Szukam prawnika/prawniczki - biuro - sprawa w sądzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-05, 20:35   #1
StrawberryBubbleGum_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Arrow

Szukam prawnika/prawniczki - biuro - sprawa w sądzie


Witam,

Przepraszam,jeżeli umieściłam post nie w tym dziale co trzeba.Ale tutaj sporo osób zagląda także liczę na jakąś odpowiedz
Jakiś czas temu zainteresowała mnie nieruchomość z ogłoszenia. Po oględzinach i uzyskaniu od maklera zapewnienia co do prawidłowości stanu prawnego domu zdecydowałam się na podpisanie umowy rezerwacyjnej, w której określono dokładny termin podejścia do umowy przedwstępnej. Na dzień przed zaplanowanym terminem umowy przedwstępnej, notariusz poinformował mnie oraz maklera biura nieruchomości, że nie możemy do niej przystąpić zanim nie zostanie uregulowana służebność dróg, gdyż dom nie posiada dostępu do drogi publicznej co w ocenie banku może uniemożliwić uruchomienie kredytu. Pośrednik telefonicznie zapewnił że biuro wstrzyma ofertę i pomoże właścicielowi nieruchomości we wnioskowaniu o służebność. Proces ten miał trwać do 3-ech miesięcy, ostatecznie trwał pół roku. Na przeszkodzie uregulowania dostępu domu do drogi publicznej stała niewystarczająca szerokość drogi stąd urząd nie potrafił zagwarantować jaki finał znajdzie sprawa. Ostatecznie służebność została warunkowo ustalona po czym w kolejnym kroku postanowiłam skorzystać z opinii rzeczoznawcy budowlanego a także wykonałam operat szacunkowy. Przy okazji tych czynności uświadomiono mnie, że dom nie jest z cegły a w całości wykonany ze słabej jakości pustaka żużlowego i pomimo świetnej lokalizacji rzeczoznawca może maksymalnie wycenić dom na kwotę o ponad 200 tys niższą niż cena ofertowa. Faktem jest, że w ofercie nieruchomości, którą mam wskazano wyraźnie że materiał z którego wykonane są mury to cegła. Biorąc pod uwagę powyższe zdecydowałam się zrezygnować z zakupu powyższej nieruchomości. Proszę o opinie czy pośrednik ma prawo żądać ode zapłacenia kwoty stanowiącej różnice między kwotą wpłaconą przy umowie rezerwacyjnej a całkowitym wynagrodzeniem pośrednika (określona prowizja). Chciałam nadmienić iż pierwotnie podpisana przeze mnie umowa rezerwacyjna z określoną datą zawarcia umowy przedwstępnej (do której nie doszło z powodu braku dostępu do drogi publicznej) była jedyną umową jaką podpisałam z biurem. Za opinie z góry dziękuję.
StrawberryBubbleGum_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-15, 00:27   #2
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Szukam prawnika/prawniczki - biuro - sprawa w sądzie

Mamy gdybać nie widząc umowy? tu powinien wkroczyć profesjonalny pełnomocnik, który może znajdzie rozwiązanie.

P.S. Zawsze mnie dziwi, ze jakąkolwiek umowę można podpisać bez dobrej znajomości prawa. A juz przy wysokich kwotach to
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 18:27   #3
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Szukam prawnika/prawniczki - biuro - sprawa w sądzie

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Mamy gdybać nie widząc umowy? tu powinien wkroczyć profesjonalny pełnomocnik, który może znajdzie rozwiązanie.

P.S. Zawsze mnie dziwi, ze jakąkolwiek umowę można podpisać bez dobrej znajomości prawa. A juz przy wysokich kwotach to

dokładnie


bez wglądu w dokumenty nie można wyrazić opinii, zresztą tutaj potrzebna jest fachowa porada prawna a nie przypadkowa opinia forumowicza po przeczytaniu kilku linijek tekstu
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-20, 19:04   #4
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Szukam prawnika/prawniczki - biuro - sprawa w sądzie

Tylko dobry radca prawny, ewentualnie adwokat jeśli chcesz wstąpić na drogę sądową. Kiedyś też się nacięłam na nieuczciwego pośrednika i radca mnie z tego wyratował. Możesz być pewna że dobry specjalista (podkreślam, to musi być porządny radca, najlepiej z polecenia) wyczyta ze wszystkich dokumentów dużo więcej niż przeciętny Kowalski. Niestety będziesz musiała odżałować tę parę stów (albo i więcej) i opłacić prawnika, nikt Ci tutaj na forum nie wywróży z jednego postu co dalej. Jeśli jesteś z małopolski to napisz na priv, mogę polecić swojego radcę.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-20 20:04:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.