Sposoby na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 14:17   #1
marlenka5122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7

Sposoby na trądzik


Witam. Mam 15 lat:P Niedawno zaczęłam stosować produkt garnier czysta skóra 3 w 1 żel myjący+ peeling+ maseczka. Po tygodniu stosowania miałam więcej krostek niż na początku, więc odłożyłam ten produkt na bok. Dziś kupiłam tonik z ziaji ogórkowy do cery normalnej, mieszanej i tłustej... Zamierzam powrócić do kosmetyku z garniera, ale stosować go tylko wieczorem, a po nim będę stosowała jeszcze ten tonik i rano będę używała toniku i zwykłego kremu nivea. Czy w ten sposób nie zaszkodzę sobie i nie wyskoczy mi więcej krostek?
marlenka5122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 18:35   #2
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Sposoby na trądzik

Ja bym nie używała produktów ponownie, jeśli wcześniej spowodowałyby większy wysyp trądziku.
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 22:58   #3
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sposoby na trądzik

wywal ten garnier do kosza, to najwiekszy wysuszacz na rynku! nie wracaj bo bledne kolo powroci...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:20   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Sposoby na trądzik

Cytat:
Napisane przez marlenka5122 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 15 lat:P Niedawno zaczęłam stosować produkt garnier czysta skóra 3 w 1 żel myjący+ peeling+ maseczka. Po tygodniu stosowania miałam więcej krostek niż na początku, więc odłożyłam ten produkt na bok. Dziś kupiłam tonik z ziaji ogórkowy do cery normalnej, mieszanej i tłustej... Zamierzam powrócić do kosmetyku z garniera, ale stosować go tylko wieczorem, a po nim będę stosowała jeszcze ten tonik i rano będę używała toniku i zwykłego kremu nivea. Czy w ten sposób nie zaszkodzę sobie i nie wyskoczy mi więcej krostek?
Garnier - do kosza
Nivea - do kosza

Tonik Ziaja możesz zostawić.
Postaw na delikatne kosmetyki, takie, które nie zapychają.

I idź do dermatologa, bo trądzik to choroba, a choroby leczy się u odpowiednich lekarzy.

Poza tym jest multum wątków o trądziku, poszukaj i poczytaj.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:34   #5
wpatrujacy sie elf
Raczkowanie
 
Avatar wpatrujacy sie elf
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 108
Dot.: Sposoby na trądzik

Mialam ten sam problem. Garnier 3 w 1 uzywam tylko po pracy( 2x w tygodniu) i jest okej, bo zaraz nawilzam under 20 anti acne kremem... Ten caly brusher z garniera to tez jedno wielkie G, wiec wydaje mi sie ze wszystko z Garniera powoduje wysyp.

Tonik ogorkowy z ziaji jest naprawde swietny, tak samo jak krem z under 20, mleczko ogorkowe i peeling ogorkowy z ziaji
__________________
Razem od 11.11.2009 <3

''Bez popelniania bledow czlowiek nie bylby czlowieczy''
wpatrujacy sie elf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:08   #6
Steilar
Przyczajenie
 
Avatar Steilar
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 22
Dot.: Sposoby na trądzik

Na trądzik może również pomóc Sudocrem. Smarujesz nim na noc miejsca zmienione chorobowo i po jakimś czasie krostki zaczną znikać. Ja miałam bardzo intensywny trądzik i ten krem mi pomógł. Teraz mam twarz jak pupa niemowlaka
Steilar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:19   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sposoby na trądzik

Nie używaj żadnych drogeryjnych kosmetyków antytrądzikowych czy antybakteryjnych takich jak np. garnier, clean&clear, nivea visage young, clearskin oraz wieelu innych, które zaburzają naturalną florę bakteryjną skóry i co za tym idzie powodują wysyp pryszczy, podrażnienie, wysuszenie. Gdy kiedyś nie znałam się na kosmetykach takie kupowałam zachęcona reklamami w gazetach dla nastolatek czy reklamami telewizyjnymi, a skóra była w coraz gorszym stanie
Trądzik leczy się kosmetykami aptecznymi, a nie drogeryjną chemią.
Najlepiej jeśli obejrzał cię dermatolog. Jeśli nie będziesz chciała iść postaw na kosmetyki najprostsze składowo, bez wyżerającej skórę chemii.
Do oczyszczania twarzy kup sobie żel do skóry wrażliwej taki jak ten na przykład: Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Nawilżający żel do mycia twarzy (w drogerii ale skład fajny) lub znany już chyb na całym wizaży Babydream dla dzieci z rossmana. Po takim zelu nie trzeba używać toniku, ale jeśli chcesz uzywać w ciagu dnia do odświeżenia to tylko bez alkoholu.
Nie używaj żadnych pilingów z granulkami bo one rozsiewają bakterie po twarzy i krostki "się rozsypują".
Co do kremów... Podam Ci przykład kremu dla nastolatek....
Under Twenty, Pro! Hydra, Lekki krem nawilżający
Niby lekki, polecany, a po analizie składu.. ....
"
Silikony, alkohol, pegi, akryle, EDTA, carbomer, parafina, parabeny, phenoxyetanol"
Czyli same zapychacze, chemia nie potrzebna trądzikowej cerze.

Co do kremu nivea- może zapchać bo jest ciężki, ale wiele zalezy od skóry. Jeśli takie kremy nie zapychają cię wypróbój krem dla dzieci z cynkiem.


Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-24 o 15:22
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 16:44   #8
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Sposoby na trądzik

Trądzik to wieczny problem na forum. Poruszałyśmy już mnóstwo razy ten temat na forum. Z racji Twojego wieku rozumiem, że nie chcesz na ten cel przeznaczyć majątku ;-) Polecam zatem leczniczy korektor na TRĄDZIK ACNE CAMOUFLAGE AKNE SPECIAL. W sieci zamówisz go za niecałe 20 złotych, a jest naprawdę skuteczny. Jeden z lepszych kosmetyków skierowanych do takich zastosowań. Zwróć jeszcze uwagę na kosmetyki Lerosett, ale to już jednak troszeczkę wyższe koszty.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:42   #9
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Sposoby na trądzik

Ja polecam do mycia twarzy żel Avene do skóry trądzikowej. Poczytaj na KWC, ma bardzo dobre recenzje, sama używam już ponad 3 miesiące i dopiero kończę pierwsze opakowanie (bardzo wydajny- myję 2x dziennie). Żel dobrze oczyszcza, ale nie wysusza, nie ma uczucia ściągnięcia. Jest tani, bo 250 ml kosztuje ok.30 zł, a jak napisałam, starczy na bardzo długo

Z toników polecam ten z Tołpy do skóry wrażliwej i suchej. Jeżeli podrażnisz sobie cerę, to Tołpa ją ''uspokoi''.

Z maści możesz sobie kupić brevoxyl, sama niedawno zaczęłam stosować. Jestem zadowolona.

Ale najlepiej idź do dermatologa, bo nieleczony trądzik (nawet lekki) może się zaostrzyć i będziesz skazana na wieloletnie leczenie.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 22:48   #10
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sposoby na trądzik

tani to jest Iwostin Purritin (ale to jak ktos ma mieszana lub tlusta cere), 11,50zl uzywam od kilku miesiecy rewelka, nawet la roche possay sie chowa...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:25   #11
annaszboss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 20
Dot.: Sposoby na trądzik

Też mam trądzik. Przede wszystkim-nie lecz go sama. Wybierz się do dermatologa. Ja nie byłam osobiście. Mnie przepisał lek lekarz normalny przy wizycie się zapytałam. Pomaga, ale jest tylko na receptę. Jeśli nie chcesz iść ani do dermatologa ani do lekarza to popytaj chociaż farmaceutki w aptece, ale plis nie kupuj szajsu bo tylko tracisz kasę i pieniądze
annaszboss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 13:04   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sposoby na trądzik

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
tani to jest Iwostin Purritin (ale to jak ktos ma mieszana lub tlusta cere), 11,50zl uzywam od kilku miesiecy rewelka, nawet la roche possay sie chowa...
Jaki kosmetyk z iwostinu jest tak tani?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 14:21   #13
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Sposoby na trądzik

Czym prędzej do dermatologa, nie ma zwlekać i bez sensu używać drogeryjnych gniotów, nie chcę cię straszyć ,ale nie u każdego trądzik znika szybko może być u cb tak jak umnie że trądzik lecze juz 5 lat.
__________________
Nie ma wyjścia, muszę żyć..
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 14:54   #14
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Sposoby na trądzik

podobno w tych żelach i kremach z nivei i garniera, avonu etc. jest straszny syf, sama jak borykałam się z młodzieńczym trądzikiem zakupiłam garniera a twarz była jeszcze bardziej obsypana niż przed stosowaniem tego specyfiku. Słyszałam że bardzo dobry skład mają polskie produkty np. Bielenda, jest tania i niestety nie doceniana.
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:05   #15
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sposoby na trądzik

żel do mycia twarzy 250ml

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
żel do mycia twarzy 250ml

Jaki kosmetyk z iwostinu jest tak tani?

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Agacior_91 Pokaż wiadomość
podobno w tych żelach i kremach z nivei i garniera, avonu etc. jest straszny syf, sama jak borykałam się z młodzieńczym trądzikiem zakupiłam garniera a twarz była jeszcze bardziej obsypana niż przed stosowaniem tego specyfiku. Słyszałam że bardzo dobry skład mają polskie produkty np. Bielenda, jest tania i niestety nie doceniana.
tak

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Czym prędzej do dermatologa, nie ma zwlekać i bez sensu używać drogeryjnych gniotów, nie chcę cię straszyć ,ale nie u każdego trądzik znika szybko może być u cb tak jak umnie że trądzik lecze juz 5 lat.
wcale nie tak szybko... ja juz 8 lat... nie powiem, jest lepiej... ale...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 14:58   #16
kwietniowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Sposoby na trądzik

Spośród wszystkich sposobów, ten sposób na trądzik zadziałał.

Więcej info na priv
kwietniowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.