Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-07, 11:44   #1
panziup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3

Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?


Cześć wszystkim. Jest to moje pierwsze pytanie tutaj tak więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż od jakiegoś czasu odczuwam dość uciążliwe swędzenie warg sromowych mniejszych i tylko ich. Nie występuje dodatkowo pieczenie albo ból (no chyba, że zaczynam się drapać ale staram się tego nie robić). Zaczęło się to kilka miesięcy temu ale bagatelizowałam to, ponieważ to uporczywe swędzenie trwa zazwyczaj jeden dzień i ustępuje, żeby za jakiś tydzień bądź dwa znowu powrócić na jeden dzień. Dzisiaj powiedziełam sobie dość i w poniedziałek zrobię termin u lekarza (dzisiaj jest już niestety za późno). Mam jednak do was pytanie, czy znacie jakieś sposoby (najlepiej domowe, gdyż mieszkam w Niemczech i nie dostanę tutaj raczej żadnych polskich leków) aby załagodzić to swędzenie? Zazwyczaj smarowałam kremem Nivea tym zwykłym i jako tako się wszystko uspokajało, ale ostatnio coś nie pomaga. Może jakieś napary albo moczenie w herbatkach?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
panziup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 15:01   #2
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

Kremem nivea okolice intymne ? No to chyba nie jest najlepszy pomysł... Idź do apteki i poproś o coś przeciwgrzybiczego bez recepty. A w czymś spisz ? Majtki / spodenki / koszula nocna ?
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 17:31   #3
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

Może za dużo proszku so prania bielizny używasz i nie wszystko się wypłukuje. Moja matka używa proszku bez opamiętania i też tak mam po wizycie u niej i praniu tam ubrań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 23:23   #4
panziup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

Zazwyczaj spie w majtkach i spodenkach

---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Tez tak myslalam i zaczelam bardzo malo proszku dawac i zrezygnowalam rowniez z plynu do plukania ale na niewiele to sie zdalo.
panziup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 08:00   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

Prawdopodobnie masz grzybicę. Najlepiej, żeby lekarz przepisał ci leki na receptę, bo są najskuteczniejsze. Sama możesz zapytać w aptece o maść z clotrimazolum i doustny probiotyk ginekologiczny. Poza tym odstawić wszystkie cukry proste (słodycze, owoce, soki i napoje smakowe), bo grzyby uwielbiają wahania cukru we krwi, a dodatkowo osłabiasz dobre bakterie, które tego nie lubią. Żadnych tłustych kremów, bo tylko dokarmiasz patogeny. Możesz jeszcze spróbować płukanki z kory dębu albo płyny do higieny intymnej z tymże składnikiem, ale nie irygacji, bo tylko zdestabilizujesz bardziej towarzystwo mikrobiotyczne twojej pochwy
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 21:35   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

majtki to nie jest dobry pomysł do spania. śpij w samych spodenkach, byle nie obcisłych jak majtki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 11:47   #7
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Czy możecie polecić coś na złagodzenie swędzenia warg sromowych?

Po pierwsze nie śpi się w majtkach ani niczym obcisłym. W nocy ma być przewiew Po drugie zero wkładek, zapachowych płynów i ograniczyć kąpiele na rzecz prysznica. Moczenie dupki w niekoniecznie czystej wodzie niestety zdrowe nie jest i przede wszystkim koniecznie do lekarza bo to może być infekcja. Jedynie co mogę polecić na świąd przed wizytą u ginekologa to maść clotrimazolum
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-12 12:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.