Ciąża przy nieregularnych miesiączkach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-22, 21:15   #1
agatulina
Raczkowanie
 
Avatar agatulina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 102

Ciąża przy nieregularnych miesiączkach?


Kochane!

Czy któraś z Was miała sytuację, że udało jej się zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach, od których odstępy były nawet kilka miesięcy?

Wiem, że każda z nas jest inna i ma inny organizm, ale może dacie mi nadzieję, że coś w tej strawie ruszy w dobrym kierunku

Pozdrawiam!
agatulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 16:27   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ciąża przy nieregularnych miesiączkach?

W moim otoczeniu było kilka takich ciąż-niespodzianek, tzn. kobiety myślały, że przy nieregularnych miesiączkach nie da się zajść w ciążę, a jednak zaszły. Jedna moja kuzynka nie miała miesiączki przez prawie rok i jak w końcu poszła z tym do lekarza, to się okazało, że jest w połowie ciąży.
Zerowe szanse na ciążę są tylko wtedy, kiedy kobieta nie ma macicy i/lub jajników. W innych przypadkach zawsze są.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 08:35   #3
yhyh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 136
Dot.: Ciąża przy nieregularnych miesiączkach?

Cytat:
Napisane przez agatulina Pokaż wiadomość
Kochane!

Czy któraś z Was miała sytuację, że udało jej się zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach, od których odstępy były nawet kilka miesięcy?

Wiem, że każda z nas jest inna i ma inny organizm, ale może dacie mi nadzieję, że coś w tej strawie ruszy w dobrym kierunku

Pozdrawiam!
Szanse oczywiście są. Jednak nieregularne cykle zazwyczaj oznaczają problemy z hormonami. Mogę wnioskować po Twoim wpisie, że chciałabyś w ciążę zajść. Jeśli mam rację, to radzę zrobić badania podstawowych hormonów, bo w ciążę może zajdziesz, ale mogą być niestety problemy z jej donoszeniem (u mnie tak właśnie było). Nawet jeśli wyniki będą w normie, ale przy górnej bądź dolnej granicy, to powinnaś jak najszybciej skonsultować je z lekarzem.
__________________
27.10.2012Na zawsze Razem

09.12.2013 Natalka

10.09.2015 Kinga
yhyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 23:06   #4
brunecia73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 61
Dot.: Ciąża przy nieregularnych miesiączkach?

Moja przyjaciółka niedawno zaciążyła" szczęśliwie. Starała się ponad rok. Własnie głównie nieregularne miesiaczki i problemy z włosami, cerą. Wykryli u niej PCOS. Dostała tabletki Ovarin i przeszła na diete. Razem biegałyśmy żeby pare kilo zrzuciła i nagle ciaża więc się da tylko trzeba wziąść coś na uregulowanie miesiaczek
brunecia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-02 00:06:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.