Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 14:37   #181
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Znam to znam Ta mapa tylko potwierdza to, co mi powiedział dermatolog - hormony... Zdecydowanie najgorszy "bajzel" mam na brodzie
Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Jakie kosmetyki polecacie dla młodej skóry z problemem trądzikowym?
Zależy jak młodej ale generalnie przy trądziku młodzieńczym pomaga często bardzo delikatna pielęgnacja (odstawienie wszystkich agresywnych środków do mycia, "wyszuszaczy" itp.), bardzo dobre nawilżanie i delikatne, naturalne środki o właściwościach antybakteryjnych
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:39   #182
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez pat89n Pokaż wiadomość
Według mnie bez sensu brać hormony tylko żeby poprawić wygląd skóry, tym bardziej że po odstawieniu tabletek problem najprawdopodobniej wróci, czasem ze zdwojoną siłą, jak już niektóre dziewczyny pisały. Trzeba się też porządnie zastanowić czy nie wyrządzą nam one więcej krzywdy niż pożytku (chodzi mi tutaj o skutki uboczne, z których wzrost wagi jest najmniej poważnym, szczególnie muszą uważać osoby ze skłonnością do żylaków bo może się kończyć nawet na powikłaniach zakrzepowo-zatorowych). Jak wiadomo, każde leki mają jakieś skutki uboczne... jednak radzę ostrożność
Dokładnie, święte słowa. Niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że branie hormonów nie prowadzi do niczego dobrego, skoro po ich odstawieniu problem wraca ze zdwojoną siłą. Tak więc, tabletki hormonalne=błędne koło.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:40   #183
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez pandaania Pokaż wiadomość
Od kiedy używam podkład, czyli jakieś 8 lat, to do tej pory nie znalazłam idealnego. Mogłabyś podać pełną nazwę podkładu który masz zamiar kupić. Ja miałam próbkę Anti-Blemish Solutions i jak na razie mnie zachwycił.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------



Jeszcze osobiście nie spotkałam osoby, która przytyła po tabletkach hormonalny. Nie któe powodują zatrzymanie wody w organiźmnie, nalezy wtedy zmienić tabletki. Na dodatek jest taki duży wybór, że nie trudno będzie coś wybrać.
Ja natomiast widziałam taki skutek u co drugiej koleżanki, nie wiem być może miały źle dobrane. Zresztą lekarze często nie zadają sobie trudu dobrego dopasowania tabletek do osoby tylko przepisują co im pierwsze przyjdzie do głowy...
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:46   #184
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez pat89n Pokaż wiadomość
Według mnie bez sensu brać hormony tylko żeby poprawić wygląd skóry, tym bardziej że po odstawieniu tabletek problem najprawdopodobniej wróci, czasem ze zdwojoną siłą, jak już niektóre dziewczyny pisały. Trzeba się też porządnie zastanowić czy nie wyrządzą nam one więcej krzywdy niż pożytku (chodzi mi tutaj o skutki uboczne, z których wzrost wagi jest najmniej poważnym, szczególnie muszą uważać osoby ze skłonnością do żylaków bo może się kończyć nawet na powikłaniach zakrzepowo-zatorowych). Jak wiadomo, każde leki mają jakieś skutki uboczne... jednak radzę ostrożność
Na dłuższą metę i mocniejsze dawki na pewno wyrządzą nam krzywdę, ale po odpowiednim dobraniu przez ginekologa (po wcześniejszym badaniu hormonów!) i stosowane przez krótki czas, bądź z licznymi przerwami hormony są bardzo wskazane. Jest to kuracja, jak każda inna, np. na kaszel: pijemy syropy aż do wyleczenia, a jak sie już wyleczymy, to kaszlu nie ma A jeżeli objawy znowu sie pojawiają, to znaczy, że kuracja była NIESKUTECZNA(prawdopodobn ie źle dobrana) i nie jest się wyleczonym. Przepraszam za tak płytkie porównanie, ale akurat tylko to mi wpadło na szybko do głowy

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez pandaania Pokaż wiadomość
Faktycznie Revlon Clorstay długo trzyma się na twarzy, ale jest to podkład matujący ( jeśli o ten chodzi), wiec wysusza skórę. Nie polecam do cery wrażliwej. Teraz zmienili jego skład, więc może będzie lepszy
Revlon ColorStay występuje też w wersji dla cery suchej wystarczy dobrać odpowiednio rodzaj i nic nie przesusza
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:48   #185
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Na dłuższą metę i mocniejsze dawki na pewno wyrządzą nam krzywdę, ale po odpowiednim dobraniu przez ginekologa (po wcześniejszym badaniu hormonów!) i stosowane przez krótki czas, bądź z licznymi przerwami hormony są bardzo wskazane. Jest to kuracja, jak każda inna, np. na kaszel: pijemy syropy aż do wyleczenia, a jak sie już wyleczymy, to kaszlu nie ma A jeżeli objawy znowu sie pojawiają, to znaczy, że kuracja była NIESKUTECZNA(prawdopodobn ie źle dobrana) i nie jest się wyleczonym. Przepraszam za tak płytkie porównanie, ale akurat tylko to mi wpadło na szybko do głowy
Faktycznie, dosyć słabe porównanie w związku z tym, co hormony mogą wyrządzić naszemu organizmowi.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:50   #186
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Na dłuższą metę i mocniejsze dawki na pewno wyrządzą nam krzywdę, ale po odpowiednim dobraniu przez ginekologa (po wcześniejszym badaniu hormonów!) i stosowane przez krótki czas, bądź z licznymi przerwami hormony są bardzo wskazane. Jest to kuracja, jak każda inna, np. na kaszel: pijemy syropy aż do wyleczenia, a jak sie już wyleczymy, to kaszlu nie ma A jeżeli objawy znowu sie pojawiają, to znaczy, że kuracja była NIESKUTECZNA(prawdopodobn ie źle dobrana) i nie jest się wyleczonym. Przepraszam za tak płytkie porównanie, ale akurat tylko to mi wpadło na szybko do głowy

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------



Revlon ColorStay występuje też w wersji dla cery suchej wystarczy dobrać odpowiednio rodzaj i nic nie przesusza
Wiem. Też probowałam i nie odpowiada. Potrzebuje coś lekko matującego, ale nie wysuszającego skórę
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:50   #187
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Z "mapą twarzy" spotkałam się już wcześniej. Wynikałoby z niej, że mam problemy z hormonami (moja nieszczęsna broda), ale nie mam zamiaru faszerować się tabletkami hormonalnymi.
Nie trzeba się zaraz "faszerować". Naprawdę polecam wybrać się do dobrego ginekologa, który odpowiednio dobierze tabletki. Często wystarczy minimalna dawka i już problem znika. Podstawa to badanie stężenia hormonów + dobry ginekolog (który nie wciska nam czegoś, na co ma podpisany kontrakt, tylko to, co jest dla nas odpowiednie).
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:51   #188
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Z tego, co się orientuję to hormony nie pomogą forever, bo zaburzenia hormonalne to nie jest infekcja, którą można wyleczyć raz a dobrze. Brałam przez kilka lat tabletki anty, jedne nawet były dedykowane typowo przy problemach skórnych i działało. Przestałam brać i problem powrócił, w nieco innej formie, ale jednak.
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:53   #189
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Nie trzeba się zaraz "faszerować". Naprawdę polecam wybrać się do dobrego ginekologa, który odpowiednio dobierze tabletki. Często wystarczy minimalna dawka i już problem znika. Podstawa to badanie stężenia hormonów + dobry ginekolog (który nie wciska nam czegoś, na co ma podpisany kontrakt, tylko to, co jest dla nas odpowiednie).
Trochę zabawne jest to określenie "dobry ginekolog". Dopóki jakiś nam nie pomoże, żaden "dobry" nie będzie.
Cóż, jak zaczęłam kurację antybiotykami u dermatologa, tak będę ją ciągnąć przez jakiś jeszcze czas.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:53   #190
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

ja jestem przykladem na to, ze dobry dermatolog i poprawnie dobrane leki potrafia zdzialac cuda. a u mnie zaczelo sie dosc wczesnie, chyba w 5 klasie podstawowki. Dzis nie mam nawet jednego sladu.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:54   #191
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Faktycznie, dosyć słabe porównanie w związku z tym, co hormony mogą wyrządzić naszemu organizmowi.
To zdziwiłabyś się, jakbyś się wczytała w składy niektórych syropów poza tym zdecydowanie większą szkodę mogą wyrządzić organizmowi zaburzenia hormonalne lub powierzchowne specyfiki stosowane na problemy, które pochodzą z wewnątrz naszego organizmu!
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 14:57   #192
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Nie trzeba się zaraz "faszerować". Naprawdę polecam wybrać się do dobrego ginekologa, który odpowiednio dobierze tabletki. Często wystarczy minimalna dawka i już problem znika. Podstawa to badanie stężenia hormonów + dobry ginekolog (który nie wciska nam czegoś, na co ma podpisany kontrakt, tylko to, co jest dla nas odpowiednie).
Jestem za tabletkami hormonalnymi, aczkolwiek sama póki co nie biorę ( ze względu na inne leki). Uważam, że jeśli się jest w pełnowartościowym związki a dodatkowo ma się problem z cerą, jak najbardziej jestem za. Oczywiście po dogłębnej konsultacji z lekarzem ginekologiem, który nas od dłuższego czasu prowadzi. Będzie bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Nie ma żadnego środka, który nie powoduje działań ubocznych, czy to tabletki hormonalne, czy kremy smarowane na twarz. Wszystko ma wpływ na Nas, mniejszy bądź większy i musimy być tego w pełni świadome.

[eucerin][/eucerin]

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
ja jestem przykladem na to, ze dobry dermatolog i poprawnie dobrane leki potrafia zdzialac cuda. a u mnie zaczelo sie dosc wczesnie, chyba w 5 klasie podstawowki. Dzis nie mam nawet jednego sladu.
A co Ci pomogło moja Droga w tej trudnej walce z trądzikiem? Może udzielisz nam kilku wskazówek?

[eucerin][/eucerin]
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:58   #193
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Trochę zabawne jest to określenie "dobry ginekolog". Dopóki jakiś nam nie pomoże, żaden "dobry" nie będzie.
Cóż, jak zaczęłam kurację antybiotykami u dermatologa, tak będę ją ciągnąć przez jakiś jeszcze czas.
Zawsze można poszukać opinii w internecie, w każdym większym mieście znajdzie się jakiś "dobry"
A uważasz, że antybiotyki są lepsze, niż hormony?
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:00   #194
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
ja jestem przykladem na to, ze dobry dermatolog i poprawnie dobrane leki potrafia zdzialac cuda. a u mnie zaczelo sie dosc wczesnie, chyba w 5 klasie podstawowki. Dzis nie mam nawet jednego sladu.
Podziel się informacjami odnośnie tych leków.
Co prawda, ja walczę dopiero od roku i nie mam silnego trądziku, ale moje niespodzianki i tak dają mi w kość.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:00   #195
lagrime
Raczkowanie
 
Avatar lagrime
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 73
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Teraz mam 20 lat, od około 14 roku życia borykam się ze zmianami skórnymi... Raz jest lepiej, raz gorzej, ale problem powoli znika na szczęście. Dbam o moją skórę i staram się zdrowo odżywiać, od czasu do czasu pozwolę sobie na skok w bok niestety
__________________
"Kiedy chcesz się poddać, przypomnij sobie, dlaczego zaczęłaś."

MÓJ HYBRYDOWY INSTAGRAM
https://instagram.com/mani_alexis
lagrime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:00   #196
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Z tego, co się orientuję to hormony nie pomogą forever, bo zaburzenia hormonalne to nie jest infekcja, którą można wyleczyć raz a dobrze. Brałam przez kilka lat tabletki anty, jedne nawet były dedykowane typowo przy problemach skórnych i działało. Przestałam brać i problem powrócił, w nieco innej formie, ale jednak.
Zgadzam się, miałam podobnie. Hormony nie leczą, a tylko wspomagają pewne procesy. Hormony to nie lekarstwa.

[eucerin][/eucerin]
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:00   #197
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Jestem za tabletkami hormonalnymi, aczkolwiek sama póki co nie biorę ( ze względu na inne leki). Uważam, że jeśli się jest w pełnowartościowym związki a dodatkowo ma się problem z cerą, jak najbardziej jestem za. Oczywiście po dogłębnej konsultacji z lekarzem ginekologiem, który nas od dłuższego czasu prowadzi. Będzie bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Nie ma żadnego środka, który nie powoduje działań ubocznych, czy to tabletki hormonalne, czy kremy smarowane na twarz. Wszystko ma wpływ na Nas, mniejszy bądź większy i musimy być tego w pełni świadome.

[eucerin][/eucerin]

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------



A co Ci pomogło moja Droga w tej trudnej walce z trądzikiem? Może udzielisz nam kilku wskazówek?

[eucerin][/eucerin]
Ja stosuje tabletki o kilku lat i widać poprawę cery podczas stosowania. Jednak prawdą jest to, że po odstawianiu problem wyprysków powraca. Dodatkowo tabletki zmniejszają bóle miesiączkowe i regulują miesiączkę. Przynajmniej tak na mnie działają. Warto samemu najpierw poczytać opinie na temat różnych tabletek.
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:01   #198
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Jestem za tabletkami hormonalnymi, aczkolwiek sama póki co nie biorę ( ze względu na inne leki). Uważam, że jeśli się jest w pełnowartościowym związki a dodatkowo ma się problem z cerą, jak najbardziej jestem za. Oczywiście po dogłębnej konsultacji z lekarzem ginekologiem, który nas od dłuższego czasu prowadzi. Będzie bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Nie ma żadnego środka, który nie powoduje działań ubocznych, czy to tabletki hormonalne, czy kremy smarowane na twarz. Wszystko ma wpływ na Nas, mniejszy bądź większy i musimy być tego w pełni świadome.
Dokładnie! Zgadzam się w 100%
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:01   #199
pati1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Pędzle oczywiście myję co najmniej 2 razy w tygodniu, a co 1,5 miesiąca wymieniam na nowe. Pędzel to niczym szczoteczka do zębów. Trzeba o nią dbać i często wymieniać.
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
pati1974 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 15:02   #200
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Zawsze można poszukać opinii w internecie, w każdym większym mieście znajdzie się jakiś "dobry"
A uważasz, że antybiotyki są lepsze, niż hormony?
To, czy są lepsze - nie wiem. Ale według niektórych bezpieczniejsze. Nie mówię jednak, by stosować coś zamiast czegoś. Po prostu piszę wyłącznie o swoim przypadku. Niecałe 3 tygodnie temu zaczęłam nową kurację, trzeba być cierpliwym i nie mogę od razu jej przekreślać, by iść do ginekologa.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:06   #201
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Dokładnie! Zgadzam się w 100%

Dzięki))


[eucerin][/eucerin]
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:07   #202
pati1974
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

No cóż. Może wydać się to dziwne, ale pomimo ukończonych 38 lat nadal mam problemy ze skórą. Raz większe, raz mniejsze ... jednak daje mi się to we znaki. Pomimo mojego rzetelnego podejścia do tematu dbania o cerę, o to co jem, jakich kosmetyków używam trądzik jest dla mnie zmorą. Podobno jest on wynikiem stresu oraz zmian hormonalnych jakie w naszym przypadku mają miejsce przez cały czas, bo jak nie wiek dorastania, to ciąża itd. Niewątpliwie trzeba trafić na dobry kosmetyk, który przynajmniej skutecznie przeciwdziała i niweluje trądzik.
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
pati1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:07   #203
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
To, czy są lepsze - nie wiem. Ale według niektórych bezpieczniejsze. Nie mówię jednak, by stosować coś zamiast czegoś. Po prostu piszę wyłącznie o swoim przypadku. Niecałe 3 tygodnie temu zaczęłam nową kurację, trzeba być cierpliwym i nie mogę od razu jej przekreślać, by iść do ginekologa.
Akurat, co do bezpieczeństwa, to polemizowałabym.
Ale broń Boże nikogo nie przymuszam, żeby zaraz brać hormony pisze tylko, że jest to jedna z opcji: dla innych lepsza, dla innych gorsza(jak zawsze ze wszystkim). Uważam tylko, że dobrze jest się zastanowić nad przyczyną problemu, a nie tylko leczyć objawy. Chociaż nigdy nie wiadomo, co komu pomoże
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:11   #204
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez Marybeth Pokaż wiadomość
Podziel się informacjami odnośnie tych leków.
Co prawda, ja walczę dopiero od roku i nie mam silnego trądziku, ale moje niespodzianki i tak dają mi w kość.
To było dość dawno, były to tabletki sterydowe mytazyd, żeby nie skłamać brałam przez miesiąc + do tego na receptę jakiś specjalny roztwór, który wyglądał jak piasek zmieszany z wodą i niemiłosiernie śmierdział. Przemywałam nim twarz wieczorem. Cała akcja miała miejsce w zeszłym wieku, a mianowicie w 1999r.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:11   #205
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Dziewczyny nie wiem czy sprawdziłyście skład kosmetyków Eucerin. Ale tonik zawiera parabeny i alkohol. Jeszcze, że w składnie znajduje się alkohol to zrozumiem, ale parabeny, przecież to dermokosmetyk;/
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:14   #206
danielcia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 33
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez pati1974 Pokaż wiadomość
Pędzle oczywiście myję co najmniej 2 razy w tygodniu, a co 1,5 miesiąca wymieniam na nowe. Pędzel to niczym szczoteczka do zębów. Trzeba o nią dbać i często wymieniać.
Zgadzam się, że bardzo ważne jest mycie pędzli, ale wymienianie? szczerze przyznam, bardzo mnie to zdziwiło. Bo zakładając, że ma się trochę lepsze i droższe pędzle, to nie wyobrażam sobie ich wymieniać co 1,5 miesiąca. Chyba bym zbankrutowała Myślę, że wystarczy je porządnie dezynfekować raz na jakiś czas

I nie wiem, czy ktoś już wcześniej o tym pisał, ale chciałabym poruszyć kolejną bardzo ważną sprawę: poszewki. Według mnie, to też bardzo ważne, żeby regularnie prać i zmieniać poszewki poduszek, na których śpimy przecież mamy z nimi taki sam kontakt, jak np. z ręcznikami, a nikt sobie chyba nie wyobraża wycierać się brudnym ręcznikiem
__________________
[eucerin][/eucerin]
danielcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:14   #207
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez danielcia88 Pokaż wiadomość
Uważam tylko, że dobrze jest się zastanowić nad przyczyną problemu, a nie tylko leczyć objawy. Chociaż nigdy nie wiadomo, co komu pomoże
No jest to prawda, tyle tylko, że hormony też nie wyleczą problemu, tylko zlikwidują objawy de facto Dla mnie problem byłby zlikwidowany, gdyby trądzik po jakiejś kuracji zniknął na zawsze. Skoro po odstawieniu leków wraca, to to jest tylko środek doraźny. Jestem ogólnie za hormonami, ale jednocześnie mam świadomość, że całe życie ich brać niestety nie można. Tym samym jesteśmy w punkcie wyjścia.
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:15   #208
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Jestem pod dużym wrażeniem Waszej wiedzy. Myślę, że wspólnie znaleźć sposób na walkę z trądzikiem.
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:16   #209
Marybeth
Rozeznanie
 
Avatar Marybeth
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 549
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
To było dość dawno, były to tabletki sterydowe mytazyd, żeby nie skłamać brałam przez miesiąc + do tego na receptę jakiś specjalny roztwór, który wyglądał jak piasek zmieszany z wodą i niemiłosiernie śmierdział. Przemywałam nim twarz wieczorem. Cała akcja miała miejsce w zeszłym wieku, a mianowicie w 1999r.
Ciekawe, czy jeszcze coś takiego jest dostępne.
Marybeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:20   #210
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Wróg numer jeden: trądzik. Masz z nim problem? Jak długo się borykasz?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
To było dość dawno, były to tabletki sterydowe mytazyd, żeby nie skłamać brałam przez miesiąc + do tego na receptę jakiś specjalny roztwór, który wyglądał jak piasek zmieszany z wodą i niemiłosiernie śmierdział. Przemywałam nim twarz wieczorem. Cała akcja miała miejsce w zeszłym wieku, a mianowicie w 1999r.

uuu to być może leku już nie ma. Pewnie już dawno zastąpili ją inną nazwą.

[eucerin][/eucerin]
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 12:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.