jak zmienic radykalnie pielegnacje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 09:18   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

jak zmienic radykalnie pielegnacje?


mam 21 lat i nagle problemy ze skora na brodzie od kiku miesiecy.reszta cery zdrowa a tu gule,guzy tlusta skora.
zależy mi na zmianie pielęgnacji...co lepiej stosować mleczko,wody termalne zele?jaki krem? tonik? maski? chce żeby były to naturalne kosmetyki i w miare niedrogie,bez sls, chemii i alkoholu
miejscowo stosuje antybiotyk od dermatologa ale to walka ze skutkami.co wam pomoglo???czy pielegnacja odpowiednia może pomoc pozbyć mi się problemu???te zmiany sa okropne.
stosuje pbecnie masc cynkowa,krem siarkowa moc na brode....wiem ze niektórzy z form pomogli sobie z podobnymi problemami ....jak?licze na wasza pomoc i wsparcie
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2013-02-18 o 09:19
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 11:22   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jak zmienic radykalnie pielegnacje?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
mam 21 lat i nagle problemy ze skora na brodzie od kiku miesiecy.reszta cery zdrowa a tu gule,guzy tlusta skora.
zależy mi na zmianie pielęgnacji...co lepiej stosować mleczko,wody termalne zele?jaki krem? tonik? maski? chce żeby były to naturalne kosmetyki i w miare niedrogie,bez sls, chemii i alkoholu
miejscowo stosuje antybiotyk od dermatologa ale to walka ze skutkami.co wam pomoglo???czy pielegnacja odpowiednia może pomoc pozbyć mi się problemu???te zmiany sa okropne.
stosuje pbecnie masc cynkowa,krem siarkowa moc na brode....wiem ze niektórzy z form pomogli sobie z podobnymi problemami ....jak?licze na wasza pomoc i wsparcie
...
zmiany skórne w okolicy brody,moga swiadczyć o problemach hormonalnych,badałas sobie poziom hormonów?
Jasne,że zmaina pielęgnacjo na bardziej naturalna może pomóc.zachęcam do czytania forum biochemii kosmetycznej i wątków o kosmetyce naturalnej....mnóstwo porad.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 11:42   #3
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: jak zmienic radykalnie pielegnacje?

mam zamiar zbadac testosteron.nigdy nie miałam zadnych problemów z cera wcześniej,nawet w wieu dojrzewania miałam zdrowa cere bez krostek i zaskornikow.
boje się ,ze to hormony
kilka miesięcy temu zaczelam używac podkładu który mnie zapchal....ta mysle.popelnilam wtedy nie wiedzac ni na temat pielęgnacji takiej skory pelno bledow.chocby to ze przestalam ja nawilzac i stosując mega ciezie kosmetyki wysuszające.

i uzywajac ciężkie fluidy dalej ..
a stosowanie olejow jest bezpiezne? mam do wlosow olej babydream wydaje się ok skład ale w skaldzie ma caprylic triglyceride.
to chyba zapychacz?
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:03   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jak zmienic radykalnie pielegnacje?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
mam zamiar zbadac testosteron.nigdy nie miałam zadnych problemów z cera wcześniej,nawet w wieu dojrzewania miałam zdrowa cere bez krostek i zaskornikow.
boje się ,ze to hormony
kilka miesięcy temu zaczelam używac podkładu który mnie zapchal....ta mysle.popelnilam wtedy nie wiedzac ni na temat pielęgnacji takiej skory pelno bledow.chocby to ze przestalam ja nawilzac i stosując mega ciezie kosmetyki wysuszające.

i uzywajac ciężkie fluidy dalej ..
a stosowanie olejow jest bezpiezne? mam do wlosow olej babydream wydaje się ok skład ale w skaldzie ma caprylic triglyceride.
to chyba zapychacz?
....
co do olejów to zależy,nie każdy olej sie sprawdzi na problematycznej skórze.....z takich bezpiecznych i do kupienia w rossmanie mogę Ci z czystym sercem polecić olejek z serii Babydream dla Mam.rózowe opakowania-na etykiecie Mama z brzuszkiem....skład i działanie idealne.
Do tego do mycia ja uzywam żel dla niemowlaków z Babydream w błekitnym opakowaniu z białą pąpką...to dwa najbardzoej podstawowe kosmetyki dla mnie. Do olejku dodaje ,żel hialuronowy-mozna dostac w sieci,lub poprostu kupic jakies serum hialuronowe gotowe. i Tyle.
Jak mnie naleci ochota,albo potrzebuje czymś złagodzić skóre,polecam galaretki z ORIENTANY<Aloesowa lub Algowa>
co do kremów na dzien....świetnie się sprawdza seria z APISA<z mlekiem lub zurawiną oraz seria Optima>apis do kupienia w sieci.
Osobiście bardzo lubie tez firmę BIODERMIC,zwłaszcza serie oliwkową i kawiorową.
Moge tez polecić przestudiowanie KWC pod kątem kosmetyków rosyjskich...dostaniesz tam wszystko z meganaturalnym składem i w relatywnie niskich cenach.
Jednak podstawa do dokładne ,ale delikatne oczyszczanie i nawilżanie.

Warto oczywiście też dodać peeling np enzymatyczny,<ziarnisty może roznieść zmiany z brody na reszte twarzy>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:33   #5
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: jak zmienic radykalnie pielegnacje?

ja slyszalam ze enzymatyczny peeling jaj najbardziej do cery z tego typu problemami?
Peeling mechaniczny występuje w postaci „scrub” żelu z zawartością drobinek ścierających (orzechów, pestek owoców itp.). Niewskazany jest dla osób z trądzikiem zapalnym, gdyż mechaniczne ścieranie naskórka powoduje rozdrapywanie zmian skórnych, co w konsekwencji przyczyna się do roznoszenia bakterii na całą twarz i zaostrzenie trądziku.

Peeling enzymatyczny polecany jest szczególnie osobom z cerą wrażliwą oraz naczyńkową, ze zmianami zapalnymi przebiegającymi w przebiegu trądziku. Działa łagodnie, nie podrażnia skóry, zaś w przypadku ropnych zmian skórny nie powoduję ich roznoszenia. Enzymy zawarte w peelingu powodują łagodne rozpuszczanie martwego naskórka. Nakładamy go podobnie jak maseczkę i po określonym czasie zmywamy letnią woda.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:19   #6
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: jak zmienic radykalnie pielegnacje?

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
mam 21 lat i nagle problemy ze skora na brodzie od kiku miesiecy.reszta cery zdrowa a tu gule,guzy tlusta skora.
zależy mi na zmianie pielęgnacji...co lepiej stosować mleczko,wody termalne zele?jaki krem? tonik? maski? chce żeby były to naturalne kosmetyki i w miare niedrogie,bez sls, chemii i alkoholu
miejscowo stosuje antybiotyk od dermatologa ale to walka ze skutkami.co wam pomoglo???czy pielegnacja odpowiednia może pomoc pozbyć mi się problemu???te zmiany sa okropne.
stosuje pbecnie masc cynkowa,krem siarkowa moc na brode....wiem ze niektórzy z form pomogli sobie z podobnymi problemami ....jak?licze na wasza pomoc i wsparcie
To co jednych zapycha innych wcale nie musi, alkohole, których należy unikać występują w składach jako alkohol lub alkohol denat. a już na przykład cetearyl alkohol to nawilżacz. No i gliceryna jest alkoholem na przykład.

Większość z tej całej chemii nie jest wcale taka zła.

Przy olejach sprawdź sobie komodogenność czyli stopień zapychania, bo oleje też mogą zapychać. Ale to też jest kwestia osobnicza, mnie nie zapychają niektóre ciężkie, a te do cery trądzikowej tak

Nakładaj olej na wilgotną skórę i z jakimś nawilżaczem (kwasem hialuronowym np.) tak działa najlepiej.

A nazwę składnika, który Cię interesuje możesz wyszukać w googlu, większość jest opisanych. Można też znaleźć listy szkodliwych składników itp. itd.

A większość kremów matujących w wyniku dłuższego stosowania wysusza skórę i powoduje mocniejsze błyszczenie.

A może glinki?

A nie masz nawyku podpierania brody ręką? Ja czasem tak, wtedy pojawia mi się na niej więcej zmian

I możesz zapytać dermatologa przy najbliższej wizycie o skierowanie na badania hormonalne, to na pewno nie zaszkodzi.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.