Bloker+ fluid?????czy tak można?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-03, 12:27   #1
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.

Bloker+ fluid?????czy tak można??


cześć dziewczyny!!!Mam takie pytanko..jako, że używam na krem filtr spf25 mam po nim wrażenie, że mam lekkawą maskę na twarzy...wiem wiem tak mają z regóły wszystkie dziewczyny..Ale moje pytanie jest natury takiej: aby nie używać na tą maskę jeszcze fluidu( coby nie czuć się już jak muminek) pomyślałam, żeby może zmieszać filtry z fluidem(np. na ręce) i razem nałożyć na twarz, w ten sposób otrzymałabym krem koloryzujący, który ujednolici mi troche twarz i nie będę musiała używać fluidu. Boję się tylko, że przez co rozcienczę za bardzo filtry i nie będą skuteczne (dodam, że fluidu dodaje w proporcji 1/3 czyli trzy kapki kremu z filtrem i jedna kapka ciemnego fluidu).czy ktoś mi może odpowiedzieć???
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 18:05   #2
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

up
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 18:31   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

z tego co czytalam wynika ze mieszanie fluidu z blokerem moze zmniejszyc znacznie skutecznosc filtra przeciwslonecznego. to znaczy jesli mieszazs w stosunku 1:3 niestety nie mozesz zakladac ze skutecznosc filtra zmniejszy sie tylko o 25%. podobniez nie mozna tego obliczyc ... zreszta skladniki fluidu moga zupelnie zmienic stabilnosc filtra (zdaje sie ze w przypadku filtrow mineralnych jest inaczej). pozostaje wiec jedno - nalozyc bloker, poczekac az sie wchlonie i na to fluid. lepiej jest uzywac lekkich fluidow, dobrze sie sprawdzaja te zastygajace bo im "warstwa poslizgowa" filtru slonecznego z reguly nie szkodzi. podklady kremowe lubia sobie "wedrowac" po blokerach. w sumie najlepsze sa podklady kompaktowe, matujace... przynajmniej dla mnie albo po prostu warstwa pudru

poza tym bywaja blokery koloryzowane (Bioderma i SVR).
mam nadzieje ze pomoglam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 20:27   #4
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

dzieki..troche pomogłaś . Nie pomyślałam, że w ten sposób mogę zmienić stabilnośc filtra...Ja ogólnie nie używam za często podkładu ( nie to, że nie mam co ukrywać) ale chyba nie dobrałam sobie jeszcze takiego, z którego byłabym zadowolona, a na eksperymenty (szczególnie pieniężne) mnie nie stać Chyba rzeczywiście spróbuję z pudrem. Podobno lepszy jest sypki...Może ktoś używa jakiś fajny matujący puderek(z właściwościami kryjącycmi) ???
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 22:21   #5
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

znowu ja - bardzo fajny jest nowy puder w kompakcie firmy Rimmel - w Polsce jeszcze go nie ma, ale chyba warto poczekac, matuje swietnie. Poza tym niezly jest translucide Oreala - drogi ale warto ...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 15:02   #6
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

dzięki za podpowiedź Właśnie jestem na etapie szukania..co do blokera to dziś już nic nie mieszałam ..trudno będę się męczyć Pozdrawiam!!!
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 16:52   #7
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

a jeszcze jedno pytanko...pisałaś, że powinnam zainwestować w lekki podkład..co byś poleciła bo ja mam niejednolitą karnację i jeszcze na dodatek naczynka...wiesz potrzebuję czegoś kryjącego( kwc przegłądałam ale nie umiem nic wybrać) myślisz że dermacol (stosowany jako korektor) sprawdził by się i nie jezdził by po twarzy???
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-04, 19:38   #8
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

w tym przypadku jestem niewlasciwa osoba i nie potrafie Ci odpowiedziec na to pytanie. ma nie uzywam podkladow kryjacych, zdecydowanie wole te ktore tylko wyrownuja koloryt cery... w ogole znalezienie dobrego podkladu jest trudnym zadaniem i wymaga sporo czasu. mam nadzieje ze sie tu ktos jeszcze odezwie, np ktos uzywajacy kryjacych podkladow, i Ci pomoze
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 20:12   #9
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Bloker+ fluid?????czy tak można??

Jezeli szukasz czegos korygujacego,to ja polecam Camouflage
Cream firmy Artdeco,jest naprawde super,zakryje wszystko.
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.