Pies z hodowli czy schroniska? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-21, 09:36   #31
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ty przedstawianie ewentualnych wydarzeń uznajesz za straszenie. Ja uznaję to za zwykłą szczerość i uświadomienie. Jeśli powiem potencjalnemu właścicielowi, że może się zdarzyć, że pies będzie miał problemy z załatwianiem się i może być agresywny, a on w związku z tym zwierzęcia nie weźmie, to rozumiem, że wg Ciebie lepiej przemilczeć i liczyć na to, że pies będzie grzeczny? A jak nie będzie, to taka osoba najwyżej psa odda, nie? Bo z mojego doświadczenia nie jest sukcesem, że ktoś zaadoptował pieska. Sukcesem jest, kiedy ten pies nie wraca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie rzeczy sie mowi komus kto przychodzi do schroniska, a nie na forum publicznym, gdzie nie o tym temat, bo moze ktos poczyta co by sie zdecydowal, a Ty go wystraszysz.
Jesli juz w kims kiełkuje mysl o adopcji, to juz dobra droga do tego, ze kiedys adoptuje, wiadomo, ze sie boi, ale z 1% chcenia mozemy zrobic 100% chcenia, bo tylko to daje gwarancje, ze dojrzal do decyzji. A psow jest tak duzo, i nawet w typie ras, ze mozna wybrac pod siebie, bez przesady, dla chcącego nic trudnego.

Po to sa fundacje gdzie znaja psy lepiej, choc czesto sa w szoku, ze u innych ten pies sie tak zachowuje, no wlasnie czemu ?

Ze schroniska to fakt, moze byc bez znanej przeszlosci i wtedy najczesciej te pieski tam zostaja, chyba, ze trafia na swojego.

Cale szczescie sa ludzie co są otwarci i wiedza, ze to adopcja czlonka rodziny i borykaja sie z problemami przeróznymi, ale jednak decyduja sie na to i nic ich nie odstraszy.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:39   #32
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Invisible zgadzam się w pełni. Ja do domu gdzieś są dzieci lub osoby starsze w życiu nie wzięłabym psa po przejściach z możliwą agresją, a na prawdę bym się wkurzyła gdyby mi takiego dano bez uświadamiania. Dla mnie bezpieczeństwo mojej mamy/babci, mojego dziecka (no póki co nie mam) liczy się bardziej niż zwierzę.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:40   #33
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Inna sprawa, że niestety ludzie nadal przychodzą do schronisk bardzo często po rasowe psy za darmo. Przykre, ale prawdziwe. Albo po psa dla dzieci, bo marudzą. Albo dla babci, bo siedzi sama. I zupełnie nie są świadomi, że pies ze schroniska jest psem szczególnym i nie powinno się go na hura dawać do dzieci i osób starszych. Czy każdy pies ze schroniska będzie agresywny? Nie. Ale trzeba znać ryzyko i myśleć racjonalnie. Może się zdarzyć, że weźmie się psa ze schroniska, posadzi go obok dziecka i się pokochają z miejsca i nic się nie stanie. Ale może być też tak, że pies ze strachu czy przez złe doświadczenia zareaguje agresywnie. Dlatego postuluję o świadomość i świadomą adopcję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego takim ludziom tam na miejscu sie odradza, bo ja nie wiem po co im w sumie pies ?

U nas tez tak bylo, ze suczka na poczatku do corki nie bardzo, ale zobaczyla, ze kocha jak my, ma tylko uwazac z łapaniem, bo dziecko nie potrafi wyczuc, ale jak te moje psy ja pokochaly to szok. I da sie.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:40   #34
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

smutne jest też to, że po śmierci właściciela, pies trafia na ulicę. Spadek dej, bo bylem tako dobro rodzino, ale zwierze niech se radzi samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:43   #35
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

[1=3bd0b7dc44484b2289b2327 7ed0b1e72d33d74ce;8614930 4]smutne jest też to, że po śmierci właściciela, pies trafia na ulicę. Spadek dej, bo bylem tako dobro rodzino, ale zwierze niech se radzi samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
To jest chyba najsmutniejsze i tez jak wlasciciel umiera, a ten pies nie wie co sie dzieje....
Tez nie znana przeszlosc i co, trzeba poznac jaki on jest, choc to trudne moze byc...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:57   #36
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Takie rzeczy sie mowi komus kto przychodzi do schroniska, a nie na forum publicznym, gdzie nie o tym temat, bo moze ktos poczyta co by sie zdecydowal, a Ty go wystraszysz.
Jesli juz w kims kiełkuje mysl o adopcji, to juz dobra droga do tego, ze kiedys adoptuje, wiadomo, ze sie boi, ale z 1% chcenia mozemy zrobic 100% chcenia, bo tylko to daje gwarancje, ze dojrzal do decyzji. A psow jest tak duzo, i nawet w typie ras, ze mozna wybrac pod siebie, bez przesady, dla chcącego nic trudnego.

Po to sa fundacje gdzie znaja psy lepiej, choc czesto sa w szoku, ze u innych ten pies sie tak zachowuje, no wlasnie czemu ?

Ze schroniska to fakt, moze byc bez znanej przeszlosci i wtedy najczesciej te pieski tam zostaja, chyba, ze trafia na swojego.

Cale szczescie sa ludzie co są otwarci i wiedza, ze to adopcja czlonka rodziny i borykaja sie z problemami przeróznymi, ale jednak decyduja sie na to i nic ich nie odstraszy.
Jeśli Twoim zdaniem osoba, która po jednym poście na forum zrezygnuje z adopcji psa jest odpowiedzialna i bez tego posta byłaby świadomym właścicielem, to chyba mamy inne rozumowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:00   #37
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
uwielbiam Cie za tego posta

Ja tez taka suczke przygarnelam, wszystkiego sie bala, wygryzla nam doslownie pol kanapy i co cierpliwosc, milosc i pies szybko inny sie stal, najukochańszy na swiecie, a co mialam go skreslic, bo jest z ulicy ...

To nie rzeczy, dzieci jakos sie adoptuje, sa trudne, a nie oddaje z powrotem po dwoch dniach bo zesikalo sie na dywan, czy kopnęlo. A psa mozna nie? niech ma ten dozywotni wyrok, bo co mnie to obchodzi, ja mu tego nie zafundowalem, tylko inny czlowiek. Nie no sorry, niczemu nie winne biedne stworzenie skreslane od poczatku, bo ze schroniska jest dla mnie okropnym podejsciem.

Po prostu mowie zawsze, nie chcesz psa ze schroniska, nie bierz, ale nie głoś tych swoich teorii
Ja nie bardzo rozumiem, albo uwazasz ze jak ktos nie chce to jest okropny albo uwazasz ze ok.

Tak, ludzie decydują sie na dziecko z domu dziecka, a jakos nikt nie jedzie po tych, ktorzy nie chca, wola nie miec zadnego dziecka skoro nie moga miec swojego. Dla mnie to jest niemal tozsama sytuacja i ja sie wcale nie dziwie ze ktos nie chce doroslego psa, z niewiadomymi nawykami i wychowaniem brac na kilkanascie lat wspolnego zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

[1=3bd0b7dc44484b2289b2327 7ed0b1e72d33d74ce;8614898 9]to tutaj jest taki niski piziom, że takie rzeczy trzeba na wstepie wyjasniac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]A sama to wyjasniasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 10:00   #38
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja nie bardzo rozumiem, albo uwazasz ze jak ktos nie chce to jest okropny albo uwazasz ze ok.

Tak, ludzie decydują sie na dziecko z domu dziecka, a jakos nikt nie jedzie po tych, ktorzy nie chca, wola nie miec zadnego dziecka skoro nie moga miec swojego. Dla mnie to jest niemal tozsama sytuacja i ja sie wcale nie dziwie ze ktos nie chce doroslego psa, z niewiadomymi nawykami i wychowaniem brac na kilkanascie lat wspolnego zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

A sama to wyjasniasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W punkt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:09   #39
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dlatego takim ludziom tam na miejscu sie odradza, bo ja nie wiem po co im w sumie pies ?

U nas tez tak bylo, ze suczka na poczatku do corki nie bardzo, ale zobaczyla, ze kocha jak my, ma tylko uwazac z łapaniem, bo dziecko nie potrafi wyczuc, ale jak te moje psy ja pokochaly to szok. I da sie.
To nie jest odradzanie tylko uświadamianie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:09   #40
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

[1=3bd0b7dc44484b2289b2327 7ed0b1e72d33d74ce;8614922 4]o a w temacie gwiazd, ja nie kumam tego obecnego szalu na Nosowska, mimo ze na scenie jest od ponad 20 lat. Odkad zalozyla swojego instagrama i ludzie ja pokochali, stala sie swoim zaprzeczeniem. Smutne to, bo nie wiem ilu wielkich fanow obecnej Nosowskiej siegnie po pierwsze utwory Hey.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Niedawno,gdy zobaczyłam artykuł na kundelku o Nosowskiej,miałam taką samą rozkmine...
Hey i Nosowska to moja muzyka nastoletnia. Darzę ogromną miłością pierwsze płyty Hey (mój nick), nawet starszą solową Kaśkę. Ale to co ona teraz robi... niepotrzebne to wszystko
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:21   #41
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To nie jest odradzanie tylko uświadamianie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No fakt na wątku o czym innym jakas osobe uswiadomomimy,tym, ze 10 pieskow na 100 jest z trauma, a moze nie, to w ogole wystrzegaj sie schroniska. Takie uświadamianie bez sensu zabiera szanse psom ze schronisk na adopcje.

Uświadamiac i dawac porady to mozna na odpowiednich do tego forach, przy schronisku, od osób tego oczekujących , bo sie pytaja.

To moze tak popiszmy o dzieciach do adopcji, bo w jednej rodzinie sie zdarzylo, ze bylo źle, to uświadamiamy, ze moze tak byc, zabierajac szanse tym co bedzie z nimi dobrze.

Czlowiek jak wie czego chce, ma swoj rozum i wie do czego on słuzy , sam wie i kapuje ze takie rzeczy sie zdarzaja, z czym to sie je i uświadamić go nie trzeba, a reszcie to podziekujemy


---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez GdyMnieSenZmorzy Pokaż wiadomość
Niedawno,gdy zobaczyłam artykuł na kundelku o Nosowskiej,miałam taką samą rozkmine...
Hey i Nosowska to moja muzyka nastoletnia. Darzę ogromną miłością pierwsze płyty Hey (mój nick), nawet starszą solową Kaśkę. Ale to co ona teraz robi... niepotrzebne to wszystko
A ona byla u Kuby ostatnio i kawalek tylko widziala, ze sama nie wie co robic, bo jak nie pisze to źle, jak zalozyla Insta to tez źle, moze ma jakis kryzys, przygniata ją co wokół sie dzieje ?

Z Chylińska jest podobnie cos tez nie tak teraz jest...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2018-11-21 o 10:19
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 10:21   #42
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No fakt na wątku o czym innym jakas osobe uswiadomomimy,tym, ze 10 pieskow na 100 jest z trauma, a moze nie, to w ogole wystrzegaj sie schroniska. Takie uświadamianie bez sensu zabiera szanse psom ze schronisk na adopcje.

Uświadamiac i dawac porady to mozna na odpowiednich do tego forach, przy schronisku, od osób tego oczekujących , bo sie pytaja.

To moze tak popiszmy o dzieciach do adopcji, bo w jednej rodzinie sie zdarzylo, ze bylo źle, to uświadamiamy, ze moze tak byc, zabierajac szanse tym co bedzie z nimi dobrze.

Czlowiek jak wie czego chce, ma swoj rozum i wie do czego on słuzy , sam wie i kapuje ze takie rzeczy sie zdarzaja, z czym to sie je i uświadamić go nie trzeba, a reszcie to podziekujemy
Czyli jakiekolwiek akcje społeczne są zbędne, bo kto się czymś interesuje, to sam znajdzie odpowiednie źródło wiedzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:24   #43
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli Twoim zdaniem osoba, która po jednym poście na forum zrezygnuje z adopcji psa jest odpowiedzialna i bez tego posta byłaby świadomym właścicielem, to chyba mamy inne rozumowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie po jednym, tu na wizazu ostatnio dosyc czesto ktos pisze o tych psach ze schroniska, ze jakie to moze byc straszne.

I tez sie z tym spotykam w schronisku, mnie nie odstrasza nic, bo ja wiem czego chce, ale zachowanie nieraz ludzi w schronisku jest za przeproszeniem niekulturalne.

Ja moge ich zrozumiec, ze sa przepracowani, ze ludzi nie lubia, bo borykaja sie z tym co ludzie zafundowali, ale kurza melodia nie wszyscy tacy sa i nie powod by kazdego prawie zjezdzac z gory na dól, bo psy sa straszne. To samo co w osrodkach adopcyjnych niektorych. No brawo.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:26   #44
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Nie po jednym, tu na wizazu ostatnio dosyc czesto ktos pisze o tych psach ze schroniska, ze jakie to moze byc straszne.

I tez sie z tym spotykam w schronisku, mnie nie odstrasza nic, bo ja wiem czego chce, ale zachowanie nieraz ludzi w schronisku jest za przeproszeniem niekulturalne.

Ja moge ich zrozumiec, ze sa przepracowani, ze ludzi nie lubia, bo borykaja sie z tym co ludzie zafundowali, ale kurza melodia nie wszyscy tacy sa i nie powod by kazdego prawie zjezdzac z gory na dól, bo psy sa straszne. To samo co w osrodkach adopcyjnych niektorych. No brawo.
Pokaż choć jeden post, gdzie ktoś napisał, że posiadanie psa ze schroniska jest straszne. Chyba nie rozumiesz, że świadomość i uświadamianie o ewentualnych problemach nie jest straszeniem ani zniechęceniem. Zrozum też, że jeśli nie wymienisz wszelkich możliwych problemów, jakie mogą się pojawić, to potem po tygodniu właściciel często wraca z mordą "a bo pani nie powiedziała, że on może gryźć i sikać w domu".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:27   #45
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja nie bardzo rozumiem, albo uwazasz ze jak ktos nie chce to jest okropny albo uwazasz ze ok.

Tak, ludzie decydują sie na dziecko z domu dziecka, a jakos nikt nie jedzie po tych, ktorzy nie chca, wola nie miec zadnego dziecka skoro nie moga miec swojego. Dla mnie to jest niemal tozsama sytuacja i ja sie wcale nie dziwie ze ktos nie chce doroslego psa, z niewiadomymi nawykami i wychowaniem brac na kilkanascie lat wspolnego zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

A sama to wyjasniasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy po wszystkich trzeba jechac?

To jest taki typ czesto, ze sam nie pomoze, ale musi swoje napisac czemu placisz tam, a nie tam ?

Bede zawsze i wszedzie bronic psow ze schroniska , nikomu nie nakazuje ich adoptowac, ale niesprawidliwe osądy na ich temat mnie po prostu wkurzaja
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:29   #46
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A czy po wszystkich trzeba jechac?

To jest taki typ czesto, ze sam nie pomoze, ale musi swoje napisac czemu placisz tam, a nie tam ?

Bede zawsze i wszedzie bronic psow ze schroniska , nikomu nie nakazuje ich adoptowac, ale niesprawidliwe osądy na ich temat mnie po prostu wkurzaja
To nie są niesprawiedliwe osądy. Rozumiem, że uważasz, że takie sytuacje jak opisane nigdy przenigdy nie mają miejsca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:33   #47
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pokaż choć jeden post, gdzie ktoś napisał, że posiadanie psa ze schroniska jest straszne. Chyba nie rozumiesz, że świadomość i uświadamianie o ewentualnych problemach nie jest straszeniem ani zniechęceniem. Zrozum też, że jeśli nie wymienisz wszelkich możliwych problemów, jakie mogą się pojawić, to potem po tygodniu właściciel często wraca z mordą "a bo pani nie powiedziała, że on może gryźć i sikać w domu".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To sobie przejrzyj cale forum, chociazby od tego jest wątek Psy, tu nie jest o tym.

Ale z tym sie trzeba liczyc, ze ludzie wracaja z mordą, to nie moja wina.

Logiczne chyba jest , ze posiadanie zwierzat to odpowiedzialnosc i na co do tego wywody, ze nie jestem za promowaniem brania zwierzat ze schroniska, bo to czesto trudne psy itd. Po co to w ogole pisać pytam sie tu i teraz na tym wątku ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:36   #48
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Jeśli ktoś po przecztaniu postow o tym, jakie moga byc zagrozenia przygarniecia psa czy kota ze schroniska, zrezygnuje z tego, to w sumie tylko dobrze dla tego psa. Serio, lepiej wtedy sie otrzasnac niz po przygarnieciu biednego zwierzaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Czas edycji: 2018-11-21 o 10:39
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:37   #49
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To nie są niesprawiedliwe osądy. Rozumiem, że uważasz, że takie sytuacje jak opisane nigdy przenigdy nie mają miejsca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co z tego, ze maja miejsce, jak i nie maja? Pol na pol i co z tego. Lepiej zachecac, a nie straszyc chyba nie ? A nie przepraszam to jest uświadamianie.

Dla mnie to to samo co kazdego więźnia tak samo potraktowac, nie wazne za co siedzial, kryminalista i tyle...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 10:37   #50
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
To sobie przejrzyj cale forum, chociazby od tego jest wątek Psy, tu nie jest o tym.

Ale z tym sie trzeba liczyc, ze ludzie wracaja z mordą, to nie moja wina.

Logiczne chyba jest , ze posiadanie zwierzat to odpowiedzialnosc i na co do tego wywody, ze nie jestem za promowaniem brania zwierzat ze schroniska, bo to czesto trudne psy itd. Po co to w ogole pisać pytam sie tu i teraz na tym wątku ?
Jeśli ktoś weźmie ze schronu grzecznego pimpka, a po 2 dniach okaże się, że grzeczny pimpek właśnie pokazał zęby (i to dosłownie) i ten ktoś z mordą wróci tam skąd psa zabrał to jak najbardziej będzie wina osób wydających, bo NIE UŚWIADOMIŁY.

I tak gdybym z założenia zabierała psa rekomendowanego jako lagodny, a pies próbował by mnie gryźć - wróciłby do schronu.
__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2018-11-21 o 10:43
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:56   #51
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Czyli jakiekolwiek akcje społeczne są zbędne, bo kto się czymś interesuje, to sam znajdzie odpowiednie źródło wiedzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. Poz tym zycie pokazuje, ze ludzie wcale nie czytaja, nie dowiaduja sie, nie interesuja zanim podejmuja rozne decyzje, nawet te najwazniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Nie po jednym, tu na wizazu ostatnio dosyc czesto ktos pisze o tych psach ze schroniska, ze jakie to moze byc straszne.

I tez sie z tym spotykam w schronisku, mnie nie odstrasza nic, bo ja wiem czego chce, ale zachowanie nieraz ludzi w schronisku jest za przeproszeniem niekulturalne.

Ja moge ich zrozumiec, ze sa przepracowani, ze ludzi nie lubia, bo borykaja sie z tym co ludzie zafundowali, ale kurza melodia nie wszyscy tacy sa i nie powod by kazdego prawie zjezdzac z gory na dól, bo psy sa straszne. To samo co w osrodkach adopcyjnych niektorych. No brawo.
Wiesz co? Moim zdaniem lepiej zeby ktos uslyszal nawet najgorsze i w obliczu tych wiadomosci nie zdrcydowal sie na psa/dziecko niz je wzial/urodzil a potem nie umial poradzic sobie z tym co sie z tym wiąże.
Bo potem latwo mowic ze ktos jest nieodpowiedzialny, lekkomyslny, głupi wlasciciel, glupia matka a tu po prostu edukacja i wychowanie zawodza, gdy sie komus przedstawia tecze i jednorozce a rzeczywistoscia jest codzienne babranie sie w gownie przez dlugi czas.

I niech sobie o tym przeczyta na forum o psach, na forum o rzeczach ktorymi sie wszyscy zachwycaja a on nie,usłyszy od wolontariusza w schronisku, czy od przypadkowego czlowieka w pociagu - wisi mi to. Wazne zeby wiedzial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2018-11-21 o 11:00
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:03   #52
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś weźmie ze schronu grzecznego pimpka, a po 2 dniach okaże się, że grzeczny pimpek właśnie pokazał zęby (i to dosłownie) i ten ktoś z mordą wróci tam skąd psa zabrał to jak najbardziej będzie wina osób wydających, bo NIE UŚWIADOMIŁY.

I tak gdybym z założenia zabierała psa rekomendowanego jako lagodny, a pies próbował by mnie gryźć - wróciłby do schronu.
Ale zobacz co Ty teraz robisz. Opinia opinią, ale fakt, ze nigdy nie bedziesz miec psa, sama pisalas, do tego na pewno nie ze schroniska, a rozpisalas sie tak negatywnie od poczatku o tych schroniskowych, bo one są z przeszłością. I co to ma na celu? Zniechecasz po prostu jakis odsetek ludzi do adopcji.

I co z tego, ze maja przeszlosc, a moze wlasnie dobra i dadza kolejnemu czlowiekowi swoje serce ? Ale jak ma miec szanse jak tyle osob to robi i je skreśla ?

jako ludzie tez byscie chcieli by was ot tak ktos skreslal i sie nie chcial zadawac, bo mieliscie jakies grzeszki czy cos ?

Schronisko to jest wysyp niechcianych psów, ale nie wszytskie są trudne, nie wszystkie chca tam byc, bo w sumie niektore traktuja to jak dom, niektore chca czego innego, niektore nie ugryza i moze dla tych niektorych warto nieraz napisac, ze adopcja jest mądrą drogą jeśli chcemy miec psa. Jedną z wielu, bo mozemy kupic, ale czemu nie pomyslec o adopcji. Moze akurat tam ktos na nas czeka, a my na niego czekalismy.


---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dokladnie. Poz tym zycie pokazuje, ze ludzie wcale nie czytaja, nie dowiaduja sie, nie interesuja zanim podejmuja rozne decyzje, nawet te najwazniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Wiesz co? Moim zdaniem lepiej zeby ktos uslyszal nawet najgorsze i w obliczu tych wiadomosci nie zdrcydowal sie na psa/dziecko niz je wzial/urodzil a potem nie umial poradzic sobie z tym co sie z tym wiąże.
Bo potem latwo mowic ze ktos jest nieodpowiedzialny, lekkomyslny, głupi wlasciciel, glupia matka a tu po prostu edukacja i wychowanie zawodza, gdy sie komus przedstawia tecze i jednorozce a rzeczywistoscia jest codzienne babranie sie w gownie przez dlugi czas.

I niech sobie o tym przeczyta na forum o psach, na forum o rzeczach ktorymi sie wszyscy zachwycaja a on nie,usłyszy od wolontariusza w schronisku, czy od przypadkowego czlowieka w pociagu - wisi mi to. Wazne zeby wiedzial.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio ludziom trzeba uswiadamiac, ze dziecko i pies to nie tylko tecza i jednorozce ?

Niech tak lepiej sie malzonkowie uswiadamiaja przed slubami, potem jeszcze wyglaszajac świadomy praw i obowiązków wynikających za załozenia rodziny itd.. Serio, ojej nikt ich nie uswiadomil, ze moga sie zestarzeć i znudzic soba, moga chorowac i babrac sie w swoich gownach czy swoich dzieci? No serio cos strasznego , az nieprawdopodobne.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2018-11-21 o 10:57
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:09   #53
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
[COLOR="Gray"]
Serio ludziom trzeba uswiadamiac, ze dziecko i pies to nie tylko tecza i jednorozce ?

Niech tak lepiej sie malzonkowie uswiadamiaja przed slubami, potem jeszcze wyglaszajac świadomy praw i obowiązków wynikających za załozenia rodziny itd.. Serio, ojej nikt ich nie uswiadomil, ze moga sie zestarzeć i znudzic soba, moga chorowac i babrac sie w swoich gownach czy swoich dzieci? No serio cos strasznego , az nieprawdopodobne.
Tak, serio. O ile z jakims zwiazkiem na ogol mamy do czynienia dosc blisko od poczatku zycia - ze zwiazkiem swoich rodZiców, wiec wiem czy chcielibysmy zeby to tak wygladalo, albo wlasnie nie chcielibysmy, to zazwyczaj rodzice sa zdrowi, nie musza sobie podcierac tylkow. I wlasnie wiele osob w przypadku choroby partnera opiszcza go, bo co? Bo nie wiedzieli, nie byli swiadomi. Tak samo wielu ludzi nie ma do czynienia z opieka nad dzieckiem czy psem, bo nawet jak go juz maja to mama czy tata chodza na spacery i odwalaja brudna robote.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:11   #54
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Kiedy brałam starszą suczkę ze schroniska, powiedziano nam, że jest grzeczna, ładnie chodzi na smyczy itd. I co się okazało? Gunwo prawda - kobieta ze schroniska przyznała nam się po jakimś czasie, że tak powiedziała bo chcieli ją wypchnąć ze schroniska bo straszny łobuz z niej był, między innymi zeżarła 5 fartuszków po sterylizacji. Fakt, źle zrobiła, bo ktoś mógłby oddać psa bo nie jest taki jaki miał być. Ale ja bym w życiu tego nie zrobiła, mimo, że trochę się z nią namęczyliśmy. Tak samo jak to, że na początku sikała w mieszkaniu i musieliśmy dorosłego psa uczyć, że załatwia się na zewnątrz (braliśmy ją jeszcze ze starego schroniska, gdzie były na łańcuchu przy budach i załatwiały się tak naprawdę na długość łańcucha).
Młody też wydawał się aniołkiem, kiedy go brałam. Z tym, że jego najpierw przez 2 tygodnie wyprowadzałam w schronisku na spacer. Szybko się okazało, że żaden z niego aniołek. Ale w życiu bym go nie oddała.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:12   #55
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Groszek Ty o jednym, a my o czymś innym. Czy jeśli nigdy nie będę mieć psa, to nie mogę wyrazić mojej rozsądnej jak mniemam opinii?

Nam tylko chodzi o to, że zwierzęta, które nie są z "pierwszej ręki" miewają dysfunkcje. Oczywiście, że nie wszystkie, ale potencjalny nowy właściciel MA PRAWO wiedzieć, jeśli tak właśnie jest z tym konkretnym psem, którego chce adoptować. Jego już w tym momencie nie obchodzą statystyki tylko ten jeden zwierzak. Ma do tego prawo.

Ciągle uświadamianie utożsamiasz ze zniechęcaniem.



__________________
aktualizacje

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2018-11-21 o 11:14
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:17   #56
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

nie tylko zwierzeta, ktore nie sa "z pierwszej reki" moga miec dysfuncje. Dysfunkcje moga miec szczeniaki/kociaki ktore zostaly za wszesnie odlaczone od matki i nie mialy przez to odpowiedniej socjalizacji, wiec moga byc problemy nawet ze szczeniakiem "niedopilnowanej" suki, bo rodzina chce sie jak najszybciej pozbyc malego problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:29   #57
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
To sobie przejrzyj cale forum, chociazby od tego jest wątek Psy, tu nie jest o tym.

Ale z tym sie trzeba liczyc, ze ludzie wracaja z mordą, to nie moja wina.

Logiczne chyba jest , ze posiadanie zwierzat to odpowiedzialnosc i na co do tego wywody, ze nie jestem za promowaniem brania zwierzat ze schroniska, bo to czesto trudne psy itd. Po co to w ogole pisać pytam sie tu i teraz na tym wątku ?
Błagam, powiedz, że to nie jest na serio. Trzeba się liczyć, że ludzie wracają z mordą? Serio? Właśnie trzeba zrobić wszystko, aby nie wracali, a nie liczyć się z tym, że może wrócą, bo ja zapobiegawczo nic im nie powiem. Chyba nie rozumiesz jednej bardzo ważnej rzeczy - jak bardzo cierpi pies oddany ponownie do schroniska. Dla Ciebie chyba liczy się tylko fakt, żeby ktoś adoptował - a jak zaaodptuje to może nie odda, a jak odda to trudno, trzeba się z tym liczyć. Brak słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:46   #58
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Błagam, powiedz, że to nie jest na serio. Trzeba się liczyć, że ludzie wracają z mordą? Serio? Właśnie trzeba zrobić wszystko, aby nie wracali, a nie liczyć się z tym, że może wrócą, bo ja zapobiegawczo nic im nie powiem. Chyba nie rozumiesz jednej bardzo ważnej rzeczy - jak bardzo cierpi pies oddany ponownie do schroniska. Dla Ciebie chyba liczy się tylko fakt, żeby ktoś adoptował - a jak zaaodptuje to może nie odda, a jak odda to trudno, trzeba się z tym liczyć. Brak słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że problem polega na tym, że wiele osób zajmujących się adopcjami psów tego nie rozumie. I ważniejsza jest rzewna historia i "to obowiazek adoptować psa ze schroniska" niż fakty na temat samego psa. A dopasowanie domu do psa i psa do domu jest MEGA istotne. Też zajmuję się adopcjami od ponad 10 lat, zarówno psów ze schronisk, jak i spoza nich, łącznie z prowadzeniem DT. I jestem zdania, ze takie olewcze podejście to jest najwiekszy problem - dla psów.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:46   #59
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Błagam, powiedz, że to nie jest na serio. Trzeba się liczyć, że ludzie wracają z mordą? Serio? Właśnie trzeba zrobić wszystko, aby nie wracali, a nie liczyć się z tym, że może wrócą, bo ja zapobiegawczo nic im nie powiem. Chyba nie rozumiesz jednej bardzo ważnej rzeczy - jak bardzo cierpi pies oddany ponownie do schroniska. Dla Ciebie chyba liczy się tylko fakt, żeby ktoś adoptował - a jak zaaodptuje to może nie odda, a jak odda to trudno, trzeba się z tym liczyć. Brak słów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odda to "pół biedy". Gorzej jak mu bedzie wstyd i porzuci gdzies w lesie albo zrobi cos jeszcze gorszego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 11:55   #60
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami

Widze, ze rozpetalam burze, ale w sumie dobrze, ze Moderacja zostawia ten watek takim jakim jest bo przydaje sie na Wizazu taki watek, w ktorym sobie mozna po prostu pogadac na rozne tematy, ktore sie nawijaja w ramach watku.

Jeszcze w temacie psow/kotow to dwa tematy, ktore mnie ''rozwalaja'' jak to sie mowi. I z gory zaznaczam, ze nie mowie nawet o ludziach powiedzmy biedniejszych, wychowanych w specyficznym srodowisku, mieszkajacych gdzies z dala od zgielku i nie majacych dobrego dostepu do informacji. Mowie o ludziach inteligentnych (wydawaloby sie), dobrze zarabiajacych (a przynajmniej na tyle dobrze, ze nie musza jesc przez caly miesiac ziemniakow z kapusta a i do fryzjera czasem pojda).
1. Pies jest chory, trzeba zrobic operacje albo uspic, weterynarz mowi o 2000 - kwota mozebna dla tej osoby, ale musialaby sobie czegos odmowic, np. nowych ciuchow. ''Ale ja nie mam pieniedzy na takie rzeczy, trzeba bedzie uspic.''
Pies ma chore nerki, potrzeba specjalnej karmy - ''Ale ja nie mam pieniedzy na karme specjalistyczna.''
Pies niszczy wszystko w domu, ma leki, problemy, ktos proponuje behawioryste - ''ale ja nie mam na behawioryste''. To jest takie przykre. Czasem wystarczy na to po prostu uzbierac. Znajoma miala wlasnie takiego pieska, ktory predko zostal odlaczony od matki i nie zdarzyl od jej przejac tego wszystkiego, co matka przekazuje, wzorcow zachowan itd. Piesek byl po prostu bardzo niegrzeczny i juz sasiedzi pisali skargi. Poradzilam behawioryste (tu gdzie mieszkam faktycznie droga impreza). Dziewczyna zbierala, zbierala, po kilku tygodniach uzbierala. I co? Po DWOCH wizytach pies byl innym psem zupelnie.

2. Ja nie przywiazuje wagi do rzeczy. Tzn. lubie miec schludnie, ladnie urzadzone mieszkanie, ale nie kupilabym sobie skorzanej kanapy za kilkanascie tysiecy albo nie zachwycalabym sie jakas droga waza. A jakbym miala takie ekskluzywne rzeczy w domu, to po prostu by tam byly - nie zachwycalabym sie nimi i nie kontemplowala nad nimi. Jakby mi pies zniszczyl kanape, to trudno, zniszczyl kanape, zbieramy na nowa. Ludzie sa rozni i nie ma w tym nic zlego. Ale dziwi mnie, ze ludzie, ktorzy sie naprawde ''podniecaja'' swoim drogim luksusowym wystrojem decyduja sie na psa czy kota. I potem placz, bo najchetniej by zalozyli psom czy kotom kapcie, zeby sladow lapek czy pazurkow nigdzie nie bylo.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-30 10:32:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.