Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 17:56   #1
cid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5

Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8


Witam
Miałem wczoraj usuwaną prawą dolną 6, na zdjęciu rtg widać napierający na 7 rosnący ząb mądrości, mam pytanie czy jest szansa że ta 8 zastąpi 7 a ta brakującą 6? Jak może w tej kwestii pomóc ortodonta? Czy konieczne byłoby noszenie aparatu? Prosiłbym o pomoc.
cid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:15   #2
mimi2552
Raczkowanie
 
Avatar mimi2552
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 129
Dot.: Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8

Jest to możliwe jeżeli ząb z tyłu ( ósemka) będzie dość duży to zepchnie ten drugi ząb na puste miejsce.
Najlepiej idź do ortodonty bądź swojego dentysty i po prostu zapytaj oni dokładnie Tobie powiedzą co i jak .
__________________
Bloguję ... 1, 2, 3, 4 ... START !

Karmimy Psiaki .
mimi2552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 23:06   #3
Simms
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8

7 może zbliżyć się z biegiem czasu do 6, wszystkie zęby dążą do kontaktu, szczególnie, że nie masz jeszcze całkowicie wyrżniętej 8; Pamiętaj jednak również o górnej szczęce gdzie również masz 6, która właśnie straciła kontakt ze swoim antagonistą co będzie skutkować odsłanianiem się korzenia w górnej 6, która zacznie się wysuwać w miejsce luki po usuniętym zębie, nazywa się to objaw Godona, fachowo Bez ortodonty lub implantu jeśli chcesz mieć ładne ząbki się nie obejdzie ...
Simms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 22:37   #4
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8

Cytat:
Napisane przez cid Pokaż wiadomość
Witam
Miałem wczoraj usuwaną prawą dolną 6, na zdjęciu rtg widać napierający na 7 rosnący ząb mądrości, mam pytanie czy jest szansa że ta 8 zastąpi 7 a ta brakującą 6? Jak może w tej kwestii pomóc ortodonta? Czy konieczne byłoby noszenie aparatu? Prosiłbym o pomoc.
Troche sie przesuna same, ale nie za bardzo.
Ja mam identyczna sytacje.
Z tym, ze szostke usuwalam 15 lat temu. Gorna szostka wyszla mi prawie do polowy, bo nie miala sie na czym opierac.
Bylam u jednej ortodontki powiedziala, ze strace te gorna szostke. Pozniej sprawdziala dokladnie i powiedziala, ze troche jednak opiera sie na dolnej siodemce, czyli bedzie ok.
Kolejne pare lat i poszlam do innej ortodontki.
Sprawdziala, zrobila rtg. Nie bylo zadnego zaniku kosci. Powiedziala, ze nie ma problemu.
Zapytalam co z ta gorna, ktora sie obnizyla czy trzeba bedzie ja spilowywac, bo przeciez, jak zeby sie przesuna to nie domkne ust.
Powiedziala, ze ta gorna wejdzie z powrotem w dziaslo.
Stomatolodzy, u ktorych sie leczylam patrzyli z niedowierzaniem.
A ja Wam powiem... Mam zalozony aparat. Gora juz zdjeta. Idealna. Szostka gorna weszla w dziaslo.
Dolna siodemka jest juz na miejscu szostki, a osemce brakuje 2mm do siodemki.
Niedlugo znowu bede miala SZOSTKE. Bez tej okropnej przerwy miedzy zebami, ktora mialam prawie cale zycie.

Dodam, ze prawie zdrowa szostke usunieto mi w liceum, zamiast wyleczyc i zaplombowac.
Nastolatka tez juz nie jestem.
A jednak sie dalo

Zapomnialam dodac, ze jesli masz idealny zgryz i nic wiecej nie chcesz z nim robic to jest mozliwe zalozenie paru zamkow tylko na 8 i moze do 4 wlacznie.

Edytowane przez elaj
Czas edycji: 2012-08-18 o 22:39
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:51   #5
cid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8

Elaj, dzięki za obszerną odpowiedź. Zgryz mam b.dobry zęby generalnie mam równe, ciekawi mnie własnie czy byłaby możliwość założenia aparatu na te kilka zębów. Przejdę się do ortodonty i zapytam co można w tej sytuacji zrobić ;-)
cid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:26   #6
Agata28Agata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Usunięta szóstka a przesunięcie 7 i 8

zadzwon po porade do dr Karoliny Trusiewicz tel. 698 243 421 , mi pologla , polecam
Agata28Agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.