Co robicie na obiad? część XX. - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-13, 10:42   #4651
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Przepis przesłany! Powiedz mi jeszcze czy grillujecie bezpośrednio na ruszcie czy może na tacce?
Nie mogę się doczekać degustacji


Ja właśnie ostatnio oglądałam przepis na ciapkapustę i dochodzę do wniosku, że sztandarowa potrawa Ślązaków to przecież moja dziecięca paparajda obiadowa, za którą gonił mnie tata ale zrobię wkrótce o ile pogoda pozwoli tzn. nie będzie upałów
A w mojej zupce owszem, papryka też była

Robię dziś takie curry https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...a/przepis.html i to będzie 3 czy 4 raz jak korzystam z tego przepisu. Dopiero teraz dotarło do mnie, że "fasolka" z tego przepisu to zwykła fasola, a ja za każdym razem (dziś również) używałam szparagowej nawet specjalnie kupowałam taką w puszce, dzisiaj akurat mam mrożoną. Na zdjęciu jak byk jest zwykła fasola, ale mój mózg określenie "fasolka" automatycznie przetwarza na "szparagową"

Bezpośrednio na ruszcie
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-13, 14:47   #4652
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja mam za sobą wypad nad morze - krótki, trzydniowy, bo już mnie alergia męczyła. W załączniku foty rybki. Za oba dania z herbatą ok. 60 zł.
Wybieramy się na grilla. Mam zamiar zrobić zwykłą sałatkę ziemniaczaną (mam przepis Makłowicza z kiełbaskami z grilla, ale zrobię bez kiełbasek- macie może jakieś sprawdzone sałatki pasujące do grilla, oprócz oczywiście tradycyjnej na winie.
Dziś lenistwo, wczoraj mieliśmy iść do knajpy polecanej przez Pelagię "Twoja wina", ale nie wyszło. Dziś miałam iść z kulplem do knajpy w Baranowie (chyba), ale też nie wyszło, więc pojechałam po pizze do Pizzy Express. Wiem, że dla niektórych pizzowych snobów to nie pizza, ale ja ją lubię. Załącznik 7771977Resized_20220511_152427_604.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-14, 05:37   #4653
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Nie działa u mnie aplikacja wizaż od kilku dni i dopiero teraz wpadło mi do głowy, żeby sprawdzić wersję na komputer , tak, że nadrabiam wątek

---------- Dopisano o 05:37 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ale bym zjadła taką rybkę!

smażyłam kalafiora na głębokiej patelni, w głębokim tłuszczu My byliśmy z kotem, Franka była zniesmaczona powrotem do domu i teraz wchodzi w transporterek i żąda podróży

Dziś sałatka, taki miks, pierś z kurczaka w tempurze, warzywa, grzanki i grillowany oscypek, który przybył z Pienin. Obok hotelu była prawdziwa bacówka i pan praktycznie przy nas robił te sery
Bardzo lubię takie salatki, szczególnie latem.
Zajrzymy do bacówki, dzięki za informację. Wasza kotka taka podróżniczka jak nasza 🐶
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Tikka Masala robię zawsze z tego przepisu - https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...a/przepis.html
Dziękuję 🌷
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym, udka pieczone na brązowym ryżu z tartymi jarzynami + sałata.

Wczoraj pstrąg i pierwszy raz w życiu kupne frytki i dufinki z mrożonki, surówka z pekińskiej i rzodkiewki, zupa ogórkowa z kaszą jaglaną na kolację
Obydwie to moje ulubione zupy, muszę którąś ugotować w tym tygodniu 😋
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A zbierasz szumowiny na początku?
Fajny makaron


Oooo taką pizzę to i ja bardzo lubię, akurat kupiłam chorizo

Wczoraj na śniadanie pancakes z jabłkami i cynamonem, na obiad rolady wołowe (miały być na Wielkanoc ), a na kolację kanapki ze świeżo upieczonego chleba na zakwasie
Tak, staram się zebrać jak najwięcej, ale tej wołowiny było dużo, 2 dni jedliśmy z sosem chrzanowym. Twoje rolady wyglądają pysznie.
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ale pycha! Zjadłabym kalafiora Rogaliki smakowite

Cieszę się, że rybka smakowała Dobry pomysł z masłem, fajnie podkręca smak

Apetyczne spaghetti

Podobną sałatkę robię dziś na obiad, bo z wczoraj zostały mi piersi z kurczaka. Tylko zamiast oscypka będzie halloumi


Uwielbiam rolady wołowe. Twoje wyglądają tak, że ślinotoku dostałam


W sobotę obiadu nie gotowałam, bo szykowałam przekąski na imprezę. TŻ dojadł makaron z brokułem a ja miałam kanapki


Zamówiłam u koleżanki z pracy tort - jasny biszkopt, żelka wiśniowa, krem czekoladowy; lekko nasączony alkoholem. Pyszny


Wczoraj po powrocie z rowerów zjedliśmy późny obiad: panierowana pierś z kurczaka, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej z kukurydzą, marchewką, jogurtem i majonezem, duszone pieczarki, duszona fasolka
Również ode mnie wszystkiego najlepszego z okazji Waszych urodzin⚘🌷🥀. Tort piękny 😍

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Rybka (zębacz) zapiekana z pesto i kruszonką, do tego sałatka z ziemniaków, pomidorów, cebulki i zieleniny
Dodałaś pesto z bazylii czy inne? Brzmi pysznie.
Kiedyś robiłam dorsza z kruszonką, ale z duszonym szpinakiem.
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Jajka sadzone na boczku, młode ziemniaki i warzywa - kalafior, szparagi, groszek z marchewką w jasnym sosie własnym.
Jeszcze trochę mało smaku, szparagi lekko gorzkie, ale już powoli powoli czuć nadchodzący sezon na pyszności
Też nie mogę się tego doczekać, szczególnie młodej fasolki szparagowej 😋
Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Piada z grillowaną piersią z kurczaka, sałatą, ogórkiem, pomidorem i sosem aioli
Lubię takie jedzenie wiosną i latem, też z powodu pysznych warzyw.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-14, 06:45   #4654
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To jeszcze ode mnie! Wszystkiego wspaniałego dla Ciebie i TŻ-ta
Ale fajnie razem świętować

Wczoraj tagliatelle od taty + sos boloński giga zwykły, cebula z czosnkiem, mielone, passata, przyprawy.
Dziś ryba z piekarnika, już ją doprawiłam.
A mam ambitny plan żeby czasami w ramach fitnessu iść z pracy do domu pieszo - niecałe 5 km. Szkoda, że dziś ma być upalnie, ale nic to, spróbuję - specjalnie wygodne buty zabrałam
Też mam taki plan i 3,5 km do pracy, ale pracuję do g.18, więc przeważnie jestem już zmęczona i głodna; wczoraj wracałam w burzy i takiej ulewie, że zmokłam zupełnie idąc kilkanaście metrów od samochodu, bo było oberwanie chmury ⛈ a potem jeszcze wieczorem ☀️ i podwójna 🌈.
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za życzenia
Między naszymi urodzinami jest tylko 3 dni różnicy dlatego świętujemy razem


Cudny makaron! Dawno nie robiłam sosu pomidorowego


TŻ od kilku dni jest na urlopie więc wczoraj "gotował" (czytaj: zamówił jedzenie ). Ja miałam pierś z kurczaka w sosie kurkowym, frytki i surówkę - wszystko pycha TŻ zamówił sobie placek po węgiersku z surówkami - jego też dobre było
Dostawca, który przywiózł jedzenie nie miał przy sobie terminala, ponieważ nie przekazali mu, żeby zabrał ze sobą. A my nie mieliśmy gotówki. Chłopak się zestresował (pierwszy dzień w pracy). Szkoda nam się go zrobiło i jak wrócił z terminalem to jeszcze napiwek od nas zarobił



Dziś będę późno w domu więc na obiad będziemy testowali gotowe dania "Szybki obiadek" z KFD. Mamy kurczaka z makaronem w sosie pomidorowym z papryką i kurczaka z kaszą gryczaną w sosie śmietanowym z grzybami. Zostało też trochę surówek z wczoraj.



Na jutro, jeśli mi się uda, to wieczorem coś ugotuję. Albo TŻta zaprzęgnę do gotowania
Mój mąż "gotuje" identycznie, wczoraj kupił w barze w pracy kotlety ziemniaczane, sos grzybowy i surówki, naprawdę dobre, jadłam po powrocie, jeszcze została domowa pizza z pieczarkami, pomidorami i oliwkami.
Dziś wszystko zależy od tego, o której zakupy, bo nie mam już żadnych świeżych warzyw.
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super i zazdro, od września próbuję zrzucić 2-3 kg, a waga stoi
Szłam wczoraj 1h1min, 5,09 km - może byłoby szybciej, ale po drodze sporo świateł.
Muszę zobaczyć inną trasę żeby było bardziej przez tereny zielone


Ja próbowałam w poniedziałek to obrał marchewkę

Wczoraj w upalny dzień obiad z piekarnika: pieczony pstrąg łososiowy i frytki. Do tego kalafior i brokuły na parze warzywa polałam sosem czosnkowo-favitowym i posypałam pestkami.
Też w upalny czwartek musiałam włączyć piekarnik, 🍕 na prośbę córki. Może dziś pieczone warzywa i feta.
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś zupa pomidorowa i kotlety ruskie z piekarnika + wiosenna surówka z pekińskiej

Wczoraj rosół z makaronem, a na drugie ryż z warzywami (brokuł, groszek cukrowy, kukurydza, marchew) i trochę mięsa z rosołu

Przedwczoraj plastry schabu duszone w jarzynach, kasza jęczmienna, buraczki lub ogórki kiszone do wyboru
Muszę spróbować zrobić takie kotlety, nigdy nie jadłam. Wszystko bym zjadła, uwielbiam takie domowe jedzenie.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Że jaki? Pierwsze słyszę Spaghetti mam w planie na przyszły tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Było coś o diecie. Ja mam teraz choroby syna na tapecie, i sama automatycznie spadam z wagi. A uwierzcie, że nie mam z czego chudnąć już

U mnie dziś bigos, który dała mi mama, i do niego ziemniaki. Uwielbiam te połączenie. Ja średnio przepadam za bigosem, ale pasuje mi, do purée , bo kapustę i ziemniaki to ja kocham


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

My też cały czas w ogródku. Ale za to mamy ogromne uprawy. Nigdy nie mieliśmy takich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Jezu ale bym zjadła taka, ale pomidorowo paprykowa. Mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Choroby są bardzo stresujące, mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej i że praca w ogrodzie trochę pomaga na stres. Ogromne uprawy- to brzmi super, rzadko mam okazję jeść coś świeżo zerwanego z grządki, smak sałaty czy ogórków jest o niebo lepszy niż ze sklepu.
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Przepis przesłany! Powiedz mi jeszcze czy grillujecie bezpośrednio na ruszcie czy może na tacce?
Nie mogę się doczekać degustacji


Ja właśnie ostatnio oglądałam przepis na ciapkapustę i dochodzę do wniosku, że sztandarowa potrawa Ślązaków to przecież moja dziecięca paparajda obiadowa, za którą gonił mnie tata ale zrobię wkrótce o ile pogoda pozwoli tzn. nie będzie upałów
A w mojej zupce owszem, papryka też była

Robię dziś takie curry https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...a/przepis.html i to będzie 3 czy 4 raz jak korzystam z tego przepisu. Dopiero teraz dotarło do mnie, że "fasolka" z tego przepisu to zwykła fasola, a ja za każdym razem (dziś również) używałam szparagowej nawet specjalnie kupowałam taką w puszce, dzisiaj akurat mam mrożoną. Na zdjęciu jak byk jest zwykła fasola, ale mój mózg określenie "fasolka" automatycznie przetwarza na "szparagową"
Też mam zakodowane, że fasolka to szparagowa, a fasola to ziarna, i jakoś do curry bardziej pasuje mi ta pierwsza.
Nie znam ciapkapusty, sprawdzę, co to 😁
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-15, 17:39   #4655
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja wczoraj kupiłam dwie paczki z Too Good To Go i było w nich duuużo papryki, więc zrobiłam leczo ☺

IMG_20220515_155118-01_copy_1124x2000.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-15, 18:00   #4656
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Knife Girl spóźnione, ale bardzo serdeczne życzenia urodzinowe dla Was U nas jest podobnie pod tym względem

Ale dużo gotujecie, my ostatnio jakoś częściej na mieście jemy, albo nie mamy ochoty na tradycyjny obiad i jemy różne sałatki.
Ale dziś było tradycyjnie: schabowy, ziemniaki z koperkiem i mizeria
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-15, 18:59   #4657
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Bardzo dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe dla mnie i Tżta

W piątek zrobiłam zapiekanki z pieczarkami, salami, czerwoną cebulą i mozzarellą. Zdążyliśmy zjeść na tarasie przed burzą

Wczoraj był grillowany łosoś, sos do niego (czosnek, oliwa, cytryna i pietruszka), frytki z piekarnika, warzywa duszone na maśle i sałata z ogórkiem, rzodkiewką, jogurtem i białym octem winnym.

Dziś wybraliśmy się na rowery (zrobiliśmy 55 km ). Zabraliśmy ze sobą banany, batoniki energetyczne i pyszne kanapki przygotowane przez TŻta: ciabatta, prosciutto cotto, mozzarella, czarne oliwki, suszone pomidory, papryka, sałata I to był taki nasz obiad
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220513_173834.jpg (120,4 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220514_161254.jpg (126,6 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220515_114906.jpg (80,3 KB, 47 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-16, 08:42   #4658
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja mam za sobą wypad nad morze - krótki, trzydniowy, bo już mnie alergia męczyła. W załączniku foty rybki. Za oba dania z herbatą ok. 60 zł.
Wybieramy się na grilla. Mam zamiar zrobić zwykłą sałatkę ziemniaczaną (mam przepis Makłowicza z kiełbaskami z grilla, ale zrobię bez kiełbasek- macie może jakieś sprawdzone sałatki pasujące do grilla, oprócz oczywiście tradycyjnej na winie.
Dziś lenistwo, wczoraj mieliśmy iść do knajpy polecanej przez Pelagię "Twoja wina", ale nie wyszło. Dziś miałam iść z kulplem do knajpy w Baranowie (chyba), ale też nie wyszło, więc pojechałam po pizze do Pizzy Express. Wiem, że dla niektórych pizzowych snobów to nie pizza, ale ja ją lubię.
A'propos Twojej Winy to specjalnie kupiłam sok z kiszonych pomidorów żeby odtworzyć ich krewetki. Ale chyba przejdę się jeszcze raz spróbować
A Pizza Express - cóż ja mam akurat dobre wspomnienia. Dawno temu jak mieszkałam jeszcze u rodziców zamówiliśmy stamtąd pizzę o 2 w nocy - nie było innej alternatywy. Spodziewaliśmy się porażki, a przyjechała naprawdę bardzo smaczna
Z sałatką to pewnie już za późno, ale właśnie oprócz na winie czy ziemniaczanej to dobrze mi pasuje taka z arbuzem i fetą zwłaszcza jak są duże upały.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja wczoraj kupiłam dwie paczki z Too Good To Go i było w nich duuużo papryki, więc zrobiłam leczo ☺
Oooo miałam kiedyś aplikację zainstalowaną, ale jakoś nigdy nie korzystałam, a to fajna sprawa

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe dla mnie i Tżta

W piątek zrobiłam zapiekanki z pieczarkami, salami, czerwoną cebulą i mozzarellą. Zdążyliśmy zjeść na tarasie przed burzą

Wczoraj był grillowany łosoś, sos do niego (czosnek, oliwa, cytryna i pietruszka), frytki z piekarnika, warzywa duszone na maśle i sałata z ogórkiem, rzodkiewką, jogurtem i białym octem winnym.

Dziś wybraliśmy się na rowery (zrobiliśmy 55 km ). Zabraliśmy ze sobą banany, batoniki energetyczne i pyszne kanapki przygotowane przez TŻta: ciabatta, prosciutto cotto, mozzarella, czarne oliwki, suszone pomidory, papryka, sałata I to był taki nasz obiad
Pyszności!
I zazdro rowerów, ja wczoraj cały dzień leżałam na balkonie z książkę i o zgrozo piwem

Wrzucam piątkowe curry, do tego był ryż i niepasująca sałatka na winie. TŻ zrobił wielkie oczy jak mu wyznałam, że powinna być zwykła fasola. Na następny raz spróbuję zrobić według przepisu
W sobotę rosół z kury z domowym makaronem, wieczorem poszliśmy z grupą znajomych na naleśniki, a potem na domówkę na drinka. Piłam takie na bazie Martini Fiero (to chyba odpowiedź na Aperol?), ale za słodkie to
Wczoraj wspomniane lenistwo, na obiad mięcho i warzywa z rosołu w sosie potrawkowym.
W sobotę upiekłam jeszcze chleb na zakwasie i drożdżach.
Dzisiaj gzik - nie żeby miała specjalnie ochotę - po prostu kostka twarogu zbliżała się do terminu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220513_190501.jpg (138,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220515_180541.jpg (102,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220515_180525.jpg (146,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220515_180652.jpg (239,2 KB, 40 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-16, 13:40   #4659
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Tortilla z kurczakiem, warzywami azjatyckimi i sosem teriyaki.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-17, 11:55   #4660
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Niedziela tradycyjna: kotlet schabowy, ziemniaki, młoda kapustka

Wczoraj za to zdrowo wszystko na parze: pierś indyka w ziołach, kasza jaglana, brokuły i marchew

Dziś znowu kasza, ale jęczmienna z dodatkiem tartych jarzyn + sos pieczarkowy + buraczki. Dla dziecka zupa z groszkiem.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-17, 19:00   #4661
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie wiosennie, jak na załączonym obrazku IMG_20220517_190112-01.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-17, 20:17   #4662
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś kotlety mielone z piekarnika, ( pokochałam ostatnio pieczone wersje tego co do tej pory smażyłam na oleju) , purée z koperkiem, surówka ze słoika od mamy.

Zrobiłam na deser jabłka pod kruszonką owsiano pszenną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 07:07   #4663
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie wiosennie, jak na załączonym obrazku
Pięknie

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
U mnie dziś kotlety mielone z piekarnika, ( pokochałam ostatnio pieczone wersje tego co do tej pory smażyłam na oleju) , purée z koperkiem, surówka ze słoika od mamy.

Zrobiłam na deser jabłka pod kruszonką owsiano pszenną
A jak synek? Jesteście już w domu?

U mnie ostatnie dwa dni to pieczone pyry z gzikiem i zieleniną, barszcz ma weekendowym rosole mocno cynamonowy (tak tak ) i do niego paszteciki z ciasta filo, w środku kuskus, marchewka, cukinia, feta i przyprawy na nutę marokańską.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220516_193147.jpg (211,5 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220517_211643.jpg (106,3 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 07:58   #4664
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pięknie


A jak synek? Jesteście już w domu?

U mnie ostatnie dwa dni to pieczone pyry z gzikiem i zieleniną, barszcz ma weekendowym rosole mocno cynamonowy (tak tak ) i do niego paszteciki z ciasta filo, w środku kuskus, marchewka, cukinia, feta i przyprawy na nutę marokańską.
Tak. Pobyt nie trwał długo

Ale u Ciebie orientalne smaki. Ja też będę robiła barszcz jakoś na weekend.

Dziś będą kotlety mielone że wczoraj, a dla TŻ zrobię kapuśniak. Ja nie zjem pewnie, nie przepadam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 10:49   #4665
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pięknie


A jak synek? Jesteście już w domu?

U mnie ostatnie dwa dni to pieczone pyry z gzikiem i zieleniną, barszcz ma weekendowym rosole mocno cynamonowy (tak tak ) i do niego paszteciki z ciasta filo, w środku kuskus, marchewka, cukinia, feta i przyprawy na nutę marokańską.
O jakie pyszne i piękne

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak. Pobyt nie trwał długo

Ale u Ciebie orientalne smaki. Ja też będę robiła barszcz jakoś na weekend.

Dziś będą kotlety mielone że wczoraj, a dla TŻ zrobię kapuśniak. Ja nie zjem pewnie, nie przepadam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak robisz te mielone w piekarniku? ☺ Panierujesz je normalnie?
Bardzo mnie to intryguje
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 11:12   #4666
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

W piątek u mamy zjadłam botwinkę z jajkiem
Sobota to wypad z przyjaciółmi do naszej ukochanej knajpki na kalmary
Niedziela i poniedziałek to pierś z kurczaka w parmezanie, domowa surówka z marchewki i purre
Wtorek-mąż poza domem, ja zrobiłam sobie vege spaghetti
Dziś i jutro będzie młoda kapusta z kiełbasą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220514_172300.jpg (62,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220515_162135.jpg (167,4 KB, 44 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 11:17   #4667
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
O jakie pyszne i piękne



Jak robisz te mielone w piekarniku? ☺ Panierujesz je normalnie?
Bardzo mnie to intryguje
Ja robię mięso mielone jak na zwykle kotlety. Dodaję sporo warzyw, bo, tak lubię. Mieszam, formuję . Piekę na papierze do pieczenia, bo wytapiają się soki.Papier powinien być natłuszczony oleje..Żadnej bułki tartej. Gołe mięso Piekę 200 stopni po 20 minut z każdej strony.

Ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłam rybę tym razem panierowaną w piekarniku, i też wyszła. Tylko miejscami się rozpadała, ale było ok..

Jedyne co mi nie wchodzi i nie smakuje z piekarnika to placki ziemniaczane.

O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 15:45   #4668
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zupa jarzynowa z groszkiem i porem. Dla córki jeszcze wyciągnęłam pulpety mięsno-warzywne pieczone (piona Lulka!)
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-18, 21:15   #4669
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie wiosennie, jak na załączonym obrazku Załącznik 7772152
Kocham szparagi, jeszcze nie jadłam w tym roku, czas to zmienić, zwłaszcza, że oglądałam ostatnio fajny przepis na szparagi.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
?

U mnie ostatnie dwa dni to pieczone pyry z gzikiem i zieleniną, barszcz ma weekendowym rosole mocno cynamonowy (tak tak ) i do niego paszteciki z ciasta filo, w środku kuskus, marchewka, cukinia, feta i przyprawy na nutę marokańską.
Rosół z cynamonem?- Wow Poproszę o przepis na paszteciki

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
W piątek u mamy zjadłam botwinkę z jajkiem
Sobota to wypad z przyjaciółmi do naszej ukochanej knajpki na kalmary
Niedziela i poniedziałek to pierś z kurczaka w parmezanie, domowa surówka z marchewki i purre
Wtorek-mąż poza domem, ja zrobiłam sobie vege spaghetti
Dziś i jutro będzie młoda kapusta z kiełbasą
Filety tak po prostu posypujesz parmezanem, czy jakoś inaczej robisz?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja robię mięso mielone jak na zwykle kotlety. Dodaję sporo warzyw, bo, tak lubię. Mieszam, formuję . Piekę na papierze do pieczenia, bo wytapiają się soki.Papier powinien być natłuszczony oleje..Żadnej bułki tartej. Gołe mięso Piekę 200 stopni po 20 minut z każdej strony.

Ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłam rybę tym razem panierowaną w piekarniku, i też wyszła. Tylko miejscami się rozpadała, ale było ok..

Jedyne co mi nie wchodzi i nie smakuje z piekarnika to placki ziemniaczane.
Piątka z plackami z piekarnika
Fajny przepis na mielone


U nas dziś prosto, ziemniaki z koperkiem, mizeria i jajka sadzone.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-19, 06:59   #4670
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
W piątek u mamy zjadłam botwinkę z jajkiem
Sobota to wypad z przyjaciółmi do naszej ukochanej knajpki na kalmary
Niedziela i poniedziałek to pierś z kurczaka w parmezanie, domowa surówka z marchewki i purre
Wtorek-mąż poza domem, ja zrobiłam sobie vege spaghetti
Dziś i jutro będzie młoda kapusta z kiełbasą
Ale pyszności

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Rosół z cynamonem?- Wow Poproszę o przepis na paszteciki
Nie, nie , rosół był normalny tylko potem jak go na barszcz przerabiałam to dorzuciłam kawałek cynamonu. Ogólnie pomysł z korzenną nutą do barszczu udany - goździki dodaję od dawna, ale jednak trochę mniej by musiało tego cynamonu być
A tu paszteciki https://www.chilliczosnekioliwa.pl/2...-kuskusem.html

Wczoraj zapiekanka – na dole mielone z indyka w sosie z cebulą i papryką, do góry mrożone mini rosti Aviko i cheddar - jedliśmy prosto z patelni, dodatkowo była jeszcze kupna surówka. A zapiekanka miała być na 2 dni, ale TŻ pożarł tyle, że została jedna mała porcyjka.
Resztę ciasta filo z pasztecików nadziałam na słodko mielonymi migdałami z wodą różaną i cynamonem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220518_184051.jpg (168,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220518_184119.jpg (99,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220518_184135.jpg (207,4 KB, 37 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 07:25   #4671
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Spaghetti bolognese klasyczne, ale w wersji mało mięsnej
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 10:57   #4672
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość


Filety tak po prostu posypujesz parmezanem, czy jakoś inaczej robisz?
panieruję w jajku z parmezanem Czyli roztrzepuję jajka, dodaję tarty parmezan i tak panieruję mięso
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 17:14   #4673
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja wczoraj kupiłam dwie paczki z Too Good To Go i było w nich duuużo papryki, więc zrobiłam leczo ☺

Załącznik 7772089
Myślałam, że to są gotowe dania, a nie produkty np. surowe warzywa. Leczo wygląda pysznie, u mnie sezon zaczyna się gdzieś pod koniec lipca.
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Knife Girl spóźnione, ale bardzo serdeczne życzenia urodzinowe dla Was U nas jest podobnie pod tym względem

Ale dużo gotujecie, my ostatnio jakoś częściej na mieście jemy, albo nie mamy ochoty na tradycyjny obiad i jemy różne sałatki.
Ale dziś było tradycyjnie: schabowy, ziemniaki z koperkiem i mizeria
W tym tygodniu nie gotowałam dużo, był kurczak pieczony, żółty ryż, warzywa duszone (mrożone: kalafior, brokuł, marchewka) z fetą i ogórki z jogurtem, zupa pomidorowa a potem żurek (z kiełbasą, jajkami i oddzielnie gotowanymi ziemniakami), wszystko na 2 dni.
Na chwilę z powodu nasilenia alergii odpuszczam gotowanie, dziś sushi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220515_220252.jpg (121,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220516_202400.jpg (88,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220517_162820.jpg (62,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20220409_181141.jpg (193,7 KB, 42 załadowań)
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-05-19 o 17:15
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 17:24   #4674
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe dla mnie i Tżta

W piątek zrobiłam zapiekanki z pieczarkami, salami, czerwoną cebulą i mozzarellą. Zdążyliśmy zjeść na tarasie przed burzą

Wczoraj był grillowany łosoś, sos do niego (czosnek, oliwa, cytryna i pietruszka), frytki z piekarnika, warzywa duszone na maśle i sałata z ogórkiem, rzodkiewką, jogurtem i białym octem winnym.

Dziś wybraliśmy się na rowery (zrobiliśmy 55 km ). Zabraliśmy ze sobą banany, batoniki energetyczne i pyszne kanapki przygotowane przez TŻta: ciabatta, prosciutto cotto, mozzarella, czarne oliwki, suszone pomidory, papryka, sałata I to był taki nasz obiad
Łosoś chyba zrobię w weekend. Pyszne ciabatty
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja robię mięso mielone jak na zwykle kotlety. Dodaję sporo warzyw, bo, tak lubię. Mieszam, formuję . Piekę na papierze do pieczenia, bo wytapiają się soki.Papier powinien być natłuszczony oleje..Żadnej bułki tartej. Gołe mięso Piekę 200 stopni po 20 minut z każdej strony.

Ostatnio w ramach eksperymentu zrobiłam rybę tym razem panierowaną w piekarniku, i też wyszła. Tylko miejscami się rozpadała, ale było ok..

Jedyne co mi nie wchodzi i nie smakuje z piekarnika to placki ziemniaczane.

O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chętnie wypróbuję mielone z piekarnika, rzadko robię, ale nigdy nie dawałam do nich warzyw (poza odrobiną cebuli do smaku), jakie dodajesz?
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 18:51   #4675
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Myślałam, że to są gotowe dania, a nie produkty np. surowe warzywa. Leczo wygląda pysznie, u mnie sezon zaczyna się gdzieś pod koniec lipca.
To zależy skąd bierzesz, jeśli z restauracji to masz gotowe dania, jeśli z marketów to produkty ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 19:01   #4676
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
To zależy skąd bierzesz, jeśli z restauracji to masz gotowe dania, jeśli z marketów to produkty ☺
Nie wiedziałam, że markety też to organizują , fajna opcja, lepsza niż z restauracji.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 20:06   #4677
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Tak w temacie Too good to go, dzisiaj w paczce miałam trzy duuuże białe rzodkwie.
Macie jakiś pomysł co z nich zrobić? Bo znam tylko surówkę.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 20:39   #4678
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Myślałam, że to są gotowe dania, a nie produkty np. surowe warzywa. Leczo wygląda pysznie, u mnie sezon zaczyna się gdzieś pod koniec lipca.

W tym tygodniu nie gotowałam dużo, był kurczak pieczony, żółty ryż, warzywa duszone (mrożone: kalafior, brokuł, marchewka) z fetą i ogórki z jogurtem, zupa pomidorowa a potem żurek (z kiełbasą, jajkami i oddzielnie gotowanymi ziemniakami), wszystko na 2 dni.
Na chwilę z powodu nasilenia alergii odpuszczam gotowanie, dziś sushi.
Jak pieczesz ryż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Łosoś chyba zrobię w weekend. Pyszne ciabatty

Chętnie wypróbuję mielone z piekarnika, rzadko robię, ale nigdy nie dawałam do nich warzyw (poza odrobiną cebuli do smaku), jakie dodajesz?
Co mam.. Albo pieczarki, albo marchewkę, cukinie. Taki standard to por z papryką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:36   #4679
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak pieczesz ryż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Co mam.. Albo pieczarki, albo marchewkę, cukinie. Taki standard to por z papryką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kurczak był pieczony, a żółty ryż nie, tylko wymieszany z kurkumą i żółtą przyprawą curry kamisu ( córka taki lubi, bo wychodzi lekko pikantny).
Wypróbuję z tymi warzywami, dzięki.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-19, 21:55   #4680
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
To kurczak był pieczony, a żółty ryż nie, tylko wymieszany z kurkumą i żółtą przyprawą curry kamisu ( córka taki lubi, bo wychodzi lekko pikantny).
Wypróbuję z tymi warzywami, dzięki.
No to sobie dopowiedzialam hehe

Ale chyba dałaś mo pomysł na jutrzejszy obiad. Zrobię kurczaka na ryżu. Dawno nie robiłam. To się razem piecze. Do tego sałatka z ogrodu.. Dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.