Kosmetyki z różnymi filtrami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-24, 17:12   #1
izz_02340
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3

Kosmetyki z różnymi filtrami


Witam, czy któraś z Was wie, jaki wpływ mają na siebie filtry przeciwsłoneczne w różnych kosmetykach? Mam bardzo wrażliwą na słońce skórę, używam kremu nawilżającego z wysokim filtrem (UVA i UVB (SPF 50+ PA +++)) i podkładu z mniejszym (SPF 36 PA++ (UVA/UVB)). Czy różnice mają jakiś wpływ na siebie, czy każda z warstw chroni osobno? Zastanawiam się czy przez to połączenie filtry nie stają się niestabilne, albo coś. Z góry dziekuję za informacje, jeśli ktoś jest obeznany w temacie Pozdrawiam serdecznie
izz_02340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 00:30   #2
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Kosmetyki z różnymi filtrami

Wydaje mi się że nie ma powodu do obaw, jeżeli stosujesz dwa filtry powinnaś mieć dodatkowe zabezpieczenie, na pewno nie będzie przez to jakichś komplikacji... Ja używam tylko jednego filtru w kremie do twarzy, i mi to wystracza w zupełności
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 06:20   #3
izz_02340
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki z różnymi filtrami

Dzięki Tak czy inaczej bardziej polegam na tym w kremie, ponieważ jest go więcej, wydaje mi się, że podkładu nakłada się na twarz zbyt mało żeby w 100% spełniał swoją rolę w blokowaniu promieni Grunt, żeby się jakoś ze sobą nie "kłóciły".

Miłego dnia
izz_02340 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 17:59   #4
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Kosmetyki z różnymi filtrami

Może nie same filtry, ale jakieś składniki mogą je destabilizować. Nie znam się na tym, więc lepiej napisz na biochemii lub podforum dla fitromaniaczek, ale na pewno talk i mika zawarte w wielu pudrach destabilizują niektóre filtry.

Musisz sprawdzić dokładne składy kosmetyków nakładanych na twarz i sprawdzić jak poszczególne elementy mogą wpłynąć na konkretne filtry (i oczywiście czy same filtry są fotostabilne).

A z filtrem w podkładzie masz rację - musiałabyś mieć chyba maskę na twarzy, żeby zapewnić sobie taką ochronę Ochrona bardzo gwałtownie maleje bez wymaganej ilości filtru (chyba ok. 1-1,5ml na twarz).
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 18:59:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.