opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Pokaż wyniki sondy: Czy gabinet zachował się uczciwie?
Tak, gabinet zachował się całkowicie uczciwie. 0 0%
Nie mam zdania. 0 0%
Nie, gabinet nie był do końca uczciwy. 3 100,00%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-25, 01:19   #1
aaasz
Przyczajenie
 
Avatar aaasz
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2

opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm


Witam serdecznie,
Byłem w gabinecie WellDerm Piękna 44 i subiektywnie czuję się nieuczciwie obsłużony.
Zdaję sobie sprawę że może to być jedynie moje odczucie, a wszystko rozegrało się uczciwie i całkowicie w porządku, dlatego postanowiłem opisać jak najbardziej obiektywnie co się wydarzyło i zdam się na wasze zdanie i waszą opinie.

Zacznijmy od początku: wysłałem do gabinetu maila z zapytaniem o zabieg:
czy w gabinecie istnieje możliwość usunięcia prosaków/przerośniętych gruczołów łojowych/plamek Fordyce'a w miejscu intymnym?
w odpowiedzi otrzymałem:
uprzejmie informuję, że w naszym Centrum jest możliwość usunięcia zmian, o których Pan pisze. koszt zabiegu wynosi od 300 zł

Następnie umówiłem się na wizytę, podczas której otrzymałem informację że nie istnieje (tnz. w teorii można ale będę miał blizny i dziury czyli efekt taki sam jakbym sobie sam igłą wydłubał, co oznacza że nie można) możliwość usunięcia tych zmian i że są to zwykłe gruczoły łojowe. Cała wizyta w gabinecie trwała około 5 minut (max. 10, ale na pewno nie więcej). Co do samej wizyty nie mam pretensji; wszystko odbyło się w miłej atmosferze mimo że czułem się nieco skrępowany.

Jednak po wyjściu z gabinetu zostałem poproszony o uiszczenie opłaty "za konsultacje" w wysokości 200 zł. Oczywiście stwierdziłem że oplata została niesłusznie naliczona ponieważ podczas wymiany wiadomości dostałem potwierdzenie że tego typu zmiany które opisuje są w gabinecie usuwane, mimo że nie są. W odpowiedzi Pani doktor wykonująca zabieg stwierdziła że wymiana wiadomości mailowych to nie konsultacja i w jaki sposób ma przeprowadzić konsultacje za pomocą rozmowy telefonicznej maila. Dodatkowo klienci nie zawszę poprawnie opisują swoje dolegliwości.
Gdyby to były prosaki to istniała by możliwość usunięcia ich metodą elektrolizy (elektrokolagulacji?)
Co do przerośniętych gruczołów łojowych Doktor stwierdziła że są to normalne gruczoły łojowe a nie przerośnięte (całej rozmowy oczywiście co do słowa nie pamiętam, ale tego typu zdanie na pewno padło) mimo że są widoczne gołym okiem i bardzo dobrze wyczuwalne jako zgrubienia pod skórą.
Do kwestii plamek Fordyce'a Doktor się nie odniosła (choć może to moja wina, nie zapytałem się chyba wprost czy to są p. f.? + jako dyslektyk ciężko mi wymówić poprawnie słowa które znam tylko z czytania)

Opłatę oczywiście uiszczałem, ale mimo wszytko czuję się nie do końca uczciwie potraktowany.
Nie chcę być sędzią we własnej sprawie sąd pytanie: czy moje odczucia są uzasadnione? Czy może racja leży po stronie gabinetu i po prostu szkoda mi straty dwóch stówek?

Edytowane przez aaasz
Czas edycji: 2016-06-25 o 01:35
aaasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 09:46   #2
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

A pytałeś wcześniej jakie są koszty konsultacji?
Może takie są własnie koszty konsultacji bez względu na czas jaki lekarz na nią poświęci.

Ja znam znów odwrotną sytuację. Pacjentka przyszła do mojego męża. Dokładnie wiedział jakie są koszty konsultacji. Ale po konsultacji szybciutko się ulotniła nie płacąc w rejestracji. Jest umówiona na zabieg we wrześniu. Mąż ma zamiar upomnieć się o zapłatę. Jednak czy pacjentka we wrześniu się pojawi?...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 12:02   #3
aaasz
Przyczajenie
 
Avatar aaasz
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

Podczas wymiany wiadomości nie było mowy o opłacie za konsultacje.
Na stronie internetowej w cenniku jest "konsultacja dermatologiczna" za 200 zł.

Pomijając fakt że konsultacja trwała 5 minut i w sumie wiele się nie dowiedziałem po za tym że gruczoły łojowe widoczne i wyczuwalne pod skórą to normalne gruczoły a nie przerośnięte to konsultacji udzieliła mi Pani doktor ginekolog.
aaasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 00:13   #4
Lorelai1974
Przyczajenie
 
Avatar Lorelai1974
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 12
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

Wg mnie, to zależy czy umówiłeś się na konkretną wizytę już celem usunięcia zmian?
Jeśli tego nie przedstawiłeś klarownie, to normalne że lekarz policzył za konsultację.
Swoją drogą 200 zł to astronomiczna kwota!

Edytowane przez Lorelai1974
Czas edycji: 2016-06-26 o 00:29
Lorelai1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 01:05   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

Nie dziwi mnie pobranie opłaty za konsultację, która i tak musiałaby się odbyć przed zabiegiem, niezależnie od maila. Kto wie czy na maile nie odpisuje zupełnie inna osoba niż ta od konsultacji. Specjalista musiał to obejrzeć na żywo, a za jego pracę należy się zapłata.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 17:09   #6
izzy23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

Myślę, że teraz to tak trochę jak płacz nad rozlanym mlekiem. Rozumiem, że czujesz się rozczarowany, bo nie dość, że nie usuną Ci to co chciałeś usunąć, to jeszcze musiałeś zapłacić. Tutaj jest trochę Twojej winy, bo nie zapytałeś o cene konsultacji, co jest oczywiste, że za takie rzeczy się płaci. Zapytałeś jedynie o koszt ewentualnego zabiegu. Żaden lekarz nic Ci na 100% nie powie przez maila czy telefon, że tak to i tamto dolega i to i tamto można z tym zrobić za tyle i tyle. Klinka do której się udałeś ma swój cennik za usługi i miała prawo domagać się zapłaty.
izzy23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 13:55   #7
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: opłata za konsultacje? czy zostałem uczciwie potraktowany? Wellderm

200 zł za 5 minut konsultacji to masakra...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-11 14:55:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.