"podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 08:11   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

"podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej


Witam, w mojej miejscowości mam dwie drogerie, naprawdę przyjemne, prawie obok siebie. Są tam nawet ciężko dostępne kosmetyki typu Pierre Rene. Jednak rzuciło mi się w oczy, że niektóre rzeczy są tam aż dziwnie tanie. Takie przykłady: w pierwszej drogerii puder Affinitone kupiłam bez promocji za 12 zł, korektor można kupic za 16. Lakier Rimmel 60sec - 7,99, tusz Colossaal - 17,99. Wczoraj przeżyłam już ciężki szok, bo w tej drugiej dostałam... Rajstopy Sally Hansen w sprayu za 29,90 :eeeek: Specjalnie sprawdzałam datę produkcji w świeżomierzu, jest to z 2014 roku. W tej drogerii można też kupic od niedawna róże Burżuja za 34zł bez promocji i sprowadzic Revlon CS za 35.
Zastanawia mnie, czy to oznacza, że te produkty mają po prostu mega zawyżaną cene w Rossmannie, z czego rezygnuje właściciel tych miejscowych drogerii, czy te rajstopy np mogą byc podrobione lub coś z nimi nie tak? (jak ich się w ogóle nie podrabia to przepraszam, nie sprawdzam). Planuje kupic i się zastanawiam

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2014-05-28 o 10:14
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 10:04   #2
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Jest sporo takich aukcji, a właściwie sklepów na allegro, gdzie można kupić 'markowe' kosmetyki za bezcen, np. eyeliner L'Oreal wart ok. 45 zł za 12 zł. Ja dałam się na to nabrać - zamówiłam całą pakę kosmetyków i połowa była ok a połowa do wyrzucenia (np. rzeczony tusz do kresek, który po prostu był wyschnięty). Przypuszczam, że podobnie jest z twoją drogerią, tzn. są to jakieś starocie i podróby. Chociaż kompletnie się na tym nie znam, zastanawia mnie, jak jest z legalnością takiego towaru. W Lublinie mamy też drogerię, która także ma takie kosmetyki - kupiłam raz kilka rzeczy i było tak samo jak z allegro - część ok, część do wyrzucenia.
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 10:13   #3
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

No właśnie zastanawia mnie, czy jakby te rajstopy były podróbą to wykryłby mi je świeżomierz? Sprawdziłam w drogerii, nie dośc że wykrył jako dystrybucja COTY to jeszcze podobno z 2014 roku, ze stycznia.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 12:44   #4
black111
Raczkowanie
 
Avatar black111
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 79
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

kody zmieniają się co 10 lat. ja nieraz widziałam tak stare rzeczy na allegro.
black111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:13   #5
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

A czy niedawno nie zmieniła się formuła i opakowanie? Na wątku o nich dziewczyny tak piszą i nowe to podobno te gdzie są nogi na niebieskim tle. Takie są tak w drogerii
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:16   #6
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witam, w mojej miejscowości mam dwie drogerie, naprawdę przyjemne, prawie obok siebie. Są tam nawet ciężko dostępne kosmetyki typu Pierre Rene. Jednak rzuciło mi się w oczy, że niektóre rzeczy są tam aż dziwnie tanie. Takie przykłady: w pierwszej drogerii puder Affinitone kupiłam bez promocji za 12 zł, korektor można kupic za 16. Lakier Rimmel 60sec - 7,99, tusz Colossaal - 17,99. Wczoraj przeżyłam już ciężki szok, bo w tej drugiej dostałam... Rajstopy Sally Hansen w sprayu za 29,90 :eeeek: Specjalnie sprawdzałam datę produkcji w świeżomierzu, jest to z 2014 roku. W tej drogerii można też kupic od niedawna róże Burżuja za 34zł bez promocji i sprowadzic Revlon CS za 35.
Zastanawia mnie, czy to oznacza, że te produkty mają po prostu mega zawyżaną cene w Rossmannie, z czego rezygnuje właściciel tych miejscowych drogerii, czy te rajstopy np mogą byc podrobione lub coś z nimi nie tak? (jak ich się w ogóle nie podrabia to przepraszam, nie sprawdzam). Planuje kupic i się zastanawiam



Nie powiedziałabym że podroby, nie opłaca się podrabiać maybelline czy rimmela ani burżuja, bez przesady...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 19:19   #7
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Takie niskie ceny w drogeriach wynikają z tego, że właściciele:
a) zamawiają kosmetyki tylko w tych hurtowniach/u tych przedstawicieli, którzy oferują im najniższe ceny.
b) nie mają tak dużego narzutu jak np. Rossman.
Wystarczy się zastanowić jakim cudem Rossmannowi opłaca się zrobić promocję -49% i nadal zarabiać a wszystko staje się jasne.
Same kosmetyki są ok i trzeba się tylko cieszyć, że można je kupić taniej

Edytowane przez SexiChic
Czas edycji: 2014-06-05 o 19:20
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 15:19   #8
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Witam, w mojej miejscowości mam dwie drogerie, naprawdę przyjemne, prawie obok siebie. Są tam nawet ciężko dostępne kosmetyki typu Pierre Rene. Jednak rzuciło mi się w oczy, że niektóre rzeczy są tam aż dziwnie tanie. Takie przykłady: w pierwszej drogerii puder Affinitone kupiłam bez promocji za 12 zł, korektor można kupic za 16. Lakier Rimmel 60sec - 7,99, tusz Colossaal - 17,99. Wczoraj przeżyłam już ciężki szok, bo w tej drugiej dostałam... Rajstopy Sally Hansen w sprayu za 29,90 :eeeek: Specjalnie sprawdzałam datę produkcji w świeżomierzu, jest to z 2014 roku. W tej drogerii można też kupic od niedawna róże Burżuja za 34zł bez promocji i sprowadzic Revlon CS za 35.
Zastanawia mnie, czy to oznacza, że te produkty mają po prostu mega zawyżaną cene w Rossmannie, z czego rezygnuje właściciel tych miejscowych drogerii, czy te rajstopy np mogą byc podrobione lub coś z nimi nie tak? (jak ich się w ogóle nie podrabia to przepraszam, nie sprawdzam). Planuje kupic i się zastanawiam
Ja wiem jakie rossman narzuca ceny przykład tusz z Maybelline w miejscowej drogerii kupię najdrożej za 25 zł max, a w rossmanie cena dochodzi nawet do 35 :|
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 18:24   #9
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

nawet w hebe udało mi się kupić eyeliner żelowy maybelline za 17 zł, a nie było jakiejś większej promocji, chyba był przeceniony z dwudziestu-paru. w innych sklepach 26 zł to już jest po promocji, więc generalnie to zależy od marży. rzeczywiście jest w internecie dużo takich sklepów, które sprzedają kosmetyki za śmieszną cenę (np cień w rossmanie za 40 kupiłam za 10 itp). z reguły są to jednak nie wszystkie kolory
__________________
Podpisu jest aktualnie brak
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 18:16   #10
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Rossman i inne drogerie sieciowe mają to do siebie że są z reguły w dużych centrach handlowych, a tam czynsz za miejsce nie jest tani zatem cena produktów musi być taka by się opłacało tam być, a polityka sklepów sieciowych nie dopuszcza by ten sam produkt w np. Wola Parku - Rossmanie był droższy niż w Rossmanie który jest usytuowany nie w centrum handlowym.

Tak naprawdę ceny kosmetyków są mocno zawyżone, bo dużo z ceny jest przez reklamę która też kosztuje, albo to że jeśli kosmetyk jest dobry to chce się na nim zarobić chcąc za niego dużą cenę i tworzyć wokół niego otoczkę kosmetyku ekskluzywnego i tym samym pożądanego przez kobiety. po prostu Handel, marketing i psychologia
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 15:00   #11
shiiawase
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 35
Dot.: "podejrzanie" tanie kosmetyki w drogerii miejskiej

Z kolei u mnie są takie drogeryjki z cenami z kosmosu
Np odzywa Gliss Kur z Rossmannie była za bodaj 10pln, a tam 15,99 Oo
Zastanawia mnie, że wiekszość kosmetyków (głównie Shwarzkopf) , proszki do prania, płyny są z Niemiec, a jest napisane 100%importu gdzie obok tychże proszków leży nasza polska Ziaja, która sam w sobie też tania tam nie jest. Kiedyś dziwiły mnie tanie lakiery Golden Rose , ale teraz już wiem, ze one wszędzie takie tanie są.
shiiawase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-24 16:00:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.