Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część VI - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-05, 09:22   #331
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89590869]Widzę Flamboyant Gamine i Wiosnę, prawdopodobnie Ciepłą.
Z Ethereali Iskrzący (zwłaszcza sposób bycia), Energetyczny, Mahoniowy, Słoneczny (w rysach ma taką mieszankę) i chyba jeszcze Bezkresny.
Strasznie mnie irytowała w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", chociaż bardzo dobrze wspominam edycję, w której wystąpiła z 2014 roku.[/QUOTE]

Dzięki za podpowiedzi
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 22:06   #332
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cześć, wrzuciłam kilka nakryć głowy. Latem zostało przy słoneczny/bezkresny, a na jesień pewnie bezkresny/preppy, choć ten francuski kaszkiet wydaje się grać.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 06:38   #333
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cześć, wrzuciłam kilka nakryć głowy. Latem zostało przy słoneczny/bezkresny, a na jesień pewnie bezkresny/preppy, choć ten francuski kaszkiet wydaje się grać.
Dawno nic tu się nie działo
Hej Pani Robot Widzę że zmieniłaś trochę styl?!Bardzo fajnie wyglądasz, włosy Ci urosły!Kapelusze pasują , a kaszkiety też.Będą dobrze grały z czymś wełnianym (marynarka , płaszcz), choć nie wiem czy lubisz wełnę (ja wełny nienawidzę-gryzie mnie w każdym wydaniu).
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-04, 10:33   #334
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cześć, wrzuciłam kilka nakryć głowy. Latem zostało przy słoneczny/bezkresny, a na jesień pewnie bezkresny/preppy, choć ten francuski kaszkiet wydaje się grać.
W kapeluszach jak zawsze Ci super. Kaszkiety są w porządku, nie ma jakiegoś zgrzytu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 23:31   #335
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Dawno nic tu się nie działo
Hej Pani Robot Widzę że zmieniłaś trochę styl?!Bardzo fajnie wyglądasz, włosy Ci urosły!Kapelusze pasują , a kaszkiety też.Będą dobrze grały z czymś wełnianym (marynarka , płaszcz), choć nie wiem czy lubisz wełnę (ja wełny nienawidzę-gryzie mnie w każdym wydaniu).

Dziękuję
Włosy w koncu maja długość "samograj", zrzuciłam też 6-7kg, czyli 1/3 tego, co przybrałam po operacji i zmieniłam styl na bardziej minimalistyczno-blogersko-instagramowy. Mam wieszak w sypialni i na nim tylko letnią kapsułę w kremie, bieli, coś tam czarnego, brązowe dodatki. Łatwiej się odnajduję, a do garderoby nie wchodzę wcale.

Z wełną mam sensoryczny zgrzyt właśnie... Mogę nosić, ale na stopach.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W kapeluszach jak zawsze Ci super. Kaszkiety są w porządku, nie ma jakiegoś zgrzytu.
Dzięki
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-11, 22:37   #336
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Część. Potrzebuję porady co do jednej sukienki. Kolor mi pasuje mam wrażenie ale zdjęcia go nie oddają za dobrze. Nie mam ostatnio warunków na lepsze foto. Dodałam kilka zdjęć do albumu

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dziękuję
Włosy w koncu maja długość "samograj", zrzuciłam też 6-7kg, czyli 1/3 tego, co przybrałam po operacji i zmieniłam styl na bardziej minimalistyczno-blogersko-instagramowy. Mam wieszak w sypialni i na nim tylko letnią kapsułę w kremie, bieli, coś tam czarnego, brązowe dodatki. Łatwiej się odnajduję, a do garderoby nie wchodzę wcale.

Z wełną mam sensoryczny zgrzyt właśnie... Mogę nosić, ale na stopach.




Dzięki
Potwierdzam, fajnie wyglądasz

Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-12, 15:04   #337
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Część. Potrzebuję porady co do jednej sukienki. Kolor mi pasuje mam wrażenie ale zdjęcia go nie oddają za dobrze. Nie mam ostatnio warunków na lepsze foto. Dodałam kilka zdjęć do albumu


Wysłane z mojego 2201116TG przy użyciu Tapatalka
Kolor wydaje się korzystny, fason zresztą też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 16:48   #338
Malihini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Hej, z góry mówię, że jestem już od bardzo dawna na wizazu, ale byłam zmuszona założyć nowe konto (kwtw ). To tak tytułem wyjaśniena, że nie wpadam tu nagle nie wiadomo skąd.

Zebralam się wreszcie w sobie, żeby porobić sensowne zdjęcia bez makijażu i w różnych kolorach przy twarzy, różnych szminkach, srebrnej i złotej biżuterii. Co prawda większość życia nosiłam głównie czerń, ale z pełną świadomością, że średnio mi pasuje (zdecydowanie lepszy jest granatowy). Ostatnio trochę otworzylam się na kolory i miałam przypuszczenia co do mojego typu, zwłaszcza że dostaję komplementy jak noszę khaki, oliwkę, a ostatnio nawet taki halloweenowy kolor brązowej pomarańczy (?). Wreszcie odważyłam się wrzucić te zdjęcia na jedno forum kolorystyczne i... nie zebym byla zdziwiona, ale dostalam głosy dosłownie pół na pół na (soft) autumn i (soft) summer. Jedna osoba napisala mi, że jest teoria nt istnienia typu pośredniego między tymi dwoma i to prawdopodobnie ja, bo bardzo ciężko określić czy jestem ciepła czy chłodna. Noszę i złoto, i srebro i wydaje mi się, że wyglądają równie dobrze (potwierdzone kilkunastoma głosami z forum). Ja zawsze skłaniałam się ku jesieni, bo mam zdecydowanie żółtawą karnację, ale rozumiem dlaczego tyle ludzi widzi w moich zdjęciach chłód.

Nie będę tu wrzucać żadnych zdjęć, ale może macie jakieś ciekawe wnioski w tym temacie, może ktoś jest podobnym granicznym typem? Ewentualnie mogę podesłać link na pw.
Malihini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 21:47   #339
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Hej, z góry mówię, że jestem już od bardzo dawna na wizazu, ale byłam zmuszona założyć nowe konto (kwtw ). To tak tytułem wyjaśniena, że nie wpadam tu nagle nie wiadomo skąd.

Zebralam się wreszcie w sobie, żeby porobić sensowne zdjęcia bez makijażu i w różnych kolorach przy twarzy, różnych szminkach, srebrnej i złotej biżuterii. Co prawda większość życia nosiłam głównie czerń, ale z pełną świadomością, że średnio mi pasuje (zdecydowanie lepszy jest granatowy). Ostatnio trochę otworzylam się na kolory i miałam przypuszczenia co do mojego typu, zwłaszcza że dostaję komplementy jak noszę khaki, oliwkę, a ostatnio nawet taki halloweenowy kolor brązowej pomarańczy (?). Wreszcie odważyłam się wrzucić te zdjęcia na jedno forum kolorystyczne i... nie zebym byla zdziwiona, ale dostalam głosy dosłownie pół na pół na (soft) autumn i (soft) summer. Jedna osoba napisala mi, że jest teoria nt istnienia typu pośredniego między tymi dwoma i to prawdopodobnie ja, bo bardzo ciężko określić czy jestem ciepła czy chłodna. Noszę i złoto, i srebro i wydaje mi się, że wyglądają równie dobrze (potwierdzone kilkunastoma głosami z forum). Ja zawsze skłaniałam się ku jesieni, bo mam zdecydowanie żółtawą karnację, ale rozumiem dlaczego tyle ludzi widzi w moich zdjęciach chłód.

Nie będę tu wrzucać żadnych zdjęć, ale może macie jakieś ciekawe wnioski w tym temacie, może ktoś jest podobnym granicznym typem? Ewentualnie mogę podesłać link na pw.
Ja bym poprosiła ten link na priv.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 06:34   #340
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Hej, z góry mówię, że jestem już od bardzo dawna na wizazu, ale byłam zmuszona założyć nowe konto (kwtw ). To tak tytułem wyjaśniena, że nie wpadam tu nagle nie wiadomo skąd.

Zebralam się wreszcie w sobie, żeby porobić sensowne zdjęcia bez makijażu i w różnych kolorach przy twarzy, różnych szminkach, srebrnej i złotej biżuterii. Co prawda większość życia nosiłam głównie czerń, ale z pełną świadomością, że średnio mi pasuje (zdecydowanie lepszy jest granatowy). Ostatnio trochę otworzylam się na kolory i miałam przypuszczenia co do mojego typu, zwłaszcza że dostaję komplementy jak noszę khaki, oliwkę, a ostatnio nawet taki halloweenowy kolor brązowej pomarańczy (?). Wreszcie odważyłam się wrzucić te zdjęcia na jedno forum kolorystyczne i... nie zebym byla zdziwiona, ale dostalam głosy dosłownie pół na pół na (soft) autumn i (soft) summer. Jedna osoba napisala mi, że jest teoria nt istnienia typu pośredniego między tymi dwoma i to prawdopodobnie ja, bo bardzo ciężko określić czy jestem ciepła czy chłodna. Noszę i złoto, i srebro i wydaje mi się, że wyglądają równie dobrze (potwierdzone kilkunastoma głosami z forum). Ja zawsze skłaniałam się ku jesieni, bo mam zdecydowanie żółtawą karnację, ale rozumiem dlaczego tyle ludzi widzi w moich zdjęciach chłód.

Nie będę tu wrzucać żadnych zdjęć, ale może macie jakieś ciekawe wnioski w tym temacie, może ktoś jest podobnym granicznym typem? Ewentualnie mogę podesłać link na pw.
Ja też bym poprosiła link, bo ostatnio mam takie podobne podsumowanie o sobie, od zawsze myślałam że jestem ciepłym typem ale powoli dochodzę do wniosku że może być jednak inaczej, byc może jestem właśnie "pomiędzy", ostatnio tego lata nosze dużo czystej czerni i dostaję sporo komplementów że czerń mi pasuje, jest mi w niej ładnie.Nie wiem czym to się ma, ale na pewno opalenizna na ciele (na twarzy samoopalacz) powoduje że może to połączenie wygląda atrakcyjnie. Czerń koojarzyła mi się z zimą (chłodnym typem)...Pasuje mi i złoto i srebro, noszę srebro bo lubię.Może jestem hybrydą?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 15:29   #341
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki za link najpierw skłaniałam się do zgaszonej jesieni, ale test szminek trochę mnie odwiódł od tego tropu, bo najbardziej podobasz mi się w Velvet blush, a Lisa Eldridge opisuje go jako pinkberry/ muted cool undertone. Pozostałe dwie są opisywane jako ciepłe i zgaszone.


Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ja też bym poprosiła link, bo ostatnio mam takie podobne podsumowanie o sobie, od zawsze myślałam że jestem ciepłym typem ale powoli dochodzę do wniosku że może być jednak inaczej, byc może jestem właśnie "pomiędzy", ostatnio tego lata nosze dużo czystej czerni i dostaję sporo komplementów że czerń mi pasuje, jest mi w niej ładnie.Nie wiem czym to się ma, ale na pewno opalenizna na ciele (na twarzy samoopalacz) powoduje że może to połączenie wygląda atrakcyjnie. Czerń koojarzyła mi się z zimą (chłodnym typem)...Pasuje mi i złoto i srebro, noszę srebro bo lubię.Może jestem hybrydą?
Jeśli analizować w ramach systemu 12 typów to większość osób jest w nim "pomiędzy" ciepłem a zimnem, z jakąś tam przewagą któregoś z nich. Tylko 4 z 12 typów są tylko ciepłe/chłodne, a ponieważ właśnie temperatura koloru jest u nich decydującym czynnikiem, to z reguły te osoby same dostrzegają, że albo tylko ciepłe albo tylko chłodne barwy im pasują.
U pozostałych 8 typów temperatura koloru nie jest najważniejszym czynnikiem, więc mogą mieć problem z określeniem się pod tym względem. I mogą sobie brać z obu grup do pewnego stopnia.

Ja mam prawie na pewno przewagę ciepła, ale też wolę siebie w srebrze, wydaje mi się, że przez pozakolorystyczne czynniki związane z moimi liniami ciała/twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-25, 15:54   #342
Malihini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki, chimay. Może przetestuję więcej szminek. Tej blush bardzo rzadko używam, bo właśnie mam wrażenie, że za bardzo się rzuca w oczy... Ja się jednak cały czas skłaniam ku jesieni, bo jestem przekonana, że skórę mam ciepłą, wręcz żółto-oliwkową, a we włosach raczej złote refleksy niż popielate. Chyba tylko oczy mam bardziej chłodne niż ciepłe. Poza tym zawsze dostaję komplementy w oliwkach i rudych brązach...
Malihini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 17:47   #343
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Dzięki, chimay. Może przetestuję więcej szminek. Tej blush bardzo rzadko używam, bo właśnie mam wrażenie, że za bardzo się rzuca w oczy...
Może tak być, kamera bardzo zjada makijaż, więc może być tak, jak mówisz.


Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Ja się jednak cały czas skłaniam ku jesieni, bo jestem przekonana, że skórę mam ciepłą, wręcz żółto-oliwkową, a we włosach raczej złote refleksy niż popielate. Chyba tylko oczy mam bardziej chłodne niż ciepłe. Poza tym zawsze dostaję komplementy w oliwkach i rudych brązach...
Wg niektórych źródeł ciepłe refleksy we włosach wskazują na typ z przewagą ciepła, tak twierdzi np blog the concept wardrobe. Na tym blogu jest też sposób ma odróżnienie SA od SSu na podstawie koloru oczu (skrin).

A i jeszcze co do drugiej tury zdjęć, to wydaje mi się, że te ciepłe rudości będą bardziej dla prawdziwej, ciepłej jesieni, na zgaszoną mają chyba za dużo koloru w kolorze, raczej jak te chusty z drapowań.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230825_153849_Brave.jpg (80,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20230825_185436_Pinterest.jpg (74,3 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-08-25 o 18:03
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 18:38   #344
Malihini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Właśnie trochę ciężko mi w ogóle znaleźć cokolwiek w takim wypłukanym, zgaszonym odcieniu... Jutro zrobię ten test z oczami, ciekawe.
Malihini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-29, 14:27   #345
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Dzięki, chimay. Może przetestuję więcej szminek. Tej blush bardzo rzadko używam, bo właśnie mam wrażenie, że za bardzo się rzuca w oczy... Ja się jednak cały czas skłaniam ku jesieni, bo jestem przekonana, że skórę mam ciepłą, wręcz żółto-oliwkową, a we włosach raczej złote refleksy niż popielate. Chyba tylko oczy mam bardziej chłodne niż ciepłe. Poza tym zawsze dostaję komplementy w oliwkach i rudych brązach...
Dzieki za linkJa jakoś tez skłaniam sie ku jesieni i bardzo podobasz mi sie w tej szmince rdzawo-brązowej (co to jest ?). Ale w tej czerwieni też fajnie, tak świeżo. Mam wrażenie że na obu pierwszych zdjęciach ze szminką inaczej pada światło , bo zakrywając kolor ust widać że na tym z fioletowo-różową masz jasniejszą skórę, więc to nie jest do końca efekt samej szminki. Kiedy patrzę na te zdjęcia widzę Cię i w srebrze i w złocie, ale coś mi podpowiada...srebro...Nie jestem do końca przekonana czy ten test złoto/srebro jest akurat wytyczną. Według mnie masz cechy i ciepłej urody i chłodnej, dzięki czemu w obu temperaturach koloru może być Ci do twarzy...

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Dzięki za kolejny linkNie rozwiał jednak moich wątpliwości nic a nic Musisz być mieszanką typów i myślę że możesz czerpać z obu typów. Nie kończ na czerni, bo w innych kolorach też Ci jest pięknie! Ja nadal nie określiłam swojego typu,ale uznałam że mogę z tym żyć .Zazwyczaj jeśli kilka razy (lub nawet raz) założę określony kolor, to patrząc się w różne lustra w różnym świetle (przez cały dzień) dochodzę sama do wniosku czy mi pasuje czy nie...

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2023-08-29 o 14:28
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-29, 14:54   #346
Malihini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Dzieki za linkJa jakoś tez skłaniam sie ku jesieni i bardzo podobasz mi sie w tej szmince rdzawo-brązowej (co to jest ?). Ale w tej czerwieni też fajnie, tak świeżo. Mam wrażenie że na obu pierwszych zdjęciach ze szminką inaczej pada światło , bo zakrywając kolor ust widać że na tym z fioletowo-różową masz jasniejszą skórę, więc to nie jest do końca efekt samej szminki. Kiedy patrzę na te zdjęcia widzę Cię i w srebrze i w złocie, ale coś mi podpowiada...srebro...Nie jestem do końca przekonana czy ten test złoto/srebro jest akurat wytyczną. Według mnie masz cechy i ciepłej urody i chłodnej, dzięki czemu w obu temperaturach koloru może być Ci do twarzy...

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Dzięki za kolejny linkNie rozwiał jednak moich wątpliwości nic a nic Musisz być mieszanką typów i myślę że możesz czerpać z obu typów. Nie kończ na czerni, bo w innych kolorach też Ci jest pięknie! Ja nadal nie określiłam swojego typu,ale uznałam że mogę z tym żyć .Zazwyczaj jeśli kilka razy (lub nawet raz) założę określony kolor, to patrząc się w różne lustra w różnym świetle (przez cały dzień) dochodzę sama do wniosku czy mi pasuje czy nie...
Dzieki za komentarz. Tez nie jestem w stanie stwierdzic, czy zloto, czy srebro lepiej mi lezy. Bede nosic i jedno, i drugie Jednak do cieplych kolorow ciagnie mnie nieco bardziej i za nie dostaje komplementy IRL, wiec moze cos jest na rzeczy z ta jesienia.

Szminka, o ktora Ci chodzi, to chyba Nyx Lingerie Ruffle Trim.

Dzis zrobilam test ze szminkami MAC. Mam na stanie Twig i Plumful i tez uwazam, ze obie wygladaja okej. Twig jakby troche lepiej, ale moze to po prostu osobista preferencja
Malihini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 07:25   #347
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Malihini Pokaż wiadomość
Dzieki za komentarz. Tez nie jestem w stanie stwierdzic, czy zloto, czy srebro lepiej mi lezy. Bede nosic i jedno, i drugie Jednak do cieplych kolorow ciagnie mnie nieco bardziej i za nie dostaje komplementy IRL, wiec moze cos jest na rzeczy z ta jesienia.

Szminka, o ktora Ci chodzi, to chyba Nyx Lingerie Ruffle Trim.

Dzis zrobilam test ze szminkami MAC. Mam na stanie Twig i Plumful i tez uwazam, ze obie wygladaja okej. Twig jakby troche lepiej, ale moze to po prostu osobista preferencja
Dzięki za nazwę
Twig chyba cieplejsza jest niż Plumful, tak mi sie wydaje na zdjęciach
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-01, 09:16   #348
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Załącznik 7793408
Takie coś mi dziś mignęło na grupie FB. Na pierwszy rzut oka zdziwił mnie wybór dla C.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:54   #349
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam zdjęcie w nowym kolorze włosów.
Będę wdzięczna za opinie.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-05, 06:53   #350
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wrzuciłam zdjęcie w nowym kolorze włosów.
Będę wdzięczna za opinie.
Bardzo ładny kolor, tylko mam wrażenie że mocno ochładza i daje zbyt duży kontrast z cerą?Ale może tylko tak wyszło na zdjęciu?
Bardzo pasują Ci takie włosy jak masz na zdjęciu w niebieskiej bluzeczce (z podpisem "ciepła wiosna"). Czy to nie jest czasem Twój naturalny kolor?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 09:08   #351
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolor, tylko mam wrażenie że mocno ochładza i daje zbyt duży kontrast z cerą?Ale może tylko tak wyszło na zdjęciu?
Bardzo pasują Ci takie włosy jak masz na zdjęciu w niebieskiej bluzeczce (z podpisem "ciepła wiosna"). Czy to nie jest czasem Twój naturalny kolor?
Tak, zdjęcie zrobione na zewnątrz trochę pod słońce i włosy wyszły czerwone. Kolor to mahoniowy brąz i w w innym świetle są bardziej brązowe.

Tak tamten kolor na zdjęciu w niebieskiej bluzce to naturalny.

Dzięki za opinię!

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Dodałam nowe zdjęcie w domowym oświetleniu.

Edytowane przez Farfalla97
Czas edycji: 2023-09-05 o 08:44
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 13:19   #352
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Farfalla, nie do końca jestem przekonana do tego koloru. Na zdjęciu na zewnątrz wydaje się zbyt kontrastowy, na tych 2 ostatnich za ciemny.
Maria Młyńska ma już trochę starszy wpis na blogu o farbowaniu dla typów kolorystycznych KLIK i pisze tam, ze różne oberżyny i burgundy to farby dla ciemnej jesieni i ciemnej zimy. Chyba się z tym zgadzam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 13:31   #353
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Farfalla, nie do końca jestem przekonana do tego koloru. Na zdjęciu na zewnątrz wydaje się zbyt kontrastowy, na tych 2 ostatnich za ciemny.
Maria Młyńska ma już trochę starszy wpis na blogu o farbowaniu dla typów kolorystycznych KLIK i pisze tam, ze różne oberżyny i burgundy to farby dla ciemnej jesieni i ciemnej zimy. Chyba się z tym zgadzam.
Dzięki za opinię
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-28, 14:54   #354
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Witajcie, przychodzę tutaj po pomoc ponieważ makijaż nigdy nie był moją mocną stroną. Nie lubię eksperymentów i testowania nowych produktów, a po przekopaniu blogów , wypełnieniu kilku testów w wieku 30 +doszłam do wniosku, że jestem chłodnym latem. Faktycznie bardzo słabo zawsze było mi w żółtym, pomarańczowym, jasnozielonym kolorze-nie mam praktycznie ich w szafie. Fatalnie mi też w pastelach. Dominują u mnie niebieskości (zwłaszcza intensywne),szarości (też jakoś bardziej widzę się w intensywnej szarości niż rozmytej z bielą), ale lubię się za to z samą bielą i czerwienią (intensywną). Nienawidzę za to różu (wiem, że to jeden z polecanych kolorów dla tego typu urody, ale raczej się nie przekonam, do fioletu natomiast bardzo chętnie, ale rzadko widzę coś ciekawego dla siebie w tym kolorze). Korzystniej mi w srebrze niż w złocie. O ile garderoba jest mniej więcej spójna z moim typem urody to mam problem z dostosowaniem do swojego "odkrycia " codziennego makijażu. Jest on od lat taki sam, ma być szybki i nieskomplikowany, nierzucający się w oczy. Do tej pory na stałe używałam podkładu Max Factor FaceFinity W44 lub N45, bardzo polubiłam się ze szminką Maybelline Vinyl Ink w kolorze peachy (wcześniej Maybelline Super Stay Matte 65), rozświetlacz The Balm Marry Lou i brzoskwiniowe i brązowe róże do policzków Bourjois (z polecenia kosmetyczki zresztą, aby wybierać takie kolory) oraz cień do powiek Maybelline One and One Bronze na całą powiekę. Teraz czytam, że nie są to w zasadzie całościowo dobre wybory dla mnie, a używam ich od wieeeelu lat (wiem jestem nudna i monotematyczna). Czy w związku z tym ktoś mógłby mi polecić -najlepiej w ramach tych samych serii- inne kolory podkładu/różu/szminki/rozświetlacza/ kremowego cienia do powiek , który by odpowiadał tonacji chłodne lato? Czy naprawdę lepiej byłoby zrezygnować z czarnego tuszu do rzęs na poczet grafitowego? (kolor oczu jasnyszary/ ciemnyszary sama nie wiem w zalezności od pory dnia wygląda to inaczej. Raczej ciemniejsza oprawa oczu, czarne rzęsy, ciemnobrązowe brwi. Włosy ciemnyblond (teraz z refleksami jasnego blondu-nieszczęśliwie w żółtych tonach). Za miesiąc planuję wizytę u fryzjera i kolejne refleksy- tu pytanie czy jasny blond bez zółtych tonów będzie dobrym wyborem, czy lepiej stawiać na jakiś brąz? jeśli tak, to jaki? Bardzo podatne na słońce w związku z tym często to wyglądało tak jakbym miała balejaż-są mysie tony, są rude tony, są i ciemniejsze czekoladowe, są też tony jasnego blondu od samego przebywania na sloncu. Cera moim zdaniem oliwkowa, bez różowych tonów, skóra opalająca się bardzo łatwo na brązowo.
Pomożecie?

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-28 o 15:06
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 07:08   #355
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Witajcie, przychodzę tutaj po pomoc ponieważ makijaż nigdy nie był moją mocną stroną. Nie lubię eksperymentów i testowania nowych produktów, a po przekopaniu blogów , wypełnieniu kilku testów w wieku 30 +doszłam do wniosku, że jestem chłodnym latem. Faktycznie bardzo słabo zawsze było mi w żółtym, pomarańczowym, jasnozielonym kolorze-nie mam praktycznie ich w szafie. Fatalnie mi też w pastelach. Dominują u mnie niebieskości (zwłaszcza intensywne),szarości (też jakoś bardziej widzę się w intensywnej szarości niż rozmytej z bielą), ale lubię się za to z samą bielą i czerwienią (intensywną). Nienawidzę za to różu (wiem, że to jeden z polecanych kolorów dla tego typu urody, ale raczej się nie przekonam, do fioletu natomiast bardzo chętnie, ale rzadko widzę coś ciekawego dla siebie w tym kolorze). Korzystniej mi w srebrze niż w złocie. O ile garderoba jest mniej więcej spójna z moim typem urody to mam problem z dostosowaniem do swojego "odkrycia " codziennego makijażu. Jest on od lat taki sam, ma być szybki i nieskomplikowany, nierzucający się w oczy. Do tej pory na stałe używałam podkładu Max Factor FaceFinity W44 lub N45, bardzo polubiłam się ze szminką Maybelline Vinyl Ink w kolorze peachy (wcześniej Maybelline Super Stay Matte 65), rozświetlacz The Balm Marry Lou i brzoskwiniowe i brązowe róże do policzków Bourjois (z polecenia kosmetyczki zresztą, aby wybierać takie kolory) oraz cień do powiek Maybelline One and One Bronze na całą powiekę. Teraz czytam, że nie są to w zasadzie całościowo dobre wybory dla mnie, a używam ich od wieeeelu lat (wiem jestem nudna i monotematyczna). Czy w związku z tym ktoś mógłby mi polecić -najlepiej w ramach tych samych serii- inne kolory podkładu/różu/szminki/rozświetlacza/ kremowego cienia do powiek , który by odpowiadał tonacji chłodne lato? Czy naprawdę lepiej byłoby zrezygnować z czarnego tuszu do rzęs na poczet grafitowego? (kolor oczu jasnyszary/ ciemnyszary sama nie wiem w zalezności od pory dnia wygląda to inaczej. Raczej ciemniejsza oprawa oczu, czarne rzęsy, ciemnobrązowe brwi. Włosy ciemnyblond (teraz z refleksami jasnego blondu-nieszczęśliwie w żółtych tonach). Za miesiąc planuję wizytę u fryzjera i kolejne refleksy- tu pytanie czy jasny blond bez zółtych tonów będzie dobrym wyborem, czy lepiej stawiać na jakiś brąz? jeśli tak, to jaki? Bardzo podatne na słońce w związku z tym często to wyglądało tak jakbym miała balejaż-są mysie tony, są rude tony, są i ciemniejsze czekoladowe, są też tony jasnego blondu od samego przebywania na sloncu. Cera moim zdaniem oliwkowa, bez różowych tonów, skóra opalająca się bardzo łatwo na brązowo.
Pomożecie?
Przydałyby się zdjęcia Może do naszego Pinteresta dodasz?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 08:41   #356
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Przydałyby się zdjęcia Może do naszego Pinteresta dodasz?
Nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać. Czy da się ograniczyć widoczność tych zdjęć do jakiegoś okręgu osób/ jakichś ram czasowych? Nigdy nie korzystałam z Pinterestu. Zdjęć swoich też zresztą mam mało, takie jak mam wykonane są dość słabym aparatem w telefonie, więc nie wiem, czy to coś pomoże. To miałyby być zdjęcia całkowicie bez makijażu, czy jakiekolwiek? Przyznam,że ja nawet pmalowana na zdjęciach rzadko wyglądam tak jakbym miała jakiś wyrazisty makijaż. Gdzie konkretnie je dodać? A może mogłabym to zrobić na priv?

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-29 o 08:45
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 08:46   #357
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Witajcie, przychodzę tutaj po pomoc ponieważ makijaż nigdy nie był moją mocną stroną. Nie lubię eksperymentów i testowania nowych produktów, a po przekopaniu blogów , wypełnieniu kilku testów w wieku 30 +doszłam do wniosku, że jestem chłodnym latem. Faktycznie bardzo słabo zawsze było mi w żółtym, pomarańczowym, jasnozielonym kolorze-nie mam praktycznie ich w szafie. Fatalnie mi też w pastelach.
Dobrym testem na ten typ jest szminka w odcieniu jasny lila/bez/jasny fiolet, tylko że nie ma ich aż tak dużo na rynku.


Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Dominują u mnie niebieskości (zwłaszcza intensywne),szarości (też jakoś bardziej widzę się w intensywnej szarości niż rozmytej z bielą), ale lubię się za to z samą bielą i czerwienią (intensywną).
Dobrze byłoby, gdybyś pokazała przykłady tych intensywnych kolorów, bo ciut to jest podejrzane przy True Summer. Wszystkie 3 typy letnie są ogólnie chłodne i ogólnie zgaszone (w różnym stopniu). Jak popatrzysz na skale poszczególnych cech charakterystycznych dla danego typu np tutaj KLIK punkt Color Dimension, to widać, że na skali muted - bright True Summer jest raczej zgaszone.
Jeśli jesteś pewna, że nie tolerujesz w ogóle ciepłej kolorystyki i dobrze Ci w intenswynych kolorach, to raczej True Winter by z tego wychodziło.


Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Nienawidzę za to różu (wiem, że to jeden z polecanych kolorów dla tego typu urody, ale raczej się nie przekonam, do fioletu natomiast bardzo chętnie, ale rzadko widzę coś ciekawego dla siebie w tym kolorze). Korzystniej mi w srebrze niż w złocie. O ile garderoba jest mniej więcej spójna z moim typem urody to mam problem z dostosowaniem do swojego "odkrycia " codziennego makijażu. Jest on od lat taki sam, ma być szybki i nieskomplikowany, nierzucający się w oczy. Do tej pory na stałe używałam podkładu Max Factor FaceFinity W44 lub N45, bardzo polubiłam się ze szminką Maybelline Vinyl Ink w kolorze peachy (wcześniej Maybelline Super Stay Matte 65), rozświetlacz The Balm Marry Lou i brzoskwiniowe i brązowe róże do policzków Bourjois (z polecenia kosmetyczki zresztą, aby wybierać takie kolory) oraz cień do powiek Maybelline One and One Bronze na całą powiekę. Teraz czytam, że nie są to w zasadzie całościowo dobre wybory dla mnie, a używam ich od wieeeelu lat (wiem jestem nudna i monotematyczna). Czy w związku z tym ktoś mógłby mi polecić -najlepiej w ramach tych samych serii- inne kolory podkładu/różu/szminki/rozświetlacza/ kremowego cienia do powiek , który by odpowiadał tonacji chłodne lato? Czy naprawdę lepiej byłoby zrezygnować z czarnego tuszu do rzęs na poczet grafitowego? (kolor oczu jasnyszary/ ciemnyszary sama nie wiem w zalezności od pory dnia wygląda to inaczej. Raczej ciemniejsza oprawa oczu, czarne rzęsy, ciemnobrązowe brwi. Włosy ciemnyblond (teraz z refleksami jasnego blondu-nieszczęśliwie w żółtych tonach). Za miesiąc planuję wizytę u fryzjera i kolejne refleksy- tu pytanie czy jasny blond bez zółtych tonów będzie dobrym wyborem, czy lepiej stawiać na jakiś brąz? jeśli tak, to jaki? Bardzo podatne na słońce w związku z tym często to wyglądało tak jakbym miała balejaż-są mysie tony, są rude tony, są i ciemniejsze czekoladowe, są też tony jasnego blondu od samego przebywania na sloncu. Cera moim zdaniem oliwkowa, bez różowych tonów, skóra opalająca się bardzo łatwo na brązowo.
Pomożecie?
Jeśli brać pod uwagę włosy, to obecność ciepłych tonów, o których piszesz, raczej by wykluczała typ czysto chłodny.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać. Czy da się ograniczyć widoczność tych zdjęć do jakiegoś okręgu osób/ jakichś ram czasowych? Nigdy nie korzystałam z Pinterestu. Zdjęć swoich też zresztą mam mało, takie jak mam wykonane dość słabym aparatem w telefonie, więc nie wiem, czy to coś pomoże. To miałyby być zdjęcia całkowicie bez makijażu, czy jakiekolwiek? Gdzie je dodać? A może mogłabym to zrobić na priv?
Priv średnio ma sens, bo wątek jest mało aktywny. Jak wrzucisz na Pinteresta, to osoby, które mają do niego dostęp, ale (już) nie udzielają się tu za bardzo, będą mogły Ci tutaj odpowiedzieć, jeśli co jakis czas zaglądają na wątek/dostają aktualizacje. Tablica na Pintereście jest tylko dla zaproszonych osób. Potrzebujesz mieć tam konto i wysłać którejś z nas jego nazwę/maila, żeby Cię dodała.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2023-09-29 o 09:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 10:40   #358
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobrym testem na ten typ jest szminka w odcieniu jasny lila/bez/jasny fiolet, tylko że nie ma ich aż tak dużo na rynku.




Dobrze byłoby, gdybyś pokazała przykłady tych intensywnych kolorów, bo ciut to jest podejrzane przy True Summer. Wszystkie 3 typy letnie są ogólnie chłodne i ogólnie zgaszone (w różnym stopniu). Jak popatrzysz na skale poszczególnych cech charakterystycznych dla danego typu np tutaj KLIK punkt Color Dimension, to widać, że na skali muted - bright True Summer jest raczej zgaszone.
Jeśli jesteś pewna, że nie tolerujesz w ogóle ciepłej kolorystyki i dobrze Ci w intenswynych kolorach, to raczej True Winter by z tego wychodziło.




Jeśli brać pod uwagę włosy, to obecność ciepłych tonów, o których piszesz, raczej by wykluczała typ czysto chłodny.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------



Priv średnio ma sens, bo wątek jest mało aktywny. Jak wrzucisz na Pinteresta, to osoby, które mają do niego dostęp, ale (już) nie udzielają się tu za bardzo, będą mogły Ci tutaj odpowiedzieć, jeśli co jakis czas zaglądają na wątek/dostają aktualizacje. Tablica na Pintereście jest tylko dla zaproszonych osób. Potrzebujesz mieć tam konto i wysłać którejś z nas jego nazwę/maila, żeby Cię dodała.
Fioletowej szminki sobie nie wyobrażam na ustach, ja lubię coś delikatnego. Kiedyś miałam Maybelline Super Stay Matte w kolorze 30 (intensywny róż)i wyglądało to moim zdaniem niezbyt fajnie. Podobnie jeśli chodzi o czerwień. Nie wiem na ile jest to kwestia przyzwyczajenia, na ile naprawdę jest mi niefajnie, ale pamiętam, że jak nałożyłam czerwoną szminkę, to kilka osób mi mówiło, że jest mi dziwnie/niedobrze/zmyj to.
Może być też tak, że moim zdaniem jest mi dobrze w intensywnym niebieskim czy szarym, a wcale tak nie jest. Natomiast dostaję sporo komplementów kiedy nałożę właśnie coś szafirowego/kobaltowego/ intensywnie fioletowego.
Te jasnoblond pasma na włosach to raczej tylko po sezonie letnim mi się pojawiają, chociaż na zdjęciach ogólnie moje włosy wychodzą bardzo różnie- na niektórych zdjeciach jestem wprost rudowłosa (a to nieprawda), na niektórych jak szatynka. W ogólnym odbiorze na ogół mój kolor wydaje się mysi.
Kilka testów z aplikacji mobilnych wskazało mi na podstawie selfie typ chłodne lato. Jedna zgaszone lato. Jak poooglądałam zdjęcia gwiazd z danych typów urody to w sumie wydaje mi się, że jednak najblizej mi do tego typu. Mam też niebieskie żyły na na nadgarstkach, co świadczy o typie chłodnym, ale moim zdaniem chłodna zima, to jednak nie to.
Czyli jak ząłożę konto na Pintereście i dodam tam zdjęcia to po prostu tutaj wrzucam link do tego konta?

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-29 o 10:44
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 11:04   #359
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Fioletowej szminki sobie nie wyobrażam na ustach, ja lubię coś delikatnego.
Przykładem fioletowej szminki dla TSu jest wycofany Mac Up the Amp, to nie jest jakiś intensywny fiolet, bo TSu nie ma dużego poziomu kontrastu.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam Maybelline Super Stay Matte w kolorze 30 (intensywny róż)i wyglądało to moim zdaniem niezbyt fajnie. Podobnie jeśli chodzi o czerwień. Nie wiem na ile jest to kwestia przyzwyczajenia, na ile naprawdę jest mi niefajnie, ale pamiętam, że jak nałożyłam czerwoną szminkę, to kilka osób mi mówiło, że jest mi dziwnie/niedobrze/zmyj to.
To jest szminka dla typów z najwyższym poziomem kontrastu, Bright Winter, Bright Spring.
Ja mam z czerwienią ten sam problem i dlatego myślałam długo, że jestem zgaszonym latem, ale to nie jest jedyny typ, który nie ma typowej czerwieni.



Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Może być też tak, że moim zdaniem jest mi dobrze w intensywnym niebieskim czy szarym, a wcale tak nie jest. Natomiast dostaję sporo komplementów kiedy nałożę właśnie coś szafirowego/kobaltowego/ intensywnie fioletowego.
Znam to, nie toleruję intensywnych szminek, ale niektóre z tych kolorów na ubraniu już często tak. W moim przypadku wynika to nie z cech kolorystyki tylko fizjonomii (jestem typem mocno yang i służą mi kontrastowe linie i przejścia) i to co przejdzie w ciuchach nie przejdzie w makijażu. Jak to jest u Ciebie, jesteś raczej yinowa czy yangowa?




Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Kilka testów z aplikacji mobilnych wskazało mi na podstawie selfie typ chłodne lato. Jedna zgaszone lato. Jak poooglądałam zdjęcia gwiazd z danych typów urody to w sumie wydaje mi się, że jednak najblizej mi do tego typu. Mam też niebieskie żyły na na nadgarstkach, co świadczy o typie chłodnym, ale moim zdaniem chłodna zima, to jednak nie to.

To jest normalne, że u różnych źródeł dostaje się różne typy, do pewnego stopnia jest to kwestia gustu, co się komu podoba. Są też "analizatorzy", którzy patrzą tylko na cechy skóry, oczu, włosów zupełnie nie biorąc pod uwagę jakichkolwiek subiektywnych odczuć typu szminki x nie wyglądają na mnie dobrze.


Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Czyli jak ząłożę konto na Pintereście i dodam tam zdjęcia to po prostu tutaj wrzucam link do tego konta?
Po założeniu konta wysyłasz nazwę/mail którejś z nas i zostaniesz zaproszona do współtworzenia tablicy, gdzie tworzysz sobie album ze swoją nazwą i wrzucasz tam foty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 11:19   #360
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przykładem fioletowej szminki dla TSu jest wycofany Mac Up the Amp, to nie jest jakiś intensywny fiolet, bo TSu nie ma dużego poziomu kontrastu.



To jest szminka dla typów z najwyższym poziomem kontrastu, Bright Winter, Bright Spring.
Ja mam z czerwienią ten sam problem i dlatego myślałam długo, że jestem zgaszonym latem, ale to nie jest jedyny typ, który nie ma typowej czerwieni.





Znam to, nie toleruję intensywnych szminek, ale niektóre z tych kolorów na ubraniu już często tak. W moim przypadku wynika to nie z cech kolorystyki tylko fizjonomii (jestem typem mocno yang i służą mi kontrastowe linie i przejścia) i to co przejdzie w ciuchach nie przejdzie w makijażu. Jak to jest u Ciebie, jesteś raczej yinowa czy yangowa?







To jest normalne, że u różnych źródeł dostaje się różne typy, do pewnego stopnia jest to kwestia gustu, co się komu podoba. Są też "analizatorzy", którzy patrzą tylko na cechy skóry, oczu, włosów zupełnie nie biorąc pod uwagę jakichkolwiek subiektywnych odczuć typu szminki x nie wyglądają na mnie dobrze.




Po założeniu konta wysyłasz nazwę/mail którejś z nas i zostaniesz zaproszona do współtworzenia tablicy, gdzie tworzysz sobie album ze swoją nazwą i wrzucasz tam foty.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jestem typem yin czy yang (obstaję bardziej przy yin)
Rozumiem, że potem ten album można usunąć? Czy zwykle zdjęcia z wakacji będą odpowiednie jeśli wrzucę ich kilkanaście ( kilka bez makijażu kilka gdy jestem opalona kilka gdy nie jestem opalona ale jakiś tam makijaz mam)? Czy mam tworzyć jakieś specjalne? Bo jak wspomianalm ja się maluję zawsze tak samo,- to średnio nawet widać

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2023-09-29 o 12:50
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 15:10:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.