Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 19:39   #1
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Thumbs up

Książki o zdrowym żywieniu!


Chciałabym poczytać o zdrowym żywieniu, wszelkiego rodzaju dietach i ich wpływie na organizm. Ogólnie o wszystkim co się wiąze z odżywianiem. Bardzo Was proszę dziewczyny polećcie mi jakieś wartościowe książki
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:54   #2
forgotka
Przyczajenie
 
Avatar forgotka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Książki o zdrowym żywieniu!

oo właśnie,
ja też chętnie poczytam ksiązki o tej tematyce.
czekamy zatem na ciekawe propozycje.

eifersucht widzę, że lubisz niemiecki,
to tak jak ja;]
forgotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:32   #3
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Książki o zdrowym żywieniu!

podbijam - ja takze chetnie sie czegoś dowiem o ksiązkach o zdrowym zywieniu
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:28   #4
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Książki o zdrowym żywieniu!

Hej!
Znalazlam troche ksiazek :
http://www.gandalf.com.pl/b/jestes-tym-co-jesz/

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

http://ksiegarnia.wysylkowa.pl/index...580a4016d53d15

Zastanawiam sie nad kupnem pierwszej pozycji.Autorka prowadzila kiedys program an dwojce,gdzie zmieniala nawyki zywieniowe otylym rodzinom.Szkoda tylko,ze ta ksiazka sporo kosztuje.
Pozdrawiam
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:52   #5
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Witam!

Poszukuję jakiejś mądrej książki o zbalansowanym odżywianiu i odchudzaniu. Nie chodzi mi o żadne cudne, nowatorskie diety typu kopenhaska, czy dukan. Chodzi mi o racjonalne podejście do tematu. Może jacyś dietetycy coś polecą? Mogą być też przepisy wspomagające diete.
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:57   #6
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez expat Pokaż wiadomość
Witam!

Poszukuję jakiejś mądrej książki o zbalansowanym odżywianiu i odchudzaniu. Nie chodzi mi o żadne cudne, nowatorskie diety typu kopenhaska, czy dukan. Chodzi mi o racjonalne podejście do tematu. Może jacyś dietetycy coś polecą? Mogą być też przepisy wspomagające diete.
Polsko - , anglojęzyczne?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:59   #7
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Szukam i dla mamy (wiec po polsku) i dla siebie (moze byc angielskojezyczna).
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 13:21   #8
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Po Polsku:

Wolfgang Lutz, Życie bez chleba. - na chomiku.

W. Ponomarenko, Diety nisko-węglowodanowe - fakty i mity.(proszę nie oceniać książki po tytule, książka zawiera mnóstwo ważnych informacji zakresu biochemii i fizjologi człowieka, często po nią sięgam, książka jest podzielona na 3 części, popularnonaukową, biochemiczną i część gdzie ocenia pod względem biochemicznym 3 najbardziej znane diety niskowęglowodanowe)

M. Konarzewski, Na początku był głód(ewolucja diety człowieka)

William Dufty, Sugar Blues, zniewoleni przez cukier

J M Smith Nasiona kłamstwa, o żywności GMO, w czym są jak ich unikać.

W. Hartenbach, Mity o cholesterolu.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Po angielsku:

Gary Taubes: Good Calories, Bad Calories.
Gary Taubes: Why We Get Fat, and what to do about it?
Jak i pozostałe jego książki ale myśle że te są de best.

H Taller: Calories dont count 1961r

L Cordian: The Paleo diet

M&M Eades: Protein Power

Dr. Atkins New Diet Revolution

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Napisz jaka tematyka Cie dokładnie interesuję. Bo mogę dopisac mnóstwo tylko o enzymach, o szkodliwości cukru o mitach dietetycznych itd.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Polecam również opracowania z strony która jest w moim opisie.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Tutaj link do epokowej książki Westona Price:

Nutrtion and physical degeneration:

http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:36   #9
Deidra
Raczkowanie
 
Avatar Deidra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Ja z punktu widzenia laika polecam dwie książki Jillian Michaels:

- "Opanuj swój metabolizm" - ciekawie opisuje wpływ przetworzonego jedzenia i złej diety na układ hormonalny i działanie organizmu. Napisana dość łatwo i lekko, z dołączonym jadłospisem. Bardzo uświadamiająca i na pewno fajna na początek.

- "Winning by losing" - takie 3w1, bo zawiera zarówno instrukcje dotyczące treningów jak i ułożenia zbilansowanej diety. Dla mnie szalenie przydatna ze względu na pierwszą część odnoszącą się do psychologii odchudzania i jedzenia. Pomaga poznać wiele mechanizmów, które nami kierują i przez które nie panujemy nad tym co jemy.

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Po Polsku:

William Dufty, Sugar Blues, zniewoleni przez cukier

Edo, jest szansa, że wiesz może coś o dostępności wersji polskiej gdzieś na necie? Bo szukałam pdf-a, ale nie mogę znaleźć i ciekawi mnie czy masz może jakieś własne dojścia albo zapasy?
Deidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:41   #10
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Deidra Pokaż wiadomość


Edo, jest szansa, że wiesz może coś o dostępności wersji polskiej gdzieś na necie? Bo szukałam pdf-a, ale nie mogę znaleźć i ciekawi mnie czy masz może jakieś własne dojścia albo zapasy?
Na necie hula tylko angielskie wersja. Ja kupiłem w księgarni poradnika dobrego zdrowia.
Moge podesłać link do ang wersji jak chcesz?

Mi dziś przyszła również stara(1971) epokowa książka o wpływie rafinowanych węglowodanów na zdrowie:

T.L Cleave Sacharrine Disease.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Z polskich jeszcze można polecić coś z psychologi odżywiania/odchudzania:

D. Sanecka: Dlaczego chcesz być gruba
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:46   #11
expat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Po Polsku:
[/COLOR]Napisz jaka tematyka Cie dokładnie interesuję. Bo mogę dopisac mnóstwo tylko o enzymach, o szkodliwości cukru o mitach dietetycznych itd.[COLOR="Silver"]
Dzieki za liste, widze kilka ciekawych pozycji, na pewno poczytam recenzje

Hm, koniec koncow zalezy mi bardziej na praktycznym podejsciu do sprawy. Wiec pewnie ksiazki z jakims przykladowym jadlospisem, przepisami maja przewage. Na pierwszy rzut oka ksiazki Gary Taubes'a wygladaja ciekawie.
expat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:10   #12
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez expat Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka ksiazki Gary Taubes'a wygladaja ciekawie.
Nie ma za co, do usług.

Właśnie strona w moim opisie posiada opracowania jak i wątki które przytacza Gary Taubes w swoich książkach.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez expat Pokaż wiadomość
Hm, koniec koncow zalezy mi bardziej na praktycznym podejsciu do sprawy. Wiec pewnie ksiazki z jakims przykladowym jadlospisem, przepisami maja przewage.
Myśle że Lutz zda zadanie.

http://www.google.com/search?client=...dab58956cabbcd

Do pobrania z Chomika.


Deidra

Tutaj masz Sugar Bluesa po ang:

http://www.fileserve.com/file/83rEfdy

Link działa, sprawdzony.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:40   #13
Deidra
Raczkowanie
 
Avatar Deidra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Dzięki wielkie Już się ściąga
Deidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 01:51   #14
klapsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Ja ze swojej strony też mogę polecić książkę Paleo Diet. Niedługo ukaże się najnowsze wydanie w języku polskim. Podobnie jak Ty interesuję się zdrowym trybem życia i dietetyką, więc poczytałam trochę. W książce znajduje się wiele cennych informacji, nie tylko co do podstawowych zasad diety, powtarzanych w kółko, tylko wskazówek co do sposobu życia. Na przykład co może pomóc i ja się z tym zgadzam należy przestrzegać odpowiedniej diety co do pór dnia. W ciągu jednej pory dnia można jeść jedno, a w ciągu drugiego już nie. Na kolację absolutnie nie powinno się jeść węglowodanów czy też produktów zawierających dużo błonnika. Autor tłumaczy jaki wpływ na nasze zdrowie, a raczej na zapadanie na różne choroby cywilizacyjne ma sposób odżywiania.
klapsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 01:58   #15
klapsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Ja ze swojej strony też mogę polecić książkę Paleo Diet. Niedługo ukaże się najnowsze wydanie w języku polskim. Podobnie jak Ty interesuję się zdrowym trybem życia i dietetyką, więc poczytałam trochę. W książce znajduje się wiele cennych informacji, nie tylko co do podstawowych zasad diety, powtarzanych w kółko, tylko wskazówek co do sposobu życia. Na przykład co może pomóc i ja się z tym zgadzam należy przestrzegać odpowiedniej diety co do pór dnia. W ciągu jednej pory dnia można jeść jedno, a w ciągu drugiego już nie. Na kolację absolutnie nie powinno się jeść węglowodanów czy też produktów zawierających dużo błonnika. Autor tłumaczy jaki wpływ na nasze zdrowie, a raczej na zapadanie na różne choroby cywilizacyjne ma sposób odżywiania.
klapsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:44   #16
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez klapsik Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony też mogę polecić książkę Paleo Diet.
L. Cordiana?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 19:20   #17
polianna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Tak. Tę książkę napisał dr Loren Cordain. Też o niej słyszałam. Podobno niedługo ma się ukazać polskie tłumaczenie. Jestem ciekawa tej pozycji, bo trochę słyszałam o tej diecie. Moja koleżanka stosuje i jest bardzo zadowolona z efektów. Wydaje mi się, że książka poświęcona jednej diecie jest ciekawsza od takiej ogólnej, bo ogólne zasady są wszędzie podobne, a to właśnie chodzi o te szczegóły. No nic, trzeba poczekać aż pojawi się na rynku i będzie można ją kupić.
polianna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 19:43   #18
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez polianna5 Pokaż wiadomość
Tak. Tę książkę napisał dr Loren Cordain. Też o niej słyszałam. Podobno niedługo ma się ukazać polskie tłumaczenie. Jestem ciekawa tej pozycji, bo trochę słyszałam o tej diecie. Moja koleżanka stosuje i jest bardzo zadowolona z efektów. Wydaje mi się, że książka poświęcona jednej diecie jest ciekawsza od takiej ogólnej, bo ogólne zasady są wszędzie podobne, a to właśnie chodzi o te szczegóły. No nic, trzeba poczekać aż pojawi się na rynku i będzie można ją kupić.
Ja posiadam 2 książki tego autora, The Paleo diet i The Paleo diet for athletes.

Ogólne założenia są super, sam jestem na paleo ale jest trochę podstawowych błędów w tych książkach.

Autor wierząc w mit cholesterolu i nasyconych tłuszczy proponuję tylko chude mięso. Trafnie podaje fakt że dzikie zwierzęta nie były kiedyś żywione jak dziś stąd też większy % nasyconych w ich składzie ale to nie zmienia faktu że tłuszcze nasycone(z dobrego źródła) są zdrowe.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 23:42   #19
polianna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Hmm, rzeczywiście. Ale czy to rzeczywiście jest mit. Chyba jednak chude mięso polecane w diecie paleo jest lepsze. Generalnie tłuszcze nasycone, które są w mięsie zwierzęcym i twardych margarynach sa niezdrowe. To one wywołują wiele chorób np. choroby serca, podwyższony cholesterol. Od dawna mówi się, że to złe tłuszcze. Natomiast dobre, to te nienasycone z ryb, orzechów, oliwie z oliwek. Generalnie dieta paleo bardziej bazuje na tych tłuszczach pochodzenia roślinnego i z ryb. Dlaczego uwazasz, że to, że są zdrowsze to mit. Nie mogę się z Tobą zgodzić.
polianna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 05:29   #20
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez polianna5 Pokaż wiadomość
Hmm, rzeczywiście. Ale czy to rzeczywiście jest mit. Chyba jednak chude mięso polecane w diecie paleo jest lepsze. Generalnie tłuszcze nasycone, które są w mięsie zwierzęcym i twardych margarynach sa niezdrowe. To one wywołują wiele chorób np. choroby serca, podwyższony cholesterol. Od dawna mówi się, że to złe tłuszcze. Natomiast dobre, to te nienasycone z ryb, orzechów, oliwie z oliwek. Generalnie dieta paleo bardziej bazuje na tych tłuszczach pochodzenia roślinnego i z ryb. Dlaczego uwazasz, że to, że są zdrowsze to mit. Nie mogę się z Tobą zgodzić.
Jeżeli chcesz zrozumieć że to mit polecam książki autora: Gary Taubes. Zebrał obszerną bibliografię przedstawiając to w sposób chronologiczny tzn, na czym bazuję ta hipoteza, nieścisłości w badaniach, paradoksy itp itd.
Lista książek:
Good Calories, Bad Calories
Bad Science
Nobel Dreams
Tutaj masz polskie opracowanie GCBC:

http://nowadebata.pl/wp-content/uplo...Debata.pl_.pdf

Dalej:

tłuszcze i cholesterol:

Nie bójmy się cholesterolu,” mówi prof. Grażyna Cichosz w rozmowie z serwisem Nowa Debata

Rozmowa z dr Uffe Ravnskovem: Cholesterol jest zdrowy!

Tłuszcze nasycone a choroby serca: wczesne badania nad hipotezą

Nauka w komisjach, czyli polityczne korzenie hipotezy tłuszczowo-cholesterolowej

film z wykładuToma Naughtona: Big Fat Fiasco:

http://www.youtube.com/watch?v=exi7O1li_wA



Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 08:10   #21
klapsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Jestem zdania, że myśląc o zdrowym odżywianiu trzeba mieć naprawdę dużą wiedzę i samemu analizować poszczególne wytyczne i wyciągać z nich wnioski. Każdy we własnym zakresie. Dlatego, że w tej dziedzinie jest wiele kontrowersyjnych i zupełnie rozbieżnych poglądów. Ja twierdzę, że z tej lektury Cordaina wiele się nauczyłam i jest wartościowym podręcznikiem, dlatego ją poleciłam. Ale i tak głównym doradcą powinno być nasze ciało, należy się w nie wsłuchać, ono najlepiej wie po czym czuje się dobrze. Nasi przodkowie z epoki kamienia łupanego też działali instynktownie ))
klapsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:12   #22
polianna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Coraz głośniej o diecie paleo i dr Cordianie. Mnie to też zainteresowało. Chcę kupić jego książkę i dokładnie przestudiować, bo jest tam wiele cennych informacji. Coś w tym musi być, skoro nasi przodkowoei mniej chorowali na choroby wieńcowe czy cukrzycę, która jest przecież plagą XXI wieku. Gdzieę spotkałam się ze zdaniem, że dieta paleo to nie tyle dieta, co sposób odżywiania na całe życie. Reczywiście jest ona na tyle sensowana, że można bez problemu stosować ją przez długi czas.
polianna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 22:53   #23
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Cytat:
Napisane przez polianna5 Pokaż wiadomość
Coraz głośniej o diecie paleo i dr Cordianie. Mnie to też zainteresowało. Chcę kupić jego książkę i dokładnie przestudiować, bo jest tam wiele cennych informacji. Coś w tym musi być, skoro nasi przodkowoei mniej chorowali na choroby wieńcowe czy cukrzycę, która jest przecież plagą XXI wieku. Gdzieę spotkałam się ze zdaniem, że dieta paleo to nie tyle dieta, co sposób odżywiania na całe życie. Reczywiście jest ona na tyle sensowana, że można bez problemu stosować ją przez długi czas.
Jeżeli chcesz kupić jakąś książkę w tym temacie, rekomendował bym Ci coś innego. Troszkę książek mam za sobą i więcej cennych informacji znajdziesz w "Good Calories, Bad Calories" Gary Taubes - Też powołuje się na Cordiana z tego co pamiętam. Ta książka była pisana 7 lat i po prostu przeraża bibliografią. Zebrał wszystkie dietetyczne zalecenia i chronologicznie przedstawił dowody za i przeciw.
Wiesz w sposób paleo odżywialiśmy się przez 95% czasu naszej egzystencji, jak może więc taka dieta nam zaszkodzić?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 16:08   #24
polianna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

No tak tylko, że książka "Good Calories, Bad Calories" Taubes'a jest chyba tylko po angielsku, a "The paleo diet" Cordaina ma być wydana w języku polskim jakoś niedługo. Ja niestety bardziej posługuję się j. niemieckim czy hiszpańskim niż angielskim, dlatego bardziej interusują mnie książki przetłumaczone na polski. Większość książek o dietach pisana jest w USA. Super, że przynajmniej książka o paleo diecie została przetłumaczona.


polianna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 22:34   #25
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Chyba "Why We get fat" będzie przetłumaczona.
Tutaj masz polski omówienie Good calories bad calories:

http://nowadebata.pl/wp-content/uplo...Debata.pl_.pdf
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:29   #26
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

polianna5 - znasz kogoś o nicku miłka..84? oczywiście na innym forum?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:17   #27
klapsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

Też chcę sobie kupić tą książkę. W książce ma znaleźć się wiel paleo przepisów, na zdrowe i smaczne jedzonko. Poza tym autor ma odeprzeć wszystkie ataki skierowane na tą dietę. To może być ciekawa lektura. Podobnie jak Ciebie zainteresowała mnie ta dieta i chcę się czegoś więcej o niej dowiedzieć z rzetelnego źródła. To co mi się podoba, że ta dieta daje nam także wystarczająco składników odżywczych, czyli nie głodzimy się i mamy siłę, by oprócz diety uprawiać sport równocześnie nie działając destruktywnie na organizm.
klapsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:47   #28
kate1666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠

Edytowane przez kate1666
Czas edycji: 2012-09-14 o 10:54
kate1666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 12:47   #29
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: Książki o zdrowym odżywianiu/odchudzaniu

chcę dorzucić kilka ciekawych pozycji:

Regina Naumann " Nie tylko witaminy...bioaktywne jedzenie od A do Z"

Prof. dr Michale Hamm "Żywność naturalne lekarstwo"

Glen Matten "100 zdrowych pokarmów"

Jean Carper "Żywność Twój cudowny lek" ( i inne pozycje tej autorki)
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 00:17   #30
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Książki o zdrowym odżywianiu

Chciałabym prosić Was o polecenie mi dobrej, kompetentnej literatury z zakresu zdrowego odżywiania. Od razu zaznaczam, że nie mam na myśli diet, tego jak schudnąć itd. Chodzi mi o informacje na temat konserwantów, toksyn, co lepiej kupować a co robić samemu, jak przechowywać itd.
Nie mam pojęcia gdzie szukać, a temat ostatnio mnie zainteresował. Z góry dziękuję
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-28 15:13:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.