Mamy styczeń 2024 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-07, 13:42   #61
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Hej Dziewczyny, może ja też się dołączę, chociaż już dosyć późno. Zaczął się właśnie u nas 19. tydzień, a w przyszłym tygodniu mamy USG połówkowe i mam nadzieję, że dowiemy się wreszcie, czy to dziewczynka czy chłopiec

Mieszkam w UK i właśnie u nas są tylko 2 USG przez całą ciążę - chyba, że są jakieś komplikacje. Z jednej strony szkoda, że się tego bobasa więcej nie widzi, ale z drugiej strony jakoś to uspokaja - bo skoro położna nie widzi powodu, żeby robić więcej badań, tzn że wszystko przebiega ok. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę, wiem że są różne historie

Ciekawi mnie, czy w Polsce takie częste USG są standardowo na NFZ czy to prywatnie?

Edytowane przez Noniewiemno
Czas edycji: 2023-09-07 o 16:20
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-07, 14:10   #62
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny samopoczucie? Już prawie połowa ciąży za nami
Mnie dopadło przeziębienie, więc średnio
Powoli zaczynam myśleć co trzeba będzie kupić dla malucha Ubranka i wózki mamy po starszaku, ale wszelakie akcesoria jak poduszka do karmienia, laktator, czy artykuły higieniczne trzeba dokupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, może ja też się dołąćzę, chociaż już dosyć późno. Zaczął się właśnie u nas 19. tydzień, a w przyszłym tygodniu mamy USG połówkowe i mam nadzieję, że dowiemy się wreszcie, czy to dziewczynka czy chłopiec

Mieszkam w UK i właśnie u nas są tylko 2 USG przez całą ciążę - chyba, że są jakieś komplikacje. Z jednej strony szkoda, że się tego bobasa więcej nie widzi, ale z drugiej strony jakoś to uspokaja - bo skoro położna nie widzi powodu, żeby robić więcej badań, tzn że wszystko przebiega ok. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę, wiem że są różne historie

Ciekawi mnie, czy w Polsce takie częste USG są standardowo na NFZ czy to prywatnie?
Hej, fajnie, że jest nas więcej

Częstsze usg są prywatnie, na NFZ w standardzie jest bodajże 3, chyba, że się coś zmieniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-07, 16:38   #63
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, może ja też się dołączę, chociaż już dosyć późno. Zaczął się właśnie u nas 19. tydzień, a w przyszłym tygodniu mamy USG połówkowe i mam nadzieję, że dowiemy się wreszcie, czy to dziewczynka czy chłopiec

Mieszkam w UK i właśnie u nas są tylko 2 USG przez całą ciążę - chyba, że są jakieś komplikacje. Z jednej strony szkoda, że się tego bobasa więcej nie widzi, ale z drugiej strony jakoś to uspokaja - bo skoro położna nie widzi powodu, żeby robić więcej badań, tzn że wszystko przebiega ok. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę, wiem że są różne historie

Ciekawi mnie, czy w Polsce takie częste USG są standardowo na NFZ czy to prywatnie?
Ja też właśnie zaczęłam 19 tydzień, połówkowe mam za 2 tygodnie

W Polsce na NFZ są 3 USG + prenatalne nieobowiązkowe, czyli płatne, chyba że ma się skierowanie na program finansujący te badania. A jak chodzisz prywatnie to raczej USG jest na każdej wizycie, czyli mniej więcej co miesiąc.
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Mnie dopadło przeziębienie, więc średnio
Powoli zaczynam myśleć co trzeba będzie kupić dla malucha Ubranka i wózki mamy po starszaku, ale wszelakie akcesoria jak poduszka do karmienia, laktator, czy artykuły higieniczne trzeba dokupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Hej, fajnie, że jest nas więcej

Częstsze usg są prywatnie, na NFZ w standardzie jest bodajże 3, chyba, że się coś zmieniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatnie kilka dni też byłam przeziębiona, ale dzisiaj czuję się o wiele lepiej. Piłam bardzo dużo herbaty z imbirem, miodem i pomarańczą albo z sokiem malinowym, dużo odpoczywałam i jakoś przeszło. Szczerze mówiąc bałam się, że się pogorszy i skończy antybiotykiem, ale na szczęście minęło.

Co do wyprawki to ja mam już większość ubranek, takie totalne basic rzeczy i jakieś fajniejsze zamierzam dokupić jak będą zimowe wyprzedaże, pewnie też dostaniemy coś w spadku po innych dzieciach z rodziny. Poza tym mam 2 kocyki i tyle wyprawki. W październiku zamierzamy remontować pokój dla małej to wtedy będę miała miejsce żeby przechowywać to wszystko i zacznę kupować. Największy dylemat mam z wózkiem, ale to pewnie też będzie zakup w październiku albo listopadzie. Sama nie wiem jaki chcę, czy typowo miejski czy może coś z lepszą amortyzacją.

Poza tym zapisałam się już do szkoły rodzenia i zaczynam w październiku. Szukam też szpitala, bo w Warszawie tyle porodówek, że nie wiem gdzie rodzić a chciałabym sobie zaklepać prywatną położną
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 08:42   #64
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy styczeń 2024

Miło że jest nas więcej

Ja już jestem za połową ciąży w niedzielę mamy sesję zdjęciową a w poniedziałek prenatalne-polowkowe. Też mam nadzieję że płeć zostanie już ostatecznie wyjaśniona bo narazie jest tylko 'raczej'.

U mnie w mieście jest jeden szpital ale ma najwyższy stopień referencyjności więc nie będę wybrzydzać pomimo tego, ze znacznym minusem jest brak możliwości znieczulenia.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 09:27   #65
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Miło że jest nas więcej

Ja już jestem za połową ciąży w niedzielę mamy sesję zdjęciową a w poniedziałek prenatalne-polowkowe. Też mam nadzieję że płeć zostanie już ostatecznie wyjaśniona bo narazie jest tylko 'raczej'.

U mnie w mieście jest jeden szpital ale ma najwyższy stopień referencyjności więc nie będę wybrzydzać pomimo tego, ze znacznym minusem jest brak możliwości znieczulenia.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
Z tym znieczuleniem to jest masakra. Teoretycznie należy się każdej z nas, a w praktyce mało który szpital to robi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-08, 10:46   #66
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

U mnie jest cztery szpitale, w jednym TEORETYCZNIE jest zzo, ale trzeba mieć dużo szczęścia, żeby je dostać
Przy pierwszym porodzie podali mi Nalpain. Przeciwbólowo za bardzo nie działał, raczej tak "ogłupił" trochę jakbym sobie wypiła ze dwa mocne drinki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-09, 06:48   #67
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy styczeń 2024

Hej!
Ja mam połówkowe 25.09.
Co do liczby wizyt - pierwsza ciąże prowadziłam na NFZ i miałam usg na każdej wizycie co 3-4 tygodnie, a jak pojawił się problem z szyjka to codziennie przez tydzień. Niestety ta lekarka już nie przyjmuje u mnie w mieście wiec chodzę prywatnie do innego lekarza.

Z wyprawką to chyba po prostu wezmę stare listy zakupowe i złożę ponownie to samo zamowienie w aptece, bo byłam zadowolona z tego co kupiłam ;P

Wozek chyba akurat na czas synek zostawi, mamy dla niego w zapasie wozek, który wykorzystywaliśmy na wyjazdach, wiec tak czy siak nie trzeba nowego.

Bardzo mało zakupów planuję w drugiej ciazy ;P
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-11, 15:07   #68
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Z zakupami jeszcze się powstrzymuję - nie znamy jeszcze płci, a pokój jeszcze niegotowy. Ale jutro połówkowe i coś czuję, że nie dam już rady być po nim taka powściągliwa, tyle jest wszędzie pięknych rzeczy dla niemowlaków
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 15:47   #69
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Z zakupami jeszcze się powstrzymuję - nie znamy jeszcze płci, a pokój jeszcze niegotowy. Ale jutro połówkowe i coś czuję, że nie dam już rady być po nim taka powściągliwa, tyle jest wszędzie pięknych rzeczy dla niemowlaków
To ja już mam kupione ubranka na start, ale akurat znam płeć od dawna, bo robiłam Nifty. Dodatkowo mam 2 kocyki i tyle z wyprawki. Większe zakupy w październiku i listopadzie, bo też pokoik nie jest gotowy i nie ma gdzie tego przechowywać
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 10:35   #70
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To ja już mam kupione ubranka na start, ale akurat znam płeć od dawna, bo robiłam Nifty. Dodatkowo mam 2 kocyki i tyle z wyprawki. Większe zakupy w październiku i listopadzie, bo też pokoik nie jest gotowy i nie ma gdzie tego przechowywać
Właśnie u nas jest ten sam problem - pokoik nie gotowy i nie mamy żadnych mebli. Dzisiaj znajoma przywozi nam część większych rzeczy dla dziecka i nie wiem, gdzie to postawimy.

W ogóle właśnie wróciliśmy z USG i będzie chłopiec Jakoś tak czułam. A Wam udało się zgadnąć, czy było zaskoczenie?
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 10:44   #71
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Właśnie u nas jest ten sam problem - pokoik nie gotowy i nie mamy żadnych mebli. Dzisiaj znajoma przywozi nam część większych rzeczy dla dziecka i nie wiem, gdzie to postawimy.

W ogóle właśnie wróciliśmy z USG i będzie chłopiec Jakoś tak czułam. A Wam udało się zgadnąć, czy było zaskoczenie?
U mnie było zaskoczenie Ta ciąża jest kompletnie inna niż pierwsza, myślałam, że może tym razem będzie dziewczynka, a jednak drugi chłopiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-12, 11:26   #72
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Właśnie u nas jest ten sam problem - pokoik nie gotowy i nie mamy żadnych mebli. Dzisiaj znajoma przywozi nam część większych rzeczy dla dziecka i nie wiem, gdzie to postawimy.



W ogóle właśnie wróciliśmy z USG i będzie chłopiec Jakoś tak czułam. A Wam udało się zgadnąć, czy było zaskoczenie?
Ja bardzo chciałam chłopca, ale miałam jakieś dziwne przeczucia, że będzie dziewczynka i te przeczucia się sprawdziły

Dziewczyny, a rozgladałyście się już za wózkami? Macie coś upatrzone?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 11:39   #73
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja bardzo chciałam chłopca, ale miałam jakieś dziwne przeczucia, że będzie dziewczynka i te przeczucia się sprawdziły

Dziewczyny, a rozgladałyście się już za wózkami? Macie coś upatrzone?
My co prawda mamy i gondolę i spacerówkę po starszaku, ale trochę mnie korci, żeby kupić inną gondolę, w tej kolor niezbyt mi się podoba Spacerówkę mamy Lionelo Anett Tour - ogólnie jest super, ale rączka nie jest regulowana. Ja mam 173 cm wzrostu i nie poleciłabym tej spacerówki niższej osobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 14:04   #74
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
My co prawda mamy i gondolę i spacerówkę po starszaku, ale trochę mnie korci, żeby kupić inną gondolę, w tej kolor niezbyt mi się podoba Spacerówkę mamy Lionelo Anett Tour - ogólnie jest super, ale rączka nie jest regulowana. Ja mam 173 cm wzrostu i nie poleciłabym tej spacerówki niższej osobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze mój partner jest akurat bardzo wysoki, więc taki model odpada - ale dobrze wiedzieć, że trzeba zwracać uwagę czy rączka jest regulowana.

Właśnie my totalnie nie wiemy jak się za to zabrać. Popytaliśmy znajomych i mamy jakieś wskazówki, ale nadal wybór wózka wydaje mi się trudniejszy, niż wybór samochodu. Mamy już fotelik do, więc może po prostu taki 2w1? Chociaż słyszałam, że są dość ciężkie i np nie nadają się do samolotu, a to by nam się przydało.
Sama nie wiem
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 14:35   #75
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Kurcze mój partner jest akurat bardzo wysoki, więc taki model odpada - ale dobrze wiedzieć, że trzeba zwracać uwagę czy rączka jest regulowana.



Właśnie my totalnie nie wiemy jak się za to zabrać. Popytaliśmy znajomych i mamy jakieś wskazówki, ale nadal wybór wózka wydaje mi się trudniejszy, niż wybór samochodu. Mamy już fotelik do, więc może po prostu taki 2w1? Chociaż słyszałam, że są dość ciężkie i np nie nadają się do samolotu, a to by nam się przydało.

Sama nie wiem
Ja już sporo czasu spędziłam czytając opinie o wózkach i wytyczne na co zwracać uwagę. Przede wszystkim musisz określić na jakich powierzchniach będziesz ten wózek użytkować, czy chcesz wózek typowo miejski (czyli zazwyczaj mały, dość lekki, składający się do niewielkich rozmiarów, ale mający średnią amortyzację, sztywny) czy może coś na tereny pośrednie, gdzie drogi nie są idealne i z czym można iść na przykład na spacer po lesie. Druga kwestia to czy chcesz nowy wózek 2w1 czyli zestaw gondola i spacerówka, czy może wolisz teraz kupić samą gondolę używaną, a spacerówkę później, bo spacerówki z zestawów 2w1 często nie wystarczają do końca wózkowania. Co do wózka do samolotu to w sumie zabierzesz każdy, zależy w jaki sposób będzie transportowany. Jak chcesz coś do tanich linii, co ma być traktowane jako bagaż podręczny, to są tak zwane wózki parasolki, które są mega małe po złożeniu. Na rynku jest tylko jeden wózek 2w1 z tego typu spacerówką, dość nowy w ofercie Anex IQ, ale dla wysokich ludzi to on się nie będzie w ogóle nadawał, jest niski i malutki.

U mnie ja mam prawie 170cm, mąż 190cm, więc też szukamy wózków wyższych. Nastawiliśmy się na wózek miejski, ale po testach i oglądaniu w sklepach nie jesteśmy przekonani i raczej wybierzemy coś pośredniego, zwłaszcza że amortyzacja jest dla noworodka bardzo istotna. Najlepiej prowadziło nam się wózki dedykowane na trudniejsze tereny, ich minusem jest wielkość po złożeniu. Więc ogólnie polecam poszukać sklepów z wózkami i wybrać się tam pooglądać co i jak, pojeździć po sklepie z obciążeniem, dopiero wtedy wyrabiasz sobie jakieś zdanie i widzisz co Ci pasuje, a co nie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 15:25   #76
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja już sporo czasu spędziłam czytając opinie o wózkach i wytyczne na co zwracać uwagę. Przede wszystkim musisz określić na jakich powierzchniach będziesz ten wózek użytkować, czy chcesz wózek typowo miejski (czyli zazwyczaj mały, dość lekki, składający się do niewielkich rozmiarów, ale mający średnią amortyzację, sztywny) czy może coś na tereny pośrednie, gdzie drogi nie są idealne i z czym można iść na przykład na spacer po lesie. Druga kwestia to czy chcesz nowy wózek 2w1 czyli zestaw gondola i spacerówka, czy może wolisz teraz kupić samą gondolę używaną, a spacerówkę później, bo spacerówki z zestawów 2w1 często nie wystarczają do końca wózkowania. Co do wózka do samolotu to w sumie zabierzesz każdy, zależy w jaki sposób będzie transportowany. Jak chcesz coś do tanich linii, co ma być traktowane jako bagaż podręczny, to są tak zwane wózki parasolki, które są mega małe po złożeniu. Na rynku jest tylko jeden wózek 2w1 z tego typu spacerówką, dość nowy w ofercie Anex IQ, ale dla wysokich ludzi to on się nie będzie w ogóle nadawał, jest niski i malutki.

U mnie ja mam prawie 170cm, mąż 190cm, więc też szukamy wózków wyższych. Nastawiliśmy się na wózek miejski, ale po testach i oglądaniu w sklepach nie jesteśmy przekonani i raczej wybierzemy coś pośredniego, zwłaszcza że amortyzacja jest dla noworodka bardzo istotna. Najlepiej prowadziło nam się wózki dedykowane na trudniejsze tereny, ich minusem jest wielkość po złożeniu. Więc ogólnie polecam poszukać sklepów z wózkami i wybrać się tam pooglądać co i jak, pojeździć po sklepie z obciążeniem, dopiero wtedy wyrabiasz sobie jakieś zdanie i widzisz co Ci pasuje, a co nie.
Dzięki, ma to sens, wygląda na to, że nie da rady bez wypróbowania kilku. Pewnie to będzie jakieś 2w1 z lepszą amortyzacją, bo mieszkamy praktycznie na wsi. A za takim lekkim, składanym do samolotu może rozejrzymy się później. W pierwszych miesiącach i tak nie będzie potrzebny.
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 15:33   #77
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Kurcze mój partner jest akurat bardzo wysoki, więc taki model odpada - ale dobrze wiedzieć, że trzeba zwracać uwagę czy rączka jest regulowana.

Właśnie my totalnie nie wiemy jak się za to zabrać. Popytaliśmy znajomych i mamy jakieś wskazówki, ale nadal wybór wózka wydaje mi się trudniejszy, niż wybór samochodu. Mamy już fotelik do, więc może po prostu taki 2w1? Chociaż słyszałam, że są dość ciężkie i np nie nadają się do samolotu, a to by nam się przydało.
Sama nie wiem
Jak wysoki to dobrze, nie polecam NIŻSZYM niż te 173 co ja mam

Dla mnie takie must have w wózku to skrętne koła, pompowane lub gumowe, żeby dobrze amortyzowały
"Bagażnik" na dole też jest przydatny przy robieniu zakupów z dzieckiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 21:40   #78
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy styczeń 2024

Jeśli chodzi o wózki to ja przy synku kupiłam od koleżanki używkę anex sport i teraz będziemy go nadal używać. Mega się sprawdził i w mieście i w lesie, ma fajną gondole i spacerówkę i regulowaną rączkę. Spacerówki używamy u 2-letniego synka do teraz chociaż na jakieś wyjazdy kupiliśmy (też używkę od tej samej kumpeli xD) cbx składany do wymiarów bagażu podręcznego. Nie wiem jak inne firmy ale te nasze wózki warto kupować używane bo pod dwójce dzieci nie są w ogóle zniszczone i spełniają świetnie swoją funkcję. Jedynie teraz może bym się pokusiła o jakiś bardziej ekstrawagancki kolor, ale jak juz mam to nie będę kręcić nosem bo naprawdę jeśli chodzi o jakość to nie mozna się przyczepić

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-12, 21:45   #79
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Moja przyjaciółka miała Anex Sport i był super, ale teraz nie jest już produkowany, więc można go kupić tylko w wersji używanej
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-13, 07:38   #80
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Wybiło mi dzisiaj równo 50% ciąży
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 09:50   #81
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy styczeń 2024

O nie wiedziałam że już ich nie produkują, nie wymyślili nic w zamian czy w ogóle anexy znikły z rynku?

To gratuluję polowkeczki,teraz już będzie z górki, ja teraz czekam na 'studniowkę' czyli sto dni do porodu

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 09:51   #82
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wybiło mi dzisiaj równo 50% ciąży
Ooo ja za tydzień będę miała połowę Szybko zleciało

Dzisiaj w końcu zrobiło się u mnie chłodniej, aż chce się żyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 16:17   #83
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam że już ich nie produkują, nie wymyślili nic w zamian czy w ogóle anexy znikły z rynku?

To gratuluję polowkeczki,teraz już będzie z górki, ja teraz czekam na 'studniowkę' czyli sto dni do porodu

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
Anex istnieje, tylko ten model nie jest już produkowany.
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Ooo ja za tydzień będę miała połowę Szybko zleciało

Dzisiaj w końcu zrobiło się u mnie chłodniej, aż chce się żyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie 30 stopni

Byłam dzisiaj na spotkaniu z koleżanką, więc miałam okazję żeby się ładnie ubrać i pomalować, więc przy okazji zrobiłam sobie kilka fotek brzucha na pamiątkę. Jakieś 2 tygodnie temu dopiero mi wyskoczył, na szczęście jeszcze jest mały, co mnie cieszy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 16:38   #84
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Anex istnieje, tylko ten model nie jest już produkowany.
U mnie 30 stopni

Byłam dzisiaj na spotkaniu z koleżanką, więc miałam okazję żeby się ładnie ubrać i pomalować, więc przy okazji zrobiłam sobie kilka fotek brzucha na pamiątkę. Jakieś 2 tygodnie temu dopiero mi wyskoczył, na szczęście jeszcze jest mały, co mnie cieszy.
Trochę za szybko pochwaliłam pogodę - przedpołudnie i wczesne popołudnie super, ale jak wracałam z synkiem z przedszkola przed 15 to wyszło słońce i momentalnie zrobiła się parówa

Jak tak się człowiek wystroi i umaluje to od razu inne samopoczucie, nie ? Ja staram się nawet w domu założyć coś ładnego i zrobić chociaż lekki makijaż, wtedy się lepiej czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-13, 17:04   #85
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Trochę za szybko pochwaliłam pogodę - przedpołudnie i wczesne popołudnie super, ale jak wracałam z synkiem z przedszkola przed 15 to wyszło słońce i momentalnie zrobiła się parówa

Jak tak się człowiek wystroi i umaluje to od razu inne samopoczucie, nie ? Ja staram się nawet w domu założyć coś ładnego i zrobić chociaż lekki makijaż, wtedy się lepiej czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, od kiedy nie chodzę do pracy to rzadko się maluję, więc chyba zacznę robić tak jak Ty, chociaż lekki makijaż, bo rzeczywiście samopoczucie od razu lepsze
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 09:06   #86
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy styczeń 2024

Dokładnie makijaż i ubranie robią robotę, najbardziej odkryłam to po porodzie z synkiem. Kiedy miałam dni że nie miałam na to czasu od razu się czułam jakbym była chora, a jak zrobiłam coś dla siebie i się sobie podobałam to od razu miałam lepsze samopoczucie

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka
wynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 09:49   #87
Noniewiemno
Przyczajenie
 
Avatar Noniewiemno
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Jak wysoki to dobrze, nie polecam NIŻSZYM niż te 173 co ja mam

Dla mnie takie must have w wózku to skrętne koła, pompowane lub gumowe, żeby dobrze amortyzowały
"Bagażnik" na dole też jest przydatny przy robieniu zakupów z dzieckiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa, no oczywiście źle przeczytałam To z kolei ja za niska na niego.
W ogóle dużo tipów podrzuciłyście Dziewczyny, dzięki, chyba właśnie rozejrzę się za używanym.

U nas też właśnie mija dokładnie połowa. Szybko minęło, ale tak myślę, że może ta druga będzie cięższa i przez to będzie się dłużyć. Albo właśnie odwrotnie, tyle będzie się działo, że nawet nie zauważymy jak minie
Noniewiemno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 10:38   #88
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Aa, no oczywiście źle przeczytałam To z kolei ja za niska na niego.

W ogóle dużo tipów podrzuciłyście Dziewczyny, dzięki, chyba właśnie rozejrzę się za używanym.



U nas też właśnie mija dokładnie połowa. Szybko minęło, ale tak myślę, że może ta druga będzie cięższa i przez to będzie się dłużyć. Albo właśnie odwrotnie, tyle będzie się działo, że nawet nie zauważymy jak minie
Mi się wydaje, że minie mega szybko. Od października zaczynam szkołę rodzenia, urządzanie pokoiku, większe zakupy i zaraz będzie styczeń

A macie już wybrane szpitale do rodzenia?
Ja mieszkam w Warszawie i tu jest dużo polecanych porodówek, nie mogę się zdecydować na jedną, a już najwyższa pora, bo chciałabym zaklepać prywatną położną
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 12:10   #89
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy styczeń 2024

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że minie mega szybko. Od października zaczynam szkołę rodzenia, urządzanie pokoiku, większe zakupy i zaraz będzie styczeń

A macie już wybrane szpitale do rodzenia?
Ja mieszkam w Warszawie i tu jest dużo polecanych porodówek, nie mogę się zdecydować na jedną, a już najwyższa pora, bo chciałabym zaklepać prywatną położną
Teoretycznie mam wybrany szpital, natomiast nie przywiązuję się do niego zbyt mocno W pierwszej ciąży miałam wybrany szpital, a jak zaczęłam rodzić i mąż do nich dzwonił to okazało się, że jest taki baby boom, że odesłali mnie do innego szpitala Byłam bardzo zadowolona z tego szpitala i jak zacznie się drugi poród to ten szpital mam pierwszy na liście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Noniewiemno Pokaż wiadomość
Aa, no oczywiście źle przeczytałam To z kolei ja za niska na niego.
W ogóle dużo tipów podrzuciłyście Dziewczyny, dzięki, chyba właśnie rozejrzę się za używanym.

U nas też właśnie mija dokładnie połowa. Szybko minęło, ale tak myślę, że może ta druga będzie cięższa i przez to będzie się dłużyć. Albo właśnie odwrotnie, tyle będzie się działo, że nawet nie zauważymy jak minie
Mi ten czas tak szybko leci, bo już jedno dziecko mam to trochę czasu mi zajmuje Chociaż ostatnio tak polubił przedszkole, że poprosił nas, żebyśmy odbierali go później, także mam codziennie dodatkową godzinę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-14, 13:52   #90
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mamy styczeń 2024

Wiem, że lepiej wybrać kilka szpitali i się nie nastawiać na jeden konkretny, ale któryś musi być top 1 żeby tam mieć zaklepaną położną.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-13 16:48:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.