Ile dzisiaj zjadłam ? :) II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 18:09   #31
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Wiem To był skrót myślowy odnośnie wypowiedzi Elianki, że mięsa ne lubi, ale ryby je
Ja oczywiscie nie watpie ze Ty o tym wiesz Italianko, ale juz tyle razy na Wizazu spotkalam sie z okresleniem, ze ryba to nie mieso, albo "jestem wegetarianka ale jem ryby" () dlatego tak zawsze przypominam...


A ja(Utrzymanie bez zadnych wczesniejszych diet R ani P ) dzisiaj:
S: owsianka classic
IIS: banan, garsc migdałów, razowiec z serkiem wiejskim i rzodkiewka
O: zupa z soczewicy
P(w niewielkich odstępach, wiec piszę jako podwieczorek): orzechy laskowe (duzo - examiny ), kilka ciastek, frappe na mleku, jogurt nat.
K: mix: jajko na twardo, wiesniak, cebulka, szczypiorek, razowiec.
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 18:26   #32
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
a ja się w sumie cieszę ze nowy wątek powstał bo dopiero teraz mam odwagę się wprosić z moimi jadłospisami

Utrzymanie:

-śniadanie - bułka sojowa i jogurt naturalny bez cukru
- w międzyczasie - ok 200 g czereśni
- obiad - spaghetti z sosem pomidorowym i garstką startego sera
- kolacja - jeszcze nie wiem co będzie ale pewnie serek wiejski bo już od 2 dni nie jadłam
Ewusia jakoś malutko tego
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 18:27   #33
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Gujana ja tez się zgadzam z Tobą co do tego mięsa dlatego nie nazywam siebie wegetarianką (tzn. nazywam jak jestem u teściowej, bo do niej nie dociera jak powiem, że nie lubię mięsa jak powiem, że jestem wegetarianką, to daje mi święty spokój.. ludzie czasem sa dziwni )
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:01   #34
anulciak85
Zakorzenienie
 
Avatar anulciak85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 7 221
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Witajcie to znowu ja
Kuba dostal na nozkach jakiejs wysypki wiec ja znowu z nierwow jem jak glupia ale to juz inna sprawa
DzisiajREDUKCJA)
S.2 kromki z wedlina pomidorem i ogorkiem
2S:activia jablkowa z musli
O:ryz z warzywami
P:arbuz maliny i activia
Kserek wiejski 3% +arbuz
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
anulciak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:07   #35
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

U

I 3 kromki chleba sojowego, salata, pomidor, 3 rzodkiewki, 125 g sera bialego chudego, troche ketchupu
II kefir piatnica 0%, 3 galki lodow
III pol serka wiejskiego 3%, 150 g serka homo naturalnego
IV 100 g sera bialego chudego, 3 lyzeczki dzemu
V brokul, 2 plasterki sera topionego light, sos paprykowy

i 3 filizanki kawy z mlekiem
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:20   #36
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
a ja się w sumie cieszę ze nowy wątek powstał bo dopiero teraz mam odwagę się wprosić z moimi jadłospisami

Utrzymanie:

-śniadanie - bułka sojowa i jogurt naturalny bez cukru
- w międzyczasie - ok 200 g czereśni
- obiad - spaghetti z sosem pomidorowym i garstką startego sera
- kolacja - jeszcze nie wiem co będzie ale pewnie serek wiejski bo już od 2 dni nie jadłam
Jakoś malutko

Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
Witajcie to znowu ja
Kuba dostal na nozkach jakiejs wysypki wiec ja znowu z nierwow jem jak glupia ale to juz inna sprawa
DzisiajREDUKCJA)
S.2 kromki z wedlina pomidorem i ogorkiem za mało białka
2S:activia jablkowa z musli powinno być białko do tego,warzywka
O:ryz z warzywami białko?
P:arbuz maliny i activia to nie jest posiłek
Kserek wiejski 3% +arbuz owoce nie bardzo na noc na redukcji
Oj,współczucia
Zdecydowanie więcej powinnaś jeść!

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
U

I 3 kromki chleba sojowego, salata, pomidor, 3 rzodkiewki, 125 g sera bialego chudego, troche ketchupu
II kefir piatnica 0%, 3 galki lodow
III pol serka wiejskiego 3%, 150 g serka homo naturalnego
IV 100 g sera bialego chudego, 3 lyzeczki dzemu
V brokul, 2 plasterki sera topionego light, sos paprykowy

i 3 filizanki kawy z mlekiem
A Ty znowu się odchudzasz?
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:21   #37
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

nie odchudzam ale dzis troche malo wyszlo.. nie wiem czy wpalaszowac jeszcze 100 g sera bialego?
nie bedzie za duzo?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 19:23   #38
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
nie odchudzam ale dzis troche malo wyszlo.. nie wiem czy wpalaszowac jeszcze 100 g sera bialego?
nie bedzie za duzo?
Mówisz,że wyszło mało,a pytasz się czy jak zjesz troszkę białka,to nie będzie za dużo

__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:25   #39
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Witam DZiewczyny mam pytanie do Was bo cały czas czytam ze tzreba w każdnym posiłku jeść warzywa no i najgorzej jest u mnie w czasie obiadu bo nie lubie gotowanych warzyw a pomidora i ogórka jem w innych posiłkach i mam juz dosyc i nie wyobrazam sobie aby cały dzien jesc to... co zrobic ??
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:27   #40
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Mówisz,że wyszło mało,a pytasz się czy jak zjesz troszkę białka,to nie będzie za dużo

no ale czy nie za duzo bialka?

ogolnie to sama nie wiem czy to utrzymanie.. ja poporostu chce normalnie jesc.. boje sie jesc cokolwiek, bo nie wiem co spowoduje napad.. od 3 miesiecy srednio raz na tydzien mam napad jedzeniowy a potem wymiotuje.. wiec ogolnie muse byc ostrozna, pilnowac zeby nie zjesc czegos co spowoduje ogormne wyrzuty sumienia i napad..
tak bardzo sie boje
staram sie zdrowo odzywiac, i robie wszystko zeby nie miec wyrzutow sumienia..

zjadlam ten serek bialy jeszcze
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:28   #41
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
Witam DZiewczyny mam pytanie do Was bo cały czas czytam ze tzreba w każdnym posiłku jeść warzywa no i najgorzej jest u mnie w czasie obiadu bo nie lubie gotowanych warzyw a pomidora i ogórka jem w innych posiłkach i mam juz dosyc i nie wyobrazam sobie aby cały dzien jesc to... co zrobic ??
Ania,a Ty na redukcji tak,jesteś,bo raz mówiłaś,że nie,a raz że tak ?
Bo jeśli byś nie była,to warzywa strączkowe,z tym że na redukcji to raczej nie są wskazane
A np. sałata,rzodkiewki,kapusta pekińska? Możesz zrobić np. jakieś surówki z kapusty pekińskiej+jabłka+marchew ki albo z kapusty białej,ewentualnie bez tego owoca,jeśli nie chcesz
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 19:31   #42
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

agness od ponad 1,5 miesiaca a moze juz 2 miesiace sa nie jestem na redukcji wiem mówiłam ze przejde ale nie przeszłam

a jakie to warzywa strączkowe ( jak bys mogła wymienic wszystkie )
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:31   #43
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
no ale czy nie za duzo bialka?

ogolnie to sama nie wiem czy to utrzymanie.. ja poporostu chce normalnie jesc.. boje sie jesc cokolwiek, bo nie wiem co spowoduje napad.. od 3 miesiecy srednio raz na tydzien mam napad jedzeniowy a potem wymiotuje.. wiec ogolnie muse byc ostrozna, pilnowac zeby nie zjesc czegos co spowoduje ogormne wyrzuty sumienia i napad..
tak bardzo sie boje
staram sie zdrowo odzywiac, i robie wszystko zeby nie miec wyrzutow sumienia..

zjadlam ten serek bialy jeszcze
Moim zdaniem nie będzie za dużo białka
Rozumiem kochana Twoją sytuację,ale moim zdaniem nadal jadasz za skromnie,za mało,wiem,że wolisz się pilnować,żeby nie mieć żadnych napadów,ale myślę,że jeśli będziesz się odżywiała normalnie,bez żadnego głodowania,to będzie dobrze
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:34   #44
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
agness od ponad 1,5 miesiaca a moze juz 2 miesiace sa nie jestem na redukcji wiem mówiłam ze przejde ale nie przeszłam

a jakie to warzywa strączkowe ( jak bys mogła wymienic wszystkie )
Czekaj,to było tak...fasola czerwona,biała,groszek zielony,fasolka szparagowa,bób,soczewica, soja,mam nadzieję,że nic nie pominęłam
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:35   #45
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Czekaj,to było tak...fasola czerwona,biała,groszek zielony,fasolka szparagowa,mam nadzieję,że nic nie pominęłam
fasolka szparagowa - to nie mozna jej jesc tzn nie jest polecana w czasie redukcji
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:37   #46
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
fasolka szparagowa - to nie mozna jej jesc tzn nie jest polecana w czasie redukcji
Tam jeszcze parę dopisałam
No,trzeba na nie uważać
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:41   #47
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Gujana ja tez się zgadzam z Tobą co do tego mięsa dlatego nie nazywam siebie wegetarianką (tzn. nazywam jak jestem u teściowej, bo do niej nie dociera jak powiem, że nie lubię mięsa jak powiem, że jestem wegetarianką, to daje mi święty spokój.. ludzie czasem sa dziwni )
no tak, to normalka
ja tez nie jem miesa, ale raczej nie nazywam siebie wegetarianka. ale to juz inna sprawa..

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
nie odchudzam ale dzis troche malo wyszlo.. nie wiem czy wpalaszowac jeszcze 100 g sera bialego?
nie bedzie za duzo?
Atram, a Ty tak sam twarog jesz?
a poza tym to zdecydowanie malutko jedzenia..

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
no ale czy nie za duzo bialka?

ogolnie to sama nie wiem czy to utrzymanie.. ja poporostu chce normalnie jesc.. boje sie jesc cokolwiek, bo nie wiem co spowoduje napad.. od 3 miesiecy srednio raz na tydzien mam napad jedzeniowy a potem wymiotuje.. wiec ogolnie muse byc ostrozna, pilnowac zeby nie zjesc czegos co spowoduje ogormne wyrzuty sumienia i napad..
tak bardzo sie boje
staram sie zdrowo odzywiac, i robie wszystko zeby nie miec wyrzutow sumienia..

zjadlam ten serek bialy jeszcze
wg mnie powinnas wkoncu wlaczyc ww do diety. te z chleba to zdecydowanie za malo, zwlaszcza dla mlodej i aktywnej osoby
rozumiem ze masz obawy, ale im dluzej nie bedziesz jadla "normalnie" tym bedzie Ci trudniej. poprostu stopniowo wlaczaj do diety ww. nie jakies wielkie ilosci, ale codziennie jakas kasza, makaron itd. od niewielkiej ilosci nie przytyjesz przeciez
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:41   #48
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

agness tos mnie zaskoczyła
ja miałam wtedy przejsc na redukcje ale była u mnie kuzynka bo rodzina u mnei była i ten ta kuzynka z jakies pół roku temu wyszła z anoreksji i wiesz gdyby widziała ze ja sie odchudzam to by jeszcze ze mna zaczeła wolałam nie ryzykowac...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:47   #49
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
no tak, to normalka
ja tez nie jem miesa, ale raczej nie nazywam siebie wegetarianka. ale to juz inna sprawa..


Atram, a Ty tak sam twarog jesz?
a poza tym to zdecydowanie malutko jedzenia..


wg mnie powinnas wkoncu wlaczyc ww do diety. te z chleba to zdecydowanie za malo, zwlaszcza dla mlodej i aktywnej osoby
rozumiem ze masz obawy, ale im dluzej nie bedziesz jadla "normalnie" tym bedzie Ci trudniej. poprostu stopniowo wlaczaj do diety ww. nie jakies wielkie ilosci, ale codziennie jakas kasza, makaron itd. od niewielkiej ilosci nie przytyjesz przeciez
sam twarog, kupuje taki fajny suchy, uwielbiam taki kroje sobie go w kosteczke, normalnie niebo
a czasem robie salatke - pomidor ogorek cebulka i ten twarog

no ale jem prawie codziennie lody, wiec to chyba weglowodany? i na sniadanko kanapeczki
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 19:48   #50
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
fasolka szparagowa - to nie mozna jej jesc tzn nie jest polecana w czasie redukcji
no ale bez przesady, czasem i na redukcji nikomu nie zaszkodzi!

najgorsze to wpadac w skrajnosci, bo jak widac w wiekszosci wypadkow, bardzo trudno pozniej z tych skrajnosci wybrnąc

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
sam twarog, kupuje taki fajny suchy, uwielbiam taki kroje sobie go w kosteczke, normalnie niebo
a czasem robie salatke - pomidor ogorek cebulka i ten twarog

no ale jem prawie codziennie lody, wiec to chyba weglowodany? i na sniadanko kanapeczki
chodzilo mi o to, ze sa rowniez inne pokarmy oprocz twarogu
co do lodow to raczej nie zaliczalabym ich do jakiegos konkretnego i szczegolnie wartosciowego posilku. sa fajnym dodatkiem jedynie.
a 3 kanapki to raczej malo ww jak dla Ciebie. przeciez wiesz z czego powinien sie skladac wartosciowy posilek u Ciebie malo weglowodanow zlozonych, za malo a zdrowych tluszczy to juz wogole brak.
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]







Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2007-06-30 o 20:16 Powód: Post pod postem - połączone - Istnieje opcja wielo-cytatu, proszę z niej korzystać ;)
gujana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:56   #51
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
no ale bez przesady, czasem i na redukcji nikomu nie zaszkodzi!

najgorsze to wpadac w skrajnosci, bo jak widac w wiekszosci wypadkow, bardzo trudno pozniej z tych skrajnosci wybrnąc
wiem ze najgorzej jest wpadac w skrajnosc ... wiem ze wszystko jest dla ludzi ale w odpowiednich ilosciach byłam poprostu zdziwiona...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 20:19   #52
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

a ja myślałam, ze rośliny strączkowe są wskazane jako wartościowe źródło bialka....? zwłaszcza jak się nie je mięsa poza rybim mięsem
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 20:19   #53
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Nie ma złych produktów, trzeba tylko wiedzieć w jakich ilościach i kiedy można sobie na nie pozwolić - zawsze wychodzę z tego założenia... a że redukcja to dość specyficzny okres to tych mniej polecanych jest więcej... Strączkowe - ja spokojnie włączając je do diety chudnę, tj. mam przewagę zielonych, a one są dodatkiem, węgle tylko okołotreningowo. Ale nie każdy tak może... dlatego pewnych się nie poleca i już A podstawą jest zawsze obserwacja własnego organizmu. pamiętajmy, że nie ma złotego środka dla wyszystkich.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:18   #54
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

jak nowy watek to i ja powracam, ale już nie na redukcji
utrzymanie
ŚN; grahamka z 2 plasterkami polędwicy z indyka,1/4 czerwonej papryki, pomidorem, 2 rzodkiewki, nektarynka, brzoskwinia
IISN; kilka łyżeczek twarożku*(z sera połtłustego, szczypiorek, rzodkiewka, jog nat), jog nat 175 z 2 łyzeczkami otrąb, nektarynka, brzoskwinia
obiad; talerz pomidorówki z makaronem graham
podwieczorek, jabłko, arbuz, kromka żytniego z polędwicą z indyka, sałatą, rzodkiewką, pomidorem
kolacja; 100g wedzonego dorsza
nie za dużo? nieiwem czy nie przesadzam z owocami, ale jak mam w domu to nie potrafie sie oprzeć
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:24   #55
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

o matko, ja na redukcji więcej jem.... rety, czuje się jak spasły grubas
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:30   #56
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

chciałabym ograniczyć w diecie ww a potem przejsć na Low Carb+intensywny trening, ustaliłam sobie jadłospis na jeden dzień, proszę o ocenę a szczególnie kogoś kto się na tym zna
sn-2jajka,pomidor
(zazwyczaj wstaję ok11 więc nie mam gdzie dać 2sn)
ob-ryba, kalafior
podw-(przed treningiem)pomidor, brokuły,100g makreli wędzonej-i nie wiem czy dawać tu tą makrelę bo ma dużo tłuszczy czy może coś inego?:/
kol-(po treningu)100g twarogu, -i tu tez mam wątpliwości czy dodac warzywa czy tłuszcze?
mam jeszce pytanko czy każdy moze przejść na Low Carb, bo zapaliłam się na nią strasznie?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:36   #57
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
chciałabym ograniczyć w diecie ww a potem przejsć na Low Carb+intensywny trening, ustaliłam sobie jadłospis na jeden dzień, proszę o ocenę a szczególnie kogoś kto się na tym zna
sn-2jajka,pomidor
(zazwyczaj wstaję ok11 więc nie mam gdzie dać 2sn)
ob-ryba, kalafior
podw-(przed treningiem)pomidor, brokuły,100g makreli wędzonej-i nie wiem czy dawać tu tą makrelę bo ma dużo tłuszczy czy może coś inego?:/
kol-(po treningu)100g twarogu, -i tu tez mam wątpliwości czy dodac warzywa czy tłuszcze?
Na jakie Low-Carb chcesz przejść? Jak się dokładnie nazywa... są różne rodzaje i różne założenia. Czy każdy - nie każdy... trzeba ćwiczyć siłowo, zazywczaj pisze się już o jakimś stażu, np. rok. I nie jest to machanie cieżarkami 1-2kg... Poza tym... tutaj nie ma miejsca na grzeszki... Przejdź na 10PŻ i ćwicz. Nie będziesz musiała ważyć i pilnować wszystkiego dokłądnie.

Za mało kcal na oko... ważysz wszystko, jak bilans? Nie wiem co rozumiesz przez LC, ale tam na oko nie przejdzie... Za mało posiłków.

Tłuste ryby są ok - źródło zdrowych tłuszczy.

Potreningowy zależy od tego jaki był trening i jaka intensywność.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:45   #58
vixeen89
Rozeznanie
 
Avatar vixeen89
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 558
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Elianko, u mnie obiad dziś dość skromnie ale nic innego w domu nie było to rodzicielka zaserwowała zupe, którą zrobiła z mojego gaspacho:P bo nikomu nie smakowało ja uwielbiam owoce i moglabym niv innego nie jeść....tak ciężko się oprzeć takiej nektarynce zamiast zjeść coś bardziej pożywnego...ehhh;/
niby są wakacje a wogole tego nie czuje
vixeen89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:50   #59
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez italiaanka Pokaż wiadomość
Na jakie Low-Carb chcesz przejść? Jak się dokładnie nazywa... są różne rodzaje i różne założenia. Czy każdy - nie każdy... trzeba ćwiczyć siłowo, zazywczaj pisze się już o jakimś stażu, np. rok. I nie jest to machanie cieżarkami 1-2kg... Poza tym... tutaj nie ma miejsca na grzeszki... Przejdź na 10PŻ i ćwicz. Nie będziesz musiała ważyć i pilnować wszystkiego dokłądnie.

W tym jadłospisie nie ma węgli, więc co jeszcze ograniczać

Za mało kcal na oko... ważysz wszystko, jak bilans? Nie wiem co rozumiesz przez LC, ale tam na oko nie przejdzie... Za mało posiłków.

Tłuste ryby są ok, w tym posiłku z makrelą o ile proporcje są zachowane (2:1) - ok. Jeśli nie dodać białka najlepiej.

Potreningowy zależy od tego jaki był trening i jaka intensywność.
celowo nie pisałam ilości, bo musze jeszcze przekalkulować z bilansem itd., no własnie, bo nie zawsze ćwiczę to samo, raz aerobowo raz siłowo, co do ćwiczeń wiem, ze trzeba mieć duży staż, tak ogólnie się tylko zastanawiam czy ograniczenie(własciwie to wyeliminowanie) ww nie dałoby lepszych efektów? bo jak staram się być na 10PZ to mimo ze ćwiczę intensywnie to mięśni nie widać..:/ tzn. widze je ale pod tłuszczykiem
wyrabiam mięśnie ale nie palę tłuszczu id enewuje mnie to, ze wszystko idzie na darmo
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 22:12   #60
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Ile dzisiaj zjadłam ? :) II

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
celowo nie pisałam ilości, bo musze jeszcze przekalkulować z bilansem itd., no własnie, bo nie zawsze ćwiczę to samo, raz aerobowo raz siłowo, co do ćwiczeń wiem, ze trzeba mieć duży staż, tak ogólnie się tylko zastanawiam czy ograniczenie(własciwie to wyeliminowanie) ww nie dałoby lepszych efektów? bo jak staram się być na 10PZ to mimo ze ćwiczę intensywnie to mięśni nie widać..:/ tzn. widze je ale pod tłuszczykiem
wyrabiam mięśnie ale nie palę tłuszczu id enewuje mnie to, ze wszystko idzie na darmo
Sama swego czasu napaliłam sie na ketogeniczną, kupiłam co było potrzebne: lecytyna, B5, specjalne paski, miałam gotowy jadłospis, ale... przeczytałam jeszcze raz o tej diecie dokładnie, na spokojnie i doszłam do wniosku - nie dla mnie, jeszcze nie teraz. Nie ćwiczę siłowo na tyle intensywnie i na tyle długo... A właściwie nie mam problemów z ważeniem, planowaniem i ograniczaniem.

Nawet na low-carb nie ogranicza się całkowicie ww... są poniżej 100g do ok. 20-30g (ręki uciąć sobie nie dam... nigdy z wyjątkiem diety jw. w te wszystkie rodzaje sie nie wgłębiałam), dochodzi coś takiego jeszcze jak "ładowania węglami".

10PŻ jest naprawdę dobre. Jedz węgle okołotreningowo nie licząć oczywiście warzyw - dopracuj jadłospis i trening: ćwicz i siłowo i aeroby/HIIT.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.