Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-17, 16:23   #31
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
bardzo bardzo ładnie są owoce, warzywa, super obiad tak trzymaj
wklej coś Mongannnn... nudzi mi się...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 16:34   #32
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
wklej coś Mongannnn... nudzi mi się...
Jest parę R-ków do oceny
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 18:02   #33
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Jest parę R-ków do oceny
a tam, P są zawsze najciekawsze!

Iza, dziękuję co do wagi, to chodzi właśnie o przekroczenie 40, taaak się cieszę jeszcze niedawno bym pewnie panikowała i miałabym tysiące wyrzutów, a teraz chodzę z bananem na twarzy i jestem z siebie dumna. powiedz mi kochana, czy Ty zwiększasz jeszcze liczbę kcal, czy jesz mniej-więcej tyle samo?
no i zazdroszczę rodziny ze Szwecji! tzn. mój wujek ma szwedzkie obywatelstwo i często tam bywa (=przywozi mi różne smakołyki), ale to nie to samo. kooocham te ich cynamonowe bułeczki posypane cukrem a kawę piernikową znajdziesz chyba w każdym sklepie z kawą i herbatą zawsze możesz poeksperymentować i dosypać do swojej ulubionej przyprawy korzennej- sama tak robiłam i działało. smacznego!
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 19:42   #34
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

ooo,znalazłam was ;d
moje dzisiejsze U:

śniadanko: 7 łyżek płatków owsianych, łyżka maku wymieszane z danio jagodowym, pomarańcza, kawa z trochę mleka
II: grahamka ( pewnie z 80-90 g) z dużym plastrem szynki z indyka , z papryką i ogórkiem, jabłko
obiad: 1,5, filiżanki krupniku z ziemniakami( wiecie, zupy...
deser: trochę lodów burbonowa wanilia, jabłko, kawa z mlekiem( to bylo w takich odstępstwach czasowych :p)
podwieczorek( u koleżanki): orzeszki pogryzałam: migdały, makadamia, nerkowce, tak nie wiem ile tego, nie liczyłam, ale tak pewnie ponad garść
kolacja: dwie kromy razowca z polędwica i ogóraskami kiszonymi

i jak?
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 20:14   #35
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
wklej coś Mongannnn... nudzi mi się...
dobra, ale Ty też :P

moje dzisiejsze P sponsorowane odsypianiem i pobudka o 11, wiec trudno bylo mi skomponowac 5 prawdziwych posilkooow

4 naleśniki: jeden z konfitura brzoskwiniowa, jeden z bananem i nutella, dwa z masą makową , reszta banana, jablko, kawa na mleku, cukrem, pianką i cynamonem

princessa kokosowa (że tez wczesniej tego nie jadlam, pycha ), spora kiść małych winogronek bez pestek, śledz z jablkiem i cebulka w smietanie z chrupiącą 'dupką' od chleba

pstrąg pieczony w sosie cytrynowym, chrupiace ziemniaczki opiekane z czosnkiem, rozmarynem i maselkiem, brokuły i kalafior gotowane, kupna surowka coleslaw, dwie delicje szampańskie z advocatem, herbata z cukrem

przed chwilka:
3 ogromne kromy świezego, wiejskiego chleba - jedna z almette, pomidorem i oregano, jedna z salatą, spocka i rzodkiewka, i jedna (UWAGA ) z masłem i solą , znowu delicja szampanska i pasek czekolady gorzkiej ze skorka pomaranczowa, herbata z cukrem

i chyba znowu zaraz wpadną te delicje bo tak mnie kuszą... ale ten nalesnik z masą makową to rewelacja kurde, troche dzisiaj nagrzeszyłam ale w dobrej sprawie
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 21:12   #36
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
dobra, ale Ty też :P

moje dzisiejsze P sponsorowane odsypianiem i pobudka o 11, wiec trudno bylo mi skomponowac 5 prawdziwych posilkooow

4 naleśniki: jeden z konfitura brzoskwiniowa, jeden z bananem i nutella, dwa z masą makową , reszta banana, jablko, kawa na mleku, cukrem, pianką i cynamonem o, jakie ładne śniadanko ;]

princessa kokosowa (że tez wczesniej tego nie jadlam, pycha ), spora kiść małych winogronek bez pestek, śledz z jablkiem i cebulka w smietanie z chrupiącą 'dupką' od chleba śmieszne połączenie, ale też zdarza mi się łączyć dziwne rzeczy

pstrąg pieczony w sosie cytrynowym, chrupiace ziemniaczki opiekane z czosnkiem, rozmarynem i maselkiem, brokuły i kalafior gotowane, kupna surowka coleslaw, dwie delicje szampańskie z advocatem, herbata z cukremobiad ok, choc kalorycznie nie tak duzo, bo dorsz to rybol w koncu :P

przed chwilka:
3 ogromne kromy świezego, wiejskiego chleba - jedna z almette, pomidorem i oregano, jedna z salatą, spocka i rzodkiewka, i jedna (UWAGA ) z masłem i solą , znowu delicja szampanska i pasek czekolady gorzkiej ze skorka pomaranczowa, herbata z cukrem ok

i chyba znowu zaraz wpadną te delicje bo tak mnie kuszą... ale ten nalesnik z masą makową to rewelacja kurde, troche dzisiaj nagrzeszyłam ale w dobrej sprawie
e tam, gdzie nagrzeszyłaś? faaaajnie pomijajac cztery posiłki. na pewno tyjesz?

no niech Ci będzie, wkleję moje P. ale proszę BEZ 'za mało' czy coś ;] każdy ma swoje własne P, jeśli na nim tyje, to to P siłą rzeczy

I - duża żytnia bułka z masłem, serem żółtym, szynką, keczupem, jajko na twardo, prince polo quatro, cappuccino orzechowe, banan, potem szklanka herbaty z cytryną i miodem

II - jogurt naturalny 200gr z ok60gr musli morelowego i dżemem brzoskiwiniowym, dwie kromki duże żytniego z masłem orzechowym (duuużo) i dżemem , pomarańcz

III - pomidorowa zabielana etc. z ryżem, ziemniaczki (DUŻO), pierś z kurczaka panierowana rozmiar naprawdę "huge"z serem żółtym w środku (takie coś jak de volaille tylko zamiast masła ser;P), ogromna ilość buraczków
d; kinder bueno, pasek milki z orzechami

IV - grahamka znów - z gruba warstwa masla orzechowego z dzemem (1polowa), a druga z mieszanką masło orzechowe-nutella, dwa paski orzechowej milki cappuccino

V - i znów grahamka xDDD z masłem, szynką drobiową i żółtym serem, parówka (więc tez keczup i musztarda), kromka żytniego z twarogiem

po; biszkopty, dwa duże jabłka

ach wiem, że mało warzyw i w ogóle... i jestem uzależniona od masła orzechowego...; )zdarza się... ważne, że mi smakuje i jem sobie z przyjemnością, nie?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-17, 21:13   #37
6sweetextreme9
Raczkowanie
 
Avatar 6sweetextreme9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 283
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam

Jestem wśród Was nowa, ale postanowiłam się przyłączyć, ponieważ ogromnie spodobał mi się pomysł wzajemnego oceniania się i wspierania w prawidłowej diecie ;-) Od dawna śledzę Wasze wątki, ale do niedawna nie miałam problemu z żywieniem, bo wychodziłam z założenia, że im mniej tym lepiej... Dużo ćwiczyłam i mało jadłam. Schudłam, owszem. Ale tylko w wadze. W wymiarach też była różnica, ale nie taka jakiej oczekiwałam. Potem nadszedł kryzys i wszystko wróciło do normy, a nawet ponad normę. Jestem o 5 kg cięższa i czuję się tragicznie. Sama ze sobą... Dlatego też chciałabym się do Was przyłączyć Jakąś wiedzę w dziedzinie prawidowego żywienia już nabyłam, więc w temacie nie jestem zupełną nowicjuszką. Nie mniej jednak mam nadzieję, że moje wszelkie nieprawidłowości w diecie trafnie skorygujecie, przy czym będę mogła wrócić do wymarzonej formy

Aha... i gratuluję Wam sukcesów które dotychczas osiągnęłyście, bo z tego co zauważyłam każdej z Was idzie rewelacyjnie!

Pozdrawiam cieplutko :-*
6sweetextreme9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 22:33   #38
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

W

sniadanie:
duza bulka wieloziarnista posmarowana (dosc grubo) bieluchem z warzywami + poledwica sopocka + ogorek kiszony

2 sniadanie:
serek wiejski, lyzka mieszanki stdenckiej, marchewa

obiad:
zapiekanka ( ryz, papryka, kurczak, ser zolty) + ketchup

kolacja;
tunczyk wsw + kromka chleba graham z pomidorem i ketchupem


1300 kcal

i jak?
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 07:09   #39
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
bardzo bardzo ładnie są owoce, warzywa, super obiad tak trzymaj
dziękuję uwielbiam ziemniaczki kakaa nie piję codziennie, czasem dodaję do śniadania, ale to chyba nie duży grzech? to takie naturalne (nie slodzone) i moze ta jedna łyżeczka nie zaszkodzi..

i moje wczorajsze R:

Śn:
kromka razowca z masłem,ogórkiem,szczypior kiem,rzodkiewką ,2 jaja na twardo, jabłko,mandarynka

II śn: jogurt naturalny(200g) z 2 łyżkami rodzynek,łyżką musli,paroma śliwkami suszonymi; mandarynka

O: gotowana pierś z kurczaka, pół woreczka ryżu(niestety biały ) ,pare ogórków kiszonych, kapusta kiszona

P: talerzyk sałatki jarzynowej z majonezem

K: filet z mintaja pieczony,ogórki kiszone, papryka
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you

Edytowane przez ElleEstJolieeeee
Czas edycji: 2009-01-18 o 07:59
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 08:39   #40
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
e tam, gdzie nagrzeszyłaś? każdy moj posilek konczyl sie czyms slodkim :P faaaajnie pomijajac cztery posiłki. na pewno tyjesz? si, ale troche wolno, i juz mnie to wkurza wiec czas zwiększyć

no niech Ci będzie, wkleję moje P. ale proszę BEZ 'za mało' czy coś ;] każdy ma swoje własne P, jeśli na nim tyje, to to P siłą rzeczy no jasne

I - duża żytnia bułka z masłem, serem żółtym, szynką, keczupem, jajko na twardo, prince polo quatro, cappuccino orzechowe, banan, potem szklanka herbaty z cytryną i miodem

II - jogurt naturalny 200gr z ok60gr musli morelowego i dżemem brzoskiwiniowym widze ze to musli to juz prawie 'standardzik' aż takie dobre?, dwie kromki duże żytniego z masłem orzechowym (duuużo) i dżemem , pomarańcz

III - pomidorowa zabielana etc. z ryżem, ziemniaczki (DUŻO), pierś z kurczaka panierowana rozmiar naprawdę "huge"z serem żółtym w środku (takie coś jak de volaille tylko zamiast masła ser;P tez mam takie cos z serem ale ja za tym nie przepadam, chybaze to moje ed za tym nie przepada/ło :P), ogromna ilość buraczków
d; kinder bueno, pasek milki z orzechami

IV - grahamka znów - z gruba warstwa masla orzechowego z dzemem (1polowa), a druga z mieszanką masło orzechowe-nutella, dwa paski orzechowej milki cappuccino orzechowo tylko raz w zyiu jadlam maslo orzechowe i mi totalnie nie smakowało wole nutelle

V - i znów grahamka xDDD z masłem, szynką drobiową uwielbiam drobiową i żółtym serem, parówka (więc tez keczup i musztarda), kromka żytniego z twarogiem ale zdrowa kolacja ja stwierdzilam ze nie przepadam za razowymi i zytnimi

po; biszkopty, dwa duże jabłka

ach wiem, że mało warzyw i w ogóle... i jestem uzależniona od masła orzechowego...; )zdarza się... ważne, że mi smakuje i jem sobie z przyjemnością, nie?
super jest do takiego P moge dążyć, bo vana mnie przerasta urosłaś coś jeszcze w zwyż na swoim P ? i jak tam sprawy okresowo-miesiączkowe? cisza?
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 09:17   #41
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

to ja wkleję moje wczorajsze U:
I. 3 kromki razowca kazda z plasterkiem szynki, zoltego sera i z pomidorem, herbata z cytryną, mandarynka
II. serek homo waniliowy 150 g, banan
III. 4 naleśniki: 2 z białym serem, 1 z dżemem truskawkowym niskoslodzonym, 1 z serkiem homo waniliowym
po obiedzie: 4 mandarynki ( nałóg)
IV. jogurt jagodowy 150g, marchewka, potem kilka migdalów
V. grahamka z łyżką twarożku, jajkiem na twardo, szczypiorkiem i rzodkiewą, herbata zielona
VI. serek wiejski lekki ( tuż przed snem)
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 09:21   #42
vana
Raczkowanie
 
Avatar vana
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: your mind.
Wiadomości: 278
GG do vana
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze P sponsorowane odsypianiem i pobudka o 11, wiec trudno bylo mi skomponowac 5 prawdziwych posilkooow śpioch! a od jutra ferie? aj, co to będzie za błogie lenistwo

4 naleśniki: jeden z konfitura brzoskwiniowa, jeden z bananem i nutella, dwa z masą makową (taką do mazurka? musiało być pyszne już wiem, co muszę spróbować!), reszta banana, jablko, kawa na mleku, cukrem, pianką i cynamonem

princessa kokosowa (że tez wczesniej tego nie jadlam, pycha ), spora kiść małych winogronek bez pestek, śledz z jablkiem i cebulka w smietanie z chrupiącą 'dupką' od chleba wszystko pyszne, a połączenia takie też dobrze znam śledź w śmietanie chodzi za mną cały czas, a jadłam go niedawno... uwieelbiam ryby

pstrąg pieczony w sosie cytrynowym, chrupiace ziemniaczki opiekane z czosnkiem, rozmarynem i maselkiem, brokuły i kalafior gotowane, kupna surowka coleslaw, dwie delicje szampańskie z advocatem, herbata z cukrem pysznie, no i warzywka

przed chwilka:
3 ogromne kromy świezego, wiejskiego chleba (zazdroszczę muszę mamę namówić, żeby znowu coś upiekła ) - jedna z almette, pomidorem i oregano, jedna z salatą, spocka i rzodkiewka, i jedna (UWAGA ) z masłem i solą , znowu delicja szampanska i pasek czekolady gorzkiej ze skorka pomaranczowa, herbata z cukrem masełkoo! brawooo! widzisz, jednak można! i na pewno było pyszne

i chyba znowu zaraz wpadną te delicje bo tak mnie kuszą (trzeba było od razu zjeść całą paczkę, a nie się patyczkować, haha ) ... ale ten nalesnik z masą makową to rewelacja kurde, troche dzisiaj nagrzeszyłam ale w dobrej sprawie
bardzo ładnie! i radośnie

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
I - duża żytnia bułka z masłem, serem żółtym, szynką, keczupem, jajko na twardo, takie połączenie lubię najbardziej prince polo quatro, cappuccino orzechowe, banan, potem szklanka herbaty z cytryną i miodem

II - jogurt naturalny 200gr z ok60gr musli morelowego i dżemem brzoskiwiniowym, dwie kromki duże żytniego z masłem orzechowym (duuużo) i dżemem , pomarańcz pychota! a dżem jaki? ja najbardziej lubię połączenie masła orz. z dż. wiśniowym

III - pomidorowa zabielana etc. z ryżem, ziemniaczki (DUŻO), pierś z kurczaka panierowana rozmiar naprawdę "huge"z serem żółtym w środku (takie coś jak de volaille tylko zamiast masła ser;P), ogromna ilość buraczków ja oprócz sera w środku mam jeszcze szynkę tzn. kotlet ma i czasem nie jest panierowany, a w cieście naleśnikowym, ale dooobre ^^ i buraczki, kocham!
d; kinder bueno, pasek milki z orzechami

IV - grahamka znów - z gruba warstwa masla orzechowego z dzemem (1polowa), a druga z mieszanką masło orzechowe-nutella (dobre wyszło?), dwa paski orzechowej milki cappuccino

V - i znów grahamka xDDD z masłem, szynką drobiową i żółtym serem, parówka (więc tez keczup i musztarda), kromka żytniego z twarogiem i znowu pychota

po; biszkopty, dwa duże jabłka <-

ach wiem, że mało warzyw i w ogóle... i jestem uzależniona od masła orzechowego...; )zdarza się... ważne, że mi smakuje i jem sobie z przyjemnością, nie?
no przyjemność najważniejsza, a warzywka nadrobisz! zresztą wiesz, masło orzechowe=nnkt=baaardzo zdrowo (tak to tłumaczmy ), więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło bardzo smacznie jesz i robisz mi ochotę na to masło orzechowe straaasznie! (aż zaraz wyjdę do sklepu kupić, bo brat wyjadł wszystkie zapasy, phi!) tak swoją drogą, to miałaś chyba jakiś dzień pod znakiem pieczywa, co? mi aż głupio w domu, bo zawsze jem go najwięcej i to często w przerażających ilościach zresztą wszystko pałaszuję, nie tylko bułki i chleb

Cytat:
Napisane przez mongan75
do takiego P mogę dążyć, bo vana mnie przerasta
haha, aż taka duża jeszcze nie jestem Monika, ważne żeby być na swoim optymalnym P, a jak wiadomo, inspiracje można brać od innych. na zdrowie!
__________________
we are the sound.
we do belong.
my life is free now, my life is clear.
walczę!
vana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 09:41   #43
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
haha, aż taka duża jeszcze nie jestem Monika, ważne żeby być na swoim optymalnym P, a jak wiadomo, inspiracje można brać od innych. na zdrowie!
Vana, mam nadzieje ze nie odebrałas tego co napisalam ze Twoje P mnie przeraża, czy coś takiego. Twoje jadłospisy są cudowne, widać ze jesz to na co masz ochotę, jak normalny człowiek i tak trzymaj dalej! jestes taką chudzinką, jeszcze 5 kilo Ci do mnie brakuje wiec zajadaj

btw. jak tam rozpoczęta terapia? moze napiszesz na pw ?
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 09:43   #44
edycia1990rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

czy moge prosic o rzetelna occene mojego wczorajszego R:

sniadanie 8:00 2x kromka chleba zytniego ze sloneczkiem oblozone jedna z dzemem niskoslodzonym, druga z bialym serkiem i ogorkiem plus pol kanapki z razowym

2sniadanie 11.30 jablko i mala mandarynka

obiad 14: ok 150-200 fileta smazonego na teflonie z pieczarkami, 30g makaronu pelnoziarnistego i niecale 100g warzyw na patelnie z hortexu

17. podiweczorek activia jagodowa i doslownie malenki kawalek sernika (niecaly cm na cm musialam go poczuc )

18.30 kolacja 1 parowka berlinka z odrobinka ketchupu plus 1 kromka chleb zytniego ze slonecznikiem oblozona plsterkiem serka zoltego odtluszczonego


ale moja waga od kilku dni stoi w miejscu nawet pol lub kg w gore a jem tyle samo czy to mozliwe przed okresem?
edycia1990rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 09:48   #45
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez chrzescijanka Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R (Bardzo proszę o ocene)

Śniadanie:

- NesVita truskawkowa
- serek Danio - wiem, że na R niezbyt ale miałam chwile słabości
- mandarynka
- kawa rozpuszczalna (bez cukru)

II Śniadanie:

- średnia grahamka (bez masła) z plasterkiem chudej drobiowej szynki i ogórkiem
- herbata z cytryną (bez cukru)

Obiad:

- 2 średnie ziemniaki
- jajko sadzone (przyrządzane na patelni teflonowej)
Dość duża porcja gotowanych warzyw (kalafior, brukselka, fasolka, por i troszkę marchewki)
- 150g kefiru 0 %

Podwieczorek:

- kubek kawy Nescafe 2 w 1 (bez cukru)

Kolacja:

planuje zjeść 100g białego chudego serka.

No i jak? Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie
Up
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 10:15   #46
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez chrzescijanka Pokaż wiadomość
Up
to tak:
śniadanie: zamiast tej nesvity proponuję normalne płatki owsiane, bo z tego co wiem, to nesvita ma duuużo cukru, danio ok, mogę zrozumieć skoro to twoja taka zachcianka, każdy ma jakieś odstępstwa od diety
drugie: tu mi się podoba chociaż możesz wrzucać też inne warzywka , bo ogórek to mało ma wartośći odżywczych , może papryczka jakaś?
obiad: ziemniaki to sama wiesz, nie? i z warzyw to chyba ta gotowana marchewka odpada, ale kazdy ma inny organizm i po prostu trzeba obserwowac
podwieczorek : mi się nie podoba, co to ma byc za posiłek: kawa? wrzuć homo naturalny z orzeszkami, bo nie widzę NNKT , a to ważne
kolacja: do twarogu wrzuć warzywa i może być go spokojnie ze 150-200 g
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 10:31   #47
edycia1990rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez edycia1990rok Pokaż wiadomość
czy moge prosic o rzetelna occene mojego wczorajszego R:

sniadanie 8:00 2x kromka chleba zytniego ze sloneczkiem oblozone jedna z dzemem niskoslodzonym, druga z bialym serkiem i ogorkiem plus pol kanapki z razowym

2sniadanie 11.30 jablko i mala mandarynka

obiad 14: ok 150-200 fileta smazonego na teflonie z pieczarkami, 30g makaronu pelnoziarnistego i niecale 100g warzyw na patelnie z hortexu

17. podiweczorek activia jagodowa i doslownie malenki kawalek sernika (niecaly cm na cm musialam go poczuc )

18.30 kolacja 1 parowka berlinka z odrobinka ketchupu plus 1 kromka chleb zytniego ze slonecznikiem oblozona plsterkiem serka zoltego odtluszczonego


ale moja waga od kilku dni stoi w miejscu nawet pol lub kg w gore a jem tyle samo czy to mozliwe przed okresem?
prosze o ocenkw
edycia1990rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 10:37   #48
chrzescijanka
Zakorzenienie
 
Avatar chrzescijanka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 962
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
to tak:
śniadanie: zamiast tej nesvity proponuję normalne płatki owsiane, bo z tego co wiem, to nesvita ma duuużo cukru, danio ok, mogę zrozumieć skoro to twoja taka zachcianka, każdy ma jakieś odstępstwa od diety
drugie: tu mi się podoba chociaż możesz wrzucać też inne warzywka , bo ogórek to mało ma wartośći odżywczych , może papryczka jakaś?
obiad: ziemniaki to sama wiesz, nie? i z warzyw to chyba ta gotowana marchewka odpada, ale kazdy ma inny organizm i po prostu trzeba obserwowac
podwieczorek : mi się nie podoba, co to ma byc za posiłek: kawa? wrzuć homo naturalny z orzeszkami, bo nie widzę NNKT , a to ważne
kolacja: do twarogu wrzuć warzywa i może być go spokojnie ze 150-200 g
Gorzkakawo bardzo Ci dziękuję.
Papryki nienawidzę:/ ale wymyślę jakieś inne warzywko
Czy zamiast orzechów mogę do naturalnego homo wrzucać odrobine maku czy na R to raczej nie?
A i jeszcze jedno czy w ramach białkowej kolacji mogę wypić trochę mleka 0% lub 0,5%?
Jeszcze raz dzięki za uwagi i poświęcony czas

Edytowane przez chrzescijanka
Czas edycji: 2009-01-18 o 10:40
chrzescijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 10:42   #49
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez vana Pokaż wiadomość
bardzo ładnie! i radośnie


no przyjemność najważniejsza, a warzywka nadrobisz! zresztą wiesz, masło orzechowe=nnkt=baaardzo zdrowo (tak to tłumaczmy ), więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło bardzo smacznie jesz i robisz mi ochotę na to masło orzechowe straaasznie! (aż zaraz wyjdę do sklepu kupić, bo brat wyjadł wszystkie zapasy, phi!) tak swoją drogą, to miałaś chyba jakiś dzień pod znakiem pieczywa, co? mi aż głupio w domu, bo zawsze jem go najwięcej i to często w przerażających ilościach zresztą wszystko pałaszuję, nie tylko bułki i chleb


haha, aż taka duża jeszcze nie jestem Monika, ważne żeby być na swoim optymalnym P, a jak wiadomo, inspiracje można brać od innych. na zdrowie!
Vana, ja zwykle jem tyle chlebka, bo go koooocham tzn wiadomo, że jak np. na podwieczorek mam ochotę na naleśniki, to jem naleśniki, ale takie ciepłe, mięciutkie, chrupiące pieczywko... mniam! a po masło śmigaj do sklepu, bo to... CUDO a na otwarcie czeka jeszcze u mnie masło orzechowo-kokosowe i orzechowe z kawałkami czekolady

Mongan, czy urosłam wzwyż - nie wiem, ale jak będę miała okazję sprawdzę no to zwiększaj, zwiększaj a co do kurczaka z serem - ja myślę, że to Twoje ED nie lubiło, bo moje też nie przepadało, ale jak już przestało się odzywać, to zaczęłam kooochać taki właśnie obiadek a co do masełka orzechowego - a może spróbuj mieszanki nutella-masło? pyszne połączenie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 11:14   #50
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez edycia1990rok Pokaż wiadomość
czy moge prosic o rzetelna occene mojego wczorajszego R:

sniadanie 8:00 2x kromka chleba zytniego ze sloneczkiem oblozone jedna z dzemem niskoslodzonym, druga z bialym serkiem i ogorkiem plus pol kanapki z razowym dźem, nawet niskosłodzony na r nie bardzo, chyba, że bardzo musisz to właśnie na śniadanie

2sniadanie 11.30 jablko i mala mandarynka, nie ma białka, np. serka homo czy twarogu a n r staramy się , żeby każdy posiłek miał białko

obiad 14: ok 150-200 fileta smazonego na teflonie z pieczarkami, 30g makaronu pelnoziarnistego i niecale 100g warzyw na patelnie z hortexu tu mi się podoba i hm, fileta czego? rybki?kurczaczka?

17. podiweczorek activia jagodowa i doslownie malenki kawalek sernika (niecaly cm na cm musialam go poczuc )jogurty owocowe na R out, sernik , rozumiem grzeszek.

18.30 kolacja 1 parowka berlinka z odrobinka ketchupu plus 1 kromka chleb zytniego ze slonecznikiem oblozona plsterkiem serka zoltego odtluszczonego kolacja na redukcji białkowa, np. wieśniak, twaróg , jakaś chuda rybka np. tuńczyk wsw i do tego warzywka i jest pysznie bo berlinka to tłuszcze ketchup węgle i ser też na r odpada , mimo, że odtłuszczony


ale moja waga od kilku dni stoi w miejscu nawet pol lub kg w gore a jem tyle samo czy to mozliwe przed okresem?
ta waga to może przez te czynniki, musisz siebie obserwować

chrzescijanka- mleko to węglowodany
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 11:37   #51
Sherelle
Raczkowanie
 
Avatar Sherelle
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

W/U

sniadanie:
duza bulka wieloziarnista: pol z maslem i dzemem truskawkowym, pol z bieluchem szynka sopcka (2 plastry) i pomidorem

2 sniadanie: wiejski z mieszanka studencka + jablko

obiad: 50 g makaronu rzowego, sos z piersi z indyka, kukurydzy, papryki z odrobina smietany i ketchupu

lizak chupa chups

kolacja: jogurt truskawkowy z 3 lyzkami otrebow granulowanych i marchewka

1300 kcal

prosze o ocene
__________________
Bo od nieprzyjaciela nie tak bolą rany,
jako gdy je przyjaciel zada zaufany.
Bertrand Saadi
Boże, strzeż mnie od przyjaciół,
z wrogami poradzę sobie sam.
Valdemar Baldhead
Sherelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 11:56   #52
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

R - poproszę o ocenę!!

ŚI: dwie kromki razowca z homo naturalnym, szynką, połową pomidora, cebulą, połową papryki, ziołami. Kawa z mlekiem i łyżeczką cukru.

ŚII: pół banana, dwie mandarynki, słonecznik, orzechy włoskie, płatki migdałów (wszystko po łyżce) zalane ok 300ml maślanki. Mniamm

O: wołowina z pieprzem i ziołami z teflonu (bez tłuszczu), średniej wielkości brokuł i duża marchew na parze.

P: kefir, sałatka pół pomidora z cebulą i pieprzem

O: lekki wieśniak z ogórkiem kiszonym

Poza tym woda i herbata bez cukru z cytryną albo limonką
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 12:14   #53
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez ijaa Pokaż wiadomość
R - poproszę o ocenę!!

ŚI: dwie kromki razowca z homo naturalnym, szynką, połową pomidora, cebulą, połową papryki, ziołami. Kawa z mlekiem i łyżeczką cukru. tutaj jestem na tak

ŚII: pół banana, dwie mandarynki, słonecznik, orzechy włoskie, płatki migdałów (wszystko po łyżce) zalane ok 300ml maślanki. Mniamm łączysz węgle z tłuszczami( banan, mandarynki +słonecznik i orzechy włoskie) , nie wiem co z maślanka na r

O: wołowina z pieprzem i ziołami z teflonu (bez tłuszczu), średniej wielkości brokuł i duża marchew na parze. z wołowiną też się nie orientuję, ale myślę, że lepiej gdyby to był kurczaczek, indyk albo rybka, reszta ok

P: kefir, sałatka pół pomidora z cebulą i pieprzem tu chyba też ok

O: lekki wieśniak z ogórkiem kiszonym

Poza tym woda i herbata bez cukru z cytryną albo limonką
całkiem nieźle
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 12:20   #54
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
całkiem nieźle
Zastanawiałam się nad tą wołowiną, ale ile można kurczaka jeść. Sama zaczne zaraz KoKokooo jak robić
Wydaje mi się ze wołowina to chude mięso.

Drugie sniadanie zmodyfikuje.

Dziękuję
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:23   #55
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Witam w takim razie mój pierwszy jadlospis w kolejnej już części wątku

P:

Iśn- 6 tostów z chlebka tostowego wieloziarnisteg: 2 z serem, szynką i pomidorem, 2 z dżemem jabłkowym własnej roboty tzn domowej, 2 z nutellą, duży jogurt owocowy z kawałkiem babki piaskowej

jabłko

IIśn- bułka słodka z serem i makiem-ok 135gr, kubek kakao, 3 okienka czekolady, kilka paluszków

banan, kilka paluszków


O- zupa "kapuściana" z ogromną ilością kapusty i ziemniaczków, gotowana na golonce, ziemniaczki z golonką i musztardą--->nietypowo, ale nawet smacznie, jadlam to pierwszy raz w życiukubuś

prawdziwa gorąca czekolada, kawałek babki piaskowej, mars

P- grahamka z masełkiem, serem, szynką, warzywami, 2 jaja na twardo z majonezem, herbata

jabłko

K- ziemniaczki odsmażane z jajkiem sadzonym, kubek mleka--->ogromna ilośc tych ziemniaczków była, ale uwieeeeelllbiammmmm:eh em:

po doszły biszkopty z kakao i 3 toffifiee

btw to nie przesadzam teraz z jajkami?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:34   #56
edycia1990rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

gorzkakawa dziekuje za odpowiedz kolacje zmienie na bialkowa. co do filecika to byl z kurczaka a co do activi to trudno mi ja odlozyc bo swietnie mnie przeczyszcza(wybaczccie ze na forum o jedzeniu) i bardzo syci tym bardziej ze spac chodze kolo 24 a ostatni posilek staram sie jesc o 18. a parowka na sniadanko moze byc?

moje dzisiejsze R sama nie moge uwierzyc jak udalo mi sie z pustki w lodowce zrobic pyszny obiad ;p

sniadanie 10.30 pol szklanki fitness z mlekiem 0,5%, 2kromki zytniego , jedna z pomidorkiem i ogorkiem a druga z twarogiem i ogoreczkiem

obiad 14 podsmazane na teflonie bez tluszczu pieczarki ok 150, ddwa troszke grubsze plastry poledwicy pokroilam w kosteczke i tez smazylam (nie mialam kurczaka ani rybki-nadrobie jutro)garsc warzyw mrozonych z hortexu, 50g makaronu pelnoziarnistego to wszystko wymieszalam na patelni i dodalam z twarozkiem, do tego przyprawy ostra papryka, ziola prowansalskie i przyprawa orientalna wiecie co ze przepyszne

planuje o 16:30 activie badz jablo

kolo 18 2kromki zytniego z serkiem bialym i ogoreczkiem

czarnakawa moze jakies rady, jestes niezawodna
edycia1990rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:36   #57
edycia1990rok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Witam w takim razie mój pierwszy jadlospis w kolejnej już części wątku

P:

Iśn- 6 tostów z chlebka tostowego wieloziarnisteg: 2 z serem, szynką i pomidorem, 2 z dżemem jabłkowym własnej roboty tzn domowej, 2 z nutellą, duży jogurt owocowy z kawałkiem babki piaskowej

jabłko

IIśn- bułka słodka z serem i makiem-ok 135gr, kubek kakao, 3 okienka czekolady, kilka paluszków

banan, kilka paluszków


O- zupa "kapuściana" z ogromną ilością kapusty i ziemniaczków, gotowana na golonce, ziemniaczki z golonką i musztardą--->nietypowo, ale nawet smacznie, jadlam to pierwszy raz w życiukubuś

prawdziwa gorąca czekolada, kawałek babki piaskowej, mars

P- grahamka z masełkiem, serem, szynką, warzywami, 2 jaja na twardo z majonezem, herbata

jabłko

K- ziemniaczki odsmażane z jajkiem sadzonym, kubek mleka--->ogromna ilośc tych ziemniaczków była, ale uwieeeeelllbiammmmm:eh em:

po doszły biszkopty z kakao i 3 toffifiee

btw to nie przesadzam teraz z jajkami?



ale mi smaku narobilas o kurcze:P tez bym chciala tak sobie moc jesc jak ty a ja niestety na R
edycia1990rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 14:43   #58
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

niedzielne U:
śn. 2 kromki zytniego chleba z twarogiem poltlustym, salata i szczypiorkiem, mango
IIśn. 2 kromki zytniego z maslem i dzemem
7 ciastek
O. miseczka rosołu na bulionie z lanymi kluskami
4 ziemniaki, kotlet z soczewiczy, duszona kapusta z marchewka, 5 ugotowanych pieczarek
kawałek ciasta drożdzowego
planowane
P. satatka (s. lodowa, pomidor, papryka, kukurydza, rzodkiewka, słonecznik) polane jogurtem nat.
K. ??? możliwe ze jajecznica z 2 jajek z cebulka, kromka chleba zytniego

Jak to wygląda?
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 16:20   #59
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez ijaa Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad tą wołowiną, ale ile można kurczaka jeść. Sama zaczne zaraz KoKokooo jak robić
Wydaje mi się ze wołowina to chude mięso.

Drugie sniadanie zmodyfikuje.

Dziękuję
wołowinka i cielęcina odpowiednio przygotowane, czyli pieczone bez tluszczu, albo gotowane(najlepiej w zupce) to chude mięsa. Gorzej z wieprzowiną.
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-18, 17:18   #60
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Moje dzisiejsze naukowe P:

Ś: 6 czekoladowych pancakes, polanych miodem i obsypanych rodzynkami i orzechami (niebo...), grejpfrut, 2 mandarynki, kawa z mlekiem 3,2%

IIŚ: 2 kawałki murzynka, kakao naturalne


O: rosół z makaronem
kotlet schabowy, ziemniaki, kapusta kiszona, gotowana z zasmażką
D: kawałek murzynka, cappuccino

Nauka---> miska płatków crunchy fruit z mlekiem 3,2%
jabłko, 3 kostki gorzkiej czekolady (magnez), cappuccino
kromka chleba z masłem, żółtym serem i dżemem truskawkowym
(oczywiście wszystko w pewnych odstępach czasu)


P: 10 szprotek wędzonych, keczup, 2 kromki chleba, szklanka soku pomidorowego---> przed chwilą


K: albo kanapki albo tosty, się zobaczy

Proszę o ocenkę
__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.