Dysplazja małego stopnia - CIN I - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-23, 21:36   #691
Liloouu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 25
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

osemawin: o hpv wiem od lipca 2016r. Mi lekarz powiedział (dr gin onkolog), że ponowny test DNA robić najwcześniej po 3- 4 latach (jeśli chce wyrzucać pieniądze, zaznaczył, że dużo zależy od pobrania, bo hpv można mieć a test wyjdzie ujemny albo wyskoczą jeszcze inne typy i po co dodatkowy stres). Na mRNA nikt mnie nie kierował póki co, ponieważ w wycinkach nie miałam CIN. Mam nadzieję , że u mnie jest to jakaś forma bez progresji, stacjonarna. W 2016 r miałam potwierdzone hpv 33 i nie można wykluczyć hpv 52 oraz jeden niskogenny.
Liloouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 21:51   #692
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez Liloouu Pokaż wiadomość
osemawin: o hpv wiem od lipca 2016r. Mi lekarz powiedział (dr gin onkolog), że ponowny test DNA robić najwcześniej po 3- 4 latach (jeśli chce wyrzucać pieniądze, zaznaczył, że dużo zależy od pobrania, bo hpv można mieć a test wyjdzie ujemny albo wyskoczą jeszcze inne typy i po co dodatkowy stres). Na mRNA nikt mnie nie kierował póki co, ponieważ w wycinkach nie miałam CIN. Mam nadzieję , że u mnie jest to jakaś forma bez progresji, stacjonarna. W 2016 r miałam potwierdzone hpv 33 i nie można wykluczyć hpv 52 oraz jeden niskogenny.
Ja po pierwszej dobrej cytologii, rok po otrzymaniu wyniku lsil chcialam zrobic test ale mnie tez lekarz odwiodł, mowiac, ze szkoda pieniedzy. Nie wiedziałam czemu, chcialam sprawdzic czy nadal siedzi, ale jednak tak. Teraz testu nie robie, zrobie dopiero po kolposkopii i wyniku hist-pat jak nie wykaze zadnych zmian.
Wydaje mi sie, ze nie ma czegos takiego jak "hpv utajony". On jest albo go nie ma i od tego sa testy.

Robilas moze cintec? Mi zlecono razem z kolposkopia jak otrzymałam wynik LSIL. Wyszedł dodatni ale po pół roku odziwo ujemny wraz z regresją CIN.

Czyli w lipcu minie 4 lata, fakt, teraz mozna sie zdecydowac na zrobienie testu.

Ja zrobię najwczesniej za pół roku/rok po kolposkopii i wycinkach. Dobrą cytologia juz sie nie sugeruje.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 15:59   #693
Anna3006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Witajcie, jestem nowa. Bardzo się martwię. Odebrałam wyniki cytologii zakażenie HPV lub dysplazja szyjki macicy CIN 1 LSIL. Ta lekarka która robiła mi cytologie kazala zrobić kolposkopie, pojechałam do prywatnego dobrego ginekologa, powiedzial że przy takich cytologiach on daje leczenie. Kazał wykupić ALBOTHYL. wzięłam już 1 globulke (krwawie dzisiaj). Tak bardzo się boję, chciałam zachodzić w ciążę. Teraz wszystko się sypie

Ps. HPV to ja wiem, że mam ale nigdy objawów nie miałam. Jedno dziecko już mamy. Teraz wyszło że przy okazji cykle bezowulacyjne i to cin 1

Czy ta kolposkopia boli? Pozdrawiam.
Anna3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 17:55   #694
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Mnie jako tako kolposkopia nie bolala, po prostu badaja cie dokladniej i maja lepszy sprzet. Bardziej bolalo mnie wstrzykiwanie znieczulenia w szyjke poniewaz mialam wypalane komorki. Lekarka i pielegniarka byly swietne, zagadywaly mnie zebym tylko nie patrzyla na ekran nad moja glowa Bylo tylko dziwnie jak czulam smrod spaleniny



Bedzie dobrze
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 18:11   #695
Anna3006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Zwątpiłam już, że będzie dobrze i będę w ogóle w ciąży, jestem psychicznie zdołowana.
Anna3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 19:22   #696
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja mialam CIN III i pytalam lekarzy czy bedzie to mialo wyplyw na moja plodnosc i poniewaz zabieg skonczyl sie pomyslnie nic nie szkodzi na przeszkodzie abym mogla miec dzieci.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 20:28   #697
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Miałaś wypalanie a nie konizacje /leep?

jaki czas temu? I jak obecne wyniki ??



A co do kolposkopii to bez obaw, nic nie boli
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 20:54   #698
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

przepraszam taki skrot myslowy mi sie wkradl. przez wypalanie mialam na mysli leep to sie przeciez nagrzanym narzedziem robilo to bylo 4 lata temu. potem cytologia co 6 miesiecy kontrolnie (hpv nadal ale bez zmian). bez HPV od 2018. kolejna cytologie mam zaplanowana za pare tygodni (mam nadzieje bo teraz w dobie wirusa to wszystko poopozniane)
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 10:17   #699
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Czyli od 2 lat bez hpv super
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 20:51   #700
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez ko_91 Pokaż wiadomość
U mnie kolejny wynik kolpo i cyto bez wirusa i zmian, dziś odebrałam wynik! Po lekko ponad 2 latach i ciąży!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po ciązy miałaś wykonywany jakis zabieg? pozdrawiam
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 21:41   #701
ko_91
Zadomowienie
 
Avatar ko_91
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez osemawin Pokaż wiadomość
Po ciązy miałaś wykonywany jakis zabieg? pozdrawiam
Bez zabiegu. Jedynie cytologia i kolpo. 2x kuracja papilocare

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ko_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-30, 18:35   #702
Scheherazade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Robiłam kontrolną kolposkopie- dalej były widoczne zmiany. Mięsiąc później z pewnych względów jednak powtórzyłam sobie test na HPV, na 14 typów w Diagnostyce. Wyszedł ujemny. I jak tu wierzyć takim badaniom. Wcześniej robiłam w innym laboratorium również test na 14 typów i był pozytywny.
Scheherazade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 20:57   #703
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Scherezade,

A jaki czas juz wiesz o hpv? Troche mnie to zaniepokoiło, u mnie podobnie z tym badaniem cintec raz dodatni a po paru miesiącach ujemny co dała wyraz kolposkopia. Ale to akurat badanie mało miarodajne( lekarz powiedział, zeby go nie wykonywać) tylko właśnie kolposkopie. Ja nie robię juz testów, jak będzie w kolpo znielenie to wszystko wiadomo, a jak nic nie wyjdzie to wtedy zrobię.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 17:54   #704
Scheherazade
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Wiem od września. Zastanawiam się czy może być tak ze zmiany dalej są ale organizm już np. sobie poradził z wirusem.
Scheherazade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 10:36   #705
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Na ile typów robiłaś test? Z tego co wiem typowo jest całe mnóstwo... wiec moze warto rozszerzyć test. Lekarz mi mówił, ze warto zrobić test po Ok 3-4 latach, wczesniej to strata pieniędzy, chyba, ze kolposkopia nie wyjazd żadnych zmian to można sie zdecydować. Wirus potrzebuje czasu, zeby sie ewakuować z organizmu.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-09, 15:42   #706
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ja mialam wlasnie przedwczoraj kolposkopie. Pisalam wam tu niedawno ze wykryto u mnie wirusa typ 53 i 59. A na kolpo dowiedzialam sie jesszcze ze mam malutkie klykciny załamka. To dlaczego nie wyszły one w badaniu... Lekarz powiedzial, ze pewnie dlatego ze badanie bylo z szyjki a te klykciny mam przy wejsciu do pochwy. Jutro ide na laserowe usuwanie tego cholerstwa. Mam nadzieje ze juz nigdy to nie wroci. Najlepsze jest to ze ja widzialam ze mam jakies takie dziwne grudki, ale myslalam ze moze taka moja uroda. Nawet ze 2-3 lata temu pytalam sie innego ginekologa co to jest, czy to nie przypadkiem klykciny. Jego odpowiedz - "Ja tam nic nie widze". I tacy wlasnie sa ci lekarze - konowały. Od ponad 3 lat sie z tym bujałam, bo myslalam ze taka moja uroda.
A kolpo nie wyszla jakas zla - widac ze wirus sie zadomowil, ale zmiany nie sa grozne. Dostalam Albothyl, mam zuzyc 2 opakowania, a potem Gynoflor i po leczeniu zrobic cytologie. Kontrola za 3-6 miesiecy...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 14:50   #707
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Byłam u lekarza na kontroli, przy okazji powiedział, ze jedna z pacjentek, które sie u niego leczą własnie odebrała negatywny wynik hpv po 3 latach od zdiagnozowania cin. Także wszystko możliwe
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 08:39   #708
encima
Raczkowanie
 
Avatar encima
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 54
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Też dołączę się do wątku - u mnie CIN1 wyszedł właśnie w biopsji. I szczerze mówiąc cieszę się z tego wyniku, bo lekarz podejrzewał raczej CIN2 po kolpo i miałam już wizje zabiegów. Ok 1,5 roku temu miałam też najprawdopodobniej kłykciny (wymroziłam), teraz wydawało mi się, że wróciły, ale gin powiedział mi, że nie ma niczego do wycinania. A najdziwniejsze jest to, że pomimo tych jednoznacznych chyba zmian, test na HPV (chyba na 41 szczepów, kupę kasy wydałam) jest negatywny. Lekarz chce robić test mRNA, bo podobno jeśli infekcja jest przetrwała to wirus może już nie wydzielać DNA. Mam nadzieję, że ten będzie też negatywny, mam 24 lata i współżyję od 4, chyba nie ma dużych szans na rozwój takiej przewlekłej infekcji w takim czasie... Ehhh, nie rozumiem czemu akurat mnie to spotkało, zawsze wydawało mi się, że jestem odpowiedzialna w miarę w tych sprawach. No ale najważniejsze, że wyłapane i można kontrolować. Staram się jeść lepiej i zaczęłam suplementowac parę witamin, cynk i selen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
encima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 10:42   #709
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

A jaka masz obecnie cytologie i wyniki? Lekarz chyba troche naciąga z tym mrna, pytalam o to lekarza i jest zdania, ze dna wystarczy. A jakie wczensiej Ci typy wyszły?

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Moze niech Ci zrobi test p16ki67 też wykrywa przetrwała infekcję.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-21, 13:18   #710
encima
Raczkowanie
 
Avatar encima
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 54
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez osemawin Pokaż wiadomość
A jaka masz obecnie cytologie i wyniki? Lekarz chyba troche naciąga z tym mrna, pytalam o to lekarza i jest zdania, ze dna wystarczy. A jakie wczensiej Ci typy wyszły?

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Moze niech Ci zrobi test p16ki67 też wykrywa przetrwała infekcję.
Wiesz co, przy kłykcinach nie miałam robionego testu, a te zmiany na szyjce macicy wyszły po tegorocznej cyto (ASCUS)... Więc nie wiem dlaczego test negatywny, a CIN1 wychodzi w kolpo z wycinkami :/ myślisz, że mRNA jest niepotrzebny? To badanie o którym piszesz jest tańsze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
encima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 14:50   #711
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Ascus często wynika ze stanu zapalnego. Tak, oba badania wykrywają przetrwała infekcje. Cintec w Wawie kosztuje Ok 230zl. Mrna duzo drożej wychodzi.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Dziewczyny róbcie sobie badania na choroby weneryczne, które towarzysza hpv czesto, a nie daja objawow, np chlamydia. HPV czesto na wskutek koinfekcji prowadzi do CIN.

Edytowane przez osemawin
Czas edycji: 2020-07-21 o 14:53
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 22:07   #712
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez encima Pokaż wiadomość
Też dołączę się do wątku - u mnie CIN1 wyszedł właśnie w biopsji. I szczerze mówiąc cieszę się z tego wyniku, bo lekarz podejrzewał raczej CIN2 po kolpo i miałam już wizje zabiegów. Ok 1,5 roku temu miałam też najprawdopodobniej kłykciny (wymroziłam), teraz wydawało mi się, że wróciły, ale gin powiedział mi, że nie ma niczego do wycinania. A najdziwniejsze jest to, że pomimo tych jednoznacznych chyba zmian, test na HPV (chyba na 41 szczepów, kupę kasy wydałam) jest negatywny. Lekarz chce robić test mRNA, bo podobno jeśli infekcja jest przetrwała to wirus może już nie wydzielać DNA. Mam nadzieję, że ten będzie też negatywny, mam 24 lata i współżyję od 4, chyba nie ma dużych szans na rozwój takiej przewlekłej infekcji w takim czasie... Ehhh, nie rozumiem czemu akurat mnie to spotkało, zawsze wydawało mi się, że jestem odpowiedzialna w miarę w tych sprawach. No ale najważniejsze, że wyłapane i można kontrolować. Staram się jeść lepiej i zaczęłam suplementowac parę witamin, cynk i selen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety jest, mi sie w 3.5 roku zrobila infekcja przetrwala.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 09:53   #713
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Agaciok xD a robiłaś mrna? Mój lekarz zna przypadki, ze po 5-6 latach wirus potrafił zniknąć. Tylko mrna moze potwierdzić przetrwała infekcje. P16ki67 niby tez ale on stwierdza nasilona ekspresję bardziej.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 08:00   #714
encima
Raczkowanie
 
Avatar encima
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 54
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Niestety jest, mi sie w 3.5 roku zrobila infekcja przetrwala.
no cóż, zrobię badania i się dowiem. Miałaś HSIL? Jakieś leczenie zabiegowe czy na razie tylko kontrole?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
encima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 17:08   #715
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Zrób sobie to mrna dla wlasnego spokoju, ale naprawde powinnas sie cieszyc, ze masz test negatywny jaki typ Ci wyszedl wczensiej??
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 17:52   #716
encima
Raczkowanie
 
Avatar encima
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 54
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez osemawin Pokaż wiadomość
Zrób sobie to mrna dla wlasnego spokoju, ale naprawde powinnas sie cieszyc, ze masz test negatywny jaki typ Ci wyszedl wczensiej??
No tu jest właśnie zagadka, bo dopiero dostałam diagnozę CIN1, wcześniej wszystkie cytologie czysto. Tylko miałam te kłykciny 1,5 roku temu. Tak więc - CIN jest, test HPV i z szyjki macicy i ze sromu negatywny...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
encima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 23:02   #717
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Przepraszam za pozna odpowiedz, zapomnialam zajrzec do tego watku


Nie mialam mrna, mialam samo DNA. W cytologii plynnej wyszlo mi ze albo LSIL albo CIN I albo infekcja HPV. Lekarz stwierdzil infekcje przetrwala na podstawie kolposkopi, powiedzial ze widac ze wirus jest juz zadomowiony ale zmiany nie sa niepokojace na ten moment. Dostalam ALBOTHYL (powiem szczerze ze ten lek to tragedia i nikomu go nie zycze ) - mam zuzyc dwa opakowania a potem Gynalgin, zeby uzupelnic bakterie mlekowe. No i potem cytologia po leczeniu i kontrola. To jesli chodzi o te typy 53 i 59 ktore mam na szyjce. Bo niestety mialam tez klykciny, ktorych badanie DNA nie wskazalo. Jakies 2.5 tygodnia temu mialam je usuniete laserem. Juz sie prawie zagoilo na razie nie widze nawrotow.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 08:15   #718
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Na podstawie kolposkopii nie ma możliwości stwierdzenia przetrwałem infekcji - co za bzdura - proszę zmień lekarza.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Na podstawie kolposkopii nie ma możliwości stwierdzenia przetrwałej infekcji - co za bzdura - proszę zmień lekarza.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Jak juz stwierdził zmiany to czemu nie pobrał wycinków? Infekcja przetrwała wymaga ingerencji chirurgicznej.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 20:18   #719
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Cytat:
Napisane przez osemawin Pokaż wiadomość
Na podstawie kolposkopii nie ma możliwości stwierdzenia przetrwałem infekcji - co za bzdura - proszę zmień lekarza.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Na podstawie kolposkopii nie ma możliwości stwierdzenia przetrwałej infekcji - co za bzdura - proszę zmień lekarza.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Jak juz stwierdził zmiany to czemu nie pobrał wycinków? Infekcja przetrwała wymaga ingerencji chirurgicznej.
To moze ja cos zzle zrozumialam w takim razie? Slowa "przetrwala" nie uzyl, ale myslalam ze stwierdzenie ze widac ze wirus sie zadomowil wlasnie to oznacza Gosc wygladal na ogarnietego, specjalnie wyszukalam takiego gina ktory sie hpv i rakiem szyjki zajmuje. Czytalam o nim to jest to wrecz jego pasja, jezdzi na rozne szkolenia i konferencje o tym.... Przed badaniem powiedzial ze wycinek wezmie tylko jak zmiany beda niepokojace, a one takie nie byly. Ja juz przed ta wizyta czytalam ze wlasnie nie zawsze sie wycinki bierze.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 21:34   #720
osemawin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Dysplazja małego stopnia - CIN I

Hej,

najważniejsze, ze pozbylas sie klykcin, trzeba usuwać skutki wirusa, mój mówi, ze wtedy szanse, ze sie odnowią sa znikome. Moze lekarz swierdzip tylko obecność a nie „przetrwała infekcje” Seby to stwierdzić można tez zrobić cintec. mrna jest tylko na kilka określonych typów. Ja na kolpo nie miałam żadnych zmian ale mój lekarz sie uparł zeby pobrać jeden wycinek i wyszło cin1. To było rok temu. Od tego czasu cytologie każde dobre a na kolejna kolposkopie pójdę za pol roku, jak cin1 sie będzie utrzymywał to zdecyduje sie na wycięcie zmiany.
osemawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-20 09:14:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.