzien..
Ellie69 nie denerwuj sie, mi tez wyszedl w tescie cien cienia najpierw i poszlam do gina i powiedzialam, ze mnie brzuch boli, na co ona (gin) zrobilam usg i powiedziala, ze nie widac cialka zoltego, ze to moze byc pozamaciczna, skoro boli i wyszedl cien cienia... Ze strachu nie moglam ani jesc ani spac, ale tydzien pozniej po 3 betach i kolejnej wizycie widzialam juz zarodek, ktory dzisiaj jest 2letnia Natalka

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez eMG Pokaż wiadomość
W moim mieście na wyniki czeka się kilka dni a ja zamierzam po jutrzejszym teście biec do ginekologa po zaświadczenie o ciąży, bo za chwilę wręczą mi wypowiedzenie i muszę ich uprzedzić
Emg pamietaj ze ciaza chroni przed zwolnieniem po 3mcu wg KP, wiec tak wczesna ciaza moze Cie uchronic, ale nie musi - zalezy czy wiedza o tym, ze tak wczesnie nie podlega ochronie. Na szczescie pracodawcy bardzo boja sie zwalniac ciezarne:p
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:18   #3244
eMG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez jagodka1 Pokaż wiadomość
Ellie69 nie denerwuj sie, mi tez wyszedl w tescie cien cienia najpierw i poszlam do gina i powiedzialam, ze mnie brzuch boli, na co ona (gin) zrobilam usg i powiedziala, ze nie widac cialka zoltego, ze to moze byc pozamaciczna, skoro boli i wyszedl cien cienia... Ze strachu nie moglam ani jesc ani spac, ale tydzien pozniej po 3 betach i kolejnej wizycie widzialam juz zarodek, ktory dzisiaj jest 2letnia Natalka

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------



Emg pamietaj ze ciaza chroni przed zwolnieniem po 3mcu wg KP, wiec tak wczesna ciaza moze Cie uchronic, ale nie musi - zalezy czy wiedza o tym, ze tak wczesnie nie podlega ochronie. Na szczescie pracodawcy bardzo boja sie zwalniac ciezarne:p
Kochana sporo naczytałam się na ten temat. Prawo mówi o tym, że pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży i nie ma uregulowanego okresu od którego kobieta jest chroniona. Należy mieć tylko zaświadczenie o ciąży wystawione przez ginekologa. Nie mam 100% pewności, ale mam nadzieję, że tak jest. Nie dostałam okresu wczoraj, temperatura 36,9 czyli taka jaka utrzymuje mi się od 2 tyg na teście wyszła blada kreska, ale widoczna gołym okiem. Podbrzusze mi kuje le delikatnie... jutro powtarzam test a w poniedziałek wybieram się do ginekologa! po prostu czuję że już we mnie maleństwo się rozwija... intuicja mówiła mi o tym od samego początku...

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

LenkaJ - mam nadzieję, że te uporczywe myśli Ci przejdą a Twoje ciągłe wątpliwości rozwieją się... bo nam się w końcu rozchorujesz kobieto!
eMG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:24   #3245
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

[QUOTE=eMG;43102098]Kochana sporo naczytałam się na ten temat. Prawo mówi o tym, że pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży i nie ma uregulowanego okresu od którego kobieta jest chroniona. Należy mieć tylko zaświadczenie o ciąży wystawione przez ginekologa. Nie mam 100% pewności, ale mam nadzieję, że tak jest. Nie dostałam okresu wczoraj, temperatura 36,9 czyli taka jaka utrzymuje mi się od 2 tyg na teście wyszła blada kreska, ale widoczna gołym okiem. Podbrzusze mi kuje le delikatnie... jutro powtarzam test a w poniedziałek wybieram się do ginekologa! po prostu czuję że już we mnie maleństwo się rozwija... intuicja mówiła mi o tym od samego początku... [COLOR="Silver"]

Zycze zeby tak bylo. Ale cos w tym jest, jak kobieta jest w ciazy to po prostu to wie, nie waha sie, nie zastanawia... Tez pobolewal mńie brzuch i piersi i kreska byla blada.... Temp rzeczywiscie fajna nie idz za szybko do gina, bo moze jeszcże nie byc cialka zoltego
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:55   #3246
Ellie69
Raczkowanie
 
Avatar Ellie69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

[QUOTE=jagodka1;43101441]Ellie69 nie denerwuj sie, mi tez wyszedl w tescie cien cienia najpierw i poszlam do gina i powiedzialam, ze mnie brzuch boli, na co ona (gin) zrobilam usg i powiedziala, ze nie widac cialka zoltego, ze to moze byc pozamaciczna, skoro boli i wyszedl cien cienia... Ze strachu nie moglam ani jesc ani spac, ale tydzien pozniej po 3 betach i kolejnej wizycie widzialam juz zarodek, ktory dzisiaj jest 2letnia Natalka

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Tak widocznie bylo za wczesnie, aczkowiek, z wiliczen mial by to byc 6 tydzien z tym ze mam dlugie cykle, odchudzalam sie i nawet dochodzily one do 37 dni ... i taki tez cykl liczla Pani Ginekolog, z tego wynikalo, ze do zaplodnienia musialo dojsc kolo 14-16 wrzesnia ,Czyli 1 Pazdziernika bylo jeszcze za wczesnie na UsG..Uspokoilam sie juz troche, do Poniedzialku juz nie tak daleko, zobaczymy co bedzie .
Ellie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 09:57   #3247
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Ellie69 Pokaż wiadomość

Tak widocznie bylo za wczesnie, aczkowiek, z wiliczen mial by to byc 6 tydzien z tym ze mam dlugie cykle, odchudzalam sie i nawet dochodzily one do 37 dni ... i taki tez cykl liczla Pani Ginekolog, z tego wynikalo, ze do zaplodnienia musialo dojsc kolo 14-16 wrzesnia ,Czyli 1 Pazdziernika bylo jeszcze za wczesnie na UsG..Uspokoilam sie juz troche, do Poniedzialku juz nie tak daleko, zobaczymy co bedzie .
Bo wyliczenia tygodnia ciąży na podstawie ostatniej miesiączki są tylko prawdziwe w wypadku, reguralnych cykli 28-dniowych. Wtedy do owulacji dochodzi pomiędzy 12-14 dc. Zatem jeśli masz cykle 37 dni, to odejmij sobie od tego 14 dni (faza lutealna), wtedy wyjdzie Ci, że do owulacji doszło 23 dc. To jest ponad 10 dni dłużej, zatem 1,5 tygodnia różnicy. Czyli jeśli wychodzi Ci na podstawie wyliczeń (błędnych w twoim wypadku), to nie jest to 6 tydzień ale 4 tydzień i kilka dni.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 12:05   #3248
LenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar LenkaJ
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 178
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Okej, przestałam wariować, to z pewnością normalny okres.
Ulga gigantyczna.

Dziękuję za wszystkie rozsądne posty, które dawały mi choć trochę odetchnąć od coraz to nowych paranoicznych mysli.
__________________
Mój blog o książkach:
http://ksiazkowepodrozowanie.blo gspot.com/

ZAPRASZAM


Wymienię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656162
LenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 05:47   #3249
eMG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez jagodka1 Pokaż wiadomość
Zycze zeby tak bylo. Ale cos w tym jest, jak kobieta jest w ciazy to po prostu to wie, nie waha sie, nie zastanawia... Tez pobolewal mńie brzuch i piersi i kreska byla blada.... Temp rzeczywiscie fajna nie idz za szybko do gina, bo moze jeszcże nie byc cialka zoltego
Dziękuję Ci bardzo za te dobre słowa. Pewnie poszłabym później do ginekologa, ale niestety do pn mam zwolnienie lekarskie (lewe) i jeśli wyjdzie, że jestem w ciąży MUSZĘ mieć zwolnienie dalej + zaświadczenie o tym stanie. Szykuje mi się zwolnienie od którego tydzień już uciekam. Ciąża to dla mnie w tym momencie prezent od Boga!

[QUOTE=Ellie69;43102707]
Cytat:
Napisane przez jagodka1 Pokaż wiadomość
Ellie69 nie denerwuj sie, mi tez wyszedl w tescie cien cienia najpierw i poszlam do gina i powiedzialam, ze mnie brzuch boli, na co ona (gin) zrobilam usg i powiedziala, ze nie widac cialka zoltego, ze to moze byc pozamaciczna, skoro boli i wyszedl cien cienia... Ze strachu nie moglam ani jesc ani spac, ale tydzien pozniej po 3 betach i kolejnej wizycie widzialam juz zarodek, ktory dzisiaj jest 2letnia Natalka

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Tak widocznie bylo za wczesnie, aczkowiek, z wiliczen mial by to byc 6 tydzien z tym ze mam dlugie cykle, odchudzalam sie i nawet dochodzily one do 37 dni ... i taki tez cykl liczla Pani Ginekolog, z tego wynikalo, ze do zaplodnienia musialo dojsc kolo 14-16 wrzesnia ,Czyli 1 Pazdziernika bylo jeszcze za wczesnie na UsG..Uspokoilam sie juz troche, do Poniedzialku juz nie tak daleko, zobaczymy co bedzie .
Ja mam nadzieję, że nigdy takich słów od lekrza nie usłyszę. Ten moment to taki ważny w rozwoju dziecka, a on naraził Cię na taki ogromny stres... Mam nadzieję, że badanie lekarskie w poniedzałek już coś pokarze... oby wszystko było dobrze
Cytat:
Napisane przez LenkaJ Pokaż wiadomość
Okej, przestałam wariować, to z pewnością normalny okres.
Ulga gigantyczna.

Dziękuję za wszystkie rozsądne posty, które dawały mi choć trochę odetchnąć od coraz to nowych paranoicznych mysli.
Lenka mam nadzieję, że nie będzie już więcej takiego stresu u Ciebie. Przede wszystkim nie można nic sobie wmawiać! To nie jest dobre i prowadzi do urojeń... myślę, że przez to doświadczenie pomyślicie również o innych metodach antykoncepcji. Może się tutaj jeszcze kiedyś spotkamy

Moje Kochane - Nawet ta nadzieja, że ta blada kreska to faktycznie ciąża jest w chwili obecnej dla mnie takim SZCZĘŚCIEM. Trzymam za Was kciuki! Oby i dla Was i dla mnie ten miesiąc niósł ze sobą same dobre nowiny

Edytowane przez eMG
Czas edycji: 2013-10-04 o 05:49
eMG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:31   #3250
Ellie69
Raczkowanie
 
Avatar Ellie69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez yssmay Pokaż wiadomość
Bo wyliczenia tygodnia ciąży na podstawie ostatniej miesiączki są tylko prawdziwe w wypadku, reguralnych cykli 28-dniowych. Wtedy do owulacji dochodzi pomiędzy 12-14 dc. Zatem jeśli masz cykle 37 dni, to odejmij sobie od tego 14 dni (faza lutealna), wtedy wyjdzie Ci, że do owulacji doszło 23 dc. To jest ponad 10 dni dłużej, zatem 1,5 tygodnia różnicy. Czyli jeśli wychodzi Ci na podstawie wyliczeń (błędnych w twoim wypadku), to nie jest to 6 tydzień ale 4 tydzień i kilka dni.

Szacowo masz racje, z tym ze cykl 37 dniowy zdazyl sie raz ..z Lipca na Sierpien uznalam ze to wina diety ,
wczescniej zawsze mialam w miare regularne misiaczki 30-31 dni

EmG, a Ty jak sie czujesz?? Robilas jeszcze jakies testy?

Edytowane przez Ellie69
Czas edycji: 2013-10-04 o 08:33
Ellie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 09:54   #3251
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Ellie69 Pokaż wiadomość
Szacowo masz racje, z tym ze cykl 37 dniowy zdazyl sie raz ..z Lipca na Sierpien uznalam ze to wina diety ,
wczescniej zawsze mialam w miare regularne misiaczki 30-31 dni

EmG, a Ty jak sie czujesz?? Robilas jeszcze jakies testy?
No to wtedy i tak owulacja wypada Ci w 17-18 dzień. Sama miałam takiej długości cykle. To wtedy jeśli przy "wzorcowym cyklu wypada 12 dnia a u Ciebie 17, to już jest prawie tydzień różnicy. No a na początku ciąży te kilka dni ma ogromne znaczenie. W wielu krajach nikt nawet USG nie robi przed 12 tygodniem, bo dla nich to nie ciąża. Ja się z takim podejściem nie zgadzam, ale niestety w przytłaczająco wielkiej ilości Państw tak jest. Polacy narzekają na polską służbę zdrowia, zgoda jest na co. Ale ciężarne moim zdaniem mają najlepszą opiekę w Europie. W innych krajach jak się którejś trafi jakieś nie daj boże krwawienie/plamienie w 5-6 tyg. ciąży, to nikt nic na podtrzymanie nie da i w szpitalu nie zamknie. Powiedzą, że to pewnie poronienie i proszę wrócić do domu .
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 12:46   #3252
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, a ciąża

Mam pytanie-miesiaczka się spóźnia trzeci tydzień, zrobilam test, ciąży brak. Przymierzam się do prywatnej wizyty u ginekologa, ostatnio byłam, wstyd się przyznać, jakoś 1.5 roku temu. Na jakie badanie mogę się szykować, bo rozumiem,że koszt wizyty obejmuje tylko podstawowe badanie,a wszystkie inne są dodatkowo płatne,prawda?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 14:00   #3253
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

masterpice Warto zrobić badanie krwi beta HCG, aby wykluczyć lub potwierdzić ciąże. Testy bywają czasem zawodne. Oprócz wizyty, często dodatkowo jest płatne USG. Zależy zresztą od lekarza.
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 18:37   #3254
alelipa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Kochane,dostałam dzisiaj rano miesiączkę,co prawda z 3dniowym opóźnieniem,ale jest! Teraz spokojnie mogę zająć się nauką do matury!Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
alelipa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:35   #3255
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

A przy zmianie tabletek, jesli wzielam nowe po 7 dniowej przerwie,i po 6 dniach kochalam sie z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia to czy one w pelni dzilalaly?Tyle sie naczytalam ze juz nie wiem.. moje nowe tabletki maja tyle samo EE 3mg.dzis mam 3 dzien przerwy i nie mam krwawienia
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 23:11   #3256
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez LenkaJ Pokaż wiadomość
W poniedziałek byłam na randce i zakończyło się to w sposób całkiem nieplanowany. Krótko mówiąc, były pieszczoty. Ja cały czas w ubraniu, ale dotykać mnie dotykał w intymnych miejscach. Trochę nasienia dostało mi się między palec wskazujący, a kciuk. ale praktycznie zaraz je wytarłam. Potem poprawiłam spodnie, założyłam buty, dwie bluzy i poszłam do siebie do domu spać. No i teraz mam schizy, że w nocy nieświadomie dotknęłam uda, albo dalej i że plemniki jakoś się dostały do pochwy. Mało tego rano przy sprawdzaniu śluzu, po jakichś 8 godzinach od zdarzenia, mam obawy, że trochę nasienia przetrwało np. za paznokciem. I że jakimś cudem sama doprowadziłam do zagrożenia, wprowadzając palec do pochwy. Koleżanki mi mówią, że nie ma szans, żeby plemniki tak długo przetrwały, że na pewno już wyschły. Wiem, że powinnam była umyć ręce i byłoby po problemie, ale sama nie wiem, dlaczego tego nie zrobiłam. Fakt, że po drodze dotykałam wielu przedmiotów i minęło jednak te 8 godzin, ale schizuję już niemożliwie.
przepraszam, ty tak serio? poważnie?

może to nie moja sprawa (a może i moja bo sama się wystwiasz na opinię pisząc tak mądre rzeczy na forum) ale jak czytam takie coś, to mi słabo.

''Potem poprawiłam spodnie, założyłam buty, dwie bluzy i poszłam do siebie do domu spać.'' serio?

''No i teraz mam schizy, że w nocy nieświadomie dotknęłam uda, albo dalej i że plemniki jakoś się dostały do pochwy. Mało tego rano przy sprawdzaniu śluzu, po jakichś 8 godzinach od zdarzenia, mam obawy, że trochę nasienia przetrwało np. za paznokciem. I że jakimś cudem sama doprowadziłam do zagrożenia, wprowadzając palec do pochwy. '' O_O to pewna droga. pod paznokciem, dotknąć uda...no to już ciąża gwarantowana

czytałam całą twoją historię. wspołczuję lekarzowi, do którego dzwoniłaś bo musiał być w niezłym szoku (podziwiam, że nie wyśmiał choć z pewnością będzie to długo opowiadać znajomym).

poszłaś po pigułki ale patrząc po twoim sposobie rozumowania to zaraz będzie ''biorę pigułki regularnie, żadnej nie zapomniałam, kochałam się z moim chłopakiem dodatkowo zabezpieczając się prezerwatywą, nie skończył we mnie. potem założyłam dwie bluzy i poszłam do domu spać. okres spóźnia mi się pół godziny. czy jestem w ciąży? dzwoniłam do ginekologa i mówi, że nie ale na forum napisali mi, że o możliwe.''

teraz nic tylko powinnam czekać na ostrzeżenie ale po prostu ręce opadają czytając takie coś. Różne kwiatki zdarzają się w tym temacie ale takich głupot to chyba jeszcze nie było.
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 23:20   #3257
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez LenkaJ Pokaż wiadomość
Wiem, że panikuję, wiem, że ryzyko jest znikome, ale dobijają mnie te dwie opinie lekarskie. (((
Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
przepraszam, ty tak serio? poważnie?

może to nie moja sprawa (a może i moja bo sama się wystwiasz na opinię pisząc tak mądre rzeczy na forum) ale jak czytam takie coś, to mi słabo.

''Potem poprawiłam spodnie, założyłam buty, dwie bluzy i poszłam do siebie do domu spać.'' serio?

''No i teraz mam schizy, że w nocy nieświadomie dotknęłam uda, albo dalej i że plemniki jakoś się dostały do pochwy. Mało tego rano przy sprawdzaniu śluzu, po jakichś 8 godzinach od zdarzenia, mam obawy, że trochę nasienia przetrwało np. za paznokciem. I że jakimś cudem sama doprowadziłam do zagrożenia, wprowadzając palec do pochwy. '' O_O to pewna droga. pod paznokciem, dotknąć uda...no to już ciąża gwarantowana

czytałam całą twoją historię. wspołczuję lekarzowi, do którego dzwoniłaś bo musiał być w niezłym szoku (podziwiam, że nie wyśmiał choć z pewnością będzie to długo opowiadać znajomym).

poszłaś po pigułki ale patrząc po twoim sposobie rozumowania to zaraz będzie ''biorę pigułki regularnie, żadnej nie zapomniałam, kochałam się z moim chłopakiem dodatkowo zabezpieczając się prezerwatywą, nie skończył we mnie. potem założyłam dwie bluzy i poszłam do domu spać. okres spóźnia mi się pół godziny. czy jestem w ciąży? dzwoniłam do ginekologa i mówi, że nie ale na forum napisali mi, że o możliwe.''

teraz nic tylko powinnam czekać na ostrzeżenie ale po prostu ręce opadają czytając takie coś. Różne kwiatki zdarzają się w tym temacie ale takich głupot to chyba jeszcze nie było.
klask i:

Z ust mi to wyjęłaś, choć ja bym o wiele więcej od siebie mogła dodać. No, ale te okropne ostrzeżenia...
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 00:37   #3258
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Dziewczyny u mnie nadal nic, oprócz przeziębienia
Stosowałam te wasze domowe sposoby moczenia nóg w gorącej wodzie ale nadal nic.. nic prócz białego śluzu płynnego zmiennie z śluzem białym z długimi nitkami bardziej białego śluzu tak to piszę że sama się śmieje hahaha/.. jutro robie drugi test.. nie wychodzą żadne blade kreski drugie jest jedna.. wyraźna. Nie wiem piersi nadal nie bolą choć zawsze przed okresem bolały, nie mam humorów jem jak zawsze, stresu mniej.. zobaczymy.. oglądam swój śluz regularnie ale teraz są jakieś takie te białe nitki i czasem grudki.. nie wiem moze mam grzybice i dlatego okresu brak.. albo.. hmm rok temu robiłam cytologie ale było ok.. sama nie wiem
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 07:13   #3259
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
A przy zmianie tabletek, jesli wzielam nowe po 7 dniowej przerwie,i po 6 dniach kochalam sie z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia to czy one w pelni dzilalaly?Tyle sie naczytalam ze juz nie wiem.. moje nowe tabletki maja tyle samo EE 3mg.dzis mam 3 dzien przerwy i nie mam krwawienia
Prosze o odpowiedź...
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 09:11   #3260
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez michalinacolcina Pokaż wiadomość
Dziewczyny u mnie nadal nic, oprócz przeziębienia
Stosowałam te wasze domowe sposoby moczenia nóg w gorącej wodzie ale nadal nic.. nic prócz białego śluzu płynnego zmiennie z śluzem białym z długimi nitkami bardziej białego śluzu tak to piszę że sama się śmieje hahaha/.. jutro robie drugi test.. nie wychodzą żadne blade kreski drugie jest jedna.. wyraźna. Nie wiem piersi nadal nie bolą choć zawsze przed okresem bolały, nie mam humorów jem jak zawsze, stresu mniej.. zobaczymy.. oglądam swój śluz regularnie ale teraz są jakieś takie te białe nitki i czasem grudki.. nie wiem moze mam grzybice i dlatego okresu brak.. albo.. hmm rok temu robiłam cytologie ale było ok.. sama nie wiem
Możliwe, że to grzybica, objawia się ona właśnie takim śluzem z grudkami, jak serek wiejski. Przejdź się do ginekologa.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 09:48   #3261
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Prosze o odpowiedź...
W stu wątkach już odpowiadałyśmy, daj już sobie spokój.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 10:31   #3262
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
klask i:

Z ust mi to wyjęłaś, choć ja bym o wiele więcej od siebie mogła dodać. No, ale te okropne ostrzeżenia...
Wlasnie chcialam cos napisac, bo nie wierzylam w to co widze. Zwlaszcza te dotykanie przedmiotow mnie zaintrygowalo.

Ale do autorki rzeczonego watku: seks jest dla doroslych... I kazdy nawet zabezpieczony stosunek moze skonczyc sie ciaza w 0,00jakimstam procencie, a kto tego nie wie, powinien stosowac wstrzemiezliwosc...
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 11:15   #3263
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Możliwe, że to grzybica, objawia się ona właśnie takim śluzem z grudkami, jak serek wiejski. Przejdź się do ginekologa.
tylko że właśnie ja zawsze z obserwacji przed okresem miewałam takie grudki, nie wiem.. może to niedoleczona nie leczona grzybica?
Do ginekologa ide, ale.. za jakieś 2 tyg wiem wiem.. ale mieszkam w Szwecji a że zgubiłam legitymacje szwedzką.. to mam zablokowane

a czy którejś z was pojawiły się kiedyś tzn. nitki śluzu ? białe?
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 15:15   #3264
eMG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 111
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez alelipa Pokaż wiadomość
Kochane,dostałam dzisiaj rano miesiączkę,co prawda z 3dniowym opóźnieniem,ale jest! Teraz spokojnie mogę zająć się nauką do matury!Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Cieszy mnie to, że Twoje obawy odeszły w zapomnienie powodzenia w życiu !
Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
A przy zmianie tabletek, jesli wzielam nowe po 7 dniowej przerwie,i po 6 dniach kochalam sie z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia to czy one w pelni dzilalaly?Tyle sie naczytalam ze juz nie wiem.. moje nowe tabletki maja tyle samo EE 3mg.dzis mam 3 dzien przerwy i nie mam krwawienia
Dla rozwiania wątpliwości zrób test nie zaszkodzi
Cytat:
Napisane przez michalinacolcina Pokaż wiadomość
Dziewczyny u mnie nadal nic, oprócz przeziębienia
Stosowałam te wasze domowe sposoby moczenia nóg w gorącej wodzie ale nadal nic.. nic prócz białego śluzu płynnego zmiennie z śluzem białym z długimi nitkami bardziej białego śluzu tak to piszę że sama się śmieje hahaha/.. jutro robie drugi test.. nie wychodzą żadne blade kreski drugie jest jedna.. wyraźna. Nie wiem piersi nadal nie bolą choć zawsze przed okresem bolały, nie mam humorów jem jak zawsze, stresu mniej.. zobaczymy.. oglądam swój śluz regularnie ale teraz są jakieś takie te białe nitki i czasem grudki.. nie wiem moze mam grzybice i dlatego okresu brak.. albo.. hmm rok temu robiłam cytologie ale było ok.. sama nie wiem
Czekamy na nowe wiadomości od Ciebie. Pozdrawiam
eMG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 00:35   #3265
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez kocieoko009 Pokaż wiadomość
Hmm bardzo się dręczę tym. 26 września zakończyła mi się ostatnia miesiączka wczorajszej nocy poszliśmy z chłopakiem na całość i bez całkowitego zabezpieczenia oraz z zakończeniem w środku kochaliśmy się. Mój cykl trwa 25-28 dni czy możliwe że już mam dni płodne i mogliśmy wpaść? Pomóżcie bo sama nie umiem tego przeliczyć a wydaję mi się że mam już dni płodne...
Oczywiście, że ryzyko jest, i to spore.
Dni płodnych się nie wylicza.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 00:47   #3266
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez kocieoko009 Pokaż wiadomość
Hmm bardzo się dręczę tym. 26 września zakończyła mi się ostatnia miesiączka wczorajszej nocy poszliśmy z chłopakiem na całość i bez całkowitego zabezpieczenia oraz z zakończeniem w środku kochaliśmy się. Mój cykl trwa 25-28 dni czy możliwe że już mam dni płodne i mogliśmy wpaść? Pomóżcie bo sama nie umiem tego przeliczyć a wydaję mi się że mam już dni płodne...
Jest duża szansa, że był to dzień płodny. Powinnaś wziąć pigułkę po, pamiętaj, że im szybciej weźmiesz, tym większe prawdopodobieństwo jej działania.
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 07:50   #3267
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez kocieoko009 Pokaż wiadomość
Hmm bardzo się dręczę tym. 26 września zakończyła mi się ostatnia miesiączka wczorajszej nocy poszliśmy z chłopakiem na całość i bez całkowitego zabezpieczenia oraz z zakończeniem w środku kochaliśmy się. Mój cykl trwa 25-28 dni czy możliwe że już mam dni płodne i mogliśmy wpaść? Pomóżcie bo sama nie umiem tego przeliczyć a wydaję mi się że mam już dni płodne...
za 2 tygodnie będzie już można gratulować jak tylko wykonasz test
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 08:43   #3268
rybka92
Raczkowanie
 
Avatar rybka92
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 397
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Hej Kobietki

Mam pewne zmartwienie.Spóźnia mi się okres.Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin i zawsze gdzy brałam pierwszą tabletkę placebo to po kilku godzinach pojawiał się okres.Wczoraj wziełam drugą a okresu nie widać.Tabletki biorę regularnie o stałych porach,partner nogdy nie kończy we mnie.Odkąd zaczełam brać tabletki okres nigdy mi się nie spóżnił nawet o dzień.Dlatego się trochę martwię.Dodam ,że jakieś 9 dni temu miałam zapalenie pęcherza moczowego i brałam leki ( furagin i żurawinę).
Może to przez te leki mi się spóźnia ? Jak myślicie ? Miałyście już taki przypadek?
rybka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 11:47   #3269
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Wink Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez rybka92 Pokaż wiadomość
Hej Kobietki

Mam pewne zmartwienie.Spóźnia mi się okres.Biorę tabletki antykoncepcyjne vibin i zawsze gdzy brałam pierwszą tabletkę placebo to po kilku godzinach pojawiał się okres.Wczoraj wziełam drugą a okresu nie widać.Tabletki biorę regularnie o stałych porach,partner nogdy nie kończy we mnie.Odkąd zaczełam brać tabletki okres nigdy mi się nie spóżnił nawet o dzień.Dlatego się trochę martwię.Dodam ,że jakieś 9 dni temu miałam zapalenie pęcherza moczowego i brałam leki ( furagin i żurawinę).
Może to przez te leki mi się spóźnia ? Jak myślicie ? Miałyście już taki przypadek?
Jak brałam tabsy to czesto nie miałam okresu wcale bądz miałam małe plamienia, to jednak ingerencja w nasz organizm wiec kazde pytanie jest zagadką wg.. coraz czesciej mam wrazenie ze nasz organizm to zagadka Co do zapalenia pęcherza moczowego i leków i antybiotyków to wydaje mi się ze zawsze mają jakiś wpływ, zobacz czy jakiś składnik nie obnizył skutecznosci tabsów bo też tak mogło być. Jeden dzień w braniu placebo to jeszcze nie tragedia



Co do mnie.. Dziś robiłam kolejny test i - jedna kreska.. czekam dalej
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 16:11   #3270
Rawea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cześć!

Tak się zastanawiam czy mam podstawy do obaw.
Kochałam się z moim partnerem podczas miesiączki. 4 dzień na 7, cykle mam w miarę regularne. Nie dokończył we mnie, w sumie to było parę ruchów, reszta w prezerwatywie.
Trochę się obawiam, czy mam ku temu powody?
Rawea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:13:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.