Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 10:02   #1
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas

Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII


Zapraszam w imieniu wszystkich wizażanek do kolejnej części tego magicznego wątku, to już VII etap, niedługo dogonimy WOŚP

Linki do poprzednich wątków:
Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
Link do części V: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
Link do części VI: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Ather
W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U (utrzymanie), P(przytycie) czy R(redukcja) Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R


od siebie dodam, że warto napisać, czy jesteście wegetariankami, czy normalnie jecie mięso, to bardzo ułatwi ocenę jadłospisów oraz, jeśli wychodzicie z diety, dodając stopniowo kalorie, zaznaczcie to literką W

Cytat:
Napisane przez Ather
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".

Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone:


Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski

W imieniu wszystkich moderatorek Dietetyki proszę też o nie umieszczanie w wątku jadłospisów głodówkowych (poniżej 1000kcal), bo:
Cytat:
Napisane przez Ather
ten wątek jest również inspiracją dla niektórych dziewczyn, a nie byłoby dobrze, gdyby zaczęły się wzorować na kimś, kto wyniszcza swój organizm, stosując głodówki. To jest forum publiczne i musimy brać odpowiedzialność za swoje słowa.

Wtrącę jeszcze, że takowe jadłospisy, zwłaszcza z komentarzem "za dużo dziś zjadłam!", działają "deprymująco" na osoby cierpiące z powodu zaburzeń odżywiania - i nie tylko na nie.

Pozdrawiam
to lecim
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 10:25   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

To ja tylko się przywitam w części VII i życzę wszystkim wizażankom pisania pięknych jadłospisów,które będę inspiracją dla innych.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 10:39   #3
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Pozwolę sobie umieścić mój jadłospis jako pierwsza
Dzisiejsza RRRR- mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem

śniadanie: owsianka (3 łyżki płatków owsianych, serek wiejski lekki, 6 śliwek suszonych, starta skórka z cytryny, kolendra)
II śniadanie: 2 kromki razowca z jajcem na twardo, sałatą, papryką, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem
Obiad: udko z kurczaka (wiem, wiem... na R najlepsze są piersi, ale od ponad pół roku nie jadłam żadnego innego mięsa drobiowego poza cyckami, więc postanowiłam trochę sobie dziś urozmaicić jadłospis ) natarte czosnkiem i przyprawami, a następnie upieczone w piekarniku; 30 g ryżu brązowego; surówka (kapusta, marchew, cebula, seler, oliwa z oliwek)
Podwieczorek: serek homo naturalny (180 g) z 2 łyżkami pestek dyni
Kolacja: filet z ryby (ok.120 g) gotowany na parze; 2 pomidory z cebulką.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 10:46   #4
alazif
Raczkowanie
 
Avatar alazif
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
GG do alazif
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

No to ja też.

R

Śniadanie -- owsianka z 4 łyzek na wodzie,jabłko ,pomarańcza, łyżka musli tropikalnego

Obiad- dwie kanapki, z chleba żytniego, jedna z polędwica sopocka, druga z serkiem topionym hochland salami, duży jogurt owocowy 400 gram ;/

Podwieczorek-Kilka chrupek, krówka (

Kolacja- Wieśniak, tost z żółtym serem,wędlina i ketchupem ( dwie zwykłe kromki chleba,plasterek sera,plasterek wędliny)

ile to mogło miec kcal ?

Edytowane przez alazif
Czas edycji: 2009-01-16 o 11:16
alazif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 11:29   #5
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Ej Dekas chyba coś ci nie poszło,część VI nie jest zamknięta i ludzie piszą i w tej i w tej.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 11:41   #6
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam czytać twoje jadłospisy, kocha normalnie !
powiedz mi tylko co to jest pączek hiszpański ;d
dziękuję bardzo, staram się
a pączek hiszpański to taki z......... dziurką zwykle cały oblany lukrem, ale mój był jeszcze w polewie czekoladowej z posypką orzechową

ps. gratuluję okresu i zazdroooszczę
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 12:28   #7
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

A ja ponowie moje pytanie, bo mnie dosc mocno nurtuje: czyli jesli na R do bialkowej kolacji dorzuce 2 pieczywka Wasa to bedzie bardzo niedobrze?
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 12:39   #8
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

sub.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 14:11   #9
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ej Dekas chyba coś ci nie poszło,część VI nie jest zamknięta i ludzie piszą i w tej i w tej.
Dekas nie może zamykać wątków, ale już zamknęłam za nią

Vana, a jak waga, w górę oby?

Dekas, Dekas a ja założyłam VII i tak się starałam a tu patrzę, że ktoś mnie uprzedził
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 14:23   #10
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

To ja wskoczę z U:
Śn. bagietka zytnia z masłem, sałatą, serem zółtym i papryką, jabłko
IIśn. omlet z 2 jajek z pomidorem i cebulą, kromka żytniego ze słonecznikiem
O. pół woreczka ryzu brązowego, 2 kotlety sojowe (domowej roboty), duszona kapusta kiszona z marchewka
P. 300 ml mleka 2% z płatkami frutina, dorzucona garść włoskich
K. 2 kromki zytniego z twarogiem półtłustym i ogórkiem, pomarańcza

Oceni ktoś?
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 15:08   #11
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
To ja wskoczę z U:
Śn. bagietka zytnia z masłem, sałatą, serem zółtym i papryką, jabłko a duza bagietka ? bo jakos mało na sniadaaanko
IIśn. omlet z 2 jajek z pomidorem i cebulą, kromka żytniego ze słonecznikiem fajnie
O. pół woreczka ryzu brązowego przeciez to malutko !! czemu nie caly?, 2 kotlety sojowe (domowej roboty), duszona kapusta kiszona z marchewka mmmmm duszona kapusta, to dla mnie = boze narodzenie, ahhh
P. 300 ml mleka 2% z płatkami frutina, dorzucona garść włoskich ok
K. 2 kromki zytniego z twarogiem półtłustym i ogórkiem, pomarańcza jw

Oceni ktoś?
ladnie, acz sniadanko male i na obiad tylko pol worka ryzu no i gdzie jakies grzeszki :P ?

vana, sliczne zdjecie, szkoda ze takie małe
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 17:31   #12
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

subskrybuje sobie
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 19:07   #13
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam

U

Śniadanie: Szklanka mleka UHT 3,2 % z płatkami kukurydzianymi Nestle, 3 duże łyżki otrębów żytnich, parę łyżek otrębów ze śliwką.

Obiad: Torebka kaszy gryczanej z gulaszem wieprzowym, koło 100g kapusty kiszonej i tyle samo sałatki z papryki, ogórka kwaszonego i czosnku.

Podwieczorek: Banan

Kolacja: sałatka z pomidora, ogórka, papryki (150g) Omlet (naszło mnie po poście wyżej) parę plasterków szynki.
+ Parę łyżek sałatki jarzynowej


Będę wdzięczna za ocenkę ^^

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-01-16 o 19:17
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 19:22   #14
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Hmm, to może ja też zacznę się tu udzielać
Powinno być na Rrrrrrr ale dzisiaj jakieś choróbsko mnie łapie i kolacja trochę nietaka wyszła uprzedzam

Śniadanie: Mała miseczka owsianki z kilkoma rodzynkami, pestkami dyni i słonecznika, szklanka soku pomarańczowego Hortex bez cukru
II śniadanie: Knoppers i ciastko owsiane z cynamonem
Obiad: Zapiekanka makaronowa z sosem serowym (makaron pełnoziarnisty, sos na jogurcie a nie na śmietanie, żółtego sera chyba z pół plastra bo więcej nie było )
Podwieczorek przespałam
Kolacja: Miseczka owsianki (ze śniadania zostało ), drugi Knoppers..

W międzyczasie były jeszcze dwie kostki gorzkiej czekolady z nadzieniem migdałowym, zielona herbata z łyżeczką miodu, łyżeczką domowego soku malinowego i cytryną, kubek mleka 0,5% z łyżeczką miodu.. Leki na gardło typu Cholinex też może powinnam uwzględnić bo cukier mają
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 19:35   #15
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Mam zawsze z tym problem stąd moje pytanie. Tu się na tym znacie. Po treningu na rzeźbę jaką powinnam zjeść kolację? Na R jestem. Zawsze jadłam białkową niezależnie czy po treningu tlenowym czy na rzeźbę ale mam wątpliwości. Jestem wlasnie po magic bar ze sztangami, glodna
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 20:53   #16
Abigail123
Rozeznanie
 
Avatar Abigail123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 526
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

próbuje ponownie:

eeeRrr

za dużo/za mało?
niezdrowo?


Śniadanie:
owsianka z 4 łyżek na wodzie z pół szklanki 2% mleka + 1,5 łyżeczki miodu i małym jabłkiem i do tego pół bułeczki małej z plasterkiem szynki z ogórkiem i rzodkiewką, 2 śliwki kalifornijskie

II śniadanie: druga połówka bułki ze śniadania z tym samym , jabłko

Obiad: szklanka pomidorówki z 2 łyżkami ryżu i 4 łyżki kaszy gryczanej z 2 ogórkami kiszonymi

Kolacja: będzie wieśniak lekki ze szczypiorkiem i papryką.


jakby mógł ktoś obliczyć ile kalorii jest w moim dzisiejszym jadłospisie byłabym wdzięczna.
__________________
www.szkla.com/164183
zapraszam!
Abigail123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-16, 21:56   #17
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje dzisiejsze U:

śniadanie: 2x kromka białego chleba z białym serem i szczypiorkiem, herbata bez cukru

II śniadanie: 2x kromka białego chleba z żółtym serem i plasterkami świeżego ogórka

obiad: ryż z sosem słodko-kwaśnym (oprócz sosu były w tym warzywka - marchewka, papryka i takie te chińskie jeszcze )

podwieczorek: 2 plastry ananasa

kolacja: 2 kawałki domowej pizzy (ser zółty, szynka, ananas, sos pomidorowy, keczup), herbata z cukrem

Jak?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 00:21   #18
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U:

śniadanie: 2x kromka białego chleba z białym serem i szczypiorkiem, herbata bez cukru fajnie jakby tu jakiś owoc wpadł

II śniadanie: 2x kromka białego chleba z żółtym serem i plasterkami świeżego ogórka

obiad: ryż z sosem słodko-kwaśnym (oprócz sosu były w tym warzywka - marchewka, papryka i takie te chińskie jeszcze ) az sie kurczaczek prosi do tego ;p

podwieczorek: 2 plastry ananasa tu małoo, może parę orzeszków?

kolacja: 2 kawałki domowej pizzy (ser zółty, szynka, ananas, sos pomidorowy, keczup), herbata z cukrem a czemu na śniadanie była bez cukru?

Jak?
Nie jest najgorzej, aczkolwiek nie widzę ani odrobiny NNKT oliwa, orzeszki, nasionka, jajka, ryby - coś by się przydało. i może od czasu do czasu zamiast białego chleba - razowy, pełnoziarnisty?



Cytat:
Napisane przez Abigail123 Pokaż wiadomość
próbuje ponownie:

eeeRrr

za dużo/za mało?
niezdrowo?


Śniadanie:
owsianka z 4 łyżek na wodzie z pół szklanki 2% mleka + 1,5 łyżeczki miodu i małym jabłkiem i do tego pół bułeczki małej z plasterkiem szynki z ogórkiem i rzodkiewką, 2 śliwki kalifornijskie bułka biała czy razowa?nie wiem ile ważyła, 50g? Śniadanie jest ok /320kcal/

II śniadanie: druga połówka bułki ze śniadania z tym samym , jabłko hmm niech bedzie /200kcal/

Obiad: szklanka pomidorówki z 2 łyżkami ryżu i 4 łyżki kaszy gryczanej z 2 ogórkami kiszonymi ale obiad za maly. nie ma bialka!! moze miesko do kaszy?/250 kcal/

nie ma podwieczorka, nieladnie ;>

Kolacja: będzie wieśniak lekki ze szczypiorkiem i papryką. kolacja bylaby ok gdyby wpadl podwieczorek, a tak to malutko/120kcal/


jakby mógł ktoś obliczyć ile kalorii jest w moim dzisiejszym jadłospisie byłabym wdzięczna.
A gdzie wcięło podwieczorek ;> Wyszło mi 890 kcal... o wiele za mało. i też nie ma zdrowych tłuszczy...

Edytowane przez shockwaves
Czas edycji: 2009-01-17 o 00:28
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 09:29   #19
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Vana, a jak waga, w górę oby?
si, si! wczoraj było ważenie i na wadze jest już magiczne 40,5kg! kooocham P doczekamy się jakiegoś Twojego jadło?
Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
vana, sliczne zdjecie, szkoda ze takie małe
dziękuję, kochana a gdzie się Twoje podziało? stanowczo protestuję!

wczorajsze Pe sponsorowane literką F /czyli początek ferii i przyjazd rodziny z Francji/:

Iśn: dwa maślane prawdziwe croissanty: jeden z masełkiem, tłustym twarogiem i konfiturą pomarańczową, drugi z gruuubą warstwą kremu z jadalnych kasztanów z dodatkiem wanilii ; wielki kubek gorącego kakao na mleku 3,2% i roztopionym paskiem czeko; duże jabłko, 2 kiwi

IIśn: pół dłuuugiej bagietki z masełkiem i tutaj różnie: szynką/żółtym serem/philadelphią i warzywami; herbata z mlekiem i cukreem

bułeczka maślana z nadzieniem waniliowym, cynamonem, rodzynkami i czekoladą /ciocia nalegała, a ja nie umiałam odmówić /

tuu zaczyna się moje szaleństwo kulinarne z wujkiem /no i typowo po francusku, czyli DUŻY obiad /:
o: sałatka nicejska (ziemniaki, pomidory, jajka, papryka, oliwki, tuńczyk, anchois, cebula, musztarda, oliwa z oliwek), zupa-krem ze szparagów z grzankami i żółtym serem, 1/4 faszerowanego pieczonego kurczaka-giganta z chrupiącą skórką , prawie cały talerz frytek z sosem czosnkowym, kawałek tarty z tuńczykiem, suszonymi pomidorami i szpinakiem i ciapką jogurtu greckiego; 2 kieliszki czerwonego wina
d: profitrolki kooocham! w drodze ścisłości- ptysiowe kulki z masą budyniową/lodami pływające w gęstym sosie czekoladowym. zjadłam podwójną porcję + wyłudziłam parę od wujka, czyli ok. 20 no i ten sos..

p: dwa kawałki ww tarty, ale posypane serem i zapieczone w piekarniku; kawa piernikowa z mlekiem i pianką

k: duża wieloziarnista buła z masełkiem i szczypiorkiem, wędzona makrela

podczas seansu filmowego 'wpadł' kubełek lodów cinnamon dulce de leche i parę małych brazylijskich bananów w czeko. /taaaaaaaaaak, kocham moją ciocię i wujka^^/

nawet nie chcę się zastanawiać, ile tu może być kcal jestem niereformowalna, hah.


__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 09:32   #20
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Dekas nie może zamykać wątków, ale już zamknęłam za nią

Vana, a jak waga, w górę oby?

Dekas, Dekas a ja założyłam VII i tak się starałam a tu patrzę, że ktoś mnie uprzedził

zawsze chciałam założyć nowy wątek ^^

kiedyś może uda się jakiś zamknąć...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 09:53   #21
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

sub
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:49   #22
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Oto moje R. Będę wdzięczna za wszelkie komentarze i sugestie

I. Dwie kromki chleba razowego. Jedna z serem żółtym rzodkiewką i ogórkiem kiszonym, druga z twarogiem.
II. Pomarańcza, jeden wafel ryżowy.
III. Jabłko, jogurt owocowy.
IV. Mały talerz barszczu czerwonego z makaronem, brązowy ryż z warzywami.
V. Sałatka z brokułów, jajka, pomidorów i jogurtu naturalnego.
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 13:49   #23
oleksa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

sn: 2 espresso mocne gorzkie , pralinka
sn II: wiejski normalny, ciastko z rodzynkami i orzechami typu owsiane zdrowe
w ciagu dnia jabłko, marchewka, troche malin ( 200 gr) z jogurtem nat i miodem, 4 petit-beurre herbatniki
kolacja: pomidory2, ogórki kiszone3, ser biały, 2 wasy deseczki
oleksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 14:41   #24
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje U na dziś:

śniadanie(późne): smażona kiełbaska, bułeczka z makiem, keczup + musztarda, herbata z cytryną (wiem, nie ma warzyw ani owoców, ale jak wstałam to już nie było nic )

II śniadanie: 2 pomarańcze (bo byłam najedzona śniadaniem jeszcze)

obiad: 2 malutkie udka z kurczaka, pół rogala z makiem (umyślnie bez surówki, bo nie lubię tego z warzywami ) kubek soku pomarańczowego

w planach
podwieczorek: tabliczka czekolady mlecznej ze skórką pomarańczy (na spółkę z TŻ), jakiś owoc

kolacja: tosty z serem żółtym i szynką, do tego coś zielonego, herbata z cukrem

Wiem, że mało warzyw i owoców, ale jakoś dzisiaj mama przejęła pałęczkę w robieniu jedzonka i z wygody/lenistwa nie zastanawiałam się za bardzo

A co do ostatnich uwag:
-normalnie jem chleb żytni, czasem dla urozmaicenia robię przerwę
-ryż był z kurczakiem, zapomniałam go dopisać
-herbatę piję różnie - zawsze czarną, ale czarną cytrusową bez cukru, zwykłą z cukrem
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:05   #25
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez oleksa Pokaż wiadomość
sn: 2 espresso mocne gorzkie , pralinka co to za śniadanie
sn II: wiejski normalny, ciastko z rodzynkami i orzechami typu owsiane zdrowe
w ciagu dnia jabłko, marchewka, troche malin ( 200 gr) z jogurtem nat i miodem, 4 petit-beurre herbatniki a obiad? czemu nie jesz kilku porządnych posiłków, ciepłego obiadu, tylko owoce z warzywami i jogurt?
kolacja: pomidory2, ogórki kiszone3, ser biały, 2 wasy deseczki zamiast wasy lepszy razowiec
Beznadziejny jadłospis. nie napisałaś czy to redukcja, utrzymanie czy niedajboże przytycie. Jak dla mnie zadne z powyższych.


Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Oto moje R. Będę wdzięczna za wszelkie komentarze i sugestie

I. Dwie kromki chleba razowego. Jedna z serem żółtym rzodkiewką i ogórkiem kiszonym, druga z twarogiem. trochę mało!
II. Pomarańcza, jeden wafel ryżowy. białko?
III. Jabłko, jogurt owocowy. białko?
IV. Mały talerz barszczu czerwonego z makaronem, brązowy ryż z warzywami. białko?
V. Sałatka z brokułów, jajka, pomidorów i jogurtu naturalnego.ok
Brakuje mi białka, jedz jakieś mięsko (chyba, że jesteś wege, ale wtedy wcinaj strączkowe!)

Edytowane przez shockwaves
Czas edycji: 2009-01-17 o 15:08
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:30   #26
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R dzień pierwszy POPROSZĘ o ocenę!

ŚI: Dwie kromki razowca z homo naturalnym, indykiem i jajkiem. Jabłko. Łyżka płatków migdałowych. Herbata z cytryną.
ŚII: Duża maślanka, 4 mandarynki, kawa z mlekiem i łyżeczką cukru
O: panga w ziołach, marchewka i brokuły na parze. Jajko sadzone (na teflonie, bez tłuszczu). Garstka migdałów.
P: Kromka razowca z pastą jajeczną (jajko, cebula, jogurt) i pomidorem.
K: Wieśniak lekki z oliwkami.

Wszelkie sugestie mile widziane
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!

Edytowane przez ijaa
Czas edycji: 2009-01-17 o 16:46
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:45   #27
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R: proszę o ocenę

Śn:
owsianka(5 łyżek) z wiejskim 200g na słono ; banan

II śn: grahamka 100g,parę plastrów polędwicy,ogórek świeży,szczypiorek, 3 mandarynki, jabłko

O: filet z ryby pieczony, kalafior gotowany, trochę mieszanki warzywnej z mrożonki, pół woreczka kaszy gryczanej

P: 30g mieszanki orzechów(włoskich i laskowych), szklanka kakao bez cukru na mleku 2%

K: 2 jaja na twardo, sałatka z pomidorów ,cebulki i łyżki jog naturalnego
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 15:58   #28
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje dzisiejsze R (Bardzo proszę o ocene)

Śniadanie:

- NesVita truskawkowa
- serek Danio - wiem, że na R niezbyt ale miałam chwile słabości
- mandarynka
- kawa rozpuszczalna (bez cukru)

II Śniadanie:

- średnia grahamka (bez masła) z plasterkiem chudej drobiowej szynki i ogórkiem
- herbata z cytryną (bez cukru)

Obiad:

- 2 średnie ziemniaki
- jajko sadzone (przyrządzane na patelni teflonowej)
Dość duża porcja gotowanych warzyw (kalafior, brukselka, fasolka, por i troszkę marchewki)
- 150g kefiru 0 %

Podwieczorek:

- kubek kawy Nescafe 2 w 1 (bez cukru)

Kolacja:

planuje zjeść 100g białego chudego serka.

No i jak? Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:02   #29
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
si, si! wczoraj było ważenie i na wadze jest już magiczne 40,5kg! kooocham P doczekamy się jakiegoś Twojego jadło?

dziękuję, kochana a gdzie się Twoje podziało? stanowczo protestuję!

wczorajsze Pe sponsorowane literką F /czyli początek ferii i przyjazd rodziny z Francji/:

Iśn: dwa maślane prawdziwe croissanty: jeden z masełkiem, tłustym twarogiem i konfiturą pomarańczową, drugi z gruuubą warstwą kremu z jadalnych kasztanów z dodatkiem wanilii ; wielki kubek gorącego kakao na mleku 3,2% i roztopionym paskiem czeko; duże jabłko, 2 kiwi

IIśn: pół dłuuugiej bagietki z masełkiem i tutaj różnie: szynką/żółtym serem/philadelphią i warzywami; herbata z mlekiem i cukreem

bułeczka maślana z nadzieniem waniliowym, cynamonem, rodzynkami i czekoladą /ciocia nalegała, a ja nie umiałam odmówić /<- O BOŻE! skąd masz taką bułeczkę?! brzmi c-u-d-o-w-n-i-e!

tuu zaczyna się moje szaleństwo kulinarne z wujkiem /no i typowo po francusku, czyli DUŻY obiad /:
o: sałatka nicejska (ziemniaki, pomidory, jajka, papryka, oliwki, tuńczyk, anchois, cebula, musztarda, oliwa z oliwek), zupa-krem ze szparagów z grzankami i żółtym serem, 1/4 faszerowanego pieczonego kurczaka-giganta z chrupiącą skórką , prawie cały talerz frytek z sosem czosnkowym, kawałek tarty z tuńczykiem, suszonymi pomidorami i szpinakiem i ciapką jogurtu greckiego; 2 kieliszki czerwonego wina mniam, niebiański obiadek
d: profitrolki kooocham! w drodze ścisłości- ptysiowe kulki z masą budyniową/lodami pływające w gęstym sosie czekoladowym. zjadłam podwójną porcję + wyłudziłam parę od wujka, czyli ok. 20 no i ten sos.. nigdy nie jadłam

p: dwa kawałki ww tarty, ale posypane serem i zapieczone w piekarniku; kawa piernikowa z mlekiem i pianką kawa...piernikowa?! skąd Ty masz takie pyszności!?

k: duża wieloziarnista buła z masełkiem i szczypiorkiem, wędzona makrela

podczas seansu filmowego 'wpadł' kubełek lodów cinnamon dulce de leche i parę małych brazylijskich bananów w czeko. /taaaaaaaaaak, kocham moją ciocię i wujka^^/

nawet nie chcę się zastanawiać, ile tu może być kcal jestem niereformowalna, hah.


nie zastanawiaj się jak do mnie przyjeżdża rodzinka ze Szwecji też mam w domu same pyszności śliczny jadłospis, jesz smacznie, zdrowo, różnorodnie, tak trzymaj a 40,5 to czemu magiczne? bo czterdziestkę przekroczyłaś?

moje P... no cóż, może kiedyś wkleję`
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:05   #30
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez ElleEstJolieeeee Pokaż wiadomość
R: proszę o ocenę

Śn: owsianka(5 łyżek) z wiejskim 200g na słono ; banan super

II śn: grahamka 100g,parę plastrów polędwicy,ogórek świeży,szczypiorek, 3 mandarynki, jabłko super

O: filet z ryby pieczony, kalafior gotowany, <--- mialam to samo dzisiaj :P tylko zamiast kaszy, opiekane ziemniaczki z chrupiaca skorka trochę mieszanki warzywnej z mrożonki, pół woreczka kaszy gryczanej

P: 30g mieszanki orzechów(włoskich i laskowych), szklanka kakao bez cukru na mleku 2% kakao to nie pijasz codziennie, prawda ?

K: 2 jaja na twardo, sałatka z pomidorów ,cebulki i łyżki jog naturalnego
bardzo bardzo ładnie są owoce, warzywa, super obiad tak trzymaj
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.