Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-13, 09:49   #931
muminkowa900
Raczkowanie
 
Avatar muminkowa900
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 494
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

ja ostatnio kupilam sobie w aptece tabletki z drożdżami, pokrzywą i zieloną herbata, tabletki starczaja na dwa miesiace, wiec na efekt pewnie trzeba bedzie zaczekac, Uzywalam juz 100000 sposob na suche wlosy, wiec postanowilam troche je wspomoc od wewnatrz, zoabczymy, mam nadzieje, ze bedzie choc troche poprawa
muminkowa900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 11:03   #932
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez muminkowa900 Pokaż wiadomość
ja ostatnio kupilam sobie w aptece tabletki z drożdżami, pokrzywą i zieloną herbata, tabletki starczaja na dwa miesiace, wiec na efekt pewnie trzeba bedzie zaczekac, Uzywalam juz 100000 sposob na suche wlosy, wiec postanowilam troche je wspomoc od wewnatrz, zoabczymy, mam nadzieje, ze bedzie choc troche poprawa
Z pewnością będzie poprawa.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 11:49   #933
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
te cuda na kiju to z przymruzeniem oka taki tam czarny humor który mi sie włacza jak sobie pomysle co mam w łazience- w sensie ile tego dobra do włosów

na chwilę obecną mam kallosa jagodowego, maske drozdzową , maskę jajeczną (tę stosuje raz w tyg bo w tamtym roku zafundowałam sobie klasyczne przeproteinowanie) glorie emulsję i jakas zwykła odzywke z lidla do pierwszego O. do koncówek mam arganoil bioelixiru ewentualnie cudowny olejek z fructisa. olejuję sesą,( w tamtym roku najlepiej sprawdzał mi sie kujawski próbowałam tez takich jak ze słodkich migdałów czy ogorecznika i nic)

farbuje lecherem tylko odrosty, po farbowniu stosuje szampon zakwaszajacy stapitza .

probowałam nafty ale efektu nie było . oprócz tego nie sprawdzaja sie u mnie zadne odzywki z proteinami pereł czy kreatyna (ani w odzywce ani w psikaczu)

czasem po odzywkach przy spłukiwaniu włosy sa fajne sliskie a jak wyschną to jest to samo co zwykle. siano od połowy.

wewnetrznie pije drodze juz długo i łykam cynk z miedzia.w ramach przekasek jem pestki roznorakie .

co moge robic nie tak?
Od zawsze masz tak, że włosy po przerośnięciu pewnej długości zaczynają się niszczyć?
Kombinowałaś coś bardziej z nawilżaczami? Mało ich w Twojej obecnej pielęgnacji.
Czy włosy na proteiny jedwabiu reagują tak samo jak na keratynę?

Cytat:
Napisane przez muminkowa900 Pokaż wiadomość
ja ostatnio kupilam sobie w aptece tabletki z drożdżami, pokrzywą i zieloną herbata, tabletki starczaja na dwa miesiace, wiec na efekt pewnie trzeba bedzie zaczekac, Uzywalam juz 100000 sposob na suche wlosy, wiec postanowilam troche je wspomoc od wewnatrz, zoabczymy, mam nadzieje, ze bedzie choc troche
poprawa
Może być poprawa na tych co dopiero wyrastają, więc na efekty takich kuracji trzeba cierpliwie czekać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 18:58   #934
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Chimay tak zawsze po przerosnieciu pewnej długosci sie niszczą.Od czego to?
nawilzacze -mozesz polecic jakies ogolnodostepne sklepowe? bo moge kupic gliceryne i dokładac do masek ale zanim dojde do odp proporcji to wieki miną....
jeszcze mi do głowy przychodzi siemie lniane (pomogło przy przeproteinowaniu)
jedwabiu tez moje włosy nie lubią tzn takiego w szamponach i odzywkach. poza tym bardzo szybko (kwestia nawet 3 godzin) sie wtedy przetłuszczają.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 11:04   #935
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

własnie zmyłam glutka z siemienia i masakra.nie szło rozczesac włosów a wypadło ich od groma. nie rozumiem po przeproteinowaniu tak fajnie działał....
no nic doczytałam ze nawilzajaca jest isana niebieska to nabede ja i zobaczymy
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 16:17   #936
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Chimay tak zawsze po przerosnieciu pewnej długosci sie niszczą.Od czego to?
nawilzacze -mozesz polecic jakies ogolnodostepne sklepowe? bo moge kupic gliceryne i dokładac do masek ale zanim dojde do odp proporcji to wieki miną....
jeszcze mi do głowy przychodzi siemie lniane (pomogło przy przeproteinowaniu)
jedwabiu tez moje włosy nie lubią tzn takiego w szamponach i odzywkach. poza tym bardzo szybko (kwestia nawet 3 godzin) sie wtedy przetłuszczają.
Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
własnie zmyłam glutka z siemienia i masakra.nie szło rozczesac włosów a wypadło ich od groma. nie rozumiem po przeproteinowaniu tak fajnie działał....
no nic doczytałam ze nawilzajaca jest isana niebieska to nabede ja i zobaczymy
Nawilżające kosmetyki to np Natur Vital aloesowa z Natury, Isana niebieska, którą wymieniłaś, Alterra z granatem maska/odżywka (ale obie mają alkohol, który nie każdemu służy), Omia z aloesem, z drogeryjnych to jeszcze Fructisy z niacynamidem.

Bezpieczniej byłoby to siemię łączyć z jakaś odżywką, ale domyślam się, że mogłaś się zrazić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:18   #937
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

marianna144 - mogę Ci jeszcze od siebie polecić olejowanie na odżywkę nawilżającą - ostatnio poleciłam ten sposób kilku dziewczynom, którym słabo sprawdzało się olejowanie na sucho i są bardzo zadowolone. Możesz olejować na wymienioną przez chimay naturvital aloesową, a jak chcesz coś tańszego i większego - na kallosa aloe, ja go uwielbiam w duecie z olejem
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 20:39   #938
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Chimay no z tym glutkiem to był koszmar dzisiaj nawet bo braku jakiejkolwiek odzywki włosy były lepsze do rozczesania niz po tej dzisiejszej akcji

niestety natury nie mam w poblizu. zreszta Wam powiem ze jestem potwornie uczulona na aloes w kosmetykach ( w tych do twarzy) i jakos tak z rozpedu omijam wszystko z aloesem

myszka dziekuje
chimay tobie tez wielkie dziekuję
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:11   #939
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

kurcze wyobrazcie sobie ze niebieska isana juz chyba nie wróci w moim rossamnnie nawet cenówka po niej nie została. kupiłam jakąs inna z b3 i pantenolem no zobaczymy chociaz teraz sprawdzam na kwc i opinie ma raczej kiepskie. no ale spieszyłam sie byłam dosłownie 3 minuty przed zamknieciem
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 12:21   #940
orjustone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cześć dziewczyny, (mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu)
Mam problem z włosami. Należę do osób posiadających cienkie i dość rzadkie włosy - tak przynajmniej mi się wydaje - jest to spowodowane po prostu genami. Od jakichś kilku lat co jakiś czas je farbuje. W ciągu tego czasu farbowałam henną Khadi, biokapem, garnierem, l'orealem, szamponetkami, płukankami, eld'em, z dobrymi fryzjerami, z naciskiem na 'nie chodzi mi o jakąś dużą zmianę, lekkie ocieplenie koloru, żeby je jak najmniej zniszczyć'. Moje włosy po koloryzacji są miękkie, sypkie, błyszczące i niemalże jedwabiste w dotyku, w tym że zmniejszają swoją objętość DUŻO o ponad połowę a ratować je muszę przez kilka miesięcy Najlepiej byłoby ich oczywiście nie farbować, jednak mam wyjątkowo paskudny kolor włosów, który w ciepłym słońcu wydaje się być zielony... Włosy po farbowaniu zazwyczaj są cieniusieńkie (zdrowsze specyfiki) albo wypadają od razu przy farbowaniu (drogeryjne; profesjonalne). Zawsze stosuję się do zaleceń producenta, sięgałam już porad fryzjerów... Dlatego zwracam się do Was z pytaniem, czy któraś ma podobny problem i jak się ratuje; jak sobie radzi. Po ostatnim farbowaniu powiedziałam sobie dość, koniec, już jakoś ten mój kolor przeżyje, teraz czas na w miarę szybkie odratowanie ich...
orjustone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 21:57   #941
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witajcie potrzebuję pomocy... zacznę od tego, że moje włosy są w tak opłakanym stanie, że nigdy w gorszym ich nie widziałam. Włosy są spalone na końcach i wyżej teżw niektórych miejscach, od czego? Mam teraz dużo rodzinnych imprez, wesel itp. i często używałam suszarki i lokówki, też kilka razy byłam u fryzjerki czesać włosy, farbuję co 4-5 tygodni na rudo ... Wszystko byłoby ok, ściełabym końcówki i czekała aż odrosną i potem ściełabym więcej...ale za trzy tygodnie biorę ślub i nie mogę do tego czasu ich obciąć ...bo muszę mieć jako taką fryzurę. Robiłam dziś żelatynę z odżywką pod folią, olejuję włosy - ale czy mogę coś zrobić żeby te kilkanaście dni jeszcze przetrwały???
Zamówiłam sobie dwie ampułki z Kerastease z cementem może podratują trochę włosy...
Dodam, że włosy zajechałam w ciągu miesiąca...po weselu je zetnę - z 10 cm przynajmniej niestety...
Włosy się karbują i filcują jak ja to mówię, kruszą tragicznie, boję się, że nie pozostanie mi nic jak iść podciąć kilka cm włosów już teraz ....

Jeśli ktoś jest w stanie coś pomóc proszę, napiszcie...
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 09:05   #942
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Na tak zniszczone, popalone końce to chyba nie ma rady

Ja na razie podcięłabym włosy chociaż i 1-2 cm, na pewno różnica w wyglądzie będzie. Przed samym ślubem poszłabym do fryzjera na jakiś porządny zabieg pielęgnacyjny, włosów to nie odratuje ale na pewno wizualnie poprawi ich wygląd na te kilka dni
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 19:19   #943
_Issabell_
Przyczajenie
 
Avatar _Issabell_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Unhappy suche, zniszczone włosy

Dziewczynki, bardzo proszę o pomoc...
Jakieś 1,5 roku temu zaczęłam bardziej dbać o włosy. Przez ten czas przetestowałam dużo różnych produktów i wyprowadziłam włoski na "prostą" stały się bardziej miękkie, błyszczące, nabrały objętości i były dla mnie zadowalające. Pielęgnacji nie zmieniłam. Niestety od jakiś 3 miesięcy włosy bardzo podupadły na wyglądzie. Stały się suche, zniszczone, chropowate, do tego zaczęły wypadać i często pojawia się łupież...a ja nie wiem dlaczego
Myję wlosy co ok. 2 dni, szampony: joanna natura, bądź fructis, raz na jakiś czas Stapiz acid balance, na łupież head&shoulders,
po każdym myciu nakładam odżywkę: Garnier awokado i karite lub alterry z granatem, ale teraz coraz częściej po prawie każdym myciu kładę maskę na włosy kallos bananowy, lub latte...oprócz tego nakładam olejki z alterry i olejek arganowy żeby ujarzmić puszenie , zdarza się też nafta kosmetyczna z olejem rycynowym i woda brzozowa...
Suszarki praktycznie nie używam, prostownice sporadycznie...nie wiem zupełnie co robić by one "odżyły"
_Issabell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 15:23   #944
Whiskey_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 88
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cześć wszystkim,
Z góry przepraszam jeśli coś źle dodam ale to mój pierwszy post chociaż forum czytam już od dawna
Zanim zdecydowałam się napisać to przejrzałam chyba wszystko co możliwe ale nie jestem wstanie ogarnąć tego naraz, a mam dość spory problem z włosami..
Może zacznę od tego że przez kilka lat farbowałam włosy na ciemny brąz, później na jasniejszy aż w końcu mnie coś podkusiło i rozjaśniłam po czym farbowałam na rudo, nie były wtedy w tak najgorszym stanie ale niestety na wakacjach w ciepłym kraju poszłam na basen i było tak duże stężenie chloru że spaliły sie praktycznie całe... Zmuszona byłam obciąć jakieś 15-16cm wiec ledwo co mogłam je związać w kitke.
Przez kolejne 2 lata farbowałam na jasny brąz bardzo odżyły po chyba milionie masek, kuracji z ampułkami, różnymi olejkami i chyba wszystkim co możliwe. I tak oto znowu coś mi odwaliło i jakieś 2 tygodnie temu ściągnęłam kolor efassorem z l'oreala i zrobiłam farbe karmelowy blond.
Stan może nie jest najgorszy odrazu podciełam końcówki ale tyle sie naczytałam jak poprawić ich stan i zregenerować, że sama nie wiem czego używać już.
Na dzień dzisiejszy mam dwie maski z biovaxa, jedna z kreatyną (do tego szampon i odżywkę), a druga z witaminą PP i Aloe Vera (do tego też szampon), serum A+E z biovaxa, oliwkowa maska z ziaji, ziaja szampon przeciw wypadaniu włosów, jedwab z marioonu, olejek arganowy z marionu, spray termoochronny z kreatyną. Może polecicie mi czego i jak często używac, może coś jeszcze kupić bo naprawde zagubiłam się już
Whiskey_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 12:14   #945
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny mam pytanie Czy maska z kallosa jagodowa zawiera proteiny? niestety nie znam się kompletnie na składach, a moje włosy z proteinami chyba się nie lubią
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 12:59   #946
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie Czy maska z kallosa jagodowa zawiera proteiny? niestety nie znam się kompletnie na składach, a moje włosy z proteinami chyba się nie lubią
Możesz próbować, bo to produkt emolientowy pozbawiony protein. Ze swojej strony polecam także Kallosa Banan również bez protein
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 14:05   #947
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Możesz próbować, bo to produkt emolientowy pozbawiony protein. Ze swojej strony polecam także Kallosa Banan również bez protein
używam obecnie color i algową algowa na razie najlepsza.
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:39   #948
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
używam obecnie color i algową algowa na razie najlepsza.
Color nigdy nie miałam, ale słyszałam, że zapach jest nieciekawy, no i moje włosy nie lubią sie z lnem. Kallos algowy trafił do mnie z bananowym i o ile ten drugi działał cuda, to algowy niestety bardzo mnie rozczarował.

Dla każdego coś dobrego
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 15:56   #949
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Color nigdy nie miałam, ale słyszałam, że zapach jest nieciekawy, no i moje włosy nie lubią sie z lnem. Kallos algowy trafił do mnie z bananowym i o ile ten drugi działał cuda, to algowy niestety bardzo mnie rozczarował.

Dla każdego coś dobrego
a które z masek kallosa mają proteiny?
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-25, 17:01   #950
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
a które z masek kallosa mają proteiny?
Na pewno Kallosy: Milk, Keratin, Silk, Jasmine, Argan, Wanilla, Cocolate.

Na pewno protein NIE mają: Algae, Banan, Blueberry, Cherry, Color, Aloe, Omega.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 17:04   #951
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Na pewno Kallosy: Milk, Keratin, Silk, Jasmine, Argan, Wanilla, Cocolate.

Na pewno protein NIE mają: Algae, Banan, Blueberry, Cherry, Color, Aloe, Omega.
dziękuję
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 18:27   #952
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Algi są cudne, popieram!

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 08:59   #953
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny co polecacie z odżywek? Koniecznie z silikonami lub czyms podobnym co zabezpieczy wlosy.
Czy odżywka z Rossmanna Isana Professional z olejkiem arganowym ma silikony?
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:17   #954
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny co polecacie z odżywek? Koniecznie z silikonami lub czyms podobnym co zabezpieczy wlosy.
Czy odżywka z Rossmanna Isana Professional z olejkiem arganowym ma silikony?
u mnie najlepiej sprawdza się seria z garniera - masło karite i olej z awokado (żółta) i szampon i odżywka właśnie czytam od początku ten wątek i któraś z wizażanek napisała, że trzeba zmieniać odżywki, bo po jakimś czasie, gdy włosy przyzwyczają się do jednej przestają na nią reagować. Tak więc właśnie stąd moje pytanie. Co polecacie (bez protein) do zniszczonych włosów? Póki co używałam tej, którą wymieniłam wyżej i szampon johnson baby i odżywkę garnier oil repair i one sprawdziły się najlepiej.
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:25   #955
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
u mnie najlepiej sprawdza się seria z garniera - masło karite i olej z awokado (żółta) i szampon i odżywka właśnie czytam od początku ten wątek i któraś z wizażanek napisała, że trzeba zmieniać odżywki, bo po jakimś czasie, gdy włosy przyzwyczają się do jednej przestają na nią reagować. Tak więc właśnie stąd moje pytanie. Co polecacie (bez protein) do zniszczonych włosów? Póki co używałam tej, którą wymieniłam wyżej i szampon johnson baby i odżywkę garnier oil repair i one sprawdziły się najlepiej.
Tez zmieniam szampony i odzywki, tez uwazam ze nie jest dobrze uzywac ciagle tego samego kosmetyku. Serie z garniera mialam i lubie ja.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:36   #956
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Tez zmieniam szampony i odzywki, tez uwazam ze nie jest dobrze uzywac ciagle tego samego kosmetyku. Serie z garniera mialam i lubie ja.
Właśnie szukam w kwc jakichś innych odzywek z garnier, bo sprawdziły mi się te 2. Nie lubię testować nowych produktów, bo powiem szczerze, że boje się. Kiedyś testowałam dove i moje włosy wyglądały jak totalne siano
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 18:21   #957
BlondMalutka
Przyczajenie
 
Avatar BlondMalutka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Pielęgnacja włosów jasnych BLOND

Cześc dziewczyny, mam do was pytanie i wielka prosbe czy wiecie jak mam uratowac moje wlosy fryzjerka mowila dzis mi ze mam strasznie zniszczone wlosy , sa one farbowane , prostuje je.Sa jak siano , i musze je caly czas rozczesywac i mam malo wlosow to znaczy nie mam gestych.. Chcialam zapytac o dobry szampon jakis z apteki ktory mi odzywi te wlosy oraz maske czy odzywke , nie chce tych z rossmana bo one nic nie daja chce jakas zdrowa no i szampon, wgl jak mam pielegnowac takie wlosy ??
Bede bardzo wdzieczna baaardzooo
Moje włosy:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...46&oe=55E11E06

Edytowane przez BlondMalutka
Czas edycji: 2015-08-27 o 18:22
BlondMalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 09:28   #958
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Pielęgnacja włosów jasnych BLOND

Zanim zadasz tak ogólnikowe pytanie, proponuję przejrzeć trochę wątki, bo o odratowywaniu rozjaśnianych i prostowanych włosów napisano już wszystko. Nikt tu nie stworzy za Ciebie planu pielęgnacji. Możesz się rozejrzeć ustalić coś sama i opisać to co wymyśliłaś prosząc o opinię.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 15:50   #959
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
Właśnie szukam w kwc jakichś innych odzywek z garnier, bo sprawdziły mi się te 2. Nie lubię testować nowych produktów, bo powiem szczerze, że boje się. Kiedyś testowałam dove i moje włosy wyglądały jak totalne siano
dobra jest też nivea long repair
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 10:55   #960
kanaa
Raczkowanie
 
Avatar kanaa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 78
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez BlondMalutka Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny, mam do was pytanie i wielka prosbe czy wiecie jak mam uratowac moje wlosy fryzjerka mowila dzis mi ze mam strasznie zniszczone wlosy , sa one farbowane , prostuje je.Sa jak siano , i musze je caly czas rozczesywac i mam malo wlosow to znaczy nie mam gestych.. Chcialam zapytac o dobry szampon jakis z apteki ktory mi odzywi te wlosy oraz maske czy odzywke , nie chce tych z rossmana bo one nic nie daja chce jakas zdrowa no i szampon, wgl jak mam pielegnowac takie wlosy ??
Bede bardzo wdzieczna baaardzooo
Moje włosy:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...46&oe=55E11E06
Pewnie powinnaś zacząć od pocięcia włosów i odstawienia prostownicy. Później proponuję poczytać wizaż, kwc oraz blogi takie jak np. http://www.blondhaircare.com/ czy http://www.anwen.pl/.
Znajdziesz tam dużo wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Osobiście dla włosów blond polecam szampon Hipp, odżywkę Nivea Long Repair, odżywkę Garnier z avokado. Jeśli chodzi o maski to u mnie sprawdza się Regenerum, czy Biowax do zniszczonych włosów. Postaw na oleje - one uratowały moje (i nie tylko moje ) włosy, szczególnie Sesa. Zacznij pić drożdże/skrzyp/pokrzywę.
Wiem, wiem wydaje się tego dużo na początek, ale spokojnie....gdy zauważysz różnicę to będziesz wiedziała, że warto
kanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.