Ch³opak 19 lat potrzebuje pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-12-25, 22:22   #1
PomozcieProsze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 1

Ch³opak 19 lat potrzebuje pomocy!!!


Witam, na wstêpie zaznaczam, ¿e jestem ch³opakiem, mam 19 lat..
Od zawsze mia³em problemy z cer±, przeklêt± t³ust± cer± ze sk³onno¶ciami do okropnych wysypów pryszczy, czy to wielkich podskórnych wulkanów, drobnych ale mega widocznych zaskórników, czy tych najzwyklejszych czerwonych nieprzyjació³. G³ówn± przyczyn± moich problemów jest ogromnie ale to zaznaczam OGROMNIE !! przet³uszczj±ca siê cera w strefie T. Przet³uszczanie jest tak ogromne ze zaledwie 30 min po umyciu twarzy ca³y siê swiece, b³yszcze, a ³oj mozna dos³ownie zbieraæ gar¶ciami z mojego czo³a i nosa. Najgorzej jest w³asnie na czole..Przetarcie go zwyk³a chusteczk± nie daje kompletnie nic, lekk± poprawe widac po uzyciu bibu³ki matuj±cej, ale przeciez nie jestem w stanie uzywac ich co 20 minut ! Testowa³em ju¿ dos³ownie wszystko, by³em u wielu dermatologów i zaden nie znalaz³ recepty na moj problem.. Przeró¿ne ¿ele, kremy , maseczki, tabletki, zio³a ( te do picia jak i te w tabletkach ) nic nie zmniejsza³o przet³uszczania siê mojej cery. Ten sam problem jest z w³osami , które musze myæ codziennie a niekiedy nawet 2 razy w ci±gu dnia.. Jestem wykoñczony psychicznie ca³± t± sytuacja która odbija siê na moim zyciu prywatnym. Stres, który powstaje w sytuacjach codziennych ( krêpuje sie w rozmowach z innymi , czuje sie niepewny i wycofany ) tylko potêguje przetluszczanie siê mojej cery. To jest prawdziwy wulkan ³ojotoku. Moje czo³o pe³ne jest zaskorników, wyprysków, zrogowacia³ego naskórka. Lekarze twierdzili , ¿e problem ten bedzie zmniejsza³ siê wraz z up³ywem czasu, ze to wina genów, jednak im jestem starszy tym jest gorzej.. Nie ma dnia ¿ebym nie czu³ dyskomfortu zwiazanego ze stanem skóry na mojej twarzy, ten problem wykañcza mnie psychicznie... Je¿eli ktokolwiek wie jak mi pomóc to bardzo proszê o odpowiedz w komentarzu. Na koniec powiem ze testowa³em juz wiêkszosc dostepnych zeli do mycia twarzy przeznaczonych do cery t³ustej, przeró¿ne kremy, od nawilzajacych do matuj±cych. Tabletki takie jak Visaxinum, Tetralysal, czy róznego rodzaju witaminy. Planuje jeszcze wizytê u kosmetyczki na zabieg normalizuj±cy wydzielanie sebum... przeklête sebum rujnuj±ce mi zycie ! BARDZO PROSZÊ O POMOC !
PomozcieProsze jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-12-26, 01:01   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Le¶na Kraina
Wiadomo¶ci: 25 002
Dot.: Ch³opak 19 lat potrzebuje pomocy!!!

Zapytaj dermatologa o tabletki Izotek lub Roaccutane. Stosuje sie je w ostatecznosci, gdy nic innego nie pomaga. Sama bralam Roaccutane 13 lat temu i to naprawde odmienilo moje zycie/moja cere.
MdM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-12-30, 13:14   #3
franekk166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Ch³opak 19 lat potrzebuje pomocy!!!

Pryszcze z czasem powinny same znikaæ za kilka lat. My¶lê ¿e nie ma powodów do obaw. Z drugiej strony je¶li problem jest bardzo uci±¿liwy, to mo¿na zapytaæ o radê dermatologa.
franekk166 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-12-30 14:14:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.