Co na zmarszczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 22:12   #1
Pati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5
Wink

Co na zmarszczki?


Mozecie mi poradzić co stasować na zmarszczki, maseczki, algi jakiej firmy sa najlepsze?
Pati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:49   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co na zmarszczki?

na istniejące zmarszczki? bo w wieku 21 lat chyba nie masz ich zbyt wiele? czy aby zapobiegać pojawianiu się zmarszczek? na pewno na dzień krem z filtrami, miejscowo na zmarszczki np. kremy z pseudo-botoksem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:45   #3
Pati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: Co na zmarszczki?

Justa chodzi mi o istniejące już zmarszczki, coś na spłycenie ich. Zmarszczki to nie mój problem ale kobiet w starszym wieku jak moja babcia czy mama.
Pati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 20:33   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co na zmarszczki?

najlepsze to podobno retinoidy, ale są na receptę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 14:43   #5
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co na zmarszczki?

a dla mni kiedys pani dermatolog przepisala robiona substancje i powiedziala ze moja mama tez moze uzywac bo dobrze wplywa na wygladzenie zmarszczek. chetnie podlalabym skaldniki, gdybym tlyko umiala rozczytac te bazgroly... ale jak tylko rozczytam to Ci powiem Pati
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 15:22   #6
monikaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Co na zmarszczki?

Myślę, że każdy krem jest skuteczny jeżeli jest regularnie stosowany i dba się odpowiednio o skórę. Czyli goodbye solarium itd.
monikaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 18:36   #7
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez monikaxxx Pokaż wiadomość
Myślę, że każdy krem jest skuteczny jeżeli jest regularnie stosowany i dba się odpowiednio o skórę. Czyli goodbye solarium itd.
Nie do konca sie z tym zgodzę.Niestety cudów nie ma.Mozna stosowac takie kremy,abo opóźnić starzenie skóry,oczywiscie pielęgnacja jest ardzo ważne i rzeczywiscie jeżeli odpowiednio dba sie o cerę to moze ona pozostać długo promiennai gładka.
Istniejące drobne zmarszczki można "spłycić" zabiegami złuszczania(dermabrazja,m ikrodermabrazja,AHA,AHA+B HA itp itd),głębokie nawilżenie może pomóc(algi,wprowadzanie nawilżających substancji ultredźwiękami),można poddać sie masce kolagenowej(specjalne płaty,które pod wpływem aktywatora działają ) lub zaopatrzeć sie w dobre kremy w celu napięcia cery(z wit.A,C.E, algami,kawiorem,kolagenem ,elastyną)
Na widoczne zmarszczki najlepsze sa jednak zastrzyki z botoksem lub kwasem hialuronowym,złote nici itd....
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 20:30   #8
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Co na zmarszczki?

Polecam wyszukiwarkę, to temat rzeka, szeroko omawiany.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:24   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co na zmarszczki?

na poczatku kosmetyczki jest watek przyklejony i tez jest o starzeniu sie i o preparatach ksometycznych, botox, kw hialuronowy,ogolenie mezoterapia złote nici, gortex, katgut jak najbardziej jesli ktos jest zdecydowany na takie zabiegi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:09   #10
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co na zmarszczki?

korzystajac z okazji ze w koncu mam skaner(jupi) przeskanowalam skladniki tego plynu, moze Wam uda sie to rozczytac. mam nadzije ze jakos pomoglam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skladniki.jpg (59,0 KB, 78 załadowań)
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:43   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co na zmarszczki?

ja nie potrafie rozczytac;P
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 10:57   #12
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Co na zmarszczki?

a co byście mi doradziły na wgłębienie pod okiem.Juz kiedys pytałam na forum ale nikt mi nieodpowiedział.Wiec mam 26 lat oczywiscie już mam już zmarszczki mimiczne ale na prawej stronie twarzy na granicy policzka a delikatnej skóry -pod okiem mam wgłębienie na 2 cm ,zadne kremy okłady niepomagaja -mam to cos od około 2 lat i tylko po jednej stronie ,Juz niewiem jak sie tego pozbyc.
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 13:19   #13
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ja nie potrafie rozczytac;P
ja tez nie
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 17:09   #14
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
a co byście mi doradziły na wgłębienie pod okiem.Juz kiedys pytałam na forum ale nikt mi nieodpowiedział.Wiec mam 26 lat oczywiscie już mam już zmarszczki mimiczne ale na prawej stronie twarzy na granicy policzka a delikatnej skóry -pod okiem mam wgłębienie na 2 cm ,zadne kremy okłady niepomagaja -mam to cos od około 2 lat i tylko po jednej stronie ,Juz niewiem jak sie tego pozbyc.
na dwa cm? czy 2 mm? ale wgłab czy taka linia jakbys przyrzneła w grzejnik?

proponuję kuracje elouage, jelsi masz mozliwosc przpisania na recepte TO RETIN A mogłąbys kupic, skora moze sie luszczyc ale to najsilniejszy pecyfik na zmarszckzi, na dzien filtry rowniez kuracja wit c potrzebna , bo ona tez stymuluje do wytwarzania kolagen

krem z idebenonem , czy kinetyną , fitoestrogenami , biotyną mogłabys uzywc na noc
one maja własciwoscie nawilzajace i p-zmarszczkowe

poolecam moj artykool http://www.cosmetic.pl/pro/index.php...dzi=1130183233

nawilzanie od wewnatrz - kwasmy omega 3 na przyklad
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 12:05   #15
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co na zmarszczki?

Emila czyli powinnam iśc do lekarza i poprosić o przepisanie Toretinu? To ma byc dermatolog czy lekarz ogólny tez mi może przepisać?
Pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 13:41   #16
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Emila czyli powinnam iśc do lekarza i poprosić o przepisanie Toretinu? To ma byc dermatolog czy lekarz ogólny tez mi może przepisać?
Pozdrawiam
Retin-A (nie Toretin) może przepisać każdy lekarz.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 17:34   #17
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
Retin-A (nie Toretin) może przepisać każdy lekarz.
Ahaaa dzieki Justa
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 19:31   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Emila czyli powinnam iśc do lekarza i poprosić o przepisanie Toretinu? To ma byc dermatolog czy lekarz ogólny tez mi może przepisać?
Pozdrawiam
task , ogolny moze, chodzilo mi ze to a nie ze nawyza sie toretin
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 20:20   #19
KALUCHA1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co na zmarszczki?

dziewczyny !
miałam problem ze zmarszczkami wokół ust i opadały mi policzki-traciłam owal twarzy, wyglądałam jak mops, przynajmniej tak mi się wydawało. Udałam się na konsultację do kilku lekarzy medycyny estetycznej, polecano mi botox, wypełniacze i złote nici. Po konsultacji zdecydowałam się na zabieg złotych nici- było drogo, ale można się targować. Jestem 4 miesiące po zabiegu, wyglądam super-owal się popawił, zmarszczki spłyciły, skóra jest odmłodzona, jest dotleniona. Jestem bardzo zadowolona. Nie każdy z lekarzy się dobrze wypowiada i tym zabiegu-może dlatego , że nie mają pojęcia bo naprawdę niewielu ma uprawnienia do jego. Może to z zazdrość, nie wiem. Wiem jedno, jestem zadowolona i każdemu polecam.
KALUCHA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-28, 20:55   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez aneczkaa90 Pokaż wiadomość
korzystajac z okazji ze w koncu mam skaner(jupi) przeskanowalam skladniki tego plynu, moze Wam uda sie to rozczytac. mam nadzije ze jakos pomoglam
woda wapienna z olejem lnianym.
zwykle używana do gojenia,np. oparzeń czy łagodzenia podrażnień.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:25   #21
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez flanfield Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na istniejące zmarszczki (każde) najlepszy jednak botox i nic tego nie zmieni. Kremy nie zredukują do zera oznak starzenia. Polecam skonsultować się z dobrym specjalistą i wykonać zabieg. a w zależności od tego, jak duże są wgłebienia, odpowiednia ilośc botoxu. A jeżeli nie jesteście pewne, przynajmniej na konsultacje się wybrać. W poznaniu taki zabieg wykonuje m.in. dr Savan, zajrzyjcie sobie na stronę: www.savan.poznan.pl i oceńcie, czy przypadkiem nie warto się zastanowić nad konkretami, zamiast kombinować
tu się nie zgodzę, bo toksyna botulinowa usuwa jedynie zmarszczki mimiczne - tych spowodowanych np działaniem promieni uv niestety nie zredukuje, bo jej działanie polega jedynie na czasowym uśpieniu aktywności mięśni twarzy. poza tym - ma też swoje ograniczenia w postaci ograniczonego czasu działania (po ok 4-6 m-cach metabolizuje się).
natomiast np retinoidy zewnętrzne mają dużo szersze spektrum działania i jak na razie jest to najskuteczniejsza substancja cofająca (oczywiście nie do zera, ale jednak w dużym stopmniu)różne oznaki starzenia (zmarszczki m.in posłoneczne, hormonalne, mimiczne). polecam przejrzeć dotyczące ich wątki
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 22:16   #22
nie wenus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 5
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
woda wapienna z olejem lnianym.
zwykle używana do gojenia,np. oparzeń czy łagodzenia podrażnień.
Tak, woda wapienna i olej lniany w równych częściach do 100 g (czyli po 50 g).
Dodam, że olej lniany to najbogatsze roślinne źródło kwasów omega-3, najlepszych jesli chodzi o skóre, lepszych od omega-6 i -9.
nie wenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:43   #23
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez flanfield Pokaż wiadomość


Z tym, że retinoidy są bardziej ryzykownym środkiem do walki ze zmarszczkami. Leki z tej grupy są "zakazane dla kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę. Z leczenia są wyłączone kobiety karmiące pier-
sią. Nieprzestrzeganie antykoncepcji oraz nadwrażliwość na konserwanty zawarte w kapsułkachacytretyny (parabeny) są kolejnymi przeciwwska-
zaniami do leczenia. Względne przeciwskazania to także dysfunkcja wątroby (szczególnie beksaroten) lub nerek, niedoczynnoœć tarczycy (szczególnie beksaroten), u dzieci, objawy depresji lub skłonności samobójcze lub guz rzekomy mózgu (pseudotumor cerebri)". Znalazłam to przed chwilą, bo nie wiedziałam jak to dokładnie jest ale właśnie słyszałam, że ten zabieg jest bardziej niebezpieczny. I chyba efekty nie są tak zadowalające, jak w wypadku botoxu?
ale o jakim zabiegu ty piszesz? masce tretioninowej czy jeszcze czymś innym? bo te przeciwwskazania o których piszesz kojarzą mi się raczej z retinoidami doustnymi typu roaccutan, izotec, itd stosowanymi w leczeniu trądziku.
ja wypowiedziałam się odnośnie retinoidów stosowanych na skórę, ZEWNĘTRZNIE, w postaci kilkumiesięcznej kuracji (np w formie serum itp), do stosowania w domu, a nie o zabiegu. z resztą nie słyszałam by jakiś zabieg (oprócz ww maski) wykorzystywał retinoidy.
i napiszę jeszcze raz - botoks działa jedynie na jeden rodzaj zmarszczek - te wywołane mimika twarzy, natomiast pochodne wit A mają dużo szersze działanie co do efektów to polecam poczytać wątek o retinoidach - ja ich jeszcze nie stosowałam, także nie mogę się wypowiedzieć na temat efektów.
no i toksyna botulinowa również ma wiele przeciwwskazań - w końcu jest trucizną
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:04   #24
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez flanfield Pokaż wiadomość
E tam od razu trucizną:P
A co do retinoidów, to skutki uboczne przecież mogą nastąpić takie same, z tym że w kremach stężenie tretinoiny jest mniejsze, wiadomo, bo to są dostępne w kremie, żeby być mnie niebezpiecznymAle stawianie tej metody "za" botoxem to moje subiektywne zdanie, raczej wynikające z obserwacji efektów zabiegów i zadowolenia znajomych, więc nie chcę się zażarcie kłócić czy coś:P
no nie do końca. radzę zapoznać się z wątkami odnośnie retinoidów ZEWNĘTRZNYCH i WEWNĘTRZNYCH i ich działaniem oraz skutkami ubocznymi/przeciwwskazaniem do stosowania - są różne
ja nie twierdzę, że botoks nie jest skuteczny - bo jest (sama z resztą w przyszłości pewnie skorzystam z takiego zabiegu), ale tylko na jeden objaw starzenia skóry - mimikę.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 12:49   #25
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co na zmarszczki?

Cytat:
Napisane przez flanfield Pokaż wiadomość
No cóż, już teraz chyba nie mam się z czym nie zgodzić, tym bardziej, że moja "wiedza" na temat retinoidów pochodzi głównie z kilku stron internetowych
Jeszcze trochę podreklamuję na koniec ten chwalony przeze mnie botox, bo trzeba zachęcać do dobrym wyborów
1. Lekarze i naukowcy opracowali obecnie nowoczesną terapię tzw. „Baby Botox”. Jest ona pochodną tradycyjnych zastrzyków Botox’em, ale działanie jej jest delikatniejsze - to dla ludzi, którzy boją się skutków ubocznych: paraliżu którym tak kiedyś straszono itp.
2. Efekt estetyczny tego zabiegu jest bardzo naturalny, pomimo że przecież pozbycie się zmarszczek to duża zmiana
3. Można też leczyć botoxem nadpotliwość.
4. Na dowód, że moje gadanie to nie banialuki wyssane z palca, podaję i polecam adres: www.savan.poznan.pl

Chyba się nagadałam Lubię udawać, że jestem mądra
tą toksyną leczy się też - o ile mi wiadomo - uporczywe migreny
ja się zastanawiam nad tym, czy np ostrzyknięcie okolic ust spowoduje unieruchomienie twarzy np podczas uśmiechu? bo takiego efektu bym się obawiała.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 14:48   #26
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Co na zmarszczki?

Wiesz co, ja się w zasadzie z Toba zgadzam - nigdy nie ma stuprocentowej pewności, ale bać się tez za bardzo nie można. Przecież każdy lekarz, nie tylko ten, który zajmuje się medycyna estetyczną powie przed dajmy na to zabiegiem usunięcia wyrostka, ze nie ma pewności na 100 % i niestety, ale trzeba się z tym liczyć. Dobry specjalista, który wykonuje nam np. botox, czy wstrzykuje sculptre na pewno zmniejsza ryzyko.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 00:33   #27
MagdaG69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 19
Dot.: Co na zmarszczki?

Alg nie próbowałam,maseczek troszkę przerobiłam. Zdecydowanie postawiłam na kremy i po bardzo długich poszukiwaniach trafiłam na kremy xxx z których jestem naprawdę zadowolona.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-13 o 15:38 Powód: Reklama.
MagdaG69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 09:22   #28
askaniebiega
Przyczajenie
 
Avatar askaniebiega
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 15
Dot.: Co na zmarszczki?

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie, które jest podstawą do przeciwdziałania zmarszczkom. Może olejowanie twarzy, lub produkty zawierające naturalne nierafinowane oleje lub algi.
askaniebiega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:53   #29
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Co na zmarszczki?

Przede wszystkim pić minimum 2 litry wody dziennie, czyli zadbać o nawilżenie i nawodnienie skóry od środka. Wspomóc się tez dobrym kremem nawilżającym. No i nie opalać się bez umiaru i bez filtra.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 21:32   #30
Shaaroon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Co na zmarszczki?

Mi niestety maseczki z alg nie pomagają, więc musiałam znaleźć inną alternatywę. Używam płynny koncentrat z kolagenem morskim od Avy. Codziennie wieczorem wcieram go w twarz i bardzo jestem zadowolona z jego działania
784
Shaaroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 22:32:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.