Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-16, 20:48   #241
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ok ale jutro muszą mi dać umowę, prawda?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dopiero przeczytałam, i jak tam, co wyszło?
Mam nadzieję, że wszystko ok
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 21:01   #242
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Mam nie lada zagwozdke... Do ślubu już niedługo, a ja się zastanawiam nad długością sukni ślubnej... Panie w salonie powiedziały że tak ma być, że tak jest elegancko i mam bardzo długą suknię, nie widać z nich czubka butów, chyba że w ruchu. Jest dosłownie centymetr nad ziemią przy wyprostowanej pozycji. Przeszłam się energicznie po salonie i było okej ale wciąż mam wątpliwości... Oglądam suknie na necie które ktoś chce sprzedać i widzę że dziewczynom buty widać spod niej... Boje się że się zabije w swojej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 21:23   #243
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Neldoreth_ Pokaż wiadomość
Czym mielić siemię lniane? Mam taki zwykły ręczny młynek do pieprzu, ale nie daje sobie rady.
Mnie się zdarzało mielić w młynku do kawy, tylko trzeba dokładnie wyczyścić przed i po. No i nie ma za bardzo sensu mielić wtedy symboliczne ilości, a czym dłużej takie siemię jest zmielone, tym mniej ma wartości odżywczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Mam nie lada zagwozdke... Do ślubu już niedługo, a ja się zastanawiam nad długością sukni ślubnej... Panie w salonie powiedziały że tak ma być, że tak jest elegancko i mam bardzo długą suknię, nie widać z nich czubka butów, chyba że w ruchu. Jest dosłownie centymetr nad ziemią przy wyprostowanej pozycji. Przeszłam się energicznie po salonie i było okej ale wciąż mam wątpliwości... Oglądam suknie na necie które ktoś chce sprzedać i widzę że dziewczynom buty widać spod niej... Boje się że się zabije w swojej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Dużo zależy od fasonu sukni, niektóre są szyte z założeniem, że buty ma być widać (np. mają wtedy krótszy przód). Nie sądzę, żebyś się miała zabić, zwłaszcza jeśli przeszłaś się po salonie i było okej. Ja między pierwszą komunią a ślubem ani razu nie miałam na sobie czegoś do ziemi i w ślubnej spokojnie dałam radę. Polecam jeszcze przymierzyć ją sobie na spokojnie w domu, pochodzić w niej, potańczyć (pierwszy taniec, jeśli macie). To naprawdę w dniu wesela dużo daje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 21:34   #244
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie się zdarzało mielić w młynku do kawy, tylko trzeba dokładnie wyczyścić przed i po. No i nie ma za bardzo sensu mielić wtedy symboliczne ilości, a czym dłużej takie siemię jest zmielone, tym mniej ma wartości odżywczych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Dużo zależy od fasonu sukni, niektóre są szyte z założeniem, że buty ma być widać (np. mają wtedy krótszy przód). Nie sądzę, żebyś się miała zabić, zwłaszcza jeśli przeszłaś się po salonie i było okej. Ja między pierwszą komunią a ślubem ani razu nie miałam na sobie czegoś do ziemi i w ślubnej spokojnie dałam radę. Polecam jeszcze przymierzyć ją sobie na spokojnie w domu, pochodzić w niej, potańczyć (pierwszy taniec, jeśli macie). To naprawdę w dniu wesela dużo daje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dół jest prosty, składa się z kilku warstw, ale raczej lekkich

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 21:39   #245
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88858410]Metoda abc, analiza Pareto Lorenza?[/QUOTE]

Taaak! Pareto, pięknie dziękuję!

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

[1=9fe3753a27fdab91f294646 f71f38ef6abf24fb7_615a35f 24cb81;88858414]Trudno zrozumieć, o co chodzi, ale może chodzi Ci o cumulative sum?[/QUOTE]Nie, chodzi właśnie o analize Pareto
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 21:54   #246
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Które z popularnych słodyczy mają (względnie) mało kalorii?


Wiem, że na dłuższą metę nie jestem w stanie wyeliminować ich w 100% i myślę, co w takim razie jest mniejszym złem


Czy jedzenie codziennie np 1 batona (ok 200kcal) może jakoś mocno zaburzyć odchudzanie? Zakładając, że jest to wliczone w bilans i poza tym ogólnie je się mało węgli.
Jeśli zgadza się bilans, to nie zaburzy. To nie od słodyczy czy węgli się tyje, tylko od nadwyżki kalorii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 22:14   #247
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Które z popularnych słodyczy mają (względnie) mało kalorii?


Wiem, że na dłuższą metę nie jestem w stanie wyeliminować ich w 100% i myślę, co w takim razie jest mniejszym złem


Czy jedzenie codziennie np 1 batona (ok 200kcal) może jakoś mocno zaburzyć odchudzanie? Zakładając, że jest to wliczone w bilans i poza tym ogólnie je się mało węgli.
Mało kcal mają:
- Galaretki (tylko trzeba patrzeć ile mają cukru, bo to głównie cukier podbija kcal, ale tak na prawdę z 1 opakowania wychodzi bardzo duża ilość spokojnie na 2-3 desery, a galaretka to głównie woda 500ml i żelatyna)
- lizaki lub cukierki w formie landrynek (zasłodzisz się a będziesz go ciumkała długo, więc uczucie słodkości 'na dłużej')
- lody sorbetowe
- możesz sobie spróbować z gumą mambą, bo ona jest podzielona na kosteczki i łatwo sobie wydzielić mały kawałek
- tik-tac'i bo to też małe, poczujesz słodkie a całej paczki na raz raczej nie zjesz
- musy owocowe, ale to drogo wychodzi


Baton - jest duży i jak otworzysz, to zjesz całego. Tak samo jak czekolada, ciastka czy chipsy. Ale no wiadomo, lepszy baton niż duża Milka
Jak już wybierasz batona, to weź albo małego milky way'a albo snickersa, bo snickers ma chociaż orzechy Każdy inny jest bez sensu (chyba, że Ci smakują te takie fujkowe daktylowe czy jakieś owsiane, masa cukru i kcal, ale i tak lepiej niż duża Milka)



Co do drugiej części posta - ja jak schudłam 15kg to prawie codziennie jadłam coś słodkiego, pamiętam, że sobie wydzielałam np. mogłam zjeść 1 świderka (loda z korala) lub 6 rurek z kremem czekoladowym, to wolałam świderka bo większy i bardziej sycił niż te śmieszne 6 rurek
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2021-08-16 o 22:18
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-16, 22:15   #248
Blablubli
Rozeznanie
 
Avatar Blablubli
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 578
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Pytanie z kategorii mieszkaniowej:

Jakie macie średnie zużycie wody na miesiąc na osobę z rozbiciem na wodę ciepłą i zimną, najlepiej przy założeniu, że mieszkacie we 2 osoby w mieszkaniu średniej wielkości i nie lejecie wody litrami, ale przy normalnym użytkowaniu, zmywarce i wannie?

Za jakiś czas zmieniam mieszkanie i w nowym muszę podać orientacyjne zużycie wody a na ten moment korzystaliśmy z mieszkania z piecem dwufunkcyjnym i ciężko mi określić, ile nam pójdzie samej ciepłej wody.
Blablubli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 22:24   #249
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dół jest prosty, składa się z kilku warstw, ale raczej lekkich

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Myślę, że dasz radę, nie skracałabym, bo zepsujesz ten efekt lekkości i będzie wrażenie, jakbyś miała suknię po kimś niższym Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 22:28   #250
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Myślę, że dasz radę, nie skracałabym, bo zepsujesz ten efekt lekkości i będzie wrażenie, jakbyś miała suknię po kimś niższym Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-16, 22:29   #251
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A takie różne Zamówiłam sporo, ale z myślą, że większość pewnie odeślę. Wiąże duże nadzieje tylko z różowymi adidasami i z tymi ładnymi wsuwanymi z Tamaris.Załącznik 7756189Załącznik 7756190Załącznik 7756191Załącznik 7756192Załącznik 7756193

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo różwe faktycznie ładne

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Jaka alternatywa dla depilatora? Po depilatorze wrastają włoski na nogach. Golenie maszynką/golarką odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej laser, ale to droższa zabawa

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88858410]Metoda abc, analiza Pareto Lorenza?Dziękuję za Twoją odpowiedz oraz inne, zdaję sobie sprawę, że to zarówno ludzie, koszty, jak i możliwości przerobowe, że tak nieładnie to ujmę. Zastanawia mnie np sprawa Ewy Tylman, z tego, co pamiętam, to tam dosyć mocno przeszukali Wartę. Zdaję sobie sprawę, że na to naprowadzil monitoring miejski, z drugiej strony przeraża mnie, że przy tak specyficznym obszarze można kogoś nie znaleźć. A może właśnie to nie jest dziwne, skoro nie ma żadnego śladu. Rzeczywiście te akweny stanowią 400 hektarów tylko w tej okolicy, ale sam teren jest bardzo trudny do poszukiwan. W sumie to ciekawe, jak one głębokie są, bo powierzchnia jest ogromna. Tereny są tam chyba ogólnie bagniste... Ja kojarzę ogólnie tę granicę województw na dużej rozciągłości, bo często tam jeździłam i aż wzdrygam się na samą myśl o takiej okolicy i tym zaginionym człowieku
Mam na myśli Stanisława Rybackiego, zaginął w powiecie sierpeckim miesiąc temu. Bezpośrednio tych okolic nie kojarzę, bo nie poruszam się drogami nieutwardzonymi rowerem, ale DK10 i okolice bliskie znam dobrze Wiem, że to codzienność, ale szokuje mnie, że ot tak można zniknąć w tak specyficznej okolicy (czytałam wypowiedziach rodziny i podobno część mieszkańców nie ma tam nawet dostępu do telefonu... A to nie jest jakiś koniec świata).
Jeśli chodzi o nurkowanie to mnie też przerażają takie poszukiwania, pewnie nie byłabym w stanie się otrząsnąć po takiej akcji, gdyby niestety kogoś udało się znaleźć. Natomiast ja ogólnie mam zrytą banię przez czytanie kryminałów za czasów nastoletnich i dziwne nawyki, mające chronić mnie i bliskich przed potencjalną krzywda Ogólnie też boję się być sama w wielu miejscach, teraz już chyba nie zjadę nigdy na jakąś drogę w okolicy, której totalnie nie znam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Wydaje mi się, że jak sprawa robi się taka bardziej medialna, to jest większa presja społeczna i tym samym bardziej zakrojone poszukiwania, do tego przy takich sprawa ludzie sami chętnie się organizują i zgłaszają do pomocy. Ale mnie też to przeraża, że można tak po prostu zniknąć. Najgorzej, że jest wiele niewyjaśnionych spraw od lat. Nawet nie chce wiedzieć co muszą czuć bliscy takich osób.

Ja uwielbiam kryminały, ale czasem też się przez to nakręcam

Cytat:
Napisane przez Neldoreth_ Pokaż wiadomość
Czym mielić siemię lniane? Mam taki zwykły ręczny młynek do pieprzu, ale nie daje sobie rady.
Młynek do kawy.

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Które z popularnych słodyczy mają (względnie) mało kalorii?


Wiem, że na dłuższą metę nie jestem w stanie wyeliminować ich w 100% i myślę, co w takim razie jest mniejszym złem


Czy jedzenie codziennie np 1 batona (ok 200kcal) może jakoś mocno zaburzyć odchudzanie? Zakładając, że jest to wliczone w bilans i poza tym ogólnie je się mało węgli.
Nie zaburzy. Jeśli jest wliczone w bilans to nie ma znaczenia. Tyje się od nadwyżki kalorii.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Ile daje się na chrzest do koperty?
Tyle ile uważasz za słuszne i tyle na ile Cię stać Jesteś chrzestną, kimś z rodziny, znajomą? Ja i tak bym postawiła na jakiś prezent albo pamiątkę. Co dziecku po kopercie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-16, 23:31   #252
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Pytanie z kategorii mieszkaniowej:

Jakie macie średnie zużycie wody na miesiąc na osobę z rozbiciem na wodę ciepłą i zimną, najlepiej przy założeniu, że mieszkacie we 2 osoby w mieszkaniu średniej wielkości i nie lejecie wody litrami, ale przy normalnym użytkowaniu, zmywarce i wannie?

Za jakiś czas zmieniam mieszkanie i w nowym muszę podać orientacyjne zużycie wody a na ten moment korzystaliśmy z mieszkania z piecem dwufunkcyjnym i ciężko mi określić, ile nam pójdzie samej ciepłej wody.
Akurat mam przed sobą rozliczenie

Zużycie za 2 osoby:
Zimna: 2,4m3 miesięcznie
Ciepła: 1,44m2 miesięcznie

Ahh, przeprasza, pominęłam, że będziesz miała wannę, to u nas jest prysznic plus krany z perlatorami.

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2021-08-16 o 23:34
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 06:26   #253
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Ile daje się na chrzest do koperty?
Nie wiem szczerze. Jesli ktoś bliski to dałabym 500 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 06:27   #254
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Mam nie lada zagwozdke... Do ślubu już niedługo, a ja się zastanawiam nad długością sukni ślubnej... Panie w salonie powiedziały że tak ma być, że tak jest elegancko i mam bardzo długą suknię, nie widać z nich czubka butów, chyba że w ruchu. Jest dosłownie centymetr nad ziemią przy wyprostowanej pozycji. Przeszłam się energicznie po salonie i było okej ale wciąż mam wątpliwości... Oglądam suknie na necie które ktoś chce sprzedać i widzę że dziewczynom buty widać spod niej... Boje się że się zabije w swojej.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja miałam taką długość, że było widać czubek buta i było dobrze, o nic się nie zahaczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 06:34   #255
Mahaszi
Rozeznanie
 
Avatar Mahaszi
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 520
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Które z popularnych słodyczy mają (względnie) mało kalorii?


Wiem, że na dłuższą metę nie jestem w stanie wyeliminować ich w 100% i myślę, co w takim razie jest mniejszym złem


Czy jedzenie codziennie np 1 batona (ok 200kcal) może jakoś mocno zaburzyć odchudzanie? Zakładając, że jest to wliczone w bilans i poza tym ogólnie je się mało węgli.
Spokojnie możesz jeść. Ja nawet polecam (oczywiście w umiarze) bo na takiej diecie łatwiej wytrwać dłuższy czas.

Na Instagramie jest dużo fajnych grafik z kaloryczności,ą słodyczy np.

https://www.instagram.com/p/CE8woarhWU-/

https://www.instagram.com/p/BuUNF_XFPH3/

https://www.instagram.com/p/CE3yq_rn0gU/
__________________
I don't want realism, I want magic!
Mahaszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 06:41   #256
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja miałam taką długość, że było widać czubek buta i było dobrze, o nic się nie zahaczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale było widać czubek buta przy chodzeniu? U mnie w spoczynku nie widać.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 07:45   #257
Blablubli
Rozeznanie
 
Avatar Blablubli
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 578
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Akurat mam przed sobą rozliczenie

Zużycie za 2 osoby:
Zimna: 2,4m3 miesięcznie
Ciepła: 1,44m2 miesięcznie

Ahh, przeprasza, pominęłam, że będziesz miała wannę, to u nas jest prysznic plus krany z perlatorami.
Bardzo Ci dziękuję! Przynajmniej będę wiedziała, jaka to mniej więcej różnica między ciepłą a zimną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Blablubli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 07:54   #258
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Ale było widać czubek buta przy chodzeniu? U mnie w spoczynku nie widać.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Była tak skrócona, żeby było widać. Patrzę po zdjęciach I niestety nie mam takich, żeby pokazać, ale sukienka nie dotyka ziemi. W spoczynku jest tak do połowy czubka? Tylko ja miałam buty z platformą małą w sumie.

Najlepszy test, to idź normalnie w sukience nie patrząc pod nogi, jeśli się nie zahaczysz, to wszystko będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:04   #259
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Które z popularnych słodyczy mają (względnie) mało kalorii?


Wiem, że na dłuższą metę nie jestem w stanie wyeliminować ich w 100% i myślę, co w takim razie jest mniejszym złem


Czy jedzenie codziennie np 1 batona (ok 200kcal) może jakoś mocno zaburzyć odchudzanie? Zakładając, że jest to wliczone w bilans i poza tym ogólnie je się mało węgli.
Pomijając kwestie zdrowotne możesz jest nawet same batony czy żywić się w McDonaldzie byle nie przekroczyć swojego zapotrzebowania.
Tyje się nadwyżki kalorii, których nie spalisz.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-17, 08:30   #260
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88858549]Jeśli zgadza się bilans, to nie zaburzy. To nie od słodyczy czy węgli się tyje, tylko od nadwyżki kalorii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


No tak, ale sa ludzie u ktorych na jednym batoniku sie nie konczy. I jak zaczna jesc slodycze, to zaraz pojawiaja sie nastepne. Byl nawet caly watek o tym.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:35   #261
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Pytanie z kategorii mieszkaniowej:

Jakie macie średnie zużycie wody na miesiąc na osobę z rozbiciem na wodę ciepłą i zimną, najlepiej przy założeniu, że mieszkacie we 2 osoby w mieszkaniu średniej wielkości i nie lejecie wody litrami, ale przy normalnym użytkowaniu, zmywarce i wannie?

Za jakiś czas zmieniam mieszkanie i w nowym muszę podać orientacyjne zużycie wody a na ten moment korzystaliśmy z mieszkania z piecem dwufunkcyjnym i ciężko mi określić, ile nam pójdzie samej ciepłej wody.
Z ciekawości aż sprawdziłam, z tym że to wartość za rok, bo taki mamy system odczytów we wspólnocie:
- zimna woda: 74,2 m3
- ciepła woda: 51,1 m3
Ale to wartości za 2020, który nie jest do końca typowy, bo przez lockdown i HO siedzieliśmy dużo w domu. W poprzednich latach zużycie było o kilkanaście do dwudziestu procent mniejsze. Dwójka dorosłych, zmywarka codziennie, pranie ciągle, perlatory we wszystkich bateriach, no i oboje wolimy prysznic od kąpieli w wannie, ale mąż bierze straszliwie długie prysznice, więc tu raczej nie ma oszczędności.

Tabela ze statystykami po zalogowaniu do serwisu administracji wspólnoty mówi, że to ponoć średnie zużycie.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-08-17 o 08:41
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:41   #262
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88858563]
- tik-tac'i bo to też małe, poczujesz słodkie a całej paczki na raz raczej nie zjesz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mow za siebie. Ja daje rade nie tylko z tym zwyklym, ale i wersja maxi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:48   #263
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Pytanie z kategorii mieszkaniowej:

Jakie macie średnie zużycie wody na miesiąc na osobę z rozbiciem na wodę ciepłą i zimną, najlepiej przy założeniu, że mieszkacie we 2 osoby w mieszkaniu średniej wielkości i nie lejecie wody litrami, ale przy normalnym użytkowaniu, zmywarce i wannie?

Za jakiś czas zmieniam mieszkanie i w nowym muszę podać orientacyjne zużycie wody a na ten moment korzystaliśmy z mieszkania z piecem dwufunkcyjnym i ciężko mi określić, ile nam pójdzie samej ciepłej wody.
u nas jest to
2,56 m3/msc - zimna woda
2,31 m3/msc - ciepła woda
akurat przyszło wczoraj rozliczenie za pierwsze półrocze

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-08-17 o 08:51
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:55   #264
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ceny rosną, ale jak kogoś nie stać na wesele albo na zrobienie chrzcin dziecku to niech nie robi.
No ja wiem,ale ja to mówię jako gość. Widzę,że wszystko drożeje,wiec w koperte tez dam więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 08:58   #265
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję! Przynajmniej będę wiedziała, jaka to mniej więcej różnica między ciepłą a zimną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas przy 2 osobach jest tak: 17,5 łącznie (10,6 ciepłej), 19,7 łącznie (11,1 ciepłej), 19,4 łącznie (9,7 ciepłej).
Tylko to są rozliczenia co 4 miesiące, nie mamy zmywarki i wanny (tylko prysznic).
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Pomijając kwestie zdrowotne możesz jest nawet same batony czy żywić się w McDonaldzie byle nie przekroczyć swojego zapotrzebowania.
Tyje się nadwyżki kalorii, których nie spalisz.
Warto się jeszcze zastanowić jak dane jedzenie na kogoś wpływa. Jak po zjedzeniu batona zaraz ma się zjazd cukrowy i czuje głód to w dłuższej perspektywie może to prowadzić do podjadania i w efekcie zarzucenia diety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:10   #266
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Przesyłki olx InPost

Wysyłając przez olx muszę zadeklarować paczkomat nadawczy.

Czy deklarując paczkomat x ( z adresem na etykiecie), mogę wysyłać w innym? Otworzy mi się skrytka, jak zeskanuje w innym paczkomacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:12   #267
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez Blablubli Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję! Przynajmniej będę wiedziała, jaka to mniej więcej różnica między ciepłą a zimną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy dwóch osobach za okres 6 m-cy to wygląda tak: ciepła woda 10,10 m3, zimna 18,80 m3. Ogrzewanie 0,97 GJ (Mam mega ciepłe mieszkanie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:18   #268
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Poduszki w samolocie

W piątek lecę na wakacje, pierwszy raz tak daleko- 11 godzin. Kupiłam poduszki dla siebie i dla Tż, takie na szyję. Pytanie- czy przy odprawie ta poduszka wlicza się w bagaż podręczny i musi mi się do niego zmieścić?
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:19   #269
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Przesyłki olx InPost

Wysyłając przez olx muszę zadeklarować paczkomat nadawczy.

Czy deklarując paczkomat x ( z adresem na etykiecie), mogę wysyłać w innym? Otworzy mi się skrytka, jak zeskanuje w innym paczkomacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio włożyłam do innego niż podałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-17, 09:23   #270
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 62

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Przesyłki olx InPost

Wysyłając przez olx muszę zadeklarować paczkomat nadawczy.

Czy deklarując paczkomat x ( z adresem na etykiecie), mogę wysyłać w innym? Otworzy mi się skrytka, jak zeskanuje w innym paczkomacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, deklarujesz ten, w którym chcesz docelowo nadać.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 16:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.