Utrata zęba po leczeniu ortodontycznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-12, 09:01   #1
whtdrk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
GG do whtdrk1
Unhappy

Utrata zęba po leczeniu ortodontycznym


Jestem załamana... Pojechałam wczoraj do stomatologa na leczenie endodontyczne. Po zrobieniu zdjęcia okazało się, że ząb nadaje się jedynie do usunięcia, bo po prostu rozpada się od korzeni. Problem w tym, że jest to dolna szóstka, za którą stoi jeszcze siódemka, a pod koniec marca miałam zdjęty aparat stały.
Potwornie boję się, że zęby się porozchodzą. Jedynym rozwiązaniem chyba byłby implant, ale z tym po usunięciu trzeba by było czekać 3-4 miesiące, dopóki wszystko się nie zagoi. Na dobrą sprawę przez ten czas zęby już mogą się zacząć rozchodzić. Zresztą, nie stać mnie obecnie, żeby wydać 4-5tys na załatanie dziury. Mam 3-miesięcznego niemowlaka w domu, studia na głowie i kredyt na mieszkanie plus resztę opłat, a jedynym źródłem dochodu jest pensja męża.
Nie wiem, co robić... Usuwać zęba już teraz czy czekać? Nawet gdyby było mnie stać na implant, przerażają mnie etapy zakładania go, ilość dość inwazyjnych zabiegów, no i czas trwania całego procesu. Wczoraj wróciłam z płaczem, mam 22 lata i zostanę z dziurą w buzi mimo ciągłego odwiedzania stomatologa i inwestowania w zęby. Walczyłam półtora roku o ładny zgryz, wydałam wszystkie oszczędności, jakie udało mi się zgromadzić, a teraz podjęty wysiłek może pójść na marne

Może znacie kogoś, kto miał podobną sytuację? Może istnieje jeszcze jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez whtdrk1
Czas edycji: 2016-07-12 o 09:02
whtdrk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 19:07   #2
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Utrata zęba po leczeniu ortodontycznym

Trudna sprawa Ale to na pewno od aparatu na zęby Ci się stało?

Dlaczego boisz się że zęby Ci się rozejdą? Nie nosisz retencji?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 21:15   #3
whtdrk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 29
GG do whtdrk1
Dot.: Utrata zęba po leczeniu ortodontycznym

To nie przez aparat, po prostu mam słabe zęby, a ciąża też nie pomogła. Co do retencji- noszę cały czas, ale aparat jest tylko na górną szczękę. Dlatego boję się o dolną, bo jak ta się rozjedzie, wtedy przestaną się z grywać...
whtdrk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 16:07   #4
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Utrata zęba po leczeniu ortodontycznym

Współczuję Ci no ale teraz to i tak za bardzo nie masz wyboru i pozostaje Ci ten implant. A jak ściągałaś aparat to na pewno miałaś też robiony rentgen i nie było widać, że ten ząb się psuje? Orto może Ci też zrobić retencję na dół już po usunięciu zęba i wtedy ona podtrzyma efekty do czasu założenia implantu. Najlepiej skonsultuj się ze swoim ortodontą, a potem stomatologiem.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-14 17:07:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.