Kawa w mlodym wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-04-13, 13:36   #1
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297

Kawa w mlodym wieku


Dzien dobry

Ciekawi mnie, czy kawa w wieku 16 lat moze zaszkodzic? Bardzo ja lubie, lepiej sie po niej czuje, a jesli nie wypije kawy z rana to pojawia sie bol glowy, stad moje pytanie: czy kawa, pita codziennie (rozpuszczalna, typu nescafe lub z ekspresu, czesciej jednak rozpuszczalna, z dodatkiem mleka, dodaje sporo mleka, poniewaz nie lubie mocnej i cukru oczywiscie) moze zaszkodzic? Mam przeciez dopiero 16 lat i w sumie sie troszku martwie, bo jesli bez kawy mnie boli glowa to chyba jest cos nie tak, co Wy o tym myslicie?
Zastanawialam sie rowniez nad kupnem rozpuszczalnej Nescafe zielonej kawy, czym sie rozni od zwyklej? jest zdrowsza?
Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2013-04-13 o 13:38
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 09:31   #2
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: Kawa w mlodym wieku

patus12, z racji Twojego młodego wieku niestety nie możemy udzielić Ci porad z zakresu dietetyki..
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 12:53   #3
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Witam,
a w czym wiek przeszkadza? chcialabym sie tylko dowiedziec, czy kawa, ktora pije, jest zdrowa i czy nie szkodzi dla osob mojego wieku

Edytowane przez patus12
Czas edycji: 2013-04-15 o 12:55
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 12:55   #4
nosugar
Przyczajenie
 
Avatar nosugar
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 21
Talking Dot.: Kawa w mlodym wieku

Cytat:
Napisane przez Olimp Labs Pokaż wiadomość
patus12, z racji Twojego młodego wieku niestety nie możemy udzielić Ci porad z zakresu dietetyki..
jasna i konkretna wypowiedź eksperta
nosugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 15:27   #5
Julka_morgi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 34
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
a w czym wiek przeszkadza?
Ja jetem zdania, iż dzieci (rownież nastolatki) nie powinny pić kawy. Na używki przyjdzie jeszcze czas
__________________
Julka_morgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-15, 20:13   #6
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Cytat:
Napisane przez Julka_morgi Pokaż wiadomość
Ja jetem zdania, iż dzieci (rownież nastolatki) nie powinny pić kawy. Na używki przyjdzie jeszcze czas
ale, czy to jest gdzies udowodnione, ze szkodzi naszemu zdrowiu, tzn. nastolatkom, czy po prostu to Pani zdanie?
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 07:04   #7
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Jeżeli chodzi o ból głowy to po kilku dniach bez kawy przejdzie Mam to samo, kawę piję od kilku dobrych lat i również mam takie objawy po odstawieniu. Na szczęście to tylko 1-2 dni. Jeżeli chodzi o szkodliwość to niestety kofeina może podrażniać błonę śluzową żołądka, zwłaszcza pita na czczo. W dodatku kawa rozpuszczalna nie jest tak dobrej jakości jak świeżo mielona...
Nie umoralniam ani nic z tych rzeczy. Ja się nabawiłam refluksu przez picie kawy na pusty żołądek, a niestety nawet teraz jest mi ciężko ją odstawić. Myślę, że powinnaś pomyśleć o zakupie ekspresu do kawy i piciu dobrej kawy mielonej. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem raczej nie powinna zaszkodzić No i nie pij na pusty żołądek!
Pozdrawiam
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 07:58   #8
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Cytat:
Napisane przez patus12 Pokaż wiadomość
Witam,
a w czym wiek przeszkadza? chcialabym sie tylko dowiedziec, czy kawa, ktora pije, jest zdrowa i czy nie szkodzi dla osob mojego wieku
Osoby do 18 roku życia formalnie pozostają pod opieką rodziców. Z zasady nie udzielamy w tego typu przypadkach, poza ich wiedzą, żadnych porad z zakresu zdrowia, dietetyki, czy odchudzania
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 17:01   #9
patus12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 297
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o ból głowy to po kilku dniach bez kawy przejdzie Mam to samo, kawę piję od kilku dobrych lat i również mam takie objawy po odstawieniu. Na szczęście to tylko 1-2 dni. Jeżeli chodzi o szkodliwość to niestety kofeina może podrażniać błonę śluzową żołądka, zwłaszcza pita na czczo. W dodatku kawa rozpuszczalna nie jest tak dobrej jakości jak świeżo mielona...
Nie umoralniam ani nic z tych rzeczy. Ja się nabawiłam refluksu przez picie kawy na pusty żołądek, a niestety nawet teraz jest mi ciężko ją odstawić. Myślę, że powinnaś pomyśleć o zakupie ekspresu do kawy i piciu dobrej kawy mielonej. 1-2 filiżanki kawy z mlekiem raczej nie powinna zaszkodzić No i nie pij na pusty żołądek!
Pozdrawiam
w koncu jakas sensowna odpowiedz! dziekuje bardzo za pomoc
patus12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-29, 21:57   #10
maniek77225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kawa w mlodym wieku

Kawa nikomu nie zaszkodzi ! Od wieku 14 lat jestem jej koneserem i aktywnym człowiekiem i nic mi nie jest
__________________
Delikatna włoska kawa, poczuj ten niezapomniany aromat!
maniek77225 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.