Kindle- kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 16:07   #1
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666

Kindle- kupić?


Hej wizazanki!

Interesuje mnie Wasze opinia na temat Kindle.

Planuje sobie taki kupic, a wlasciwie ciagle sie waham....

Kilka razy juz slyszalam "jak masz kupic kindle, to doskladaj troche kasy i kup Ipada".
Ale ipad mnie nie kreci. Nie chce i juz.

Polecacie? Ktoras z Was ma??

Jakie to ma plusy/ minusy?

I od razu spytam, czy znacie strony/ portale gdzie mozna sciagac ksiazki/ gazety w formatach gotowych juz do odczytu przez Kindle..?
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 16:34   #2
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Kilka razy juz slyszalam "jak masz kupic kindle, to doskladaj troche kasy i kup Ipada".

Kindle a iPad to dwie różne bajki.
To tak jakbyś chciała kupić sobie pralkę, a ktoś inny doradzał Ci, że może jednak lepiej lodówkę
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 16:49   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

iPad? iPad to zupełnie coś innego, osoby które Ci to doradzają nie mają pojęcia o czym mówią

Kindle jest rewelacyjny ja osobiście nie mam, ale znajomy ma. Jakość czytania faktycznie jakby się czytało na zwykłym papierze - zupełnie nie męczy oczu. Bateria wytrzymuje niesamowicie długo, i tylko trzeba się zaopatrzyć w jakiś programik który będzie konwertował nam książki na odpowiedni format, zero problemu. Przyznam, że jakbym miała taką wolną gotówkę, to sama bym sobie sprawiła
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 16:53   #4
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Kindle- kupic?

Praktyczniejszy jest czytnik, który nie wymaga konwertowania plików do określonego formatu - by można było wrzucać bezpośrednio książki w .doc, .rtf, .pdf, .txt itd.

Czytnik ebooków to mój ulubiony i najczęściej używany gadżet, zatem zdecydowanie polecam zakup
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 16:56   #5
zlosliwe_straszydelko
Raczkowanie
 
Avatar zlosliwe_straszydelko
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z szafy, czasami spod łóżka
Wiadomości: 202
Dot.: Kindle- kupic?

No właśnie kindle to czytnik książek a ipad to taki większy iPhone do tego ipady maja dotykowy ekran LCD a kindle nie. Jesli szukasz czytnika książek to polecam "kundla" mam kindle 3 i nie wiem jak moglam wcześniej bez niego funkcjonować. Książki ściągam z sieci - w sumie znalazłam wszystkie tytuły na jakich mi zależało - a konwersja to nie problem - sa programy banalne w obsłudze którymi zmienisz sobie format. Oprócz książek zrzuciłam na kindla stosy materialow ze studiów i teraz nie musze za kazdym razem tachać kilogramów notatek kiedy jade do domu
__________________
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię ***ał,
bo to mezalians byłby dla psa."
zlosliwe_straszydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 17:00   #6
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Kindle- kupic?

glownym argumentem jest to, ze ipad ma wiecej bajerow, wiecej zrobie z nim....

wiem, ze to zupelnie inna bajka, dlatego ja go nie chcé



Zlosliwe straszydelko a gdzie konwertujesz to wszystko? juz na Kindlu? ( wiem, moze banalne pytanie, ale ...pojecia nie mam o tym ( jeszcze!) )

A dzieki polaczeniu wifi..co wlasciwie mozna robic na Kindle? Ma to jakies ograniczenia? Nie mowie o komunikatorach itd. mam na mysli zwykle przegladanie stron- jest to mozliwe?
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:23   #7
zlosliwe_straszydelko
Raczkowanie
 
Avatar zlosliwe_straszydelko
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z szafy, czasami spod łóżka
Wiadomości: 202
Dot.: Kindle- kupic?

Konwertuję na laptopie na programie Calibre. A co do wifi to rzadko korzystam zwlaszcza ze jak dla mnie net jest dosc wolny i ciężko przeglądać strony - no ale dla mnie to nie minus bo nie kupowałam kindla ze wszgledu na mozliwosc korzystania z internetu
__________________
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię ***ał,
bo to mezalians byłby dla psa."
zlosliwe_straszydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 19:39   #8
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez zlosliwe_straszydelko Pokaż wiadomość
Konwertuję na laptopie na programie Calibre. A co do wifi to rzadko korzystam zwlaszcza ze jak dla mnie net jest dosc wolny i ciężko przeglądać strony - no ale dla mnie to nie minus bo nie kupowałam kindla ze wszgledu na mozliwosc korzystania z internetu
dziekuje za odp!!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 20:31   #9
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

Sama od dłuższego czasu mam ochotę kupić Kindle Ciągle mnie kusi -jestem uzależniona od książek, a o by był bardzo wygodny gadżet, ale wciąż szkoda mi kasy
zlosliwe_straszydelko - a jak z obwolutą jakąś na ten sprzęt, co by się nie połamał/ porysował w torebce?
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 20:37   #10
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Sama od dłuższego czasu mam ochotę kupić Kindle Ciągle mnie kusi -jestem uzależniona od książek, a o by był bardzo wygodny gadżet, ale wciąż szkoda mi kasy
zlosliwe_straszydelko - a jak z obwolutą jakąś na ten sprzęt, co by się nie połamał/ porysował w torebce?
na all jest cala masa tego.
co prawda wybor kolorystyczny nie za wielki...
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 21:39   #11
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
na all jest cala masa tego.
co prawda wybor kolorystyczny nie za wielki...
Widziałam na allegro. Bardziej mi chodzi o samo użytkowanie. Czy jest wygodne, czy na pewno nie ma szans na uszkodzenie itp- nie ma sensu kupować czytnika, jak obwoluty dostępne na rynku są niepraktyczne i nie zapewniają odpowiedniej ochrony.
Na zamówienie robić nie będę
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 22:18   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Kindle- kupic?

Też myślę nad zakupem kindla, dlatego chętnie poczytam, może jeszcze ktoś się wypowie Ze względu na ceny na razie się waham.
Mój kolega ma i jest bardzo zadowolony, jakość rzeczywiście jest dobra, nie męczy tak oczu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 23:43   #13
zlosliwe_straszydelko
Raczkowanie
 
Avatar zlosliwe_straszydelko
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z szafy, czasami spod łóżka
Wiadomości: 202
Dot.: Kindle- kupic?

Ja noszę takim etui z otworem na ekran i przyciski, zapinanym na magnesik. Dla mnie jest ok - w torebce nic sie mu nie stało mój chłopak nosi w takim całkiem zamykanym i wyjmuje jak chce poczytac. Co kto woli
__________________
"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię ***ał,
bo to mezalians byłby dla psa."
zlosliwe_straszydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 00:57   #14
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
jak obwoluty dostępne na rynku są niepraktyczne i nie zapewniają odpowiedniej ochrony.
na rynku są dostępne również metalowe twarde obwoluty.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 13:21   #15
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Kindle- kupic?

ja mimo iz nie mam Kindle'a to bardziej niż do ipada zachęcam do zakupu czytnika e booków.
nie męczy wzroku
długa bateria "trzyma"
ja mam akurat z G-sensorem, wi-fi (z którego czasami korzystam) oraz na wyposażeniu dostałam dotykowy ekran i w zestawie dostałam obudowę do niego zamykaną (tak że chroni go od góry i dołu)
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2011-06-11 o 13:22
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 16:11   #16
mucia18
Zakorzenienie
 
Avatar mucia18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z pięknego miasta
Wiadomości: 30 796
GG do mucia18
Dot.: Kindle- kupic?

podbijam i inforumuje że mam Kindla
i jest to najbatrdziej zaje****a rzecz jaką kupiłam
warto zainwestowac te kilkaset złotych złaszcza jak ktos duzo czyta i kupuje ksiazki - to się szybko zwróci
__________________
WYMIANA
mucia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 16:18   #17
Alessaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 249
Dot.: Kindle- kupic?

rowniez polecam. Wydawalam bajonskie sumy na ksiazki a teraz wystarcza trzy klikniecia i mam ksiazke za darmo
__________________
"Tak rzadko zdarza się
słyszeć, żeby kobiety mówiły: „Nie mogę się doczekać, żeby rozkręcić swój własny interes" albo „Już bym chciała chodzić na te zajęcia z handlu nieruchomościami". Cel większości kobiet
brzmi „Za rok chcę być już mężatką"."
Alessaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:54   #18
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Kindle- kupic?

Nie mam Kindle'a, a czytnik Onyx Boox i były to moje najlepiej wydane pieniądze na gadżet. IPad to zupełnie inne urządzenie, czytnik ma e-papier, dlatego gdy się czyta nie męczą się oczy. No i w torebce 30 dkg, a w czytniku ponad 100 książek.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:30   #19
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Hej wizazanki!

Interesuje mnie Wasze opinia na temat Kindle.

Planuje sobie taki kupic, a wlasciwie ciagle sie waham....

Kilka razy juz slyszalam "jak masz kupic kindle, to doskladaj troche kasy i kup Ipada".
Ale ipad mnie nie kreci. Nie chce i juz.

Polecacie? Ktoras z Was ma??

Jakie to ma plusy/ minusy?

I od razu spytam, czy znacie strony/ portale gdzie mozna sciagac ksiazki/ gazety w formatach gotowych juz do odczytu przez Kindle..?
Na Amazonie można kupować książki bezpośrednio na Kindla, jednak trzeba mieć swoje urządzenie zarejestrowane - no i jest tam literatura anglojęzyczna
Dlatego ja posługuję się chomikiem i programem Calibre - mam ustawioną subskrypcję chyba 7 czasopism i gazet, i rano włączam i po śniadaniu samo wszystko jest już gotowe do czytania na kindelku
Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
iPad? iPad to zupełnie coś innego, osoby które Ci to doradzają nie mają pojęcia o czym mówią

Kindle jest rewelacyjny ja osobiście nie mam, ale znajomy ma. Jakość czytania faktycznie jakby się czytało na zwykłym papierze - zupełnie nie męczy oczu. Bateria wytrzymuje niesamowicie długo, i tylko trzeba się zaopatrzyć w jakiś programik który będzie konwertował nam książki na odpowiedni format, zero problemu. Przyznam, że jakbym miała taką wolną gotówkę, to sama bym sobie sprawiła
Ja mam go od dwóch dni i jestem zachwycona
Nie spodziewałam się, że praktycznie nie ma różnicy między czytaniem książki, a czytaniem na nim (pod względem papieru)
Bateria wytrzymuje podobno 15-30 dni, a co do programu, to dla początkujących i z polskich interfejsem idealny jest Calibre
Ale można też np. bezpośrednio z chomika ściągać już w formacie MOBI, czyli wprost na czytnik.
Cytat:
Napisane przez zlosliwe_straszydelko Pokaż wiadomość
Konwertuję na laptopie na programie Calibre. A co do wifi to rzadko korzystam zwlaszcza ze jak dla mnie net jest dosc wolny i ciężko przeglądać strony - no ale dla mnie to nie minus bo nie kupowałam kindla ze wszgledu na mozliwosc korzystania z internetu
Kindle ma przeglądarkę do internetu, safari. Fakt, internet nie jest oszałamiający, ale w końcu to tylko dodatkowa funkcja - świetna np. do przesyłania książek na e-maila naszego kindla. Tzn, wysyłamy maila na adres naszego kindla w dowolnym formacie i za chwil kilka mamy już przekonwertowaną książkę już na naszym czytniku
Ja gorąco polecam
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 19:39   #20
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
ja mimo iz nie mam Kindle'a to bardziej niż do ipada zachęcam do zakupu czytnika e booków.
nie męczy wzroku
długa bateria "trzyma"
ja mam akurat z G-sensorem, wi-fi (z którego czasami korzystam) oraz na wyposażeniu dostałam dotykowy ekran i w zestawie dostałam obudowę do niego zamykaną (tak że chroni go od góry i dołu)
Nie rozpatrywałabym tego pod kątem, które urządzenie jest LEPSZE, ponieważ przeznaczenie oby tych urządzeń jest ZUPEŁNIE inne. Jak już ktoś wcześniej napisał, to tak jakby porównywać pralkę do lodówki .

Kindle mam od ponad roku i był to jeden z najlepszych zakupów w moim życiu Wydałam na niego wtedy około 740zł (urządzenie + dopasowana, oryginalna okładka amazon); teraz można je kupić o wiele taniej. Nawet za 400zł.

Siedzenie na internecie na kindlu to dla mnie mordęga. Do tego o wieeele bardziej nadaje się iPad (lub nawet iPhone)
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:44   #21
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Nie rozpatrywałabym tego pod kątem, które urządzenie jest LEPSZE, ponieważ przeznaczenie oby tych urządzeń jest ZUPEŁNIE inne. Jak już ktoś wcześniej napisał, to tak jakby porównywać pralkę do lodówki .

Kindle mam od ponad roku i był to jeden z najlepszych zakupów w moim życiu Wydałam na niego wtedy około 740zł (urządzenie + dopasowana, oryginalna okładka amazon); teraz można je kupić o wiele taniej. Nawet za 400zł.

Siedzenie na internecie na kindlu to dla mnie mordęga. Do tego o wieeele bardziej nadaje się iPad (lub nawet iPhone)
Dokładnie, zwłaszcza, że np. mój nie ma klawiatury, ma tylko kilka funkcyjnych przycisków, a do tego brak dotykowego ekranu utrudnia pracę w sieci. Ale wifi to nie jego główna funkcja, a tylko udogodnienie

Teraz najnowszego kindla można kupić za 139 $

Autorko, polecam Ci stronę http://swiatczytnikow.pl/
Tam masz więcej o kindle
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 10:21   #22
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kindle- kupic?

Zdążyłam już zupełnie zapomnieć, że wypowiadałam się w tym temacie, trochę się zdziwiłam, jak mi wyskoczył w subskrypcjach. Bo od 2 tygodni mam swojego kundla.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 07:50   #23
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

A ja już zamówiłam i czekam aż przyjdzie
Obwoluty jeszcze nie mam - szukam takiej co wygląda jak książka, kiedyś widziałam, ale teraz jakoś nie mogę na nią trafić Nie wpadła Wam przypadkiem w oko jak buszowałyście po internecie?
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:15   #24
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
A ja już zamówiłam i czekam aż przyjdzie
Obwoluty jeszcze nie mam - szukam takiej co wygląda jak książka, kiedyś widziałam, ale teraz jakoś nie mogę na nią trafić Nie wpadła Wam przypadkiem w oko jak buszowałyście po internecie?
Wpadła, już nie pamiętam gdzie to było, ale wpisywałam w google frazę typu "etui + i pad" i wyskoczyły miedzy innymi takie właśnie niby książki. To była polska strona.


osobiście bezskutecznie szukam obwoluty, skórzanej, brązowej we wzór krokodyla na pada i chyba mnie szlag trafi.
Ewentualnie na e bayu można znaleźć, ale ja bym wolała po prostu pójść do sklepu i przymierzyć najpierw.
A jak zobaczyłam tą , którą ma panna w tym blogu, to jestem po prostu chora z zazdrości:
http://moderosa.creatorsofdesire.com/outfit-291111/


ebook Onyx Boox 60.6 ma ekran dotykowy .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2011-12-19 o 10:24
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 08:17   #25
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

Tak się cieszyłam na myśl o czytniku, a tu zamiast Kindle przychodzi zawiadomienie o cle. Miałyście z tym jakieś problemy? Sprzedający twierdzi, że paczki sprawdzane są na chybił trafił i wśród tego co on wysyła gdzieś 1 na 100 ma tego pecha. Nie uśmiecha mi się płacić dodatkowych kwot...
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 09:24   #26
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez Indescriptible Pokaż wiadomość
Tak się cieszyłam na myśl o czytniku, a tu zamiast Kindle przychodzi zawiadomienie o cle. Miałyście z tym jakieś problemy? Sprzedający twierdzi, że paczki sprawdzane są na chybił trafił i wśród tego co on wysyła gdzieś 1 na 100 ma tego pecha. Nie uśmiecha mi się płacić dodatkowych kwot...
raczej nic juz na to nie poradzisz. Jedynie swita mi, ze informacja o cle itp powinna byc na aukcji ( ale nie daje sobie glowy ucicac). Jeśli paczka nie przekroczy wartosci 150 euro to bedzie zwolniona z cla ( bodajze 3,7%), za to nie unikniesz vatu. Do tego dochodzi jeszcze stawka za odprawe celna, niektore firmy potrafia tu poszalec.
A co Ci z celnego przyslali? prosbe o jakis rachunek czy moze sami ustalili wartosc kindla? Zwykle kindle na allegro sa drozsze ( o zarobek sprzedajacego) a to dla Ciebie oznacza wieksze oplaty.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 10:28   #27
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez mucia18 Pokaż wiadomość
podbijam i inforumuje że mam Kindla
i jest to najbatrdziej zaje****a rzecz jaką kupiłam
warto zainwestowac te kilkaset złotych złaszcza jak ktos duzo czyta i kupuje ksiazki - to się szybko zwróci
to prawda że kindle łączy się z internetem przy każdym otwieraniu książki? na jakiejś aukcji tak przeczytałam ale trochę bezsensowne mi się to wydaje...
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 10:48   #28
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
to prawda że kindle łączy się z internetem przy każdym otwieraniu książki? na jakiejś aukcji tak przeczytałam ale trochę bezsensowne mi się to wydaje...
Można bez problemu wyłączyć wi-fi i włączyć kiedy nam się podoba
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:14   #29
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
raczej nic juz na to nie poradzisz. Jedynie swita mi, ze informacja o cle itp powinna byc na aukcji ( ale nie daje sobie glowy ucicac). Jeśli paczka nie przekroczy wartosci 150 euro to bedzie zwolniona z cla ( bodajze 3,7%), za to nie unikniesz vatu. Do tego dochodzi jeszcze stawka za odprawe celna, niektore firmy potrafia tu poszalec.
A co Ci z celnego przyslali? prosbe o jakis rachunek czy moze sami ustalili wartosc kindla? Zwykle kindle na allegro sa drozsze ( o zarobek sprzedajacego) a to dla Ciebie oznacza wieksze oplaty.
Była o tym informacja na aukcji, więc liczyłam się z taką możliwością, ale tak jak pisałam, 1 paczka na 100 trafiająca na cło dała mi złudną nadzieję, że mnie to ominie
Już się zapoznałam z całą potrzebną dokumentacją, sprzedający niezwykle mi pomógł się ze wszystkim uporać i wypełnić tak jak potrzeba, więc mam nadzieję, że niedługo urząd celny odda mi mój sprzęt Jestem tylko ciekawa ile mi naliczą....
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 17:56   #30
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Kindle- kupic?

Dopłaciłam prawie 200 zł, ale Kindle już jest u mnie i mimo, że powinnam się zabrać za pisanie pracy licencjackiej siedzę i czytam... Chyba lepiej by jednak było gdyby przyszedł później - może zdążyłabym napisać chociaż pierwszy rozdział w tym czasie
Co do obwoluty wyglądającej jak książka czy notatnik - na internecie są strasznie drogie , więc narzeczony obiecał, że sam mi zrobi taką obwolutę ze starej książki - mam nadzieję, że wyjdzie
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 18:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.