Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 16:49   #661
nika91nika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Z racji tego, że niedługo zostanę mamą poszukuję w miarę lekkiego wózka najlepiej 2 w 1 lub 3 w 1, dobrze gdyby był amortyzowany i łatwy do prowadzenia i złożenia. Niestety przeglądając różne oferty i strony producentów oferowanych modeli jest mnóstwo i trudno coś wybrać. Dodatkowo wszelkie opinie czy to sklepów czy użytkowników są strasznie podzielone od skrajnie negatywnych po zachwycające co niestety nie ułatwia podjęcia decyzji.
Wstępnie wybrałam marki:
-Camarelo
-Riko
-Bebetto
-Teutonia

Czy któraś z Was może używa któregoś z tych wózków i może coś więcej na ich temat powiedzieć? Słyszałam, że w Bebetto zdarzają się problemy z trzeszczącą ramą a w riko z regulacjami czy to prawda?
nika91nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:20   #662
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Rodzę w lutym/marcu i właśnie jestem na etapie wybierania wózka - wiem, że zakup zajmie mi dużo czasu więc już powoli zaczynam się rozglądać. Trochę poczytuję ten wątek i mam trochę pytań - pomożecie mnie, zielonej?
1. Czemu doradzacie zazwyczaj wózki 2w1? Szczerze wolałabym jeden zakup i mieć z głowy cały okres wózkowania. Czytałam też recenzje, że są wózki, które sprawdzają się właśnie w takich kombinacjach (np Joie Mytrax)
2. Jak stwierdzić poziom amortyzacji? Tego nie ma w parametrach, jest tylko info czy koła pompowane/kauczukowe/piankowe. Czy pompowane zawsze dają lepszą amortyzację?
Dużo przeczytałam poradników ale mam wrażenie, że są one nieobiektywne, pisane pod konkretną markę lub konkretny sklep. Bardziej ufam recenzjom na blogach, ale wiadomo - one też nie zawsze będą szczere. Na razie lista modeli jest długa...
Dodam, że celuję raczej w używkę.

Quinny Moodd
Kinderkraft Prime
Cybex Priam (recenzje miodzio ale cena... )
Mutsy Evo
Mutsy Nio
Quinny zapp flex (lżejszy niż modd)
Valco baby snap (leciutko)
Joolz day
Mytrax joie dobry 2w1
Baby jogger city mini zip
Baby design husky bardzo tanie używki
Bebetto Luca i Bebetto Holland
X-lander x-move

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------



Ps czy to jest sens kupowac zanim dziecko się urodzi? Bo widzę ze szukacie wózków pod indywidualne cechy dziecka, jeśli nie wiem jak będzie się zachowywało i co preferowało to... jest sens?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lepiej mieć wózek i nie szukać po porodzie

Z tych co wymieniłaś to wg mnie to dla noworodka odpada zapp flex i city mini zip, ze względu na koła i amortyzację.

Wózek musi się leciutko ugniatać, nie jest w prowadzeniu sztywny po obciążeniu, ale latać na boki też nie powinien.

Priam ma amortyzację na przód ( z tyłu nie znalazłam, może źle widzę ). Siedzisko sprawia wrażenie wąskiego.
Mutsy evo ciężki i płytkie siedzisko.

Mieszkasz w bloku czy domu ?
Miasto czy poza ?
Do bagażnika snap i mytrax najlepsze.
X lander to były solidne wózki, nowych nie widziałam. Trochę ciężkie tylko.
Cytat:
Napisane przez nika91nika Pokaż wiadomość
Z racji tego, że niedługo zostanę mamą poszukuję w miarę lekkiego wózka najlepiej 2 w 1 lub 3 w 1, dobrze gdyby był amortyzowany i łatwy do prowadzenia i złożenia. Niestety przeglądając różne oferty i strony producentów oferowanych modeli jest mnóstwo i trudno coś wybrać. Dodatkowo wszelkie opinie czy to sklepów czy użytkowników są strasznie podzielone od skrajnie negatywnych po zachwycające co niestety nie ułatwia podjęcia decyzji.
Wstępnie wybrałam marki:
-Camarelo
-Riko
-Bebetto
-Teutonia

Czy któraś z Was może używa któregoś z tych wózków i może coś więcej na ich temat powiedzieć? Słyszałam, że w Bebetto zdarzają się problemy z trzeszczącą ramą a w riko z regulacjami czy to prawda?
Poza Teutonią to nie znam wymienionych. Teutonia wykonana solidnie.
Wspólna cecha taka, że to są ciężkie wózki.

Poczytaj posty wyżej odnośnie osobnej spacerówki i dokupionej gondoli. Takie wózki są lżejsze i spacerówka składa się razem ze stelażem w miarę kompaktowo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:50   #663
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Rodzę w lutym/marcu i właśnie jestem na etapie wybierania wózka - wiem, że zakup zajmie mi dużo czasu więc już powoli zaczynam się rozglądać. Trochę poczytuję ten wątek i mam trochę pytań - pomożecie mnie, zielonej?
1. Czemu doradzacie zazwyczaj wózki 2w1? Szczerze wolałabym jeden zakup i mieć z głowy cały okres wózkowania. Czytałam też recenzje, że są wózki, które sprawdzają się właśnie w takich kombinacjach (np Joie Mytrax)
2. Jak stwierdzić poziom amortyzacji? Tego nie ma w parametrach, jest tylko info czy koła pompowane/kauczukowe/piankowe. Czy pompowane zawsze dają lepszą amortyzację?
Dużo przeczytałam poradników ale mam wrażenie, że są one nieobiektywne, pisane pod konkretną markę lub konkretny sklep. Bardziej ufam recenzjom na blogach, ale wiadomo - one też nie zawsze będą szczere. Na razie lista modeli jest długa...
Dodam, że celuję raczej w używkę.

Quinny Moodd
Kinderkraft Prime
Cybex Priam (recenzje miodzio ale cena... )
Mutsy Evo
Mutsy Nio
Quinny zapp flex (lżejszy niż modd)
Valco baby snap (leciutko)
Joolz day
Mytrax joie dobry 2w1
Baby jogger city mini zip
Baby design husky bardzo tanie używki
Bebetto Luca i Bebetto Holland
X-lander x-move


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------





Ps czy to jest sens kupowac zanim dziecko się urodzi? Bo widzę ze szukacie wózków pod indywidualne cechy dziecka, jeśli nie wiem jak będzie się zachowywało i co preferowało to... jest sens?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wózki 2 w 1 są odradzane, bo jeśli na stelaz ma się wpinac najpierw gondola A potem Spacerowka to jest on ciężki, na dużych kołach. Gondole używa się tylko kilka miesięcy, Spacerowka jest nawet i na 2 lata, ta z zestawu składa się w 2 częściach, co jest nieporeczne no i trochę waży. Gondola dla maluszka musi mieć amortyzację, dla dziecka urodzonego zimą dobrze jak gondola jest długa żeby pomieścić śpiworki, kocyki itp. A jak już dziecko usiądzie to to jest jednak komfort żeby zamienić na leciutka spacerowke, jednoczesciowa, bez ciężkiego stelażu, który będzie zajmował pół bagażnika.

Akurat joie mytrax jest bardzo fajny, sama rozwazalam zakup, ale z tego co wiem gondola jest mała, A spacerówka waży ok 12kg, więc prawie 2x tyle co np. Valco snap. Reszta wózków co pisałaś podobnie- ciężkie, Spacerowka waży kilkanaście kg. Z kolei snap nie ma amortyzacji i wg mnie nie nadaje się dla noworodka (choć są tacy co woza)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:29   #664
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Byłam dzisiaj w sklepie i obejrzałam na żywo... Ze wszystkich wózków totalnie najbardziej spodobał mi się Bebetto Holland, mięciutka amortyzacja, duże koła na różne tereny, wygodna rączka
Ktoś miał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:55   #665
gprazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w sklepie i obejrzałam na żywo... Ze wszystkich wózków totalnie najbardziej spodobał mi się Bebetto Holland, mięciutka amortyzacja, duże koła na różne tereny, wygodna rączka
Ktoś miał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My mieliśmy bebetto, ale luca, a to praktycznie to samo. Zupełnie nie polecam. Wyglądał pięknie: morski, wyjątkowy. I chyba ten kolor nas przekonał, bo każdy inny producent miał w ofercie głównie szarości i czerń. Ale oprócz ładnego wyglądu, straszna fuszera. Dość szybko poodpadały jakieś plastiki. Spacerówka przy składaniu i rozkładaniu bardzo się zacinała. Podobny problem z wypinaniem i spacerówki, i gondoli - zacinanie. Dodatkowo ciężar i koromysło - z gondolą jakoś jeszcze uszło, ale spacerówka - koszmar. Pokrowce się nie zdejmują, więc jeśli się ubrudzi to koniec, jedyne co można zrobić to zaprać gąbką :/ Dla odświeżenia to chyba tylko profesjonalne pranie tapicerki. Plus: amortyzatory. Rzeczywiście dawały radę i nie trzepało maluchem przy leśnych spacerach. Jednak gdybym miała kupić drugi raz, to na pewno nie wzięłabym żadnego bebetto i żadnego 2w1 tylko gondolę, a potem porządną spacerówkę.
gprazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:57   #666
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Wózki 2 w 1 są odradzane, bo jeśli na stelaz ma się wpinac najpierw gondola A potem Spacerowka to jest on ciężki, na dużych kołach. Gondole używa się tylko kilka miesięcy, Spacerowka jest nawet i na 2 lata, ta z zestawu składa się w 2 częściach, co jest nieporeczne no i trochę waży. Gondola dla maluszka musi mieć amortyzację, dla dziecka urodzonego zimą dobrze jak gondola jest długa żeby pomieścić śpiworki, kocyki itp. A jak już dziecko usiądzie to to jest jednak komfort żeby zamienić na leciutka spacerowke, jednoczesciowa, bez ciężkiego stelażu, który będzie zajmował pół bagażnika.

Akurat joie mytrax jest bardzo fajny, sama rozwazalam zakup, ale z tego co wiem gondola jest mała, A spacerówka waży ok 12kg, więc prawie 2x tyle co np. Valco snap. Reszta wózków co pisałaś podobnie- ciężkie, Spacerowka waży kilkanaście kg. Z kolei snap nie ma amortyzacji i wg mnie nie nadaje się dla noworodka (choć są tacy co woza)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A co wybrałabyś pomiędzy Mytrax a Litetrax 4 air? Waga wózka nie ma dla mnie takiego znaczenia, nie noszę go nigdzie, a gondoli nie potrzebuję.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:39   #667
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
A co wybrałabyś pomiędzy Mytrax a Litetrax 4 air? Waga wózka nie ma dla mnie takiego znaczenia, nie noszę go nigdzie, a gondoli nie potrzebuję.
Myślę że mytrax. Mi się bardzo podobały te wózki, często je widuje na ulicy i generalnie słyszałam dobre opinie o nich, ale jak byliśmy w sklepie to sprzedawca nam odradzal. Mówił że parę lat temu to były dobre wózki, a teraz trochę spadła jakość i jest dużo reklamacji. Ale to myślę że kwestia indywidualna, jeśli dużo opinii jest dobrych to jak że wszystkim, każdy wózek może się zepsuć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 22:23   #668
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
A co wybrałabyś pomiędzy Mytrax a Litetrax 4 air? Waga wózka nie ma dla mnie takiego znaczenia, nie noszę go nigdzie, a gondoli nie potrzebuję.
Ja mam mytraxa. Używam od miesiąca i póki co jestem bardzo zadowolona. Choć wydaje mi się że waży jednak więcej niż 12 kg. Super się prowadzi, bezproblemowo montuje fotelik. Trochę stuka rączka ze względu na to że jest teleskopowa. Ale to słuchać w absolutnej ciszy czyli rzadko. Generalnie i my rodzice i bobas jesteśmy zadowoleni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:20   #669
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Dziękuję wam za opinię, w sobotę pójdę pooglądać je na żywo i pewnie jakiś kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:52   #670
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w sklepie i obejrzałam na żywo... Ze wszystkich wózków totalnie najbardziej spodobał mi się Bebetto Holland, mięciutka amortyzacja, duże koła na różne tereny, wygodna rączka
Ktoś miał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na fotach widać, że gondola wystaje przed koła, a to dobrze nie wróży.
https://www.ceneo.pl/60221274#tab=reviews_scroll
Cytat:

0,5/5 Wystawiono 7 miesięcy temu

To jakiś dramat! Wózek ładny, tylko nie da się nim skręcać. Oddałam go do sklepu!
Ma też takie coś niepraktycznego pod wózkiem, robione na wzór Stokke Xplory, zamiast prawdziwego kosza.
Do jakiej kwoty się chcecie zmieścić za wózek ?
1 tys zl, 1,5 tys zl, 2 tys zl
To ma być poza miasto, bo piszesz o trudnym terenie ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 16:17   #671
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez gprazka Pokaż wiadomość
My mieliśmy bebetto, ale luca, a to praktycznie to samo. Zupełnie nie polecam. Wyglądał pięknie: morski, wyjątkowy. I chyba ten kolor nas przekonał, bo każdy inny producent miał w ofercie głównie szarości i czerń. Ale oprócz ładnego wyglądu, straszna fuszera. Dość szybko poodpadały jakieś plastiki. Spacerówka przy składaniu i rozkładaniu bardzo się zacinała. Podobny problem z wypinaniem i spacerówki, i gondoli - zacinanie. Dodatkowo ciężar i koromysło - z gondolą jakoś jeszcze uszło, ale spacerówka - koszmar. Pokrowce się nie zdejmują, więc jeśli się ubrudzi to koniec, jedyne co można zrobić to zaprać gąbką :/ Dla odświeżenia to chyba tylko profesjonalne pranie tapicerki. Plus: amortyzatory. Rzeczywiście dawały radę i nie trzepało maluchem przy leśnych spacerach. Jednak gdybym miała kupić drugi raz, to na pewno nie wzięłabym żadnego bebetto i żadnego 2w1 tylko gondolę, a potem porządną spacerówkę.


Nie widziałam wśród gondoli jeszcze niczego z równie dobrą amortyzacją


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Na fotach widać, że gondola wystaje przed koła, a to dobrze nie wróży.
https://www.ceneo.pl/60221274#tab=reviews_scroll

Ma też takie coś niepraktycznego pod wózkiem, robione na wzór Stokke Xplory, zamiast prawdziwego kosza.
Do jakiej kwoty się chcecie zmieścić za wózek ?
1 tys zl, 1,5 tys zl, 2 tys zl
To ma być poza miasto, bo piszesz o trudnym terenie ?


Miasto ale w dużej mierze obrzeża - dookoła mamy wertepy bo nowe osiedle i dzielnica nowo budowanych bloków, rozkopane drogi bo budują metro itp.
Kwota - do 2000 za nowy, bo i tak będziemy szukać używki wiec wyjdzie połowa tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 17:23   #672
Tosia_S
Przyczajenie
 
Avatar Tosia_S
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Część, może macie do polecenia jakaś fajną spacerówkę? Musi się rozkładać na płasko, bo dziecko jeszcze nie siedzi i lubi spać w wózku na spacerach. Najlepiej duża rozkładana budka. Zastanawiam się nad którymś z Joie - też pełno tych modeli, jednak opinie są skrajne, albo ktoś jest zachwycony albo uważa że wszystko klekocze i wózek zaraz się rozpadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Moim zdaniem tylko Baby Jogger. Albo bardzo kompaktowy Mini Zip, albo wchodzą już nowe Baby Joggery 2, które maja regulowany podnóżek. Starsze modele możesz jeszcze znaleźć fajniejszych cenach. Jeśli wolisz coś tańszego to albo Espiro Sonic Air, albo Baby Design Look. Mają całkiem obszerne siedziska, duże powiększane budki i osłonkę na nóżki w zestawie.
Tosia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 17:50   #673
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tosia_S Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tylko Baby Jogger. Albo bardzo kompaktowy Mini Zip, albo wchodzą już nowe Baby Joggery 2, które maja regulowany podnóżek. Starsze modele możesz jeszcze znaleźć fajniejszych cenach. Jeśli wolisz coś tańszego to albo Espiro Sonic Air, albo Baby Design Look. Mają całkiem obszerne siedziska, duże powiększane budki i osłonkę na nóżki w zestawie.

W czym są lepsze niż Joie Litetrax czy Mytrax?
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 19:19   #674
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
W czym są lepsze niż Joie Litetrax czy Mytrax?
W jakości. Joie to tania marka.
Britax też ma niezłe wózki, np. B Motion ( ma amortyzację na tył, bardziej miękki niż Baby Jogger mini ) czy B Agile
Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Nie widziałam wśród gondoli jeszcze niczego z równie dobrą amortyzacją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------



Miasto ale w dużej mierze obrzeża - dookoła mamy wertepy bo nowe osiedle i dzielnica nowo budowanych bloków, rozkopane drogi bo budują metro itp.
Kwota - do 2000 za nowy, bo i tak będziemy szukać używki wiec wyjdzie połowa tego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najlepszą amortyzację mają wózki klasyczne, na krzyżaku, bez skrętnych kółek.
Szukałabym używanej Emmaljungi czy polskiego Navingtona, a potem kupiła nową spacerówkę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 23:18   #675
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W jakości. Joie to tania marka.
Britax też ma niezłe wózki, np. B Motion ( ma amortyzację na tył, bardziej miękki niż Baby Jogger mini ) czy B Agile

Najlepszą amortyzację mają wózki klasyczne, na krzyżaku, bez skrętnych kółek.
Szukałabym używanej Emmaljungi czy polskiego Navingtona, a potem kupiła nową spacerówkę.
Co znaczy tania marka? Bo raczej nie chodzi o cenę chyba. Akurat te wymienione spacerówki są zbliżone cenowo lub tańsze niż mytrax.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 11:27   #676
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Dziewczyny a któraś miała Adamex?
Wciąż jestem zakochana w Bebetto tylko te opinie o ich trwałości mnie niepokoją, bo w sklepie zachwycają mnie pod każdym względem. Ale Wczoraj Addamex tez mi wpadł w oko - w necie opinie są różne...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 20:19   #677
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Co znaczy tania marka? Bo raczej nie chodzi o cenę chyba. Akurat te wymienione spacerówki są zbliżone cenowo lub tańsze niż mytrax.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu chodzi o jakość. Najtańsze marketowe wózki w UK, w Polsce robią za nie wiadomo co.
Takim amerykańskim odpowiednikiem jest Graco, które w Polsce jest od dawna, czy włoskie Chicco.
Joie jest na topie popularności to poszaleli w Polsce z cenami.
Chicco przynajmniej nie ceni spacerówek po 1000zł ( chyba, że joggery ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 06:29   #678
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tu chodzi o jakość. Najtańsze marketowe wózki w UK, w Polsce robią za nie wiadomo co.
Takim amerykańskim odpowiednikiem jest Graco, które w Polsce jest od dawna, czy włoskie Chicco.
Joie jest na topie popularności to poszaleli w Polsce z cenami.
Chicco przynajmniej nie ceni spacerówek po 1000zł ( chyba, że joggery ).
Może faktycznie ciut tańsze są w UK, ale poczytałam i widzę że są tam również bardzo popularne a i wysoko oceniane. Mytrax znalazł się wśród najlepszych spacerowek 2018 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 09:48   #679
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Może faktycznie ciut tańsze są w UK, ale poczytałam i widzę że są tam również bardzo popularne a i wysoko oceniane. Mytrax znalazł się wśród najlepszych spacerowek 2018 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko, że te rankingi i ich wyniki są uzależnione od tego kto płaci

Jak widzę, że w wózku kółka tylne się rozchodzą na boki ( to był chyba Litetrax ), nie da się go rozebrać do wyprania ( a wiadomo co maluchy potrafią ), oparcie jest krótkie, rama stalowa, a wózka nie da się prowadzić jedną ręką to raczej nie byłby w czołówce moich ulubieńców.
Nie znalazłam też w nim amortyzatorów ( tu jest ten sam kłopot co z Baby Jogger mini czy elite )
Wbiłam w google ten Mytrax i nie widzę znaczących różnic pomiędzy nim, a Litetrax. Rączkę ma regulowaną, to fakt.

Należy też pamiętać, że na rynku brytyjskim są trochę inne oczekiwania co do wózka, bo tam rzadko kto używa gondoli. Widziałam nawet noworodki w parasolkach.
Mam wrażenie, że tam jak wózek ma pompowane koła, do tego duże to już jest coś i od razu super terenowy .

Jeśli taki wózek jest wystarczający to moim osobistym zdaniem można się też pochylić nad Graco i Chicco ( poważnie, są po prostu tańsze, a podobne ).
Spacerówki
https://www.ceneo.pl/68575275
ta nawet z możliwością montażu gondoli
https://www.ceneo.pl/59632269
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 14:31   #680
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tylko, że te rankingi i ich wyniki są uzależnione od tego kto płaci

Jak widzę, że w wózku kółka tylne się rozchodzą na boki ( to był chyba Litetrax ), nie da się go rozebrać do wyprania ( a wiadomo co maluchy potrafią ), oparcie jest krótkie, rama stalowa, a wózka nie da się prowadzić jedną ręką to raczej nie byłby w czołówce moich ulubieńców.
Nie znalazłam też w nim amortyzatorów ( tu jest ten sam kłopot co z Baby Jogger mini czy elite )
Wbiłam w google ten Mytrax i nie widzę znaczących różnic pomiędzy nim, a Litetrax. Rączkę ma regulowaną, to fakt.

Należy też pamiętać, że na rynku brytyjskim są trochę inne oczekiwania co do wózka, bo tam rzadko kto używa gondoli. Widziałam nawet noworodki w parasolkach.
Mam wrażenie, że tam jak wózek ma pompowane koła, do tego duże to już jest coś i od razu super terenowy .

Jeśli taki wózek jest wystarczający to moim osobistym zdaniem można się też pochylić nad Graco i Chicco ( poważnie, są po prostu tańsze, a podobne ).
Spacerówki
https://www.ceneo.pl/68575275
ta nawet z możliwością montażu gondoli
https://www.ceneo.pl/59632269
Rama jest aluminiowa.
Są amortyzatory.
Spokojnie da się prowadzić jedną ręką.

Jeśli joie płaci za rankingi to dlaczego "dobre" według ciebie firmy nie płacą?

Poza tym czytałam również opinie zwykłych użytkowników. I tak jak w Pl są różne. Ale generalnie wózki są dobrze oceniane.

Nie zależy mi na przekonaniu kogokolwiek że mam dobry wózek. Zastanawia mnie tylko dlaczego tobie zależy na wyszukiwaniu argumentów że tak nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:52   #681
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Sądziłam, że szukasz wózka

No jak widać są różne gusta.
Ciągle pojawiają się pytania o te same wózki, które już tu nie raz były odradzane, ale pytania o nie wracają jak bumerang.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 12:13   #682
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Jako posiadaczka litetraxa 4 sie wypowiem. Beznadzieja. Jedyny plus za składanie!
Tapicerka po roku wyblakła a po dwóch wstyd z nim wyjść. Nie da się zdjąć tapicerki do wyprania. Kosz jest duży ale praktycznie nie ma do niego dojscia szczególnie jak rozłoży się siedzisko. O amortyzacji nie wspomne bo jej nie ma. Podpinam się pod wszystkie inne opinnie.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a któraś miała Adamex?
Wciąż jestem zakochana w Bebetto tylko te opinie o ich trwałości mnie niepokoją, bo w sklepie zachwycają mnie pod każdym względem. Ale Wczoraj Addamex tez mi wpadł w oko - w necie opinie są różne...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moja sasiądka ma adamex vicco i nic się z nim nie dzieje. Fakt niezła krowa z niego ale amortyzacja . Z miekkich które posiadaja znajomi i chwalą to baby design doti/husky i coletto modena

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Sądziłam, że szukasz wózka

No jak widać są różne gusta.
Ciągle pojawiają się pytania o te same wózki, które już tu nie raz były odradzane, ale pytania o nie wracają jak bumerang.
zainspirowałaś mnie britaxem, trafia w mój gust a jednocześnie nie jest taki "napompowany" a jak jeszcze ma przyzwoitą amortyzacją to muszę luknąć

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Rodzę w lutym/marcu i właśnie jestem na etapie wybierania wózka - wiem, że zakup zajmie mi dużo czasu więc już powoli zaczynam się rozglądać. Trochę poczytuję ten wątek i mam trochę pytań - pomożecie mnie, zielonej?
1. Czemu doradzacie zazwyczaj wózki 2w1? Szczerze wolałabym jeden zakup i mieć z głowy cały okres wózkowania. Czytałam też recenzje, że są wózki, które sprawdzają się właśnie w takich kombinacjach (np Joie Mytrax)
2. Jak stwierdzić poziom amortyzacji? Tego nie ma w parametrach, jest tylko info czy koła pompowane/kauczukowe/piankowe. Czy pompowane zawsze dają lepszą amortyzację?
Dużo przeczytałam poradników ale mam wrażenie, że są one nieobiektywne, pisane pod konkretną markę lub konkretny sklep. Bardziej ufam recenzjom na blogach, ale wiadomo - one też nie zawsze będą szczere. Na razie lista modeli jest długa...
Dodam, że celuję raczej w używkę.

Quinny Moodd-miałam tragedia! Twardy i budka to jakas porażka nic nie osłania a jak zawieje to odlatuje
Kinderkraft Prime
Cybex Priam (recenzje miodzio ale cena... )żaden cybex nie ma dobrej amortyzacji a priam jest przereklamowany. Rozważam baliosa s ale te siedzisko...
Mutsy Evo-Twardy
Mutsy Nio
Quinny zapp flex (lżejszy niż modd)
Valco baby snap (leciutko)
Joolz day
Mytrax joie dobry 2w1
Baby jogger city mini zip
Baby design husky bardzo tanie używki
Bebetto Luca i Bebetto Holland
X-lander x-move


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------





Ps czy to jest sens kupowac zanim dziecko się urodzi? Bo widzę ze szukacie wózków pod indywidualne cechy dziecka, jeśli nie wiem jak będzie się zachowywało i co preferowało to... jest sens?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mam problem z cytowaniem, zanzaczyłam na czerwono

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2019-08-17 o 12:06
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:50   #683
nocotuzrobic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 58
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cześć.
Przychodzę z prośbą o radę. Dopiero rozeznaję się w temacie wózków, a trafiła nam się okazja kupna tego wózka https://cosatto.com.pl/wow-go-lightly razem z fotelikiem za 1/3 ceny... Używany rok. Myślicie, że warto?
nocotuzrobic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 06:44   #684
Aneczkaa2513
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Ja wybrałam 3w1 Bebetto Vulcano S-Line, stabilny lekko się prowadzi ma pod spodem duży koszyk np na zakupy warto sprawdzić np w smyku dany model a poszukać promek na Allegro
Aneczkaa2513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 20:41   #685
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Czy miałyście do czynienia z wózkami Didababy? https://didibaby.pl/wozek-classic-w-...2018-p-68.html
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 15:06   #686
MaryJaneKS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 129
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Hej, szukam wózka do 1500 zł, najlepiej 2 w 1. Zależy mi na tym żeby złożony nie zajmował za dużo miejsca w bagażniku i miał spory koszyk na zakupy, a także żeby można było wpiąć do niego fotelik cybex. Mieszkam w mieście w nowej dzielnicy więc jeździć będę głównie na równych chodnikach wizualnie bardzo podoba mi się cybex leotie lux ale nie przekonuje mnie spacerówka oraz bebetto luca ale tutaj mam zastrzeżenia do koszyka na zakupy... Możecie mi coś polecić? Wiadomo że jak bardzo mi się jakiś wózek spodoba mogę dołożyć trochę do tego 1500 zł, ale nie ukrywam że wolałabym wydać te pieniądze na co innego

Dodam jeszcze że ja mam 168 wzrostu ale mój partner ma 2 metry więc fajnie by było jakby miał regulowaną rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MaryJaneKS
Czas edycji: 2019-08-26 o 15:17
MaryJaneKS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:19   #687
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Cytat:
Napisane przez MaryJaneKS Pokaż wiadomość
Hej, szukam wózka do 1500 zł, najlepiej 2 w 1. Zależy mi na tym żeby złożony nie zajmował za dużo miejsca w bagażniku i miał spory koszyk na zakupy, a także żeby można było wpiąć do niego fotelik cybex. Mieszkam w mieście w nowej dzielnicy więc jeździć będę głównie na równych chodnikach wizualnie bardzo podoba mi się cybex leotie lux ale nie przekonuje mnie spacerówka oraz bebetto luca ale tutaj mam zastrzeżenia do koszyka na zakupy... Możecie mi coś polecić? Wiadomo że jak bardzo mi się jakiś wózek spodoba mogę dołożyć trochę do tego 1500 zł, ale nie ukrywam że wolałabym wydać te pieniądze na co innego

Dodam jeszcze że ja mam 168 wzrostu ale mój partner ma 2 metry więc fajnie by było jakby miał regulowaną rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na pewno chcesz 2w1? Ja miałam i gdybym miała drugi raz kupować, to zdecydowałabym się na fajny wózek głęboki, a potem wymieniła i dopłaciła w komisie za nową, fajną spacerówkę Nie znam wózka, który byłby mały na etapie spacerówki z zestawu 2w1 tak jak taka osobna spacerówka - my z tego względu szybko pozbyliśmy się zestawu.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 14:03   #688
pantera79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 10
Smile wózek Anex m/type

Witam , mam pytanko czy któraś mama posiada wózek anex m/type , słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat marki, ale chciałabym zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki
pantera79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 21:19   #689
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

Hej, czy jest jakiś wózek spacerowy, nie za miliony monet (tak gdzieś do ok 2 tys nowy), który:
- łatwo by się składał (najlepiej jedną ręką)
- miał pompowane koła (ew. był po prostu cichy)
- regulowane oparcie do leżącej pozycji (jeśli jedną ręką to już w ogóle bajka)
- siedzisko przód-tył
- regulowaną rączkę (najlepiej łamaną)
- regulowany podnóżek
- dużą budkę z wentylacją
- rozdzielne pasy 5-punktowe
- hamulec nie niszczący butów
- amortyzację (choćby niewielką)

A przy tym dobrze się prowadził.



Waga nie jest jakaś super istotna, koszyk też nie.



Dziecko na razie 7,5 miesiąca, siedzące. Szukam czegoś docelowego. Obecny wózek jest z zestawu 3w1 i wkurza mnie na maksa jego składanie i wypinanie (do auta i jak czasem trzeba wpiąć fotelik).
__________________

lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 23:32   #690
madziatka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki wózek? - temat zbiorczy cz. 2

2 tys. To bardzo duży budżet jak na spacerówkę, my mamy 4baby moody. Nie ma pompowanych kół, ale mimo że mieszkamy na wsi sprawdza się bardzo dobrze, sprawdzony również podczas różnych wycieczek i na różnych podłożach. I oprócz tego co napisałaś nie ma zmiany przód/tył. Ale za taki budżet jak masz napewno coś znajdziesz😉
madziatka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 15:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.