Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-02, 22:42   #1
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757

Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych


Witajcie!
Od kilku miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Przyjęłam je bardzo dobrze, nie mam wielu skutków ubocznych. Mam natomiast od tego czasu bardzo duży problem z przesuszeniem skóry. Stosuję zróżnicowaną dietę, przyjmuję bardzo dużo płynów, stosuję mocno nawilżające kremy i maści i nadal nic nie pomaga. Na twarzy pojawiły mi się pierwsze zmarszczki, skóra głowy jest niezwykle wysuszona, a całe ciało w złym stanie. Dodam, że mam 23 lata. Stosuję pielęgnację naturalną, czasami apteczną, więc raczej nie używam kosmetyków z wątpliwymi składami. Za winowajcę uważam tabletki, które jednak oprócz tej niedogodności bardzo mi służą i wolałabym ich nie zmieniać Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 07:07   #2
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

ja miałam mega suchą skórę i najbardziej pomógł mi olej arganowy.
Ja stosuje tylko naturalne produkty
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:03   #3
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Przede wszystkim nawilżać się od środka dużo wody!
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:06   #4
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Piję ponad 2 litry dziennie Zaczęłam brać witaminę A i E, zobaczymy czy to jakoś pomoże. Jak nie to chyba zakupię suplement diety ze składnikami typowo nawilżającymi.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:12   #5
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Piję ponad 2 litry dziennie Zaczęłam brać witaminę A i E, zobaczymy czy to jakoś pomoże. Jak nie to chyba zakupię suplement diety ze składnikami typowo nawilżającymi.
Przy skórze potrzebujacej nawilżenia trzeba i więcej. Ja odkad pamietam pijam min dwie 1,5 l butelki na dziennie plus biorę suplementy oczywiscie bo woda wypłukuje wszystko.

Polecam suple z kwasem hiarulonowym
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 13:25   #6
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Witajcie!
Od kilku miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne. Przyjęłam je bardzo dobrze, nie mam wielu skutków ubocznych. Mam natomiast od tego czasu bardzo duży problem z przesuszeniem skóry. Stosuję zróżnicowaną dietę, przyjmuję bardzo dużo płynów, stosuję mocno nawilżające kremy i maści i nadal nic nie pomaga. Na twarzy pojawiły mi się pierwsze zmarszczki, skóra głowy jest niezwykle wysuszona, a całe ciało w złym stanie. Dodam, że mam 23 lata. Stosuję pielęgnację naturalną, czasami apteczną, więc raczej nie używam kosmetyków z wątpliwymi składami. Za winowajcę uważam tabletki, które jednak oprócz tej niedogodności bardzo mi służą i wolałabym ich nie zmieniać Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Rozmawiałaś o tych dolegliwościach z lekarzem? Objawy, które opisujesz mogę być związane z zaburzeniami hormonalnymi, spowodowanymi wprowadzeniem tabletek, ale powinny ustąpić po kilku miesiącach. Jeśli się utrzymują to warto zapytać lekarza, co on o tym sądzi. Źle dobrane tabletki mają bardzo duży wpływ na organizm, a zwłaszcza układ hormonalny, więc nie należy lekceważyć tak niepokojących objawów.

Przy permanentnie suchej skórze, bardzo ważne jest dostarczanie dużej ilości kwasów omega, podstawą są tłuste ryby takie jak makrela, łosoś, śledź. Można też stosować kapsułki z kwasami, ale forma naturalna jest z pewnością dużo lepsza i bezpieczniejsza

U mnie świetnie działa oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, codziennie piję 1 łyżką oliwy z oliwek albo jem chleb maczany w oliwie , ale nie takiej marketowej, tylko z dobrej olejarni – różnica w smaku i jakości jest ogromna

Warto szukać kosmetyków z mocznikiem, szczególnie jego pochodnymi, które nawilżają skuteczniej niż sam mocznik. Bardzo dobrze działają też ceramidy, które wbudowują się w naskórek i uszczelniają go na dłużej niż kilka godzin.
Kwas hialuronowy i inne nawilżacze np. gliceryna, aminokwasy też są wskazane, szczególnie w połączeniu z cięższymi olejami typu argan, makadamia, masło she, kakaowe, kokosowe itp.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:44   #7
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

U mnie świetnie działa oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, codziennie piję 1 łyżką oliwy z oliwek albo jem chleb maczany w oliwie , ale nie takiej marketowej, tylko z dobrej olejarni – różnica w smaku i jakości jest ogromna
Czyli gdzie, mogłabyś ten temat rozwinąć?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 23:04   #8
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Odwodniona, przesuszona skóra po tabletkach antykoncepcyjnych

Napiszę o postępach Przez kilka dni brałam witaminę E. Wczoraj zakupiłam belissę hydro. Nie wiem czy to moja sugestia, czy też faktycznie działają, ale jest nieznaczna poprawa. Skóra nie jest już taka przesuszona. Co do suchości skóry głowy poradziłam sobie w ten sposób, że zaczęłam myć włosy odżywką. Szamponu mam zamiar używać tylko raz na tydzień/dwa. Makijaż zmywam olejami, które służą mi również do nawilżania ciała po prysznicu. Zrezygnowałam całkowicie z SLS i SLES. Zobaczymy jak to będzie wyglądać za parę tygodni
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 00:04:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.