HIV i inne syfy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-12, 18:37   #1
Michalina336
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6

HIV i inne syfy


Hej! Mam pytanie. Wczoraj byłam u ortodonty i zdejmowała mi aprat stały. Podczas ściągania zamków takimi metalowymi nożycami przecięła mi wargę. Było trochę krwi. Dzisiaj na tej wardze zrobiła mi się afta. Jakie jest ryzyko, że zostałam zarażona jakimś syfem typu HIV? Czy coś takiego mogłoby mieć miejsce dopiero wtedy jeśli zraniła tez osobę przede mną? Proszę o odpowiedzi.



PS. Z tego co wiem to raczej powinni oni to wszystko dezynfekować no ale kto wie.
Michalina336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 21:35   #2
Revys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 23
Dot.: HIV i inne syfy

Po pierwsze, moze w dzisiejszych czasach może wydawać się to nie na miejscu, ale jeżeli nie masz pewności, czy gabinet dezynfekuje narzędzia (chociaż powinien to robić) zawsze zapytaj przed badaniem.



Wątpie, ze mogłas zostać zarażona wirusem HIV, oczywiście jest to możliwe, ale poczytaj trochę o wiruie HIV a dowiesz się, że wcale nie tak łatwo się tym zarazić



Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że zakażenie mogło nastąpić juz po naruszeniu ciągłości skóry,może dotykalas tej wargi brudnymi palcami albo calowalas się z kimś. Zastanow się.
Revys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 12:07   #3
wojciechowa
Raczkowanie
 
Avatar wojciechowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: HIV i inne syfy

Od razu jakie ciemne scenariusze, że HIV.. Myślę, że po prostu jakieś zarazki ci weszły i ci się coś pokrzaczyło
__________________
Kiedy stoję na poczcie (Aha)
Niby żołnierz na froncie (Aha)
Czuwa Jan Paweł II i nikt się nie boi w narodzie (Nikt)
Jak ryby pana Jezusa, każdy się dwoi i troi na co dzień (Hej)
wojciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 19:19   #4
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: HIV i inne syfy

Miałam podobną sytuację tylko nie przy ściąganiu zamków. Poszłam na założenie plomby. Jakoś tak niefortunnie się ruszyłam i obok tego zęba miałam małą rankę zrobioną wiertłem. Poleciało trochę krwi i na następny dzień zrobiła się afta. Normalna sprawa. One bardzo często pojawiają się po urazach mechanicznych (nawet takich spowodowanych szczoteczką do zębów). Oczywiście przyczyn jest milion alergia, niedobory, zmiany hormonalne itd. Nie ma co od razu panikować i myśleć, że to wirus HIV. Ogólnie polecam smarowanie dwa razy dziennie Sacholem i płukanie DentoSeptem dla szybszego zagojenia, ale jak nic z tym nie będziesz robić to i tak i tak samo zniknie. W jamie ustnej całkiem sprawnie się wszystko goi. Nie uważam, żebyś w tej sytuacji miała się martwić i panikować
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:46   #5
zabcia93
Przyczajenie
 
Avatar zabcia93
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 19
Dot.: HIV i inne syfy

Ja bym się profilaktycznie zbadała, bo nigdy nie wiadomo - przecież wystarczy kropelka, by się zarazić. Szacuje się, że od 50-70% zakażonych w Polsce nie wie o tym, że są zakażeni, więc tak na prawdę nie wiesz ilu takich mógł przed Tobą obsłużyć.
zabcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 13:07   #6
Anitaka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: HIV i inne syfy

Chcesz, zrób sobie test typu quickhivtest i już. Natomiast wydaje mi się, że na tą chwilę masz po prostu jakieś drobne zakażenie, nic więcej. Równie dobrze po uszkodzeniu mogły wejść kawałki wieczornego posiłku. Na spokojnie
Anitaka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-12 14:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.