Ryzykować stratą pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-27, 08:34   #1
kieliszek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Thumbs down

Ryzykować stratą pracy?


Wizażanki, proszę o radę i być może kopa w tyłek...
Od 4 lat pracuję w prywatnej szkole językowej, mam tam miłą atmosferę i uwielbiam tą pracę ale umowa jest śmieciówką, nie należy mi się nic, nawet chorobowego nie mam, pracuję codziennie od ok 14 do 20 lub 21. Pracuję również w szkole publicznej, w zeszłym roku miałam mało godzin więc 2 dni w tygodniu zaczynałam o ok 9.30, kończyłam koło 14, miałam 1,5 godz przerwy i jechałam do prywatnej i pracowałam do wieczora. W tym roku zaczynam staż, mam już pół etatu, mam mieć dużo więcej obowiązków i brak taryfy ulgowej - obecność obowiązkowa na wszystkich dyskotekach szkolnych, wywiadówkach, radach itp... Plan mam ustalony tak że 2 dni w tygodniu tam pracuję, zaczynam o 8 i kończę koło 15 i tu zaczynają się moje wątpliwości... Bliscy mówią mi że jedynym wyjściem jest zrezygnować w te dni z pracy w szkole prywatnej bo to męczarnia dla psychiki i głosu. Pewnie musiałabym zaczynać zajęcia koło 16 lub 17. Nie uśmiecha mi się tak pracować, jednak nie wiem jak zareaguje szefowa na wiadomość że będę dostępna dla niej przez tylko 3 dni. W zeszłym roku tych godzin było mniej a i tak co trochę miałam zdarte gardło. Chyba nie mam wyjścia jak postawić taki warunek i czekać na reakcję. Mam różne myśli, w tym takie że powie że w takim razie nie jestem dyspozycyjna i mnie nie potrzebuje. Nie wiem czy zdołam ogarnąć tyle korepetycji żeby wyjść na to samo finansowo. Stawki nie mam super ale mam dużo godzin. W szkole państwowej jako nauczyciel stażysta nie ma szału jeśli chodzi o pensję. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szły na żywioł i porozmawiały z szefową czy się męczyły pracą po 12 godzin dziennie z uczniami? Wszyscy mówią mi że najzdrowszym i najrozsądniejszym wyjściem jest odpuścić zajęcia w szkole językowej w te dwa dni szkoły publicznej ale nie wiem czy się da..
kieliszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:10   #2
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez kieliszek99 Pokaż wiadomość
Wizażanki, proszę o radę i być może kopa w tyłek...
Od 4 lat pracuję w prywatnej szkole językowej, mam tam miłą atmosferę i uwielbiam tą pracę ale umowa jest śmieciówką, nie należy mi się nic, nawet chorobowego nie mam, pracuję codziennie od ok 14 do 20 lub 21. Pracuję również w szkole publicznej, w zeszłym roku miałam mało godzin więc 2 dni w tygodniu zaczynałam o ok 9.30, kończyłam koło 14, miałam 1,5 godz przerwy i jechałam do prywatnej i pracowałam do wieczora. W tym roku zaczynam staż, mam już pół etatu, mam mieć dużo więcej obowiązków i brak taryfy ulgowej - obecność obowiązkowa na wszystkich dyskotekach szkolnych, wywiadówkach, radach itp... Plan mam ustalony tak że 2 dni w tygodniu tam pracuję, zaczynam o 8 i kończę koło 15 i tu zaczynają się moje wątpliwości... Bliscy mówią mi że jedynym wyjściem jest zrezygnować w te dni z pracy w szkole prywatnej bo to męczarnia dla psychiki i głosu. Pewnie musiałabym zaczynać zajęcia koło 16 lub 17. Nie uśmiecha mi się tak pracować, jednak nie wiem jak zareaguje szefowa na wiadomość że będę dostępna dla niej przez tylko 3 dni. W zeszłym roku tych godzin było mniej a i tak co trochę miałam zdarte gardło. Chyba nie mam wyjścia jak postawić taki warunek i czekać na reakcję. Mam różne myśli, w tym takie że powie że w takim razie nie jestem dyspozycyjna i mnie nie potrzebuje. Nie wiem czy zdołam ogarnąć tyle korepetycji żeby wyjść na to samo finansowo. Stawki nie mam super ale mam dużo godzin. W szkole państwowej jako nauczyciel stażysta nie ma szału jeśli chodzi o pensję. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szły na żywioł i porozmawiały z szefową czy się męczyły pracą po 12 godzin dziennie z uczniami? Wszyscy mówią mi że najzdrowszym i najrozsądniejszym wyjściem jest odpuścić zajęcia w szkole językowej w te dwa dni szkoły publicznej ale nie wiem czy się da..
pół etatu w szkole to raptem 9 h. więc jakim cudem od 8 do 15? poza tym w językowej śmieciówki nie może już być.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:18   #3
kieliszek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
pół etatu w szkole to raptem 9 h. więc jakim cudem od 8 do 15? poza tym w językowej śmieciówki nie może już być.
Zapomniałam dopisać że mam tam jeszcze zajęcia w przedszkolu oraz zajęcia dodatkowe unijne i kółko, stąd się wzięło tyle godzin bo nie są liczone w etacie.
W szkołach językowych śmieciówki mogą być, nie mogą być np. w przedszkolach lub szkołach dofinansowywanych ze środków unijnych. Szkoła językowa jest firmą prywatną i jak najbardziej śmieciówka obowiązuje.
kieliszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:19   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 099
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Myśl o zdrowiu. Ja bym raczej była za ograniczeniem dni pracy w szkole językowej, ale to też zależy od stabilności zatrudnienia w szkole publicznej. Czy jest perspektywiczne i na co realnie możesz liczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:25   #5
kieliszek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Myśl o zdrowiu. Ja bym raczej była za ograniczeniem dni pracy w szkole językowej, ale to też zależy od stabilności zatrudnienia w szkole publicznej. Czy jest perspektywiczne i na co realnie możesz liczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Perspektywy mam właśnie w szkole publicznej, dostanę teraz umowę na 2 lata, z każdym rokiem będzie więcej godzin. Mam powiedziane że są ze mnie zadowoleni i że mam szansę zostać na stałe jeśli chcę.

Edytowane przez kieliszek99
Czas edycji: 2018-08-27 o 09:27
kieliszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:44   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Skoro właścicielce tej prywatnej szkoły nie zależy na pracowniku to oh well. Nie wiem, po co właściwie się zastanawiasz nad tym, jak zareaguje.

Patrz na siebie, na to co jest dobre dla Ciebie teraz. Nie ta szkoła językowa, to inna jeśli inne projekty Ci się pokończą i zostanie 'tylko' publiczna, a zechcesz dorabiać.

Cytat:
Stawki nie mam super ale mam dużo godzin.
To tym bardziej... 'Uwielbiam' ten argument - używają go też janusze biznesu w tłumaczeniach. "Co prawda Pani stawka jest dla nas za wysoka, ale mamy bardzo dużo zleceń, więc i tak wyjdzie Pani na swoje." No LOL, kosztem pracy do zayebania po kilkanaście godzin dziennie. Dzięki, wolę pracować mniej za więcej. A jako językowiec, jeśli jesteś dobra, możesz sobie na to pozwolić - zwłaszcza mając etat w budżetówce.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:52   #7
kieliszek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Zastanawiam się jak zareaguje bo to dość wybuchowa i nerwowa kobieta jest )
Dużo osób już od dawna mi mówi że mam rzucić tą językową bo nie ma perspektyw, każdy wieczór i popołudnie zajęty, stawka średnia,szefowa ogólnie jest kochana ale jak ma zły dzień to lepiej nie wchodzić w drogę. Bardzo lubię tę pracę, przyzwyczaiłam się do uczniów, niektórzy chodzą do mnie na zajęcia od samego początku czyli od czterech lat.. Ale chyba muszę zaryzykować bo się wykończę..
kieliszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 09:56   #8
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Umowa o pracę z perspektywami to jednak priorytet. Zaryzykowałabym zmniejszenie ilości godzin na śmieciówce.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 09:59   #9
Liriam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 15
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Hej, dziewczyny mają rację. Myśl o zdrowiu, bo potem będziesz żałowała. Nauczyciele przecież często cierpią na wypalenie zawodowe.
Liriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:23   #10
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez kieliszek99 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jak zareaguje bo to dość wybuchowa i nerwowa kobieta jest )
Dużo osób już od dawna mi mówi że mam rzucić tą językową bo nie ma perspektyw, każdy wieczór i popołudnie zajęty, stawka średnia,szefowa ogólnie jest kochana ale jak ma zły dzień to lepiej nie wchodzić w drogę. Bardzo lubię tę pracę, przyzwyczaiłam się do uczniów, niektórzy chodzą do mnie na zajęcia od samego początku czyli od czterech lat.. Ale chyba muszę zaryzykować bo się wykończę..
Nie ma co myśleć tylko działać

Po pierwsze teraz Ty się o nią martwisz, a ona co, jakby taka super byla, to by Ci normalną umowę dała i dbała o pracownika.

Super, że jesteś fair, więc po prostu idź i powiedz jak to wygląda, a ona niech szuka nowego pracownika.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 10:42   #11
timoya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 14
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Zastanów się nad udzielaniem korepetycji zamiast tej szkoły językowej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
timoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-27, 19:20   #12
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

ja mam porównanie i zdecydowanie lepiej wychodziłam na udzielaniu korków na własną rękę niż na dorabianiu w szkole językowej. wiadomo, że najgorzej jest zacząć, ale jak się sprawdzisz, to ludzie Cię potem sami dalej polecają. Tym bardziej, że piszesz o swoich stałych uczniach, nie zdziwiłabym się, jakby poszli za Tobą zamiast kontynuować kurs w szkole zwłaszcza, że piszesz, że stawka nie jest rewelacyjna (a uczniowie pewnie płacą sporą sumkę za każdą godzinę). Też to przerabiałam u jednej grażyny biznesu i naprawdę nie ma co dawać się wykorzystywać. Aż mi wstyd jak sobie przypomnę na jaką stawkę się zgodziłam, no ale człowiek na studiach był wtedy młody i głupi
więc na Twoim miejscu bym się nawet nie wahała. Pomyśl, że jak tak będziesz harować, możesz w końcu zacząć zawalać obowiązki w szkole, w której masz etat, bo każdy ma swoją wytrzymałość, a nauczanie jest zawodem, w którym każdy spadek energii przekłada się na naszą efektywność
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 21:28   #13
lucyinthesky_
Raczkowanie
 
Avatar lucyinthesky_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 44
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Pracowałam poprzedni rok na podobnej zasadzie, w szkole miałam 26h, z tym że w językowej pracowałam tylko dwa dni w tygodniu po 4h. Chwaliłam sobie ten system i nie byłam zmęczona. Chociaż zdarzało się, że musiałam odwołać zajęcia albo szukać zastępstwa bo rada, dyskoteka;-) albo inne zebranie.

Co do dawania korków to różnie, prędzej wiele lat udzielałam, miałam wielu uczniów, jednak lepiej się czuje w szkole językowej. Oddzielam pracę od domu, mam ogrom materiałów dodatkowych, poza tym chyba wolę pracować w grupach, niż indywidualnie.
lucyinthesky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 21:35   #14
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
pół etatu w szkole to raptem 9 h. więc jakim cudem od 8 do 15? poza tym w językowej śmieciówki nie może już być.
Mam alergię na słowo "śmieciówka", ale poza tym - podaj podstawę prawną.

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Umowa o pracę z perspektywami to jednak priorytet. Zaryzykowałabym zmniejszenie ilości godzin na śmieciówce.
W szkole językowej są zwykle dużo lepsze pieniądze i lepszy komfort pracy. Dobrzy lektorzy są bardzo poszukiwani, więc powinno być w czym wybierac, gdyby szefiwa zareagowała nie halo. Może jestem dziwna, ale nigdy nie zależało mi na etacie.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 21:44   #15
kieliszek99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

W mojej okolicy jest tylko jedna szkoła językowa, właśnie ta w której pracuję
Co do bycia dobrym lektorem - za taką osobę się uważam, widzę niesamowite efekty moich uczniów, widzę ogromną wdzięczność że ich nauczyłam, rodzice są bardzo zadowoleni, dzieci (z małymi wyjątkami) bardzo lubią lekcje. Dorośli również na każdym kroku okazują mi wyrazy wdzięczności i zadowolenia, naprawdę uwielbiam tą pracę, zresztą z wieloma uczniami spotykam się na zajęciach od 4 lat, bardzo dobrze się już znamy,rozumiemy i współpraca jest owocna. Co do korepetycji - kiedyś przyszła do mnie do domu pani z zapytaniem czy bym nie przyjęła jej syna bo słyszała wiele dobrego, ale nie miałam czasu więc musiałam odmówić. Może to by było jakieś wyjście, jednak wolałabym zostać te 3 dni w szkole niż szukać korepetycji...

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Mam alergię na słowo "śmieciówka", ale poza tym - podaj podstawę prawną.


W szkole językowej są zwykle dużo lepsze pieniądze i lepszy komfort pracy. Dobrzy lektorzy są bardzo poszukiwani, więc powinno być w czym wybierac, gdyby szefiwa zareagowała nie halo. Może jestem dziwna, ale nigdy nie zależało mi na etacie.

Zależy mi na etacie również z tego względu że niedługo wychodzę za mąż, chciałabym za jakieś max 2 lata postarać się o dzidziusia i spędzać popołudnia normalnie w domu z mężem.
kieliszek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 22:05   #16
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Rozumiem, mogłabyś jeszcze rozważyć działalność gospodarczą jako dodatek do etatu, to bywa opłacalne w tej branży i daje pewną wolność w poszukiwaniu zleceń.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 23:12   #17
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Moim zdaniem warto zaryzykować. 1) wcale nie jest tak, że dobrzy i dyspozycyjni lektorzy walą drzwiami i oknami, myślę, że łatwiej będzie szefowej znaleźć kogoś na dwa dni niż na pięć 2) zmiana lektora raczej nie ucieszy klientów zadowolonych z Twoich zajęć. Z tego co piszesz jesteś lektorem, który ich przyciąga na lata, co widać po opiniach i odnawialności Twoich grup, powinnaś rozmawiać o podwyżce, a nie bać się zwolnienia.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 23:35   #18
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Jeżeli wolisz szkołę językową od państwowej to postaw sprawę jasno: albo zatrudniają Cię na etacie albo ariwederczi.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 05:27   #19
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:24
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 05:54   #20
malenkamimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 25
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Generalnie zapieprzasz jak dziki osioł. W przypadku praktycznie każdego zawodu, a tego szczególnie, jesteś na bardzo dobrej drodze do szybkiego wypalenia zawodowego.
malenkamimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:12   #21
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jeżeli wolisz szkołę językową od państwowej to postaw sprawę jasno: albo zatrudniają Cię na etacie albo ariwederczi.
Tylko pewnie wtedy będzie niższa stawka.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:49   #22
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jeżeli wolisz szkołę językową od państwowej to postaw sprawę jasno: albo zatrudniają Cię na etacie albo ariwederczi.
Gdzie to wyczytałaś?

Jej to nic nie da, skoro chce starać się o dziecko i spędzać czas z rodziną. Szkoła językowa to głównia praca po południu - jeśli partner pracuje w 'standardowych' godzinach, to ludzie się praktycznie mijają. Nie dziwię się, że ma już tego dosyć w takim wymiarze, bo pewnie dwa dni można przeżyć, ale pięć to już trochę lipa.

Cytat:
Kwestia miejsca (dom własny/dom ucznia) i liczby osób (jedna/grupa) przy korepetycjach też jest do ustalenia.
Jasne, tylko grupa nawet ok. 7 osób to już konkretne wyzwanie logistyczne. Na ogół wiąże się to z koniecznościa wynajęcia lokalu pod ten cel i de facto założenia własnej maleńkiej szkoły, gdzie na głowie masz jeszcze całą papierologię, rozliczenia, koszty. Jedyny plus to taki, że możesz sobie wtedy celować w dorosłych, którzy mogą być odrobinę bardziej elastycznie i część może będzie mogła rano przed pracą, ale to i tak...

Problemem IMHO nie jest samo zlecenie, tylko wujowa stawka (60zł/h to moim zdaniem absolutne minimum) i zleceniodawca wyzyskujący pracownika - nie samym zleceniem, bo to może komuś bardzej pasować i spoko, ale wystarczy opłacanie chorobowego i udzielenie urlopu i już zupełnie inaczej to wygląda. (Przy czym zważywszy na plany autorki nie dziwię się, że akurat teraz woli etat.)
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 03:13   #23
kasiulka_xoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 24
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cześć. Uważam, że lepiej zrezygnować z językowej, skoro jest mniej perspektywiczna a Szefowa to trochę furiatka Jeśli kasy za mało w państwowej możesz dawać korki, i tu masz plus, bo tyle ile chcesz. A nie do wieczora zasuwać.
kasiulka_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 05:08   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:24
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 07:47   #25
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Żeby hajsy się zgadzały to raczej tak. Albo pracować odpowiednio dłużej, co autorkę z uwagi na jej plany średnio urządza i zamiast np. dwóch dni, mieć popołudnia zajęte przez 5 dni.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 08:11   #26
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Skoro praca w tej szkole językowej jest na niesatysfakcjonujących warunkach, to priorytetem byłaby dla mnie szkoła, w której masz perspektywy rozwoju i umowę o pracę, która Cię interesuje.
Szefową szkoły językowej się nie przejmuj. Nie wydziwiasz przecież. Gdyby Ci normalnie płaciła, to nie szukałabyś innej pracy. Gdyby Ci oferowała dobre warunki, nie rozważałabyś innych ofert. Poza tym, nie zostawiasz jej z niczym, tylko ograniczasz wymiar pracy -może niepotrzebnie się martwisz i ktoś inny chętnie weźmie Twoje godziny, żeby sobie dorobić.
A jeśli Cię zwolni, to poszukasz innej szkoły / korepetycji -lektor języka ma jednak spore możliwości. Zwłaszcza teraz, gdy wiele takich osób pouciekało do korporacji i są braki w szkołach językowych.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 12:49   #27
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Dlaczego interesuje Cie reakcja szefowej? Ona Ci placi za wykonana prace, nie ma tu nic za darmo i nie robi Ci zadnej przyslugi.

Na Twoim miejscu zrezygnowalabym ze szkoly jezykowej, szkoda zdrowia. Dlugo bys tak nie pociagnela... Zawsze rob to, co jest najlepsze dla Ciebie.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 17:17   #28
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 16:24
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 17:25   #29
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ryzykować stratą pracy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlatego trzeba by to było wszystko przekalkulować, bo zmiennych jest milion. To co piszesz to prawda, ale też robiąc na swoim będzie musiała z tych stawek pokryć koszty DG, podatek, wynajem lokalu, materiały, sprzęt.

Zakładamy, że jest świetnym lektorem - ale czy umie adekwatnie do tego się cenić oraz czy taką stawkę jej ludzie w małym mieście zapłacą.

Ilu uczniów może znaleźć - umowy często przewidują klauzulę o niepodbieraniu klientów, można za to zabulić niezłą karę umowną. Ilu może i chce obsłużyć przy swoim planowanym trybie życia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-29 18:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.