Starania o dziecko 2022 cz.2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-01, 20:34   #1
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101

Starania o dziecko 2022 cz.2


Nikt się nie kwapi a ktoś musi
Jeśli chcemy być w kontakcie.
No więc zapraszam

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 20:37   #2
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Jestem

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 20:38   #3
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Jestem

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Bardzo mi przykro.
Wyglada to na co niestety wygląda.
I co teraz zamierzasz? Oprócz oczywiście jutrzejszej wizyty u gin?


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 20:44   #4
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

A co wygląda? Że poroniłam to już wiedziałam w tamtym tygodniu ale dlaczego dalej beta się utrzymuje

A co zamierzam w tym przypadku nic tu nie jest zależne ode mnie . Mam nadzieję, że jutro się dowiem co się dzieje
Mam jakieś złe przeczucia

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 20:47   #5
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
A co wygląda? Że poroniłam to już wiedziałam w tamtym tygodniu ale dlaczego dalej beta się utrzymuje

A co zamierzam w tym przypadku nic tu nie jest zależne ode mnie . Mam nadzieję, że jutro się dowiem co się dzieje
Mam jakieś złe przeczucia

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Chyba wygląda na to ze niedokonca się oczyściłas samoistnie. Ale nie znam się, pytam w sensie bo coś pisałaś że jeśli się nie uda to dasz spokoj. O ile dobrze pamiętam?
Ale Ty już masz chyba dzieciaczka jednego i walczysz o rodzeństwo czy myle?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 20:54   #6
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Chyba wygląda na to ze niedokonca się oczyściłas samoistnie. Ale nie znam się, pytam w sensie bo coś pisałaś że jeśli się nie uda to dasz spokoj. O ile dobrze pamiętam?
Ale Ty już masz chyba dzieciaczka jednego i walczysz o rodzeństwo czy myle?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Tak mam już synka . Nie wiem co dalej , zależy jak potoczy się ta cała sytuacja. Póki co o niczym innym myśleć nie mogę
Jeśli samo by się oczyściło to poszłabym dalej tzn badania , szukanie przyczyny i może bym się zdecydowała .
Jeśli trafię teraz do szpitala na oczyszczenie to obawiam się , że ta cała sytuacja odciśnie piętno . Naprawdę nie wiem co będzie
Właśnie takie mam obawy , że się nie oczyściło dlatego wciąz coś tam cieknie .


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 21:01   #7
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Tak mam już synka . Nie wiem co dalej , zależy jak potoczy się ta cała sytuacja. Póki co o niczym innym myśleć nie mogę
Jeśli samo by się oczyściło to poszłabym dalej tzn badania , szukanie przyczyny i może bym się zdecydowała .
Jeśli trafię teraz do szpitala na oczyszczenie to obawiam się , że ta cała sytuacja odciśnie piętno . Naprawdę nie wiem co będzie
Właśnie takie mam obawy , że się nie oczyściło dlatego wciąz coś tam cieknie .


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
No to o tyle dobrze ze jednak chcesz szukać przyczyn.
Ciężko mi się odnieść bo nie miałam do czynienia z taką sytuacją

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-01, 21:01   #8
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Starania o dziecko 2022 cz.2

Aniek beta dosc wolno spada.. u ciebie byla stosunkowo wysoka bo ponad 200. Sprawdz jeszcze za 2-3 dni ale koniecznie udaj sie na USG do ginekologa. Sprawds czy napewno wszystko okej. Zadbaj o to.

Przepraszam tez ze to napisze bo moze to nie taktowne ale nie wiem za bardzo jak ujac. U ciebie to byla raczej ciąza tak zwana biochemiczna. Mysle ze oczyszczasz sie prawidlowo bo w srodku nie wiele zdarzylo sie zadziac. Mysle ze wizyta w szpitalu bedzie zupenie niepotrzebna ale warto to sprawdzic na USG. Niemniej wiec ze beta nie spada z dnia na dzien, ona spada stopniowo tak wiec warto to sprawdzic jeszcze za jakis czas.

Edytowane przez natkurka
Czas edycji: 2023-02-01 o 21:04
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 21:37   #9
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Tak , miałam 300. Czytałam o tym , że może długo spadać ale niepokoja mnie te bóle krzyża, jajników i ogólnie taki dyskomfort...no i plamienie krwią

Wiem , że nikt mi tu nie powie co się ze emna dzieje ale jak tak człowiek smutki gdzieś wyrzuci to trochę ukoi

Oczywiście idę jutro do ginekologa. Miałam wizytę na poniedziałek ale zadzwoniłam dziś z wynikami bety i kazali przyjść jutro

Chce się dowiedzieć dlaczego tak się stało. Bardzo prawdopodobne a nawet pewne , że w tamtym miesiącu też byłam w ciąży ( miałam blade kredki chyba w okolicy dnia pierwszego krwawienia . Jednak szybko dostałam okres i wszystko było jak co miesiąc i nawet w to nie wniknęłam. I to może był błąd bo teraz wydarzyło się coś dziwnego

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Aniek beta dosc wolno spada.. u ciebie byla stosunkowo wysoka bo ponad 200. Sprawdz jeszcze za 2-3 dni ale koniecznie udaj sie na USG do ginekologa. Sprawds czy napewno wszystko okej. Zadbaj o to.

Przepraszam tez ze to napisze bo moze to nie taktowne ale nie wiem za bardzo jak ujac. U ciebie to byla raczej ciąza tak zwana biochemiczna. Mysle ze oczyszczasz sie prawidlowo bo w srodku nie wiele zdarzylo sie zadziac. Mysle ze wizyta w szpitalu bedzie zupenie niepotrzebna ale warto to sprawdzic na USG. Niemniej wiec ze beta nie spada z dnia na dzien, ona spada stopniowo tak wiec warto to sprawdzic jeszcze za jakis czas.
Tak , myślę że to ciąża biochemiczna .

Niepokojące jest to , że drugi miesiąc i znowu biochemiczna. Pluje sobie w brodę , że wtedy nie poszłam do ginekologa. Może teraz bym tego uniknęła ale tak naprawdę za pierwszym razem to gdybym testu nie zrobiła to bym nie wiedziała , że blade kreski są

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 21:38   #10
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Tak ja uwazam ze powinnas sie tym zajac. Przede wszystkim ciesze sie ze sprawdzilas te bety i nie olalas tego. Byc moze masz problem z zagniezdzeniem i wystarczy wdrozenie jakiegos leku od owulacji i bedzie okej. Moze to kwestia uregulowania jakichs hormonow i tez bedzie okej. Jesli chcecie rodzenstwo to nie poddawajcie sie. Wiem ze nie masz sily ale mimo wszystko dla wlasnej wiedzy sprobuj sie dowiedziec co sie dzieje z twoim organizmem i czemu w aspekcie ciazy niedomaga
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-01, 21:52   #11
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Właśnie się kapnęłam ze brzuch znow urósł.
Ja pikole. Wiem że to normalne. Ale jednak dziwnie jakos ze to w sumie z dnia na dzień.
I chyba zaczyna się obniżać ale pewności nie mam. Twardnieje coraz częściej i coraz mocniej mam nadzieję...jeszcze tydzień się dowiem co jest 5.
No i w końcu muszę się wybrać na te krew, e pogoda mnie rozwala.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-01, 22:12   #12
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

No mi lekarz powiedzial ze w III trymestrze twardnienie nawet kilka razy na godzine jest normalne. Macica trenuje. Nie ma sie czym przejmowac, wiec troche mniej sie martwie
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 06:23   #13
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Pamiętam w 3 miesiące takie twardnienie a te ostatnie tygodnie to już praktycznie na spięciu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 06:24   #14
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
No mi lekarz powiedzial ze w III trymestrze twardnienie nawet kilka razy na godzine jest normalne. Macica trenuje. Nie ma sie czym przejmowac, wiec troche mniej sie martwie
Taaa wiem i te przepowiadające, które ponoc nie bola, mnie akurat tak
Ehhh, jeszcze chwila, w sumie 3tyg i 2 dni i bez stresu mogę się rozpakowywać

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 06:26   #15
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Pamiętam w 3 miesiące takie twardnienie a te ostatnie tygodnie to już praktycznie na spięciu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Ta, no ja mam też tak. Najgorzej jak jem
Tak twardnieje ze nie idzie dokończyć posiłku

O nawet odpisali mi dziś z ministerstwa zdrowia, odnośnie znieczulenia
Ze nikt nie zglaszal w tym temacie skarg od zeszłego roku, że pacjentki nawet niby nie chcą(nic dziwnego skoro wszędzie nam się wmawia ze to utrudnia porod, bo coś muszą powiedzieć skoro go u nas nie ma) I że to wynika z braków kadrowych w anestezjologach.
Niemniej przyjrzą się sprawie itd.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oska87
Czas edycji: 2023-02-02 o 08:14
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 08:28   #16
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dziś mam tylko delikatne brązowe plamienia. Do wizyty jeszcze chwila chyba nigdy nie czułam takiego napięcia


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 08:39   #17
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Dziś mam tylko delikatne brązowe plamienia. Do wizyty jeszcze chwila chyba nigdy nie czułam takiego napięcia


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Daj znać koniecznie co się dowiedziałaś

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 08:52   #18
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Oska czyli jakies postepy w sprawie

Aniek koniecznie daj znac.

Ja czekam pod kolejnym mieszkaniem do obejrzenia
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 09:01   #19
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Oska czyli jakies postepy w sprawie

Aniek koniecznie daj znac.

Ja czekam pod kolejnym mieszkaniem do obejrzenia
Marne, ale zawsze.
W ogole właśnie piszę z koleżanką, mowilam jej o tej korespondencji.
Ja pikole jakie ograniczone horyzonty maja ludzie.
Zaczęła mnie wyśmiewac ze 1mailem nic nie zmienię. Masakra.
No ja jej na to ze lepiej wysłać 1 maila, niż mieć wywalone i psioczyc ze nic się nie zmienia.
Nawet jeśli nic się nie zmieni. Zawsze mam poczucie ze cokolwiek zrobilam w kierunku zmiany. Eh Ci ludzie.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-02, 09:30   #20
Cloudy93
Przyczajenie
 
Avatar Cloudy93
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 4
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Hej dziewczyny, mam nadzieję, że mogę się dołączyć do wątku trochę na doczepkę, właściwie staram się dopiero od 2023 roku, ale potrzebuję rad już doświadczonych w tym temacie kobiet...
Wygląda na to, że mimo samych negatywnych testów owulacyjnych udało mi się zajść w 1. cyklu starań, tak wynika z 6 testów ciążowych, które zrobiłam w ciągu ostatnich 4 dni. (proszę się nie śmiać, trochę mi odbiło ) Tylko martwi mnie, że zarówno we wtorek, jak i w czwartek test wykrywający >20 jednostek hcg wyszedł wyraźny, ale dość blady, jakby jednak hcg nie rosło. I teraz mam dylemat - iść już z tym do lekarza jak najszybciej, czy doczekać te "przepisowe" 2 tyg. po spodziewanej miesiączce? Na razie jestem "spóźniona" dopiero 2 dni, ale czekanie mnie wykańcza
Cloudy93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 09:59   #21
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Zrób badanie HCG . Ja z własnego doświadczenia wiem , że lepiej nie czekać i się nie denerwować
Najlepiej sprawdzić dwa razy czy rośnie .

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:02   #22
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Zrób badanie HCG . Ja z własnego doświadczenia wiem , że lepiej nie czekać i się nie denerwować
Najlepiej sprawdzić dwa razy czy rośnie .

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Jak tam u lekarza?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:02   #23
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Cloudy93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że mogę się dołączyć do wątku trochę na doczepkę, właściwie staram się dopiero od 2023 roku, ale potrzebuję rad już doświadczonych w tym temacie kobiet...

Wygląda na to, że mimo samych negatywnych testów owulacyjnych udało mi się zajść w 1. cyklu starań, tak wynika z 6 testów ciążowych, które zrobiłam w ciągu ostatnich 4 dni. (proszę się nie śmiać, trochę mi odbiło ) Tylko martwi mnie, że zarówno we wtorek, jak i w czwartek test wykrywający >20 jednostek hcg wyszedł wyraźny, ale dość blady, jakby jednak hcg nie rosło. I teraz mam dylemat - iść już z tym do lekarza jak najszybciej, czy doczekać te "przepisowe" 2 tyg. po spodziewanej miesiączce? Na razie jestem "spóźniona" dopiero 2 dni, ale czekanie mnie wykańcza
Dokładnie beta hcg w odstępie 48h żeby sprawdzić prawidłowy przyrost.
Trzymam kciuki.
Ja robilam na kilka dni przed spodziewana miesiączka.
Powodzenia

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:02   #24
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Nie byłam jeszcze.na 13 idę

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:13   #25
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Cloudy93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam nadzieję, że mogę się dołączyć do wątku trochę na doczepkę, właściwie staram się dopiero od 2023 roku, ale potrzebuję rad już doświadczonych w tym temacie kobiet...
Wygląda na to, że mimo samych negatywnych testów owulacyjnych udało mi się zajść w 1. cyklu starań, tak wynika z 6 testów ciążowych, które zrobiłam w ciągu ostatnich 4 dni. (proszę się nie śmiać, trochę mi odbiło ) Tylko martwi mnie, że zarówno we wtorek, jak i w czwartek test wykrywający >20 jednostek hcg wyszedł wyraźny, ale dość blady, jakby jednak hcg nie rosło. I teraz mam dylemat - iść już z tym do lekarza jak najszybciej, czy doczekać te "przepisowe" 2 tyg. po spodziewanej miesiączce? Na razie jestem "spóźniona" dopiero 2 dni, ale czekanie mnie wykańcza
To są testy jakościowe (pozytywny - negatywny), nie ilościowe. Nie da się po kolorze kreski określić, czy beta korzysta prawidłowo, tym bardziej że poza poziomem bety w organizmie duży wpływ będzie na nią miało np. zagęszczenie moczu.


Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Ze nikt nie zglaszal w tym temacie skarg od zeszłego roku, że pacjentki nawet niby nie chcą(nic dziwnego skoro wszędzie nam się wmawia ze to utrudnia porod, bo coś muszą powiedzieć skoro go u nas nie ma) I że to wynika z braków kadrowych w anestezjologach.
Niemniej przyjrzą się sprawie itd.
Ta, nie chcą. Raczej po prostu wiedzą, że dostępne nie jest, więc się nie nastawiają, nie wpisują w plan. Tak jak wybierając szpital, w którym na porodówce nie ma wanny, nie mówię, że chcę rodzić do wody - bo jaki to ma sens?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:23   #26
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To są testy jakościowe (pozytywny - negatywny), nie ilościowe. Nie da się po kolorze kreski określić, czy beta korzysta prawidłowo, tym bardziej że poza poziomem bety w organizmie duży wpływ będzie na nią miało np. zagęszczenie moczu.




Ta, nie chcą. Raczej po prostu wiedzą, że dostępne nie jest, więc się nie nastawiają, nie wpisują w plan. Tak jak wybierając szpital, w którym na porodówce nie ma wanny, nie mówię, że chcę rodzić do wody - bo jaki to ma sens?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaa, ja przesłałam te odpowiedź do fundacji rodzic Po ludzku, bo prosili jak dostanę z ministerstwa żeby im przesłać.
I dodałam tam swoje 3grosze, odnośnie ze niby kobiety nie chcą, ze w mojej opinii to też wynika z tego, że w szkołach rodzenia są straszone ( przynajmniej u mnie tak było, że to nie takie fajne, że potem nie wiadomo jak przec bo niby nic nie czujesz, że powala że chodzic się nie da) głównie dlatego że coś muszą powiedzieć żeby ludzie nie drążyli tematu i się nie burzyli że tak to wygląda. Co i tak jest bzdura bo się daje dawkowo nawet przez cały porod anestezjolog dobiera dawki odpowiednio żeby zmniejszyć bol nie zabierając motoryczności. Ale to osobny temat.
Inna sprawa właśnie rozmawiałam z inną koleżanka która mówi że bardzo dobrze ze poruszyłam tak ten temat, że niby 1 mail, a zawsze szansa. I ona mówiła że przy cc mials kilku anestezjologow co w ogóle mnie rozwaliło. Bo do cc może być kilku a do zzo nie ma żadnego. Zenada.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 10:56   #27
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Oska, ja uważam, że nawet 1 mail może mieć znaczenie, jeśli czujesz taką potrzebę i masz zasoby, to na pewno warto pisać. Tylko nie zakręć się za bardzo w sprawie tego znieczulenia, postaraj się podjąć jakąś decyzję i zrelaksować przed porodem, bo to jest najważniejsze teraz.

Natkurka, powodzenia z wyborem mieszkania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cloudy, tak jak pisze Theali - testami z moczu nie da się określić przyrostu bety. Mnie nigdy nie wyszedł mega wyraźny test. Zrób 2x betę z krwi i jeśli nie masz obciążeń medycznych albo nie będzie się działo nic niepokojącego, to idź do lekarza tak w 6-7 tygodniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 11:09   #28
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Oska, ja uważam, że nawet 1 mail może mieć znaczenie, jeśli czujesz taką potrzebę i masz zasoby, to na pewno warto pisać. Tylko nie zakręć się za bardzo w sprawie tego znieczulenia, postaraj się podjąć jakąś decyzję i zrelaksować przed porodem, bo to jest najważniejsze teraz.

Natkurka, powodzenia z wyborem mieszkania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cloudy, tak jak pisze Theali - testami z moczu nie da się określić przyrostu bety. Mnie nigdy nie wyszedł mega wyraźny test. Zrób 2x betę z krwi i jeśli nie masz obciążeń medycznych albo nie będzie się działo nic niepokojącego, to idź do lekarza tak w 6-7 tygodniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Łe No ja tego maila już pisalam w połowie stycznia, potem uzupełnionego wyslalam do tej fundacji rodzic Po ludzku, I do fundacji matecznik.
I aż dziw ze w sumie ktokolwiek się zainteresował i odpisal. Cieszy mnie to.
Ja też uważam że warto, lepsze to niż narzekanie że jest jak jest, I cokolwiek zrobić niż nic nie robić.
Jak mówiłam wiem że dla mnie obecnie nic się nie zmieni, ale może w przyszłości kto wie.
Nie nakręcam się, spoko.
Ta, wiem że decyzje trza podjąć.
Rozglądam się jeszcze na inne alternatywy w sąsiednich województwach, ale wygląda na to ze Łódź wypada najlepiej.


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 13:25   #29
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Oska dobry i jeden email, zeby zwrocic uwage na problem. Moze kiedys bedziesz rodzic po raz kolejny wiec uda sie inaczej.

Ja mysle ze polozna na Szkole Rodzenia nie zniechecaja tylko poprostu wiedzą że srednio z dostepnoscia tego znieczulenia w szpitalach wiec troche staraja sie kobiety przyzwyczajac do mysli ze musza rodzic bez znieczuelnia i dlatego przemycaja takie negatywne informacje. Mysle ze staraja sie zoobrazowac to tak ze to wcale nie jest lek na cale zlo. U Nas polozna mowila ze mozna z tego skorzystac ale to tez trzeba miec wlasnie swiadomosc tego ze roznie moze sie skonczyc porod po znieczuleniu i nie idzie tego wczesniej przewidziec. Na niektorych zadziala okej a na niektorych zupelnie nie i spowolni cala akcje ktora sie skonczy CC.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 13:38   #30
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Oska dobry i jeden email, zeby zwrocic uwage na problem. Moze kiedys bedziesz rodzic po raz kolejny wiec uda sie inaczej.

Ja mysle ze polozna na Szkole Rodzenia nie zniechecaja tylko poprostu wiedzą że srednio z dostepnoscia tego znieczulenia w szpitalach wiec troche staraja sie kobiety przyzwyczajac do mysli ze musza rodzic bez znieczuelnia i dlatego przemycaja takie negatywne informacje. Mysle ze staraja sie zoobrazowac to tak ze to wcale nie jest lek na cale zlo. U Nas polozna mowila ze mozna z tego skorzystac ale to tez trzeba miec wlasnie swiadomosc tego ze roznie moze sie skonczyc porod po znieczuleniu i nie idzie tego wczesniej przewidziec. Na niektorych zadziala okej a na niektorych zupelnie nie i spowolni cala akcje ktora sie skonczy CC.
Tak jak mowisz może to coś kiedyś zmieni.
Napewno wieksza szansa z 1mailem, niż tylko narzekanie jak jest źle.
A z polozna tak jak mowisz.
To tez nie jest tak że to lek na całe zło.
Ale już zorientowałam się że dawkują i że nie powala zwykle. Chyba że źle zadziała No to tak.
Patrze na dostępność noclegow nie jest najgorzej na ten moment, chodź tam gdzie się nastawiałam to fajna cena przy minimum 10dobach, a to raczej za długo.
Prędzej coś na bookingu poszukam. Ale i tak czekam wpierw do tej wizyty za tydzień. A zas zacznę się zagłębiać w temat. Bo zwykle tam gdzie fajna cena i standard to albo bezzwrotna oferta albo tydzień wcześniej anulacja ewentualnie.
Zobaczymy.
A jak u was samopoczucie?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-29 17:02:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.