Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 18:08   #3511
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Szczerze jak dla mnie (jako pasażera) to kawałek trasy co dla was może wydać się śmieszne ale nie jestem oswojona z motorem i niestety nie mam pojęcia jaki ma on motor
Może macie jakieś rady dla początkującej pasażerki na taką podróż?
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 18:52   #3512
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Może macie jakieś rady dla początkującej pasażerki na taką podróż?
Jak dla mnie bycie pasazerem bywa strasznie nudne więc:
- zacisnąć zwieracz i wytrzymac
- trzymac sie mocno( najlepiej nie kierowcy- nie znosze jak mi ktos wisi na karku)
- cieplo sie ubrac
- nie wiercic sie podczas jazdy
-przygotowac sie na bol tylka (choc bywa wygodniej i mniej wygodnie w zaleznosci od modelu)
- na nastepny raz kupic wlasne moto zeby uniknac nudy



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 20:51   #3513
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

creatka - a ja tam lubię jeździć jako plecak. W ogóle - samochodem też - wolę być pasażerem. Można się rozglądać, rozmyślać itp i nie trzeba się skupiać na jeździe, debilach wyjeżdżających nagle z podporządkowanej i policji sterczącej za rogiem.
Jeśli chodzi o rady ode mnie to przede wszystkim znajdź sobie komfortową pozycję, którą możesz modyfikować (np. prostując nogi albo plecy) bez telepania się na boki, staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów i przede wszystkim pilnuj głowy, żeby nie przydzwonić swojemu drajwerowi czajnikiem w czajnik . Co do zajęcia na drogę - wszystko zależy od tego, co lubisz. Dobrze, że na moto jest tak głośno, bo mogę sobie nawet pośpiewać z 100% gwarancją, że nikt tego nie usłyszy
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 21:15   #3514
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

nie prostować w winklach!
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 21:22   #3515
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

O to to, nie prostować się na zakrętach ani nie odchylać w przeciwną stronę, trzeba się poddać motocyklowi i dobrze małpować ruchy kierowcy

Odebrałam dziś motocykl od "mechanika". Kombinujemy z silnikiem, ale nie chcę zapeszyć, więc dam znać jutro, jak się wyjaśni, tak że kciuki!
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 07:03   #3516
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Creatka - coś z sieci: http://motovoyager.net/2014/08/vadem...era-motocykla/ i http://www.royal-enfield.pl/?dekalog-plecaczka,37

Ja na zakrętach wyznaję zasadę trzymania się osi pionowej moto (a w praktyce staram się jak najbardziej wtopić w siedzenie ). Mój M twierdzi, że ze wszystkich plecaczków jakie woził, mnie jednej w ogóle nie czuje z tyłu i czasem nawet się przydaję, więc chyba dobrze robię

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2015-03-25 o 07:04
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 07:08   #3517
milva_5
Raczkowanie
 
Avatar milva_5
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Dokładnie tak jak dziewczyny powiedziały:
- nie wiercić się, nie prostować się
- nie odchylać w zakręcie w inną stronę niż kierowca, tak jak justyna_dt napisała małpować kierowcę
- nie trzymać się kierowcy, najlepiej opierać ręce na baku,
- uważać przy hamowaniu żeby nie walnąć swoim kaskiem w kask kierowcy (mnie zawsze za to się obrywało jak byłam pasażerem)
- znaleźć wygodną pozycję bez przeszkadzania kierowcy.

Ogólnie jako pasażer więcej można pooglądać, ale też jak jest nudna trasa to nic ciekawego nie ma. Dopiero przy winklach się zaczyna frajda. Z moim TŻ czasem byliśmy tak poskładani w zakręcie że oboje butami szorowaliśmy o asfalt
milva_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 15:03   #3518
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Hej dziewczyny, wlasnie sobie latam po Krk! Musze potwierdzic moje przypuszczenia: jazda na moto to najlepsze co mozna tobic w ubraniu
No i co z Suzi Justyna? Bedzie miala nowy silnik czy da sie cos reanimowac?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 19:47   #3519
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Renia czy Twoje pytanie dotyczące Revita jest nadal aktualne? Bo jeśli tak, to ja mam kurtkę Sanda, spodnie cop prawda z innej serii, ale też Revit, mój mąż też jeździ w Revicie. Jeśli chodzi o membranę, to miałam okazję bardzo dobrze przetestować ją jadąc z Bieszczad 7 godzin w deszczu i w ogóle nie przemokła, także moim zdaniem ciuchy są nie do zajechania No i spodnie zdecydowanie ciemne
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 21:34   #3520
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wlasnie sobie latam po Krk! Musze potwierdzic moje przypuszczenia: jazda na moto to najlepsze co mozna tobic w ubraniu
No i co z Suzi Justyna? Bedzie miala nowy silnik czy da sie cos reanimowac?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zazdroszczę! a z SV to na razie dalej nic nie wiadomo... ogólnie to mój A. wynalazł sprawny silnik za 1500 zł w Kielcach i próbuje się z gościem dogadać, żeby on sam nam to zrobił, a w rozliczeniu za robociznę żeby wziął ten stary silnik. No i wszystko ok, tylko gość nie ma za bardzo czasu, no i czekamy na decyzję, póki co dzisiaj mieli z kolegą (mają razem warsztat) odpalać ten silnik, tak że tego... dlatego kciuki potrzebne, bo to taniej by było niż planowaliśmy

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

A ja się tak cholernie pochorowałam, że masakra, wczoraj wieczorem gardło mnie zaczęło drapać, a dziś już kaplica, po lekach 38,2 obecnie, zdycham
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 06:26   #3521
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez izydorek Pokaż wiadomość
Renia czy Twoje pytanie dotyczące Revita jest nadal aktualne? Bo jeśli tak, to ja mam kurtkę Sanda, spodnie cop prawda z innej serii, ale też Revit, mój mąż też jeździ w Revicie. Jeśli chodzi o membranę, to miałam okazję bardzo dobrze przetestować ją jadąc z Bieszczad 7 godzin w deszczu i w ogóle nie przemokła, także moim zdaniem ciuchy są nie do zajechania No i spodnie zdecydowanie ciemne
Aktualne i nie, kupilam spodnie sand i teraz kurtke planuje. Dzieki za info


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 18:49   #3522
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bycie pasazerem bywa strasznie nudne więc:
- zacisnąć zwieracz i wytrzymac
- trzymac sie mocno( najlepiej nie kierowcy- nie znosze jak mi ktos wisi na karku)
- cieplo sie ubrac
- nie wiercic sie podczas jazdy
-przygotowac sie na bol tylka (choc bywa wygodniej i mniej wygodnie w zaleznosci od modelu)
- na nastepny raz kupic wlasne moto zeby uniknac nudy



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
creatka - a ja tam lubię jeździć jako plecak. W ogóle - samochodem też - wolę być pasażerem. Można się rozglądać, rozmyślać itp i nie trzeba się skupiać na jeździe, debilach wyjeżdżających nagle z podporządkowanej i policji sterczącej za rogiem.
Jeśli chodzi o rady ode mnie to przede wszystkim znajdź sobie komfortową pozycję, którą możesz modyfikować (np. prostując nogi albo plecy) bez telepania się na boki, staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów i przede wszystkim pilnuj głowy, żeby nie przydzwonić swojemu drajwerowi czajnikiem w czajnik . Co do zajęcia na drogę - wszystko zależy od tego, co lubisz. Dobrze, że na moto jest tak głośno, bo mogę sobie nawet pośpiewać z 100% gwarancją, że nikt tego nie usłyszy
Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
nie prostować w winklach!
Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
O to to, nie prostować się na zakrętach ani nie odchylać w przeciwną stronę, trzeba się poddać motocyklowi i dobrze małpować ruchy kierowcy

Odebrałam dziś motocykl od "mechanika". Kombinujemy z silnikiem, ale nie chcę zapeszyć, więc dam znać jutro, jak się wyjaśni, tak że kciuki!
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Creatka - coś z sieci: http://motovoyager.net/2014/08/vadem...era-motocykla/ i http://www.royal-enfield.pl/?dekalog-plecaczka,37

Ja na zakrętach wyznaję zasadę trzymania się osi pionowej moto (a w praktyce staram się jak najbardziej wtopić w siedzenie ). Mój M twierdzi, że ze wszystkich plecaczków jakie woził, mnie jednej w ogóle nie czuje z tyłu i czasem nawet się przydaję, więc chyba dobrze robię
Cytat:
Napisane przez milva_5 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak dziewczyny powiedziały:
- nie wiercić się, nie prostować się
- nie odchylać w zakręcie w inną stronę niż kierowca, tak jak justyna_dt napisała małpować kierowcę
- nie trzymać się kierowcy, najlepiej opierać ręce na baku,
- uważać przy hamowaniu żeby nie walnąć swoim kaskiem w kask kierowcy (mnie zawsze za to się obrywało jak byłam pasażerem)
- znaleźć wygodną pozycję bez przeszkadzania kierowcy.

Ogólnie jako pasażer więcej można pooglądać, ale też jak jest nudna trasa to nic ciekawego nie ma. Dopiero przy winklach się zaczyna frajda. Z moim TŻ czasem byliśmy tak poskładani w zakręcie że oboje butami szorowaliśmy o asfalt
Przeczytałam wszystkie rady i wielkie dzięki za nie kominiarkę TŻ mówi że dla mnie ma wiec aby tylko przyzwyczaić się do dłuższej trasy i nie przeszkadzać kierowcy tak pomyślałam jadą motorem da się słuchać muzyki przez słuchawki? słychać coś w ogóle? I czy słuchawki nie wciskają się za bardzo w uszy przez kask?
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 18:58   #3523
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Da sie, jako pasazer calkiem spoko jak masz wygodne sluchawki.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 19:41   #3524
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

mi się dało tylko na tych słuchawkach z gatunku wciskanych do kanałów usznych. Wszystkie inne odpadły (nawet klasyczne pchełki mnie gryzły w "oba ucha"). A że nie lubię słuchawek wciskanych do kanałów usznych to wybrałam słuchanie ryków suzi
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:25   #3525
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

a jeszcze ze złotych porad tak mi się przypomniało.. nie wsiadać/zsiadać na/z motocykla gdy kierownik nie jest na to przygotowany. może się źle skończyć... ja zawsze kładę obie dłonie na ramionach i wtedy Tż wie że ma stopy mocniej położyć na ziemi
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:41   #3526
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

też tak robię i czekam, aż mi kiwnie głową, że zakumał
Warto sobie też na czas jazdy ustalić jakiś system komunikacji niewerbalnej (np. "siku" "muszę się poprawić" "dupa mnie boli" "znowu siku" ). Bo szkoda się przekrzykiwać z wiatrem a wystarczy parę prostych klepnięć my już do tego stopnia mamy to opanowane, że jak gdzieś jedziemy na janosiku to ja trzymam komórkę jedną ręką a drugą kieruję "mówiąc" TŻtowi gdzie jedziemy
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:50   #3527
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Hehe, Paula, my tez mamy takie znaki ustalone, np: moto chce pić, siku, szlug, co za baran tylko my na osobnych to latwiej sie komunikowac gestami.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 21:11   #3528
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Nooo, zdecydowanie łatwiej się komunikować z kimś na osobnym moto
A co do słuchawek, to ja jeżdżę zawsze z słuchawkami, tymi dousznymi. Jeździłam też kiedyś z braku wyboru w zwykłych, ale kiepsko słychać, a uszy bolą niemiłosiernie
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 08:51   #3529
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

na "co za baran" to nawet nie trzeba specjalnie znaków ustalać
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 08:52   #3530
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Ja właśnie posiadam takie zwykłe z Philipsa może spróbuję w nich raz jak będzie źle to zainwestuję w te wciskane. A odnośnie wsiadania słyszałam o tym że kierowca musi być przygotowany dzięki wielkie za rady dziewczyny szkoda tylko że jadąc motorem nie można na kilka dni zapakować za wiele rzeczy
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 11:08   #3531
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
szkoda tylko że jadąc motorem nie można na kilka dni zapakować za wiele rzeczy
Eeee tam, ja caly dom na moto potrafie zapakowac


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 15:08   #3532
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Eeee tam, ja caly dom na moto potrafie zapakowac


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tylko u nas ja jestem pasażerem i robi się ograniczona ilość miejsca niestety
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:28   #3533
iwona_4_6
Raczkowanie
 
Avatar iwona_4_6
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 69
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Co do komunikacji podczas jazdy, to mimo wszystko polecam intercomy. Nie trzeba rozmawiać przez cały czas, ale w niektórych momentach bardzo się przydają (bo czasem klepnięcia w plecy czy wskazanie czegoś ręką myliły mojego kierowcę i też innych użytkowników drogi).
Jeśli chodzi o trzymanie się, to polecam trzymać się z tyłu, jeśli jest taka możliwość. Na początku było to dla mnie trochę nienaturalne, ale wydaje się to być najbezpieczniejsze i najwygodniejsze. A wiem co mówię, bo przejechałam w zeszłym roku tak ponad 8 tys. km.

I tak na marginesie - przestałam być już plecakiem w zeszły weekend wybraliśmy się na pierwszą wspólną trasę - razem, ale osobno Ja na swojej YBR-ce (125), on na TDM-ce (850). Nasze pojazdy w zestawieniu wyglądały dość śmiesznie, ale co tam... Ważne, że po kilku lekcjach na placyku dałam radę przejechać prawie 70 km bez większych problemów. Dla co poniektórych to może pikuś, ale dla osoby, która jest niska i ważny niecałe 50 kg to naprawdę nie taki łatwy temat.
I przy okazji pytanie - jestem ciekawa jak wyglądały Wasze początki (?)
__________________
szerokadroga.pl
iwona_4_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 17:02   #3534
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez iwona_4_6 Pokaż wiadomość
Co do komunikacji podczas jazdy, to mimo wszystko polecam intercomy. Nie trzeba rozmawiać przez cały czas, ale w niektórych momentach bardzo się przydają (bo czasem klepnięcia w plecy czy wskazanie czegoś ręką myliły mojego kierowcę i też innych użytkowników drogi).
Jeśli chodzi o trzymanie się, to polecam trzymać się z tyłu, jeśli jest taka możliwość. Na początku było to dla mnie trochę nienaturalne, ale wydaje się to być najbezpieczniejsze i najwygodniejsze. A wiem co mówię, bo przejechałam w zeszłym roku tak ponad 8 tys. km.

I tak na marginesie - przestałam być już plecakiem w zeszły weekend wybraliśmy się na pierwszą wspólną trasę - razem, ale osobno Ja na swojej YBR-ce (125), on na TDM-ce (850). Nasze pojazdy w zestawieniu wyglądały dość śmiesznie, ale co tam... Ważne, że po kilku lekcjach na placyku dałam radę przejechać prawie 70 km bez większych problemów. Dla co poniektórych to może pikuś, ale dla osoby, która jest niska i ważny niecałe 50 kg to naprawdę nie taki łatwy temat.
I przy okazji pytanie - jestem ciekawa jak wyglądały Wasze początki (?)
Poczatki? Hmm, ja jak wsiadlam pierwszy raz na kursie na moto to od razu wjechalam w brame placu oczywiscie gleba i zdziwko ze toto potrafi tak przyspieszac
Po kursie i egzaminie kupilam potwornego kloca zwanego Shadow 750, ktorego zreszta nadal mam ale nie uzywam. Po ciezkich krwawych walkach z klocem, bogatsza o doswiadczenie doszlam do wniosku ze chopper to nie moto dla mnie a potem juz polecialo, 4 kolejne motocykle i kolejne doswiadczenia.
A teraz jestem tu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 22:03   #3535
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez renia19941 Pokaż wiadomość
Eeee tam, ja caly dom na moto potrafie zapakowac


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Ja z moim TŻtem tez dajemy radę spakować mnóstwo rzeczy i jakoś jeszcze nigdy nie zabrakło nam miejsca 😊 ale myślę ze to kwestia tego że im więcej się jeździ tym wiadomo juz później co brać a czego nie 😊
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 05:19   #3536
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez izydorek Pokaż wiadomość
Ja z moim TŻtem tez dajemy radę spakować mnóstwo rzeczy i jakoś jeszcze nigdy nie zabrakło nam miejsca 😊 ale myślę ze to kwestia tego że im więcej się jeździ tym wiadomo juz później co brać a czego nie 😊
Amen!

Btw, widzialam kiedys lale, ktora kosztem miejsca w plecaku na jeszcze jedna flaszke zabrala żelazko...NA ZLOT Potem pluła na swojego kierowce ze nie ma gdzie podłączyć kabla!



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 06:46   #3537
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Renia - seriously?

Jak dla mnie spakowanie się na moto to kwestia dobrego poupychania wszystkiego i przemyślenia co się przyda (np. żelazko ). Nigdy co prawda nie jeździłam na dłuższe, kilkutygodniowe wypady, ale zdarzało nam się jechać z dość sporym otorbieniem i dało rady. Raz nawet gitarę do guitar hero wiozłam (w rękach bo nie było jak zapiąć).
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 07:27   #3538
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Renia - seriously?
Jak najbardziej



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VT 750>>Clr 125>>Gs 500 E>>SV650S>>FZS600
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 16:20   #3539
creatka
Zadomowienie
 
Avatar creatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 107
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Jeszcze tak źle nie ma żelazka brać nie planuję i tak jak mówicie to kwestia spakowania no i my normlnie w domku będziemy więc pełen luz i jak dla mnie na motor to pierwsza tego typu wycieczka więc nie do końca wiem co pakować ale na pewno aby to co najpotrzebniejsze
__________________
Oddychaj mną...
creatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 11:28   #3540
neeeneee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 84
Dot.: Bo motor masz w pralce, MOTOCYKL między nogami 2 :D

Cytat:
Napisane przez creatka Pokaż wiadomość
Co prawda w tym roku nie miałam okazji jeszcze jeździć ale przetestuję wasze sposoby, kominiarki nie posiadam a ona służy jako co?
Moze troche z opoznieniem, ale tez mam bardzo dlugie wlosy, prawie do bioder, i jezdze tylko i wylacznie w warkoczu. Staram sie go mocno zaplesc i nakladam jakis olejek niestety taki ktory ma slikon to wtedy mniej sie szarpia pod wplywem wiatru. Raz probowalam pod kurtka, ale bardzo to ogranicza ruchy glowy i poprostu zle sie jezdzi.

A jako pasazer to mysle ze najwazniejsze zeby nie prostowac sie na zakretach, tylko ,,z zakretem" reszte da sie opanowac

A tutaj dolaczam zdjecie z moja siostra przed przejazdzka jakis czas temu juz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zuzia i ja.jpg (131,4 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez neeeneee
Czas edycji: 2015-04-03 o 11:42
neeeneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-20 11:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.