Starania o dziecko 2022 cz.2 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-07, 20:38   #3061
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Starania o dziecko 2022 cz.2

Tak Sab Simplex mi kupuje siostra. Daje tego az 15 kropel 3 razy dziennie, czasami tez pare kropel jak widze ze go męczy. Sporo tego schodzi ale wlasnie moja kuzynka pracuje w aptece w Wiedniu i mnie uswiadomila ze tego tezeba sporo aplikowac.
Podobno to jest wlasnie to samo co Espumisan wiec u kuzynki juz zamowilam kolejne opakowania ale zanim przywiezie to pewnie mina 3-4 tygodnie wiec kupie espumisan.
Powiem ci ze wdrozylan tez ten probiotyk Biogaia i to jedyne co zmienilam i jakby te kupki latwiej idą. Ale tez nie mam zadnej gwarancji ze to to bo wczoraj z kolei myslalam ze mu sie po tyn pogorszylo.
Widze ze jak Alek je mniej a czesciej to nie ma problemow brzuszkowych a jak sie naje pod korek to zaraz go męczy brzuch. Wiec chyba wole zeby wisial czesciej. Ae ogolnie to CDL mi doradzila zeby jedno karmienie z jednej piersi i je zmieniac. Alek je po 7-8 minut nie wiecej i sam sie odrywa od cyca wiec uznaje ze sie najada. Natomiast dzisiaj przed snem jadl 20 minut. I ja juz sama nie rozkminiam o co kaman.

Odbijasz Sare pod kazdym karmieniu? U mnie Alek nie chce odbijac wiec odpuszczam. Nie mialabym sily w nocy jeszcze go odbijac na silę.

U Nas tez lezenie na brzuszku to max 15 minut chyba ze zasnie na brzuchu to owszem. Miedzy nogami tez daje rade ale denerwuje sie. Najlepiej mu sie spi na mnie i tez jest pokrzywiony ale pisalam do CDL czy moge go tak trzymac i mąż tez i powiedziala ze jak najbardziej bo to jest klasyczne kangurowanie i dla dziecka ma baaardzo duzo korzysci. Tez wie martwilam bo mam wrazenie ze taka SKe robie z kregoslupa.



Mam jeszcze intymne pytanie ale uznaje ze nie ma tabu:
- czy czulyscie po porodzie i w pologu takie rozpulchienie jakby pochwy? Ja caly czas mam wrazenie ze jest taka wrazliwa i czuje na caly dzien.. moze jeszcze potrzeba czasu ale to nieprzejemne
- wczoraj i dzisiaj czuje jak mnie przechodzą takie prądy w okolicy odbytu. Czasem tak mialam podczas okresu i teraz tez i zastanawiam sie czy wszystko okej tam na dole
- czy u Was zapach moczu tez jest taki ble? Bo ja juz tez rozkminiam czy wszystko okej. Niby ma prawo bo wszystko sie oczyszcza ale juz sie zastanawiam co i jak…

Edytowane przez natkurka
Czas edycji: 2023-05-07 o 20:41
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 03:12   #3062
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Tak Sab Simplex mi kupuje siostra. Daje tego az 15 kropel 3 razy dziennie, czasami tez pare kropel jak widze ze go męczy. Sporo tego schodzi ale wlasnie moja kuzynka pracuje w aptece w Wiedniu i mnie uswiadomila ze tego tezeba sporo aplikowac.
Podobno to jest wlasnie to samo co Espumisan wiec u kuzynki juz zamowilam kolejne opakowania ale zanim przywiezie to pewnie mina 3-4 tygodnie wiec kupie espumisan.
Powiem ci ze wdrozylan tez ten probiotyk Biogaia i to jedyne co zmienilam i jakby te kupki latwiej idą. Ale tez nie mam zadnej gwarancji ze to to bo wczoraj z kolei myslalam ze mu sie po tyn pogorszylo.
Widze ze jak Alek je mniej a czesciej to nie ma problemow brzuszkowych a jak sie naje pod korek to zaraz go męczy brzuch. Wiec chyba wole zeby wisial czesciej. Ae ogolnie to CDL mi doradzila zeby jedno karmienie z jednej piersi i je zmieniac. Alek je po 7-8 minut nie wiecej i sam sie odrywa od cyca wiec uznaje ze sie najada. Natomiast dzisiaj przed snem jadl 20 minut. I ja juz sama nie rozkminiam o co kaman.

Odbijasz Sare pod kazdym karmieniu? U mnie Alek nie chce odbijac wiec odpuszczam. Nie mialabym sily w nocy jeszcze go odbijac na silę.

U Nas tez lezenie na brzuszku to max 15 minut chyba ze zasnie na brzuchu to owszem. Miedzy nogami tez daje rade ale denerwuje sie. Najlepiej mu sie spi na mnie i tez jest pokrzywiony ale pisalam do CDL czy moge go tak trzymac i mąż tez i powiedziala ze jak najbardziej bo to jest klasyczne kangurowanie i dla dziecka ma baaardzo duzo korzysci. Tez wie martwilam bo mam wrazenie ze taka SKe robie z kregoslupa.



Mam jeszcze intymne pytanie ale uznaje ze nie ma tabu:
- czy czulyscie po porodzie i w pologu takie rozpulchienie jakby pochwy? Ja caly czas mam wrazenie ze jest taka wrazliwa i czuje na caly dzien.. moze jeszcze potrzeba czasu ale to nieprzejemne
- wczoraj i dzisiaj czuje jak mnie przechodzą takie prądy w okolicy odbytu. Czasem tak mialam podczas okresu i teraz tez i zastanawiam sie czy wszystko okej tam na dole
- czy u Was zapach moczu tez jest taki ble? Bo ja juz tez rozkminiam czy wszystko okej. Niby ma prawo bo wszystko sie oczyszcza ale juz sie zastanawiam co i jak…
Hehe mi właśnie swego czasu każdy nawijał o niemieckich kroplach.
Ja podaję bobotic (3krople co karmienie) chociaz teraz robimy co drugie karmienie + dicoflor jako probiotyk. I jest bajeczka.
Espumisan jest na gazy tez mam i podałam raz to pierdziala mniej niż zwykle hehe. Natomiast bobotic typowo na kolki itd.
No i odkąd u nas zmiana butelek to mała niechętnie leży już na brzuszku, już nawet nie usnie na nim. Chyba że ma dzień marudzenia jak np wczoraj i większej aktywności (wczoraj typowo marudziła po wizycie u tesciowej i jej tv).
Co do zapachu moczu to nie wiem, ale pierwsze 2-3tygodnie strasznie intensywny miałam zapach potu.
No i już chyba wiem co mnie tak pompowało, plastry anty. Stosuje od dwóch tygodni i już mi brzuch nagle napompowany się zrobił a na wadze +1kg i może od tego mam taki apetyt niepohamowany na czekolade. Na szczęście dzis idę do gina zupełnie innego ale fajny tryb wizyt ze online można się zapisać, więc zobaczymy co mi powie w kontekście zmiany antykoncepcji.
No i zobaczymy
Ja odbijam głównie albo na brzuszku (ale wtedy marudzi) albo trzymam na apa pionowo.
No i jutro mamy szczepienie tez ciekawa jestem co nas czeka. Już szczepionkę wykupiłam i leżakuje w aptece (wiadomo specjalne warunki przechowywania) I odbiorę po drodze na szczepienie.
Pamiętajcie dziewczyny zapisać pociechy na patronaz u pediatry w okolicy 4tygodnia(ja zapomniałam ale na szczęście były terminy).


Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Oska87
Czas edycji: 2023-05-08 o 03:41
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 06:52   #3063
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Natkurka, ja nie odbijam jakoś maniakalnie. Tzn. staram się ją trochę bardziej spionizować po karmieniu na chwilkę (daję na klatkę piersiową albo do pozycji fasolki z głową wyżej), ale jak nic się nie dzieje, to nie chodzę z nią po mieszkaniu i nie trzącham Czytałam i potwierdziłam to u położnych w szpitalu i na patronażu, że dziecka karmionego piersią nie trzeba odbijać, jak nie ma takiej potrzeby. Mała nie cmoka przy karmieniu, nie odrywa się od piersi, ulała dosłownie parę razy i symboliczne ilości.

Ja nie daję żadnych probiotyków, mieliśmy tylko 1 dzień z problemami z brzuszkiem. Espumisanu nie kupilam, bo jest od 28 dnia życia niby. Nie wiem, czy lepsze pod kątem robienia kupy są rzadsze i dłuższe karmienia, czy na odwrót. Raz myślę tak, a raz tak Na brzuch pomógł chyba termofor z pestek wiśni.

Natkurka, ja nie mam żadnych z tych objawów, ale o dwóch pierwszych mówiła moja koleżanka z nacięciem krocza. Ten dziwny zapach moczu to może być albo oczyszczanie, albo infekcja, obserwuj to. Ja chyba piję z 4 litry dziennie teraz i mam bardzo rozwodniony mocz, może dlatego tego nie obserwuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 07:01   #3064
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Ja mam strasznie slaby apetyt. Teraz moglabym ani nie jest ani niw pić. Dwa posilki w ciągu dnia to dla mnie too much. Zjem sniadanie i obiad i dziekuje. Mąż mowi ze jesli chce schudnac to przy takim jedzeniu bedzie mega teudno bo organizm mysli ze sie glodzę i magazynuje tluszcz(energie).

Wody tez malo pije bo od czasow ciazy potrzebuje odpoczynku bo juz mi bokiem wychodzila..

Chyba jednak zrobie sobie jkies badania po pologowe.

A Alek dzisiaj z reka na reku budzil sie co 2h. Mysle ze na jedzenie ale stękal jak na brzuszek
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 07:03   #3065
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dziewczyny, a jak tam u Was brzuchy po porodzie? Mnie się w dużej części wchłonął, ale nie w całości, został taki początek 2 trymestru, tylko o miękkiej konsystencji, coś jak ciasto na pierogi Póki co smaruję tylko zwykłym balsamem, mam w planie retinal z ph doctor i może szczotkowanie na sucho, tylko z tym szczotkowaniem trochę się boję, że to będzie zbyt inwazyjne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 07:04   #3066
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dziewczyny chodźcie na nowy wątek bo zaraz jakiś admin zamknie
https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app


Staraczki 2022 cz. 3

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 07:05   #3067
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Natkurka, ale pamiętaj, że karmiąc musisz jeść 1500-1800 kcal minimum, przy 2 posiłkach ciężko to osiągnąć, wodę też dobrze pić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-08, 07:20   #3068
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość

A Alek dzisiaj z reka na reku budzil sie co 2h. Mysle ze na jedzenie ale stękal jak na brzuszek
No to może rzeczywiście skoro czesto karmisz a mało, to się nie najada.
Albo i brzuszek.
Ja np nie wiem co to płaczące dziecko w nocy. Ona jak zje 21 ostatnia kolacyjna flache to zwykle do 4 spi. Dzis nawet ciut dłużej.
I jak skończyłam karmić 4:30 tak zdążyłam przelozyc z kołyski do łóżeczka i dopiero słyszę ze zaczyna się wybudzać.

Fare.
Mialam identiko brzuszek, nawet mniejszy niż opisujesz ale właśnie galaretka.
A tera przez anty znow napompowany.
Ale dziś coś z tym zrobie.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Ja nie wybudzam No chyba ze sama się obudze sporo przed mała I uznam ze za długo spi I będzie mega glodna bo np wieczorem zjadla za mało.
Bo juz na początku odeszłam od wybudzania w nocy bo ciężko było w ogóle żeby się ocknela
A po drugie na śpiocha za dużo tez mi nie zje
A po trzecie wychodze z zalozenia ze jak będzie glodna sama da znaka
Mimo ze każdy nawijał ze max 5h bez jedzenia w nocy. Pfff zapraszam śpiocha obudzić jak się uda to obrażona potem i marudzi do następnego karmienia co najmniej. Więc nooo po co.
W ciągu dnia zależy, raczej jak spi powyżej 4h to robię wszystko żeby sama się obudzila hałasuje strasznie np bo jak ją obudze to znow będzie obrażona
Dlatego też u nas raczej w ogóle kolek nie było ani mega poważniejszych problemów (No oprócz butelek) bo ona ładnie zawsze nocki przesypia i dnie głównie tez. Na 7 dni zwykle 1 jest mocno absorbująca. Więc No przynajmniej wiem że mam dziecko

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 08:18   #3069
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Wiem ze trzeba tyle kalorii wiec dobijam jakimis wonogronami etc. Nie wiem co mi jest ale na totanie nic nie mam ochoty.. o wodzie jak mi napisalas to wzielam sie od rana za sok malinowy od mamy z wodą.

Oska ale Alka tez nie idzie dobudzic. Noce sa dla mnie klopotliwe bo to walka z dzieckiem.. dzisiaj sie budzil co 2h ale tak to z Nim walczymy. Biore go przewijac i uzywam wtedy mokrych chusteczek zeby sie przebudzil i karmie. On juz odzyskal wage urodzeniowa ale dwie polozne i w Szpitalu mowili zeby mimo wszystko budzic dziecko. Powiedzialy ze mozna to wydluzyc do 4h ale wtedy bedzie jeszcze gorzej dziecko wybudzic. Ja narazie wybudzam wedlug zalecen. Jakbym tego nie robila to przespalby nawet cala noc.

Ja dostalam w prezencie od przyjaciolki Retinal od PH Doctor wiec bede wjezdzac z Nim na piersi i brzuch. Brzuch mi sie nawet wchlonal ale wlasnie jest taki jak „ lozko wodne” taka ulana klucha i bardzo wlasnie taka miękka ze jak naciskam to sie takie fale robia.
Mi zostalo jeszcze 7kg i stanelo. Teraz po pologu bede musiala sie wziac za siebie bo nie wchodze w zadne jeansy. Narazie tylko leginsy.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 08:44   #3070
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Wiem ze trzeba tyle kalorii wiec dobijam jakimis wonogronami etc. Nie wiem co mi jest ale na totanie nic nie mam ochoty.. o wodzie jak mi napisalas to wzielam sie od rana za sok malinowy od mamy z wodą.

Oska ale Alka tez nie idzie dobudzic. Noce sa dla mnie klopotliwe bo to walka z dzieckiem.. dzisiaj sie budzil co 2h ale tak to z Nim walczymy. Biore go przewijac i uzywam wtedy mokrych chusteczek zeby sie przebudzil i karmie. On juz odzyskal wage urodzeniowa ale dwie polozne i w Szpitalu mowili zeby mimo wszystko budzic dziecko. Powiedzialy ze mozna to wydluzyc do 4h ale wtedy bedzie jeszcze gorzej dziecko wybudzic. Ja narazie wybudzam wedlug zalecen. Jakbym tego nie robila to przespalby nawet cala noc.

Ja dostalam w prezencie od przyjaciolki Retinal od PH Doctor wiec bede wjezdzac z Nim na piersi i brzuch. Brzuch mi sie nawet wchlonal ale wlasnie jest taki jak „ lozko wodne” taka ulana klucha i bardzo wlasnie taka miękka ze jak naciskam to sie takie fale robia.
Mi zostalo jeszcze 7kg i stanelo. Teraz po pologu bede musiala sie wziac za siebie bo nie wchodze w zadne jeansy. Narazie tylko leginsy.
Mi mowili ze max 5h ostatnio i polozna I pediatra. Ale i tak tego nie pilnuje. A walczyć z nią żeby ją dobudzić to walka z wiatrakami. Sen ma typowo po tacie bo z nim to samo. Samo budzenie trwa z godzinę. A jak sama się budzi to z 30minut tylko ona akurat nie miała i nadal nie ma żadnych problemów z waga, przy wypisie spadla nawet nie 100g więc.. wiadomo wybierasz co dla Ciebie najlepsze i dziecka. Ja wybieram jej sen tym bardziej że na sile jej wcale nie usypiam. Sama chce tyle spac to jej w paradę nie wchodzę hehe

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 09:22   #3071
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

No mlody tez nie ma problemow z waga, o jego sen tez sie nie boje bo spi 20-22h na dobe ale ja jednak wybudzam bo nadmierna sennosc dzieci to tez powod do niepokoju. Polozna CDL i Polozna Srodowiskowa mowila zeby narazie wybudzac bo im dluzsza przerwa w karminiach tym gorzej dziecko wybudzic bo spada mu cukier. Ja sie tego spadku cukru boje wiec trzymam sie tego co pediatrzy i polozne mowia. Wiadomo ze to męczące glownie dla mnie bo takiemu noworodkowi i tak wszystko jedno. Sama wolalabym pospac dluzej no ale narazie sie przemęczę w takim trybie jak teraz mamy.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-08, 09:29   #3072
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
No mlody tez nie ma problemow z waga, o jego sen tez sie nie boje bo spi 20-22h na dobe ale ja jednak wybudzam bo nadmierna sennosc dzieci to tez powod do niepokoju. Polozna CDL i Polozna Srodowiskowa mowila zeby narazie wybudzac bo im dluzsza przerwa w karminiach tym gorzej dziecko wybudzic bo spada mu cukier. Ja sie tego spadku cukru boje wiec trzymam sie tego co pediatrzy i polozne mowia. Wiadomo ze to męczące glownie dla mnie bo takiemu noworodkowi i tak wszystko jedno. Sama wolalabym pospac dluzej no ale narazie sie przemęczę w takim trybie jak teraz mamy.
Wiadomo każdy robi jak chce I każdy ma swoje powody itd. Ja sobie nie wyobrażałam od początku nastawiać budzika i tak też nie robię. Z reszta jak ona spi jak pisałam kilka razy próbowali ją budzić czy Tomek czy Tomek z mama niby się nie da. Ja w ogóle nie próbuje. Póki co wszystko w normie.
Tez mowili o spadkach cukru, tym bardziej na mm. Ale jakoś mi to srednio. Kiedyś dzieciom na mm się dawało mleko na żądanie dzis Ja i tak pilnuje jak chyba nikt godzin żeby nie częściej niż co 3h, no chyba że kupa to wiadomo skracam czas do nawet 2h ale to wyjątkowa sytuacja.
No ale każdy mowie robi jak chce. Ona aż tyle nie spi I w sumie nigdy nie spala aż tyle No bo jakby czas karmień samych to u nas z 3-4h biorąc pod uwagę że np ma gorszy dzień i jednak bywa marudna to tych karmień jeszcze więcej. A I chwilami jest zwyczajnie bardziej aktywna No bo ile można spac. Ale jak jest spiaca a my na sile chcemy się bawić tez potrafi beczeć bo chce spać. Heh. Także samo życie hehe

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 11:12   #3073
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Oska to też różnica bo Twoja córcia już troszkę starsza, te 2-3h to zalecenia przede wszystkim dla noworodka.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 11:27   #3074
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Oska to też różnica bo Twoja córcia już troszkę starsza, te 2-3h to zalecenia przede wszystkim dla noworodka.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Ale ona od noworodzia tak spi. Początkowo po 4h wybudzalam o ile sama się obudzilam a pierwsze dni wiadomo czujka maks. Zas raz mnie ona obudzila po 5h krzykiem i tak się wydłuża zwykle spi po 5-6h od kolacyjnej flachy choć ostatnio 6-7h. Ale ja też wiem przez butle ile ona je. Póki prawidlowo przybiera i wszystko zdrowotnie jest okej to ja w ogóle nie zamierzam nic zmieniać. Chociaz dzis to przechodzi sama siebie w spaniu. O 9 miala karmienie i nadal nie wygląda żeby się budziła, choć faktycznie dużo więcej zjada dziś. Bo ostatni tydzień to się jakby z jedzeniem zatrzymała jadła częściej a mniej. Także sama jestem w szoku. Mialam zrobic drzemke ale tel się rozdzwonił nagle, ledwo się wykąpałam i wysuszyłam włosy a ona nadal spi. Juz woda uszykowana i zaraz będę musiała podgrzewac

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 11:40   #3075
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Wiem ze trzeba tyle kalorii wiec dobijam jakimis wonogronami etc. Nie wiem co mi jest ale na totanie nic nie mam ochoty.. o wodzie jak mi napisalas to wzielam sie od rana za sok malinowy od mamy z wodą.

Ja dostalam w prezencie od przyjaciolki Retinal od PH Doctor wiec bede wjezdzac z Nim na piersi i brzuch. Brzuch mi sie nawet wchlonal ale wlasnie jest taki jak „ lozko wodne” taka ulana klucha i bardzo wlasnie taka miękka ze jak naciskam to sie takie fale robia.
Mi zostalo jeszcze 7kg i stanelo. Teraz po pologu bede musiala sie wziac za siebie bo nie wchodze w zadne jeansy. Narazie tylko leginsy.
Ja po pierwszym porodzie przez dobrych kilka tygodni w ogóle nie miałam ochoty na jedzenie i tylko z rozsądku coś w siebie wciskałam. Byłam w szoku, bo wszyscy mówili, że po porodzie i przy kp to cały czas TAAAK chce się jeść Minęło.

A z wagą spokojnie, masz jeszcze czas. Ja na koniec połogu miałam jeszcze jakieś +3 kg względem wagi sprzed ciąży, a osiem tygodni później bujam się z ostatnim upartym 1,5 kg. Przyznam, że jestem trochę wkurzona, bo liczyłam, że jak przy jednym bobasie tak ładnie kilogramy schodziły, to przy karmieniu dwójki tym bardziej powinny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 13:34   #3076
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Przy karmieniu piersią waga spada dużo szybciej tak samo jak Brzuch obkurcza się dużo szybciej bo to są wszystko naturalnie powiązane ze soba procesy
I może nie tyle łaknienie i wpychanie w siebie na sile jedzenia ale karmiąc piersią powinno się pić bardzo dużo wody i dlatego też bardzo często jest właśnie ciagle pragnienie bo z czegoś to mleko musi być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 21:46   #3077
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Z tymi kilogramami to myślę, że na spokojnie nie ma co też szaleć żeby jak najszybciej zrzucać, ważniejsza pewnie regeneracja organizmu.
Chyba polecane też jest leżenie na brzuchu po porodzie ale nie pamiętam od kiedy można.


Ja dzisiaj cały dzień w biegu, badania, lekarze itp. byłam też na pobraniu gbs, ten wymaz z tyłka to kurcze chyba nigdy takiego nieprzyjemnego badania nie miałam. Nie wiem po co ona tak głęboko ten patyk pchała



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 06:45   #3078
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Fren, Oska założyła nowy wątek, ale nie na poczekalni czy odchowalni, tylko na tym ogólnym forum „być rodzicem”, chodź na niego

Ja miałam bardzo delikatnie pobrany wymaz na gbs, aż się denerwowałam, czy nie za bardzo

Co do leżenia na brzuchu, to po porodzie sn praktycznie od razu można, a po cc parę dni. Dla mnie to nie było aż takie fajne uczucie, jak sądziłam, teraz niestety przeszkadzają w tym cycki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 13:53   #3079
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Na brzuchu po porodzie SN można spać odrazu
Nawet lepiej bo to nardzo pomaga właśnie w regeneracji,obkurczania soe macicy odciąża kręgosłup itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-09, 20:53   #3080
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dziewczyny, gratuluje juz tym rozpakowanym, Natkurka i Fare dajecie mi wiare ze i mi sie uda urodzic drogami natury
Fare, czytalam ze mialas skurcze co 8 minut, wtedy juz pojechalas do szpitala czy jeszcze czekaliscie?

ja mam termin na za 2 miesiace, dzis w nocy mialam jakies dziwne skurcze i sie przerazilam ze to JUZ sie cos zaczyna a wyprawki jeszcze nie zaczelam... (ciagle pracuje... juz bede odchodzic powoli). ale zmotywawalo mnie to i mam do Was kilka pytan:
- ile brac opakowan podkladow Bella mama? bralyscie Confort czy te zwykle?
- ile brac majtek Horizon?
- podklady higieniczne na lozko w rozmiarze 90x60? czy 60x60?
- mialyscie test na wyciek wod plodowych?

nie ogarniam :pros i:
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 21:06   #3081
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez maja5433 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gratuluje juz tym rozpakowanym, Natkurka i Fare dajecie mi wiare ze i mi sie uda urodzic drogami natury

Fare, czytalam ze mialas skurcze co 8 minut, wtedy juz pojechalas do szpitala czy jeszcze czekaliscie?



ja mam termin na za 2 miesiace, dzis w nocy mialam jakies dziwne skurcze i sie przerazilam ze to JUZ sie cos zaczyna a wyprawki jeszcze nie zaczelam... (ciagle pracuje... juz bede odchodzic powoli). ale zmotywawalo mnie to i mam do Was kilka pytan:

- ile brac opakowan podkladow Bella mama? bralyscie Confort czy te zwykle?

- ile brac majtek Horizon?

- podklady higieniczne na lozko w rozmiarze 90x60? czy 60x60?

- mialyscie test na wyciek wod plodowych?



nie ogarniam :pros i:
Mogą być przepowiadające. U mnie zaczęły się w grudniu jakos! A urodzilam w marcu. W ogole przepowiadające u mnie objawiły sie bóle brzucha jak na okres, a zas było coraz więcej bólowych dolegliwości początkowo nocami, a ostatni miesiąc to właściwie nie było dnia bez. Powiedz koniecznie gin.
Ja dostałam zakaz seksu i miałam nic nie robić tylko więcej leżeć I zakaz wieszania firanek i podnoszenia rąk do góry. Chociaz do dziś nie wiem czemu te ręce.
A i tak dość mocno aktywnie sprzątałam i reorganizowalam cala przestrzeń pod mała. W sumie do samego porodu
Nie umiem leżeć I nic nie robić.
Na łóżko ja miałam 90x60 ale ja byłam po cc więc jakoś dużo nie zużyłam. Bardziej miałam plamienie bo mi podczas cc wyczyścili macicę.
Horizon mi nie przypasily nawet jak wzielam rozmiar większe, za to bocioland mega super mięciutkie I akurat tu polecam swój rozmiar na lajcie.
Ja testu na wody jako takiego nie miałam za to papierki lakmusowe ale nigdy nie pokazały mi ani razu. Z reszta ja miałam dużo wód.
Podkłady bella te pomarańczowe, choć mi lepsze były z canpola (szersze) lub babyono podczas 1okresu ze skrzydełkami w ogóle petarda. Martwiłam się ze tyle tych podkładów zostało a prawie wszystkie zużyłam.
Polecam nadgonić wyprawke bo roznie może byc. W teorii od 37 tc ciaza donoszona.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 21:39   #3082
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Starania o dziecko 2022 cz.2

Maja podkladow Bella to ci powiem ze ja nadal zuzywam. Moze juz 4 opakowanie? Zmieniam je po kazdej toalecie. Uwielbiam je. Chodze w nich od porodu az do teraz bo nadal krwawię. Tak samo chodze w Majtkach Horizon ale wedlug mnie nawet 2 pary by starczyly chociaz ja mam 6. Nie wiem po co tyle wzielam. Te majtki są wielorazowe. Wypranie ich recznie trwa doslownie 5 minut i w 10 minut wyschną.

Podkladow to ja zuzywalam moze z 3? Nie 3 opakowania tylko 3 sztuki. W Szpitalu Nam dawali ale 1 podklad wystarczal na 1 dzien i brudzilam go glownie tym ze przebieralam na nim malego ( przebieralam na lozku szpitalnym). W domu zupelnie ich nie uzywam bo nie widze zastosowania. Komplet majtki + podklady Bella sprawdza sie idealnie -nic nie przecieka wiec te podklady ktore mi zostaly leza nieuzywane. Pewnie wloze do wozka zeby mlodego przewijac. Wietrzyc krocza tez nie mialam kiedy i jakos sobie tego nie wyobrazalam

Za to juz tutaj pisalam ze MUST HAVE wyprawki dla mamy to butelka Peri Bottle. Tak zwany przenosny bidet.

Nie martw sie! Jesli chcesz naturalnie to dasz rade!

Edytowane przez natkurka
Czas edycji: 2023-05-09 o 21:40
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 08:07   #3083
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dzieki Kochane za odpowiedzi.
ta butelke musze znalezc, w zyciu o niej nie slyszalam

dobrze mysle ze przygotowanie krocza do porodu to:
- masaz krocza od 34 tc
- herbatka z lisci malin od skonczonego 36tc
- wiesiolek dopochwowo od skonczonego 36tc

ah i wy ten wiesiolek aplikowalyscie dopochwowo w kapsulkach? obojetnie jakie mozna czy trzeba na cos zwrocic uwage przy zakupie?

Edytowane przez maja5433
Czas edycji: 2023-05-10 o 08:42
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 09:53   #3084
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez maja5433 Pokaż wiadomość
Dzieki Kochane za odpowiedzi.
ta butelke musze znalezc, w zyciu o niej nie slyszalam

dobrze mysle ze przygotowanie krocza do porodu to:
- masaz krocza od 34 tc
- herbatka z lisci malin od skonczonego 36tc
- wiesiolek dopochwowo od skonczonego 36tc

ah i wy ten wiesiolek aplikowalyscie dopochwowo w kapsulkach? obojetnie jakie mozna czy trzeba na cos zwrocic uwage przy zakupie?
Ja stosowałam dopochwowo ten wiesiołek dodatkowo położna mówiła żeby przebić igła kapsułkę

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 10:04   #3085
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Dopochwowo wiesiolek ale szczerze? nie sadze zeby cos dal. U mnie byl full service - wiesiolek, liscie nalin, krecenie sie na pilce i daktyle. Urodzilam 9 dni po terminie przez indukcje.

Ta butelka to zycie do podmywania sie po kazdym siku. Dodatkowo jak sikalam to jednoczesnie nia psikalam bo tak pieklo i to przynosilo ulge
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 12:41   #3086
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Cytat:
Napisane przez maja5433 Pokaż wiadomość
Dzieki Kochane za odpowiedzi.
ta butelke musze znalezc, w zyciu o niej nie slyszalam

dobrze mysle ze przygotowanie krocza do porodu to:
- masaz krocza od 34 tc
- herbatka z lisci malin od skonczonego 36tc
- wiesiolek dopochwowo od skonczonego 36tc

ah i wy ten wiesiolek aplikowalyscie dopochwowo w kapsulkach? obojetnie jakie mozna czy trzeba na cos zwrocic uwage przy zakupie?
Z tymi terminami to bardzo różnie.
Mi urofizjo powiedziała żeby masaż krocza robić od 34 tc 3x w tygodniu, a od 36tc codziennie. Podobnie ćwiczenia rozciągające pachewiny itp oraz rolowanie krocza. Aktualnie mam 36+1 i masaż robiłam może z 6 razy wcześniej no i od 3 dni codziennie robi mąż.
Codziennie od 3 tygodni wsmarowuję po kąpieli olejek migdałowy w całej okolice intymne. Staram się codziennie też wykonywać ćwiczenia ok 30-60 min ćwiczeń miednicy, pachwin, duża piłka itp. takie typowo pod poród.

Wiesiołka aplikuje dopochwowo wieczorem + łykam 2 tabletki wieczorem. Położna radziła żeby łykać 2x2, a nie aplikować na ale ja bardziej wierzę w aplikacje

Daktyle łykam od tygodnia po 6 dziennie - tak radziła położna

Herbatki pije 3 filiżanki dziennie od tygodnia

Zaczynamy też współżyć ale tutaj mieliśmy przerwę ze względu na niedyspozycję męża.

Nie wiem czy cokolwiek to da ale nie chcę zastanawiać się później że mogłam robić a się nie chciało.

Dość mocno wierzę w to nawilżanie olejkami, widzę po całym ciele że odkąd do kąpieli dodaje olej ze słodkich migdałów + wmasowywuje na wilgotne ciało to nie mam już problemów z suchą skórą i jest miękka. Myślę, że okolice intymne podobnie tj. pomogę im trochę tym natłuszczaniem.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-29, 16:02   #3087
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko 2022 cz.2

Hej dziewczyny, nie wiem czy mnie pamiętacie . Na początku roku przeszła dwie ciąże biochemicznr. Okazało się , że mam trombofilie jestem wlascir w 7tc . Codziennie przyjmuje zastrzyki na rozrzedzenie krwi. Nie przywiązuje się do tego co jest... czekam co powie lekarz
Jest jeszcze jedna sprawa , która przysłania całą ciążę od samego początku czuję , że cukrzyca ciążowa wróciła wciąż ciąga na wymioty , nie mogę nic przełknąć a muszę jeść co 1,5-2h czuję wielki głód, ssanie , zawroty głowy ... dosłownie czuję mega spadki cukru
Jak to przeżyć


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-29 17:02:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.