Dieta Niskoweglowodanowa Lutza - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-09, 11:12   #31
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Cytat:
Napisane przez pingwin2
skąd takie dane totalny bezsens
A z czym konkretnie się nie zgadzasz? Jakieś argumenty?
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 11:31   #32
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Arrow Odżywianie Niskoweglowodanowe

Witam
Zapraszam do dyskusji na temat odżywiania niskoweglowodanowego. Specjalnie piszę odżywiania a nie diety bo dieta kojarzy sie z jakims okresem katowania się glodowka lub jedzeniem tego co sie nie lubi, a niskoweglowodanowe to odzywianie ktore stosuje sie na stale, bez glodzenia sie, i scislych jadlospisow.

Prosze o opinie i wrazenia osób, które odżywiają sie w ten sposób, jak zaczeły (motywacja), w/g. jakiego autora (jest kilka odmian tych "diet"), jakie to spowodowalo zmiany w Waszym zyciu, samopoczuciu.

Pozdrawiam
Art
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:42   #33
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Cytat:
Napisane przez TrArT
A z czym konkretnie się nie zgadzasz? Jakieś argumenty?

na tego typu dietach ważna jest nie tylko ilość ww ale także źródło pochodzenia tych ww I napewno nie może to być czekolada
a ciała ketonowe nie dokońca świadczą o spalaniu tłuszczu można być na diecie niskoww i nie mieć ketozy a tłuszcz i tak się pali
dieta lutza to stara dieta i teraz jest inne podejście do diet niskoww
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 08:34   #34
TrArT
Raczkowanie
 
Avatar TrArT
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do TrArT
Arrow Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Cytat:
Napisane przez pingwin2
na tego typu dietach ważna jest nie tylko ilość ww ale także źródło pochodzenia tych ww I napewno nie może to być czekolada -
to jest jasne, o cukrach prostych zlozonych to juz chyba kazdy slyszal i wiadomo ze lepsze te zlozone wiec sie nie powtarzalem a kawalek gorzkiej czekolady jak ktos lubi nie zaszkodzi jesli ja uwzgledni w dziennym bilansie W.

a ciała ketonowe nie dokońca świadczą o spalaniu tłuszczu można być na diecie niskoww i nie mieć ketozy a tłuszcz i tak się pali -
w poczatkowym okresie diety musza pojawic sie ciala ketonowe - tzn ze organizm przeszedl na spalanie tluszczu dopiero pozniej po dluzszym czasie kiedy sie przyzwyczi je wykorzystywac moze ich poziom spasc bardzo nisko.


dieta lutza to stara dieta i teraz jest inne podejście do diet niskoww
- "stara" nie znaczy zla - wiecej danych potwierdzajacych jej skutecznosc i brak skutkow ubocznych - o jakich "nowych" mówisz ?

Pozdravka
Art
__________________
Znajdź chwilę dla siebie... a może masaż...
TrArT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 23:59   #35
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Do diet niskowęglowodanowych zaliczamy tez dietę Atkinsa i Kwasniewskiego.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 21:48   #36
marandi
Raczkowanie
 
Avatar marandi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 110
GG do marandi
dieta niskowęglowodanowa

Witam na forum.

Czy któraś z Was stosowała lub/i słyszała o diecie niskowęglowodanowej dr.Lutz'a?
Chętnie również odkupię książkę jego autorstwa "Życie bez pieczywa - jak dieta uboga w węglowodany może uratować życie".

Będę wdzieczna za wszelkie uwagi na ten temat ...

Pozdrawiam
marandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 00:56   #37
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

o to cos dla mnie tez chetnie dowiem sie czegos na ten temat wiec czekam razem z toba

a gdyby ktos mial chwilke to zapraszam http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124226
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 08:18   #38
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: dieta niskowęglowodanowa

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=119364
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 11:31   #39
Justa74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 28
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Witam
Od jakiegoś czasu - dokładnie od początku lutego stosuję z mężem taki sposób odżywiania. Rozpoczęliśmy to pod wpływem lektury książki pana Montignaca. Ja schudłam 6 kg (tyle że od jakiegoś czasu robię sobie odstępstwa i dlatego waga mi stanęła), natomiast mój mąż schudł jakieś 10 kg, ale teraz też waga mu się zatrzymała, mimo, że dalej się stosuje do zaleceń. Ten sposób odżywiana wydaje sie być całkiem racjonalny. Nie wymaga jakichś wielkich wyrzeczeń - jedyne co, to nie wolno jeść białego chleba i niczego co zwiera mąkę pszenną, ziemniaków i cukru. Na początku ciężko mi było w 100% stosować tę dietę, ale z czasem się przyzwyczaiłam. Jeśli chodzi o odczucia - na początku czułam się zmęczona, ale może ten efekt wzmagała długa w w tym roku zima. Teraz czuję się doskonale. Dodam jeszcze, że po urodzeniu drugiego dziecka zostało mi parę zbędnych kilogramów i niestety ograniczenie jedzenia i jazda na rowerku (co stosowałam po urodzeniu pierwszej córki i udało mi się trochę zrzucić) nie przynosiły spodziewanego efektu.
Wszystkim zainteresowanym polecam książkę M Montignac "Jeść, aby schudnąć" cena ok. 28 zł.
Justa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 19:49   #40
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Wydaje mi się, że Art miał na myśli trochę co innego - nie tylko ograniczenie ww prostych, białego pieczywa i skrobi, ale ograniczenie udziału ww w diecie w ogóle, tzn. ich redukcję do kilkudziesięciu gr dziennie (poza posiłkami przed- i po-treningowymi). Kalorie z ww zastępuje się głównie białkiem, no i zdrowymi tłuszczami, ale w mniejszym stopniu.
Ja mam nieustanną ochotę spróbować low carb, ale mało to w moim przypadku realne, bo nie jem mięsa, więc byłby ogromny problem ze źródłem białka w potrzebnej ilości. Jednak nie jestem w stanie jeść 10 jajek codziennie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 08:57   #41
tri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Na diecie niskowęglowodanowej jestem od mniej więcej 9-10 miesięcy. Przedtem bywały to typowe diety odchudzające, teraz stosuje już jako normalny sposód odżywiania. A to z tego prostego względu, że wracając do węglowodanów zaczynałam tyć. Zaczynalam od Montignaca, potem połączyłam to jeszcze z dietą dla grupy krwi (wyeliminowałam właściwie tylko kilka praoduktów z jadłospisu).
Rzeczy, których nie jadam: pieczywo - żadnego, ciasta, makarony, ziemniaki, ryż, słodycze (wyjątek - gorzka czekolada i kakao), owoce (latem są z tym ogromne problemy), niektórych gotowanych warzyw (marchewka, kukurydza).
Produkty, którymi się pożywiam: mięsa, sery, nabiał, warzywa surowe głównie te zielone, większość gotowanych warzyw, latem pozwalam sobie czasami na owoce - głównie truskawki, czereśnie, maliny, jeżyny - bo te lubię.
Czasami robię sobie małe odstępstwa, typu kawałek ciasta, marchewka gotowana w sałatce, itp. są to jednak znikome ilości węglowodanów, reasumując miesięcznie zdarza się to co najwyżej raz, dwa razy.

Pozytywne strony jakie zauważywałam: większa energia, dłuższe okresy zaspokojenia głodu, szybsze uczucie nasycenia. Schudnąć można bardzo szybko nie głodząc się i właściwie jedząc do woli.
Negatywne strony: chyba właściwie tylko to, że na początku bardzo trudno przyzwyczaić się do tego, by nie jeść chleba czy ziemniaków, ale im dłużej się tak je, tym węglowodany coraz mniej pociągają.
Czytałam też, że zbyt dużo białek w pożywieniu może powodować problemy z nerkami, jednak do tej pory ich nie zauważyłam. Co jakiś czas robię sobie wszystkie badania i wyniki mam bardzo dobre.
tri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-27, 09:27   #42
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Tri a te sery i nabiał to jadłaś odtłuszczone, czy pełnotłuste(bo w tych pełnotłustych jest minimalna ilość węgli w przeciwieństwie do odtłuszczonych??)czy ta dieta to jest coś w tym stylu????:

Dieta CKD - prawdziwy spalacz tłuszczu.

Jak działa dieta?
Węglowodany powodują wydzielanie insuliny (hormon "magazynier" ) przez trzustkę. Insulina przyspiesza tempo przenikania glukozy z krwi do niektórych komórek (przede wszystkim do komórek mięśni szkieletowych), zwiększenie zapasu glikogenu w wątrobie i mięśniach oraz wzmożenie spalania glukozy. Co najważniejsze, przy nadwyżce kalorii bardzo sprzyja odkładaniu tłuszczu. Więc ktoś może zapytać "Jak można tracić tłuszcz kiedy organizm jest trybie magazynowania?". W gruncie rzeczy jest to trudne i idealne wydaje się obniżenie spożywania wegolowodanów.
Organizm zdaje sobie sprawę, że nie ma już węglowodanów które mógłby zamienić w energię, więc musi znaleźć inne źródło - tłuszcz. I o to nam właśnie chodzi! Ten proces zachodzi w stanie ketozy. Stan ten wystepuje wtedy gdy w wątrobie nie ma glikogenu i zaczyna się produkcja ketonów (związki toksyczne powstałe w wyniku spalania tłuszczy). Można sprawdzić ten stan używając pasków do mierzenia zawartości ketonów w moczu - do nabycia w aptece bez recepty, koszt ok. 20 zł.
Wymogi diety - od poniedziałku do piątku.
Sentencja "pracuj inteligentie, nie ciężej" zdobywa większego znaczenia niż podczas jakiejkolwiek innej diety, którą do tej pory stosowałeś. Trzeba w pełni zrozumieć co musisz zrobić aby zoptymalizować drogę do załozonego celu. Nie można oczekiwać, że po prostu ucinamy wszystkie wegle w diecie, trenujemy ciężko i gubimy tłuszcz. Jednakże jedną z warjacji takiego założenia jest właśnie dieta CKD która stosowana zgodnie z jej przykazaniami doporowadzi Cię do upragnionego celu.
Na początku musimy rozplanować dietę, zapisz twoją suchą masę ciała, nie ogólną! Jeżeli np. ważysz 100kg i masz 20% tłuszczu zapisz 80kg, mnożymy to przez dwa i mamy dzienną ilość białka w gramach które musisz spożywać. Resztę twoich kalorii stanowić będą tłuszcze. Tu własnie jest ten "paradoks", musisz jesć tłuszcz żeby splać tłuszcz, nie ma innego wyjścia Samopoczucie na takiej diecie jest wspaniałe, choć pierwsze dni (nawet do 5-7 dni) moga być trudne. Obnizony poziom cukru we krwi, ogólne osłabienie i złe samopoczucie mogą dać ci się w znaki, choć nie muszą, wszystko zależy od organizmu. U mnie tylko pierwszy dzień jest cięzki, potem już z górki. Będzie cię nękać mniejsze uczucie głodu - jeżeli w ogóle, wyeliminowanie insuliny i obniżenie poziomu glukozy we krwii spowoduje, że hormony spalające tłuszcz będą robić co do nich należy.
Więc ile tego tluszczu?
Zaleca się zaczynanie z deficytem wynoszącym ok. 500 kalorii. Jeżeli nie wiesz ile wynosi Twoje zapotrzebowanie, przeważnie jest to waga ciała razy 30 wyrazone w kaloriach. Skoro ważysz 100 kg twoje zapotrzebowanie wynosi 3000 kalorii, odejmując od tego 500 kalorii i 640 kalorii które dostarczasz z białka, pozostaje 1860 kalorii na tłuszcze. Oczywiście każdy organizm jest inny, jeżeli nie będziesz mógł wejść w ketozę znaczy, że białka jest troszkę zbyt dużo, a tłuszczy za mało, trzeba wsłuchać sie w swój organizm. Pamiętaj, że nie można przesadzać z białkiem ponieważ może zostać ono przekształcone na glukozę i wyjście z ketozy gotowe. Ogólna ilość przyjmowanych węglowodanów nie powinna przekraczać 20 gram dziennie, co jest dosyć trudne do utrzymania. Dokładnie liczcie z kalkulatorem w ręku.
Weekend - ładownie weglowodanami.
Jako że glikogen jest głównym źródłem dla naszych mięśni, nie możemy po prostu zlikwidować wszystkich jego zapasów i ćwiczyć do woli. Musimy go co jakiś czas uzupełniać. Twóje półtora dnia wolnego pozwala zrobić dwie rzeczy. Musisz wynagrodzić sobie 5 dni bez weglowodanów, czyli jeszcz prawie wszystko to na co masz ochotę, spagetti, pizze, lody wszystko co ma węgiel jest na wagę złota. Druga to taka, że wysoki poziom insuliny pozwoli wypełnić mięśnie glikogenem i będziesz miał energię na nastepny tydzień treningu.
Twóje ładowanie powiino zacząć się w piątek wieczorem i trwać przez całą sobotę do północy. Teraz musisz okreslić ile potrzeba tych węglowodanów. Niektórzy będa tymi szcześliwcami, że będą mogli jeść dosłownie co chcą i nie przejmować się wyliczeniami, ale skupmy się na przeciętnej osobie. Zaleca się ok. 10-12 gram weglowodanów na kg SUCHEJ masy. 100 gram tych wegli powinno być przyjęte po treningu w piatek zrobionym najlepiej wieczorem (tym zajmiemy się w punkie dotyczącym treningu) razem z szybko działającą serwatką w ilości 50 gram (stosunek 2:1, można trochę zmieniać ilość). Następnego dnia pochłaniamy jakieś 700 gram węgli, wraz z niezmienną ilością białka czyli 160 gram. Pytanie a co z tłuszczem? Czy nie wspominałeś czasem o pizzy?
Przez pierwsze 24-30 godzin ładowania organizm będzie wykorzystywał wszystkie weglowodany do uzupełniania glikogenu, białko do budowy, a tluszcz do energii. Jednakże ten tłuszcz wyrażony w gramach niech nie przekracza Twojej wagi ciała. Jeżeli ktoś nie chce nie musi robić ładowania co 5 dni, może robić np. nawet co 10, wszystko zależy od samego ciebie, od sampoczucia itd, niektórzy robią to raz na dwa tygodnie, ale jeżeli chcesz utrzymać jak najwięcej mięśni ładuj co 5-6 dni.
Tak więc od niedzieli do piątku cały dzień jemy tłuszcz i białko z wyjątkiem dni treningowych gdzie po treningu spożywamy tylko białko bez tłuszczu (w piątek razem z węglowodanami), które musimy przyswoić najszybciej jak możemy.
W piątek po południu zjedz przed treningiem jakieś dwa owoce. To przygotuje wątrobę i mięśnie do ładowania węglem i da ci troszkę energii na ten ostatni w tygodniu trening, który musisz wykonać. Później od piątku do soboty wieczór jedz weglowodany, i mam tu na myśli JEDZENIE a nie jedzenie!
Trening na diecie CKD.
Powstaje pytanie, jak zoptymalizować trening aby zminimalizować spadki mieśni i trzymać wyski metabolizm poczas diety? Zanim do tego przejdziemy musimy wiedzieć, że jest jedna rzecz którzą musimy zrobić, i jedna rzecz której nie możemy zrobić.
Po pierwsze objętość treningu musi być niższa niż podczas zwykłego programu. Przetrenowanie jest prawdopodobnie zabójcą numer jeden dla motywacji, zwiększa katabolizm i powoduje mniejsze spadki tłuszczu.
Po drugie trzeba rozwiać mity o mniejszych ciężarach i dużej ilości powtórzeń na rzeźbę. Wyciskasz 120kg i musisz nadal wyciskać 120 kg aby utrzymać ten sam mięsień!
Jeżeli już mamy ustalone dwie naczelne zasady treningu możemy przejść do konkretnego programu. W poniedziałki i wtorki będziemy robić słabsze grupy mieśniowe, w środy i czwartki odpoczynek lub trening aerobowy, w czwartek wieczorem mocne grupy jak mięśnie nóg, a w piątki przeplataniec poniedziałku i wtorku.
Podsumowanie.
Dieta ta jest jedną z najlepszych na spalanie tłuszczu. Ma sens, działa i nie jest trudna w stosowaniu - choć niektórym może się taka wydawać. Wystarczy być tylko zmotywowanym i skoncentrować się na celu. Możesz rozkoszować się polędwicą smażoną na maśle z roztopionym żółtym serem i majonezem, smażonym łososiem w śmietanie czy jajecznicą na boczku. Jest to pyszne tłuste jedzenie które pozwoli ci....schudnać
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 09:44   #43
mizuho
Raczkowanie
 
Avatar mizuho
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 42
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

dieta jest świetna ! 3 dzien jest ciezki, bo ciagnie nas do węgli..
jest niezwykle sycąca.. trudno jest wepchać w siebie więcej niż 1300kcal..

trzeba pamiętac jednak, że podczas tej diety koniecznie trzeba uprawiać dużo sportu.. jeżeli tak będzie, ciało automatycznie nabierze proporcji..

trzeba pamiętac jesdnak o dostarczeniu dziennie 30g blonnika, ja radzilam sobie tak : blonnik jablkowy ( posmak swiezych jablek ), twarog, ciut mleka, cynamon = bomba !


dieta jest super, ale niestety nie na lato.. trudno jest wyrzec się świeżych truskawek, czereśni.. wiec choc po tygodniu wyraznie czulam spadek wagi, postanowilam poczekac na zime.. kiedy to az chce sie jesc te wszystkie sery, miesa itp.
mizuho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 09:58   #44
tri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Agaimka, nie, nie jest to to samo. Z tego co się orientuję w stan ketozy wprowadzają sie ciężko trenujący sportowcy, i ponoć wtedy ma to sens. O ketozie nie wiem nic poza tym szczerze mówiąc. Zresztą czytając co podesłałaś widzę, że są tam i węglowodany w sporych ilościach i sporo tłuszczy. Przy Montignacu owszem stosuje się tłuszcze, ale z tych 'dobrych' typu oliwa z oliwek. Unika się masła, zwykłych olei, smaży się też na oliwie z oliwek, przynajmniej ja tak robię.
Co do nabiału unikam wszystkiego co ma w nazwie light, bo jeśli ponoć zawierają one mniej tłuszczy, to w zamian mają sporo więcej węglowodanów niż te normalne. Właściwie nigdy tego nie sprawdziłam osobiście, a musiałabym. Zresztą mi bardziej smakują te, które nie są 'light'. Mleko też pijam przeważnie 2%, unikam tego 0%, bo smakuje zwyczajnie jak woda, a serki tłuste lubię. Żółte, smażone, twarożki. Przejrze dzisiaj książkę Montignaca, to napiszę dokładnie jak to jest dokładnie z tymi serami.

Z tego co jeszcze gdzieś czytałam. Węgle powodują powstawanie tłuszczyku, białka przyczyniają się do rozwoju mieśni, ale chyba tylko jeśli będzie spożywało się je w odpowiedniej ilości, bodajże 1,5grama na kg (i ponoć przy tej granicy się chudnie dopiero), czy jakoś tak. No i przydałby się mimo wszystko sport.
tri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 16:02   #45
tri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Obiecałam, że napiszę coś o serach, więc trochę na ten temat z Montingaca.

Dozwolone są praktycznie wszystkie sery, a nawet zalecane. Jedyne, na co należy uważać wg Montignaca to sery białe (bez ograniczeń ser 0% tłuszczu) i nie robić z nich całych posiłków. Pozostałe jak najbardziej zwłaszcza jako przekąska po obiedzie i to codziennie.
Co do mleka. Opisuje to znowu z książki. Mleko jest produktem złożonym - białka, węgle (laktoza) i tłuszcze. Najlepsze i najzdrowsze wg Montignaca jest mleko chude w proszku, bogate w proteiny. Dodatkowo z typowo mlecznych powinno się unikać serków homogenizowanych, gotowych serowych deserów. Najlepiej zwykły porządnie odsączony twarożek, a mleko jak już to chude.

Wychodzi na to, że co autor to inna teoria. Jedni zalecają produkty mleczne 0%, inni odwrotnie - tłuste. W każdym razie wg tabeli indeksu glikemicznego mleko półtłuste ma ig30, a chudy jogurt 35 (który jest bardziej polecany), za to w 100g mleka jest 3,5g białka, w jogurcie 5g, a tłustym białym serku 9g.

Największa za to zawartość białka jest w serach holenderskim i szwajcarskim 35g/100g, brie i canambert - 20g/100g.
tri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:40   #46
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

CKD to pomyłka dla kogos kto nie trenuje niemal zawodowo (moje prywatne zdanie), a na dodatek trzeba mieć niezłą wiedze i znać doskonale swój organizm, aby odróżnić normalne efekty uboczne CKD (które wystepuja początkowo u chyba każdego ) od niebezpiecznych następstw. Takie wahania poziomu insuliny (ładowania) mogą być nie do zniesienia, nie jest pewne czy nawet intensywna siłownia ( out glikogen ) coś tu pomoże - nie wspomne o biednej wątrobie i nerkach.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:33   #47
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

Węglowodany są BARDZO potrzebne. Dzięki nim mamy energię, chęć do życia, dobre samopoczucie, świetny humor. Ja próbowałam ograniczyć węglowodany. Jak to się skończyło? Tak: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964 .
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 07:44   #48
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Odżywianie Niskoweglowodanowe

wszystko super tylko mnie na diecie białkowej głowa boli może to z braku glukozy paliwa dla mózgu
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 14:24   #49
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: dieta niskowęglowodanowa

ja od wczoraj zrezygnowalam z weglowodanow, ale ciekawa jestem ile trzeba przestrzegac diety, zeby zobaczyc skutki
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-10, 08:40   #50
kwinttesencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

ja stosuje te diete 5 dzien i juz widze rezultaty .... wagowo jeszcze wole nie sprawdzac [mam postanowienie wazyc sie co tygodnie] ale czuje sie taka hm...zdrowsza :} i lzejsza poza tym zauwazylam ze coraz mniej jem... z reszta wiadomo ze bialka sa bardziej syte od wegli
pzdr
kwinttesencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:08   #51
ciarnaaa
Raczkowanie
 
Avatar ciarnaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Mam pytanie. Może trochę głupie ale mnie to męczy :P od kilku dni unikam węglowodanów i produktów wysokokalorycznych. Schudłam Jednak chodzi mi o mięśnie. Mam ogromne łydki. I nie jest to tłuszcz a mięsnie (Skutek pływania, roweru, rolek itp). Skoro po odstawieniu węglowodanów mięśnie jakby przestają pracować to jest możliwość że ta tkanka mięśniowa się trochę "zmniejszy"? bardzo mi na tym zależy. Chciałabym kiedyś założyć jakąś krótką kieckę albo szorty... Niestety nigdy się nie odważyłam. A o spodniach rurkach mogę zapomnieć... nie mieszczą się... Jeśli nie to czy jest jakaś możliwość pozbycia się tych mięśni?
ciarnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 12:27   #52
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Węglowodany węglowodanom nie równe (niskie, wysokie IG)... ja stawiam na zmianę nawyków żywieniowych, ograniczenie węglowodanów ale nie ich eliminacji; węglowodany pełnią też bardzo ważną rolę w organiźmie człowieka, zwłaszcza "aktywnego fizycznie".
enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:25   #53
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

odkopuję
ostatnio coś mnie naszło i szukam nowych pomysłów na dietę
chyba poczytam sobię te książkę...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:32   #54
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
odkopuję
ostatnio coś mnie naszło i szukam nowych pomysłów na dietę
chyba poczytam sobię te książkę...
na chomiku za friko jest
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 08:10   #55
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

tak, wiem
cholera, spadły 2 kg po 3 dniach
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 08:49   #56
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Lutz w książce pisze, że węgle możemy czerpać z każdych ich źródeł ( mogą to być nawet ciastka) byleby tylko zmiejścić się w limicie 72 g na dobę- no górze tego wątku jest post z zaleceniami i zakazami :

Pokarmy niemal zakazane

. Wszystkie produkty spożywcze zawierające węglowodany = mąka, skrobia, cukry: (pieczywo, makarony, płatki śniadaniowe, zboża, ziemniaki ,wyroby cukiernicze, rogaliki)

. Słodzone pokarmy (jogurt, napoje, desery, cukierki, owoce kandyzowane, suszone)
. ograniczyć sól

to jak t w koncu jest?

dzis zjadłam na śniadanie 3 jedn BU płatków owsianych i juz zgłupiałąm czy to dobrze czy źle
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:33   #57
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

myślę,że to nie jest dobre rozwiązanie, ale skoro już to zjadłaś, nie zadręczaj się, i tak nie przekroczyłaś dopuszczalnej dawki
fakt, pisze,że węgle moga pochodzić z kazdego źródła, dlatego wczoraj wypiłam piwo ale potem źle się poczułam,więc więcej nie piję

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2011-05-27 o 10:34
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:41   #58
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
myślę,że to nie jest dobre rozwiązanie, ale skoro już to zjadłaś, nie zadręczaj się, i tak nie przekroczyłaś dopuszczalnej dawki
fakt, pisze,że węgle moga pochodzić z kazdego źródła, dlatego wczoraj wypiłam piwo ale potem źle się poczułam,więc więcej nie piję

oki, w takim razie obiecuję poprawę

co sądzisz o maśle orzechowym? jest to dobre źródło tłuszczu?

mam takie naturalne, bez żadnych dodatków w postaci cukru czy soli...
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:46   #59
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

nie smakuje mi wcale, raz w życiu kupiłam i nie wiedziałam, komu oddać ale to tylko moje zdanie...
ogólnie przyjęłam,że produkty, które zawierają GŁÓWNIE węglowodany, są złe czyli - tak jak pisałaś - makaron, pieczywo, ziemniaki itp. bo np. takie orzechy mają wszystkiego po równo - białka, tłuszczy,węgli.

a jak z warzywami?

ja jem,ale liczę,ile węgli, np. dzisiaj sałatka ze śmietaną (śmietany nie liczyłam) z pomidora,ogórka,rzodkiewk i i kapusty, policzyłam 8 g węgli. moja kawa ma 5 g, bo daję 100 ml mleka
martwi mnie tylko,ze owoce są hmmm....jabłko ma 20 g węgli. szkoda. bo czekolady moge nie jesc, slodyczy tez,ale jablka... no chyba ze potem pozerac juz tylko mięso i jajka
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 10:53   #60
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Dieta Niskoweglowodanowa Lutza

sałaty pomidora i ogorka bym nie liczyla bo ilosc wegli w nich znikoma- Lutz w ksiazce mowi by liczyc tylko te warzywa o wiekszej ilosc wegli..

noooo owoców tez mi najbardziej bedzie brakować (dzis pierwszy dzien) ale pocieszam sie tym ze sezona na jagodowe otwarty a tych mozna zjesc wiecej - 200g truskawek to jedna jed BU jabłka zostawiam sobei zatem na jesień

co do masła ozechowego tp chętnie je przyjmę- kocham i uwielbiam i mogłabym pożreć słoik naraz
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-17 00:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.