Koloryzacja po włosach ombre. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 23:45   #1
blublublablaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Koloryzacja po włosach ombre.


Cześć dziewczyny!
Od ponad roku mam ombre, (ciemny brąz z połączeniem jasnych blond końcówek ), chce zmienić tzn. ufarbować całość włosów na ciemny brąz.
Czy któraś z Was już coś takiego robiła i mogłaby mi podać jakieś cenne wskazówki, jaką farbę polecacie?
Z góry serdecznie dziękuję
blublublablaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:51   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Koloryzacja po włosach ombre.

Witam. Nie jest to specjalnym problemem, jednak musisz brać pod uwagę, że w miejscu , gdzie włosy były rozjaśniane brak pigmentu wobec czego barwnik nowo użytej farby nie będzie trzymał się równie dobrze jak na reszcie włosa. To z kolei spowoduje, iż po kilku myciach będzie widać różnice- kolor w miejscu dawnego rozjaśnianego będzie jaśniejszy.
Co począć? ano można to zignorować, wówczas po 3-4 kolejnym farbowaniu pusty włos w końcu nasyci się barwnikiem. Można też problem zlikwidować przed jego pojawieniem się stosując u fryzjera zabieg prepigmentacji ( zwany też repigmentacją czy pigmentacją) Koszt takiego zabiegu jest zależny do salonu, zazwyczaj w granicach 60-100 zł. Włos wówczas nasycony normalnie przyjmuje już barwnik.
Co do farby - nie wiem jakich do tej pory używałaś, które oceniasz dobrze. Ja jestem zwolenniczką farb profesjonalnych, ale takie też trzeba umieć nałożyć.
Jeśli nie masz wprawy udaj się do fryzjera, unikniesz nierównomierności na włosach.
Pamiętać też trzeba, że w takim wypadku farbę nakładamy najpierw na rozjaśnione włosy, abym umożliwić pustym włosom wchłonięcie jak największej ilości barwnika, jak najlepsze nasycenie, dopiero po pewnym czasie ( zależnym od rodzaju farby ) na resztę włosów ( takiego dozowania można uniknąć stosując uprzednio wspomnianą już repigmentację)
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.