Zagroda babuszki cz.2 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-08-27, 09:10   #181
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;89329774]Gothka najlepszego
[/QUOTE]
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Emmi123 Pokaż wiadomość
Zapytam o karmy, chociaż to dość niebezpieczne pytanie, bo ile zwolenników tyle przeciwników ale jakie karmy kupujecie psom i kotom?
Nasz kot je tylko mokrą karmę: MAC's, Wild freedom, GranataPet, Feringę. Zamawiam przez internet, na zooplus

Dzień dobry w sobotę
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 09:10   #182
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 274
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U mnie totalny brak czasu. Nawet wrzucilam na siebie byle co i nawet to, że jeszcze jestem słaba po chorobie nic nie zmienia. Jedziemy na pogotowie, Mama ma uszkodzoną rękę. Jak to sie stało, to by nawet bajkopisarz nie wymyślił. Godzinę siedziałam przy niej aby ja zaprowadzić do łazienki. Koniec w końców załozyłam pieluche i poszłam na moment, nie mogąc już sama ustać. 2 -3 min? i słyszę gruch z lazienki. Czekała, żebym sobie poszła i sama chciała iśc.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 09:20   #183
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

lenifa zdrówka dla Ciebie i mamy

Starsi ludzie bywają mega uparci
Moja babcia ma 91 lat i zdecydowanie nie powinna już mieszkać sama Nie radzi sobie z przyjmowaniem leków, domowymi obowiązkami, zapomina, że trzeba jeść. Niestety, nie chce się przeprowadzić do żadnego ze swoich dzieci, chociaż wszyscy jej to proponowali. Dobrze, że mieszka blisko i praktycznie cały dzień ktoś z nią jest. Chociaż to też jej przeszkadza
Babcia na siłę próbuje udowodnić, że doskonale daje sobie radę sama. Kiedyś chciała odgrzać sobie zupę: spaliła garnek. Dobrze, że tylko garnek, bo smród spalenizny czuć było już z ulicy
Wczoraj, na upale, w samo południe, wymyśliła sobie wykopać jakiś krzew z ogródka bo stwierdziła, że jej przeszkadza. Przewróciła się i leżała na słońcu, dopóki ciotka jej nie znalazła
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 12:05   #184
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Lenifo Oby wszystko dobrze się zagoiło twojej mamie i Tobie życzę wiele zdrowia. Ja jestem pełna podziwu dla Ciebie. Mogę Cię tylko duchowo wspierać i w modlitwie. Nie wnikam skąd, dlaczego i jak? Jest jak jest
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 12:06   #185
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 274
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U mnie to samo. Wróciliśmy ze szpitala. Jesteśmy z mężem wyczerpani. Mnie strzeliło w kregoslupie i chodzę w pasie. Prawdopodobnie w poniedziałek jedziemy do Krakowa. Mama ma rękę w gipsie. Były przeróżnego rodzaju akcję. Począwszy od "położę się i tak będę leżeć" na klatce. Pomogli sąsiedzi. Po czym w szpitalu łaziła jak w zegarku jakby nigdy nic. Powrot do domu droga przez mękę. Ta sama akcja co przy wyjeździe.

A ja mam kolejne doświadczenia w szpitalu i muszę powiedzieć, że trafiałam na samych milych lekarzy i pielęgniarki. co nie znaczy, że nie widziałam różnych bzdur organizacyjnych. Lekarze byłi mili, grzeczni, rzeczowi i pomocni.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 12:14   #186
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Starsi ludzie bywają mega uparci
Zastanawiam się jaka ja będę, jeśli uda mi się dożyć starości takiej konkretnej, ewentualnie jak mi zacznie siadać ,,głowa". Mój tato, próbował z nami zamieszkać, jak się kiedyś dowiedziałam, ale wychowanie z jego pokolenia jest abstrakcją współczesnego wychowania dzieci i nie dał rady. Ja po części też miałam z tym problem, to znaczy z wymaganiami względem moich dzieci mimo, że oboje bardzo się staraliśmy. Niestety, przepaść pokoleniowa, pomiędzy ,,ryby i dzieci głosu nie mają" a ,,szczęśliwym dzieciństwem" . Od lat namawiamy mamę MM aby z nami zamieszkała ale jest podobny problem - niezależności i swobody dojrzałej osoby . Czy na prawdę tak trudno pojąć, że w pewnym wieku taki upór staje się ogromnym zmartwieniem dla bliskich? I jak się ten garnek raz i drugi przypali albo nie zje się posiłku, czy leków nie weźmie to znak aby jednak przyjąć pomoc bliskich? Mnie to ręce opadają Czy ja będę taka sama?

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Lenifo a może jednak pomyśleć o jakiejś osobie z zewnątrz, skoro twoja mama ,,gra" przy osobach trzecich? Z racji wieku przysługuje jej pomoc darmowa. Odciążyłaby Cię taka osoba na kilka godzin w tygodniu. Pomyśl o tym.

Zwalniam kompa MM, napracował się w kuchni.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 13:12   #187
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Wróciłam z córką z terapii. Na szybko jeslismy zupe z wczoraj. Dzieci dzisiaj na deser za życzyły sobie na deser watę cukrową w. No to mamusia szybciutko spełniła słodką zachciewajkę 😉❤ mimo że upał nie ustepuje. Teraz pora na moją przyjemność. Czyli Kawusia 😋😋

Dzieci oglądają milionowy raz ulubiony film bajkę "Piotruś Królik". W prawie każdy weekend leci, i zawsze chcą obejrzeć . No... Uwielbiają i już, ja już nie mogę tego oglądać 🤣🤣

Myślę o obiedzie. Zapiekanka za mną chodzi. Bo trzeba trochę lodówkę sprzątnąć. Niby prawie tam nic nie ma coś się znajdzie. Na pewno SWR mozarella. A może pizza? Nie wiem. Gorąco. Ale jeść trzeba. A może lody na obiad? 🤣



Lenifa, bardzo Ci współczuję. Naprawdę. Bardzo ciężko masz z mamą. Tak jsk Emmi pisze. Zapytaj o kogoś do pomocy! Tym bardziej że skoro się należy. To czemu nie? Ty potrzebujesz odpoczynku. Bo się wykończysz.

Emmi, też z mężem się zastanawiamy nad tym jacy będziemy na starość. No... Oby nie uciążliwi. ale my swoją starość na serio widzimy w domu starości! Jeszcze jak będziemy w miarę samodzielni to przy dzieciach. Ale jak by była potrzebna opieka... Nie chce dzieci obciążać. Oby mi się tylko na starość nie zmieniło myślenie na takie dokuczliwe.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-27, 16:02   #188
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Annorl Piękni i mądrzy będziemy w tej naszej starości.

Jestem zmęczona. Niby juz czuję się dobrze, ale...

Tu? Tam? Chyba tam, czyli u sąsiadek wspominałam, że dotarłam wreszcie na nasz nowy, gminny bazarek. Ach!! Kochane, ja oczami wyobraźni widzę te cudne stragany z różnościami, tylko ludzie muszą się odważyć. Jestem pewna, że w naszej gminie wiele osób robi piękne rzeczy i chowa gdzieś po kątach czy kufrach zamiast wystawić na sprzedaż. Zdaję sobie sprawę, że prościej puścić przez Internet ale... A nóż? ktoś będzie chciał tam inaczej? W każdym razie ja to widzę. Autko synka przytargało 10 kg małych ogórków do kiszenia, 3 kg jabłek przeróżnych, w tym słodkich, ale niestety za mało słodkie i nie udało się nimi osłodzić dżemu mirabelkowego. Ach... zebym miała tą maminą jabłonkę, ależ ona była słodka. Osłodziła by i owoce pigwwoca bez problemu, a tak musiałam użyć cukru. Daję i tak pod swoje podniebienie więc jest sporo mniej niż w przepisie ale z miłą chęcią wyeliminowałabym cukier całkowicie z przetworów.Wór ziemniaków. Śliwki na dżem. Coś tam jeszcze, bagażnik zapełniony.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2022-08-27 o 16:06
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 16:09   #189
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, szkoda że tak daleko. Bo bym Ci jabek dała całe kosze. I słodkie i kwaśne są. A zakupy dobre zrobiłaś 😋

Na obiad była jednak zapiekanka. Makaron, kiełbasa, papryka, cebula i sos z torebki 🤫 do zapiekanki z makaronem i szynką. Dawno kupiony. I już termin dobiegł końca 🤣 ale zapiekanka wyszła pyszna 😋 do tego mozarella. Sałatka z pomidora i mizeria.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 16:14   #190
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U mnie kotlety mielone i nawet szybko się usmażyły. Były ziemniaki do wyboru z wczorajszym makaronem z czosnkiem. Ach!!! Jak jak uwielbiam ten makaron. Do tego pomidor z cebulką lub ogórek.

Na jutro nie. mam pomysłu. Ciągle to myślenie o obiedzie ...

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

No właśnie Annorl okropnie daleko od siebie mieszkamy.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 16:31   #191
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, polecam kotlety z piekarnika. Uwielbiam 😋 można zrobić za razem na 2-3 dni w naszym przypadku 🤣 . Bez oleju czy smalcu. I bez stania przy patelni. Więc bez pryskania. Ja muszę zrobić schabowe jak pisze Amita. Amita, Ty je normalnie robisz jak tradycyjne? Tzn . Jajo i panierka? I wtedy do tego Twojego nowego sprzętu? Zrobiła bym tak w piekaeniku albo w kombiwarze. Na pewno nie na jutro. Bo poza mięsem na rosół nir mam nic. Chciałam wyjąć na jutro rybe. A okazuje się że nie ma ani jednej paczki 😲 jsk to możliwe? 🤔🤔 oj... Trzeba we wrześniu zapasy zrobić. I ryby i jakiegoś schabu plus trochę żeberek. Coś mielonego mięsa. No... Nie ma nic. Tylko nasze kaczki i jakieś resztki koguta czy kurtyna rosół. Więc na obiad zero. A to na rosół trzeba oszczędnie. Bo musi nam starczyć aż do przyszłego sezonu. A kury stare nie wiem czy zdążymy zabić? Pułk co nje ruszam. Bo nie wiem które się niosą jeszcze. A wczoraj nam jedna stara zdechła.

No właśnie Emmi. Ciągle o jedzeniu trzeba myśleć. My ledwo godzinę temu zjedliśmy obiad. Więc już myślę jaka lekka kolacja była by w sam raz. Lekka. Bo zapiekanka z sosem i serem jednak jest dość ciężka dla żołądka. Syta no i późno jedliśmy. A dzieci najpóźniej muszą zjeść za godzinę. Może kasza manna na mleku? A może gofry że śniadania,? A może po prostu lekki kisiel? No... Nie mam pojęcia.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-27, 18:44   #192
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 181
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Posprzątałam dom, w tym upale wypociłam jakieś kosmiczne ilości potu. Też tak macie?.

Przed wczoraj mąż przyniósł fileta z dorsza,świeżego. Świeży na niby. Usmażyłam ,zjadł. Ja spróbowałam tylko. Ochyda, resztę zjadł pies, Uprzedziłam że nie wolno mu kupować latem ryby do smażenia, ja na pewno nie usmażę, chociaż muszę przyznać że ryba nie była zasmrodzona, tylko miała jakiś niefajny zapach. Jakby starości. Dwa dni myłam wszystko w kuchni po tej rybie,

Już dzisiaj jest ok.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 21:11   #193
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cześć
Aniu, normalnie, rozbity schab w panierce.

jakaś wypluta jestem, idę spać.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:04   #194
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amitka No normalnie musiałam wziąć lupę do twojego wpisu Trzymaj się kochana, aby Cię nic nie łapało.

Niby mam glinę, niby często leje do tego stopnia, że jabłka gniją mi na drzewie, to rośliny więdną, ale to chyba od upałów i promieni słonecznych. Jest po prostu dla nich za gorąco, albo drzewa, które rosną wokoło wypijają całą wodę. W każdym razie na działce jest nieciekawie.
Herbatko też tak mam. Nagle oblewa mnie pot i to nie chodzi o menopauzę.

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Annorl lubię w piekarniku piec paluszki rybne, MM nie smakują. Kotletów mielonych ani żadnych innych nie próbowałam. U mnie to jest pewna rezerwa do urządzeń na prąd. Mam i używam ale tak nie za często. Taki kotlet mielony ile czasu piecze się w piekarniku?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:14   #195
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U nas też sucho. I pisałam, tylko nie wiem czy u nas czy u sąsiadek . Że śliwki na drzewie się suszą. Ale nie na suszki. A jabłka jak spadną to smak wina mają 🤬

Witam z poranną kawą.

Rano mąż mówi że się zerwał bo niby padało. Ale nie widać tego deszczu. Ja przed 6 psa wypuszczalam i było takie dziwnie ładne niebo. Ale to ledwo pokropiło. Bo w wiaderku pod rynną nawet dna nie za kryło.

Emmi. Nie mam pojęcia ile. Pół godziny? Ja to chyba na oko robię 🤣 ja takie lubię.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:49   #196
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Hej U mnie pochmurnie, podobno ma padać (bo dawno nie padało 19*C, ma być chłodniej, bo tylko 21. Zobaczymy.
Emmi, ten czas chyba źle pokazuje, bo było blisko 22, a ja zaczęłam mieć problem ze wzrokiem, mignęły mi gwiazdki czyli migrena u wrót. Na szczęście ją przespałam. Dość często mnie łapie, a kilka lat miałam spokój.
Rośliny więdną też wtedy, kiedy są przelane. Ale fakt, niby napadało całe 20 l. wiadro wody, beczki pełne, a moment przyświeci słońce i sucho jak pieprz.
Herbatko, ja się tak pocę. Każdy por mojego ciała wydziela litry wody.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:50   #197
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 181
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Witam w niedzielę. Emmi ,ja też mało używam piekarnika do mięsa . zazwyczaj na pieczenie chleba ,i ciasta. Mam prodiż, zużywa dużo mniej prądu. Ciasta też bardzo dobrze wychodzą, tylko chlebek już nie. Ale i tak nie płacę mało, praktycznie większość chleba piekę w domu.

Jabłka u mnie też niektóre ,jakby w środku spieczone, . pisze z komó RF ki i nid ma podglądu na nasze wpisy. Może wersję na komputer zaznaczę. Moje jabłka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220826_174007.jpg (157,8 KB, 11 załadowań)
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:53   #198
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Annorl Od razu parowało. U nas tak samo, często popada coś, patrzę po pojemnikach na deszczówkę a tam sucho. Te upały nie na nasz klimat. Zboże może pięknie dojrzało, ale co z tego jak jest tańsze zza granicy. A pieczywo drożeje .
Mam dwie piekarnie. Ulokowane są koło siebie i powiedźcie mi, po co? Jak by nie mogła ta druga ulokować się tak z 2-3 kilometry w każdą inną stronę i okoliczni mieszkańcy byliby przeszczęślliwi a szczególnie tam gdzie skupisko ludzi i ani jednego sklepu, nawet obwoźnego i trzeba drałować ileś tam kilometrów do najbliższego. Otworzył się fajny, nowy spożywczak... wśród 4-5 innych sklepów na obszarze 4 kilometrów. Wracając do piekarni, przecież żadna z nich nie zarobi na siebie tak jak by chciała, będąc tak blisko siebie. Ludzie nie myślą. Albo nie wiem, są złośliwi?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 07:59   #199
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

W mojej frytownicy to ziemniaki i kotlety wrzuciłam razem. Piekłam 20 minut w chyba 180*C. To program automatyczny do frytek. Bardzo jestem zadowolona. Wyciągnęłam też multicooker, lekko już zapomniany. Zupy wychodzą pyszne, a nie ma tej roboty z wyciąganiem szumów. Wrzucam wszystko razem, nastawiam i za godzinkę mam gotową zupę. Mam wrażenie, że nic ze smaku się nie wygotowuje, bo taka jest bardziej aromatyczna, ale to może kwestia warzyw.

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Emmi, jak obserwuję tyle lat ludzi na zieleniaku, a z widzenia mnóstwo osób się kojarzy mieszkając 26 lat w tym samym miejscu to widzę, że każdy ma swoje ulubione stanowiska. Jest drugie z jajkami i tam prawie pusto a u "starego" sprzedawcy zawsze kolejka. Warzywa to też widzę, że każdy ma jakieś swoje stanowisko i każdy woli stać i poczekać niż iść obok. Sama wiem, że chleb kupuję tylko z jednej piekarni i żadne herty mnie nie przekonają.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-28, 08:09   #200
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amitka od czego migrena? Dobrze, że sobie poszła. Z nadmiaru wody mówisz... no mam nadzieję, że u mnie nie, bo jak tak, to je dzisiaj dobiję.

Herbatko Wydawało mi się, że prodiż więcej pali niż piekarnik. Hymmm... muszę wziąć mój piekarnik pod lupę.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Amitka Ja kupuję tam gdzie jest taniej. Chyba że widzę, że jedno jest z własnej uprawy a drugie z giełdy, to wybiorę z ,,własnej uprawy", jeśli cena jest w sensownej dla mnie cenie. Nie rozumiem skupisk tych samych, czy podobnych sklepów na jednym kilometrze, jak dalej ludzie ustawiali by się kolejkami i kłaniali w pas, bo nie musieliby nigdzie daleko drałować.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

MM zawsze wpędzałam w obłęd, moim nagłym, gwałtownym zniknięciem na bazarze, po czym niespodziewanie wręcz wyrastałam spod ziemi tuż przy nim z pełną informacją, gdzie, które warzywo kupimy. Owszem, z czasem wiedziałam, na których straganach mięli swoje z pola co skracało latanie, ale głównie kieruję się ceną. I jeśli będzie dwóch rolników z tym samym towarem to po co szkodzić? Albo niepotrzebnie bawić się ,,w ile mogę zejść z ceny?" i tak naprawdę żaden z nich nie zarobi.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:23   #201
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amita, też piekę domowe frytki, bo przecież w sklepie nie kupię gotowych 🤣 z mięsem. Na jednej blaszce mięso a na drugiej frytki. Tylko u mnie na 5 osób to w piekarniku jest akurat. Frytki mamy na raz. A mięso na 2-3 dni.

Ja zupy zazwyczaj robię w szybkowarze. Rosół teraz w wolnowarze. Super. Warzywa pozostają twarde, a mięso jest mięciutkie. Ja lubię sobie życie ulatwiac.

Nie wiem ile pobiera prądu prodiż, bo nie mam. Ale myślę że jak się mało piecze to lepiej włączyć małe urządzenie! a jak większą ilość jedzenia, to lepiej raz a porządnie upiec w piekarniku! Mam też mini piekarnik z czasów kiedy byliśmy we dwoje. Obecnie jest na strychu. Ale jak bym miała robić 2-3 zapiekanki to wolała bym go znieść i na grzać. Niż grzać cały duży piekarnik na 2 kanapki.

Obiadu nie robię dzisiaj. Została zapiekanka z wczoraj. Zupe może jaką zrobię? Chociaż nie wiem.

Coś się ochłodziło. Może szybko do lasu zaraz pójdziemy? A jak nie będzie upałów. To potem zabierzemy dzieciaki na wypasiony plac zabaw. Nie jest najbliżej. Bo jakieś 15 km od domu. ale co tam. Jest fajny.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:23   #202
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U mnie bazar malutki, ale ceny mają bardzo podobne. To są ciągle ci sami sprzedawcy. Kiedyś było dużo więcej straganów, ciuchy i wiele innych. Potem zbudowali halę targową i tak zostali tylko najwytrwalsi. Mamy wrażenie, że nikomu nie zależy na tym zieleniaku, bo podobno miasto jako właściciel robi problemy w wynajęciu powierzchni. Czyli czekają żeby sprzedać pod jakąś sieciówkę. Niedaleko koleżanka prowadzi warzywniak, taki osiedlowy sklepik, obok ma biedronkę. I zatrudnia 2 dziewczyny, bo wiele osób woli u niej kupić, choć tanio nie jest. Ale ma zawsze wszystko świeże i od lokalnych dostawców.
No właśnie, nie wiem od czego znowu mnie łapią migreny.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:37   #203
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
To potem zabierzemy dzieciaki na wypasiony plac zabaw. Nie jest najbliżej. Bo jakieś 15 km od domu. ale co tam. Jest fajny.
U nas wszystko w promilu 15 km jest zaliczane jako ,,blisko" taka dziura u mnie.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:42   #204
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Herbatkę dopijam i idę zrywać pierwszą aronię...

22*C godzina 9,40. Ma być 31. Kozy pasą się już od 8. Lekki wiaterek ale taki bardzo lekki, gdyby nie poruszające się gałązki na czubkach drzew widziane z okna, to bym nawet nie poczuła.

Robi się zupa, ale jeszcze nie wiem jaka. Myślałam o buraczkowej ale nie mam włoszczyzny w korzeniu do późniejszego zmiksowania. Mam tylko mrożoną w paskach, więc może dodam własnej fasolki ?

Chodzi za mną danie z kapusty zwykłej ugotowane albo usmażone z fasolką. Nigdy czegoś takiego nie jadłam... skąd taka myśl? Jadłyście taki duet, poza zupą?

Miłego dnia życzę
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 08:46   #205
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Amita tutaj było podobnie. Na początku blokowano aby nie było żadnej sieciówki, potem zmienił się ,,zarządzający" z partii ,,nierządzącej obecnie" i powpuszczał sieciówki, niszcząc lokalne sklepiki. A taki warzywniak co ma twoja znajoma to coś w sam raz dla Lenify

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

dlaczego nie łączy wpisów?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 09:17   #206
Cicha72
Rozeznanie
 
Avatar Cicha72
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 704
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Witajcie u mnie nadal upał. Slonko przygrzewa od rana. Kawę pije i biore się za szykowanie obiadku - rosołu. U mnie w niedzielę zazwyczaj jest rosół bo wszyscy lubią. Smacznej kawy / herbaty Wam życzę miłej niedzieli
Cicha72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 09:21   #207
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 504
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

U mnie miał być grill, a mięso leży w lodówce na działce. Najwyżej pójdę po nie i usmażę w domu, ale może pogoda się wyklaruje. I tak mam w planie trochę ogarnąć szklarnię. Muszę zlikwidować ogórki i posiać coś zielonego.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 09:53   #208
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 181
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

A ja myślę ,czy obiad robić? W kuchni mąż zostawił swoje śniadanie rozgrzebane, posprzątałam wszystko naokoło, jego bajzelek zostawiłam, Czekam aż się ogarnie.



Gorąco zaczyna się robić,

Prodiż ma 650 W .a piekarnik 2000 W. Różnica ogromna.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 19:57   #209
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 182
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Emmi, 2 piekarnie koło siebie? To jeszcze nic. U nas 2 sklepy na wsi. I to nie koło siebie. a dosłownie metr od siebie w jednym budynku. dzieli je tylko ściana. Oba z tym samym asortymentem. Wieś duża. I długa...I zamiast właśnie, żeby jeden sklep był na końcu wsi, albo na początku, to oba są na środku.
Kapusta i fasolka? Nie, chyba nie jadłam takiego połączenia. A skąd taka myśl? Widać masz smaki na jedno i drugie i zdecydować się nie mozesz
Herbatko, i co? Gotowałaś w końcu obiad? Czy dałaś sobie spokój? Ciekawe czy mąż wysprzątał
My poszliśmy do lasu. Susza ogromna. Nawet nie ma trujaków, a co dopiero jadalne grzyby. Jak wychodziliśmy z lasu, to już parota okropna i upał. Ale w domu szybki prysznic wszyscy, szybkie drugie śnaidanie, przygotowałam jedzenie do koszyka na piknik i pojechaliśmy na plac zabaw. Dzieciaki mega zadowolone z takiej niespodzianki Obiadu nie robiłam, ja z mężem zjadłam resztki zapiekanki z wczoraj. Dzieci jako, ze był piknik, a więc i lody, batoniki, sok, chrupki, ciasteczka. A to mega dużo słodyczy jak na jeden raz. Normalnie tyle jedzą przez tydzień Nie były głodne, wiec dzisiaj odpuściłam im i dostały same kluski z masłem. No, ale dzieci czasem też muszą mieć wolne od zdrowego żywienia. Tzn. zdrowo i tak było, tylko słodko
Kurde, taki mnie dopadł głód wieczorny, ze chyba z 6 marchewek zjadłam
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-28, 20:35   #210
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 6 962
Dot.: Zagroda babuszki cz.2

Dobry wieczór Zagrodo
Wydaje mi się, że mam zapotrzebowanie na coś co ma fasola. Tak mam z organizmem, na tej zasadzie między innymi się komunikuje ze mną, wypuszczając ,,chętkę na coś" tak mocniej.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

22*C aż trudno uwierzyć, aby taka temperatura była o 21.30. Pojedyncze gwiazdy widać. Dzisiaj nawet trochę popadało i pogrzmiało, ale burza przeszła bokiem.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Herbatko Różnica ogromna. Muszę zerknąć na mój piekarnik. Mam taki nieduży. Kupiony w przypływie chwili, korzysta z niego junior.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-21 18:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.