Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-29, 11:49   #1531
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Wynajmuję od kilku lat swoje miejsce postojowe w garażu. Podpisuję z najemcami prostą umowę z danymi kontaktowymi (nr dowodu), miejscem zamieszkania i kwotą. Miałam do tej pory 2 bezproblemowych najemców.

Teraz od miesiąca mam trzeciego. Za pierwszy miesiąc zapłacił gotówką - napisałam mu potwierdzenie. Rzucił przy tym jakimś dziwnym komentarzem, pytaniem kiedy ma płacić, co sprawiło, że zaczęłam żałować, że się na niego zdecydowałam - bo kwestia ta jest wyjaśniona w umowie w tak jasny sposób, że jaśniej się nie da. Umowę wysłałam mu też wcześniej - on ją wydrukował. Płacić ma przelewem na konto wyszczególnione w umowie.

Do końca tego miesiąca mam dostać kasę przelaną na konto (według umowy płaci z góry). Kasy nie przelał.

To dla mnie stresująca sytuacja, bo nie lubię się kłócić, ale nie wyobrażam sobie ganiać go co miesiąc o pieniądze i jeśli kasy do poniedziałku nie będzie, będę się pewnie dopominała, ale będę chciała też wypowiedzieć umowę.

Jak byście to rozwiązały pod względem komunikacji, żeby uniknąć eskalacji, ale zakończyć współpracę, tzn. odzyskać miejsce i pilota? Mnóstwo ludzi szuka tu miejsc postojowych, więc bez problemu będę w stanie znaleźć kogoś nowego.
Ja bym chyba też powiedziała, że kupiliście drugie auto czy coś i jednak potrzebujesz tego miejsca. Możesz się powołać na umowę i że ma dotrzymywać terminów, ale to nie daje gwarancji, że on będzie płacił terminowo. Szkoda potem nerwów żeby się szarpać co miesiąc.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 14:45   #1532
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Poczta wp.

Kontaktowałam się z serwisem w celu naprawy sprzętu ( przez telefon).

Podałam im swój adres mail, oni się mieli do mnie odezwać i poprosić o szczegóły i tak też się stało.

Serwis wysłał mi maila z pytaniami, ja zrobiłam "odpowiedź", napisałam maila i zrobiłam wyślij

No i nie mogę wysłać.
Cały czas dostaje zwrotna wiadomość automatyczna "mailer Daemon" z podpisem

Sorry, I couldn't find a mail exchanger or IP address. (#5.4.4)

Co robię nie tak? Adres email wydaje się być w porządku. 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 16:30   #1533
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Jakie badania można zrobić aby wykryć raka?

Mam ostatnio dziwne rozkminy, zaczęłam się bać że mam raka. Myślę o tym codziennie ale do lekarza nie poszlam, bo niby z czym. Wiem że to brzmi jakbym była psychiczna, to pewnie wpływ seriali medycznych ale pytam serio. Co najlepiej zrobić? Poza kolonoskopia i gastroskopia.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 16:38   #1534
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Jakie badania można zrobić aby wykryć raka?

Mam ostatnio dziwne rozkminy, zaczęłam się bać że mam raka. Myślę o tym codziennie ale do lekarza nie poszlam, bo niby z czym. Wiem że to brzmi jakbym była psychiczna, to pewnie wpływ seriali medycznych ale pytam serio. Co najlepiej zrobić? Poza kolonoskopia i gastroskopia.
Raka czego?

Nie ma sensu robić badań w każdym kierunku bez konkretnych wskazań.
Kolonoskopię możesz zrobić, zwłaszcza jeśli jesteś 40+. Do tego podstawowy pakiet badań krwi, ginekolog (cytologia i usg), kontrola piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 16:41   #1535
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 136
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Jakie badania można zrobić aby wykryć raka?

Mam ostatnio dziwne rozkminy, zaczęłam się bać że mam raka. Myślę o tym codziennie ale do lekarza nie poszlam, bo niby z czym. Wiem że to brzmi jakbym była psychiczna, to pewnie wpływ seriali medycznych ale pytam serio. Co najlepiej zrobić? Poza kolonoskopia i gastroskopia.

Najlepiej to tomograf/rezonans wszystkiego. Tylko to jest raczej nierealne.


Możesz też spróbować badań krwi na istniejące markery. Bywa różnie i nic poza biopsją tkanki nie da ci ostatecznej odpowiedzi (a nawet ona nie wykluczy raka w 100%), ale jeśli to po prostu niepodparty niczym lęk, to markery z krwi wydają mi się najrozsądniejszą opcją. Są relatywnie tanie i bezinwazyjne.


Tylko jak ci wyjdzie jakiś za wysoki, to też się od razu nie kładź na onkologię, bo one potrafią być podwyższane przez inne czynniki. Ale jak wyjdą dobre to się uspokoisz, a jak wyjdą złe, to będziesz wiedziała, gdzie się dalej ewentualnie diagnozować.


EDIT. A jak nie przejdzie to bardziej polecam konsultację psychiatryczną.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 16:53   #1536
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Raka czego?

Nie ma sensu robić badań w każdym kierunku bez konkretnych wskazań.
Kolonoskopię możesz zrobić, zwłaszcza jeśli jesteś 40+. Do tego podstawowy pakiet badań krwi, ginekolog (cytologia i usg), kontrola piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Najlepiej to tomograf/rezonans wszystkiego. Tylko to jest raczej nierealne.


Możesz też spróbować badań krwi na istniejące markery. Bywa różnie i nic poza biopsją tkanki nie da ci ostatecznej odpowiedzi (a nawet ona nie wykluczy raka w 100%), ale jeśli to po prostu niepodparty niczym lęk, to markery z krwi wydają mi się najrozsądniejszą opcją. Są relatywnie tanie i bezinwazyjne.


Tylko jak ci wyjdzie jakiś za wysoki, to też się od razu nie kładź na onkologię, bo one potrafią być podwyższane przez inne czynniki. Ale jak wyjdą dobre to się uspokoisz, a jak wyjdą złe, to będziesz wiedziała, gdzie się dalej ewentualnie diagnozować.


EDIT. A jak nie przejdzie to bardziej polecam konsultację psychiatryczną.
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.

Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?
Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 17:00   #1537
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 136
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.

Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?
Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.

We własnym zakresie zrobiłabym antygen SCC i CA 72-4 z krwi, ale przeszła bym się też do lekarza rodzinnego, powiedziała o swoich obawach.


A jeśli utrudnia ci to funkcjonowanie to poważnie rozważyłabym psychiatrę, ale nie wiem, na ile to obsesyjne czy intruzywne myśli, a na ile takie zwykłe.


Masz historię w rodzinie? Jeśli masz to lekarz nawet nie mrugnie, ja dostaję pełen zestaw badań na NFZ od kiedy skończyłam 30 lat.


*Wszystkie rady nie pochodzą od specjalisty medycznego, tylko od osoby, której cała rodzina zeszła na raka, i która interesuje się tematem ze względu na interesowanie się wynikami bliskich/interesowanie się, co tu zrobić, żeby samemu nie umrzeć na raka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-09-29 o 17:02
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-29, 17:08   #1538
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.

Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?
Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.
RTG klatki piersiowej?
Mi ostatnio wyszło, że miałam nowotwór łagodny skóry, na szczęście wycięty w całości, ale z zagrożeniem do rozwoju nowotworu złośliwego. Zostało mi kilka do usunięcia, ale tamten zaczął dawać objawy. Pamiętajcie, nie ignorujcie takich rzeczy.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 17:49   #1539
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.

Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?
Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.
Jeśli chodzi o gardło to możesz przejść się do laryngologa. Przemyśl pozbycie się e-papierosa, bo on Ci w kwestii raka nie pomoże (w ogóle w kwestii zdrowia). Raz na jakiś czas możesz sobie zrobić rtg płuc.
Czy ta kolonoskopia 9 lat temu była z jakichś wskazań? Coś wykazała?

Tak naprawdę poza tym to raczej bym sobie odpuściła. Oczywiście, możesz zrobić markery z krwi. Tylko tych markerów jest sporo, badania trochę kosztują, a to że jakiś wyjdzie podwyższony wcale nie oznacza od razu raka. Rezonans całego ciała teoretycznie też można, ale to znowu koszta no i jednak konkretne badanie bez wskazań.
Jeśli rzeczywiście tak Cię to męczy to może tak jak pisze Limonka warto skonsultować się z psychiatrą?
Staraj się prowadzić zdrowy styl życia, wykonuj podstawowe badania profilaktyczne, a jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy to wtedy szukaj dokładniej. Na dłuższą metę nie da się żyć z takim niepokojem. I pisze to jako osoba która na za sobą historię nowotworową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 18:32   #1540
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To czym gel color rozni sie od hybrydy ?
Po francusku to sie nazywa semi pernament, ale dzis kosmetyczka w Polsce mowila, ze sciaga mi hybrydy, nie rozpoznala, ze to cos innego.

Tak wyciagalam z lampy az przestanie bolec, ale nawet teraz kilka godzin pozniej czuje lekki bol.
To może być kwestia kształtu paznokci, np. tego że kosmetyczka nałożyła trochę więcej bazy na środek i ona tak jakby "ciągnie" paznokcie. Ja tak miałam jak chodziłam na żel, kosmetyczka nakładała mi go tak żeby paznokcie były węższe (mam szeroka płytkę) i przy utwardzaniu czułam spory ból. Potem do następnego dnia też czułam że paznokcie są takie nieswoje, to już nie był ból ale taki dyskomfort.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 19:44   #1541
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
We własnym zakresie zrobiłabym antygen SCC i CA 72-4 z krwi, ale przeszła bym się też do lekarza rodzinnego, powiedziała o swoich obawach.


A jeśli utrudnia ci to funkcjonowanie to poważnie rozważyłabym psychiatrę, ale nie wiem, na ile to obsesyjne czy intruzywne myśli, a na ile takie zwykłe.


Masz historię w rodzinie? Jeśli masz to lekarz nawet nie mrugnie, ja dostaję pełen zestaw badań na NFZ od kiedy skończyłam 30 lat.


*Wszystkie rady nie pochodzą od specjalisty medycznego, tylko od osoby, której cała rodzina zeszła na raka, i która interesuje się tematem ze względu na interesowanie się wynikami bliskich/interesowanie się, co tu zrobić, żeby samemu nie umrzeć na raka.
Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
RTG klatki piersiowej?
Mi ostatnio wyszło, że miałam nowotwór łagodny skóry, na szczęście wycięty w całości, ale z zagrożeniem do rozwoju nowotworu złośliwego. Zostało mi kilka do usunięcia, ale tamten zaczął dawać objawy. Pamiętajcie, nie ignorujcie takich rzeczy.
Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o gardło to możesz przejść się do laryngologa. Przemyśl pozbycie się e-papierosa, bo on Ci w kwestii raka nie pomoże (w ogóle w kwestii zdrowia). Raz na jakiś czas możesz sobie zrobić rtg płuc.
Czy ta kolonoskopia 9 lat temu była z jakichś wskazań? Coś wykazała?

Tak naprawdę poza tym to raczej bym sobie odpuściła. Oczywiście, możesz zrobić markery z krwi. Tylko tych markerów jest sporo, badania trochę kosztują, a to że jakiś wyjdzie podwyższony wcale nie oznacza od razu raka. Rezonans całego ciała teoretycznie też można, ale to znowu koszta no i jednak konkretne badanie bez wskazań.
Jeśli rzeczywiście tak Cię to męczy to może tak jak pisze Limonka warto skonsultować się z psychiatrą?
Staraj się prowadzić zdrowy styl życia, wykonuj podstawowe badania profilaktyczne, a jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy to wtedy szukaj dokładniej. Na dłuższą metę nie da się żyć z takim niepokojem. I pisze to jako osoba która na za sobą historię nowotworową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Poczytałam pobieżnie o marketach nowotworowych bo nie wiedziałam że są takie badania, ale ich jest tak dużo że same te dwa zaproponowane przez Limonkę chyba by mnie nie uspokoiły. Może najlepiej będzie jeśli poproszę u rodzinnego o skierowanie do laryngologa i tam się skonsultuje bo najbardziej "nakręciłam się" na to gardło, myśli trwają już kilka tygodni. Ale nie są na tyle natrętne żeby przeszkadzały mi w funkcjonowaniu tylko są cały czas z tyłu głowy.
W rodzinie chyba brak nowotworów, ale na 100% nie mogę tego wiedzieć bo zdrowie jest wśród moich bliskich tematem tabu i sprawa tak intymna ze nie rozmawia się o chorobach czy przyczynach śmierci.
Miałam robiona kolonoskopię bo miałam problemy że zwieraczami, teraz chce zrobić badanie ponownie i dodać gastroskopię bo mam problemy z trawieniem.
E-papierosa staram się ograniczać

Mega się cieszę SteveS i Czarna2000 że już jesteście zdrowe! Gratuluję Wam o ile wypada tak to napisać
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-29, 20:01   #1542
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Poczytałam pobieżnie o marketach nowotworowych bo nie wiedziałam że są takie badania, ale ich jest tak dużo że same te dwa zaproponowane przez Limonkę chyba by mnie nie uspokoiły. Może najlepiej będzie jeśli poproszę u rodzinnego o skierowanie do laryngologa i tam się skonsultuje bo najbardziej "nakręciłam się" na to gardło, myśli trwają już kilka tygodni. Ale nie są na tyle natrętne żeby przeszkadzały mi w funkcjonowaniu tylko są cały czas z tyłu głowy.
W rodzinie chyba brak nowotworów, ale na 100% nie mogę tego wiedzieć bo zdrowie jest wśród moich bliskich tematem tabu i sprawa tak intymna ze nie rozmawia się o chorobach czy przyczynach śmierci.
Miałam robiona kolonoskopię bo miałam problemy że zwieraczami, teraz chce zrobić badanie ponownie i dodać gastroskopię bo mam problemy z trawieniem.
E-papierosa staram się ograniczać

Mega się cieszę SteveS i Czarna2000 że już jesteście zdrowe! Gratuluję Wam o ile wypada tak to napisać
Dziękuję.

W takim razie kolonoskopia była absolutnie nie związana z jakimś podejrzeniem nowotworzenia.
Nie ma się co martwić. A z badań i skierowań korzystaj. Profilaktyka jest super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 20:23   #1543
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Od siebie dodam, że markery w normie też nie wykluczają raka. Moja mama była takim przypadkiem. Markery nie podwyższone, ale po tomografii wyszło podejrzenie raka. Do końca życia miała te markery w normie a zmarła na raka.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 20:45   #1544
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 339
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89679644]A co masz zapisane w umowie na ten temat? Co jeśli się opóźnia zapłata, kiedy możesz wypowiedzieć umowę itp?

Niestety, ale będziesz musiała się upomnieć zadzwonić na przykład, może nawet wysłać ponaglenie listownie. Zależy na kogo trafiłaś. Ja przerabiałam niepłacących lokatorów i to jest dopiero dno. Nie wiem jak wygląda najem garażu, ale chyba jest bardziej ludzki dla właściciela.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Będę za chwilę wynajmowała mieszkanie (długa historia, niekoniecznie planowałam zostać wynajmującą...) i jestem tym przerażona, bo wiem, jak najemcy potrafią się zachowywać.

Żeby nie było - byłam długo sama najemcą i wiem, że każdy kij ma dwa końce..., ale faktem jest, że patologia może bardzo uprzykrzyć porządnemu wynajmującemu życie. Ostatnie co mam na celu to robić porządnym najemcom trudności, ale wzajemny szacunek jest dla mnie ważny. Ja przez kilkanaście raz bycia najemcą nie spóźniłam się z czynszem/ opłatami ani razu.

Na razie napisałam swojemu gościowi przypominajkę, ale jutro wypowiadam umowę - w umowie mam miesiąc wypowiedzenia.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-09-29 o 20:54
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 21:12   #1545
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś może konto w Nest Bank i byłby w stanie powiedzieć mi, czy obwarowanie wpłaty 2000 zł na rachunek w Nest Banku (lokata powitalna i konto oszczędnościowe też powitalne) zostanie spełniony jeśli wpłacę je z innego własnego konta, które mam w innym banku? Wiem, że w ramach wewnętrznych rachunków to nie zadziała, a jak jest z rachunkami w innych bankach? Nie widzę wzmianki o tym w regulaminie promocji.

Ja mam. Może być wpłata ze swojego konta w innym banku.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 21:20   #1546
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Od siebie dodam, że markery w normie też nie wykluczają raka. Moja mama była takim przypadkiem. Markery nie podwyższone, ale po tomografii wyszło podejrzenie raka. Do końca życia miała te markery w normie a zmarła na raka.
Dokladnie. Markery nie służą do wykrywania raka. Ewentualnie do jego monitorowania.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 22:16   #1547
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 136
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Od siebie dodam, że markery w normie też nie wykluczają raka. Moja mama była takim przypadkiem. Markery nie podwyższone, ale po tomografii wyszło podejrzenie raka. Do końca życia miała te markery w normie a zmarła na raka.

Oczywiście, że nie. Napisałam to wyżej.


Nawet dobry wynik biopsji tak w 100% nie wyklucza raka.


Chyba tylko hist pat, jeśli się pobrało całą zmianę.


To jest chyba najgorsze, że tak naprawdę ciężko cholerstwo znaleźć, jeśli się nie podejrzewa, czy siedzi i gdzie. Jak nie daje objawów to kwestia szczęścia i badań, a to też nie zawsze.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-29, 23:09   #1548
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Szukam mleczka kokosowego do ubicia kremu o możliwie jak najmniej wyczuwalnym kokosie. Gdzieś kiedyś jadłam podobne, ale nie wiem jakie było użyte. Ktoś ma do polecenia ?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 06:17   #1549
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Będę za chwilę wynajmowała mieszkanie (długa historia, niekoniecznie planowałam zostać wynajmującą...) i jestem tym przerażona, bo wiem, jak najemcy potrafią się zachowywać.

Żeby nie było - byłam długo sama najemcą i wiem, że każdy kij ma dwa końce..., ale faktem jest, że patologia może bardzo uprzykrzyć porządnemu wynajmującemu życie. Ostatnie co mam na celu to robić porządnym najemcom trudności, ale wzajemny szacunek jest dla mnie ważny. Ja przez kilkanaście raz bycia najemcą nie spóźniłam się z czynszem/ opłatami ani razu.

Na razie napisałam swojemu gościowi przypominajkę, ale jutro wypowiadam umowę - w umowie mam miesiąc wypowiedzenia.
No wynajem to może być niezły syf. Na szczęście teraz mamy spoko najemców, ale było grubo z poprzednimi.
Polecam już teraz zapisać się na grupy o wynajmie i poczytać, żeby się najlepiej zabezpieczyć i odsiewać prawdopodobnie kłopotliwe osoby.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-30, 06:51   #1550
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.



Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?

Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.
Jak paliłam fajki to też mnie gardło bolało. Między innymi dlatego rzuciłam.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 08:20   #1551
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy możecie polecić sprawdzony przepis na szarlotkę na mące pełnoziarnistej?
Mam tylko taką, a deszcz pada i nie chce mi się wychodzić do sklepu zawsze robiłam z tego przepisu
kwestiasmaku.com
/przepis/szarlotka

ale używałam mąki o niższym typie i nie jestem pewna, czy wyjdzie :|
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 08:44   #1552
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 339
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89680334]No wynajem to może być niezły syf. Na szczęście teraz mamy spoko najemców, ale było grubo z poprzednimi.
Polecam już teraz zapisać się na grupy o wynajmie i poczytać, żeby się najlepiej zabezpieczyć i odsiewać prawdopodobnie kłopotliwe osoby.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Jestem na tych grupach, ale im dłużej jestem, tym bardziej jestem przerażona.

Wczoraj wieczorem napisałam temu gościowi krótką przypominajkę o czynszu. Odpisał, że zapomniał i tak w ogóle jest poza Warszawą i zapłacił by najchętniej jak wróci, ale jak mu przypomnę konto to zapłaci w weekend. Zapłacił dzisiaj. Po czym rozwiązałam umowę. Zadzwonił do mnie z wątami, że jestem niepoważna, żeby rozwiązywać umowę po 2 miesiącach. Są ludzie i taborety.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 09:50   #1553
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Jestem na tych grupach, ale im dłużej jestem, tym bardziej jestem przerażona.

Wczoraj wieczorem napisałam temu gościowi krótką przypominajkę o czynszu. Odpisał, że zapomniał i tak w ogóle jest poza Warszawą i zapłacił by najchętniej jak wróci, ale jak mu przypomnę konto to zapłaci w weekend. Zapłacił dzisiaj. Po czym rozwiązałam umowę. Zadzwonił do mnie z wątami, że jestem niepoważna, żeby rozwiązywać umowę po 2 miesiącach. Są ludzie i taborety.
A jaki miałaś termin płatności czynszu? Bo skoro jest 30.09 a podejrzewam do 10. to to naprawdę spore opóźnienie. Ja toleruję tylko kilka dni.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 09:52   #1554
Asuka99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 81
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Poczytałam pobieżnie o marketach nowotworowych bo nie wiedziałam że są takie badania, ale ich jest tak dużo że same te dwa zaproponowane przez Limonkę chyba by mnie nie uspokoiły. Może najlepiej będzie jeśli poproszę u rodzinnego o skierowanie do laryngologa i tam się skonsultuje bo najbardziej "nakręciłam się" na to gardło, myśli trwają już kilka tygodni. Ale nie są na tyle natrętne żeby przeszkadzały mi w funkcjonowaniu tylko są cały czas z tyłu głowy.
W rodzinie chyba brak nowotworów, ale na 100% nie mogę tego wiedzieć bo zdrowie jest wśród moich bliskich tematem tabu i sprawa tak intymna ze nie rozmawia się o chorobach czy przyczynach śmierci.
Miałam robiona kolonoskopię bo miałam problemy że zwieraczami, teraz chce zrobić badanie ponownie i dodać gastroskopię bo mam problemy z trawieniem.
E-papierosa staram się ograniczać

Mega się cieszę SteveS i Czarna2000 że już jesteście zdrowe! Gratuluję Wam o ile wypada tak to napisać
U mnie stany lękowe i ból gardła pojawiły się razem z nadczynnością tarczycy. Tylko, że miałam jeszcze dużo innych objawów.

Ale ogólnie takie nagłe zmiany samopoczucia/stanów psychicznych mogą wynikać z zaburzenia równowagi gospodarki hormonalnej, więc może warto sprawdzić pod tym kątem.
Asuka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 12:00   #1555
AligatorkaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś może konto w Nest Bank i byłby w stanie powiedzieć mi, czy obwarowanie wpłaty 2000 zł na rachunek w Nest Banku (lokata powitalna i konto oszczędnościowe też powitalne) zostanie spełniony jeśli wpłacę je z innego własnego konta, które mam w innym banku? Wiem, że w ramach wewnętrznych rachunków to nie zadziała, a jak jest z rachunkami w innych bankach? Nie widzę wzmianki o tym w regulaminie promocji.
Jak najbardziej można przelać z innego banku, też otwierałam to konto w promocji i wszystko działa, tzn. wyższe oprocentowanie lokaty, money back i 100 za polecenie też wpłynęło.
AligatorkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 14:11   #1556
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Szukam mleczka kokosowego do ubicia kremu o możliwie jak najmniej wyczuwalnym kokosie. Gdzieś kiedyś jadłam podobne, ale nie wiem jakie było użyte. Ktoś ma do polecenia ?
Musi być kokosowe? Jeśli ma być ubijane na krem i być roślinne, to może śmietanka roślinna 31% Rama Crema? Bardzo fajna opcja bezmleczna.Rama.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 20:00   #1557
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
USG piersi i cytologię robię co pół roku, to właściwie jedyne badania jakie robię, tak to tylko medycyna pracy co 3 lata, USG brzucha raz w roku i kolonoskopia 9 lat temu.

Ja po prostu czuję niepokój. Czasem boli mnie gardło, a jestem uzależniona od e-papierosa i może to już rak?
Lekarz rodzinny nawet nie zajrzał do jamy ustnej jak byłam z angina parę miesięcy temu więc przy moich obawach wizytę w przychodni mogę raczej odpuścić, a jak miałabym wykonać jakieś badanie prywatnie to chciałabym wiedzieć jakie.
Limonka dobrze radzi, konsultacja psychiatryczna może ci dobrze zrobić. Osobiście przy problemach lękowych bardzo polecam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 20:29   #1558
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 416
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:30
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-01, 08:32   #1559
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Szukam dobrego płynu do sprzątania którym mogę umyć wszystko - kuchnie, łazienkę, lodówkę, blaty szafki itd.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-01, 08:34   #1560
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Szukam dobrego płynu do sprzątania którym mogę umyć wszystko - kuchnie, łazienkę, lodówkę, blaty szafki itd.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Sidolux.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-10 12:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.