Zostać matką dla własnej siostry? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-08, 12:16   #121
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest wymówka. To bardzo dobra decyzja ze strony rodziców.

I o ile nie wyjeżdżają do Arabii Saudyjskiej czy do jakiejś Ugandy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

A, to nie.

Biedna Twoją siostra jednak.

Ucieklabym z domu, jakby mi się kazali przeprowadzić do Włoch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:25   #122
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Gdy migrowałaś Twoje dzieci były w przedziale 13-18 lat i miały ułożone życie? (o takiej sytuacji pisałem)
13-latek i ułożone życie.

Praca w korpo i mieszkanie w kredycie? Kurczę, teraz to dzieci szybko dorastają...

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Dlaczego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to paskudny kraj w mojej subiektywnej ocenie.

Oczywiście subiektywnej.

Gospodarka jest już chyba lepsza w Polsce. Szkolnictwo (w bardzo okrojonym zakresie, w jakim miałam do czynienia - lekarski kierunek na wymianie parę tygodni) jest słabsze. Brudno, ludzie się do Ciebie kleją i nie respektują twoich granic itd.

Nie dziwię się siostrze, że nie chce tam mieszkać.

Wybacz, oczywiście to tylko moja opinia na podstawie wycinka z południowych (I może w tym tkwi szkopuł) Włoch.

Co nie zmienia faktu, że rodzice decyzję podjęli, Ty nie chcesz siostry i nie musisz chcieć tej odpowiedzialności, więc będzie co ma być.

Poprawiam się tylko, bo myślałam, że to Niemcy albo Stany na przykład, gdzie różnica gospodarcza jest większa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:29   #123
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
13-latek i ułożone życie.

Praca w korpo i mieszkanie w kredycie? Kurczę, teraz to dzieci szybko dorastają...

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Bo to paskudny kraj w mojej subiektywnej ocenie.

Oczywiście subiektywnej.

Gospodarka jest już chyba lepsza w Polsce. Szkolnictwo (w bardzo okrojonym zakresie, w jakim miałam do czynienia - lekarski kierunek na wymianie parę tygodni) jest słabsze. Brudno, ludzie się do Ciebie kleją i nie respektują twoich granic itd.

Nie dziwię się siostrze, że nie chce tam mieszkać.

Wybacz, oczywiście to tylko moja opinia na podstawie wycinka z południowych (I może w tym tkwi szkopuł) Włoch.

Co nie zmienia faktu, że rodzice decyzję podjęli, Ty nie chcesz siostry i nie musisz chcieć tej odpowiedzialności, więc będzie co ma być.

Poprawiam się tylko, bo myślałam, że to Niemcy albo Stany na przykład, gdzie różnica gospodarcza jest większa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie to bardzo chętnie co roku tam jeździ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 12:39   #124
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Ogólnie to bardzo chętnie co roku tam jeździ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wakacje a życie gdzieś to dwie różne sprawy.

Są też subiektywne opinie.

Ale to nie jest twoje zmartwienie, tylko rodziców, którzy niepotrzebnie zrobili z Ciebie stronę w dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 14:01   #125
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
13-latek i ułożone życie.

Praca w korpo i mieszkanie w kredycie? Kurczę, teraz to dzieci szybko dorastają...

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Bo to paskudny kraj w mojej subiektywnej ocenie.

Oczywiście subiektywnej.

Gospodarka jest już chyba lepsza w Polsce. Szkolnictwo (w bardzo okrojonym zakresie, w jakim miałam do czynienia - lekarski kierunek na wymianie parę tygodni) jest słabsze. Brudno, ludzie się do Ciebie kleją i nie respektują twoich granic itd.

Nie dziwię się siostrze, że nie chce tam mieszkać.

Wybacz, oczywiście to tylko moja opinia na podstawie wycinka z południowych (I może w tym tkwi szkopuł) Włoch.

Co nie zmienia faktu, że rodzice decyzję podjęli, Ty nie chcesz siostry i nie musisz chcieć tej odpowiedzialności, więc będzie co ma być.

Poprawiam się tylko, bo myślałam, że to Niemcy albo Stany na przykład, gdzie różnica gospodarcza jest większa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz rację, to kwestia południowych Włoch. Na północy podejście ludzi do siebie nawzajem jest zupełnie inne, bardziej zrównoważone jeśli można tak to nazwać mówię to z własnej perspektywy, mieszkałam na północy przez jakiś czas, ale wróciłam, a teraz w mojej pracy zawodowej utrzymuje kontakty handlowe z południowymi Włochami, diametralnie różni ludzie. Tak nawiasen - żałuję, że wróciłam. Gdybym mogła cofnąć czas, zostałabym we Włoszech.

Autorko, jak na moje to twoja siostra się boi. Myślę że gdyby rodzice usiedli z nią i porozmawiali na spokojnie, wyjaśniając że ty nie możesz się nią zająć, uspokoić ja, że tam we Włoszech będą ja wspierać by szybko się zaklimatyzowala w nowym miejscu, pokazać jej, że może na nich liczyć w każdej sytuacji.

A jeśli przyczyną jest rzeczywiście to że ona nie chce być pod kontrolą rodziców no to sorry, ale to żaden argument żeby została w Polsce czy żeby została z tobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 21:15   #126
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

trochę śmieszy mnie przekonanie, że na pewno nastolatka na emigracji sobie poradzi i jeszcze rodzicom podziękuje za przeprowadzkę.
może być bardzo roznie. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą zle znosić przeprowadzkę do innego kraju. Mnóstwo osób mimo lepszej sytuacji finansowej, mnóstwa okazji do rozwoju itd. z zle się czuje w obcym kraju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 21:56   #127
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
trochę śmieszy mnie przekonanie, że na pewno nastolatka na emigracji sobie poradzi i jeszcze rodzicom podziękuje za przeprowadzkę.
może być bardzo roznie. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą zle znosić przeprowadzkę do innego kraju. Mnóstwo osób mimo lepszej sytuacji finansowej, mnóstwa okazji do rozwoju itd. z zle się czuje w obcym kraju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
A mnie śmieszy zakładanie, że ona tego nie przeżyje.

To zwykła przeprowadzka, najwyżej wróci za 4 lata do kraju na studia.

W życiu różne niefajne rzeczy nas spotykają. Jeśli przeprowadzka ma ta dziewczynę załamać, to tylko pozazdrościć problemów pierwszego świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-08, 23:30   #128
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mnie śmieszy zakładanie, że ona tego nie przeżyje.

To zwykła przeprowadzka, najwyżej wróci za 4 lata do kraju na studia.

W życiu różne niefajne rzeczy nas spotykają. Jeśli przeprowadzka ma ta dziewczynę załamać, to tylko pozazdrościć problemów pierwszego świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ktoś zakłada, ze nie przezyje ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 23:37   #129
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
ktoś zakłada, ze nie przezyje ?

Że stanie jej się straszna krzywda psychiczna.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 00:03   #130
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Przeżyć przeżyje, gorzej będzie ze szkołą. Tam nadal uczą się na pamięć, no i lubią wypracowania, a włoski oficjalny, literacki jest inny niż mowiony, jak zresztą większość języków. Łatwo jej nie będzie i tutaj jest problem, bo może nie podołać w szkole. Miałam znajomą która robiła we Włoszech rok liceum i to był rok stracony, mimo, że mówiła płynnie po włosku bo od dziecka co roku spedzala tam wakacje U mamy. I potem problem, po maturze, co robić, bo wyniki w nauce kiepskie i w Polsce może nie mieć szans, zresztą nie będzie miała przerobionego materiału z polskiego liceum, a studia we Włoszech są mozolne okropnie, często licencjat robi się latami, tylko najlepsi zdają w 3 lata materiał... A to wszystko kosztuje cholernie, wielu Włochów rezygnuje ze studiów bo ich po prostu nie stać, a wszystkie studia są płatne i nie ma zaocznych.... będzie miała problem rodzina z siostrą, bo tu chodzi o jej przyszłość a różowo to nie wygląda jak chodzi o edukację
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 00:15   #131
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Działam w organizacji polonijnej w Hiszpanii i z obserwacji napiszę, że to kiepski wiek na przenosiny dziecka. Problemy z językiem, inne zagadnienia w szkole, wejście w nową grupę rówieśniczą. Łatwo nie jest, a w szkole już się zaczyna profilowanie pod ogólniak i studia, i dość porządna nauka. Wcale się nie dziwię dziewczynie, że nie chce, pewnie zwyczajnie się boi. Bo pobyty wakacyjne a pobyt stały, to dwie różne rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 00:47   #132
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Jeśli mogłabym doradzić rodzicom, to szczerze odradzilabym wyjazd obojgu z uwagi na kraj. Przecież nad Włochami ciąży widmo bankructwa, ludzie masowo stamtąd wracają a oni rzucają bezpieczną pracę w Polsce i jadą. Myślałam, że tutaj chodzi o jakiś kraj typowo zarobkowy, no nie wiem, Anglia, Irlandia, chociaż już też Polacy się ewakuuja z tamtej części świata. A tutaj o Włoszech mowa... poroniony pomysł, bo znam bardzo dobrze Włochy. Na miejscu rodziców, przemeczylabym się te 4 lata i żyła w rozlace. Serio, najbezpieczniejsze rozwiązanie dla całej rodziny. Matka zostaje, lub ojciec w Polsce, drugie jedzie i próbuje sił. Może się okazać, że praca wcale nie fajna, i jak większość teraz, robi na lewych papierach bo firma nie ma na oplacenie podatku za pracownika. Szpitale sa w opłakanym stanie.

Uwaga żeby przez chęć zarobku nie zniszczyć przyszłości dziecku, bo potem ani w tą ani w tamtą. To nie jest małe dziecko co podlapie język w przedszkolu, od niej wymagana będzie wiedza na poziomie liceum a zauważ, że literatura włoska jest przebogata, no i jeszcze łacina...
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 04:46   #133
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Peopeo tutaj masz trochę racji, będzie jej ciężko na początku nadrobić materiał, ale mimo wszystko 14 lat to jeszcze chłonny umysł, dałaby radę choć mogłaby np stracić rok.
Północ kraju jest bogatsza i szpitale są w lepszym stanie zwłaszcza w regionach autonomicznych np Trentino Alto Adige.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 06:21   #134
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Peopeo wlasnie tego sie bałam, ale juz mnie autorka nazwala rozkapryszonym dzieckiem, wiec pewnie to do niej nie trafi.

Ja tam nadal jestem za szkołą z internatem w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 07:01   #135
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Że stanie jej się straszna krzywda psychiczna.
Ryzyko krzywdy psychicznej jest duże.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 07:08   #136
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Swoją drogą przeprowadzka do innego kraju z innym jezykiem to nie jest to samo co przeprowadzka z miasta do miasta w obrebie jednego państwa, tego sie porownac nie da imo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 08:39   #137
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mnie śmieszy zakładanie, że ona tego nie przeżyje.

To zwykła przeprowadzka, najwyżej wróci za 4 lata do kraju na studia.

W życiu różne niefajne rzeczy nas spotykają. Jeśli przeprowadzka ma ta dziewczynę załamać, to tylko pozazdrościć problemów pierwszego świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No cieszę, że ktoś to w końcu napisał.

Po pierwsze - to jest jeszcze dziecko, które g*** wie o życiu i myśli, że znajomi z gimbazy to wielkie przyjaźnie i love na całe życie, aż po grób, a pieniądze spadają z nieba. Rozbawił mnie tekst o ,,ułożonym życiu w wieku 14 lat"

Po drugie - Autorka nie napisała nigdzie, że siostra jest skrajnie tępa czy upośledzona umysłowo, więc teksty, o tym jak ona nie ogarnie języka, bo to już nie przedszkolak, co wszystko chłonie, jest śmieszne. Przecież ludzie na studiach się uczą nowych rzeczy, nowych języków, a mają PONAD 20 LAT, i, jakimś cudem, są w stanie przyswajać nową wiedzę. Magia? Bo mam wrażenie, że piszemy nie o 14-latce, a o 90-letniej babci z Alzheimerem. Zakładanie z góry, jak to jej się nie uda jest mega słabe i mam nadzieję tylko, że nie pada to podczas rozmów z nią w domu, bo to pewnie dodatkowo ją stresuje.

Po trzecie - wiadomo, najlepiej poświęcić całe zycie tylko dla dzieci, a potem zakładać wątki ,,Nie wykorzystałam okazji, bo moja 14-latka strzeliła focha" i opowiadać jak to przez dzieci nic się nie da zrobić. No tak, można jeszcze rozdzielić rodziców - w końcu kogo obchodzą ich uczucia i związek, to są tylko rodzice, w żadnej innej roli nie mają prawa się realizować. 14-latka wchodzi w taki wiek, że zaraz będzie strzelać focha o wszystko, to może w ogóle niech rodzice z domu nie wychodzą, bo im tego zabroni?


Rodzice oczywiście powinni w jak największym stopniu zadbać o to, by integracja w nowym miejscu przebyła jak najbardziej łagodnie, nawet jesli wiadomo, że może być to poczatkowo stresujące - to normalne.

I uważam, że to niedopuszczalne, że rodzice w ogóle w jakikolwiek sposób dopuśli możliwość, że Ty masz się zajmować siostrą - to oni są opiekunami i powinni stanowczo podjąć decyzję i ucinać takie idiotyczne pomysły.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 09:41   #138
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Nie wiesz o czym mówisz raczej, kolezanko od posta wyżej. Włoski to nie angielski, którym jesteśmy bombardowani od urodzenia, uczymy się w szkole podstaw i wiele w internecie. A włoski ma trudną gramatykę, nie ma się obycia z pisownia słówek, i co, dziewczyna będzie ze słownikiem na wypracowaniach w szkole siedziała? Ta dziewczyna jeśli przez następne 4 lata zawali szkołę, to jest skonczona i w Polsce i we Włoszech, trzeba sobie zdać sprawę z tego. Co jest ważniejsze, kariera czy przyszłość dziecka?! Bo mówię, że znam ten kraj i trzeba być szalonym, żeby się tam przenieść na stałe i to z nastoletnim dzieckiem. To jest za duże ryzyko, ryzykować przyszłość dziewczyny. Rok będzie miała w plecy na 100%, za dwa lata nie wiesz, czy da radę mieć chociaż pozytywne oceny, a kto wie czy się rodzicom uda i czy nie wrócą po 2 latach do Polski, bo serio, czarno to widzę. Znam rodzinę która wyjechała do Włoch, mąż jest kierowca więc źródło utrzymania jest, matka sprząta i 2dzieci, jak wyjechali z pl mala szła do 4 klasy podstawowki. Szybko pozalowali ale ze względu na dzieci nie mogli wrócić, matka ledwo zipie ale ciągnie, niedługo córka skończy 18 lat to wrócą do Polski, bo teraz musiałaby zaczynać liceum od nowa a ona nie na pojęcia o polskich lekturach, gramatyce, ortografii, no niczym, chociaż malutka nie była jak wyjechali i w domu mówią przecież po polsku tylko. Jak decydujesz się na dzieci, to ich dobro i przyszłość jest najwazniejsza, i to rodzicielski obowiązek zadbać o przyszłość.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 09:52   #139
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
No cieszę, że ktoś to w końcu napisał.

Po pierwsze - to jest jeszcze dziecko, które g*** wie o życiu i myśli, że znajomi z gimbazy to wielkie przyjaźnie i love na całe życie, aż po grób, a pieniądze spadają z nieba. Rozbawił mnie tekst o ,,ułożonym życiu w wieku 14 lat"

Po drugie - Autorka nie napisała nigdzie, że siostra jest skrajnie tępa czy upośledzona umysłowo, więc teksty, o tym jak ona nie ogarnie języka, bo to już nie przedszkolak, co wszystko chłonie, jest śmieszne. Przecież ludzie na studiach się uczą nowych rzeczy, nowych języków, a mają PONAD 20 LAT, i, jakimś cudem, są w stanie przyswajać nową wiedzę. Magia? Bo mam wrażenie, że piszemy nie o 14-latce, a o 90-letniej babci z Alzheimerem. Zakładanie z góry, jak to jej się nie uda jest mega słabe i mam nadzieję tylko, że nie pada to podczas rozmów z nią w domu, bo to pewnie dodatkowo ją stresuje.

Po trzecie - wiadomo, najlepiej poświęcić całe zycie tylko dla dzieci, a potem zakładać wątki ,,Nie wykorzystałam okazji, bo moja 14-latka strzeliła focha" i opowiadać jak to przez dzieci nic się nie da zrobić. No tak, można jeszcze rozdzielić rodziców - w końcu kogo obchodzą ich uczucia i związek, to są tylko rodzice, w żadnej innej roli nie mają prawa się realizować. 14-latka wchodzi w taki wiek, że zaraz będzie strzelać focha o wszystko, to może w ogóle niech rodzice z domu nie wychodzą, bo im tego zabroni?


Rodzice oczywiście powinni w jak największym stopniu zadbać o to, by integracja w nowym miejscu przebyła jak najbardziej łagodnie, nawet jesli wiadomo, że może być to poczatkowo stresujące - to normalne.

I uważam, że to niedopuszczalne, że rodzice w ogóle w jakikolwiek sposób dopuśli możliwość, że Ty masz się zajmować siostrą - to oni są opiekunami i powinni stanowczo podjąć decyzję i ucinać takie idiotyczne pomysły.
W 100% sie zgadzam
Rodzice z racji tego ze maja wieksze doswiadczenie zyciowe maja prawo i powinni decydowac co jest dla dziecka lepsze i daje lepsze perspektywy na przyszlosc
Nie dopuscilabym do tego żeby 14latla decydowała o losie całej rodziny ,oczywiście nie umniejszam faktu że może czuć się zagubiona na początku ale będzie tam miała wsparcie w najbliższych poza tym dalszą rodzina również tam mieszka to nie jest jakaś zsylka do kraju 3 świata w gdzie będzie odcięta od znajomych (jest Internet telefony skype) albo więzienie z dożywotnim wyrokiem
Dla mnie o wiele bardziej niszczące dla nastolatki byłoby zostawienie jej w Polsce i danie wolnej ręki do robienia co chce

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-10-09 o 09:57
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 10:46   #140
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Język jest najmniejszym problemem, bez problemu posługujemy się w rodzinie włoskim, czytamy również. Co do pracy to no faktycznie jeśli ktoś jedzie sprzątać za granicę to moim zdaniem bez sensu bo e tym zawodzie może zarabiać dużo i w Polsce. Praca moich rodziców jest bardzo rozwojowa, ojciec dostał propozycję pracy we włoskim szpitalu(jest chirurgiem)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

I jeśli dziecko nie ma pojęcia o gramatyce lub lekturach z Polski przebywając za granicą to tylko i wyłącznie wina rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 11:54   #141
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Nie wiesz o czym mówisz raczej, kolezanko od posta wyżej. Włoski to nie angielski, którym jesteśmy bombardowani od urodzenia, uczymy się w szkole podstaw i wiele w internecie. A włoski ma trudną gramatykę, nie ma się obycia z pisownia słówek, i co, dziewczyna będzie ze słownikiem na wypracowaniach w szkole siedziała? Ta dziewczyna jeśli przez następne 4 lata zawali szkołę, to jest skonczona i w Polsce i we Włoszech, trzeba sobie zdać sprawę z tego. Co jest ważniejsze, kariera czy przyszłość dziecka?! Bo mówię, że znam ten kraj i trzeba być szalonym, żeby się tam przenieść na stałe i to z nastoletnim dzieckiem. To jest za duże ryzyko, ryzykować przyszłość dziewczyny. Rok będzie miała w plecy na 100%, za dwa lata nie wiesz, czy da radę mieć chociaż pozytywne oceny, a kto wie czy się rodzicom uda i czy nie wrócą po 2 latach do Polski, bo serio, czarno to widzę. Znam rodzinę która wyjechała do Włoch, mąż jest kierowca więc źródło utrzymania jest, matka sprząta i 2dzieci, jak wyjechali z pl mala szła do 4 klasy podstawowki. Szybko pozalowali ale ze względu na dzieci nie mogli wrócić, matka ledwo zipie ale ciągnie, niedługo córka skończy 18 lat to wrócą do Polski, bo teraz musiałaby zaczynać liceum od nowa a ona nie na pojęcia o polskich lekturach, gramatyce, ortografii, no niczym, chociaż malutka nie była jak wyjechali i w domu mówią przecież po polsku tylko. Jak decydujesz się na dzieci, to ich dobro i przyszłość jest najwazniejsza, i to rodzicielski obowiązek zadbać o przyszłość.
Po 1 dziewczyna zna włoski, po 2 czasem strata kilku lat na adaptację do życia w innym kraju może być w dłuższej perspektywie lepsze niż terminowe zdanie matury w Polsce, potem pierwsze lepsze studią ą i ę i bezrobocie (jakby zresztą w Pl nie mogła oblać matury albo zrezygnować ze studiów po 3 latach np.); tak przynajmniej chce czy nie musi umieć odnaleźć się w nowym środowisku, kraju szczęsliwie dla niej cywilizowanym, a takie zmiany raczej rozwijają niż uwsteczniają,

po 3 bez przesady, dziewczyna nie wyjeżdza na Arktykę tylko do Wloch, gdzie ma doskonale skomunikowany internet i wszelkie socjal media. To, że dla niej to jest trudne , bo tu ma przyjaciół jest zrozumiałe. Gdyby te więzi były rzeczywiście wartościowie to ma świetne narzędzia do podtrzymywania relacji (skajpy, wideokonferencje, smsy, mmsy, fejsbuki, co chcesz + rodziców raczej stać jest na to by mogła przylatywać w odwiedziny do PL, np. do siostry ). Na początek przynajmniej nie musi zrywać kontaktu z dnia na dzien. Po 4 na całym świecie ludzie bywa że się przeprowadzają, także mając nastoletnie dzieci. Co za absurdalna dyskusja.
Uleganie lękom przed zmianą środowiska jak opisała Mojwa motywacje swoich rodziców i ograniczanie tym samym szerszych możliwości rozwoju młodego to też nie jest jakieś wybitnie super co sama przetestowana potwierdziła. Dla rodzica argument z cyklu chłopak i kolezanki to jest taka sama fanaberia jak kiedy młodzież kieruje się wyborem szkoły w oparciu o możliwość dalszego chodzenia do klasy z ''przyjaciółkami'', od tego jest rodzic by myśleć trochę bardziej perspektywicznie niż nastolatek i w razie konieczności narzucić dziecku także jakąś dyscyplinę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-10-09 o 12:01
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 12:11   #142
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Akurat argument o bezrobociu troche kulą w plot, bo to Wlosu maja z tym problem, w Polsce bezrobocie jest prawie dwukrotnie nizsze.

Ja nie chciałam wyjezdzac nie ze wzgledu na fanaberie w postaci kolezanek czy chlopaka (niczego nie mialam), tylko wlasnie z powodu leku przed tym ze z wzorowej uczennicy stanę się co najwyzej dwojkowa i jesli uda mi sie szkołę zaliczyc, to na słabych ocenach.
To akurat nic nie znaczy, ze ktos sobie rozmawia swobodnie w danym języku. Nadal przed nim caly ogrom pracy zeby dojsc do poziomu kolegow, w tym wieku to wręcz niemozliwe.

To moze byc wielka szansa (i żałuję ze jej nie mialam), ale tez ogromne ryzyko (ktorego nie chcialam podjac).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 16:44   #143
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Akurat argument o bezrobociu troche kulą w plot, bo to Wlosu maja z tym problem, w Polsce bezrobocie jest prawie dwukrotnie nizsze.
raczej chodziło mi o to, że dla pracodawcy osoba 2języczna, z różnymi dyplomami, bywa często postrzegana jako bardziej atrakcyjna. Nie bez powodu jakaś grupa studentów interesuje się studenckimi wymianami.

Cytat:
Nadal przed nim caly ogrom pracy zeby dojsc do poziomu kolegow, w tym wieku to wręcz niemozliwe.
już bez przesady, naprawdę.

Ludzie z Polski czy innych krajów bywa że startują na uczelnie zagraniczne, i niekoniecznie tylko dzieci dyplomatów.

Wątek jest kuriozalny, dziewczyna jest z inteligenckiej rodziny, raczej dość zamożnej, z włoskimi korzeniami (babcia, wyjazdy co rok, znajomość języka), zostaje w Europie, w dodatku unijnym kraju, nie takim znowu chyba najgorszym jak się tak zastanowić nad innymi.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
ale tez ogromne ryzyko (ktorego nie chcialam podjac).
twoi rodzice mieli prawo podjąć taką decyzję a nie inną, rodzic najlepiej przecież powinien znać wrażliwość swojego dziecka i mieć świadomość czy gra jest warta świeczki. Nikt kto tworzy więzi nie lubi raczej porzucać przyjaciół i swojego ukochanego miejsca na rzecz nieznanego (nie każdy ma ''gen przygody'', w dodatku wiele osób to zapewne domatorzy a to przecież nie przychodzi tylko z dorosłością) , ale nie za każdym ''dramatem'': ''koleżanki, chłopak, super jakby rodzice się zdematerializowali na tyle żeby przestali przynudzać a ja zostaję tylko z siorą która może mi skoczyć '' od razu skrywa się wielka wrażliwość czy społeczna fobia.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Gdyby siostrze się udało byłaby wygrana po całości, rodzice przecież żyją i mają się dobrze i mozna z nimi być w dobrym kontakcie i ich odwiedzać, jednocześnie nie ma już tak intensywnej kurateli, siostra starsza zaledwie parę lat z władzą i autorytetem nad podlotkiem praktycznie zerowymi , chata w jakiś tam sposób wolna, od razu akcje na rynku towarzyskim wzrastają, , ''taka samodzielna, bez starych nad głową''.

Kosztem autorki która sama jest w wieku gdy ma ochotę czerpać emocjonalnie garsciami to miałaby być odpowiedzialna za rozwijającą się smarkulę czy czegoś nie nawywijała, znosić humory foszki kłótnie i pretensje gdy jakieś oczekiwania się nie spodobają i w najlepszej wersji pilnować czy tamta nauczyła się na klasówkę.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

I akurat autorka musiałaby wziąć za młodszą odpowiedzialność bo rodzice nie mogą zostawić 14latki bez nadzoru. Ktoś oficjalnie jako opiekun figurować musi i na pewno nie byłby to rodzic przebywający 1,5 tyś km dalej.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-10-09 o 16:38
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:14   #144
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Zaobserwowałam, że w tym wieku sympatie ( zarówno koleżeńskie jak i te bardziej romantyczne) zmieniają się szybciej niż ramówka w tv. Zatem kierowanie się posiadaniem chłopaka lub koleżanek w wyborze drogi życiowej rodziny jest po prostu śmieszne i niedojrzałe.
Oczywiscie,ze tak ale tym 14 latkom sie wydaje ,ze to forever and ever a wyprowadzka to koniec swiata. Wiec raczej nalezy pomyslec jak to dziecku ulatwic a nie na zasadzie,ze my wiemy lepiej a Ty sie dostosuj.
I czasem zostanie w kraju z jakas babcia wcale nie musialoby byc gorsza opcja - moze sie tam wcale nie odnalezc dziewczyna a nawet jesli to bedzie to pare ciezkich lat.

Wszyscy,ktorzy mowia,ze umie rozmawiac w danym jezyku chyba zapomnieli jak bylo w szkole - przyjdzie na biologie i bedzie:

"kwas dezoksyrybonukleinowy – wielkocząsteczkowy organiczny związek chemiczny z grupy kwasów nukleinowych. U eukariontów zlokalizowany jest przede wszystkim w jądrach komórek, u prokariontów bezpośrednio w cytoplazmie, natomiast u wirusów w kapsydach" po wlosku, pojdzie na chemie i bedzie ''Tlenek azotu w postaci rodnikowej (•NO) ma wpływ na enzymatyczne procesy sygnalizacyjne, m.in. modyfikuje aktywność kinaz MAP. Rodnik dwutlenku azotu natomiast reaguje ze związkami nienasyconymi, m.in. z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. ''

na pewno nie bedzie prosto nadrobic jej tego calego slownictwa i miec dobrych ocen. A slabe oceny w LO to slabe studia i tyle.

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
W moich oczach i tak wyszłaś na rozkapryszone dziecko które woli by rodzice żyli przez dobrych kilka lat oddzielnie
Tak czy inaczej to zawsze decyzja rodziców. To ,ze postanowili postapic tak,zeby bylo corce tez. Wyrzucanie 14latce,zebyla smolubna i nie pomyslal o rodzicach troche zabawne jest
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:34   #145
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez houseoffreed Pokaż wiadomość
Język jest najmniejszym problemem, bez problemu posługujemy się w rodzinie włoskim
Z ciekawości: który dialekt?


Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
No cieszę, że ktoś to w końcu napisał.

Po pierwsze - to jest jeszcze dziecko, które g*** wie o życiu i myśli, że znajomi z gimbazy to wielkie przyjaźnie i love na całe życie, aż po grób, a pieniądze spadają z nieba. Rozbawił mnie tekst o ,,ułożonym życiu w wieku 14 lat"

Po drugie - Autorka nie napisała nigdzie, że siostra jest skrajnie tępa czy upośledzona umysłowo, więc teksty, o tym jak ona nie ogarnie języka, bo to już nie przedszkolak, co wszystko chłonie, jest śmieszne. Przecież ludzie na studiach się uczą nowych rzeczy, nowych języków, a mają PONAD 20 LAT, i, jakimś cudem, są w stanie przyswajać nową wiedzę. Magia? Bo mam wrażenie, że piszemy nie o 14-latce, a o 90-letniej babci z Alzheimerem. Zakładanie z góry, jak to jej się nie uda jest mega słabe i mam nadzieję tylko, że nie pada to podczas rozmów z nią w domu, bo to pewnie dodatkowo ją stresuje.

Po trzecie - wiadomo, najlepiej poświęcić całe zycie tylko dla dzieci, a potem zakładać wątki ,,Nie wykorzystałam okazji, bo moja 14-latka strzeliła focha" i opowiadać jak to przez dzieci nic się nie da zrobić. No tak, można jeszcze rozdzielić rodziców - w końcu kogo obchodzą ich uczucia i związek, to są tylko rodzice, w żadnej innej roli nie mają prawa się realizować. 14-latka wchodzi w taki wiek, że zaraz będzie strzelać focha o wszystko, to może w ogóle niech rodzice z domu nie wychodzą, bo im tego zabroni?
Przyznam że twoje posty (przy tym poziomie absurdu) również dostarczają nam wiele radości
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:36   #146
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

ButWCzapce - to jest ciekawe pytanie, moja mama mieszkajac 10 lat we Wloszech z gościem z Neapolu nie byla w stanie sie w ogole dogadac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:40   #147
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Oczywiscie,ze tak ale tym 14 latkom sie wydaje ,ze to forever and ever a wyprowadzka to koniec swiata. Wiec raczej nalezy pomyslec jak to dziecku ulatwic a nie na zasadzie,ze my wiemy lepiej a Ty sie dostosuj.
I czasem zostanie w kraju z jakas babcia wcale nie musialoby byc gorsza opcja - moze sie tam wcale nie odnalezc dziewczyna a nawet jesli to bedzie to pare ciezkich lat.

Wszyscy,ktorzy mowia,ze umie rozmawiac w danym jezyku chyba zapomnieli jak bylo w szkole - przyjdzie na biologie i bedzie:

"kwas dezoksyrybonukleinowy – wielkocząsteczkowy organiczny związek chemiczny z grupy kwasów nukleinowych. U eukariontów zlokalizowany jest przede wszystkim w jądrach komórek, u prokariontów bezpośrednio w cytoplazmie, natomiast u wirusów w kapsydach" po wlosku, pojdzie na chemie i bedzie ''Tlenek azotu w postaci rodnikowej (•NO) ma wpływ na enzymatyczne procesy sygnalizacyjne, m.in. modyfikuje aktywność kinaz MAP. Rodnik dwutlenku azotu natomiast reaguje ze związkami nienasyconymi, m.in. z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. ''

na pewno nie bedzie prosto nadrobic jej tego calego slownictwa i miec dobrych ocen. A slabe oceny w LO to slabe studia i tyle.



Tak czy inaczej to zawsze decyzja rodziców. To ,ze postanowili postapic tak,zeby bylo corce tez. Wyrzucanie 14latce,zebyla smolubna i nie pomyslal o rodzicach troche zabawne jest
ludzie jada do innego kaju studiowac gdzie nie znaja prfekcyjnie jezyka w ktorym studiuja i jakos daja sobie rade a ty tu dramatyzujesz jakby jakies regulki w liceum i matura przekreslala czlowieka szanse na sukces w przyszlosci
z tego co aurtorka tu pisze jej siostra nie bardzo mysli o klepaniu wyszukanych regulek w szkole a o kolezankach i chlopaku wiec raczej w przypadku kiedy zostalaby tu z autorka slabo widze widze jak przyklada sie do nauki i robi kariere na najlepszych studiach w polsce
ludzie w wieku 14 lat ucza sie bardzo szybko ja przyjechalam do uk w wieku 35lat kompletnie bez znajomosci jezyka i udalo mi sie tutaj przekwalifikowac skonczyc studia i ulozyc sobie zycie kompletnie w innym kierunku niz to ktore mialam w polsce ,dlaczego wedlug ciebie 14 letnia dziewczyna nie mialaby szansy osiagnac czegos za granica szczegolnie kiedy zna ten jezyk ?
wyobraz sobie ze w innych krajach sa inne systemy szkolnictwa ludzie ucza sie tego co lubia a nie klepia regulki ktorych nie rozmieja albo zapominaja na drugi dzien
jesli ktos jest ambitny to osiagnie sukces z 6 na maturze czy 3 bo w zyciu wynik twojej matury ma naprawde male znaczenie na sukces sklada sie wiele innych rzeczy:pasja,zainteresowa nia,znajomosci i duze szczescie.
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:49   #148
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Tak to wyglada w dzisiejszych czasach. Ludzie myślą o karierze, nie o rodzinie. Sukces ważniejszy od przyszłości dziecka. Dawniej ludzie emigrowali by dac dziecku przyszłość, w tym przypadku emigruja dla swoich ambicji do kraju w którym ludzie klepia biedę po studiach. Mam znajoma która po studiach prawniczych pracuje jako opiekunka starszej osoby w nocy-idzie i śpi przy jej łóżku. Za 400 euro miesięcznie. Trzeba być egoista by narażać dziecko na stres, zakuwanie bez wyraźnych rezultatów po nocach, frustracje po to by później ledwo zdało maturę. I dziwota, że co drugie dziecko ląduje na terapii.
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:51   #149
houseoffreed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 65
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Tak to wyglada w dzisiejszych czasach. Ludzie myślą o karierze, nie o rodzinie. Sukces ważniejszy od przyszłości dziecka. Dawniej ludzie emigrowali by dac dziecku przyszłość, w tym przypadku emigruja dla swoich ambicji do kraju w którym ludzie klepia biedę po studiach. Mam znajoma która po studiach prawniczych pracuje jako opiekunka starszej osoby w nocy-idzie i śpi przy jej łóżku. Za 400 euro miesięcznie. Trzeba być egoista by narażać dziecko na stres, zakuwanie bez wyraźnych rezultatów po nocach, frustracje po to by później ledwo zdało maturę. I dziwota, że co drugie dziecko ląduje na terapii.
To musi być naprawdę nieogarnięta życiowo ta Twoja koleżanka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
houseoffreed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 21:56   #150
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
"kwas dezoksyrybonukleinowy – wielkocząsteczkowy organiczny związek chemiczny z grupy kwasów nukleinowych. U eukariontów zlokalizowany jest przede wszystkim w jądrach komórek, u prokariontów bezpośrednio w cytoplazmie, natomiast u wirusów w kapsydach" po wlosku, pojdzie na chemie i bedzie ''Tlenek azotu w postaci rodnikowej (•NO) ma wpływ na enzymatyczne procesy sygnalizacyjne, m.in. modyfikuje aktywność kinaz MAP. Rodnik dwutlenku azotu natomiast reaguje ze związkami nienasyconymi, m.in. z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. ''

Ale wiesz, że 90% tych nazw jest bardzo podobna w różnych językach, bo większość pochodzi z łaciny?


Już nie wspomnę, że dziewczyna zacznie studia, w Polsce (!) i jeśli wybierze kierunek przyrodniczy, tak jak tu podajesz, to będzie musiała się zaznajomić z językiem naukowym po angielsku i nie będzie przebacz.


L'acido desossiribonucleico o deossiribonucleico ) è un acido nucleico che contiene le informazioni genetiche necessarie alla biosintesi di RNA e proteine, molecole indispensabili per lo sviluppo ed il corretto funzionamento della maggior parte degli organismi viventi.


Nie mówię po włosku. I wyboldowane rozumiem bez łaski.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Dorzucę jeszcze takie szybkie info, że zostałam wysłana do angielskojęzycznego gimnazjum (czyli w wieku autorki) i uczyłam się biologii na przykład po angielsku.



I wcale nie było trudno. Ona się i tak musi nauczyć na przykład anatomii. Co jej za różnica czy nauczy się "rdzeń przedłużony" czy "medulla oblongata"?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 00:03:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.