Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 09:33   #1
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386

Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?


Zakładam temat, bo szukając chyba nie znalazłam podobnego. A mam dylemta. Ogólnie spotkałam się z dwoma rodzajami kobiet:
- te, które myją buzie wodą
- takie, które nie używają do mycia twarzy wody

Chciałam zapytać, zwłaszcza te drugą grupę kobiet, jakich środków używacie do demakijażu i czy rzeczywiście wcale nie używacie wody do mycia buzi.

Ja osobiście chcę przejść z mycia buzi wodą na używanie tylko kosmetyków. Zaopatrzyłam się w płyn micelarny Vichy. Mleczko z 3 róż Nuxe, i mam LRP Effaclar piankę do mycia od czasu do czasu wodą. Twarz myję rano i wieczorem nie częściej. Cerę mam trądzikową, zwłaszcza na brodzie, poliki totalnie przesuszone kuracjami kwasowymi, a czoło to wiór. Mam nadzieję, że temat się przyda

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-11 o 09:58
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 09:47   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Cerę mam trądzikową, zwłaszcza na brodzie, poliki totalnie przesuszone kuracjami kwasowymi, a czoło to wiór. Mam nadzieję, że temat się przyda
Wobec czego do mycia powinnaś używać wody, jeśli nie kranowej to może być mineralna. Stosujac same kosmetyki w tym wodę termalną raz że zbankrutujesz, a dwa prędzej czy później coś Cię zapcha i będziesz miała jeszcze większy trądzik.
Do mycia mineralna, delikatna emulsja, np. Cetaphil, lub olejek hydrofilny (do kupienia tu). Jeśli masz przesuszoną twarz to używaj filtrów mocno nawilżających oraz uzupełnij dietę o oleje pite rano na czczo (tran, oliwa z oliwek, skrzypolen itd.). Oczywiście do wycierania ręcznik papierowy, najlepiej bezzapachowy i biały.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:04   #3
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Właśnie przez pomyłkę uzyłam zamiast płyn micelarny, to woda termalna
Ogólnie zawsze rano myłam buzię zimną wodą z kranu plus żel Toleriane LRP, suszenie właśnie papierowymi ręcznikami. Wieczorem paktycznie to samo tyle, że LRP Effaclar pianka i tak wyglądało moje mycie buzi. Jednak przez to, że poliki mi bardzo się wysuszyły po kuracji kwasami. Właściwie cała buzia jest wysuszona bardzo, tylko nie broda.
Uzywam tak wiosna, jesień zima Vichy Aqualie z filtrami SPF 15 PPD 18, a latem LRP 50+.
Bardzo przesuszyła mi sie też skóra pod oczami, mam zmarszczki mimo, że mam 27 lat i opalałam się bardzo rzadko, prawie wcale. Krem z filtrami uzywam już od 5 lat. Stąd też moja decyzja na zaprzestanie mycia buzi wodą, a przerzucenie się na mleczka, płyny micelarne, itp.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:09   #4
__agnieszka__
Raczkowanie
 
Avatar __agnieszka__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 251
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Wobec czego do mycia powinnaś używać wody, jeśli nie kranowej to może być mineralna. Stosujac same kosmetyki w tym wodę termalną raz że zbankrutujesz, a dwa prędzej czy później coś Cię zapcha i będziesz miała jeszcze większy trądzik.
Do mycia mineralna, delikatna emulsja, np. Cetaphil, lub olejek hydrofilny (do kupienia tu). Jeśli masz przesuszoną twarz to używaj filtrów mocno nawilżających oraz uzupełnij dietę o oleje pite rano na czczo (tran, oliwa z oliwek, skrzypolen itd.). Oczywiście do wycierania ręcznik papierowy, najlepiej bezzapachowy i biały.
A ja nie myję wodą już od roku Mam mieszaną cerę z rumieniem na policzkach. Dermatolog poradziła mi żebym przestala myć wodą (byłam troszkę sceptyczna) ale teraz nie żałuję. Na początku myłam plynem micelarnym sensibio H2O z Biodermy ale rzeczywiście można zbankrutować i zaczęłam poszukiwania. Najlepszy okazał się płyn micelarny z AA Ultra nawilżanie. Oczy zmywam chusteczkami do demakijażu (najtańsze i bardzo dobre to te z Tesco do cery wrażliwej) 2-3 razy w tygodniu nakladam maseczkę oczyszczającą i w sumie nic minie nie "zapycha". Używam podkladu i pudrów mineralnch z Everyday Minerals. Skóra przestała mi się przesuszać na czole i policzkach i już się tak nie świeci w strefie T. Myślę,że delikatne traktowanie cery nawet trądzikowej się opłaca, a jak wiadomo płyny i żele do mycia twarzy bardzo podrażniają skórę.
__agnieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:11   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Stąd też moja decyzja na zaprzestanie mycia buzi wodą, a przerzucenie się na mleczka, płyny micelarne, itp.
To Ci nic nie da, a tylko zaszkodzi. Twarz trądzikową należy oczyścić dużą ilością wody z detergentem, żeby zmyć zanieczyszczenia, nadmiar sebum itp. I nie zimną wodą, tylko lekko ciepłą - zimna woda nie rozpuści tłuszczu ze skóry; tłuszcz rozpuszcza tylko ciepła.

Jeśli masz przesuszoną skórę to tak jak mówię - suplementacja diety w oleje, na dzień dobrze, ze używasz filtry, a na noc przydadza Ci się tłuste kremy dziecięce (np. większość Babydreamów rossmannowskich, Calendulacreme jest z cynkiem więc super nadaje się dla trądzikowców, Wind und Wetter jest tłusty i ma panthenol, Geschtscreme ma łagodzący rumianek).

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez __agnieszka__ Pokaż wiadomość
Myślę,że delikatne traktowanie cery nawet trądzikowej się opłaca, a jak wiadomo płyny i żele do mycia twarzy bardzo podrażniają skórę.
Ale woda mineralna jest jak najbardziej ok.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:23   #6
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

To może napiszę tak: jedyne miejsca, gdzie jeszcze utrzymuje mi się trądzik, to broda. Rzadko poliki.
Zimną woda myje już od 3 lat chyba i naprawdę nie ma nic leszego dla skóry. Na kosmetyki nie narzekam, najlepsze jakie miałam do mycia to LRP Toleriane lekko nawilża, nie wysusza. Problem pojawił się po kwasach - bardzo sucha skóra na całej twarzy oprócz brody!

Ja ogólnie zawsze byłam zwolenniczką minimalizmu w kosmetykach do twarzy np:
- żel, pianka (kto co woli)
- woda termalna, płyn micelarny, tonik (wedle uznania)
- krem, emulsja (jw) i OBOWIĄZKOWO dla wszystkiich filtry

Dziś moje mycie wygląda zabawnie. Brode myje wodą z pianką Effaclar. Resztę buzi rano mleczkiem - wieczorem płyn micelarny, potem skinoren, nawilżający z UV. Eksperyment trwa póki co 3 dni, zobaczymy co dalej. Pewnie do wyczerpania zasobów.
Głównie chodzi mi o to, żeby wyzbyć się tej mega przesuszonej skóry!!!!
Dzięki za te płyny mineralne, na pewno wykorzystam gdy skończe te zapasy

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-11 o 10:24
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:59   #7
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja od roku nie używam wody do mycia buźki.
tzn uzywam taka wode robioną w aptece myje nią rano i wieczorem.
Poza tym do demakijażu płyn micelarny i uwazam że to mojej buzi słuzy wiele bardziej niz zwykła woda z zelami/piankami myjącymi
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 12:09   #8
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

ja myję twarz wodą i żelem 1-2 razy w tygodniu. a na codzien używam płynu micelarnego. odkąd zrezygnowałam z wody twarz jest zupełnie inna,wypryski pojawiąją się bardzo rzadko.mam cere tłustą. nie zapycha mnie narazie nic. 2 razy w tyg robie maseczke z glinki i jest super.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 12:29   #9
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

miałam (teraz też mam - puste opakowanie ) micelek Bioderma Sensibio, ale nie przyszło mi do głowy nie używać wody teraz mam micela z Bielendy, sam w sobie jest taki dziwny (inny niż sensibio), ale spróbuję przez tydzień nie używać wody

a żeby nie było mega off: myję wodą 2-3 razy dziennie twarz z żelem Cleanance, przez co moja skóra jest wysuszona, a każdy krem nawilżający mnie zapycha (chociaż ostatnio testowałam próbki Ceith - i nuxe był całkiem przyzwoity, muszę się mu przyjrzeć)
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 12:50   #10
dasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Witam, ja jeszcze miesiąc temu używałam do mycia twarzy żelu garniera czysta skora, uzywałam go na pewno rok i rano i wieczorem, do zmywania makijażu rownież. Skore miałam wiecznie przesuszoną i masakrę na twarzy. Od miesiąca leczę sie u innej dermatolog i postępuje zgodnie z jej zaleceniami. Rano myje twarz albo pianką iwostin purritin albo zelem babydream z rossmana( używam wody z kranu). Wieczorem zmywam makup płynem micelarnym vichy i poprawiam pianką ivostinu. Moja cera teraz wygląda o niebo lepiej, wogole sie nie przesusza mimo ze używam silnie wysuszających maści. Zrezygnowałam dzięki temu z peelingów. mam nadzieje ze w końcu moja pielęgnacja twarzy jest poprawna i przyniesie długotrwały zadowalający efekt.

a powiedzcie mi jaki negatywny wpływ może mieć woda z kranu? może ja tez zrezygnuje.. chodzi o wysuszenie skory?? czy o cos innego?

Edytowane przez dasta
Czas edycji: 2010-04-11 o 12:52
dasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 13:33   #11
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

woda z kranu bardzo wysusza skore, u niektorych moich kolezanek wywołuje alergie, badzmy szczerzy - woda z kranu nie jest idealnie czysta. Jezeli chodzi o mnie to na codzien stostuje do mycia twarzy cetaphil i zel effaclar z la roche na zmiane, a do tego płyn micelarny z la roche. Jezeli masz wysuszoną skore od różnego rodzaju antybiotykow to moze warto zainwestowac w emulsje nawilżajaco-matującą z serii purritin iwostinu, ta emulsja jest przeznaczona dla osob z cera problematyczna, takze nie powinna Ci zaszkodzic. Ja osobiscie jestem z niej bardzo zadowolona Co prawda nadal mecze sie z tradzikiem, ale moja skora po używaniu tej emulsji wyglada o niebo lepiej, pozdrawiam
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 14:14   #12
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

ja mam trądzik grudkowy (bolące gule właściwie) i mieszaną cere. Twarz myje dwa razy dziennie rano physiogel i krem hipp a wieczorem najpierw zmywam makijaz tonikiem/micelem potem physiogel a ostatnio szare mydlo (1-3 w tyg) i znowu hippek. woda z kranu raczej zimna...nie wyobrazam sobie mycia bez wody...a z mineralna zwyczajnie nie chce mi sie bawic
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:37   #13
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

dusiaaa wszystko bardzo dobrze tylko wode zimna warto zamienić na ciepła, a najlepiej zeby była przygotowana
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:43   #14
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

mialam wrazenie ze po zimnej moja cera lepiej wyglada ale sprobuje z ciepla i zobacze czy jest jakas roznica
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:06   #15
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

ogolnie mowi sie ze powinno przemywac twarz woda ciepla , ale nie goraca, ale oczywiscie to wszystko zalezy od tego jak nasza skora reaguje na to wszystko
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:33   #16
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja jak już jestem wielka fanką mycia zimną woda buzi. Od kiedy wpadłam na ten pomysł (około 3 lata temu) naprawde widze ogromną poprawę. Mycie buzi gorącą (nie wiem jak ciepłą) wodą jest straszne... ale wiadomo, każdy robi jak woli, lubi. No i co chyba bardzo ważne przy buzi z trądzikiem, czy z tendencją do trądziku, łojotoku itp. wycieram buzie, a raczej osuszam ręcznikami papierowymi, chusteczkami higienicznymi.

Jednak teraz w ogóle zminimalizuje mycie buzi do 3 razy w tygodniu i woda przegotowaną zimną. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:43   #17
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

3 razy w tygodniu? Jestes przekonana, ze dobrze robisz? Cere tradzikowa powinno sie przemywac minimalnie 2 razy dziennie, pozdrawiam
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:00   #18
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Tam, gdzie mam trądzik myje codziennie dwa razy, rano i wieczorem tak jak do tej pory : woda + żel Tolerian albo Effaclar pianka LRP, a reszta twarzy, czyli miejsca przesuszone i bez trądziku - mleczko, płyn micelarny.

Jak wczesniej pisałam, kiedyś myłam tylko tonikiem (7 lat temu) pprzez 2 lata czy rok, wspaniała skóra, nigdy przedtem ani potem nie była lepsza.

Teraz eksperyment, powtórka wzbogacona o mleczko. Mojej skórze nie wiele jest już w stanie zaszkodzić
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:00   #19
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

papieprowe reczniki to u mnie norma od kilku latzawsze mozna najpioerw umyc buzie ciepla woda zeby dobrze ja umyc a na koniec zimne plukanie
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 16:02   #20
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

szczerze wam powiem ze nigdy nie stosowałam papierowych recznikow , ale chetnie wyprobuje bo osobiscie zawsze uzywałam recznika zwykłego
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:05   #21
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
papieprowe reczniki to u mnie norma od kilku latzawsze mozna najpioerw umyc buzie ciepla woda zeby dobrze ja umyc a na koniec zimne plukanie

Pewnie, że tak
Ja po ciepłej wodzie zawsze miałam szybko przetłuszczoną skóre spowrotem. W ogóle wielu lekarzy mówiło mi, że taka buzia jak moja musi unikać ciepła, gorąca i musi być bardzo delikatnie traktowana. Podobno to nerwica komórkowa. Jedna kosmetyczka mi tak powiedziała,a co ciekawe lekarka, do której jeżdżę jesienią i zimą na kwasy zawsze przed kwasami zmywa mi buzie tylko mleczkiem bardzo dokładnie i o ile sie nie mylę Zaja mleczko. Potem jakis peeling i potem kwas.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot161 Pokaż wiadomość
szczerze wam powiem ze nigdy nie stosowałam papierowych recznikow , ale chetnie wyprobuje bo osobiscie zawsze uzywałam recznika zwykłego
Oj dla mnie to było rewolucyjne odkrycie!!!! To i właśnie mycie chłodną, zimną wodą... ogromna zmiana. Skóra przestała mi sie przetłuszczać.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:38   #22
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

recznik papierowy fajna sprawa-wg mnie bardziej higieniczny niz zwykly, no chyba ze ktos wyrzuca zwykly recznik do prania po jednym uzyciu
stosuje zimna wode z dwoch powodow-budzi mnie rano do zycia i zweza troche poryale jak mowie, trzeba kombinowac

zastanawiam sie nad zmiana physiogelu na cetaphil, uzywala ktoras z Was obydwu i moze powiedziec ktory lepszy?

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2010-04-11 o 16:41
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:20   #23
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

ja staram sie unikac kontaktu buzi z wodą!
zazwyczaj robie to wieczorem kiedy myje wlosy pod prysznicem. Do oczyszczania twarzy uzywam toniku antybakteryjnego,potem nakladam specjalny krem na "klopotliwe "miejsca a wieczorem nakladam specjalna maseczke na noc.
No i oczywiscie uzywam mleczka do demakijazu
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 20:04   #24
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

physiogelu nigdy nie uzywałam , ale cetaphil jest jak najbardziej w porzadku polecam rowniez zel do mycia twarzy effaclar z La Roche (tylko w aptekach) koszt 29 zł
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 21:28   #25
adik1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja to od 5 lat myłem kilkunastoma rodzajami toników etc m.in. afronis, ziaja tin tin, clerasil....od dziś zacząłem myć wodą zwykłą przegotowaną....zobaczymy za 5 dni...
adik1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 07:23   #26
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

adik1988 daj znac po kilku dniach co wyszło po stosowaniu wody przygotowanej
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:19   #27
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja tak napiszę, cztery dni eksperymentu i nie widzę drastycznego pogorszenia skóry, nawet małego pogorszenia nie widzę.
Jesli nie jest lepiej, na pewno nie jest gorzej - buzia nie jest sucha - to najwazniejsze
Eksperyment trwa - Mycie buzi bez wody
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:25   #28
asmysza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja już nie pamiętam kiedy myłam buzię wodą chociaż mieszkam w mieście gdzie woda nie jest zła. Jakoś tak samo wyszło. Nie wiem czy to tego zasługa ale nie mam teraz żadnych problemów z cerą (mieszaną). Używam zwykłych płynów- ziaji i aa i toniku ogórkowego. Do oczu- mleczko. Buzię moczę wodą raczej przypadkiem, przy kąpieli lub myciu włosów. A tak rano i wieczorem płyn i mleczko.
asmysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:26   #29
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

od poniedzialku do piatki, bedac w Rzeszowie, myje twarz plynem micelarnym AA Ultra Nawilzanie, a w weekendy, w Mielcu, woda i zelem Babydream.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:34   #30
Jovitte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 39
Dot.: Jak często myjecie buzię i jakich kosmetyków używacie?

Ja od lat myję twarz żelem do mycia twarzy. Muszę przyznać, że często zmieniam, bo jeszcze nie trafiłam na swój ideał. Próbuję zarówno aptecznych, jak i drogeryjnych czy "katalogowych". Obecnie używam żelu z borówki i lawendy Oriflame i muszę przyznać, że jest bardzo fajny, bo nie wysusza, a to dla mnie bardzo ważne. Przed umyciem twarzy zawsze zmywam makijaż mleczkiem a po - obowązkowo tonik i krem. Chyba przerzucę się na ręczniki papierowe, bo to rzeczywiście o wiele bardziej higieniczne niż te zwykłe wielokrotnego użytku. Aha, buzię myję zawsze rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem. Czasem gdy wracam wcześniej do domu to zmywam makijaż i wtedy też myję pozdrawiam!
Jovitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.