Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-09, 13:46   #1321
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dla tych które nie czytały na FB - my już od wczoraj w komplecie

Dziś o 16 wychodzimy do domu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, super, gratulacje! Już po 1 dobie wychodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 14:09   #1322
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Tak, po 36h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 14:21   #1323
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dla tych które nie czytały na FB - my już od wczoraj w komplecie

Dziś o 16 wychodzimy do domu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! Gratulacje Fiole jak będziesz w domku napisz nam - tym co nie mają fb - coś więcej ale się cieszę!

Panna Felicjanna trzymam kciuki za wizytę i za powodzenie w realizacji planów biznesowych. Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia

Kasicka wszystkiego co najlepsze z okazji rocznicy ślubu

Mnie dziś nad ranem obudziło znów ćmienie w podbrzuszu dość mocne, ale jak się rozruszalam to przeszło ogarnęłam porządki w kuchni, małe zakupy i mam trójkę dzieci pod opieką 8,7 i 6 lat. Na szczęście grzeczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 15:09   #1324
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Tak, po 36h

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale fajnie, że tak szybko! Tez czekam na relację To juz zaraz polecimy po kolei, zaczęło się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 15:55   #1325
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dla tych które nie czytały na FB - my już od wczoraj w komplecie

Dziś o 16 wychodzimy do domu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!
Można prosić o link do grupy na FB? bo chyba to przespałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 16:05   #1326
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karinamalina842 Pokaż wiadomość
Gratulacje!
Można prosić o link do grupy na FB? bo chyba to przespałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na grupie są dziewczyny, które są też tu na wątku na stałe.
Wybacz, ale jakoś Ciebie nie kojarzę. Mało z nami pisałaś.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 16:12   #1327
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Na grupie są dziewczyny, które są też tu na wątku na stałe.
Wybacz, ale jakoś Ciebie nie kojarzę. Mało z nami pisałaś.
Mhm, dobrze. Sorry, że zapytałam, skoro to kłopot.
Jestem od początku, ale nie lubię się udzielać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 16:14   #1328
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karinamalina842 Pokaż wiadomość
Mhm, dobrze. Sorry, że zapytałam, skoro to kłopot.
Jestem od początku, ale nie lubię się udzielać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie kłopot.
Tylko my wszystkie już się trochę "znamy".
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 16:18   #1329
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Wow! Gratulacje Fiole jak będziesz w domku napisz nam - tym co nie mają fb - coś więcej ale się cieszę!

Panna Felicjanna trzymam kciuki za wizytę i za powodzenie w realizacji planów biznesowych. Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia

Kasicka wszystkiego co najlepsze z okazji rocznicy ślubu

Mnie dziś nad ranem obudziło znów ćmienie w podbrzuszu dość mocne, ale jak się rozruszalam to przeszło ogarnęłam porządki w kuchni, małe zakupy i mam trójkę dzieci pod opieką 8,7 i 6 lat. Na szczęście grzeczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, dajesz radę trójkę zabawiać?
Przejrzałam dziś maila i przy okazji zakupów w Ross odebrałam oliwkę i pampki a już myślałam, że mnie pominęli. Byłam też w żłobku miejskim, nowiuteńki obiekt, zaczyna działać od września, kuchnia na miejscu, sale pięknie zaaranżowane, dużo terenu zielonego. Złożyłam dokumenty starszaka, marne szanse na dostanie się, bo to środek rekrutacji, a tak bym tam chciała, bo blisko domu. Mamy prywatny od września zabukowany, ale ten byłby lepszym rozwiązaniem. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 16:26   #1330
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wow, dajesz radę trójkę zabawiać?
Przejrzałam dziś maila i przy okazji zakupów w Ross odebrałam oliwkę i pampki a już myślałam, że mnie pominęli. Byłam też w żłobku miejskim, nowiuteńki obiekt, zaczyna działać od września, kuchnia na miejscu, sale pięknie zaaranżowane, dużo terenu zielonego. Złożyłam dokumenty starszaka, marne szanse na dostanie się, bo to środek rekrutacji, a tak bym tam chciała, bo blisko domu. Mamy prywatny od września zabukowany, ale ten byłby lepszym rozwiązaniem. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki! Pytałam ostatnio znajomych o żłobki blisko to kazali składać papiery jak tylko będziemy mieć PESEL. Jest dobrze rokujący blisko pracy, ale tam może być podobnie. Zresztą waham się, czy chcę koło pracy, bo obecnie w firmie wprowadzili dużo pracy zdalnej. Jak to zostanie to wygodniejszy byłby żłobek koło domu nawet mimo tego, że pewnie bym musiała zmienić godziny pracy żeby nie były takie same jak męża, bo młody będzie siedział 9-10 godzin w żłobku.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 16:50   #1331
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Wow! Gratulacje Fiole jak będziesz w domku napisz nam - tym co nie mają fb - coś więcej ale się cieszę!

Panna Felicjanna trzymam kciuki za wizytę i za powodzenie w realizacji planów biznesowych. Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia

Kasicka wszystkiego co najlepsze z okazji rocznicy ślubu

Mnie dziś nad ranem obudziło znów ćmienie w podbrzuszu dość mocne, ale jak się rozruszalam to przeszło ogarnęłam porządki w kuchni, małe zakupy i mam trójkę dzieci pod opieką 8,7 i 6 lat. Na szczęście grzeczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że dzieciaki takie duże



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Skłaniam się ku decyzji, żeby jednak spróbować. Może będzie ciężko z początku, ale zawsze to swój biznes i to na miejscu.
Najwyżej będziemy dokarmiać mm.

Wszystkiego najlepszego!
Dużo zależy od tego jaki będzie maluszek, czy zdrowy, niepłaczliwy itp. Ale chyba większość dzidziusiów dużo śpi, więc te początki we własnym biznesie byłoby łatwiej ogarnąć, a taka okazja pewnie prędko się nie powtórzy .
Trzymam kciuki za podjęcie słusznej decyzji

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 17:17   #1332
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja już po wizycie, dzisiaj 34+1 syn waży 2636g za dwa tygodnie wizyta kolejna i to już będzie ostatnia bo moja pani doktor idzie na urlop. Wszystko dobrze tylko szyjka mi się skrocila do 2,3cm, ale to już chyba też taki czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 17:31   #1333
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Panna_felicjanna jeśli czujesz, ze odnalazłabyś się w branży to chyba warto spróbować. Owszem początki mogłyby być ciężkie ale zachęca późniejsza perspektywa pracy pod nosem i bycie sobie szefem też ma plusy. Myślę, że teściowa też by Cię wsparła na początku bo z tego co piszesz to spoko z niej babeczka 🙂



Kasicka wszystkiego dobrego i dużo miłości na dalsze lata 😘



Damgala kciuki żeby się udało z tym żłobkiem. U mnie w miejscowości niestety nie ma, ale jest w mieście obok ale jeden jedyny. Muszę się tak przejechać i dowiedzieć kiedy trzeba miejsce zaklepac i jak to wyglada. Bo ja się ze żłobkiem nie uda to będę musiała szukać opiekunki 🤔 bo do przedszkola mogę dać od 2.5 rż.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 17:45   #1334
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Z młodszym mam w planach zaraz po otrzymaniu nr PESEL zapisać się do okolicznych prywatnych, bo za rok we wrześniu lub od stycznia 2022 chciałabym mieć już nową pracę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 18:14   #1335
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Kciuki! Pytałam ostatnio znajomych o żłobki blisko to kazali składać papiery jak tylko będziemy mieć PESEL. Jest dobrze rokujący blisko pracy, ale tam może być podobnie. Zresztą waham się, czy chcę koło pracy, bo obecnie w firmie wprowadzili dużo pracy zdalnej. Jak to zostanie to wygodniejszy byłby żłobek koło domu nawet mimo tego, że pewnie bym musiała zmienić godziny pracy żeby nie były takie same jak męża, bo młody będzie siedział 9-10 godzin w żłobku.
Tu gdzie teraz mieszkamy też musimy jak tylko będzie pesel chciałabym zacząć oddawać na 2/3h ok 11M

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Byłam też w żłobku miejskim, nowiuteńki obiekt, zaczyna działać od września, kuchnia na miejscu, sale pięknie zaaranżowane, dużo terenu zielonego. Złożyłam dokumenty starszaka, marne szanse na dostanie się, bo to środek rekrutacji, a tak bym tam chciała, bo blisko domu. Mamy prywatny od września zabukowany, ale ten byłby lepszym rozwiązaniem. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, my się dostaliśmy do państwowego z odwołania Od września zamiast 900 zł 300 obok jest dobry żłobek
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 18:21   #1336
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

my też po wizycie
Młoda już ponad 2700 waży ale nadal głową na wątrobie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 18:51   #1337
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Damgala kciuki za żłobek!

Dzięki za słowa otuchy dziewczyny.
Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Panna_felicjanna jeśli czujesz, ze odnalazłabyś się w branży to chyba warto spróbować. Owszem początki mogłyby być ciężkie ale zachęca późniejsza perspektywa pracy pod nosem i bycie sobie szefem też ma plusy. Myślę, że teściowa też by Cię wsparła na początku bo z tego co piszesz to spoko z niej babeczka



Kasicka wszystkiego dobrego i dużo miłości na dalsze lata



Damgala kciuki żeby się udało z tym żłobkiem. U mnie w miejscowości niestety nie ma, ale jest w mieście obok ale jeden jedyny. Muszę się tak przejechać i dowiedzieć kiedy trzeba miejsce zaklepac i jak to wyglada. Bo ja się ze żłobkiem nie uda to będę musiała szukać opiekunki bo do przedszkola mogę dać od 2.5 rż.
Myślę, że poradziłabym sobie jeśli chodzi o sam biznes. Tylko właśnie trzeba by pomyśleć co z młodym. Przyznaję, że początkowo wypadałoby żebym sama tam pracowała i dopiero po zobaczeniu jak to wygląda i jakie byłyby obroty, mogłabym myśleć co dalej, czy kogoś zatrudniać itp.

Teściowa złota babka, to fakt. Tylko też nie chciałabym obciążać jej opieką takiego maleństwa przez ileś godzin dziennie, bo wiadomo, że też ma swoje zajęcia. TŻ musiałby się bardziej zaangażować, ale to dla niego chyba akurat byłoby na korzyść.

No nic, pomyślimy jeszcze, porozmawiamy z obecną właścicielką i zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
my też po wizycie
Młoda już ponad 2700 waży ale nadal głową na wątrobie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj, jest szansa że jeszcze się obróci, czy raczej będziesz miała skierowanie na cc?


Ja właśnie też czekam na wizytę. Jak zwykle są opóźnienia.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 18:56   #1338
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Damgala kciuki za żłobek!

Dzięki za słowa otuchy dziewczyny.
Myślę, że poradziłabym sobie jeśli chodzi o sam biznes. Tylko właśnie trzeba by pomyśleć co z młodym. Przyznaję, że początkowo wypadałoby żebym sama tam pracowała i dopiero po zobaczeniu jak to wygląda i jakie byłyby obroty, mogłabym myśleć co dalej, czy kogoś zatrudniać itp.

Teściowa złota babka, to fakt. Tylko też nie chciałabym obciążać jej opieką takiego maleństwa przez ileś godzin dziennie, bo wiadomo, że też ma swoje zajęcia. TŻ musiałby się bardziej zaangażować, ale to dla niego chyba akurat byłoby na korzyść.

No nic, pomyślimy jeszcze, porozmawiamy z obecną właścicielką i zobaczymy.

Oj, jest szansa że jeszcze się obróci, czy raczej będziesz miała skierowanie na cc?


Ja właśnie też czekam na wizytę. Jak zwykle są opóźnienia.
jakaś szansa jest, ale raczej niewielka.
skierowanie już mam 04.08 będziemy się tulić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 18:59   #1339
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
jakaś szansa jest, ale raczej niewielka.
skierowanie już mam 04.08 będziemy się tulić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale termin masz przecież dzień wcześniej, to co jeśli poród zacznie się wcześniej?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-09, 19:03   #1340
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Tu gdzie teraz mieszkamy też musimy jak tylko będzie pesel chciałabym zacząć oddawać na 2/3h ok 11M



Kciuki, my się dostaliśmy do państwowego z odwołania Od września zamiast 900 zł 300 obok jest dobry żłobek
My jeszcze musimy przeliczyć ile mąż weźmie urlopu ode mnie, ale pewnie w 11 miesiącu to młody już będzie na 8h chodził. To wcześniej będzie trzeba jeszcze adaptację jakąś przejść. Podobno ten miesiąc czy półtora to niewiele zmienia a jak mąż weźmie trochę z macierzyńskiego to mamy szansę często teściów odwiedzać. To zawsze trochę więcej świeżego powietrza i zdrowego jedzenia, zresztą zawsze dostajemy jakieś kurczaki czy jajka.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:14   #1341
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
My jeszcze musimy przeliczyć ile mąż weźmie urlopu ode mnie, ale pewnie w 11 miesiącu to młody już będzie na 8h chodził. To wcześniej będzie trzeba jeszcze adaptację jakąś przejść. Podobno ten miesiąc czy półtora to niewiele zmienia a jak mąż weźmie trochę z macierzyńskiego to mamy szansę często teściów odwiedzać. To zawsze trochę więcej świeżego powietrza i zdrowego jedzenia, zresztą zawsze dostajemy jakieś kurczaki czy jajka.
To od kiedy chcesz zacząć ? jestem za tym żeby zaczynać od 2/3h, ale nie wiem ze wszędzie tam można. Obawiam się, że w państwowym będzie od września wiec od lipca chciałabym jakiś klubik malucha na 2/3 h

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-07-09 o 19:39
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:31   #1342
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
To od kiedy chcesz zacząć ? jestem za tym zaczynać od 2/3h, ale nie wiem ze wszędzie tam można. Obawiam się, że w państwowym będzie od września wiec od lipca chciałabym jakiś klubik malucha na 2/3 h
Jakoś odpowiednio wcześniej, to pewnie będzie zależeć od tego, co żłobek będzie rekomendował. Zakładam, że jakieś dwa tygodnie, zaczynając od dwóch godzin. Ale to dokładniej zobaczymy jak młody będzie reagował na inne dzieci czy zostawienie na trochę z kimś innym. Jak nie będzie kłopotliwy to pewnie od dłuższych czasów zaczniemy. U mnie wszystkie żłobki prywatne z dotacjami z miasta, więc zakładam, że przyjmują cały rok a nie tylko od września. Jakby tak było to chyba bym musiała prosić mamę, żeby sobie wolne wakacje zrobiła w pracy, bo jak wrócę po półtora roku to będę miała bardzo dużo wdrażania się, bo projekt będzie miał masę nowych rzeczy. To nawet nie przewiduję na początku pracy zdalnej, bo bym się nie mogła skupić.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:38   #1343
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wow, dajesz radę trójkę zabawiać?
Przejrzałam dziś maila i przy okazji zakupów w Ross odebrałam oliwkę i pampki a już myślałam, że mnie pominęli. Byłam też w żłobku miejskim, nowiuteńki obiekt, zaczyna działać od września, kuchnia na miejscu, sale pięknie zaaranżowane, dużo terenu zielonego. Złożyłam dokumenty starszaka, marne szanse na dostanie się, bo to środek rekrutacji, a tak bym tam chciała, bo blisko domu. Mamy prywatny od września zabukowany, ale ten byłby lepszym rozwiązaniem. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawód nauczyciel, więc z dziećmi bez problemu się dogaduje a przynajmniej córka się nie nudziła, bo ona to zwierzę stadne i sama nie lubi, więc jak jestem z nią to więcej muszę się nameczyc i angażować niż jak mam większą ekipę w domu. Raz na jakiś czas da się przeżyć
U nas na prowincji to porażka - 2 żłobki państwowe i jeden prywatny k☠☠☠☠☠☠☠ Wiadomo, że za mało i ciężko się dostać. Ja na razie jeszcze w sumie nie wiem co to będzie... Pewnie do pracy będę musiała wrócić jakoś listopad-grudzien 2021 :mysli:
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, dzisiaj 34+1 syn waży 2636g za dwa tygodnie wizyta kolejna i to już będzie ostatnia bo moja pani doktor idzie na urlop. Wszystko dobrze tylko szyjka mi się skrocila do 2,3cm, ale to już chyba też taki czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kawał chłopa już super, że wszystko dobrze. Jeszcze macie troszkę czasu w dwupaku
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
my też po wizycie
Młoda już ponad 2700 waży ale nadal głową na wątrobie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak jak moja... Co za uparciuszki u mnie też już skierowanie czeka, ale brak szans na obrót mamy... Może chociaż u Was się coś zmieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:42   #1344
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
my też po wizycie
Młoda już ponad 2700 waży ale nadal głową na wątrobie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba może się jeszcze odwrócić? Trzymam kciuki

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:49   #1345
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha Zzo w Poznaniu dobry żart, jest jeden szpital gdzie niby jest anastezjolog a koleżanka rodziła w kwietniu i jej nie dali ... przy zzo chyba nie bolą skurcze i dochodzenie do rozwarcia bo tak naprawdę to najbardziej boli potem to jest już z górki
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:56   #1346
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dla tych które nie czytały na FB - my już od wczoraj w komplecie

Dziś o 16 wychodzimy do domu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje super, że tak szybko Was wypuszczają
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mnie się zdarzają w dzień i wieczorami, ale są do wytrzymania, więc nic nie biorę. A nospa też nigdy mi nie pomagała przy bólach miesiączkowych, więc bez sensu brać i teraz.

Ja dziś też wizytuję wieczorem. Ciekawe co tam słychać u młodego.



A teraz mam też inną rozkminę. TŻ dziś się dowiedział, że od września/października jest tu na miejscu, koło nas sklep do przejęcia. Ja co prawda nie pracowałam w spożywczym, ale mam doświadczenie w handlu, ostatnio byłam na kierowniczym stanowisku, więc raczej bym sobie poradziła. Sklepik jest mały, do ogarnięcia. I szkoda byłoby przepuścić taką okazję, normalnie bym się chwili nie zastanawiała, ale w obecnej sytuacji?

TŻ mówi, że damy radę i że przecież mogę chodzić z Młodym do sklepu, bo nie ma tu wielkiego ruchu, no ale ja jakoś sobie tego nie wyobrażam. Wiadomo, że wtedy część obowiązków spadłaby na męża, musielibyśmy wymieniać się opieką, albo poprosić jeszcze kogoś o pomoc. Tylko syn będzie taki maleńki...
Nastawiałam się na to, że przez pierwszy rok będę z nim w domu, a po roku ogarnę sobie tutaj jakąś pracę, a tak teraz nie wiem co robić, bo trzeba zaraz zdecydować. A ja jedyne o czym teraz myślę, to poród i jak będzie po porodzie, musimy przecież nauczyć się siebie nawzajem z Małym, to pierwsze dziecko więc ciężko cokolwiek teraz zaplanować.
Myślę, że to spoko pomysł więc przemyślcie to dobrze. Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, dzisiaj 34+1 syn waży 2636g za dwa tygodnie wizyta kolejna i to już będzie ostatnia bo moja pani doktor idzie na urlop. Wszystko dobrze tylko szyjka mi się skrocila do 2,3cm, ale to już chyba też taki czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wszytsko ok
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
my też po wizycie
Młoda już ponad 2700 waży ale nadal głową na wątrobie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze się jeszcze obróci...
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chyba może się jeszcze odwrócić? Trzymam kciuki

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to chyba chciałabym skorzystać tym razem ze znieczulenia. Poprzednio rodziłam bez 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 19:59   #1347
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chyba może się jeszcze odwrócić? Trzymam kciuki

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nastawiam się na bez, jestem migrenowcem, więc na każde znieczulenie mogę źle zareagować. A wolę znosić ból w trakcie niż być wyłączoną z życia przez migrenę po porodzie (zawsze mam dodatkowe objawy, wszystkie bardzo niepraktyczne w tej sytuacji: nudności, światłowstręt, drętwienie rąk albo problemy z mówieniem). Nie wykluczam, że będę jednak potrzebować, to mam nadzieję, że będą mi dawać znać, kiedy można, jak coś. Nie mam pojęcia na co się nastawiać, bo poza bolesnymi miesiączkami nie miałam doświadczeń z silnymi bólami (nawet nigdy się nie połamałam).
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 20:05   #1348
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chyba może się jeszcze odwrócić? Trzymam kciuki

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chcę zzo, głównie po to napisałam plan porodu i będę nim wymachiwać od wejścia na porodówkę Ale, no właśnie, ale...U mnie w szpitalu niby jest a nikt nie doświadczył,.bo niby anestezjolog ciągle zajęty. Przy poprzednim porodzie błagałam o znieczulenie, zresztą miałam tak dosyć, że krzyczałam do męża zupełnie serio żeby mnie dobił. Były momenty, że było mi wszystko jedno co się ze mną stanie. Pewnie wszystkie położne i rodzące słyszały moje krzyki. I niestety tego bólu się nie zapomina. Może mam niski próg bólu, może za bardzo panikowałam, a może po prostu miałam ciężki poród... 16h skurczy, bóle z krzyża, z czego 7h na oksytocynie. Parte to naprawdę był dla mnie pikuś i ogromna ulga, że niebawem koniec. Tym razem musi być lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 20:11   #1349
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Nastawiam się na bez, jestem migrenowcem, więc na każde znieczulenie mogę źle zareagować. A wolę znosić ból w trakcie niż być wyłączoną z życia przez migrenę po porodzie (zawsze mam dodatkowe objawy, wszystkie bardzo niepraktyczne w tej sytuacji: nudności, światłowstręt, drętwienie rąk albo problemy z mówieniem). Nie wykluczam, że będę jednak potrzebować, to mam nadzieję, że będą mi dawać znać, kiedy można, jak coś. Nie mam pojęcia na co się nastawiać, bo poza bolesnymi miesiączkami nie miałam doświadczeń z silnymi bólami (nawet nigdy się nie połamałam).
Też właśnie nie wiem czego się spodziewać... A na podanie znieczulenia też jest określony czas chyba od 4-8 cm rozwarcia.
Współczuję takich objawów po znieczuleniu..
Ja się obawiam samego podania znieczulenia i tego, że to może przyhamować poród i wydzielanie oksytocyny. No nie wiem, chyba pójdę na żywioł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Haha Zzo w Poznaniu dobry żart, jest jeden szpital gdzie niby jest anastezjolog a koleżanka rodziła w kwietniu i jej nie dali ... przy zzo chyba nie bolą skurcze i dochodzenie do rozwarcia bo tak naprawdę to najbardziej boli potem to jest już z górki
Serio? Ja się bardziej tego przechodzenia przy partych boję niż skurczy przed.. Chyba niesłusznie

Sunshine16, aż tak źle było? Ja zupełnie nie wiem co to może być za ból.. Każda kobieta inaczej opisuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 20:17   #1350
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chyba może się jeszcze odwrócić? Trzymam kciuki

Dziewczyny, planujecie rodzić że znieczuleniem?
Czy wiecie może czy to znieczulenie zewnątrzoponowe to powoduje też, że nie czujemy bólu/pieczenia itd. jak dziecko się finalnie przeciska czy tylko na bolesne skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam przy ostatnim porodzie zzo i nadal odczuwałam skurcze. Choć ja byłam pod koniec tak padnięta, że zasypiałam w ich czasie. Co do czucia pieczenia czy bólu przy wyciąganiu/wypychaniu Ediego to czulam, że coś tam się dzieje ale żadnego bólu. Teraz też chce znieczulenie. Choć pamiętam, że musiałam się o nie dopominać.

Ja właśnie dzisiaj zaczynam macierzyński. mogę się teraz relaksować i przygotowywać. Na przyjście na świat małej. Jeszcze jutro chce być na jednym spotkaniu a potem jestem wolna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.