Tajlandia - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-12, 08:39   #1771
balwaneczka
Przyczajenie
 
Avatar balwaneczka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Witajcie,

Jeżeli był podobny temat to przepraszam.
Będzie to moja pierwsza w życiu podróż na taką skalę, do tej pory tylko Europa, więc jednak trochę inaczej.

Planujemy zobaczyć kilka wysp Tajlandii, zarówno zachód jak i wschód, stąd moje pytanie, czy skorzystać z wyjścia:
1) baza wypadowa i stamtąd pojedyncze wycieczki na inne wyspy
czy 2)noclegi na każdej z wysp, na którą pojedziemy?

Czy na każdej wyspie Tajlandii, nawet tej małej i nieobleganej przez turystów znajdę nocleg w postaci jakiegoś bungalowa?

Będę wdzięczna za wskazówki
balwaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:40   #1772
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Cytat:
Napisane przez balwaneczka Pokaż wiadomość
Planujemy zobaczyć kilka wysp Tajlandii, zarówno zachód jak i wschód, stąd moje pytanie, czy skorzystać z wyjścia:
1) baza wypadowa i stamtąd pojedyncze wycieczki na inne wyspy
czy 2)noclegi na każdej z wysp, na którą pojedziemy?
Ja będąc w Tajlandii zrobiłam właśnie ten błąd, że przez cały wyjazd byłam w jednym hotelu. W Indonezji już tego nie powtórzyłam i było super. Także polecam zmieniać hotele choć niekoniecznie na każdej z wysp osobno bo za każdym razem będziecie musieli wszystko przewozić pakować. Znajdźcie sobie kilka miejsc które będą dobrymi bazami wypadowymi do kilku atrakcji turystycznych.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:22   #1773
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Pozdrowienia z Tajlandii dziewczyny
Wlasnie jestem po fitnessie, saunie, masażu i teraz popijam zimnego drafta przy porcie w Chalong na Phuket
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 13:57   #1774
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Pozdrowienia z Tajlandii dziewczyny
Wlasnie jestem po fitnessie, saunie, masażu i teraz popijam zimnego drafta przy porcie w Chalong na Phuket
Zdawaj szybciutko relacje
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 21:49   #1775
Marika989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 13
Dot.: Tajlandia

Mój partner wyjeżdża teraz na 2 tygodnie z synem do Tajlandii. Matko jak ja się zawsze boję jak leci tak długo samolotem
Marika989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:04   #1776
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Cytat:
Napisane przez balwaneczka Pokaż wiadomość
Witajcie,

Jeżeli był podobny temat to przepraszam.
Będzie to moja pierwsza w życiu podróż na taką skalę, do tej pory tylko Europa, więc jednak trochę inaczej.

Planujemy zobaczyć kilka wysp Tajlandii, zarówno zachód jak i wschód, stąd moje pytanie, czy skorzystać z wyjścia:
1) baza wypadowa i stamtąd pojedyncze wycieczki na inne wyspy
czy 2)noclegi na każdej z wysp, na którą pojedziemy?

Czy na każdej wyspie Tajlandii, nawet tej małej i nieobleganej przez turystów znajdę nocleg w postaci jakiegoś bungalowa?

Będę wdzięczna za wskazówki

Koniecznie zmieniaj położenie, wtedy zobaczysz najwiecej Tajlandii
Ja mam za sobą Bangkok, Phuket, Khao Lak, Koh Phangan, Koh Tao, Similan Islands, Surin Island, Tachai Island. Było cudownie i chętnie bym to powtórzyła. Tajlandia wymiata
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 01:40   #1777
psychodelala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 12
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Za niedługo wybieram się do Tajlandii. Będę najprawdopodobniej w powrotną stronę miała długie oczekiwanie na samolot w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podczas przesiadki. Wyczytałam gdzieś, że nie potrzeba już wizy dla podróżników z Polski, czy to prawda? Będę tam miała powyżej 12 h do spędzenia i chciałabym pozwiedzać miasto, a nie siedzieć na lotnisku jakie miejsca do pozwiedzania w Abu Dhabi? I dodatkowo będę miała taką samą sytuację w Rzymie, pytania te same
psychodelala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 08:56   #1778
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;55404051]Koniecznie zmieniaj położenie, wtedy zobaczysz najwiecej Tajlandii
Ja mam za sobą Bangkok, Phuket, Khao Lak, Koh Phangan, Koh Tao, Similan Islands, Surin Island, Tachai Island. Było cudownie i chętnie bym to powtórzyła. Tajlandia wymiata [/QUOTE]

Właśnie się zastanawiam nad wypadem snorkelingowym na wyspy Surin. Warto?
Pływaliśmy kiedyś w okolicach Phi Phi - to było moje najsmutniejsze doświadczenie w Tajlandii, matrwa rafa to strasznie przygnębiający widok.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 11:37   #1779
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Właśnie się zastanawiam nad wypadem snorkelingowym na wyspy Surin. Warto?
Pływaliśmy kiedyś w okolicach Phi Phi - to było moje najsmutniejsze doświadczenie w Tajlandii, matrwa rafa to strasznie przygnębiający widok.
Hej Phi Phi jest dosłownie zadeptane przez turystów, powiem szczerze, że wcale nie robi na mnie wrażenie. Tysiące ludzi jeden za drugim, mnóstwo łodzi, kolejka do brzegu, nie tak raj wygląda. Rafa okropnie zniszczona Co do Surin to jest na 3 miejscu z listy best of Thailand. Nr 1 to Tachai, poszperaj na ten temat, niezbyt oblegana i jest przepięknie
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 06:54   #1780
balwaneczka
Przyczajenie
 
Avatar balwaneczka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Tajlandia

Słuchajcie, troszkę zepsułam wszystko...
Planując wypad i wykupując loty wewnątrz Tajlandii, nie sprawdziłam tak ważnej rzecz, jaką jest Fool Moon Party na Ko Phangan. Ta impreza w ogóle mnie nie interesuje, a z tego co wyczytałam, nie ma wtedy noclegów, a jak są to ceny z kosmosu i jest do tego niebezpiecznie...
Teraz nie wiem co mam robić...Czy faktycznie jest tak źle? Czy dotyczy to tylko jednej wyspy czy Ko Tao też jest przepełniona i droższa?
Zastanawiam się nad zmianą lotów i przeorganizowaniem naszej wycieczki ale będę wtedy z jakieś 600 złotych w plecy...
Pomóżcie, bo cała moja radość z tej mojej pierwszej podróży do Azji uszła teraz razem z przeczytaniem, że akurat 22 marca wypada tam Fool Moon Party...
balwaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 16:16   #1781
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez balwaneczka Pokaż wiadomość
Słuchajcie, troszkę zepsułam wszystko...
Planując wypad i wykupując loty wewnątrz Tajlandii, nie sprawdziłam tak ważnej rzecz, jaką jest Fool Moon Party na Ko Phangan. Ta impreza w ogóle mnie nie interesuje, a z tego co wyczytałam, nie ma wtedy noclegów, a jak są to ceny z kosmosu i jest do tego niebezpiecznie...
Teraz nie wiem co mam robić...Czy faktycznie jest tak źle? Czy dotyczy to tylko jednej wyspy czy Ko Tao też jest przepełniona i droższa?
Zastanawiam się nad zmianą lotów i przeorganizowaniem naszej wycieczki ale będę wtedy z jakieś 600 złotych w plecy...
Pomóżcie, bo cała moja radość z tej mojej pierwszej podróży do Azji uszła teraz razem z przeczytaniem, że akurat 22 marca wypada tam Fool Moon Party...
Full Moon Party odbywa się na Koh Phangan co miesiąc. Jeśli nie wybierasz się na samą wyspę nawet nie odczujesz skutków imprezy, na Koh Tao też nie.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 17:42   #1782
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez balwaneczka Pokaż wiadomość
Słuchajcie, troszkę zepsułam wszystko...
Planując wypad i wykupując loty wewnątrz Tajlandii, nie sprawdziłam tak ważnej rzecz, jaką jest Fool Moon Party na Ko Phangan. Ta impreza w ogóle mnie nie interesuje, a z tego co wyczytałam, nie ma wtedy noclegów, a jak są to ceny z kosmosu i jest do tego niebezpiecznie...
Teraz nie wiem co mam robić...Czy faktycznie jest tak źle? Czy dotyczy to tylko jednej wyspy czy Ko Tao też jest przepełniona i droższa?
Zastanawiam się nad zmianą lotów i przeorganizowaniem naszej wycieczki ale będę wtedy z jakieś 600 złotych w plecy...
Pomóżcie, bo cała moja radość z tej mojej pierwszej podróży do Azji uszła teraz razem z przeczytaniem, że akurat 22 marca wypada tam Fool Moon Party...
zgadzam się z koleżanką wyżej, byłam widziałam na własne oczy Nic nie zmieniaj, nie ma się czego obawiać. Kiedy lecisz? i jak wygląda Twój plan?
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 10:00   #1783
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

hej dziewczyny, kupiła któraś bilety w promocji Qatar ? Przyznać się Mi się udało za 1600 zł na listopad.

Poszukuję sprawdzonych noclegów w Chiang Mai, może któraś z was coś poleci ?

I czy któraś z was była na trekkingu i napisze swoje odczucia ?
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 11:06   #1784
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Ja byłam na trekkingu w dżungli i polecam


co do spania to zależy jakie masz oczekiwania...my spaliśmy http://www.divaguesthouse.com/
schludnie, czysto, bardzo mila i uczynna obsługa oraz pyszne jedzonko.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 12:31   #1785
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja byłam na trekkingu w dżungli i polecam


co do spania to zależy jakie masz oczekiwania...my spaliśmy http://www.divaguesthouse.com/
schludnie, czysto, bardzo mila i uczynna obsługa oraz pyszne jedzonko.
Dziękuję!
Napiszesz coś więcej o trekkingu? Ilu dniowy i ile trekkingu było w trekkingu Jak mniej więcej to wyglądało ? Pamiętasz może cenę ?

Co do oczekiwań noclegowych to jedynie osobna łazienka i klimatyzacja ewentualnie wiatrak. Mieszkałam już w rożnych warunkach i nic mnie nie przeraża, ale lecą z nami pierwszy raz znajomi i chcielibyśmy coś sprawdzonego,w dobrej cenie, właśnie ze względu na nich.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 10:54   #1786
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Napiszesz coś więcej o trekkingu? Ilu dniowy i ile trekkingu było w trekkingu Jak mniej więcej to wyglądało ? Pamiętasz może cenę ?

Co do oczekiwań noclegowych to jedynie osobna łazienka i klimatyzacja ewentualnie wiatrak. Mieszkałam już w rożnych warunkach i nic mnie nie przeraża, ale lecą z nami pierwszy raz znajomi i chcielibyśmy coś sprawdzonego,w dobrej cenie, właśnie ze względu na nich.

My byłyśmy na trekkingu jednodniowym ale gdybym miała więcej czasu to chętnie bym sie przespała w tych domkach w dżungli
wyprawa samochodami ternowymi, na poczatku odwiedza sie park z orchideami, potem jest przejażdzka na słoniach w dżungli ( ale my to pominełyśmy bo nie mogłyśmy patrzeć jak biedne słonie w tym upale idą z tym całym pakunkiem ludzi na garbie i do tego bija zwierzaki jakimś wielki kolcem brrrr) wiec sie przespacerowałyśmy za nimi...a potem znowu udaliśmy sie w jakieś miejsce i była piesza wycieczka w góry, spacer tak ok 2 godzin do takiego malowniczo położonego wodospadu ceny niestety nie pamiętam


co do nocelgu to była w pokoju łazienka oraz klima
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 07:04   #1787
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
My byłyśmy na trekkingu jednodniowym ale gdybym miała więcej czasu to chętnie bym sie przespała w tych domkach w dżungli
wyprawa samochodami ternowymi, na poczatku odwiedza sie park z orchideami, potem jest przejażdzka na słoniach w dżungli ( ale my to pominełyśmy bo nie mogłyśmy patrzeć jak biedne słonie w tym upale idą z tym całym pakunkiem ludzi na garbie i do tego bija zwierzaki jakimś wielki kolcem brrrr) wiec sie przespacerowałyśmy za nimi...a potem znowu udaliśmy sie w jakieś miejsce i była piesza wycieczka w góry, spacer tak ok 2 godzin do takiego malowniczo położonego wodospadu ceny niestety nie pamiętam


co do nocelgu to była w pokoju łazienka oraz klima
Dziękuję za informacje.
My myślimy o trekkingu dwu dniowym, ale właśnie dużo jest skrajnych opinii w internecie. I jak zwykle w takich sytuacjach im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie.
Na pewno chcielibyśmy zobaczyć plemię kobiet z długimi szyjami.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 08:40   #1788
agnesska27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Transport i noclegi między wyspami Tajlandii

Cytat:
Napisane przez balwaneczka Pokaż wiadomość
Witajcie,

Jeżeli był podobny temat to przepraszam.
Będzie to moja pierwsza w życiu podróż na taką skalę, do tej pory tylko Europa, więc jednak trochę inaczej.

Planujemy zobaczyć kilka wysp Tajlandii, zarówno zachód jak i wschód, stąd moje pytanie, czy skorzystać z wyjścia:
1) baza wypadowa i stamtąd pojedyncze wycieczki na inne wyspy
czy 2)noclegi na każdej z wysp, na którą pojedziemy?

Czy na każdej wyspie Tajlandii, nawet tej małej i nieobleganej przez turystów znajdę nocleg w postaci jakiegoś bungalowa?

Będę wdzięczna za wskazówki
W przypadku takiego kraju jak Tajlandia, rejsy to jest super opcja, bo od wyspy do wyspy, od widoku, do widoku płyniesz sobie i się cieszysz Jak dla mnie wakacje bajeczne

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;55534296]Hej Phi Phi jest dosłownie zadeptane przez turystów, powiem szczerze, że wcale nie robi na mnie wrażenie. Tysiące ludzi jeden za drugim, mnóstwo łodzi, kolejka do brzegu, nie tak raj wygląda. Rafa okropnie zniszczona Co do Surin to jest na 3 miejscu z listy best of Thailand. Nr 1 to Tachai, poszperaj na ten temat, niezbyt oblegana i jest przepięknie [/QUOTE]

Niestety jest w tym dużo racji. W Tajlandii powoli dzieje się to co stało się już w Egipcie i Tunezji... Ale zawsze są jeszcze rejsy! Zero problemów ze spaniem, jedzeniem no i widoki na każdej z wysp niezapomniane. Tajlandia wygląda pięknie z perspektywy

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2016-05-19 o 14:08 Powód: linki
agnesska27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 19:45   #1789
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Tajlandia

Hej, wlasnie znalazlam wasz watek, probowalam sie wczytac ale duzo piszecie o promocjach na loty a ja juz taki mam. Jesli chodzi o hotele to jeszcze musze zrobic maly research ale oficjalnie moja podroz wyglada tak:
14.10: Dubai
17.10 Bangkok
24.10 Phuket
27.10 powrot do Londynu
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-25, 13:59   #1790
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Hej, wlasnie znalazlam wasz watek, probowalam sie wczytac ale duzo piszecie o promocjach na loty a ja juz taki mam. Jesli chodzi o hotele to jeszcze musze zrobic maly research ale oficjalnie moja podroz wyglada tak:
14.10: Dubai
17.10 Bangkok
24.10 Phuket
27.10 powrot do Londynu
Co planujesz az 7 dni robic w Bangkoku? Ja bym to rozbila i zahaczyla o jeszcze jakies miejsce
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 20:12   #1791
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Co planujesz az 7 dni robic w Bangkoku? Ja bym to rozbila i zahaczyla o jeszcze jakies miejsce
To sa narazie loty, nie wczytywalam sie jeszcze co bede robic, ale czytajac poprzednie wasze wpisy pewnie pomysle o jakis wycieczkach.
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 07:06   #1792
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Tajlandia

Hej, ja powoli przyczajam się na podróż do Tajlandii, przeglądam strony, sprawdzam loty, ale cały czas mam problem z oszacowaniem kosztów przemieszczania się po kraju. Jak Wy to robiłyście/robicie? Jak jest tanio, wygodnie i bezpiecznie? Będę wdzięczna za info.
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 07:26   #1793
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
Hej, ja powoli przyczajam się na podróż do Tajlandii, przeglądam strony, sprawdzam loty, ale cały czas mam problem z oszacowaniem kosztów przemieszczania się po kraju. Jak Wy to robiłyście/robicie? Jak jest tanio, wygodnie i bezpiecznie? Będę wdzięczna za info.

Transport jest tani, nie ma najmniejszego problemu z poruszaniem się po kraju czy to pociagiem, autobusem, samolotem, łódką, łączonym oraz czym tam sobie jeszcze zamarzysz


na różnych forach i blogach na pewno znajdziesz przykładowe ceny
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 08:11   #1794
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Transport jest tani, nie ma najmniejszego problemu z poruszaniem się po kraju czy to pociagiem, autobusem, samolotem, łódką, łączonym oraz czym tam sobie jeszcze zamarzysz


na różnych forach i blogach na pewno znajdziesz przykładowe ceny
Dzięki. A czy sądzisz, że 2400zł (bez lotu) na 3 tygodnie pobytu wystarczy? Wiem, że to zależy od tego co che się zobaczyć, gdzie mieszkać, jeść itd... Ale powiedzmy, że taki średni standard mieszkania, jedzenie na ulicy...?
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 08:25   #1795
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
Dzięki. A czy sądzisz, że 2400zł (bez lotu) na 3 tygodnie pobytu wystarczy? Wiem, że to zależy od tego co che się zobaczyć, gdzie mieszkać, jeść itd... Ale powiedzmy, że taki średni standard mieszkania, jedzenie na ulicy...?
Nie do mnie pytanie ale nie powinnaś mieć problemów ze zmieszczeniem się w tej kwocie.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 08:53   #1796
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
Dzięki. A czy sądzisz, że 2400zł (bez lotu) na 3 tygodnie pobytu wystarczy? Wiem, że to zależy od tego co che się zobaczyć, gdzie mieszkać, jeść itd... Ale powiedzmy, że taki średni standard mieszkania, jedzenie na ulicy...?

Spokojnie


ja przez blisko 3 tyg wydałam ok 2000
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 09:12   #1797
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Spokojnie


ja przez blisko 3 tyg wydałam ok 2000
Wow, to fantastycznie A jak polecasz szukać noclegu? AirBnB? Jakieś portale?
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 09:39   #1798
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
Wow, to fantastycznie A jak polecasz szukać noclegu? AirBnB? Jakieś portale?

My wiekszość noclegów szukałyśmy na miejscu więc nie polecę
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:37   #1799
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Tajlandia

Cześć dziewczyny! Ja jeszcze biletów nie kupuję, bo to raczej plan na dalszą niż bliższą przyszłość, ale na pewno się do Tajlandii wybieram, najchętniej w przyszłym roku.

Tak się zastanawiam, może te dziewczyny, które tam już były się wypowiedzą, co Was zaskoczyło w Tajlandii? Chodzi mi o takie proste, przyziemne sprawy, które tam są inne niż tu, a są codziennością.
Rozmawiałam o tym ostatnio ze znajomymi i tak mnie naszło, bo np. zdarzało się niektórym (w innych krajach niż Tajlandia), że nie wiedzieli jak użyć spłuczki w toalecie czy prysznica. Także w ramach poszukiwań informacji przed wycieczką, może coś podpowiecie? Nie zaskoczą mnie spłuczki i prysznice? haha
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 16:58   #1800
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Ja jeszcze biletów nie kupuję, bo to raczej plan na dalszą niż bliższą przyszłość, ale na pewno się do Tajlandii wybieram, najchętniej w przyszłym roku.

Tak się zastanawiam, może te dziewczyny, które tam już były się wypowiedzą, co Was zaskoczyło w Tajlandii? Chodzi mi o takie proste, przyziemne sprawy, które tam są inne niż tu, a są codziennością.
Rozmawiałam o tym ostatnio ze znajomymi i tak mnie naszło, bo np. zdarzało się niektórym (w innych krajach niż Tajlandia), że nie wiedzieli jak użyć spłuczki w toalecie czy prysznica. Także w ramach poszukiwań informacji przed wycieczką, może coś podpowiecie? Nie zaskoczą mnie spłuczki i prysznice? haha
W Tajlandii prędzej zaskoczy Cię brak spłuczki niż jej obsługa. W wielu miejscach nieczystości z toalety pozbywa się za pomocą stojącego obok wiaderka i kranu. Już nie mówiąc o braku papieru toaletowego i informacjach o tym, by go nie używać, bo zapycha kanalizację. Zamiast tego - wężyk wiadomego przeznaczenia.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.