Co z Moja cerą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-14, 09:18   #1
Aganiot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 18

Co z Moja cerą?


Właściwie to nie wiem od czego zacząć.Moja cera wygląda strasznie.Nie wychodzę bez makijażu.Tylko wczesnym rankiem wygląda w miare dobrze.Mam cerę przetłuszczającą sie i wrażliwą,czasem wyskakują Mi pryszcze(większe lub mniejsze),mam przebarwienia po starych(mnóstwo)pryszczac h.Do tego widoczne wągry.Na dodatek pękają Mi naczyńka na powiekach.Jakby tego jeszcze było mało,od pewnego czasu jedna powieka strasznie mnie swędzi(jak troszkę sie podrapie,to zaraz mam całą czerwoną),jakby skóra a niej troche schodziła,jest taka przesuszona(chociaż ją nawilżami i natłuszczam).Ja już nie wiem jak mam taką cere pielęgnować.Nawet nie chodzi o te pryszcze pojedyńcze,ale o te plamy ,które po nich zostawają(nawet jeśli nie wyciskam),o tę szarą twarz,bardzo nierównym kolorycie.
Pomóżcie,proszę.Pozdrawia m.
Aganiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 09:52   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Co z Moja cerą?

Wiesz, kiedy cera zaczyna wariować, to lepiej zostawic ją w spokoju i umówić się do dermatologa. Trudno powiedzieć, co Ci dolega, może nie służy Ci już dotychczasowa pilelęgnacja? Ja się na własnej skórze przekonałam o wyższośći kosmetyków aptecznych nad tymi popularnymi w przypadku problemowej cery (ja mam wrażliwą, naczynkową).Z tymi oczami to mi wygląda na jakieś uczulenie lub podrażnienie. A przebarwienia można bedzie usunąć np.kwasami, ale tylko po wyleczeniu cery przez lekarza. Moja znajoma przy trądziku upierała się, że wyleczy się sama. Nie wiem dlaczego, ale nie chciała iść z tym do dermatologa. Napaliła sie na złuszczanie kwasami. Wdała 600 zł. na serię zabiegów, ale nie doleczyła przyszczy, więc cała ta operacja na nic się zdała, bo robiły jej się nowe przebarwienia.
Jeśli jest tak nieciekawie, jak opisujesz, to tylko lekarza mogę Ci doradzić, przynamniej ja bym na Twoim miejscu poszła. Pozdrawiam!
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 11:16   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Co z Moja cerą?

A czy jesteś tak naprwdę pewna, że masz tłustą cerę?
Bo może buzia jest po prostu źle pielęgnowana - ja dobre pare lat temu miałam ten sam problem, z tym, że u mnie wiadoma była przyczyna-
w każdym razie udałam się wtedy po raz pierwszy do dermatologa z najbliższej przychodni a tam pani nawet nie zanalizowała mi typu cery kazała buzie myć i pielegnować kosmetykami przeciwtradzikowymi
To był największy błąd- doprowadził moją twarz do opłakanego stanu
Bo gdy na szczęście znalazłam kompetentnego dermatologa w pobliskim instytucie dr ireny eris, okazało sie że mam suchą cerę i kategorycznie mam odstawić wszystkie anty...
, była kuracja antybiotykiem od wewnątrz i mocne natłuszczanie z zewnątrz
Teraz jest tylko coraz lepiej, na pojedyncze syfki / a mogą zdażyć się one prawie każdemu- z każdym rodzajem skóry/ mam taką maść recepturową przepisaną przez wspaniałą moją panią doktor.
Jest to zwykła pasta cynkowa wymieszana z detromecyną / antybiotyk/ w odpowiednich proporcjach / mam zachowaną recepturę jakby co/
teraz nawet nie muszę jej uzywać bo naprawdę cera jest o wiele lepsza. Po prostu błąd w pielęgnacji jest przyczyną bardzo często powstawania takich niedoskonałości- te plamy to po prostu ślad reakcja skóry wrażliwej też kiedyś tak miałam...
Najlepiej znajdź dobrago lekarza- bo sama nic nie poradzisz
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-16, 22:51   #4
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Re: Co z Moja cerą?

Hej Kochane?Ja też mam problemy podobne do tu opisanych,ale niestety zawiodłam się już na wielu dermatologach.Jeśli jesteście z Warszawy to czy możecie mi polecić kogoś dobrego?Albo tutaj albo na priva.Z góry dziekuję i pozdrawiam
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 10:06   #5
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: Co z Moja cerą?

to odwodnienie skory tlustej, w zime bardzo czesto to sie zdarza, uzywaj kremow intensywnie nawilzajacych i pij duzo wody , uzwaj maseczek odzywczych, nawilzajaceych oczyszczajacych do cery tlustej, na noc uzyj mreku pol tlustego z wit a , a najlepiej idz do dermatologa
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.