Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 11:32   #2191
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Jeżeli ma standardy korporacyjne to ok. Chociaż tez mi się wydaje, ze nazewnictwo jest w zasadzie bez znaczenia.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 13:05   #2192
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

http://praca.wp.pl/title,Oto-najleps...wiadomosc.html

Co Wy na to?

Szczecin na 4 miejscu, ciekawe.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 16:57   #2193
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

A co korporacje myślą o mgr zrobionej na uczelni prywatnej?
(Uczelnia o dobrej opinii...)
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 18:49   #2194
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Aż nie chce mi się wierzyć w niektórze rzeczy co wypisujecie. Osoba bez doświadczenia/mgr pracuje w korpo za ładne pieniądze? Praca w finansach po niekierunkowych studiach? No być może to możliwe ale jeszcze bardziej mnie demotywuje, niektórzy to chyba mają po prostu szczęście
Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
W niektórych branżach wystarczy porobić odpowiednie kursy, które mają więcej wspólnego z praktyką niż teorią na studiach (chociażby księgowi). Ileż to jest księgowych pracujących w tych korpo bez studiów, ale z ładnym doświadczeniem?
W mojej poprzedniej pracy jako kierowniczka działu finansowego pracowała kobitka 30+ i dopiero zaczynała studia, bo jej współpracownicy mieli tych mgr więc żeby nie było, że ich szefowa nie ma...
A informatycy? Nie trzeba kończyć studiów żeby być informatykiem. Jak się ma widzę i umiejętności to i do korpo przyjmą - wystarczy wykazać, że się to potrafi.
Banki (jakby nie patrzeć, jedna wielka korpo) też przyjmują. Jak nie ma wykształcenia to patrzą na doświadczenie. Więc się da.

W mniejszych miejscowościach to może faktycznie liczy się papier i bardziej znajomości ale na szczęście ten mit magicznego papierka w większych miastach już przestaje działać. To, że ktoś ma mgr nie oznacza że będzie lepszym pracownikiem od kogoś, kto go nie ma a dysponuje doświadczeniem.
Oczywiście nie do każdego stanowiska, ale od razu prezesem całej korpo nikt nie zostaje
Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Hmm, ale korporacja korporacji nierowna. Dla mnie korporacja to duża firma o zasięgu międzynarodowym, nie tylko ogólnopolskim. A do takich raczej biorą tylko z wyższym wykształceniem.


Lalaith, chyba pracujemy w tej samej korpo
Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
W międzynarodowych korporacjach patrzą na wykształcenie - mozesz zacząć jak jesteś w trakcie studiów, ale patrzą na to abys jednak je skończył i przyniósł im ten dyplom
Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
No wierzę, że wypadła na rozmowie dobrze, ale ktoś musiał ją na tą romowe zaprosić na podstawie CV. Widocznie akurat im nie przeszkadzał brak doświadczenia.
Nie wiem już co myśleć Z jednej strony nacisk na doświadczenie kursy itd a z drugiej strony są przypadki osób które bez tego dostały dobrą pracę
Ja powiem tak. Wykształcenie mam totalnie niekierunkowe, skończyłam resa, marzyłam o pracy w zawodzie, ale to się okazało nierealne, wyjechałam za granice, nauczyłam się języków pracując z dziećmi, w sklepach, sprzątając. Wróciłam do PL i przeszłam wiele procesów rekrutacyjnych w korporacjach, ciągle byłam zapraszana na rozmowy. Po 5 miesiącach dostałam pracę.

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
A co korporacje myślą o mgr zrobionej na uczelni prywatnej?
(Uczelnia o dobrej opinii...)
No problem, mgr to mgr.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 19:05   #2195
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
W tym momencie coraz więcej firm przenosi zadania (i to coraz ciekawsze - byłam ostatnio na prezentacji w pewnej firmie, która zaczyna tworzyć bardzo ciekawy zespół "u nas") do Polski (z wiadomo jakich wzgledow), pojawiaja sie wiec nowe mozliwosci.
Oo, zdradzisz na PW co to za firma i jaki zespół planują tworzyć ? Szczerze mówiąc, to ja też wolę pracować na back office, bezpośrednia praca z klientem mnie męczy.

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dla mnie korpo to Big4 lub inne marki ogólnoświatowe i międzynarodowe kancelarie prawne. Firma z wyłącznie polskim kapitałem o dla mnie nie jest korpo, choćby miała i 1000 pracowników.
O to, to
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 20:29   #2196
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, to ja też wolę pracować na back office, bezpośrednia praca z klientem mnie męczy.
Ja tak samo. Dzięki ostatniej pracy właśnie przekonałam się, że do takiej pracy jestem stworzona I choć już tam nie pracuję, to wiem, że właśnie w takim charakterze chciałabym związać swoją przyszłość.

Cytat:
Napisane przez lalaith
Ja powiem tak. Wykształcenie mam totalnie niekierunkowe, skończyłam resa, marzyłam o pracy w zawodzie, ale to się okazało nierealne, wyjechałam za granice, nauczyłam się języków pracując z dziećmi, w sklepach, sprzątając. Wróciłam do PL i przeszłam wiele procesów rekrutacyjnych w korporacjach, ciągle byłam zapraszana na rozmowy. Po 5 miesiącach dostałam pracę.
Ojej, 5 miesięcy, a ja już chciałabym pracować, a dopiero zaczęłam wysyłać cv. Ale coraz bardziej się przekonuję do tego, aby zrobić mgr i po nich dopiero poszukać pracy w korporacji. Prędzej chyba znajdę pracy jako recepcjonistka, albo w jakimś biurze. Zreszta nie mam pojęcia, co mnie czeka w najbliższych miesiącach do września :P
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 20:30   #2197
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Lalaith, miałaś w CV wpisane te prace?

Jakich języków się nauczyłaś?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 20:40   #2198
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Oo, zdradzisz na PW co to za firma i jaki zespół planują tworzyć ? Szczerze mówiąc, to ja też wolę pracować na back office, bezpośrednia praca z klientem mnie męczy.



O to, to
Szukam teraz raczej pracy "w zawodzie", z dala od wszelkiej księgowości, więc nie wiem na ile się to spotka z tym co Cię interesuje (derywaty, wycena, zastosowania tego czego nauczyłam się m.in. na ekonometrii, w ogłoszeniach preferują fizyków i matematyków).

_nouvelle_, jak Twój ndierlandzki?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 21:37   #2199
Meakayla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 39
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Prawdy i mity o UP:[reklama]

Szukaliście tam kiedyś pracy?

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-04-05 o 23:06 Powód: [reklama]
Meakayla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 08:25   #2200
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Mnie praca w korporacji w ogóle nie interesuje.

W ogóle to się chyba do niczego nie nadaję i tyle.

Chyba zwalę podyp. - co jest wręcz śmieszne, ale nie mam siły pisać pracy, uczyć się - głupia byłam, że w ogóle na nią poszłam. To samo z ang.
Zmarnowałam życie....mam wszystkiego dość, nie chcę tak dłużej żyć. Nie nawiedzę całej ☠☠☠☠☠☠☠onej Polski, że też musiałam się urodzić w tym kraju.

Ten wątek mi tylko pokazuję, że jestem do niczego.

lalaith - dzięki na pewno się odezwę.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2014-04-06 o 08:32
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 10:36   #2201
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Hmm, ale korporacja korporacji nierowna. Dla mnie korporacja to duża firma o zasięgu międzynarodowym, nie tylko ogólnopolskim. A do takich raczej biorą tylko z wyższym wykształceniem.
ta jest miedzynarodowa...
jak widac, nie tylko.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Mnie praca w korporacji w ogóle nie interesuje.

W ogóle to się chyba do niczego nie nadaję i tyle.

Chyba zwalę podyp. - co jest wręcz śmieszne, ale nie mam siły pisać pracy, uczyć się - głupia byłam, że w ogóle na nią poszłam. To samo z ang.
Zmarnowałam życie....mam wszystkiego dość, nie chcę tak dłużej żyć. Nie nawiedzę całej ☠☠☠☠☠☠☠onej Polski, że też musiałam się urodzić w tym kraju.
wiesz co Ci powiem? u mnie w zyciu dzieje sie ostatnio tyle zlego, ze tak naprawde w dupie mam to, ze ma prace, ze zarabiam, ze mam swoj kat... wali mnie nawet podwyzka czy dlugo wyczekiwana umowa. na wiele rzeczy nie masz wplywu, chociazby na urodzinie sie w naszym przechu***** kraju, wiec rob to co mozesz najlepiej a na to, co nie masz wplywu, po prostu sobie odpusc. zacisnij zeby, napisz prace, szkoda marnowac czas i pieniadze! to akurat mozesz zmienic, wystarczy tylko przysiasc.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

chce sie z wami pozegnac.
tak jak napisalam powyzej, dzieje sie u mnie bardzo zle i uwierzcie, ze praca w tym wszystkim to najmniejszy problem...

zycze wam sukcesow zawodowych i wiary w siebie i w lepsze jutro...
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 11:15   #2202
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Lalaith, miałaś w CV wpisane te prace?

Jakich języków się nauczyłaś?
A miałam, wszystko miałam

Niemiecki, angielski, takie tam

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Mnie praca w korporacji w ogóle nie interesuje.

W ogóle to się chyba do niczego nie nadaję i tyle.

Chyba zwalę podyp. - co jest wręcz śmieszne, ale nie mam siły pisać pracy, uczyć się - głupia byłam, że w ogóle na nią poszłam. To samo z ang.
Zmarnowałam życie....mam wszystkiego dość, nie chcę tak dłużej żyć. Nie nawiedzę całej ☠☠☠☠☠☠☠onej Polski, że też musiałam się urodzić w tym kraju.

Ten wątek mi tylko pokazuję, że jestem do niczego.

lalaith - dzięki na pewno się odezwę.
Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
wiesz co Ci powiem? u mnie w zyciu dzieje sie ostatnio tyle zlego, ze tak naprawde w dupie mam to, ze ma prace, ze zarabiam, ze mam swoj kat... wali mnie nawet podwyzka czy dlugo wyczekiwana umowa. na wiele rzeczy nie masz wplywu, chociazby na urodzinie sie w naszym przechu***** kraju, wiec rob to co mozesz najlepiej a na to, co nie masz wplywu, po prostu sobie odpusc. zacisnij zeby, napisz prace, szkoda marnowac czas i pieniadze! to akurat mozesz zmienic, wystarczy tylko przysiasc.
A mnie denerwuje takie pisanie jak to w PL jest źle, gdzie i ile czasu mieszkałyście za granicą żeby tak mówić?

niv zrób jak mówi tusia czasami trzeba zacisnąć zęby i powalczyć, opłaci się!

Co do pracy w korpo też sobie nigdy siebie w takim środowisku nie wyobrażałam, a teraz czuję się w pracy jak ryba w wodzie. Moim marzeniem była praca w więzieniu, no ale się nie udało. Dzięki temu spędziłam szalone 2 lata na szalonej zielonej wyspie i.. nie zmieniłabym tego czasu i swojego życia na żadne inne, choć wiele w nim nocy przepłakałam ze zmęczenia i bezsilności. Wierzę w los, karme i intuicję. I nie zawodzą.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 11:27   #2203
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

No cóż, ja wychodzę z założenia, że do korpo na stanowiska kierownicze mało kto się dostanie i szkoda czasu na marzenia o tym. Ja pracowałam w korpo i tak, kierownikiem działu finansowego była dziewczyna bez tego magicznego mgr Ale pracowała tam ponad 8 lat więc...
Znajomy dostał pracę w korpo w Japonii, a wykształcenie ma średnie, za to sporo doświadczenia. Da się. Trzeba mieć szczęście, ale się da.

Natomiast taka firma jak E&Y... wiem, że korpo, ale dla mnie moloch z którym bym nie chciała mieć nic wspólnego
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 11:28   #2204
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A mnie denerwuje takie pisanie jak to w PL jest źle, gdzie i ile czasu mieszkałyście za granicą żeby tak mówić?
A co ty nie wiesz, że zagranico to mleko, miód i sielanka?
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 11:33   #2205
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Łatwo pisać żeby zaciskać zęby, ale ile można? ile można się łudzić, ile można ciągle się płaszczyć na zasr....nych rozmowach, ile można czytać ogłoszeń. Po tylu porażkach w co jeszcze można wierzyc????MOżna się starać nie wiadomo jak ale jak człowiek ma pecha to sobie może te starania w wsadzić!!! Ja to czuje że jestem tylko warta splunięcia na mnie i zdeptania mnie brudnym buciorem do podłoża....
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 12:20   #2206
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Mnie praca w korporacji w ogóle nie interesuje.

W ogóle to się chyba do niczego nie nadaję i tyle.

Chyba zwalę podyp. - co jest wręcz śmieszne, ale nie mam siły pisać pracy, uczyć się - głupia byłam, że w ogóle na nią poszłam. To samo z ang.
Zmarnowałam życie....mam wszystkiego dość, nie chcę tak dłużej żyć. Nie nawiedzę całej ☠☠☠☠☠☠☠onej Polski, że też musiałam się urodzić w tym kraju.

Ten wątek mi tylko pokazuję, że jestem do niczego.
.
Zawsze mogłaś się urodzić np, w Mołdawii - ceny podobne jak w PL, a średnia pensja netto wynosi 750 zł.
Mogłaś się urodzić jeszcze w kilkudziesięciu innych państwach, gdzie poziom życia jest znacznie niższy niż w PL.

W dzisiejszych czasach możesz sobie wybrać w jakim kraju chcesz żyć - nie widzę przeszków.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 12:37   #2207
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A co ty nie wiesz, że zagranico to mleko, miód i sielanka?
Nikt tak nie mówi, ale jak się widzi co się robi z tym krajem to się nóż w kieszeni otwiera.
Za granica za najniższą można jakoś przeżyć biednie ale można, bez żadnych rarytasów jak się niektórym wydaje. A tu to trzeba się zastanawiać czy płacić rachunki czy kupić jedzonko. Jeśli ktoś w PL w miarę dobrze zarabia to może nie widzi różnicy. Ale żyć tu za najniższą albo poniżej tego to nic dziwnego, że różne myśli do głowy przychodzą.
No i ta ludzka mentalność. Mieszkam na wsi i tu ludzie z otwartą paszczą stoją i patrzą bo idę ze swoim facetem np. to jest chore. A w UK mogłam dupe wypiąc, nasrać za przeproszeniem na środku ulicy i nikt na to uwagi nie zwracał.

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2014-04-06 o 12:38
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 12:49   #2208
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4591423 3]Nikt tak nie mówi, ale jak się widzi co się robi z tym krajem to się nóż w kieszeni otwiera.
Za granica za najniższą można jakoś przeżyć biednie ale można, bez żadnych rarytasów jak się niektórym wydaje. A tu to trzeba się zastanawiać czy płacić rachunki czy kupić jedzonko. Jeśli ktoś w PL w miarę dobrze zarabia to może nie widzi różnicy. Ale żyć tu za najniższą albo poniżej tego to nic dziwnego, że różne myśli do głowy przychodzą.
No i ta ludzka mentalność. Mieszkam na wsi i tu ludzie z otwartą paszczą stoją i patrzą bo idę ze swoim facetem np. to jest chore. A w UK mogłam dupe wypiąc, nasrać za przeproszeniem na środku ulicy i nikt na to uwagi nie zwracał.[/QUOTE]

Za granicą czyli w krajach bogatszych od Polski. Bo większość świata jednak biedniejsza jest.

Owszem możesz pracować za granicą, za najniższą krajową, dużo poniżej swoich kwalifikacji. Ale jednak wielu z nas to nie wystarcza do szczęścia. Wracamy żeby zawalczyć.

Mentalność? Mieszkam w PL w dużym mieście, jestem anonimowa, w IE nigdy taka nie byłam. Duże miasto to duże miasto. Wieś to wieś. Nie ma znaczenia gdzie.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 12:50   #2209
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4591423 3]Nikt tak nie mówi, ale jak się widzi co się robi z tym krajem to się nóż w kieszeni otwiera.
Za granica za najniższą można jakoś przeżyć biednie ale można, bez żadnych rarytasów jak się niektórym wydaje. A tu to trzeba się zastanawiać czy płacić rachunki czy kupić jedzonko. Jeśli ktoś w PL w miarę dobrze zarabia to może nie widzi różnicy. Ale żyć tu za najniższą albo poniżej tego to nic dziwnego, że różne myśli do głowy przychodzą.
No i ta ludzka mentalność. Mieszkam na wsi i tu ludzie z otwartą paszczą stoją i patrzą bo idę ze swoim facetem np. to jest chore. A w UK mogłam dupe wypiąc, nasrać za przeproszeniem na środku ulicy i nikt na to uwagi nie zwracał.[/QUOTE]
Za granicą czyli gdzie? Większość ludzi na świecie ma znacznie niższy poziom życia w porównaniu do Polski.
22% ludzkości żyje za mniej niż 1,25USD dziennie.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 12:58   #2210
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4591423 3]Nikt tak nie mówi, ale jak się widzi co się robi z tym krajem to się nóż w kieszeni otwiera.
Za granica za najniższą można jakoś przeżyć biednie ale można, bez żadnych rarytasów jak się niektórym wydaje. A tu to trzeba się zastanawiać czy płacić rachunki czy kupić jedzonko. Jeśli ktoś w PL w miarę dobrze zarabia to może nie widzi różnicy. Ale żyć tu za najniższą albo poniżej tego to nic dziwnego, że różne myśli do głowy przychodzą.
No i ta ludzka mentalność. Mieszkam na wsi i tu ludzie z otwartą paszczą stoją i patrzą bo idę ze swoim facetem np. to jest chore. A w UK mogłam dupe wypiąc, nasrać za przeproszeniem na środku ulicy i nikt na to uwagi nie zwracał.[/QUOTE]

Może jestem okropna, ale ja tego nie widzę. I nie mam tu na myśli Warszawy, tylko np moje rodzinne miasteczko, gdzie na 15 tysięcy ludzi jest chyba ze 20% bezrobocia, a pensja mojej mamy, która zarabia chyba 1900 netto to bogactwo. Jadę tam raz na jakiś czas i naprawdę nie zauważyłam żeby te rzekomo biedne rodziny biedowały tak bardzo, co by musieć wybierać między jedzeniem a rachunkami. Za to coraz częściej widzę patologiczne płodzenie kolejnych dzieciaków (i nie mam na myśli 10, bo co rok to prorok, tylko np 3. Serio, jak ktoś ma dwoje to naprawdę koniecznie musi mieć więcej, nawet jak mało zarabia?), bo jakoś to będzie, a dzieci, które już istnieją latają po podwórku ze srajfonami, na które nawet mnie średnio stać w tym momencie. Większość moich rówieśników też niby taka biedna, a na kredyty, wesela, samochody i wycieczki sobie pozwalają, oczywiście w większości za hajs rodziców, ale znowu - nieważne skąd mają, biedy nie klepią. A za granicą żeby dorobić się czegokolwiek, trzeba chyba kilku lat, prawda? Sorry, ale wyjechać i żyć biednie, bez rarytasów to nic fajnego i człowiek długo tak nie pociągnie. Jak w Polsce nie ma pracy i perspektyw, to wiadomo, że lepiej wyjechać, ale nie przesadzałabym z tym, że tutaj to tak źle i w ogóle.



Villemka, co tam Mołdawia, w takiej Tanzanii ludzie nie mają nawet szczoteczek do zębów. To jest dopiero tragedia.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-04-06 o 13:00
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 12:59   #2211
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4591423 3]Nikt tak nie mówi, ale jak się widzi co się robi z tym krajem to się nóż w kieszeni otwiera.
Za granica za najniższą można jakoś przeżyć biednie ale można, bez żadnych rarytasów jak się niektórym wydaje. A tu to trzeba się zastanawiać czy płacić rachunki czy kupić jedzonko. Jeśli ktoś w PL w miarę dobrze zarabia to może nie widzi różnicy. Ale żyć tu za najniższą albo poniżej tego to nic dziwnego, że różne myśli do głowy przychodzą.
No i ta ludzka mentalność. Mieszkam na wsi i tu ludzie z otwartą paszczą stoją i patrzą bo idę ze swoim facetem np. to jest chore. A w UK mogłam dupe wypiąc, nasrać za przeproszeniem na środku ulicy i nikt na to uwagi nie zwracał.[/QUOTE]

I to byłoby zdrowe ? Myślałam, że jednak coś różni ludzi od zwierząt...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:04   #2212
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Może jestem okropna, ale ja tego nie widzę. I nie mam tu na myśli Warszawy, tylko np moje rodzinne miasteczko, gdzie na 15 tysięcy ludzi jest chyba ze 20% bezrobocia, a pensja mojej mamy, która zarabia chyba 1900 netto to bogactwo. Jadę tam raz na jakiś czas i naprawdę nie zauważyłam żeby te rzekomo biedne rodziny biedowały tak bardzo, co by musieć wybierać między jedzeniem a rachunkami. Za to coraz częściej widzę patologiczne płodzenie kolejnych dzieciaków, bo jakoś to będzie, a dzieci, które już istnieją latają po podwórku ze srajfonami, na które nawet mnie średnio stać w tym momencie. Większość moich rówieśników też niby taka biedna, a na kredyty, wesela, samochody i wycieczki sobie pozwalają, oczywiście w większości za hajs rodziców, ale znowu - nieważne skąd mają, biedy nie klepią. A za granicą żeby dorobić się czegokolwiek, trzeba chyba kilku lat, prawda? Sorry, ale wyjechać i żyć biednie, bez rarytasów to nic fajnego i człowiek długo tak nie pociągnie. Jak w Polsce nie ma pracy i perspektyw, to wiadomo, że lepiej wyjechać, ale nie przesadzałabym z tym, że tutaj to tak źle i w ogóle.



Villemka, co tam Mołdawia, w takiej Tanzanii ludzie nie mają nawet szczoteczek do zębów. To jest dopiero tragedia.
Pozostaje mi się zgodzić w całości z Twoim postem.

Ja pochodzę z małego miasta na Podkarpaciu - i jak tam jestem jakoś nie widzę tej wielkiej biedy. Ok, może po prostu nie zawsze jest łatwo i pięknie, jak w serialu. Ale poziom życia zmienił się naprawdę znacząco. Jak byłam mała, moja mama nie miała nawet bieżącej wody, tylko nosiła wodę ze studni. Teraz ma full wyposażoną kuchnię z ogromną lodówką i zmywarką, a minęło tylko 23 lata. To jest przepaść. Dajcie Polsce jeszcze trochę czasu.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:05   #2213
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Za granicą czyli gdzie? Większość ludzi na świecie ma znacznie niższy poziom życia w porównaniu do Polski.
22% ludzkości żyje za mniej niż 1,25USD dziennie.
W krajach starej unii np.
U Polsce nic się nie opłaca. Jestem ze wsi. Kiedyś uprawiało sie chmiel np i kasa była z tego spora, A teraz to się nie opłaca. A w UK dalej się uprawia na małych areałach i farmerzy z tego żyją. Nie wiem czy tam mają rozsądnych polityków czy co? Ale żyć się da. U nas co najwyżej można się garba dorobić, bo nic się nie opłaca i wszystko likwidują. Ale rolnik bogaty, bo ma dopłaty
Jakoś nie wierzę że 3 mln Polaków wyjechało, żeby żyć za mniej niż 1,25 USD dziennie.
No ale faktycznie jak się porówna że człowiek za przeproszeniem <zle slowo> za 1000zł (i na nic nie może sobie pozwolić) a tam w Afryce z głodu umierają to lżej się na duszy robi.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-07 o 09:07 Powód: <zle slowo>
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:07   #2214
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Pozostaje mi się zgodzić w całości z Twoim postem.

Ja pochodzę z małego miasta na Podkarpaciu - i jak tam jestem jakoś nie widzę tej wielkiej biedy. Ok, może po prostu nie zawsze jest łatwo i pięknie, jak w serialu. Ale poziom życia zmienił się naprawdę znacząco. Jak byłam mała, moja mama nie miała nawet bieżącej wody, tylko nosiła wodę ze studni. Teraz ma full wyposażoną kuchnię z ogromną lodówką i zmywarką, a minęło tylko 23 lata. To jest przepaść. Dajcie Polsce jeszcze trochę czasu.
Obrzeża Krakowa - dopiero jak byłam w podstawówce to doczekaliśmy się telefonu stacjonarnego...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:10   #2215
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Obrzeża Krakowa - dopiero jak byłam w podstawówce to doczekaliśmy się telefonu stacjonarnego...
No właśnie, a teraz wszyscy w kieszeni mają smarftony
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:11   #2216
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Dziewczyny, ale co innego jak się ma lat 20 - 28, ja mam więcej, ile mam czekać, i zaciskać zęby do 40, 50, a może do emerytury.

- najpierw studia, dla mnie priorytetem była nauka, nie miałam czasu i możliwości na różne spotkania, czy wyjazdy,

- potem praca, chciałam lepiej nauczyć się angielskiego przez kilka lat dojeżdżałam 60 km w jedną stronę na lekcje, uczyłam się w domu,

- studia podyplomowe żeby trochę zmienić profil zawodowy, dowiedzieć się czegoś więcej,

- do tego kursy i szkolenia,

- przeprowadzka do innego miasta, bo może będzie łatwiej o lepszą pracą plus u mnie w mieście pracy nie ma,

- praca po 9-10 godzin, praca trochę powyżej minimalnego wynagrodzenia, problemy ze snem, bo może ze zmęczenia coś zrobiłam źle itd.

Do tego wszystkiego cały czas problemy zdrowotne.

Naprawdę poważnie się zastanawiam na co mi to wszystko było Po co się tak starałam. Nie mam poczucia bezpieczeństwa - żyje z dnia na dzień, nie mam oszczędności, chyba nigdy nie będzie mnie stać na samodzielne wyjęcia mieszkania, na zakup to już w ogóle szans nie ma.

Nigdzie nie napisałam, że praca zagranicą jest super, ale jak porównam swoje życie w Polsce, a życie np. mojego kuzyna w Niemczech to widzę przepaść. On po zawodówce, niemieckiego zero, polski średnio i żyje sobie spokojnie, ja studia, kursy, angielski i siedzę w wynajętym pokoju, bez perspektyw.

Część moich znajomych aktualnie w Polsce zarabia na rękę 800 - 1.000 zł.

Biedę widzę i to dość często, ludzi żyjących od pierwszego do pierwszego też znam wielu. O biedzie się może nie mówi, żyje się z pożyczek, kredytów i jakoś ciągnie.


Wiem, że Wizaż to Wizaż.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2014-04-06 o 13:17
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:12   #2217
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4591462 0]W krajach starej unii np.
U Polsce nic się nie opłaca. Jestem ze wsi. Kiedyś uprawiało sie chmiel np i kasa była z tego spora, A teraz to się nie opłaca. A w UK dalej się uprawia na małych areałach i farmerzy z tego żyją. Nie wiem czy tam mają rozsądnych polityków czy co? Ale żyć się da. U nas co najwyżej można się garba dorobić, bo nic się nie opłaca i wszystko likwidują. Ale rolnik bogaty, bo ma dopłaty
Jakoś nie wierzę że 3 mln Polaków wyjechało, żeby żyć za mniej niż 1,25 USD dziennie.
No ale faktycznie jak się porówna że człowiek za przeproszeniem zapierdala za 1000zł (i na nic nie może sobie pozwolić) a tam w Afryce z głodu umierają to lżej się na duszy robi.[/QUOTE]
Próbujemy Ci tylko uświadomić, że patrzysz bardzo jednostronnie - jasne, że są kraje bogatsze, tak samo jak są i bogaci ludzie w PL, ale jednak większośc jest biedniejsza.

I w życiu nie śmiałabym powiedzieć, że w Polsce NIC się nie opłaca.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:12   #2218
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ja pochodzę z małego miasta na Podkarpaciu - i jak tam jestem jakoś nie widzę tej wielkiej biedy. Ok, może po prostu nie zawsze jest łatwo i pięknie, jak w serialu. Ale poziom życia zmienił się naprawdę znacząco. Jak byłam mała, moja mama nie miała nawet bieżącej wody, tylko nosiła wodę ze studni. Teraz ma full wyposażoną kuchnię z ogromną lodówką i zmywarką, a minęło tylko 23 lata. To jest przepaść. Dajcie Polsce jeszcze trochę czasu.
Ja widzę biedę na każdym kroku. Znam ludzi którzy nie mają w domu ciepłej wody i toalety ( i to nie dotyczy tylko wsi i starszych ludzi) a z drugiej strony budują się bogacze i stawiają piętrowe kamienice. Kilku moich znajomych się buduje i wszystko za pieniądze zarobione w Niemczech, Szwajcarii czy UK.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:14   #2219
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No właśnie, a teraz wszyscy w kieszeni mają smarftony
Ja nie mam (Nokia z jakimś symbianem czy jak to się tam zwie - tyle mogłam poświęcić z pierwszej wypłaty na telefon).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:15   #2220
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Próbujemy Ci tylko uświadomić, że patrzysz bardzo jednostronnie - jasne, że są kraje bogatsze, tak samo jak są i bogaci ludzie w PL, ale jednak większośc jest biedniejsza.

I w życiu nie śmiałabym powiedzieć, że w Polsce NIC się nie opłaca.
NIC to może zbyt ogólnikowo powiedziane. No ale rolnictwo na małym areale jest praktycznie nieopłacalne. A kiedyś można było z tego bardzo dobrze żyć.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.