Wrześniowy shred językowy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-10, 14:37   #121
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Czy Francuzi mają w swoich komputerach inną klawiaturę niż w układzie qwerty Chciałam sobie przestawić android na francuską wersję - tak dla nauki właśnie i klawiatura się zrobiła jakaś dziwna
Na miejscu "q" mają "a" i na miejscu ";" mają "m" - przynajmniej ja tak miałam. Accent circonflexe robisz używajac "[" i po prostu potem wciskasz daną literę. E z accent aigu to 2 na górze klawiatury. ç to 9. è to 7. à to 0.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-10 o 14:40
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 15:07   #122
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez czukcza Pokaż wiadomość
Ja dziś powtorzyłam słówka z zeszłego miesiąca plus nauczyłam się 20 nowych (francuski). Ogladałam w międzyczasie trochę francuskich jutuberek (nic nie rozumiem, lel)
Z angielskiego w zeszłym tygodniu zrobiłam phrasal verbs z "advanced idiom in use" oraz 3 rozdziały gramatyki- past,continuous, future forms z "grammar and vocab for cae". Poza tym oglądnęłam wczoraj cały sezon "Bob's Burger" (tak bardzo nauka) , czytam też "woods" harlana cobena, ale strasznie to nudne jest, zostało mi jeszcze jakieś 100 stron i mam zamiar czytać albo lord of the rings albo game of thrones albo pratchetta (moim tegorocznym postanowieniem było przeczytanie całego discworld w oryginale, duzmo mi już nie zostało, więc może choć raz w życiu uda mi się dotrzymać słowa). Teraz spadam na siłownie, może jak wrócę to jeszcze coś dziabnę, aczkolwiek chciałabym pograć w simsy, może sobie przestawię na francuską wersję językową
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 16:09   #123
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

super, już wszystko ustawiłam i ustawiłam tą klawiaturę co miałam - teraz się udało wcześniej nie wskakiwało, bo tam na niej i francuskie i polskie znaczki mam jednocześnie do wyboru \\


Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Na miejscu "q" mają "a" i na miejscu ";" mają "m" - przynajmniej ja tak miałam. Accent circonflexe robisz używajac "[" i po prostu potem wciskasz daną literę. E z accent aigu to 2 na górze klawiatury. ç to 9. è to 7. à to 0.
skomplikowane jakieś, my mamy bardziej to intuicyjnie poukładane na szczęście

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2014-09-10 o 16:12
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 16:17   #124
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
skomplikowane jakieś, my mamy bardziej to intuicyjnie poukładane na szczęście
Kwestia przyzwyczajenia - jak wszystko
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 01:39   #125
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Dziś było:
- ponad 100 słówek z francuskiego
- rozdział z Francuski nie gryzie (minus 2 ćwiczenia)
- 2 rozdziały Madame Bovary
- 1 odcinek Desperate Housewive
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 05:48   #126
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Wczoraj była tylko powtórka słówek z fiszek. Chciałam łyknąć kolejny artykuł, ale czas gdzieś mi przemknął między palcami... Też tak macie?
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 07:06   #127
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Im więcej siedzę nad językami, tym mniej chce mi się pracować Księguję i myślę sobie "no niech te faktury szybciej idą, bo na mnie ćwiczenia z francuskiego czekają". A wczoraj jupijajej, skończyłam na memrise 1000 words Introductory French Poza moimi standardowymi codziennymi zadaniami językowymi obejrzałam też program kulinarny na TV5 Monde i nawet zrozumiałam (piekli ciasto z ananasem ), a do tego co jakiś czas z dziką radością stwierdzałam "o, to słówko było na memrise" xD
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 09:30   #128
Marola
Raczkowanie
 
Avatar Marola
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 36
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Odkąd wróciłam do pracy, muszę się inaczej zorganizować, żeby znaleźć czas na francuski. Chodzę spać później, ale codziennie robię coś i dobrze mi z tym. Założyłąm, że będę pracować z multikursem i się udaje Wczoraj wypisałam słówka z kolejnego działu tematycznego i przejrzałam ćwiczenia gramatyczne z rodzajników. Do tego napisałam list po francusku.

Dziękuję za przypomnienie książki "Le francais? C'est facile". Czytałam ją kilka miesięcy temu, ale nie przyszło mi do głowy, aby wypisywać słówka do Anki. Uczyłam się z tej książki w liceum. W szkole średniej każdego dnia przepisywałam z niej dialogi. Z założenia miały to być teksty, które przerabialiśmy na lekcach, żebym wiedziała, jak się wymawia poszczególne słowa. Musiały mi zająć jedną stronę w zwykłym zeszycie. To było dla mnie znakomite ćwiczenie na opanowanie pisowni. Zauważyłam, że teraz, gdy częściej posługuję się klawiaturą, więcej czasu zajmuje mi zapamiętanie pisowni danego słowa. Czytałam, że w opuszkach palców znajdują się nerwy, które przesyłają sygnał do mózgu, aby zapamiętać poprawny zapis. U mnie to się sprawdza
Marola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 11:57   #129
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
. A wczoraj jupijajej, skończyłam na memrise 1000 words Introductory French
Też skończyłam ostatnio i nie wiem co dalej. Basic French też zrobiłam, zaczęłam Minimum Viable French ale on jest krótki. Ciężko mi znaleźć coś dla początkujących ze słownictwa co jednocześnie nie ma łatki "No Typing" bo to jest u mnie bez sensu, wszystkie sesje zaliczę na 100%, a nie nauczę się niczego.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 18:03   #130
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Marola Pokaż wiadomość
Odkąd wróciłam do pracy, muszę się inaczej zorganizować, żeby znaleźć czas na francuski. Chodzę spać później, ale codziennie robię coś i dobrze mi z tym. Założyłąm, że będę pracować z multikursem i się udaje Wczoraj wypisałam słówka z kolejnego działu tematycznego i przejrzałam ćwiczenia gramatyczne z rodzajników. Do tego napisałam list po francusku.

Dziękuję za przypomnienie książki "Le francais? C'est facile". Czytałam ją kilka miesięcy temu, ale nie przyszło mi do głowy, aby wypisywać słówka do Anki. Uczyłam się z tej książki w liceum. W szkole średniej każdego dnia przepisywałam z niej dialogi. Z założenia miały to być teksty, które przerabialiśmy na lekcach, żebym wiedziała, jak się wymawia poszczególne słowa. Musiały mi zająć jedną stronę w zwykłym zeszycie. To było dla mnie znakomite ćwiczenie na opanowanie pisowni. Zauważyłam, że teraz, gdy częściej posługuję się klawiaturą, więcej czasu zajmuje mi zapamiętanie pisowni danego słowa. Czytałam, że w opuszkach palców znajdują się nerwy, które przesyłają sygnał do mózgu, aby zapamiętać poprawny zapis. U mnie to się sprawdza
Mam dokładnie tak samo z pisownią!
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 18:27   #131
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo z pisownią!
Ja też szybciej się uczyłam pisowni różnych słówek, czy to po angielsku, czy po niemiecku, jak pisałam je ręcznie

Dzisiaj jeden artykuł, 15 minut filmu po niemiecku i 5 stron książki.
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 18:56   #132
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Wrześniowy shred językowy

wczoraj zaczęłam rozdział strony biernej z "grammar for cae", dzisiaj zrobiłam zadanie na mój jutrzejszy francuski i zauważylam, że mój nauczyciel daje mi strasznie proste rzeczy, ani razu nawet do słownika nie zajrzałam.
oprócz tego nic, ciągle bujam się po rozmowach kwalifikacyjnych i rozmyślam, że za 2 tygodnie wracam na studia, a już mi się nie chce na samą myśl :O
chciałam od pazdziernika zacząć uczyć się niemieckiego, ale nie wiem czy nie będzie się mieszał z francuskim?
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 19:05   #133
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Też skończyłam ostatnio i nie wiem co dalej. Basic French też zrobiłam, zaczęłam Minimum Viable French ale on jest krótki. Ciężko mi znaleźć coś dla początkujących ze słownictwa co jednocześnie nie ma łatki "No Typing" bo to jest u mnie bez sensu, wszystkie sesje zaliczę na 100%, a nie nauczę się niczego.
Ja teraz robię Duolingo French (memrise'owy kurs oparty na słownictwie z Duolingo), a potem przerzucę się na French Nouns 1. Chciałam Easy Polyglot French, ale na 25 poziomie zaczęły się jakieś dziwne konstrukcje, więc zostawiam na później
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 23:28   #134
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
Ja teraz robię Duolingo French (memrise'owy kurs oparty na słownictwie z Duolingo), a potem przerzucę się na French Nouns 1. Chciałam Easy Polyglot French, ale na 25 poziomie zaczęły się jakieś dziwne konstrukcje, więc zostawiam na później
Dzięki, zapisałam sobie. Generalnie to ja właśnie preferuje kursy bardziej ze słownictwem niż z jakimiś wyszukanymi konstrukcjami. To Viable French niby jest niezłe ale to jest nieco ponad 300 słówek, czyli żadna ilość... Niby na Memrise jest tyle tych kursów, ale jak przychodzi co do czego to nie umiem nic znaleźć..
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 07:30   #135
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Niby na Memrise jest tyle tych kursów, ale jak przychodzi co do czego to nie umiem nic znaleźć..
W sumie mam podobne odczucia Mam u siebie dodane jeszcze inne kursy, ale jak tak napisałaś o tym 'no typing', to zauważyłam, że rzeczywiście część z nich ma tylko wybór z kilku opcji, a w sumie do nauki lepsze jest wpisywanie słów, bo jak potem człowiek mówi, to mu się w głowie nie pojawia pięć dymków z pięcioma różnymi słowami, tylko musi tu i teraz przypomnieć sobie ten jeden konkretny wyraz

Ja na obecnym etapie nauki też póki co skupiam się na słówkach, całe zdania to bardziej z czytanek na moim poziomie, bo tak jak jestem spokojnie w stanie odtworzyć zdanie "Je voudrais du lait, s'il vous plaît", tak "Il a fait preuve cette fois d'une patience appréciable" mnie rozbraja, szczególnie że ja bym pewnie co innego po francusku wpisała, widząc angielskie: "The patience he showed on this occasion was appreciated"

Swoją drogą ja chyba już gdzieś podawałam swoje memrise'owe namiary, ale gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć, to oto ja: http://www.memrise.com/user/nyorai/

Cytat:
Napisane przez Marola
Dziękuję za przypomnienie książki "Le francais? C'est facile". Czytałam ją kilka miesięcy temu, ale nie przyszło mi do głowy, aby wypisywać słówka do Anki. Uczyłam się z tej książki w liceum. W szkole średniej każdego dnia przepisywałam z niej dialogi.
Łoo, a ja myślałam, że tylko w mojej szkole przerabialiśmy ten podręcznik Też go mam z czasów liceum, potem na własną rękę dokupiłam części dla III i IV klasy (bo pierwsza jest dla I i II) - "Un mois à Paris" i "Un petit bout de France".
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 09:21   #136
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Wrześniowy shred językowy

dziewczyny, może któraś znając francuski na a2/b1 chciałaby powymieniać maile w tym języku???
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 12:43   #137
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
W sumie mam podobne odczucia Mam u siebie dodane jeszcze inne kursy, ale jak tak napisałaś o tym 'no typing', to zauważyłam, że rzeczywiście część z nich ma tylko wybór z kilku opcji, a w sumie do nauki lepsze jest wpisywanie słów, bo jak potem człowiek mówi, to mu się w głowie nie pojawia pięć dymków z pięcioma różnymi słowami, tylko musi tu i teraz przypomnieć sobie ten jeden konkretny wyraz

Ja na obecnym etapie nauki też póki co skupiam się na słówkach, całe zdania to bardziej z czytanek na moim poziomie, bo tak jak jestem spokojnie w stanie odtworzyć zdanie "Je voudrais du lait, s'il vous plaît", tak "Il a fait preuve cette fois d'une patience appréciable" mnie rozbraja, szczególnie że ja bym pewnie co innego po francusku wpisała, widząc angielskie: "The patience he showed on this occasion was appreciated"
Ja generalnie jeśli mowa o kursach na Memrise to preferuje same słówka, nie wygodnie mi jest z całymi zdaniami. Nie no zmartwił mnie ten stan kursów na memrise, mam nadzieję, że coś szybko wpadnie w moje ręce. Jeszcze apropo preferencji to chciałabym, żeby miały ładną okładkę

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Zapomniałam tradycyjnie dopisać: Wczoraj zrobiłam 26 słówke z kursu CPE i 2 odcinki serialu. Wynik zadowalający biorąc pod uwagę jak bardzo wypompowana byłam po 2 godzinach układania przemówienia dt. pracy walcowni dla mojego "Ojca dyrektora" Huty. Przemówienie będzie wygłoszone w Płd. Karolinie i mam nadzieję, że jakoś to pójdzie. Powoli staję się specjalistą w sprawach metalurgii.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 19:57   #138
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Przygotowując wpisy na bloga, musiałam się jakoś odprężyć, więc skusiłam się na 1 artykuł w Spieglu i 2 strony książki.

Widzę, że tu dużo osób z francuskim. Może też powinnam zacząć się uczyć?
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 20:13   #139
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Oletka Pokaż wiadomość
Przygotowując wpisy na bloga, musiałam się jakoś odprężyć, więc skusiłam się na 1 artykuł w Spieglu i 2 strony książki.

Widzę, że tu dużo osób z francuskim. Może też powinnam zacząć się uczyć?
na razie na szczęście mamy wolny kraj, więc każdy robi to na co ma ochotę
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 21:43   #140
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
na razie na szczęście mamy wolny kraj, więc każdy robi to na co ma ochotę
Jeszcze
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:44   #141
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Dziewczyny odzywam się! Wrocilam z urlopu 2 dni temu!

Melduje od tego czasu prawie 2 rozdziały z Advanced Gold I troche tłumaczeń
Wracam do roboty!
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 23:39   #142
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Mnie dziś głowa boli i nie wiele zrobiłam ...
jednak dopisze sobie słówka do mojego Memrisowego kursu z Destinatiion to już będę miała na przyszły tydzień
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 00:54   #143
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Mnie dziś głowa boli i nie wiele zrobiłam ...
jednak dopisze sobie słówka do mojego Memrisowego kursu z Destinatiion to już będę miała na przyszły tydzień
Czasem mam wrażenie, że więcej czasu i nerwów schodzi mi na wrzucanie słówek na Memrise niż na ich faktyczną naukę, naprawdę tego nie lubię..

---------- Dopisano o 01:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

Na dziś:
- 1 rozdział Advanced Grammar in Use + ćwiczenia + mapa myśli
- 34 słówka z kursu CPE na Memrise (kurs wreszcie ukończony)
- 2 odcinki DH


Znalazłam super kurs na Memrise. Słownictwo oparte na najsławniejszych angielskich książkach - Władcy Pierścieni, Dumie i Uprzedzeniu, Wichrowych Wzgórzach etc.. Ma prawie 4000 słów więc coś mi się wydaje, że trochę się ze sobą pomęczymy

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-13 o 00:55
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 02:14   #144
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

jak sie nazywa ten kurs?
never mind sama jestem w nim zapisana :P

Edytowane przez LoveMessages
Czas edycji: 2014-09-13 o 02:16
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 06:25   #145
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
na razie na szczęście mamy wolny kraj, więc każdy robi to na co ma ochotę
To było raczej retoryczne pytanie
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 20:35   #146
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wrześniowy shred językowy

no w końcu będę mogła zająć się językami.
Muszę spiąć pośladki i zabrać się z prawniczy angielski bo leży i kwiczy.
A w maju powinnam być gotowa na jeden egzamin.
I wrócić do włoskiego. Kupiłam wczoraj ostatni numer Italia mi piace
Jutro będę sobie czytać artykuł o Monice Bellucci ;-)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 11:02   #147
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Oletka Pokaż wiadomość
To było raczej retoryczne pytanie
tego niestety nie czuć w tekście pisanym.....
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 14:43   #148
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Mam dwie pierwsze części "Angielski w tłumaczeniach". Zobaczę co to za cuda.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 15:08   #149
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Nie wytrzymałam i jeszcze wczoraj przeczytałam tekst o Bellucci.Dziś zrobię sobie odsłuch tego artykułu w MP3
I znalazłam sobie dzisiaj jakiś kurs on line ;-)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 19:11   #150
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Na razie robię niewiele,ale zawsze coś. Pouczyłam się dzisiaj słówek ze zdań i przygotowałam fiszki z których nigdy wcześniej nie korzystałam, bo mój poziom na to nie pozwalał langenscheidt.
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 10:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.