Daylette - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 20:19   #31
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Dostałam dziś receptę od ginekologa (wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, ale za tydzień kończą mi się tabletki) i właśnie zobaczyłam, że przepisał mi nie Yaz, który brałam już ze 2 lata i dobrze się po nich czułam, tylko właśnie Daylette - nie wiem dlaczego lekarz zmienia tabletki kiedy wszystko jest w porządku i dobrze się po nich czuję
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 23:13   #32
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

ja jestem dopiero po 2 tabletce i mam nadzieje ze wszystko bd ok ciezko je dostac, chodzilam juz po tylu aptekach i wkoncu zamowilam za 37zl...
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 23:58   #33
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Daylette

ja nie wiem czy one nie są za słabe i czy trzymają mi cykl. jakiś lekko podbarwiony na czerwono mam śluz. na razie się nie przejmuję, mam tylko 2 opakowania a jestem w trakcie pierwszego. zobacze jak to będzie bo zdecydowanie w tej cenie wolę Yaz! większa wygoda moim zdaniem, chciałam tańsze i nie wiem dlaczego dostałam tabsy w tej samej cenie ..
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 06:41   #34
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
ja jestem dopiero po 2 tabletce i mam nadzieje ze wszystko bd ok ciezko je dostac, chodzilam juz po tylu aptekach i wkoncu zamowilam za 37zl...
W dozie są, przez internet ok 32 zł.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 10:21   #35
calena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Daylette

Ja własnie jestem już po 12 tabletce czuję się rewelacyjnie. Są to moje pierwsze tabletki i nie zmieniłabym ich na żadne inne . Początki są trudne, ale wiadomo, że organizm musi się przystosować. Plamienia owszem są, ale wcale to nie jest takie uciążliwe jak to opisują dziewczyny.
calena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 19:34   #36
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Ja po żadnych tabletkach nie miałam plamień (brałam Yasminelle, Yasmin i Yaz) i mam nadzieję, że po tych też nie będę miała.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 09:41   #37
Fujitsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Daylette

Ja dzisiaj biorę 5 tabletkę i zaczęły wychodzić duże czerwone bolące wypryski :| Nigdy nie miałam pięknej cery, zawsze się coś pojawiało, zazwyczaj na brodzie, ale nie takie duże czerwone i swędzące jak teraz :| Słyszałam ze na początku może tak być, że cera chce się oczyścić, potem niby ma być okk. Może któraś z was miała podobną sytuacje ? Pocieszy mnie ktoś, że potem będzie okej? :P
Fujitsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 13:28   #38
stoickispokoj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 22
Dot.: Daylette

Ja również dzisiaj jestem na 5 tabletce, jak na razie nie mam co do nich zastrzeżeń. Miesiączka bezbolesna, zero oznak na twarzy no może jedynie małe plamienia- chociaż mogą one być spowodowane nieskończoną do końca miesiączką. Ale jak wyżej, każdy organizm inaczej reaguje
stoickispokoj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 14:31   #39
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

ja dzisiaj biorę 6stą, póki co zadnych plamień, a cera się polepszyła... oby tak dalej
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 15:06   #40
kasxal
Przyczajenie
 
Avatar kasxal
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
Dot.: Daylette

Witam :)
Własnie wzięłam pierwszą tabletkę. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w zyciu troszkę sie obawiam po przeczytaniu opini dziewczyn ale wiadomo na każdego takie tabletki wpływają inaczej ;)
kasxal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 20:56   #41
tunjah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Przecież to jest to samo, co Yaz, tylko producent inny. I jedne i drugie zawierają 0,02mg etynyloestradiolu i 3mg drospirenonu, wystarczy spojrzeć na opakowanie/ulotkę. Nie wiem więc skąd te wasze obawy, że coś będzie nie tak.
Mój lekarz mi przepisał właśnie Daylette zamiast Yaz, zebym płaciła mniej. Za Yaz płacilam 39-50pln, Daylette kupiłam wczoraj za 19.99.
tunjah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 15:48   #42
elfur
Przyczajenie
 
Avatar elfur
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez tunjah Pokaż wiadomość
Przecież to jest to samo, co Yaz, tylko producent inny. I jedne i drugie zawierają 0,02mg etynyloestradiolu i 3mg drospirenonu, wystarczy spojrzeć na opakowanie/ulotkę. Nie wiem więc skąd te wasze obawy, że coś będzie nie tak.
Mój lekarz mi przepisał właśnie Daylette zamiast Yaz, zebym płaciła mniej. Za Yaz płacilam 39-50pln, Daylette kupiłam wczoraj za 19.99.
Też przerzuciłam się z Yaz na Daylette ze względu na cenę, ostatnio za ten pierwszy płaciłam 51, a za Daylette 30 z groszami (sprowadzane dla mnie specjalnie z hurtowni)
Tunjah, gdzie dostałaś te tabletki tak tanio!?
elfur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 19:45   #43
kasxal
Przyczajenie
 
Avatar kasxal
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
Dot.: Daylette

Jestem po 2 tabletce. Są super, żadnych skutków ubocznych
kasxal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 00:28   #44
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Daylette

nie rozumiem jak po 2 tabletkach można tak z góry ocenić że jest wszystko super świetnie i wgl
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 07:00   #45
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Daylette

Ja za Yaz płaciłam średnio 50zł, za Daylette 25, jest zdecydowana różnica, zobaczymy jak z działaniem i skutkami ubocznym. Mi mój lekarz powiedział, ze ten sam skład nie do końca oznacza , że organizm będzie identycznie reagował, podawał mi kilka przykładów z życia wziętych leków o takim samym składzie a jednak troszkę inaczej wpływających na organizm, bo każdy producent trochę inna technologia. Zobaczymy ile w tym prawdy.
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 10:49   #46
Bananova1410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Fujitsu Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj biorę 5 tabletkę i zaczęły wychodzić duże czerwone bolące wypryski :| Nigdy nie miałam pięknej cery, zawsze się coś pojawiało, zazwyczaj na brodzie, ale nie takie duże czerwone i swędzące jak teraz :| Słyszałam ze na początku może tak być, że cera chce się oczyścić, potem niby ma być okk. Może któraś z was miała podobną sytuacje ? Pocieszy mnie ktoś, że potem będzie okej? :P
Mam tak samo,wszystko ok,tylko te wypryski,a Tobie już zniknęły?
,pocieszam się ze po 1 opakowaniu to minie,bo w sumie problemow z cera nigdy nie mialam a tu same bolące pryszcze
Jestem przy 15 tabletce.
__________________

31.08.2013
Alicja 01.07.2015
Bananova1410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 11:18   #47
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Ja jestem przy 15 i tak jak przy poprzednich wystąpiło krwawienie, znowu jak w zegarku 15... Dodatkowo boli mnie brzuch jak przy normalnej miesiączce...
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:05   #48
FeeeniKs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: Daylette

Dzisiaj przepisał ginekolog Daylette, chociaż dobrze czułam sie na Yaz, ale powiedział że mają ten sam skład i są o wiele tańsze i że mogłabym spróbować. Od czwartku zaczynam je brać. Ciekawa jestem czy będę się dobrze na nich czuć.
FeeeniKs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:16   #49
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Kupiłam dzisiaj 2 pierwsze opakowania, zapłaciłam 29 zł za jedno. Nie podoba mi się to, że nie ma zaznaczonych dni tygodnia, ale jeśli to jedyna niedogodność to przeżyję, zwłaszcza, że są 10 zł tańsze niż Yaz. Napiszę sobie nad tabletkami dni tygodnia cienkopisem i będzie dobrze
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 19:19   #50
FeeeniKs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: Daylette

niby skład taki sam, ale cena niższa więc do końca takie same nie są.. ale przyznam ze już mi brakuje Yaz, jego opakowania działanie też dobre, ale zobaczymy jak Daylette się spisze
FeeeniKs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:21   #51
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez FeeeniKs Pokaż wiadomość
niby skład taki sam, ale cena niższa więc do końca takie same nie są.. ale przyznam ze już mi brakuje Yaz, jego opakowania działanie też dobre, ale zobaczymy jak Daylette się spisze
Cena niższa, bo producent jest inny, opakowanie też niezbyt ciekawe w porównaniu do Yaz, może to też wpływa na cenę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 19:25   #52
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj 2 pierwsze opakowania, zapłaciłam 29 zł za jedno. Nie podoba mi się to, że nie ma zaznaczonych dni tygodnia, ale jeśli to jedyna niedogodność to przeżyję, zwłaszcza, że są 10 zł tańsze niż Yaz. Napiszę sobie nad tabletkami dni tygodnia cienkopisem i będzie dobrze
Tez tak zrobiłam, inaczej bez przerwy bym się zastanawiała czy danego dnia tabletkę brałam czy nie. Z tym ze trzeba napisać na górze i dole opakowania...
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:09   #53
Pacia330
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Daylette

Witam Was
Antykoncepcje biore juz od 2 lat. Co jakis czas musze zmieniac tabletki,bo zadne mi nie odpowiadaja. Od ponad miesiaca biore daylette. Jak narazie nie mam zadnych skutkow ubocznych, nawet schudlam niecale 2 kg. Mam nadzieje,ze bede sie czula tak dalej. Jak narazie sa to najlepsze tabletki jakie bralam.
Pacia330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 14:42   #54
lila2603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Dziś w aptece zapłaciłam za nie 24,99
lila2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 15:55   #55
martyna_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
GG do martyna_g
Dot.: Daylette

Witam Was!
Ja również od kwietnia zeszłego roku brałam tabletki Yaz, a niedawno lekarz przepisał mi nowe- Daylette. Trochę obawiam się zmiany, ale mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Yaz były dla mnie wręcz idealne, nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz dodatkowych kilku kg. Ginekolog przepisała mi je ze względu na niższą cenę, zobaczymy jak się spiszą.

P.S. dziewczyny nie panikujcie przed tabletkami, tylko spróbujcie- jeśli nie będą Wam odpowiadać to zmienicie.
martyna_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:26   #56
Fujitsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Bananova1410 Pokaż wiadomość
Mam tak samo,wszystko ok,tylko te wypryski,a Tobie już zniknęły?
,pocieszam się ze po 1 opakowaniu to minie,bo w sumie problemow z cera nigdy nie mialam a tu same bolące pryszcze
Jestem przy 15 tabletce.
Tak ! schodzą! ) stan skóry się polepszył i oby tak dalej, cierpliwości dziewczyny, organizm musi się przyzwyczaić
Fujitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 21:35   #57
kasxal
Przyczajenie
 
Avatar kasxal
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3
Dot.: Daylette

Normalnie moge ocanić że po 2 tabletce jest ok.
Moje znajome nie raz mówiły że juz od pierwszej tabletki cos nie gra jedna miała wymioty, inna bóle brzucha.
Biorę je od 5 dni a mój okres z miej więcej 5-6 dni ustał juz po 3 dniach.
kasxal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 11:54   #58
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Daylette

ja też od wczoraj zaczęłam brać daylette. Ginekolog zmienił mi z midiany. Na samym początku brałam YAZ, gin mówi że daylette to to samo tylko generyk. Dobrze tolerowałam YAZ tylko po pół roku zaczęłam plamić. Mam nadzieję, że to był przypadek i nie będę kolejny raz zmieniać
Jak na razie czuję zmianę bo się obudziłam z potężnym bólem głowy
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 18:53   #59
lila2603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

No i dziś wzięłam pierwszą tabletkę. Czuję się normalnie, poza tym, że troszkę jestem podekscytowana, bo to moje pierwsze anty Zobaczymy jak będzie dalej.
lila2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 22:49   #60
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Daylette

ja przy mojej kolejnej wizycie poproszę o zmianę yazu na te. Bo po co przepłacać...
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.