Jak zrobić... tutorial ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 09:06   #1
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189

Jak zrobić... tutorial ;)


Może nie tyle jak zrobić tutorial sam w sobie, ale w czym go zrobić? Może orientujecie się, czy jest jakiś specjalny program do stworzenia schematów biżuterii koralikowej?... chodzi mi o to, żeby nie robić zdjęć krok po kroku, tylko schematy, z takimi "technicznymi" rysunkami koralików i ich łączenia. Dziewczyny koralikujące zapewne wiedzą o co mi chodzi, takie tutoriale można znaleźć na zagranicznych blogach beaderek. Te tutoriale wyglądają tak, jakby były tworzone w jakimś programie, koraliki danego typu na schemacie wyglądają tak samo, są równiutkie, odstępy między nimi są takie same itd.
Szukam w googlach, ale jak bym nie kombinowała z wpisaniem hasła, to znajduje mi albo same tutoriale jak zrobić biżuterię... albo jakieś superprofesjonalne programy do modelowania 3D, przydatne dla złotników chyba...

Schemat weraph na wachlarze jest bliski temu, o co mi chodzi chociaż przeprowadzenie nici chyba jest już rysowane "ręcznie"
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu

pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 09:46   #2
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

http://3dbeading.com/diagram_instruc...kscape/1.shtml

Bez obrazy, ale szukania w Google powinni chyba uczyć w szkole, 5s szukania.
__________________
Mój wątek

Edytowane przez kageki
Czas edycji: 2012-05-30 o 09:48
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 10:09   #3
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

Ooo, dzięki! chyba zabrakło mi słowa "diagram"
A jeśli chodzi o Twój komentarz, to moim osobistym zdaniem pierwsza jego część przeczy drugiej, ale rozumiem, że nie było to zamierzone
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu


Edytowane przez pctrx
Czas edycji: 2012-05-30 o 10:23
pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:55   #4
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

Bo to nie ma być obraźliwe tylko faktycznie stwierdzenie. W podstawówce uczą obsługi Worda czy innych bzdetów, a najważniejszej rzeczy nie uczą. Jak nie będziesz umiała Worda, a będziesz umiała sobie wyszukać do niego tutorial to jesteś w domu.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:12   #5
weraph
Rozeznanie
 
Avatar weraph
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 883
GG do weraph
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

Cytat:
Napisane przez pctrx Pokaż wiadomość
Schemat weraph na wachlarze jest bliski temu, o co mi chodzi chociaż przeprowadzenie nici chyba jest już rysowane "ręcznie"
To dlaczego mnie nie zapytasz (mejlem?), rzadko tu bywam ostatnio
Do tutka na wachlarze (i na kaboszon) użyłam programu JSPerles, jest staaaarutki, nie można w nim rysować kołek, ale ma paletę koralików i można w nim robić kroki (tj, nie trzeba za każdym razem rysować od nowa). W wachlarzach faktycznie rysowałam ręcznie, ale w kaboszonie już nie

Niestety nie pamiętam skąd go mam, bo wersja od producenta nie chciała mi działać:/ ale możne to kwestia sprzętu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524265

Moj wąteczek wizazowy

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Moja koralikowa strona



Edytowane przez weraph
Czas edycji: 2012-05-31 o 08:14
weraph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:39   #6
pctrx
Raczkowanie
 
Avatar pctrx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 189
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

Za moich czasów nie było informatyki w podstawówce... za to gdy poszłam do liceum, okazało się, że nasz nauczyciel informatyki wielu rzeczy nauczył się ode mnie, głównie związanych z internetem
Nie mam problemu z szukaniem w google, to było jakieś zaćmienie, nie wpadłam na szukanie pod hasłem diagram - zabrakło mi słowa także dziękuję za pomoc i zmykam, bo i tak nikt inny się tym wątkiem nie zainteresował


Edit:
Ooo, Weronika! a wiesz, nie pisałam do Ciebie, bo właśnie nie do końca jest to o co mi chodziło... ale bardzo podoba mi się to co piszesz, że są te "kroki". To całkiem zmienia sprawę. Dzięki za info na pewno poszukam tego programu jak już się będę przymierzać do zrobienia tutka. Myślę, że gdzieś w sieci będzie dostępny
__________________
Zapraszam na bloga: Spod moich palców... oraz na FB: Vesper.Art
i Mój wątek na wizażu


Edytowane przez pctrx
Czas edycji: 2012-05-31 o 08:42
pctrx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-09, 19:33   #7
Kittzy
Kittzy
 
Avatar Kittzy
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zrobić... tutorial ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Bo to nie ma być obraźliwe tylko faktycznie stwierdzenie. W podstawówce uczą obsługi Worda czy innych bzdetów, a najważniejszej rzeczy nie uczą. Jak nie będziesz umiała Worda, a będziesz umiała sobie wyszukać do niego tutorial to jesteś w domu.
Jest to obraźliwe bo ja wówczas uczyłam się DOSa i tworzyłam katalogi. Mówi Ci to coś?
Jeżeli ktoś poczuł się urażony to jest to obraza... Nie każdy ma tyle lat co ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-09 20:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.