Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 07:39   #1081
Nadezhda
Zadomowienie
 
Avatar Nadezhda
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 419
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Hej
U mnie dzisiaj 17+2, ale dalej ruchów nie czuje, dalej nie wiem jakiej płci jest dziecko.... Ale.wxzoraj na dopplerze posłuchałam tętna
__________________



Nadezhda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 07:46   #1082
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Uda się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

U mnie 19+2 tydz maleństwo coraz mocniej daje znać o sobie 🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:12   #1083
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cześć
U mnie 20+2 i dzisiaj połówkowe

Do tego cieplutko z samego rana
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:28   #1084
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Cześć
U mnie 20+2 i dzisiaj połówkowe

Do tego cieplutko z samego rana
Kciuki



Ultra Tobie też kciuki, żeby pokazało co ma między nogami
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry zazdroszczę Wam, że już kompletujecie wyprawki... Ja na razie totalnie w temacie remontu i pozbywania się niepotrzebnych rzeczy przed nim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A za pisałaś się na dodatkowe usg?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały

Edytowane przez Margosia__
Czas edycji: 2019-05-21 o 08:28
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:34   #1085
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Kciuki



Ultra Tobie też kciuki, żeby pokazało co ma między nogami
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

A za pisałaś się na dodatkowe usg?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Nie. Faktycznie tak, jak któraś tu pisała (przepraszam, nie pamiętam kto to był) po próbie rezerwacji wyskakiwalo mi, że to zwykle usg w luxmedzie 140zl. To już wolę dopłacić i iść na 3D. Na razie temat zostawiłam, bo w sumie i tak nie kupuję wyprawki, mam mnóstwo innych spraw na głowie, więc nie mam ciśnienia na poznanie płci a jak mnie znów przyciśnie to poszukam czegoś prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:35   #1086
GotiG335
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
GotiG335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:38   #1087
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
Pewnie, napisz coś więcej o sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 08:40   #1088
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!

Siemka

Carmelove, Ultra, udanych wizyt


Jakie macie/ planujecie wózki? Ma któraś na trzech kołach?
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:52   #1089
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No właśnie to straszenie przez znajomych to jest jakaś porażka.


Właśnie ostatnio też doszłam do takiego wniosku, że ok to na pewno jest cierpienie, ale chyba nie jest to porównywalne z ukrzyżowaniem, skoro niektórzy decydują się drugi raz?
Z drugiej strony ta moja koleżanka co rodziła niedawno powiedziała, że albo wazektomia albo celibat


Właśnie ja też bym chciała świadomie, chciałabym wiedzieć co się ze mną dzieje a nie panikować czy to normalne czy właśnie umieram czy mi zaraz kregosłup pęknie. Jak wiem podczas jakiegoś zabiegu czy coś, że w danym momencie MA boleć i to w określony sposób, to jakoś znoszę, lepiej lub gorzej ale chociaż bez paniki.
Jak miałam te wspomniane kamienie na nerkach to jechałam do szpitala z paniką bo nie wiedziałam, czy to ma tak boleć, czy pękł mi moczowód i za 5 min umrę

Pół ciąży przejechałam na tym podejściu

Odważna jesteś
Pytanie czy się boisz to bym chyba odpowiedziała "nie kuwa, wcale, dzięki za przypomnienie"



Dla mnie pierwsze były wzruszające, teraz są creepy Ale cieszę się, jak się rusza, wiem, że tam urzęduje.


Mnie to jakoś wczoraj uderzyło i pół godziny patrzyłam tępo w okno


Ultra to to: https://www.amazon.com/Ina-Mays-Guid.../dp/0553381156 ?
Polskiej wersji nie mogę znaleźć.
Kurczę nie wiem jak wersja ENG wygląda Polska jest taka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146021/porod-naturalny i faktycznie jest trudno dostępna. Używki chodzą po 200zł w górę! Rok polowałam i nie ustrzeliłam. Ale mam pdf jeśli skapitulujesz w poszukiwaniach to mogę się podzielić
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
EwelinciaLipiec dwa tygodnie temu miała 200 gram Różowe ciuszki to już mam nagromadzone, aż mi się znudziły i w zieleń teraz idę

Margosia Zanim jeszcze była w brzuszku miała imię - Lilia
Wpisac imię na pierwszą?
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Zainteresowałyście mnie z tym gazem

Właśnie a co się kupuje w Gemini do wyprawki?

octenisept, lanolinę, te silikonowe na cycki, obcinacz do paznokci, sudocrem, gazy itd, podpaski, podklady na łóżko, co jeszcze? Bo czytam, że ludzie wielkie zamówienia robią i nie wiem na co
Silikony na cycki to szit. Bierz Maltan! Tantum Rosa też się przyda
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja mam do dla dziecka

Krem na każdą pogodę
Mleczko pielęgnacyjne
Płyn do kapieli
Bephanten
Sól fizjologiczna
Waciki
Spirytus do pępka
Chusteczki nawilżone
Pampersy
Nożyczki
Smoczek
Podkład do przewijania
Katarek/ frida
Butelka
Szczoteczka do włosów

A to dla siebie:
Podklady poporodowe
Podpaski duże
Maltan
Tantum rosa
Wkładki laktacyjne

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Wiadomo jak pierwsze dziecko to można przy okazji zamówienia wziąć inhalator, czopki, coś na wychodzace zęby i inne takie co się przydają żeby naturalne wyprowadzać dziecko z lekkich infekcji.
Pępka już się nie smaruje alkoholem. Starałam się tylko nie moczyć podczas kąpania.
Ranę po cc też niczym nie smarowałam, szarym mydełkiem obmywałam i ładnie się goiło, śladu nie mam
Ja generalnie jestem zdania że im mniej tym lepiej.
Kupię sól fizjologiczną, Maltan na cycki, Sudocrem do pupci, emolienta do kąpieli, podkłady podpaski duże i tyle Ja nawet dziecka nie smarowałam kremem, a już na pewno nie oliwką. A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka

Carmelove, Ultra, udanych wizyt


Jakie macie/ planujecie wózki? Ma któraś na trzech kołach?
Dzięki
Te trójkołowe są niestabilne szczególnie jak np zjeżdżasz z krawężnika czy jakiegoś podwyższenia, gdy ciężar przechodzi na to 1 kółko. Ja mam wózek z dwoma kołami z przodu ale blisko siebie są osadzone i jest podobny problem. Kilka razy myślałam że się wywróci ten wózek.
Mam MiluKids - skusiłam się na coś nowego, nie jestem z niego zadowolona. Teraz używam go jako spacerówke dla Alicji. W październiku założę z powrotem gondole, przemęczymy jakoś te pół roku i na wiosnę kupię jakąś fajną spacerówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 08:53   #1090
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Cześć
U mnie 20+2 i dzisiaj połówkowe

Do tego cieplutko z samego rana
Mocne kciuki 🤞 😍
Pochwal się później
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:04   #1091
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Kciuki za wizyty oby dzieci pokazały co mają do pokazania

My już znamy teemin operacji tzta, już jest stres ;/

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Kurczę nie wiem jak wersja ENG wygląda Polska jest taka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146021/porod-naturalny i faktycznie jest trudno dostępna. Używki chodzą po 200zł w górę! Rok polowałam i nie ustrzeliłam. Ale mam pdf jeśli skapitulujesz w poszukiwaniach to mogę się podzielić Wpisac imię na pierwszą?Silikony na cycki to szit. Bierz Maltan! Tantum Rosa też się przyda Pępka już się nie smaruje alkoholem. Starałam się tylko nie moczyć podczas kąpania.
Ranę po cc też niczym nie smarowałam, szarym mydełkiem obmywałam i ładnie się goiło, śladu nie mam
Ja generalnie jestem zdania że im mniej tym lepiej.
Kupię sól fizjologiczną, Maltan na cycki, Sudocrem do pupci, emolienta do kąpieli, podkłady podpaski duże i tyle Ja nawet dziecka nie smarowałam kremem, a już na pewno nie oliwką. A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Dzięki
Te trójkołowe są niestabilne szczególnie jak np zjeżdżasz z krawężnika czy jakiegoś podwyższenia, gdy ciężar przechodzi na to 1 kółko. Ja mam wózek z dwoma kołami z przodu ale blisko siebie są osadzone i jest podobny problem. Kilka razy myślałam że się wywróci ten wózek.
Mam MiluKids - skusiłam się na coś nowego, nie jestem z niego zadowolona. Teraz używam go jako spacerówke dla Alicji. W październiku założę z powrotem gondole, przemęczymy jakoś te pół roku i na wiosnę kupię jakąś fajną spacerówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja oliwki nie używałam w ogóle, jedynie to jakieś balsam z dobrym skladem, bo dzieciaki miały mocno wysuszona skórę.
U mnie spirytus na pępek bo nic innego się nie sprawdza, dzieciakom bardzo długo się pępek utrzymywał i tylko stara sprawdzona metoda zadziałała
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 09:05   #1092
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty oby dzieci pokazały co mają do pokazania

My już znamy teemin operacji tzta, już jest stres ;/
Dziękuję. Mam nadzieje że moje w końcu pokaże. Coraz bardziej czuje dziewuszkę
Na długo przed rozwiązaniem? Będzie miał czas się zregenerować? Współczuję. Ja na twoim miejscu też bym przechodziła stres większy niż jakby operacja mnie dotyczyła. O jak dobrze, że to my kobiety rodzimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:07   #1093
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziękuję. Mam nadzieje że moje w końcu pokaże. Coraz bardziej czuje dziewuszkę
Na długo przed rozwiązaniem? Będzie miał czas się zregenerować? Współczuję. Ja na twoim miejscu też bym przechodziła stres większy niż jakby operacja mnie dotyczyła. O jak dobrze, że to my kobiety rodzimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już 30.05 ... Chyba będę musiała poprosić o coś na nerwy, bo jego poprzednia operację masakrycznie zaniosłam.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:09   #1094
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty oby dzieci pokazały co mają do pokazania

My już znamy teemin operacji tzta, już jest stres ;/

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------




Ja oliwki nie używałam w ogóle, jedynie to jakieś balsam z dobrym skladem, bo dzieciaki miały mocno wysuszona skórę.
U mnie spirytus na pępek bo nic innego się nie sprawdza, dzieciakom bardzo długo się pępek utrzymywał i tylko stara sprawdzona metoda zadziałała
A faktycznie moja po tygodniu miała suche dłonie i na czole nad noskiem troche. Używałam próbkę kremu którą dostałam w szpitalu Himalaya. Bardzo fajny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Już 30.05 ... Chyba będę musiała poprosić o coś na nerwy, bo jego poprzednia operację masakrycznie zaniosłam.
A to coś poważnego? Może gin ci co coś da, na pewno się coś znajdzie na wyjątkowe sytuację dla kobiet w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:16   #1095
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Kurczę nie wiem jak wersja ENG wygląda Polska jest taka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146021/porod-naturalny i faktycznie jest trudno dostępna. Używki chodzą po 200zł w górę! Rok polowałam i nie ustrzeliłam. Ale mam pdf jeśli skapitulujesz w poszukiwaniach to mogę się podzielić Wpisac imię na pierwszą?Silikony na cycki to szit. Bierz Maltan! Tantum Rosa też się przyda Pępka już się nie smaruje alkoholem. Starałam się tylko nie moczyć podczas kąpania.
Ranę po cc też niczym nie smarowałam, szarym mydełkiem obmywałam i ładnie się goiło, śladu nie mam
Ja generalnie jestem zdania że im mniej tym lepiej.
Kupię sól fizjologiczną, Maltan na cycki, Sudocrem do pupci, emolienta do kąpieli, podkłady podpaski duże i tyle Ja nawet dziecka nie smarowałam kremem, a już na pewno nie oliwką. A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Dzięki
Te trójkołowe są niestabilne szczególnie jak np zjeżdżasz z krawężnika czy jakiegoś podwyższenia, gdy ciężar przechodzi na to 1 kółko. Ja mam wózek z dwoma kołami z przodu ale blisko siebie są osadzone i jest podobny problem. Kilka razy myślałam że się wywróci ten wózek.
Mam MiluKids - skusiłam się na coś nowego, nie jestem z niego zadowolona. Teraz używam go jako spacerówke dla Alicji. W październiku założę z powrotem gondole, przemęczymy jakoś te pół roku i na wiosnę kupię jakąś fajną spacerówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kremu nie używamy, do pupy weźmiemy zielony linomag bo to mi się sprawdziło a nie kosztuje miliona monet i coś na cycki ale niekoniecznie maltan bo mi nie podzedl, teraz polecają jakąś fioletowa lanoline (?),
Z płynów do kąpieli będziemy używać to co akurat starszak i będą miały

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty oby dzieci pokazały co mają do pokazania

My już znamy teemin operacji tzta, już jest stres ;/

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------




Ja oliwki nie używałam w ogóle, jedynie to jakieś balsam z dobrym skladem, bo dzieciaki miały mocno wysuszona skórę.
U mnie spirytus na pępek bo nic innego się nie sprawdza, dzieciakom bardzo długo się pępek utrzymywał i tylko stara sprawdzona metoda zadziałała
SA takie gaziki nasączone spirytusem, fajna sprawa do pepka

Mocne kciuki dla Was i cierpliwości i morza spokoju.


Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:18   #1096
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Ja dzisiaj 19+1

Tez jestesmy jeszcze na etapie wykanczania mieszkania, czekamy caly czas na zabudowe przedpokoju, wiec polowe rzeczy mamy w kartonach, dzieciece rzeczy tez w kartonach, wozek w kartonie i w jednym pokoju jest to po prostu wszystko wpierniczone jak w graciarni. Ma przyjsc zabudowa na poczatku czereca i juz sie nie moge doczekac, zeby w koncu miec wszystkie pokoje jak czlowiek i sie w koncu rozpakowac calkowicie po UWAGA!!! DWOCH latach przeprowadzek i remontow Normalnie bym sie upila gdyby nie ciaza Ciesze sie jak glupia.
Teraz jeszcze niech przestanie w kolko lac to zaczniemy urzadzac balkon, juz mam troche kwiatkow, dwie tuje i donice z pergola na pnacza
Wiem cos o uciazliwosci remontu bo dwa mieszkania wyremontowalismy w 80-90% samodzielnie i doszlam juz do etapu wyczerpania calkowitego. To mieszkanie robila nam w 100% ekipa a ja tylko ich nadzorowalam i czulam sie jak ksiezna Kate jak nie musialam tyrac uwalona w tych gipsach i klejach
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:21   #1097
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Nie. Faktycznie tak, jak któraś tu pisała (przepraszam, nie pamiętam kto to był) po próbie rezerwacji wyskakiwalo mi, że to zwykle usg w luxmedzie 140zl. To już wolę dopłacić i iść na 3D. Na razie temat zostawiłam, bo w sumie i tak nie kupuję wyprawki, mam mnóstwo innych spraw na głowie, więc nie mam ciśnienia na poznanie płci a jak mnie znów przyciśnie to poszukam czegoś prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że to dobra decyzja
Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
Witaj. Napisz coś wiecej
Sporo u nas potrojnych mam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj 19+1



Tez jestesmy jeszcze na etapie wykanczania mieszkania, czekamy caly czas na zabudowe przedpokoju, wiec polowe rzeczy mamy w kartonach, dzieciece rzeczy tez w kartonach, wozek w kartonie i w jednym pokoju jest to po prostu wszystko wpierniczone jak w graciarni. Ma przyjsc zabudowa na poczatku czereca i juz sie nie moge doczekac, zeby w koncu miec wszystkie pokoje jak czlowiek i sie w koncu rozpakowac calkowicie po UWAGA!!! DWOCH latach przeprowadzek i remontow Normalnie bym sie upila gdyby nie ciaza Ciesze sie jak glupia.

Teraz jeszcze niech przestanie w kolko lac to zaczniemy urzadzac balkon, juz mam troche kwiatkow, dwie tuje i donice z pergola na pnacza

Wiem cos o uciazliwosci remontu bo dwa mieszkania wyremontowalismy w 80-90% samodzielnie i doszlam juz do etapu wyczerpania calkowitego. To mieszkanie robila nam w 100% ekipa a ja tylko ich nadzorowalam i czulam sie jak ksiezna Kate jak nie musialam tyrac uwalona w tych gipsach i klejach
Ale będzie pieknie
I niech Wam się cudownie mieszka

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Ultra na którą idziecie na usg?
Możesz nam chyba wpisać Alicję ile byśmy nie myśleli nic ladniejszego juz nie wymyślimy
A wizytę mam 11.06

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:43   #1098
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.2

Margosia - dzieki

Powodzenia na wizytach

Kiedy ta operacja? Umknelo mi to w postach zupelnie.

Ultra podjade dzis do jednej biblioteki gdzie niby jestvta ksiazka, jak sie nie uda to odezwe sie po pdf
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 09:49   #1099
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziękuję. Mam nadzieje że moje w końcu pokaże. Coraz bardziej czuje dziewuszkę
Na długo przed rozwiązaniem? Będzie miał czas się zregenerować? Współczuję. Ja na twoim miejscu też bym przechodziła stres większy niż jakby operacja mnie dotyczyła. O jak dobrze, że to my kobiety rodzimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A faktycznie moja po tygodniu miała suche dłonie i na czole nad noskiem troche. Używałam próbkę kremu którą dostałam w szpitalu Himalaya. Bardzo fajny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

A to coś poważnego? Może gin ci co coś da, na pewno się coś znajdzie na wyjątkowe sytuację dla kobiet w ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zespolenie jelita cienkiego z grubym, więc dość poważnie ;/

Dzięki dziewczyny, w ogóle mam się wszystko zbiegło, bo przecież szwagierka też po tej cesarce będzie wymagała pomocy więc teściowa jedzie tam a ja swoją mamę będę musiała zaangażować ale jakoś damy radę
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-21, 10:14   #1100
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Kciuki
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka

Carmelove, Ultra, udanych wizyt
Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Mocne kciuki �� ��
Pochwal się później
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizyty oby dzieci pokazały co mają do pokazania
Dziękuję

Nie wiem czy nie mam rozejścia spojenia łonowego... Boli mnie jak chodzę (co prawda nie cały czas), jak się ubieram, tzn jak podnoszę nogę żeby założyć spodnie albo buty, a podobno przy rozejściu spojenia odczuwa się ból przy staniu na jednej nodze. Może ta ginekolożka by mi to sprawdziła.

Kupiłam dzisiaj arbuza w Biedronce i jak się do niego dorwałam to zjadłam już połowę

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
Witamy

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Już 30.05 ... Chyba będę musiała poprosić o coś na nerwy, bo jego poprzednia operację masakrycznie zaniosłam.
Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze przebiegło Operacje są stresujące...
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:25   #1101
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Zespolenie jelita cienkiego z grubym, więc dość poważnie ;/

Dzięki dziewczyny, w ogóle mam się wszystko zbiegło, bo przecież szwagierka też po tej cesarce będzie wymagała pomocy więc teściowa jedzie tam a ja swoją mamę będę musiała zaangażować ale jakoś damy radę
Rzeczywiscie duzo na Was spadlo na raz. Zdrowia i szybkiego wyjscia z problemow a potem cieszcie sie juz potomistwem
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:36   #1102
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ja do pępka używałam octaniseptu i do rany po cc też psikalam na początku. Teraz też używamy czasem octaniseptu, także na pewno kupimy.

A sylikonowe osłonki na piersi... Ja używałam, jedną pierś mam mniejszą i córka nie lubiła jej, w nakladce lepiej jadła z tej piersi. Ale kupiłam dopiero jak zobaczyłam, że będzie problem bez...

Oliwki ani balsamu nie uzywalismy, na początku tylko specjalny płyn żeby nie wysuszac skóry.

Do pupy też linomag zielony.

Ja z wyprawkowych rzeczy miałam zbędne rożki. Kupiłam chyba 2,bo znajoma mówiła że takie potrzebne... Jako rożek uzylismy raz... Dziecko wygodniej mi było bez tego trzymać. A rożki używałam jako kolderki...


Może zrobimy sobie na fb post wyprawkowy? I będziemy dawać rady co nam się sprawdziło, a co nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:43   #1103
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Ja do pępka używałam octaniseptu i do rany po cc też psikalam na początku. Teraz też używamy czasem octaniseptu, także na pewno kupimy.

A sylikonowe osłonki na piersi... Ja używałam, jedną pierś mam mniejszą i córka nie lubiła jej, w nakladce lepiej jadła z tej piersi. Ale kupiłam dopiero jak zobaczyłam, że będzie problem bez...

Oliwki ani balsamu nie uzywalismy, na początku tylko specjalny płyn żeby nie wysuszac skóry.

Do pupy też linomag zielony.

Ja z wyprawkowych rzeczy miałam zbędne rożki. Kupiłam chyba 2,bo znajoma mówiła że takie potrzebne... Jako rożek uzylismy raz... Dziecko wygodniej mi było bez tego trzymać. A rożki używałam jako kolderki...


Może zrobimy sobie na fb post wyprawkowy? I będziemy dawać rady co nam się sprawdziło, a co nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O a mi rożek się przydał, też miałam dwa na zmianę bo momentalnie się brudziły. Tylko usztywnienia wywaliłam z nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:45   #1104
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Od wczoraj mam jakoś szał. Wc zodiak sprzatałam, dziś gotuję🤦☠♀️ to ten słynny syndrom wicia gniazda, bo w pierwszej ciąży mnie ominął

Co do wyprawki to u nas na pewno do pępka spirytus, bo octanisept poprzednio się nie sprawdził. Ja miałam trzy kremy do pupy - zielony linomag na zaczerwienienie, Bepanten na odparzenie i sudokrem jak była tragedia.
U mnie ze smarowanie trochę bardziej skomplikowana sprawa, bo jesteśmy w grupie ryzyka AZS i ostatnio czytałam, że najlepiej jak najwcześniej używać emolientów. Muszę to jeszcze zgłębić, ale ostatnio mi w oko jakieś taka badania wpadły.

Ultra, carmelova- udanych wizyt

Cytat:
Napisane przez EwelinciaLipiec Pokaż wiadomość
Takie apteczne zakupy przerażają mnie najbardziej.
Łóżeczko bo spać gdzieś musi, ciuszki bo ubrać trzeba, wózek żeby wyjść, do karmienia cycek będzie ale cała apteka i ile jakich pieluszek itd to kosmos
Zostawiam na długie później 🤣
E tam. Ogarniesz bez problemu. Z czasem na pewno jakaś spoko lista się pojawi na pierwszej stronie, to wtedy raz dwa Ci pójdzie.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja miałam 5 tetrowych i dwie flanelowe, które robiły za prześcieradło w gondolce i lekki kocyk bo to lato było

A tetrowe przydałaby się tylko u lekarzy

Później tetrowe bardziej przydały się babci do robienia nalewek

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:40 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------

Zamiast wanienki polecam też wiaderko do kąpieli jast idealne bo łatwo je zabrać w podróż, zajmuje mniej miejsca, łatwe do przenoszenia jeśli ktoś kapie sam i służy na długo, bo ja od 5 lat noszę w nim pranie

A tak poważnie to serio polecam

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Ja pieluch tetrowych, muślinowych i bambusowych mam całą szufladę z czego tetrowe to najmniej używane. A babusową pieluchę 150x150 syn używa do dziś zamiast kołdry . Wiaderko mieliśmy, ale dla mnie nie. Jakoś nam w nim to mycie nie szło.
Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
Hej witamy
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka

Carmelove, Ultra, udanych wizyt


Jakie macie/ planujecie wózki? Ma któraś na trzech kołach?
Ja mam Mutsy Igo . Dla mnie rewelacja
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Zespolenie jelita cienkiego z grubym, więc dość poważnie ;/

Dzięki dziewczyny, w ogóle mam się wszystko zbiegło, bo przecież szwagierka też po tej cesarce będzie wymagała pomocy więc teściowa jedzie tam a ja swoją mamę będę musiała zaangażować ale jakoś damy radę
Ok to macie teraz kongo. Współczuję. Ale dacie radę na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:47   #1105
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

A no i Alicja miała strasznie mocny odruch moro, przy niej potrzebny był mi otulacz, ale nie mialam, więc zawijałam ją w pieluchę bambusową. Dzięki temu spała mi lepiej. Zobaczymy czy drugie też będzie miało z tym problem, jeśli tak to kupię dopiero wtedy. Nie jestem zwolennikiem kupowania wszystkiego "bo może akurat się przyda". Wszystko teraz jest dostępne od ręki, wysyłki trwają 24h nie widzę potrzeby zapychania domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:53   #1106
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Linomag jest fajny tez na sutki, ale hitem na piersi okazala sie kapusta, jak nagle mialam nawal i nic nie dawalo rady Rozki dwa, tez zbedne, jako kocyk na podloge, albo do przykrycia. Octenisept na pempek i dla mnie razem z tantum rosa na poczatek, rana pieknie sie goila. Nakladka silikonowa tylko z mandeli, avent beznadziejny, dostalam od kolezanki, ktora nie uzywala, ja kupilam jeszcze rozmiar mniejszy, bo myslalam, ze moze za duzy i malemu ciezko, rowny niewypaø. Nakladka przydala sie juz w szpitalu, do drugiego karmienia, bo maly gryzl i sutki krwawily, bardzo bolaly. Gdyby nie one, pewnie bym sie poddala. Poza tym, byl przyzwyczajony do jedzenia z silikonu, wiec karmienie moim mlekiem w przedszkolu tez sie udalo. Problem byl jedynie oduczyc go pozniej korzystania z samego sutka, jak juz sie nauczylam i wszystko sie zagoilo, ale po kilku razach upartego nienakladania, jakos zalapal.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 10:56   #1107
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Kurczę nie wiem jak wersja ENG wygląda Polska jest taka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146021/porod-naturalny i faktycznie jest trudno dostępna. Używki chodzą po 200zł w górę! Rok polowałam i nie ustrzeliłam. Ale mam pdf jeśli skapitulujesz w poszukiwaniach to mogę się podzielić Wpisac imię na pierwszą?Silikony na cycki to szit. Bierz Maltan! Tantum Rosa też się przyda Pępka już się nie smaruje alkoholem. Starałam się tylko nie moczyć podczas kąpania.
Ranę po cc też niczym nie smarowałam, szarym mydełkiem obmywałam i ładnie się goiło, śladu nie mam
Ja generalnie jestem zdania że im mniej tym lepiej.
Kupię sól fizjologiczną, Maltan na cycki, Sudocrem do pupci, emolienta do kąpieli, podkłady podpaski duże i tyle Ja nawet dziecka nie smarowałam kremem, a już na pewno nie oliwką. A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Dzięki
Te trójkołowe są niestabilne szczególnie jak np zjeżdżasz z krawężnika czy jakiegoś podwyższenia, gdy ciężar przechodzi na to 1 kółko. Ja mam wózek z dwoma kołami z przodu ale blisko siebie są osadzone i jest podobny problem. Kilka razy myślałam że się wywróci ten wózek.
Mam MiluKids - skusiłam się na coś nowego, nie jestem z niego zadowolona. Teraz używam go jako spacerówke dla Alicji. W październiku założę z powrotem gondole, przemęczymy jakoś te pół roku i na wiosnę kupię jakąś fajną spacerówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadnych kremów ani oliwek nie stosowałam.
Do pępka waciki i ew octanisept. Nakładki kupiłam dopiero jak się okazały potrzebne tak samo jak krem na odparzenia.

Mogę prosić o dopisanie na pierwszą stronę?
Cytat:
Napisane przez GotiG335 Pokaż wiadomość
Witam! Czy mogę jeszcze dołączyć do waszego grona? Jestem w 3 ciąży termin mam na 12.10. Gorąco pozdrawiam!
Witaj


Tata mi kupił truskawki, chyba za to że musiałam się wysiedzieć znowu w urzędzie po nowy dowód rejestracyjny. Już połowy nie ma a muszę dzieciom zostawić

Kciuki za wizyty

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 11:03   #1108
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

U nas 17+0tc IMG_20190521_120246.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 11:12   #1109
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez siacha_ck Pokaż wiadomość
Żadnych kremów ani oliwek nie stosowałam.
Do pępka waciki i ew octanisept. Nakładki kupiłam dopiero jak się okazały potrzebne tak samo jak krem na odparzenia.

Mogę prosić o dopisanie na pierwszą stronę?


Witaj


Tata mi kupił truskawki, chyba za to że musiałam się wysiedzieć znowu w urzędzie po nowy dowód rejestracyjny. Już połowy nie ma a muszę dzieciom zostawić

Kciuki za wizyty

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Pewnie Co wpisać?
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Linomag jest fajny tez na sutki, ale hitem na piersi okazala sie kapusta, jak nagle mialam nawal i nic nie dawalo rady Rozki dwa, tez zbedne, jako kocyk na podloge, albo do przykrycia. Octenisept na pempek i dla mnie razem z tantum rosa na poczatek, rana pieknie sie goila. Nakladka silikonowa tylko z mandeli, avent beznadziejny, dostalam od kolezanki, ktora nie uzywala, ja kupilam jeszcze rozmiar mniejszy, bo myslalam, ze moze za duzy i malemu ciezko, rowny niewypaø. Nakladka przydala sie juz w szpitalu, do drugiego karmienia, bo maly gryzl i sutki krwawily, bardzo bolaly. Gdyby nie one, pewnie bym sie poddala. Poza tym, byl przyzwyczajony do jedzenia z silikonu, wiec karmienie moim mlekiem w przedszkolu tez sie udalo. Problem byl jedynie oduczyc go pozniej korzystania z samego sutka, jak juz sie nauczylam i wszystko sie zagoilo, ale po kilku razach upartego nienakladania, jakos zalapal.
Widzę że są rzeczy hity które każdemu spasują, a niektóre to indywidualna sprawa mamy i malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-21, 11:15   #1110
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.2

Ultra:
28 lat, 3 ciąża, córka 2012, syn 2015, TP 29.10

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-01 11:22:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.