Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 08:38   #961
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
No i mamcia z moim bratem się dorzucili na mikołajki więc wyszło taniej
tobie to się zawsze ktoś dorzuci ja tak dobrze nie mam a Oni tak sami z siebie, czy w subtelny sposób im przypominasz o zbliżających się np.mikołajkach?
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 09:06   #962
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość


Chciałam takie buggy/pumpy (mam tutorial ) ale wyszły mi bardziej jak legginsy no nic, praktyka czyni mistrza

Zamroziliśmy w porcjach po 30, do odmrożenia na obiad jak nas dół finansowy przyciśnie

Weź nic nie mów - u nas właśnie była mniej więcej godzinna histeria jakiej świat nie widział. Obydwoje jej nie umieliśmy uspokoić, dusiła się, wyła i nie wiem co jeszcze. Aż w końcu padła. M się przeraził, ja w sumie też bo AŻ takiej histerii jeszcze nie miała. Od jutra codziennie pobudki najpóźniej o 7, bo tak się nie da żyć.


O!
Myślałam, że składniki na farsz już odmrażałaś...

Pewnie nie umiała zasnąć, bo była za bardzo zmęczona, tak to jest niestety. Dlatego ja już wolę, żebyy dziecko popołudniu pospało i poszło później spać, niż cyrk przez kilka godzin...

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Wypadłam z obiegu kto


Ja też się stłuściłam a do tego bebzun mi wywaliło i wyglądam jak z Ewką przed porodem I tak też się czuję I w ogóle beznadziejna ta druga ciąża jak Ewka jest taka upierdliwa i większość czasu mam już ochotę urodzić!
Ja się rozkoszowałam tym czasem w ciąży, szczególnie drugiej, uwielbiałam wręcz, wiedziałam, że kolejnego takiego czasu już nie będzie... a pracowałam, więc tak lekko mi nie było...

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
mamy naciśnij mnie i moją pierwszą książkę o liczbach. Właśnie się zastanawiam nad tymi pozostałymi carle'a, ale się zastanawiam czy już nie są dzieciaki za duże? Np. na takiego pajączka? Może coś z tymi okienkami zgapię, książkę do kolorowania i ten mysi domek
A moje dziecko najwięcej to chce oglądać bajki w kompie, troche piłka, jeździk i wózek (pusty), kotki i misie, trochę książeczki. Reszta zabawek leży, lalki niepotrzebne...

Zasnęło mi dziecko na kolanach przy bajce właśnie.

__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:09   #963
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Wróciłam z ciuchów spełniona kupiłam kilka szmatek do przerobienia dla Ewy, 2 bluzy i kombinezonik dla Adusi i sweterek dla siebie

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
mamy naciśnij mnie i moją pierwszą książkę o liczbach. Właśnie się zastanawiam nad tymi pozostałymi carle'a, ale się zastanawiam czy już nie są dzieciaki za duże? Np. na takiego pajączka? Może coś z tymi okienkami zgapię, książkę do kolorowania i ten mysi domek
Ja osobiście się książkami Carle nie zachwycam ale Ewa bardzo lubi. Od gąsiennicy woli biedronkę więc jak coś to to polecam. Pajączek ma dość ubogą treść więc nie rozważałam nawet. A w biedronce jest nauka zegarka więc pożyteczne
No właśnie ja nic z okienkami do tej pory nie miałam - mam nadzieję, że się spodoba. I ta seria obrazki dla malucha Ewie się podoba więc wzięłam kilka, tym bardziej, że w Kerfie są po 15 a tu po 10

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
tobie to się zawsze ktoś dorzuci ja tak dobrze nie mam a Oni tak sami z siebie, czy w subtelny sposób im przypominasz o zbliżających się np.mikołajkach?
Taką już mam wspaniałą mamę Ona zawsze sama z siebie z czymś wyjeżdża, mój brat to kompletnie nie ma głowy do takich rzeczy i moja mama z niego ściąga, z własnej inicjatywy, twierdząc, że na biednego nie trafiło i niech się dokłada do jedynego przedłużenia rodu Poza tym zawsze powtarza, że teraz póki ją stać to daje a jak będzie stara i na emeryturze to sama do nas pewnie wyciągnie łapę, bo będzie przymierać głodem

Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
Myślałam, że składniki na farsz już odmrażałaś...

Ja się rozkoszowałam tym czasem w ciąży, szczególnie drugiej, uwielbiałam wręcz, wiedziałam, że kolejnego takiego czasu już nie będzie... a pracowałam, więc tak lekko mi nie było...
Ja zawsze robię tak, że jak mam mięso z rosołu to mrożę i jak mi się kilka porcji zbierze to wtedy odmrażamy i robimy akcję pierogi. Teraz mieliśmy do przerobienia 4 porcje rosołowe i poszło na to ciasta z 1,5kg mąki Część se żremy na bieżąco robiąc a co zostaje mrozimy w postaci gotowych pierogów w podziale na porcje obiadowe

Ja też już wiem, że kolejnego takiego czasu nie będzie ale jakoś z Ewą na głowie nie umiem się tym rozkoszować. Jeszcze jakby do tych dziadków sobie czasem poszła to miałabym trochę czasu żeby poleżeć plackiem albo poczytać albo cokolwiek porobić a tak to spacer, obiadek i mama mama mama Śmiem twierdzić, że w pracy byłoby spokojniej
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 11:16   #964
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

no niestety w drugiej ciąży ciężko poleniuchować
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:16   #965
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Śmiem twierdzić, że w pracy byłoby spokojniej
no ja właśnie w pracy odpoczywam łączę przyjemne z pożytecznym
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 12:21   #966
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
kurczę, że też u mnie nie ma fajnych lumpów może być pogrzebała w chłopięcych przy następnej okazji

super! z tych mam tylko pierwszą, już zgapiłam kilka, mam w koszyku książek za 361 zł

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Wróciłam z ciuchów spełniona kupiłam kilka szmatek do przerobienia dla Ewy, 2 bluzy i kombinezonik dla Adusi i sweterek dla siebie


Ja zawsze robię tak, że jak mam mięso z rosołu to mrożę i jak mi się kilka porcji zbierze to wtedy odmrażamy i robimy akcję pierogi. Teraz mieliśmy do przerobienia 4 porcje rosołowe i poszło na to ciasta z 1,5kg mąki Część se żremy na bieżąco robiąc a co zostaje mrozimy w postaci gotowych pierogów w podziale na porcje obiadowe



czyli jednak rozmrażałaś mięso
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 13:48   #967
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Ech, przez Was teraz zapełniam koszyk na arosie Warto kupić "Naciśnij mnie"? Bo tego jeszcze nie mamy.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 15:26   #968
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ech, przez Was teraz zapełniam koszyk na arosie Warto kupić "Naciśnij mnie"? Bo tego jeszcze nie mamy.
fajne to to, ale dla naszych jeszcze nie za bardzo. tak ok 4-5 lat bardziej, ale jak jest dobra cena to bierz
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 15:34   #969
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ech, przez Was teraz zapełniam koszyk na arosie Warto kupić "Naciśnij mnie"? Bo tego jeszcze nie mamy.
ja nawet nie oglądam, Adasia nie interesują książki, tzn. oglądanie- drze na strzępy, wiec nawet te co mamy są pochowane mniejszy był to oglądał książeczki
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 16:09   #970
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
A weź, siedziałam nad tym nie wiem ile i się nie mogłam zdecydować. Potem M miał mi pomóc to się tylko wściekał, bo on nie rozumie co to za problem kupić książkę
http://aros.pl/ksiazka/nacisnij-mnie-2
http://aros.pl/ksiazka/mysi-domek-sam-i-julia
http://aros.pl/ksiazka/drugie-urodziny-prosiaczka
http://aros.pl/ksiazka/slowka-otworz-okienko
http://aros.pl/ksiazka/kto-prowadzi-
http://aros.pl/ksiazka/ksiazka-do-kolorowania
http://aros.pl/ksiazka/w-podrozy-czas-sie-nie-dluzy
http://aros.pl/ksiazka/moj-pierwszy-alfabet-3
http://aros.pl/ksiazka/25-okienek-ucze-sie-porownywac
http://aros.pl/ksiazka/moja-pierwsza-ksiazka-o-liczbach
http://aros.pl/ksiazka/czekamy-na-dz...dla-maluchow-3
http://aros.pl/ksiazka/zwierzeta-obrazki-dla-maluchow-2
http://aros.pl/ksiazka/zycie-w-miesc...dla-maluchow-2
Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
super! z tych mam tylko pierwszą, już zgapiłam kilka, mam w koszyku książek za 361 zł
świetne te tytuły!
nieźle nakupowałaś i Majka widzę też
gdzie tam moje skromne 69 zł przy tym


dzisiaj nawet dzień mi zleciał bo ludzie mi podrzucają różne rzeczy do roboty na które nie mają czasu
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:35   #971
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość


czyli jednak rozmrażałaś mięso
No właśnie... myślałam, że nie można ponownie zamrażać tego co było już mrożone...

Moim zdaniem więcej czasu na leżenie plackiem jest z drugiej w ciąży, niż z dwójką na świecie... ale nie narzekam, jest wesoło

__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 17:46   #972
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
świetne te tytuły!
nieźle nakupowałaś i Majka widzę też
gdzie tam moje skromne 69 zł przy tym


dzisiaj nawet dzień mi zleciał bo ludzie mi podrzucają różne rzeczy do roboty na które nie mają czasu
nie nie, ja jeszcze nic nie kupiłam, na razie wrzucam do koszyka tyle to nie wydam, ale prezenty jakieś trzeba i tak pokupować mamy urodziny 2 chrześniaków i mikołaj + święta - dla 6 dzieci a na koncie puchy...
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:53   #973
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Hłe hłe, jestem!

i tez sobie nawrzucam zaraz w Arosie, często tak robię a potem kasuję dla sportu klikanie ćwiczę

Aneta - Dzika mroziła ugotowane pierogi więc nic jej nie grozi Też pobiegłam ją ostrzec ale mi rozjaśniła czarne wizje
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 17:59   #974
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Hłe hłe, jestem!

i tez sobie nawrzucam zaraz w Arosie, często tak robię a potem kasuję dla sportu klikanie ćwiczę

Tez tak robie ale tym razem moze sie uda zamowic, bo moja mama cos wspominala, zeby wybrac jakies prezenty ksiazkowe dla wnukow na mikolajki.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:02   #975
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
No właśnie... myślałam, że nie można ponownie zamrażać tego co było już mrożone...
jeśli po rozmrożeniu podda się obróbce termicznej to można zamrozić ponownie
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:04   #976
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
jeśli po rozmrożeniu podda się obróbce termicznej to można zamrozić ponownie
egzekli
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:05   #977
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Moonie, opowiadaj. Jak sie mieszka w pieknych Alpach?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:26   #978
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Moonie, opowiadaj. Jak sie mieszka w pieknych Alpach?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ślicznie jest, bardzo lubię tę okolicę i nie było to bez znaczenia jak się zastanawialiśmy czy tutaj lepiej czy Wiedeń, który chociaż bliżej to nie ma Alp
Widoki są piękne, widać po nas że jesteśmy przyjezdni bo robią na nas wrażenie do tego stopnia, że idąc do sklepu potrafię się zatrzymać i cykać fotki, umówmy się że miejscowi tak nie mają
Jest czysto, jak to w Austrii, samochody stają zanim pomyślisz, że chciałabyś przejść przez ulicę - co uwielbiam.
Mieszkanie super, generalnie jestem na tak

Plus - wszędzie blisko!
Do Włoch pół godzinki, do Niemiec pół godzinki, do Szwajcarii może ze dwie. Plus, czyste powietrze, do tego stopnia działające na mój skażony smogiem organizm, że w zeszłym tygodniu wpakowałam się z Franem w pociąg i dojechaliśmy do B mającego akurat szkolenie w Paryżu... pestka, 4 godzinki do Zurychu i drugie tyle TJV do Paryża. To nic, że się przeziębiłam na maksa i że nienawidzę Francuzów jeszcze bardziej niż wcześniej, przygoda była

Edytowane przez moonie_85
Czas edycji: 2014-11-13 o 18:30
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 18:42   #979
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Ale fajnie, prawdziwie "światowe" życie
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 18:44   #980
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ale fajnie, prawdziwie "światowe" życie
ale że co światowego? tzn dla mnie wszystko więcej niż nasz dom na końcu świata w Polsce jest światowe Samo miasteczko tutaj jest zwykłym małym austriackim miasteczkiem, z naciskiem na "małym"
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:05   #981
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
ale że co światowego?
Chodziło mi o to, że dziś możesz być w Paryżu, jutro np. w Wiedniu itp.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:08   #982
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że dziś możesz być w Paryżu, jutro np. w Wiedniu itp.
To wynika tylko z tego, że Polska ma do du.py kolej I zanim się od nas tą drogą gdziekolwiek dostaniesz, to mija sto lat.
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:08   #983
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

A jak Franek przyjął przeprowadzkę? On to chyba przyzwyczajony do różnych wyjazdów.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:21   #984
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
A jak Franek przyjął przeprowadzkę? On to chyba przyzwyczajony do różnych wyjazdów.
Franek jest weteranem na tym polu Dla niego to chyba kolejna wycieczka, tyle że ten pokój hotelowy większy jakiś nieco i są tu nasze zwierzęta Chyba nie miał nawet przez sekundę problemu z aklimatyzacją, teraz jest tylko wyjący bo podziębiony, my chorzy, to w domu zalegamy i mu się nudzi.
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:24   #985
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Aneta - Dzika mroziła ugotowane pierogi więc nic jej nie grozi Też pobiegłam ją ostrzec ale mi rozjaśniła czarne wizje
Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
jeśli po rozmrożeniu podda się obróbce termicznej to można zamrozić ponownie
niby można, ale mnie to nie przekonuje, nigdy nie mrożę ponownie
mikroorganizmy to jedno, ale jakość takiego jedzenia to drugie

weekend prawie
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:36   #986
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
weekend prawie
Niestety jutro z rana do pracy jadę, a jakieś grzane piwo/wino na przeziębienie by się przydało

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Franek jest weteranem na tym polu
Moje dziecko jeszcze nigdy nie nocowało poza domem
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:40   #987
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Niestety jutro z rana do pracy jadę, a jakieś grzane piwo/wino na przeziębienie by się przydało

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------



Moje dziecko jeszcze nigdy nie nocowało poza domem
no właśnie mnie też od weekendu trzyma jakieś przeziębienie, niby tragedii nie ma, ale cały czas tak na granicy a teraz nietrudno się rozłożyć

serio to na wakacje nigdzie nie wyjeżdżaliście
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:49   #988
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
no ja właśnie w pracy odpoczywam łączę przyjemne z pożytecznym
Zależy jaką się ma pracę

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
kurczę, że też u mnie nie ma fajnych lumpów może być pogrzebała w chłopięcych przy następnej okazji

super! z tych mam tylko pierwszą, już zgapiłam kilka, mam w koszyku książek za 361 zł

czyli jednak rozmrażałaś mięso
Siur z tym, że u nas zecydowana większość fajnych rzeczy dla maciupków, dla takich bobasów jak nasze to już nie bardzo. Dlatego ja będę szyła sama



Inaczej sie tego nie da ogarnąć

Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
No właśnie... myślałam, że nie można ponownie zamrażać tego co było już mrożone...
Po obróbce można

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Do Włoch pół godzinki, do Niemiec pół godzinki, do Szwajcarii może ze dwie.
Bosko!

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
niby można, ale mnie to nie przekonuje, nigdy nie mrożę ponownie
mikroorganizmy to jedno, ale jakość takiego jedzenia to drugie
No błagam Cię, domowe własnoręcznie robione od podstaw pierogi, heloł?!
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:49   #989
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
niby można, ale mnie to nie przekonuje, nigdy nie mrożę ponownie
mikroorganizmy to jedno, ale jakość takiego jedzenia to drugie
Hm, ale nie widzę jak to ma wpływać na jakość jedzenia Tzn nie mówię o sytuacji kiedy rozmrażam kotleta, nie zjem, podpiekam i zamrażam raz jeszcze bo to jakieś chore Ale o sytuacji kiedy jeden ze składników potrawy był wcześniej zamrożony. No dajmy na to kupujesz mrożone truskawki i robisz z nimi pierogi, masz za dużo więc część mrozisz. Nie sądzę żeby fakt, że te truskawki były z mrożonki wpływał jakkolwiek na jakość pierogów na talerzu A to to samo, tyle że mięcho a nie truskawki. Tak jak to widzę i tak to sama zwykłam robić

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Moje dziecko jeszcze nigdy nie nocowało poza domem
serio? oj tam, ma jeszcze kupę czasu przed sobą na nocne wypady
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 19:57   #990
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Za niedługo już dwa lata będę mamy mistrzem świata!! :) Mamusie XI-XII 2012

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
serio to na wakacje nigdzie nie wyjeżdżaliście
Serio Nie wyjeżdżaliśmy. Przed samym urodzeniem Oliwiera wprowadziliśmy się do nowego domu i cały czas go urządzamy, więc chwilowo musieliśmy sobie wakacje odpuścić Zresztą tżtowi nie bardzo chciało się nigdzie wyjeżdżać, bo wcześniej, jak pracował za granicą, to na urlop przyjeżdżał do domu i chciał w nim trochę pobyć, coś porobić, ogarnąć itp.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 17:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.